mm Jaar van uitersten voor Thoolse zaadteleters Oudesluijs Tractorrit met waterschapsbestuurder verduidelijkt probleem Gorishoeksedijk EENDnnCHTBODE c Snellere toelating bestrijdingsmiddel Firma Fase Fouragehandel EENDRACHTBODE ZANDIJKTHOLEN A graszaad, hooi, stro en kuilpakken Langdurige droogte 20 7 7 nog merkbaar Ze dacht aen kapot wegdek Verkeer ondervindt hinder van spoorvorming en verzakkingen Aankoop service voor: trekkers landbouwmachines hefwerktuigen grondverzetmachines Te koop en Te koop qevraaqd Zeeuwse Bibliotheek Wij maken ons sterk... voor al uw agrarisch loonwerk! de meest gelezen krant op Tholen en Sint-Philipsland metaalunie Dick Klok Mechanisatie Heenvliet 0181 - 661055 Poortvliet 0166 - 613015 y EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 15 maart 2012 Christiaan Liebau B.V. Landbouwwerktuigen en tractoren aan te treffen. Maar inmiddels weet gezworene Sophie van 't Westeinde van het waterschap dat het probleem met de Goris- hoeksedijkten westen van Scher- penisse van een andere orde is. WEGGEMANS Producent en leverancier van: Onze producten worden vervaardigd uit hoogwaardig Corus materiaal Landbouw - Transport Grond verzet Vorst, sneeuw, een droog voorjaar en een natte zomer. Het was een jaar van uitersten. De gevolgen van de langdurige droogte in de groente- en bloemzaadteelt zijn een jaar later nog merkbaar als de teeltafrekeningen binnen komen. Dat schrijft de studieclub voor groente- en bloemzaadteelt eiland Tholen in haar jaarverslag. Achterop DAVID OUDESLUIJS ZZP Inl.: David Oudesluijs, tel. 06-54660945 Wim Oudesluijs tel. 06-21263410 Eerste Bosdreef 2 4697 PK Sint-Annaland Tel. 0166-652951 Fax 0166-652736 Mob. 06-13409702 Mob. 06-20276622 Vorige week reed ze met ak kerbouwer Lies Hage een eindje mee op de tractor. MECHANISATIE WWW.ZANDIJK.COM Sportlaan 4 4695 BA SINT MAARTENSDIJK Tel. 0166-6641 05 Fax 0166-663854 www.weggemans.info info@weggemans.info 26 Burg. Freyterslaan 45 4703 EA Roosendaal Tel. 0165-549 136 Fax 0165- 551 652 -.--VC «'ipRi Bewaarexemplaar Voor Sophie van 't Westeinde is het rijden in een tractor niets nieuws. Lies Hage laat haar de problemen op de Gorishoek- sedijk aan den lijve ondervinden. S S aan to troffon Maar inminHi PROFIELBEPLATING BV damwandprofielplaten tbv dak en wand dakpanplaten potdekselprofiel zetwerk sandwichpanelen lichtstraten - polycarbonaat aluminium goten staalconstructie loodsenbouw bedrijfsdeuren montage Weststraat 1 4, 4694 CR scherpenisse D.OUDESLUIJS@ HOTMAIL.COM TELEFOON: 06-29365470 Bram Groenewegeweg 12, 4693 PW Poortvliet Tel. 0166-652473/06-46736229, Fax 0166-652643 De aanhoudende noordenwind hield in het voorjaar alle neerslag op afstand. Met als ge volg dat gewassen niet of slecht groeiden. Terwijl het voorjaar het belangrijkste moment is voor de groei van zaden. Een ander bijkom stig probleem was: hoe gaat de sector om met onkruidbestrijdingsmiddelen in tijden van ex treme droogte. Vocht is noodzakelijk voor de werking van deze producten. Daar kwam bij dat een veelgebruikt bestrijdingsmiddel, Asu- lox, uit de handel werd genomen. Dit product gebruiken telers tegen kamille, kruiskruid en knopkruid. Wel werd het bestrijdingsmiddel Lontrel toegelaten op de lijst van toegestane bestrijdingsmiddelen wat een positief effect had op de bestrijding van breedbladige on kruiden in de onbedekte bloemzaadteelt. De langdurige droogte heeft bij veel telers geleid tot de nodige zorgen. Vaak is er bin nen het bestuur van de studieclub overleg ge pleegd over het meest geschikte moment van zaaien. Om daar achter te komen hebben de leden een proefveld ingezaaid. Meerdere ke ren werden hier excursies naar georganiseerd. De resultaten liepen, mede door de wisselende weersomstandigheden, sterk uiteen: van on bruikbaar tot bruikbaar. Maar het leverde de studieclub wel de nodige informatie op over de verschillende gewassen. De huur van het proefveld, de kunstmest, be strijdingsmiddelen en excursies heeft de stu dieclub 8257,41 euro gekost. Daarmee over stijgt het de inkomsten 7444,65 euro, waardoor aan het eind van de rit een tekort van 812,76 euro ontstond. Volgens penningmeester Leen Bijnagte kwamen er, in januari, echter nog in komsten achterop. De bijschrijving in januari maakte dat het tekort op ongeveer 300 euro uitkomt. „Het valt toch alles mee." Dit jaar denkt de vereniging met een positief saldo af te kunnen sluiten. Voorzitter Wil Boogaard had donderdag goed nieuws voor de telers van groente- en bloemzaden. Op de jaarvergadering in de Wellevaete van de studieclub in Sint-Annaland vertelde hij dat de nieuwe wetgeving de aanvraag voor ontheffing van bestrijdingsmiddelen versoepelt. Telers kunnen via de LTO wensen en knelpunten kenbaar maken er ook oplossingen bij voorstellen. „Die worden bekeken en komen op een lijst. Via het helpdesk wordt dan de toelating aangevraagd bij het ministerie. En niet meer via Europa. Binnen acht weken komt er een antwoord. Als het dossier compleet is - de dosering en beoordeling van de gevolgen over het toepassen op het milieu - dan kan er na 16 weken al een toelating komen. En dat is er snel. Een half jaar tijd van vraag naar toelating. Dat is beter nieuws dan de laatste jaren." Boogaard was er voor naar Den Bosch gereisd waar hij een vergadering bezocht van het kenniscentrum voor speciale gewassen (experts centre for speciality corps). Het centrum is toegesneden op kleine teelten en de middelen en methoden die van belang zijn om deze hoogwaardige teelt in Nederland en Europa mogelijk te blijven maken. AGRARISCH-, LOON EN G RO N D V E RZET B E D R1J F Pierhoekseweg 2A Sint-Maartensdijk Tel.:0166-692343 Lies Hage heeft zijn bedrijf aan de Gorishoek- sedijk. Hij moet met zijn landbouwmachines geregeld over de smalle, bochtige asfaltweg. En dat is al jaren een risicovolle onderneming als gevolg van de staat waarin de dijk verkeert, stelt de Scherpenissenaar. Niet alleen agrariërs gebruiken de Gorishoeksedijk. Het is ook een belangrijke route naar verschillende campings en duikstekken aan de zuidkant van Tholen. Druk bereden in de zomermaanden. •Hoofdingeland Chris Koopman uit Sint-Maar tensdijk heeft de onveilige situatie nog eens nadrukkelijk onder de aandacht gebracht bij de wegbeheerder, het waterschap Schel- destromen. Hij is blij dat Van 't Westeinde de moeite wil nemen om zelf te komen kijken. Twee jaar geleden zijn scheuren en oneffen heden in het wegdek hersteld, maar daarmee is niet alles opgelost. Dat ervaart de water schapsbestuurder als ze, in een tractor met sproeikar geklommen, met Hage over de dijk rijdt. De combinatie ligt bij momenten ge woon niet stabiel op de weg, vertelt ze na de rit. Spoorvorming in het wegdek is daar debet aan, net als een paar verzakte bochten. Door betonblokken in de berm te leggen is de weg in het verleden verbreed. Maar die blokken lig gen schots en scheef. Met een fiets of scoot- mobiel is het allerminst veilig om daar over heen te rijden wanneer je moet uitwijken voor tegemoetkomend verkeer. Dat er wat moet gebeuren, is Van 't Westeinde duidelijk. Het waterschap, dat net als andere overheden zuinig met de centen moet om gaan, heeft groot onderhoud tot nu toe ach terwege gelaten. Vooral in verband met de plannen van de gemeente voor woningbouw en op recreatief gebied aan de andere kant van de dijk, de Geertruidapoider. Kun je daar din gen samen doen, dan is dat immers efficiënter. En de ontwikkelingen zouden, zo begreep het schap van de gemeente, op niet al te lange termijn plaatsvinden. De huidige economische situatie kan echter roet in het eten gooien. De situatie op de woningmarkt is niet rooskleurig. En uitbreiding van recreatiepark De Pluimpot mét de bouw van een zwembad is eveneens een forse investering. Eigenaar Knols van het recreatiepark heeft de benodigde grond in ie der geval nog niet in eigendom, aldus Hage. Van dergelijke onzekerheden kan wat hem be treft - en dat geldt ook voor de Thoolse hoofd ingelanden Chris Koopman en Edward Riet kerk - de veiligheid op de Gorishoeksedijk niet afhankelijk wordt gemaakt. Van 't Westeinde toont zich in ieder geval bereid om binnen het waterschap te bekijken wat er mogelijk is. Kuhn 5 schaar ploeg Tuchel veegmachine voor- en achterop Kverneland voorzetwoeler CLI Douven getrokken spuit, 24/27 computer Douven 3p. spuit, 24mtr computer Wuhlmaus 2411 wagenrooier, elek.+besturing Rumptstad 3sch. ploeg, variabel loopwiel Mullie kipper 18 ton, bijna nieuw Mullie kipper 13 ton i.z.g.st. Stiga zit- en duwmaaiers com TTV 620/420 demo Beco 18 ton NIEUW Grindweg 70 I Tel. 0166-602401 deutz DE THOOLSE COURANT CHRISTIAAN LIEBAU B.V. is sinds 1933 uw landbouwmechanisatiebedrijf in ZuidwestBra- bant en Tholen. Wij zijn John Deere specialist en dealer van een aantal andere A-kwaliteitsmerken landbouw werktuigen en hebben een steeds wisselende voorraad nieuwe en gebruikte tractoren en landbouwwerktuigen. Altijd een grote voorraad onderdelen beschikbaar. Uw vertrouwde John Deere specialist.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 26