D C0N Energy Systems I 0166-657007 Fa. A.J. Boogaard Leden ZLTO waarderen tegendraadse humor GEBR. DUKE Vervaet Steenbergen BV Bel voor een abonnement Miedema ^TRIOLIET BEREGENINGSSPECIALIST Van Duren: Natuur is onze allergrootste vijand Hoog rendement op zonne-energie www.bcon-energysystems.nl N. A. van Kempen ABEMEC STEENBERGEN UW GE WA SBESCHERMING Voor een deskundig advies Uw officiële John Deere dealer voor West-Brabant, Tholen en Sint-Philipsland John Deere 24 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 15 maart 2012 Mosquitostraat 14 4651 ST Steenbergen Tel: 0167 - 56 38 00 ra A Veerdijkseweg 4a 4694 RD Scherpenisse tel. 0166 66 26 59 fax. 0166 66 40 82 DE THOOLSE COURANT Voor: LMV Dealer van bekende topmerken w.o.: New Holland, Grimme, Dubex, Rumptstad, Baselier, Kuhn, Steketee, Linde, Mullie, Överum en vele andere. Tevens dealer van Sunward graafmachines en sherpamachines t.b.v. bedrijven die werkzaam zijn in de grond-, weg- en waterbouw LMB den Engelsman bv Verbindingsweg 3 4695 RV Sint-Maartensdijk Tel. 0166-663207 Veilingweg l 4697 RB Sint-Annaland 0166-652243 0622-498430 fabosa@zeelandnet.nl Hij heeft lak aan duurzaamheid, groene energie, dierenorganisaties en alles wat C02-neutraal is. Met de voorstelling 'De ongelooflijke slecht heid van de natuur' veegde Theo van Duren tijdens de jaarvergadering van de ZLTO afdeling Tholen de vloer aan met algemeen geaccepteer de waar- en wijsheden over natuur en milieu. Hij zet de wereld op zijn kop en roeit consequent tegen de stroom in. Zinloos natuurgeweld Ergeren Q GRAAN- EN KUNSTMESTHANDEp) Door de gedaalde aanschafkosten en gestegen energieprijzen zijn de terugverdientijden aantrekkelijker dan ooit. BCON Energy Systems geeft u een gedegen maatwerkadvies hoe u het hoogste rendement kunt behalen. Met meer dan 1.000 geïnstalleerde zonnepanelen is er een ruime ervaring en kennis aanwezig bij BCON Energy Systems. Bel voor een vrijblijvend maatwerkadvies 0166-654335 Het adres voor vroege export-, frites- en tafelaardappelen www.bijlaardappelenbv.nl ABEMEC ABEMEC: dé mechanisatiespecialist van Zuid-Nederland Ceciliaweg 2 Sint- Annaland beëdigd makelaar taxateur agr. taxaties en bemiddeling bedrijfstaxaties grondzaken planschade onteigening Postbus 7, 3248 ZG Melissant Tel. (0187) 60 26 14 Fax (0187) 60 39 04 Email: vankempentaxaties@wanadoo.nl email: In zijn 'wetenschappelijke lezing' presenteert hij zich als directeur van het Wereld Natuur Bestrij- dingsfonds (WNBF). Van Duren steekt het niet onder stoelen of banken dat hij al dat geneuzel over duurzaamheid maar kolder vindt. Windmo lens zijn vqlgens hem nutteloos en kosten meer energie dan ze opleveren. Ook het gat in de ozon laag is volgens hem klinkklare onzin. „De natuur is onze aller grootste vijand", zei hij tijdens zijn pre sentatie. „Dat moeten jullie als boeren toch kun nen beamen. Droogte als je regen wenst en om gekeerd. Toch wil politiek Den Haag ons anders wijsmaken. Zij vinden dat wij de veroorzakers zijn van het broeikaseffect. En dat we zure regen aan ons zelf te danken hebben. Onzin natuurlijk. Het is alleen maar om ons een schuldgevoel aan te praten. Om dat gevoel af te kopen, mogen we belasting betalen, leder jaar meer en meer. Zak kenvullers zijn het." Hij schopt overal tegenaan en verdraait alle waar heden, maar Van Duren onderbouwt alles aan de hand van zelfverzonnen natuurwetten. Eén van die wetten luidt als volgt: Elke door de mens niet gewenste toestand wordt door de natuur zorgvul dig in stand gehouden. „Aardbevingen, vulkaan uitbarstingen, vloedgolven en orkanen. Jaarlijks sterven er duizenden mensen vanwege dat zinlo ze natuurgeweld. Maar het Wereld Natuur Bestrij- dingsfonds legt zich daar niet bij neer. Genoeg is genoeg. Wij zinnen op keiharde acties om een eind te maken aan dit zinloze geweld." Van Duren deelt in zijn presentatie met enige regelmaat een sneer uit naar klimaatconferenties die hier in zijn ogen iets aan moeten doen. „Op de klimaattop in Kopenhagen zijn geen harde afspraken gemaakt over het jaarlijks aantal toegestane vulkaanuit barstingen, laat staan over de maximale C02-uit- stoot per uitbarsting. Dat is toch niet te geloven. En wij maar zuinige auto's en spaarlampen kopen om het milieu te sparen." De theorieën rondom de opwarming van de aarde gaan wat hem betreft linea recta de prullenmand in. „De aarde warmt op, dus stijgt de zeespiegel. Dat klinkt toch niet logisch. Een krankzinnig verhaal als je het mij vraagt. Zet maar eens een pannetje water op het vuur en kijk wat er gebeurt. Juist, het verdampt. Weer een theorie onderuit gehaald." Het gat in de ozonlaag is nog zoiets waarover hij zich verbaast. „Daar hoor je toch al jaren niets meer over. Hetzelfde geldt voor die zure regen. Ook zoiets wat in de jaren negentig van de vorige eeuw helemaal actueel was. Zijn die gaten nu ge dicht en hoe zit het met die regen? Kijk, dat is nu wat ik bedoel met de overheid die ons schuld pro beert aan te praten. Dat gat in de ozonlaag komt gewoon door de Eskimo's. De gaten zitten na melijk precies boven de Noord- en Zuidpool. Dat kunnen wij toch niet gedaan hebben. Die gassen leggen echt niet zo'n afstand af." En zo gaat zijn betoog over de ongelooflijke slechtheid van de natuur nog even door. Nie mand ontkomt aan zijn kritische blik op de we reld. Zelfs de dieren niet. „Voor wat een dier op een dag uithaalt, zou een mens levenslang wor den opgesloten. Je wilt niet weten wat een tijger allemaal uithaalt. Vechten, moorden, plunderen en ga zo maar door. Vinden ze het gek dat die kleine welpjes ontsporen. Die hebben toch geen voorbeeld gehad." Van Duren ergert zich met name groen en geel aan de manier waarop de mens reageert op na tuurrampen en uitstervende dieren. „Wat voeren we met z'n allen toch krankzinnige projecten uit. Neem nu de vistrappen in rivier de Maas bij Gra ve in het oosten van Brabant. Kosten: 10 miljoen euro. En wat levert het ons op? Niets. Dat doen we Natuurgids Jack de Kok (rechts) op een van de fietstochten over Tholen, met op de achtergrond een windmolen bij Sint-Annaland. enkel en alleen voor de forel die dan terug naar de Ardennen kan zwemmen. Om maar te zwijgen waarom ze dat doen. Ze gaan er liggen vozen. Dat is toch te zot voor woorden. Of wat te den ken van ecoducten. Hetzelfde verhaal. Allemaal voor stampertje die zo nodig aan de overkant van de snelweg wil spelen. Dat is toch geld de put in gooien, of toch niet? Zit er wat anders achter? Wil len wij de goden gunstig stemmen door geld te offeren? Nou, dan zijn we met onze westerse be schaving nog niet veel verder gekomen dan die figuren in de rimboe." De zaal kon de tegendraadse humor van Van Du ren wel waarderen. Geregeld lag het publiek krom van het lachen, ook al ging hij soms tot over het randje. Doel van zijn presentatie was op eigen wijze manier een tegengeluid laten horen. Datje als mens kritisch blijft en niet alle berichtgeving klakkeloos aanneemt als waarheid. Van Duren ziet het als zijn taak om de mensen het besef bij te brengen dat de mens niet altijd schuld heeft aan natuurgeweld. „Het is een stukje bewustwor ding dat ik over wil brengen."Theo van Duren (56) uit Reek bereikte in 2008 de finale van het caba retfestival Cameretten met zijn voorstelling 'De ongelooflijke slechtheid van de natuur'. Sindsdien treedt hij regelmatig op, zoals tijdens de jaarver gadering van de ZLTO in Tholen. Abemec Steenbergen 0167 - 564591 0167 - 561290 - e-mail info@abemec.nl - 17 werkplaatsen voor professionele service - Uitgebreid productaanbod met ruim 30 topmerken - Eigen 24-uurs servicedienst - (0413 - 38 28 23) - Meer info op onze vernieuwde website www.abemec.nl MASSEY FERGUSON MERLO CD KRONE Langeweg 11a 4697 RE Sint Annaland (NL) tel 0031 (0)166-612350 fax0031 (0)166-613003 i nfo<g)bijlaarda ppe lenbv.nl

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 24