Feestvreugde Vosmeer na derde zege op rij Noad '67 vindt weer aansluiting bij subtop na zege op Vosmeer Smerdiek met opgeheven hoofd na remise bij koploper SKNWK H Houte a Denise de Korte wint zilver op NK Koersballen Favoriet Ingrid Geilings wint eerste tennisronde eilandencup Smerdiek dames blijft aan kop Donderdag 15 maart 2012 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Emergo verliest van Scheldevogels Vijfdeklasser heeft vierde plaats in zicht Dankzij een sterke slotfase sleepte Vosmeer zondag de derde zege op rij in de wacht. Robur werd met een 4-1 nederlaag terug naar Goes gestuurd. Lange tijd speelden de oranjehemden vooral tegen zichzelf. Met name voor de pauze deed het spel soms pijn aan de ogen. Dat vond ook coach Wim Westerhuis. „Ze raakten lange tijd geen bal. Ik heb Vosmeer nog nooit zo slecht zien voetballen." Fluplanders nemen in derby pas laat afstand van oranjehemden DSVF-dammers in kopgroep Brabant Subtiele voetbeweging Wanprestatie Stavenisse, SPS geeft voorsprong weg interieur Energieweg 11J - 4691 SE Tholen - tel. 0166 60 93 33 www.vanhouteinterieur.nl Wanprestatie Stavenisse SPS kan gaan uithollen Beslissing Tandje bij Symposium Roparun Tijdig uit doel Eerste wedstrijd Voetbal- programma Zaterdag 17 maart uur Thol. Boys-The Gunners 15.00 Noad-Rillandia 15.00 Seolto-WHS 14.30 DHV-Vosmeer 14.30 Halsteren-Stavenisse 15.00 SKNWK-SPS 14.30 Brouwershaven-Smerdiek 14.30 Rijnvogels-Smerdiek da. 14.30 Smerdiek 2 da.-Everstein 12.30 Klundert-Thol. Boys da. 14.30 Wolfaartsdijk 2-Noad da. 11.00 Smerdiek 3 da.-MZC 2 15.00 Zwartewaal 2-Vosmeer da. 14.00 WHS 2-The Gunners 2 14.30 Zwaluwe 2-Noad 2 12.00 SPS 2-TSC 2 14.30 Thol. Boys 2-Wemeldinge 2 12.30 Duiveland 3-Noad 3 12.30 Stavenisse 2-Seolto 3 15.00 Klundert 3-Smerdiek 2 14.30 Halsteren 2-WHS 3 15.00 SPS 3-VVC 5 14.30 Rillandia 3-Smerdiek 3 14.30 WIK 3-Thol. Boys 3 14.30 Noad 4-Brouvvershaven 2 14.00 Vrederust 4-SPS 4 14.30 WC 4-Thol. Boys 4 14.30 Stavenisse 3-Noad 5 13.30 Zondag 18 maart uur Kwadendamme-Vosmeer 14.30 NVS-Vosmeer da. 10.30 Vosmeer 2-Ouwerkerk 2 11.00 Vosmeer 3-Meto 7 10.00 Donderdag 22 maart uur Thol. Boys 5-Dosko 2 20.00 De Fendert 6-Stavenisse 3 20.00 Derde kl.: Noad-Vosmeer 4-1, Thol. Boys-Krabbendijke 1-0, SVG- WHS 1-4. Vierde kl.: Brouwershaven-Stave- nisse 2-1, Chrislandia-SPS 2-2, SKNWK-Smerdiek 2-2. Vijfde kl.: Vosmeer-Robur4-1 Dames: Smerdiek-Berkel 2-1Smer diek 2-RCS 2-1. Thol. Boys-MZC 2 2-1, Patrijzen-Noad 0-0, Vosmeer- OFB 2-6, Vosmeer-De Schutters 2-1 Tweede kl. res.: WHS 2-De Alblas 2 2-4, Bavel 2-Noad 2 5-0. Vierde kl. res.: Thol. Boys 2-Yerse- ke 3 6-1ZSC 3-Noad 3 2-8. Stave nisse 2-Smerdiek 2 4-8. Klundert 3- WHS3 2-1. Vijfde kl. res.: SPS 3-SKNWK 3 6- 0, Rillandia 3-Thol. Boys 3 3-1. Noad 4-Moc 2 6-5. Welberg 2-SPS 4 0-1. Zesde kl. res.: Renesse 3-Vosmeer 2 2-3, Vosmeer 3-Nw. Borgvliet 5 1-3. Zevende kl. res.: Stavenisse 3-Thol. Boys 5 4-4. Dosko 2-WHS 4 2-3. Jeugd: NVS-Vosmeer C 2-4, Vos meer D-Virtus 2-7, Victoria-Vosmeer El 4-0, Vosmeer E2-Steenbergen 2- 1SPS F2-Vosmeer F2 1-8; WHS B- DSE 4-1WHS B meisjes-Yerseke 0- 0, WHS Cl-Dosko 16-0. WHS C2-Steenbergen 4-2. WHS Dl-Odio 4-1, Halsteren-WHS D2 5-3, Beve- landers-WHS D meisjes 1-2. Thol. Boys E2-WHS E2 4-3, WHS E3- Odio 2-2. Roosendaal-WHS F1 3-6, WHS F2-Victoria 11-2. 7*\[ Trefzeker I Topscorer Frank den Engelsman (Noad) 14 Arvin de Witte (WHS) Erik van Haatten (Smerdiek) 13 Jeffrey Kruf (Vosmeer) 12 Zonder te scoren blijft Frank den Engelsman aan kop in het topscorer klassement. Arvin de Witte en Erik van Haaften (die twee keer scoorde) zijn tot op één doelpunt genaderd. Jeffrey Kruf vond het net eveneens een keer en handhaaft zich op de derde stek. Deze speelronde vielen er negentien treffers te noteren, waarvan één ei gen doelpunt van Vosmeer in de der by tegen Noad. Bij de Sint Philips- landers scoorde Stephan van der Peet twee keer. net als Patrick van Schetsen (WHS) en Joshua van Wil ligen (Vosmeer). Thom Buijs maak te bij Noad zijn eerste competitie- doelpunt. In de voorlaatste speelronde hebben de senioren van Emergo niet kun nen winnen van Scheldevogels. In Bergen op Zoom werd het 10-6. De korfballers uit Sint-Maartensdijk waren aangewezen tot de achtervol ging. De ruststand was 3-2 en in de tweede helft bleef het tot 5-5 gelijk opgaan, maar daarna nam de thuis ploeg een ruime voorsprong. De doelpunten aan Thoolse zijde wer den gemaakt door Jaco Rip (3x), Hans Peter de Jong. Petra de Jong en Mamix Somers. De jeugdteams hadden meer succes met drie over winningen en een nederlaag. Programma zaterdag: VIOS- Emergo 1 17.05 u.; VIOS-Emergo Al 15.55 u.; Swift-Emergo Cl 11.50 u. Vijfde klasse Met de goede resultaten van de afge lopen weken stijgt ook het verwach tingspatroon. Volgens Westerhuis had zijn jonge ploeg daar tegen Ro bur het meest last van. ..We begon nen vandaag als favoriet aan de wedstrijd. Dat is een heel andere in steek dan die jongens gewend zijn." Westerhuis en zijn duo-coach Tim van Mierlo hebben op dit moment ook de wind in de zeilen. De ploeg begon in dezelfde opstelling als de week daarvoor bij Lepelstraat. Wes terhuis: „Er komt langzamerhand een vast team te staan. Met een bank die net zo sterk is als het elftal dat speelt." Robur kwam veruit het best uit de startblokken en nam in de 20e mi nuut verdiend de leiding, na een fout op de rechterflank van de thuisclub. De bal werd keurig teruggelegd op een inkomende middenvelder en doelman John Aarnoudse was een geslagen man: 0-1Vosmeer bleef in hetzelfde trage tempo spelen, totdat een tweede gele kaart voor Denny Driehuijs plots voor extra adrenaline zorgde. Ineens lukte het de thuisclub wel om duels te winnen, een impuls die sterker werd toen Robur kort voor de pauze ook met tien man ver der moest na een tweede prent voor dezelfde speler. In de rust werd de grieperige Silvester van Willigen ge wisseld voor zijn wel fitte broer Jos hua. Een indraaiende hoekschop van Ricky de Klerck leverde Vosmeer direct de gelijkmaker op: 1-1Robur beperkte zich tot uitvallen die overi gens niet van gevaar waren ontbloot. Vosmeer domineerde en Jeffrey Driehuijs miste twee kansen op de voorsprong. Laatste man Danny Is- tha haakte geblesseerd af, zodat Ric ky de Klerck de defensie ging lei den. Met Benjamin Suurlant als invaller kwam er een extra spits bin nen de lijnen. Vosmeer rook de winst en sloeg vijf minuten voor het einde toe. Na en sterke actie van Suurlant scoorde Joshua van Willi gen bij de tweede paal met het hoofd: 2-1Het hek was van de dam. zeker toen een harde vrije trap van Jeffrey Kruf plots in de verre hoek verdween: 3-1. Joshua van Willigen zorgde voor nog meer feestvreugde door op de valreep de 4-1 binnen te schieten. Vosmeer doet mee in de derde periode en krijgt warempel de vierde plaats op de ranglijst in het vizier. Westerhuis was na afloop een tevreden man. „Vosmeer is mijn laatste club en ik heb nog nooit een prijs gewonnen. De ambitie was om volgend seizoen mee te doen voor de ereplaatsen. Misschien dat het eerder gebeurt dan we verwachten. We willen in ieder geval zo hoog mogelijk eindigen." De strijd om de titel in de GoedVVare eilandencup is zondag losgebar sten. De eerste speeldag liet nog even op zich wachten, de eerdere twee speeldagen werden afgelast wegens de winterse omstandigheden. De tennissers ontmoetten elkaar zondag onder een heerlijk zonnetje bij tennisclub De Ruucstoppelen in Sint Philipsland. Tennis Vosmeerspeler Ali Oumhamed (oranjeshirt) en Jeroen Verwijs van Noad '67 volgen gespannen de bal. Dammers Willem Drenth en Nico Flikweert van de Fluplandse club DSVF staan in de kopgroep van de eerste klasse in de strijd om het West-Brabants damkampioenschap. Dat wordt in Roosendaal georga niseerd door Damvereniging De Schijf en is nu halverwege van de in totaal zeven wedstrijden. In de der de ronde speelden Drenth en Flik weert tegen elkaar remise. In de vierde ronde verloor Willem zijn partij tegen klassementsleider Hans Otten door te blunderen in het eind spel. Nico speelde zeer verdienste lijk gelijk tegen Jan van den Ouden (Oude Tonge). In de hoofdklasse komt Aart Slager goed voor de dag, hij won deze week zijn partij tegen F. Berkhorst. Uitslagen van de gespeelde koers- balwedstrijden van: Meulvliet: 1mevr. C. Sprenkels en G. Bolier.en mevr. R. Bolier en me vr. L. Verschoor 26 p.; 3. mevr. D. Lindenberg en J. Suurland 21 p.; 4. mevr. A. Hilgerson en W. Bijl 19 p.; 5. mevr. A. Suurland en mevr. H. Schot 16 p.; 6. mevr. J. Bos en J. Sprenkels 13 p.; 7. mevr. J. Verbrae- ken en G. v.d. Padt 11 p. Gezelligheid vóór Alles/Sint- Maartensdijk: 1C. van Gorsel 34 p.; 2. W. Bijl. 28 p.: 3. mevr. B. Bij- nagte. 20 p.; 4. mevr. M; Dane, en mevr. C. van Mierlo 19 p.; 6. mevr. A. Boxce 17 p.; 7. mevr. W. Kloet 14 p.; 8. mevr. T. Breure. 10 p. Oud-Vossemeer: 1. mevr. L. van Poortvliet 22 p.; 2. mevr. L. Weeze- naar. mevr. C. van Mierlo, en mevr. J. van Houte 20 p.; 5. mevr. R. Nag- tegaal 15 p.; 6. mevr. J. de Bakker 12 p.; 7. N. Moerkerken 11 p.; 8. mevr. M. van Poortvliet 10 p. Tot halverwege de tweede helft leek Vosmeer andermaal op weg naar een sensatie. Een diagonale kopbal van Stephan van der Peet brak het verzet. Thuisclub Noad '67 trok de zege uiteindelijk nog ruim naar zich toe: 4-1. Ook een dubieuze rode kaart voor Rob den Engelsman in de slotfase zorgde niet meer voor nieuw elan. Noad-trainer Johan Sul kers was tevreden met het eindresultaat. „We hebben weer aansluiting met de subtop." de treffer bij de Fluplanders verlam mend te werken. Gaandeweg de eer ste helft werd het spel van de thuis club steeds onzorgvuldiger. Sulkers verbaasde zich na afloop ook over de terugval van zijn team. „Na die goe de start en dat doelpunt werden we steeds slordiger. Telkens leverden we de bal in bij de verkeerde kleur." Bij Vosmeer wisselde de als laatste man gestart Hicham Benhammou met spits Ilias El Jilali van positie. Met een sterk aanspeelpunt voorin won het spel van de bezoekers aan kwaliteit. De soms vreemde caprio len uithalende doelman Comé de Frel bood de oranjehemden plots een kans door de bal in de voeten van Mo El Jilali te schuiven. De voort zetting richting Rachid Bouhoudane was niet zuiver genoeg om de fout van de goalie iif te straffen. Vosmeer hield er nog wel een hoekschop aan over, waaruit Ali Oumhamed van af stand bijna raak vuurde. Ook de wa- tervlugge Adderahin El Fadili was nog voor de pauze dicht bij de gelijk maker. Drie minuten na de hervat ting konden de bezoekers wel jui chen. Het was Bouhoudane die de bal met een subtiele voetbeweging, vanuit de punt van het zestienmeter gebied. in de verste kruising liet draaien: 1-1. Noad was wakker ge schud en herpakte zich langzaam. Het duurde tot de 70e minuut voor dat Van der Peet. na een voorzet op In het eerste halfuur van de partij wees niets op een moeilijke middag voor de Fluplanders. Anders dan de week daarvoor tegen Tholense Boys werden de oranjehemden nu wel ge confronteerd met een ploeg die in hoog tempo speelde en met de nodi ge positiewisselingen voorin de te genstander in verlegenheid bracht. Van der Peet had na een hoekschop de eerste mogelijkheid om de score te openen. Ook Lars Steijn stootte in de beginfase een keer gevaarlijk door over de rechterflank. Na een mooie combinatie met Frank den En gelsman mikte Van der Peet bij de volgende gelegenheid rakelings naast de kruising. De eerste open kans was voor Remi van Herk, op aangeven van Jeroen Reijngoudt. Diens inzet scheerde over de lat, zo dat het eerste kwartier geen doelpun ten opleverde. Bij Vosmeer moest Mo Allali al snel met een hamstring blessure naar de kant. Een belangrij ke aderlating voor de bezoekers, ook al omdat vervanger Brahim Tajami in opbouwend opzicht veel minder te bieden heeft. Toeval of niet, onmid dellijk na het vertrek van Allali sloeg Noad toe. Van Herk zwenkte uit naar de verste linkerflank en zag zijn strakke voorzet door de ongelukkige Tarek Zakriti in eigen doel worden gewerkt: 1-0. Vreemd genoeg leek wtmmtKmtmtmm De Thoolse vierdeklassers keken zaterdag met gemengd gemoed terug op hun speeldag. Smerdiek had nog de meeste reden om tevreden te zijn. De formatie van Cees Stoutjesdijk rook de winst bij koploper SKNWK maar sloot af met een 2-2 gelijkspel. Dezelfde uitslag kwam op het bord bij het duel tussen Chrislandia en SPS. De ploeg van Peter van Poortvliet gaf echter een veilig ogende 0-2 voorsprong uit handen. Voor Stavenisse liep de reis naar Brouwershaven uit op een blamage. De hek kensluiter pakte met een 2-1 winst de eerste punten van het seizoen. Vierde klasse Na het mime verlies thuis tegen De Fendert zocht Smerdiek in Nieuwer- kerk eerherstel. De bezoekers kwa men goed uit de startblokken, met onmiddellijk mogelijkheden voor Andreas Vroegop en een net iets te hard steekballetje van Martijn Lind- hout op de aanvallers. Ook Stefan Lindhout was in die eerste minuten dicht bij een doorbraak. Natuurlijk liet ook de koploper zich regelmatig voor de goal van Alex Stoutjesdijk zien. onder andere met een gevaarlij ke kopbal die juist over de lat ging. Op het halfuur nam SKNWK de lei ding, op een van de weinige momen ten dat de uitblinkende Eduward de Rijke zijn directe tegenstander liet lo pen. Met een rake kopbal bij de twee de paal zorgde de Schouwse aanvals leider voor de 1-0. Nauwelijks vijf minuten later kwam Smerdiek alweer op gelijke hoogte, met Martijn en Stefan Lindhout in een voorbereiden de rol en Erik van Haaften als afma ker: 1-1. Bij de volgende goede aan val leek Andreas Vroegop op weg naar de voorsprong. De spits drukte te snel af, zodat die kans voorbij ging. Het spel golfde op en neer, met een vreemde dwarrelbal die SKNWK Advertentie I.M. opnieuw aan de leiding bracht: 2-1. „Een toevalstreffer", kwalificeerde Cees Stoutjesdijk die actie waarbij zijn doelman werd verrast. Nog voor de pauze claimde Smerdiek tevergeefs een strafschop na een overtreding op Stefan Lindhout. Mar tijn Lindhout werd het slachtoffer van een forse tackle en keerde na de thee niet meer terug. De jonge Marco Wagner was zijn uitstekende vervan ger, met Leroy Pors vanaf dat mo ment in een meer centrale rol. De tweede helft begon met een dreigen de uitbraak van de thuisclub, waarbij Smerdiek aan een grotere achterstand ontsnapte. Het was lange tijd het eni ge offensieve wapenfeit van de lijst aanvoerder. Smerdiek speelde vooral op de vijandelijke helft, met kansen voor Leroy Pors en Stefan Lindhout. Pas in de 80e minuut volgde de belo ning, na de zoveelste passeeractie van Stefan Lindhout die in het zes tienmetergebied onderuit werd ge haald. Vanaf de stip benutte Erik van Haaften de nu wel toegekende straf schop: 2-2. In de slotfase waren de aandringende bezoekers nog het dichtst bij de overwinning. „We zijn met een opgeheven hoofd van het veld gestapt", zei Stoutjesdijk. „Mis schien hebben we iets te weinig ge kregen. Maar hoe dan ook hebben we een gedegen wedstrijd gespeeld." Komende zaterdag kan Smerdiek te gen Brouwershaven de tweede perio- detitel veilig stellen. Eén punt in het inhaalduel volstaat. Cees Stoutjesdijk bleef voorzichtig. „De wedstrijd moet eerst nog wel gespeeld worden. Ik juich pas om kwart over vier." Dat Brouwershaven een vreemde ploeg blijft liet het zien tegen Stave nisse. Aan het eind van de rit stond er een verrassende 2-1 zege voor de ro de lantaarndrager op het bord. Coach Jaap Knop spaarde na afloop zijn spelers niet. „Een wanprestatie van tien veldspelers. Alleen doelman Aalt de Rijke haalde een dikke negen." Na de bijna bereikte dubbele cijfers te gen de andere zwakke broeder WIK, leek Stavenisse op Schouwen-Duive- land nog steeds met het hoofd in de wolken te lopen. Zelfs de eerste kan sen voor de thuisclub zorgden bij de geelrode formatie niet voor een schrikeffect. De spelers sjokten over het veld en verloren elk duel op fysie ke kracht. Met name de snelle spits van Brouw kon zich uitleven, ook al doordat de communicatie in het ver dedigingscentrum van Stavenisse te wensen over liet. Na ruim een half uur moest mandekker Kees van Putte aan de noodrem trekken, met een ro de kaart als enig mogelijke sanctie. Nog voor de pauze moest ook de thuisclub na een veldverwijzing met tien man verder. In de laatste minuten voor de thee sloeg Brouw toe: 1-0. Jaap Knop maakte zich boos over die gemakkelijk weggegeven treffer. „Daardoor gingen ze nog meer gelo ven in hun kansen." Na de hervatting kregen de bezoekers nog tal van rian te kansen om de score in eigen voor deel om te buigen. Een gemiste straf schop van Perry Potappel in de 55e minuut was tekenend voor de malaise bij Stavenisse. Slordig balverlies van Perry Potappel op het middenveld le verde Brouw zelfs een eenvoudige 2- 0 op. Acht minuten voor het einde zorgde Lorenzo van Haaften voor de aansluitingstreffer: 2-1. Knop prees de reflexen van doelman De Rijke, waardoor een zware nederlaag kon worden afgewend. „De jongens mo gen deze week de schoenen van Aalt poetsen." Het verlies werd door de coach verder ter kennisname aange nomen. „Hier worden ze grote jon gens van." Erger nog dan de neder laag vond Knop de blessures van Sander Smits, Jeffrey Moerland en Quincy Moerland. „Ik ben bang dat ik voorlopig drie man in de as kwijt ben." Voor SPS zit het seizoen er op. Na het teleurstellende 2-2 resultaat bij Chrislandia is de derde periode voor de roodwitten voorbij, nog voor de strijd om die laatste prijs daadwerke lijk begonnen is. Net als de week te voren tegen Kogelvangers was het puntverlies onnodig. Dat vond ook coach Peter van Poortvliet. „We ge ven vijf punten weg in twee wedstrij den. Dan laat je het dus zelf uit je handen slippen." In het eerste bedrijf leek er in Heijningen nog geen vuiltje aan de lucht. Stefan Bogers was in de openingsfase tweemaal gevaarlijk met het hoofd. Jom Elenbaas raakte zelfs de lat. Het inschuiven van Ap van de Belt als extra man op het mid denveld was een geducht wapen en leverde ook de 0-1 van de naar bin nen snijdende Stefan Bogers op. Nog voor de pauze maakte een attente Martin Quist er 0-2 van. nadat de Brabantse doelman een inzet van Jom Elenbaas maar half wist te ke ren. Ook in het eerste kwartier na de hervatting bleef SPS de dominerende ploeg, met Martin Quist die in een beloftevolle positie de trekker iets te snel overhaalde. Jom Elenbaas zag bij de volgende kans twee vrijstaande medespelers over het hoofd. Het wa ren allemaal momenten die Van Poortvliet na afloop op het netvlies spookten. „We vergaten de genade klap uit te delen." Halverwege de tweede helft kwam het nooit ver sagende Chrislandia terug in de race. Doelman Rowin Konings wist een schot slechts deels te pareren en een Brabantse speler zat op het vinken touw: 1-2. Na de aansluitingstreffer stortte SPS in. Van Poortvliet: .Je zag de angst in de groep vallen. We gin gen mee in hun fysieke spelletje en vergaten zelf te voetballen." Met een rake kopbal zorgde de boomlange rechtsback van de thuisclub voor de 2-2. In de slotfase moest de na rust ingevallen Comé Anthonisse nog met rood naar de kant, na het vasthouden van een doorbrekende speler van Chrislandia. Komende zaterdag neemt SPS het op tegen SKNWK, nog steeds de grootste kandidaat voor het kampioenschap. Van Poortvliet weet dat de prijzen voor zijn ploeg definitief buiten bereik zijn. „We kunnen in Nieuwerkerk vrijuit gaan voetballen. We hebben nog iets goed te maken. Thuis verloren we ver in blessuretijd." maat van Van Herk. de 2-1 inkopte. Het was meteen de genadeslag voor Vosmeer. Dat vond ook coach Guno Pelgrim. „Ineens was de organisatie bij ons verdwenen. We gingen wan delen en lieten het verder maar ge beuren, ook dat is Vosmeer." Bij de thuisclub kwam Wiljan Lis- seveld als invaller binnen de lijnen, om met zijn snelheid alsnog het ver schil te maken. Dat Lisseveld geen afmaker is, bleek na onnodig balver lies van Benhammou. In de 77e mi nuut viel de definitieve beslissing. Het was de verdienstelijk spelende middenvelder Thom Buijs die na een hoekschop de 3-1 binnen werkte. Vervolgens kon Rob den Engelsman inrukken na een zwaar gestrafte tackle in de middencirkel. Op aange ven van Lisseveld legde Van der Peet in de slotminuten beheerst de 4-1* vast. Pelgrim vond de zege geflat teerd. „Wat ik vooraf verwacht had. gebeurde ook. Noad kwam fel uit de startblokken en liet ons niet in het spel komen. Ze zijn duidelijk verder dan Tholense Boys en na The Gun ners waarschijnlijk de beste ploeg in deze klasse. Toch waren ze niet in hun beste doen vandaag. Daar heb ben we onvoldoende van geprofi teerd." Sulkers had zijn ploeg deels in oude fouten zien vervallen. „We vergeten somsom te blijven voetbal len. Dan willen we de bal te snel voorin hebben en gaan we slecht om met de ruimtes die we krijgen." Door de 4-1 zege blijven de Fluplan ders uitzicht houden op de prijzen. Sulkers: „Na de teleurstelling bij The Gunners hebben we ons vandaag re delijk herpakt. Vier doelpunten zijn in ieder geval goed voor het zelfver trouwen." Titelverdedigster bij de dames hoofdklasse Ingrid Geilings speel de tegen de thuisspelende Lijdie Kot. Lijdie ging goed van start en pakte een kleine voorsprong, maar langzaam werd Ingrid warm en zij won de eerste set alsnog met 6-2. In de tweede set trok Ingrid de lijn voort en ondanks leuke rally's kon Lijdie er niet meer aankomen. Met 6-0 won Ingrid de tweede set en de wedstrijd en nam ze de leiding in poule A. De wedstrijd tussen Danny Bout en André Verheul in poule B van de heren 7/8/9 klasse werd in het voor deel van Danny beslecht met 6-2 en 6-4. In poule D van de heren 7/8/9 klasse speelden Peter Bergers en Bas Wielaard tegen elkaar. Bas was in de eerste set de bovenliggende partij en won met 6-3. In de tweede set kon Peter het tij niet keren. Bas trok met 6-1 de wedstrijd over de streep. Ruud Schot verraste in de eerste set in de B-poule van de heren hoofd klasse favoriet Jeroen Bakx. Een voudig won hij met 6-1 de set door heel degelijk en vast spel, terwijl zijn tegenstander veel onnodige fouten maakte. In de tweede set bleef Ruud degelijk spelen, maar Jeroen zette een tandje bij en begon steeds beter en dwingender te spe len. Met 6-0 pakte Jeroen de tweede en ook de derde set. De Setallandse dames Irene Verheul en Marion Quist troffen elkaar in een wedstrijd van poule B bij de da mes 7/8/9 klasse. Het ging lang ge lijk op in de eerste set. maar op het einde maakte Irene de beslissende punten en won met 7-5. En toen was ook gelijk het verzet van Marion gebroken. In de tweede set pakte Irene een 6-0 winst en daarmee de wedstrijd. Op de derde baan speelde de jong ste deelnemer van de cup. Pim Douw, tegen William Quist in poule A van de heren 7/8/9 klasse. Wil liam deed zijn best, maar kon geen verweer brengen tegen het jonge ta lent uit Oud-Vossemeer. Met 6-1 en 6-2 won Pim. Danny Bout speelde ook een wed strijd in de heren 6 klasse in poule B. Hij maakte er met tegenstander Bram Filius een mooi schouwspel van. Beiden gaven alles en liepen op elke bal. Bram had de langste adem en met 7-5 en 6-2 trok hij de partij naar zich toe. In poule C van de heren 7/8/9 klasse won Tholenaar Wim Bal van Flup- lander Adrie van Dijke met 6-3,7-5. Als laatste gingen Sam Douw en Bas Wielaard de baan op voor een wedstrijd van poule A bij de heren 6 klasse. Bas had duidelijk zijn kruit al eerder op de dag verschoten en Sam speelde goed en zonder fouten. Met 6-0 en 6-2 won Sam de wed strijd. Vanavond om zeven uur is de volgende ronde van de eilandencup, wederom op het tennispark van De Ruucstoppelen. Smerdiek dames heeft na een 2-1 overwinning op CVV Berkel de kop positie in de eerste klasse A nog steeds in handen. De voetbalsters uit het eerste team van de club uit Sint-Maartensdijk waren uit op revan che, omdat eerder in de uitwedstrijd tegen dit team met 4-4 werd ge lijkgespeeld. Dankzij de bijdrage van de stich ting Roparun wordt er op 10 april in de Raayberg in Bergen op Zoom een symposium gehouden over patiëntenbegeleidingrouwverwer king en palliatieve zorg. Dat wordt georganiseerd door VPTZ West- Brabant en Tholen (vrijwillige pal liatieve terminale zorg), inloophuis Het Getij en hopice de Markies in Bergen op Zoom. Smerdiek begint goed aan de wed strijd en creëert in de negende mi nuut een goede kans. Dcx>r goed ver dedigend werk van Joline Geene belandt de bal bij Angelique Hage. Die stuurt de bal vervolgens met een prachtige crosspass naar de diep gaande Anne Hage. Een harde pegel van Hage op het doel gaat net voor langs. Berkel zoekt met verzorgd voetbal de aanval, maar de verdediging van Smerdiek staat goed. Daarbij is in- valkeepster en voormalig Grieks in ternational Irini Brouwer het keepen nog niet verleerd. In de negentiende minuut lijkt Smerdiek op voorsprong te komen, maar vanuit een rommeli ge situatie voor het doel van Berkel bereikt Anne Hage de in buitenspel positie staande Corina Luijks, die nog wel binnenschiet. Terecht wordt dit doelpunt afgekeurd. Direct hierna krijgt Berkel een grote kans. maar de bal gaat over de krui sing. Smerdiek komt er vervolgens steeds moeilijker uit en de speelsters kunnen elkaar steeds moeilijker vin den. Berkel omzeilt vijf minuten voor rust de buitenspelval van Smer diek. Irini Brouwer komt tijdig uit het doel en voorkomt een tegen treffer. Even later is het wel raak. Een verkeerde inspeelpass wordt goed onderschept. De behendige spits van Berkel wordt ingespeeld en laat de verdediging de hielen zien: 0- 1. Met deze tegenslag wordt de kleedkamer opgezocht. Smerdiek speelt in de tweede helft vol op de aanval. In de 70ste minuut is dit de aanleiding tot de gelijkma ker. Anne Hage kan goed doorgaan en vanuit een volley schiet ze de bal hard binnen: 1-1. Een teken voor Smerdiek om nog een tandje bij te schakelen. De voorsprong laat niet lang op zich wachten, wanneer vleu- gelspeelster Corina Luijks Anne Ha ge op maat bedient. Haar inzet landt op miraculeuze wijze op de lat boven de keepster van Berkel. Ange lique Hage is er als de kippen bij om de bal alsnog in het doel te werken: 2-1. Een vreugde-explosie is het ge volg. In het restant van de wedstrijd wordt het achterin dichtgetimmerd. Door het inbrengen van Daisy Troost voor Corina Luijks wordt er meer verde digend ingesteld. Op fantastische wijze behoedt Sharona Tieleman Smerdiek voor een tweede tegen treffer, door op tijd terug te zijn om een zeker lijkend doelpunt te voor komen. In de absolute slotseconde krijgt Berkel nog een tweetal goede kansen. In eerste instantie redt keep ster Irini Brouwer op een een-op eensituatie en direct hierna schiet de vrijgespeelde speelster van Berkel de bal hoog over het doel. Eerder op de dag won het tweede elf tal van Smerdiek met 2-1 van RCS uit Oost-Souburg. Denise de Korte (links) uit Tholen heeft de tweede plek bemachtigd op het NKjudo. Denise de Korte uit Tholen heeft zaterdag in Eindhoven een zilveren medaille gehaald op het Nederlands kampioenschap judo tot 15 jaar. De 13-jarige Denise, lid van judoclub Goes, komt uit in de klasse -63 kg. Ze plaatste zich vorige maand voor het NK, nadat ze de districtkam pioenschappen van Zuid-Nederland had gewonnen. Ze draaide op het NK twee klasse partijen en een wat stroevere finale. In de eerste ronde was Denise vrij geloot. In de kwartfinale scoorde ze een prachtige ippon uit het boekje met de ashi barai. De halve finale duurde ook niet langer dan een mi nuut. Eerst een yugo voor ippon seoi nage en aansluitend een ippon voor een verwurging goshi jime. In de finale tegen kon Denise niet in haar spel komen. Haar tegenstander was dominanter en won uiteindelijk door een houdgreep. Denise werd zo tweede van Nederland. Vijf judoka's van stichting Judo Geelhoed uit Sint-Maartensdijk zijn dit weekend in de prijzen ge vallen bij een toernooi in het Belgi sche Berendrecht. Voor Amina Re- sic was het een heel bijzonder moment, want het was haar eerste wedstrijd en die won ze. Amina deed mee bij de 11-jarigen met wit te band. Dat deed Sam Beymer- werdt ook en hij werd tweede. Pim Geelhoed werd tweede bij de 10- jarigen met gele band. Luuk Geel hoed en Rosan Stoutjesdijk eindig den allebei als vierde. Beide spelers hebben een witte band. Ro san deed mee bij de 12-jarigen, Luuk bij de 8-jarigen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 17