Waterschap bekijkt oplossing voor bushalte Stenen Kruis Nog veiliger Nog stiller Nog dynamischer Nog ruimer Nog geen 10 mille www.hmcollege.nl Zaterdag 17 maart Gemeente voldoet nog niet aan alle afspraken Uiierikx Acht Thoolse zwemlocaties Overkapping voor bak Equimio Provincie gaat in hoger beroep tegen uitspraak wildontheffingen Minder storingen gas en elektrisch SP: meer agenten naar Tholen halen Donderdag 8 maart 2012 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 9 Plan Noord in Tholen in 2017 afgerond Scheldestromen verantwoordelijk voor weg buiten bebouwde kom Het waterschap is bereid met Connexion te kijken naar een oplossing voor de bushalte bij het Stenen Kruis aan de Postweg bij Tholen. Gezworene Sophie van 't West einde van Scheldestromen nam maandagmiddag ter plekke een kijkje. Hoofdingeland Chris Koopman uit Sint-Maartensdijk was erbij, evenals PvdA-raadslid Henk Nieuwenhuis die over de situatie vragen heeft ge steld aan burgemeester en wethouders. TOYOTA De nieuwe Yaris. Minstens zo goed als de vorige. Nu tijdelijk vanaf 9.990,- va. 14% Belastingvrij A Today Tomorrow Toyota HMC Rotterdam Erasmuspad 10 3052 KP Rotterdam 010-285 55 55 10.00-14.00 uur Bekend van** LiCes-h/^ De eerste paal in Vestetuin in Tholen moet nog in de grond, maar de ge meente verwachtte eind november vorig jaar dat het project in 2017 is afgerond. I)at blijkt uit de brief van gedeputeerde staten van 7 febru ari aan b. en w. De gemeente kan nu nog niet voldoen aan alle afspra ken die met de provincie zijn gemaakt over plan Noord. De gemeente kreeg in december 2008 een resultaatsubsidie van 1,9 miljoen euro voor de herontwikke ling van het gebied. De provincie somde daarbij een aantal prestatieaf spraken op. De gemeente moet be wijzen aanleveren over wat er is uit gevoerd. Eind november stuurde de gemeente aan gedeputeerde staten een verslag over de stand van zaken en maakte duidelijk dat ze niet 'alle gevraagde prestatiebewijzen' mee kon zenden. De definitieve grondexploitatie bij voorbeeld ontbreekt. G.S. begrijpen dat omdat het project in een tussen fase verkeert. 'De eerste bouwactivi teiten zijn of gaan starten en de af ronding van het project staat gepland voor 2017,' schrijft de provincie. Bovendien laten b. en w. aan de pro vincie weten dat in de 'samenwer kingsovereenkomst met de partners', is vastgelegd dat de cijfers uit de grondexploitatie, geheim zijn. Een definitieve vaststelling van de subsi die is niet mogelijk omdat de ge meente nog inkomsten kan hebben uit de verkcxjp van gronden in het gebied. Pas na afronding van het project, voorzien in 2017, is dat mo gelijk. Gedeputeerde staten zeggen vertrouwen te hebben in de uitkomst van het project. Eefke Bastianen van Equimio met de cheque van 8000 euro. Eefke Bastianen van zorgboerderij in Sint-Annaland is er maar wat blij mee. Vrijdag kreeg ze een cheque ter waarde van 8000 euro van de Lionscluh Tholen. Ze had er al een bestemming voor: het overkappen van de longeercirkel. In deze ronde zandbak leren de deelnemers van de dagbesteding met paarden omgaan. En als het niet toereikend is, dan denkt ze er aan om een nieuwe paardentrailer aan te schaffen. De huidige trailer is versleten. Het was een feestelijke stemming op het ter rein toen de cheque te voorschijn kwam. Voorzitter Willi van de Ree van de Lions vertelde dat leden van de serviceclub elke winter hout hakken en dat verkopen voor de open haard. „Het geld bestemmen we voor een plaatselijk goed doel. Het bedrag wordt verdubbeld door de NSGK, de Nederlandse stichting voor het gehandicapte kind." Bastianen heeft elf paarden. Per dag zijn er zo'n zes cliënten. In totaal zijn er 25 klanten die er therapie, coaching of begeleiding krijgen met behulp van paarden. Yvonne Reijnders van de NSGK is regiocoördina tor van de collectes voor het NSGK. Zij wenste Bastianen succes met haar werk. Behalve Van de Ree was ook vice-voorzitter Marco Kool- aard van de LiohS club aanwezig. De gasten kregen een rondleiding over Hoeve Welgelegen waar Bastianen al meer dan tien jaar actief is met mens en paard. Op 14 april is er weer een open dag. Bij de betreffende halte staan door deweeks, met name, scholieren in de berm langs de kant van de weg op de bus te wachten. Altijd aan het einde van de middag. Het zijn leer lingen van het Calvijn college uit Goes en Krabbendijke. die op de Postweg overstappen n de bus richting Stavenisse. Ze komen met de schoolbus (lijn 44). die alleen op werkdagen rijdt. De halte bestaat aan die kant van de weg alleen uit een paal met een bord eraan (aan de overkant is een parkeerhaven gemaakt en ligt een fietspad). Verharding is er niet. of het moet de geasfalteerde dam zijn naar de akker van Edward Riet kerk. Hij is er maandag ook bij, even eens als hoofdingeland van het wa terschap. „De halte is verder rich ting de Eeweg geweest, net aan de andere kant van de watergang. Daar lagen ook tegels. Maar enkele jaren geleden heeft een aannemer er een kabel gelegd en toen is de halte verplaatst", weet Rietkerk. Hoewel er lichtmasten staan, laat de verlichting te wensen over. Het komt voor dat een bus gewoon doorrijdt omdat de chauffeur wach tende passagiers niet opmerkt. Om de problematiek voor Sophie van 't Westeinde inzichtelijk te ma ken, heeft Koopman geregeld dat een groep scholieren van het Cal vijn college in Tholen aanwezig is. Ook ambtenaar Cees Meijboom van de gemeente is er bij. Terwijl het gezelschap in de berm staat, ra zen auto's soms werkelijk voorbij. Het is opletten geblazen om hier te staan, zoveel wordt wel duidelijk. Nieuwenhuis en Koopman zouden graag zien dat er voorzieningen voor wachtende buspassagiers ko men. Omdat de halte aan een weg buiten de bebouwde kom ligt, is dat de verantwoordelijkheid van het waterschap. Dat zal een afwe ging moeten maken. Van 't Westeinde krijgt te horen dat de leerlingen op deze plek overstappen, omdat de dienstrege ling het onmogelijk maakt dat dit aan de Ten Ankerweg/Molenvliet- sedijk gebeurt. Zou de schoolbus uit Goes daarheen doorrijden, dan missen de jongelui hun aanslui ting. Een aanpassing van de dienstregeling wil Van 't Westein de best bij Connexxion aankaar ten. Op voorhand verwacht ze dat dit niet gemakkelijk zal zijn door het fusieproces waarin het moeder bedrijf van het vervoersbedrijf is verwikkeld. Gemeenteraadslid Henk Nieuwenhuis met hoed) bekijkt met Sophie van 't Westeinde en Chris Koopman van het waterschap de situatie bij de bushalte aan de Postweg. Rechtbank Middelburg stelt faunabescherming in geli jk De provincie gaat in hoger beroep tegen de vernietigende uitspraak van de rechtbank in Middelburg voor enkele ontheffingen voor de bestrij ding van ree en overzomerende kolgans. De faunabescherming had be zwaar ingediend tegen 13 ontheffingen van het faunabchcerplan 2010- 2014. Die bezwaren werden door de rechtbank ongegrond verklaard, maar de faunabescherming ging in beroep. Voor negen bezwaren is de faunabescherming nu in het gelijk gesteld. Gedeputeerde staten (gs) krijgen van de rechtbank het verwijt dat di verse ontheffingen onvoldoende onderbouwd en gemotiveerd zijn. „Op grond van de schadehistorie kan er naar het oordeel van de rechtbank niet worden geoordeeld dat er in de gehele provincie een concrete dreiging van belangrijke schade bestaat." Bovendien stelt de rechtbank vast dat „het faunabe- heerplan een beschrijving ontbeert van de in de afgelopen beheerperio- de ingezette alternatieven en de ef fectiviteit daarvan." Dit vormen volgens gs de belangrijkste kritiek punten van de rechtbank. Naast het hoger beroep nemen gs nog een aantal maatregelen. Ze wil len de faunabeheereenheid (FBE) in de gelegenheid stellen om aan vullende informatie te verstrekken voor de ontheffingen voor haas en spreeuw. Op grond daarvan kan mogelijk een sluitende motivering voor de ontheffing worden gegeven en kan er een nieuw besluit geno men worden. De ontheffingen voor kauw, zwarte kraai, Vlaamse gaai. ekster, fazant en brandgas worden ingetrokken. Er wordt daarvoor een nieuwe beslissing genomen op grond van het bezwaar. Het niet vernietigde deel voor damhert wordt gehandhaafd bij het nemen van een nieuwe beslissing op het bezwaar. Voor het aantekenen van het hoger beroep wordt het afde lingshoofd water en natuur geman dateerd. De provincie heeft op haar jaarlijks vast te stellen lijst met zwemwater locaties, acht bad- en zwemgele- genheden bij Tholen opgenomen. In totaal staan er 55 locaties in heel Zeeland op de lijst. De lijst wordt jaarlijks opgesteld op grond van de Wet hygiëne en veiligheid badin richtingen en zwemgelegenheden. De badstranden bij Stavenisse. Sint-Annaland, de Muiepolder in Sint-Maartensdijk, Bergsediep- sluis. Speelmansplaten, Oester- dam, Sint Philipsland en dat bij de Krammersluis (laagbekken) zijn opgenomen. Delta Netwerkbedrijf b.v. heeft in 2011 met minder storingsminuten te maken gehad dan berekend. Een huishouden had in 2011 gemiddeld 15 minuten geen elektriciteit als ge volg van een storing in het elektrici teitsnet. Dat is zowel onder de eigen ambitie van Delta. 21 storingsminu ten. als onder het landelijk gemid delde dat 23 minuten telt. Ook de gemiddelde tijd aan storingen op het gasnetwerk was lager dan het lande lijk gemiddelde: 38 seconden tegen over 43 seconden landelijk. Qua elektriciteitsstoring is Delta elf mi nuten gezakt ten opzichte van 2010. Bij gas duurde de storing in 2011 gemiddeld drie seconden langer dan in 2010. Landelijk gezien heeft Del ta sinds vijf jaar de minste storings minuten ten opzichte van andere netwerkbedrijven in Nederland. Theo Korevaar van de SP wil dat b. en w. zich sterk maken om meer wijkagenten naar Tholen te halen. Over twee maanden zouden er elf bij komen in heel Zeeland. Eind van het jaar gevolgd door nog eens enkele tientallen, schrijft Korevaar. Sinds de introductie is het gevoel van vei ligheid bij de burgers toegenomen. Hij wijst er verder op dat in West- Brabant goede resultaten zijn ge boekt met agenten die lang in een wijk actief zijn. De SP herinnert b. en w. eraan dat de fractie vorig jaar een verzoek deed om een aantal van de 91 extra dien ders voor Zeeland te claimen. En dat b. en w. toen antwoordden dat de 'terugkeer van de dorpsagent slechts geringe invloed zou hebben op het veiligheidsgevoel van de burgers.' De SP wil nu weten of ze daar nog steeds zo over denken. Kore vaar is benieuwd hoeveel dorps agenten Tholen mag begroeten. Als dat niet zo is, of b. en w. zich in wil len spannen om een aantal agenten naar Tholen te halen. r- Met alleen al in Nederland 100.000 exemplaren, is de Yaris de meest verkochte Toyota. En ook de nieuwe Yaris wordt vast en zeker weer een succes. Want we zijn er niet alleen in geslaagd om hem nog beter te maken dan zijn voorganger, hij is tijdelijk ook nog eens zeer voordelig dankzij 1.000,- extra inruilwaarde. Reden genoeg dus om snel kennis te maken met de Yaris bij uw Toyota dealer. U bent van harte welkom. Brandstofverbruik (EC/692/2008) varieert van 3.9L/100km (25,6km/L) t/m 5,4L/100km (18,5km/l) C0X103-124 gr/km. Genoemde prijs is ind. 1.000.- inruilwaarde. BTW, exd. kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage. Lease vanaf 189,- p/m o.b.v. Full Operational Lease. 60 maanden en 20.000 km per jaar. Ind. 75% bonus/malus. exd. BTW en brandstof. Aangeboden door Toyota Financial Services. Afgebeeld: Yaris Dynamic 5-deurs met Luxury Packvanaf 17.596,- (ind. 1.000,- inruilwaarde). Actieperiode 15;02 t/m 30-04 (mits geregistreerd voor 30-06-2012). Wijzigingen voorbehouden. Importeur Louwman Parqui B.V. Meer Info: bel gratis 0800-0369 of kijk op www.toyota.nl. Bergen op Zoom, Edisonlaan 9,0164-241250, www.wierikx.nl Interieuradviseur Meubelmaker/ontwerper interieurontwerper Creatief vakman Stylist Manager/ondernemer Interieurbouwer Meubelstoffeerder Binnenhuisadviseur Meubelrestaurateur Botenbouwer Houtbewerker Werkvoorbereider Pianotechnicus ,-tvten met-

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 9