LABO BAL Nieuwe gang naar Raad van State over wozoco niet uitgesloten Lange achtervolging dronken automobilist Drie gewonden bij frontale botsing Postweg Poortvliet Leraren vier Thoolse scholen staken tegen bezuinigingen AUTOSCHADE? -*| Weer vuurwerk braderie Tholen Vissen vangen voor onderzoek 21-S3 -Zjl Donderdag 8 maart 2012 68e jaargang no. 17 Politie ontmantelt hennepkwekerij Verdachte had nog celstraf uitstaan Inbraak in twee Thoolse woningen Tweede Kamer zet plannen ondanks protest door Vier Thoolse scholen hebben dinsdag meegedaan aan het protest in Amsterdam tegen de bezuinigingen van 300 miljoen euro op passend onderwijs. Eén daarvan, De Veste in Tholen, was ten gevolge van die staking dinsdag gesloten. Op de andere drie basisscholen, aangesloten bij de openbare scholengroep Octho, gingen de lessen ge woon door. Daarvan gingen dertien leraren staken. Wethouder Van Dis heeft goed en slecht nieuws voor Scherpenisse Chris Beens uit de Laban Deurloostraat in Scherpenisse acht een nieuwe gang naar de Raad van State over de bouw van het woonservicecentrum niet uitgesloten. Het gevolg is dat er dan in mei/juni volgend jaar pas een uit spraak ligt. Als het meezit, dan kan de gemeente eind no vember beginnen met de bouw. Het plan is aangepast om aan de bezwaren van de buren Beens en Aarnoudse te voldoen, maar volgens Beens heeft het project geen kans van slagen. De Raad van State zal het volgens hem op nieuw afwijzen. Dubbel gevoel Ondergrens Verlengde pauze Politie pakt rijbewijs 25-jarige Tholenaar af Na een lange achtervolging door Tholen is zondagmor gen rond kwart voor drie op de Prins Clauslaan een 25- jarige man aangehouden die te veel gedronken had. Tij dens een surveillance van B&B Beveiliging in het Hertenkamp, even over half drie, ramde deze bestuurder bijna de auto van de beveiligers. Lantaarnpaal Negentienjarige vrouw uit Krabbendijke raakt op andere weghelft Bij een ongeval op de Postweg (N286) tussen Tholen en Poortvliet zijn dinsdagmid dag drie mensen gewond geraakt. Twee personenauto's botsten rond drie uur fron taal op elkaar. Dat gebeurde op het stuk weg tussen de afslag naar de Kettingdijk en de afslag naar de Kadijk. Zelfstandig uit auto Omleidingsroute Deze week voor autoschades bij alle merken complete schadeafhandeling bij uw verzekeringsmaatschappij Focwa eurogarantiebedrijf Voltstraat 2,Tholen, tel. 0166-607060 Eendrachtbode, de Thoolse Courant Postbus 5, 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 0166-657007 b.g.g. 653474 Telefax 0166-657008 E-mail: redactie@eendrachtbode.nl advertentie@eendrachtbode.nl admin@eendrachtbode.nl Website: www.eendrachtbode.nl Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Bankrekening 30 30 05 556, Giro 12 44 07 Abonnement 17,75 per halfjaar, 32,00 per jaar, per post 59,75 per jaar, allemaal incasso. Losse nummers 1 Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur. Advertentieprijs 0,34 plus btw per mm. Hoofdredacteur W. Heijboer. De politie ontmantelde dinsdagoch tend een hennepkwekerij in een woning aan de Albert Schweitzer- straat in Sint-Maartensdijk, maar had gisteren nog geen mensen aan gehouden. Toen de agenten rond kwart voor tien de woning - op de hoek met de President Kennedy- straat - binnen gingen, was er nie mand aanwezig. Op de bovenver dieping van de huurwoning vonden ze twee kweekruimtes. Een met 490 hennepstekken en een zonder planten. Medewerkers van de ge meente ontmanteldenn de kwekerij. De apparatuur, zoals lampen, werd afgevoerd. De stroom die nodig was voor de groei van de planten werd buiten de meter om afgeno men. Personeel van Delta sloot die afvoer af. De politie kwam de kwe kerij op het spoor door een anonie me tip. Medewerkers van B&B Beveiliging hielden zondagmorgen rond half drie twee mannen aan die zich ver dacht ophielden bij het nicuwbouw- terrein aan de Luchtenburgseweg in Tholen. De twee verdachten, een 26-jarige man uit Steenbergen en een 41-jarige man uit Zoetermeer, konden geen duidelijke reden aan geven voor hun aanwezigheid. De beveiligers vroegen assistentie van de politie. Beide mannen gingen er vandoor in een gereedstaande au to. Na een achtervolging werden ze staande gehouden. De politie, die snel ter plaatse was, nam de mannen over. De man uit Zoetermeer bleek nog celstraf te moeten uitzitten: een van 35 dagen en een van 14 dagen. Hij is naar de gevangenis Torentijd in Middelburg gebracht. Zaterdagavond 25 augustus komt het traditionele vuurwerk bij de braderie in Tholen weer terug. „Vo rig jaar was de portemonnee leeg. Maar nu die weer bijgevuld is, komt het vuurwerk terug", zegt voorzitter Niek Jansen van de On dernemersvereniging Tholen. Hij verbindt er wel een voorwaarde aan. „Het vuurwerk moet weer aan de haven ontstoken worden, zoals dat vroeger ook altijd gebeurde. Niet aan de Zwarteweg, buiten de stad, want dan heeft het voor de braderie geen zin." Wagenvoort Vuurwerk uit Wapenveld heeft bij de provincie Zeeland de aanvraag ingediend voor de Schelde-Rijn- weg. De afdeling milieuhygiëne van de provincie gaat ermee aan de slag en bekijkt of een ontbrandings toestemming volgens het Vuur- werkbesluit voor de Thoolse brade rie kan worden gegeven. Dieven hebben dit weekeinde twee woningen op Tholen bezocht. Er werd in de nacht van zaterdag op zondag ingebroken in een woning in de Secretaris Rijstenbilstraat in Oud-Vossemeer en een woning aan Vroonland in Sint-Annaland. Uit beide woningen werden sie raden gestolen. De waarde ervan is onbekend. Vanaf maandag gaat visser Peter Kooistra uit Tholen vis vangen in de Vest en de vijvers van Stads- zicht en de omgeving van Meul- vliet in Tholen. Het maakt deel uit van een afstudeeropdracht van Mi reille van de Klooster uit Sint-An naland. Zij doet onderzoek naar de waterkwaliteit voor de opleiding aquatische ecotechnologie aan de Hogeschool Zeeland. Ze loopt sta ge bij de gemeente. Ze wil onder meer nagaan of de visstand de oorzaak is van het troebele water in de Vest. Vier dagen lang worden met een klein bootje vissen uit het water gehaald. Er wordt gekeken naar soort, lengte, gewicht en eventuele afwijkingen en ziektes. Daarna worden de vissen (karper, voorn en brasem) weer teruggegooid. Het onderzoek komt voort uit het stedelijk waterplan 2010-2012. Een van de doelen uit dit plan is het creëren van helder water met een gevarieerd dieren- en planten leven. v'v S— ---• 2 SKi Het terrein aan de Laban Deurloostraat in Scherpenisse met de gymzaal en daarachter de woning van de familie Beens. Volgens Beens is de uitspraak van de Raad van State dat het gebouw vijf tig meter vanaf de woningen moet liggen, duidelijk. „Wie ben ik dan om daar iets anders van te vinden?" Na aandringen van de gemeenteraad zijn er door wethouder Cees van Dis gesprekken gevoerd met de twee be zwaarmakers. Het plan is aangepast. De zes koopappartementen op de derde verdieping zijn eraf. In plaats van negentien woningen komen er nu dertien huurwoningen. Ook de gevel die uitkijkt op de tuinen van Beens en Aarnoudse is gewijzigd. De ramen krijgen een hogere onder dorpel zodat er vanuit het apparte ment niet in de tuinen gekeken kan worden. Ook de inkijk vanuit de gang is weggewerkt. Er komen la mellen aan de buitenzijde. Verder is het dak aangepast. Het wordt nu een zogeheten lessenaarsdak, een schuin dak dat aan de kant van Beens laag begint. Het gebouw blijft op dezelfde plaats staan, het schuift niet op. Door deze aanpassingen (geen schaduwwer king, geen inkijk) wcrdt volgens Van Dis tegemoet gekonen aan de be zwaren en is er sprak van een aan vaardbaar woon- en feefklimaat voor de omwonenden. Daarmee wordt volgens Van Dis teg:moet gekomen aan de uitspraak vai de Raad van State die op onderdeen de bezwaar makers gelijk gaf. ,.We moesten de zaak opnieuw bekijkn. Een van de belangrijkste zaken was om er met de bezwaarmakers ut te komen. Met beiden is gesproken. De een (Aar noudse - red.) wilde een aantal aan passingen aan het gebouw. De ander heeft vanaf het begin gezegd dat hij de plek aan de Laban Deurloostraat ongeschikt vond. Vcxnr ons is het de enige geschikte locatie in Scherpe nisse." Met Beens kon geen over eenstemming worden bereikt. Van Dis zei dat te betreuren. „De conclu sie is dat we er ondanks het aange paste ontwerp niet zijn uitgekomen. De gang naar de Raad van State is nog serieus." Met Beens is gesproken over ver huizen naar een andere plek in het dorp, zegt Van Dis. „De wijzigingen in het ontwerp waren voor de be zwaarmaker niet acceptabel en de alternatieven die wij voorstelden waren niet goed." Beens was na het eerste gesprek met Van Dis, vast goedontwikkelaar Christiaan van de Weege van Stadlanderen ambtenaar Jaap de Kok, hoopvol gestemd. „Het was perfect. Ze gingen een eind mee in wat wij wilden. Einde lijk dacht ik. Maar het tweede ge sprek draaiden ze 180 graden om. Het was slikken of stikken. Het was voor ons totaal niet aanvaardbaar." Ook het vervolggesprek 'leek er niet op', volgens Beens. „Ik voelde me gepiepeld. Dan gaan de boeken dicht." De wethouder hoopt echter met dit plan de bezwaren van de Raad van State te kunnen verhelpen. Over zes, zeven weken verwacht Van Dis het definitieve bouwplan rond te hebben. Dan wordt het in procedure gebracht. Als er geen bezwaren komen dan kan er volgens hem eind november worden gestart met de bouw. Worden er wel bezwaren ingediend bij de Raad van State, dan moet er ruim een half jaar bij opgeteld worden. Van Dis verwacht mei/juni 2013 een uitspraak. „Het slechte nieuws is dat we er niet uit zijn. het goede nieuws is dat we er voor gaan. Een dubbel gevoel." Volgens Beens is het bij wet gere geld dat het complex vijftig meter 'uit de pad' moet staan en geen twin tig. zoals in het huidige plan. „Men kan zo niet bouwen. De hoogste raad heeft dat uitgesproken. Het lapje grond is te klein. Van een andere lo catie wil de gemeente niet weten. Dat er een etage af is, is goed voor de buurman. Die heeft geen inkijk meer in de tuin, maar wij zitten er met ons gezin tegenaan." Volgens Beens zijn de voorstanders van het woonservicecentrum 'jaren voor de gek gehouden'. „Hen wordt zand in de ogen gestrooid, maar waar ik het meest van baal is dat ik de gebeten hond ben. Zij willen iets wat niet kan. Het is om moedeloos van te worden. Ik maak gewoon ge bruik van mijn democratische rech ten. Dat de burgers gelijk krijgen bij de Raad van State, daar zal de ge meente aan moeten wennen. Inmid dels weten ze wat hun voorland is." Volgens Beens zou het probleem op gelost zijn als de gemeente het ge bouw 'omdraait.' Dus dat het ge bouw aan de andere kant van het terrein wordt gezet. „Dan kunnen ze meteen beginnen. Maar dat zou bete kenen dat de huizen die ze erbij wil len bouwen aan de andere kant komen en die komen dan in de scha duw te staan. Als de gemeente bij dit standpunt blijft, dan is een gang naar de Raad van State niet uitgesloten." Volgens Van der Weege van Stadlan- der is een woonservicecentrum met dertien woningen de 'ondergrens' maar wel mogelijk. Hij verwees naar de Poorthove in Poortvliet waar een dergelijk centrum is gebouwd met twaalf woningen. De bezuinigingen treffen de scholen voor speciaal onderwijs het hardst. In de gemeente Tholen is De Veste de enige school voor speciaal on derwijs. Daarom trok adjunct-direc teur Harma Pekelsma samen met haar collega's naar de hoofdstad en sloten ze voor één dag de deuren van hun basisschool. Volgens Pe kelsma waren er in het hele land 1700 scholen gesloten in verband met de onderwijsstaking. Meer dan 50.000 mensen waren aanwezig in de Amsterdam Arena om luidkeels te protesteren tegen de bezuinigin gen. „Het mag niet zo zijn dat leerlingen die extra zorg nodig hebben de dupe worden van de bezuinigingen van deze regering", zegt Pekelsma. „Emiel Roemer van de SP was de enige politicus die we gezien heb ben en hij is ook erg tegen de plan nen. Daarom wilden wij wel even met hem op de foto. Het signaal dat het onderwijsveld aan de politiek afgeeft is zeer duidelijk: deze bezui nigingen zijn echt slecht voor het onderwijs in Nederland." Jan Berends, directeur van de stich ting Openbaar Primair Onderwijs Tholen (Octho), vindt het goed dat de scholen een signaal afgeven. Van drie van de acht Octhoscholen zijn leraren naar Amsterdam getrokken. In totaal 13 man. Onder hen was één schooldirecteur, Jeroen Pas van De Rieburch uit Sint-Maartensdijk. De andere twee scholen met staken de leraren waren Ter Tolne uit Tho len en De Luijster uit Sint Philips- land. „Het aantal stakers per school gaf geen aanleiding de scholen te slui ten", zegt Berends. Daarom zijn volgens hem alle lessen gewoon doorgegaan. Andere scholen hebben op een andere manier hun ongenoe gen met betrekking tot de kabinets plannen geuit. „Het is ook gebeurd via een schrijven en een actie op de scholen zelf. Daar werd bijvoor beeld een verlengde pauze gehou den waarin de leerlingen spelletjes konden doen." Berends vertelt dat Octho achter de schermen bezig is om te kijken hoe de plannen kunnen worden doorge voerd. „We zijn niet zo zeer tegen de ideeën voor het passend onder wijs. maar de bezuinigingen komen er bovenop. Dat is teveel", zegt Be rends. „De leerkrachten moeten goed worden toegerust. De mensen die voor de groep staan moeten het allemaal doen, die krijgen de kinde ren met leerproblemen in de klas." Hij zegt dat het doorvoeren van ver anderingen energie, geld en tijd kost. „We hebben het financieel al niet gemakkelijk." 7.1 F, VERDER PAGINA 3 De man vervolgde al slingerend en met hoge snelheid zijn weg. De be veiligers zetten de achtervolging in. Via onder meer de Molensingel, Ten Ankerweg, Molenvlietsestraat, RegentessestraatOudelandsestraat Molenvlietsestraat, Minneputte- straat. Onderweg heeft hij mogelijk andere auto's geraakt. In de Prins Clauslaan wist B&B de automobi list klem te rijden. De gealarmeerde politie hield de man aan en nam hem de blaastest af. Toen bleek al dat hij te veel alcohol had gedron ken. Hij werd meegenomen naar het bureau voor een ademanalyse. Daaruit kwam naar voren dat hij ruim vier keer de toegestane hoe veelheid alcohol in zijn bloed had. Zijn rijbewijs werd ingevorderd. Rond middernacht hield de politie al een 19-jarige automobilist aan die te veel had gedronken. De man had zijn auto achtergelaten in de buurt van de rotonde aan de Ten Anker- weg en de Postweg. De auto had een verkeersgeleider en een lan taarnpaal geraakt. Daardoor was de hele voorzijde van de auto ontzet. Toen de politie de auto vond. was de bestuurder niet aanwezig. Hij bleek al thuis te zijn. Daar is hij aangehouden voor een blaastest. Een 19-jarige vrouw uit Krabbendijke kwam op on verklaarbare wijze op de andere weghelft terecht en kwam in botsing met een tegemoet komende auto. Hierin zaten een 90-jarige man en 84-jarige vrouw uit Tholen. Zij reden richting Poortvliet. Beide auto's kwamen op hun zijkant terecht, waarvan één tot stil stand kwam tegen een boom. Daarin zaten de man en vrouw uit Tholen. De brandweer uit Tholen en Sint-Maartensdijk heeft het dak van de auto opengeknipt en de mensen be vrijd. „Normaliter bevrijden we mensen langs de achterzijde van de auto", zegt brandweercommandant Koos de Feijter. „Dat was in dit geval niet mogelijk. Het voertuig stond met de achterkant tegen de boom." Ze zijn per ambulance afgevoerd naar zie kenhuis Lievensberg in Bergen op Zoom. Van de vrouw is bekend dat ze een gebroken bovenbeen heeft opgelopen. De toestand van de man is onbe kend. De 19-jarige vrouw uit Krabbendijke wist zelf standig uit haar auto te komen. De brandweer heeft haar voertuig gestabiliseerd om te voorkomen dat het om zou vallen. De vrouw is per ambulance naar Goes gebracht. Ook haar toestand is onbekend. De trauma helikopter, die rond tien voor half vier ter plaatse was, kon onverrichter zake terug keren. De Postweg is enige tijd afgesloten geweest voor het verkeer. De politic stelde een omleidingsroute in. Het verkeer richting Poortvliet werd omgeleid via de Snabbeweg en Geerweg. Verkeer naar Tholen werd via de Kadijk. Tichelaarsweg. Watervlietsedijk en Vrouwendijk geleid. Tegen vijf uur werd de weg weer vrijgegeven voor het verkeer. Bram van Iwaarden verlaat na 38 jaar de brandweer Jaap Kloet nieuwe voorzitter van TOF Michel Nelen met bolletjeshelm Johnny Hoogerland EN VERDER... Waterschap zoekt oplossing bushalte Stenen Kruis Akkerranden komen weer tot bloei Vosmeer verslaat Tholense Boys in derby derde klasse KRUIMELTJES IS OOK BROOD Dit nummer bestaat uit 14 pagina's ft M 801- A N CE De negentienjarige bestuurster uit Krabbendijke wist na het ongeval zelfstandig uit haar auto te klimmen. Het ongeval gebeurde ter hoogte van Bloemhof op de Postweg bij Poortvliet.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 1