Tholense Boys maakt een diepe knieval voor veel sterker Vosmeer Stavenisse doet aan prijsschieten tegen rode lantaarndrager: 8-1 Koersballen Jelmar Elenbaas haalt brons in E-klasse op NK tafeltennis A-jeugd Emergo verliest met ietwat geflatteerde uitslag Minder plezierige zaterdag voor Smerdiek en SPS Formatie van Pelgrim wint even verrassend als overtuigend Donderdag 8 maart 2012 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 Smash pakt zaterdag hatje op tegen Die Meede Jelmar Elenbaas van Smash '76 is zaterdag gedeeld derde geworden in de E-klasse op het Nederlands kampioen schap tafeltennis in Eindhoven. Hij deed mee aan het NK afdelingen voor de junioren en aspiranten. Daar werden ook de partijen voor het senioren NK gehouden. Senioren Smurdiekse korfballers spelen uit in Roosendaal De A-jeugd van korfbalclub Emergo heeft de uitwed strijd tegen Keep Fit in Roosendaal verloren. De uitslag van 15-7 is ietwat geflatteerd te noemen, omdat de mar ge lange tijd op vier doelpunten bleef hangen. In de slot fase eiste het hoge tempo zijn tol bij het team uit Sint- Maartensdijk. Nicky Leemreijze (4x), Jasmijn v.d. Hoek, Giulia Priem en Romy Stoutjesdijk maakten de doelpun ten voor Emergo. - è'w 'jK jh'y Een symbolisch moment was het: spits Lauran Contant van Tholense Boys strikte de veter van Vosmeer-goalie Ibrahim El Jilali. In de eerste plaats een mooi gebaar van sportiviteit en tekenend voor de goede verhoudingen in het Thoolse voetbal de laatste jaren. Maar het was ook buigen voor de tegenstander, op alle fronten. Vosmeer won met 3-0, even verrassend als overtuigend. Wijs ge worden door de ervaringen met zijn wispelturige team bleef Vosmeer-trainer Guno Pelgrim na afloop voorzich tig. „Ik hoop dat we dit doortrekken en eindelijk eens een leuke serie wegzetten. Het is in ieder geval een mooi begin van de derde periode." Geweldige boogbal Stavenisse behaalde in de eerste wedstrijd voor de derde periodetitel een historisch ruime overwinning tegen het zwakke WIK. De ploeg van Jaap Knop won met 8-1. Een opvallend detail: zeven verschillende spelers scoor den. Smerdiek en SPS beleefden een aanmerkelijk min der plezierige zaterdag. De blauwzwarten moesten op het eigen Haestinge hun meerdere erkennen in De Fen dert dat met een 1-4 zege terugkeerde in de kampioens race. SPS miste kansen en liet Kogelvangers met een 0-1 overwinning ontsnappen. Boswandeling Akkermans twee keer tweede Derby Noad en Tholen weer gelijk Dadendrang Smerdiek niet beloond SPS doet zichzelf tekort korfbal Voetbal programma Zaterdag 10 maart uur Noad-Vosmeer 15.00 TholBoys-Krabbendijke 15.00 SVG-WHS 14.30 Brouwershaven-Stavenisse 14.30 Chrislandia-SPS 14.30 SKNWK-Smerdiek 14.30 Smerdiek da.-Berkel 15.00 Smerdiek 2 da.-RCS 12.30 Thol. Boys da.-MZC 2 14.30 Patrijzen-Noad da. 14.30 Smerdiek 3 da.-Wolfaartsdijk 15.00 Vosmeer da.-OFB 11.00 WHS 2-De Alblas 2 14.30 Bavel 2-Noad 2 15.00 Thol. Boys 2-Yerseke 3 12.30 ZSC 3-Noad 3 13.30 Stavenisse 2-Smerdiek 2 15.00 Klundert 3-WHS 3 14.30 SPS 3-SKNWK 3 14.30 Duiveland 4-Smerdiek 3 14.30 Rillandia 3-Thol. Boys 3 14.30 Noad 4-Moc 2 14.30 Welberg 2-SPS 4 14.30 Zwaluwe 5-Thol. Boys 4 14.30 Stavenisse 3-Thol. Boys 5 13.30 Noad 5-Kogelvangers 4 13.30 Dosko 2-WHS 4 15.00 Zondag 11 maart uur Vosmeer-Robur 14.30 Vosmeer da.-De Schutters 11.00 Renesse 3-Vosmeer 2 10.30 Vosmeer 3-Nw. Borgvliet 5 10.00 Frank den Engelsman (Noad) 14 Arvin de Witte (WHS) 12 Erik van Haaften (Smerdiek) 11 Jeffrey Kruf (Vosmeer) Met 2 treffers van Rachid Bouhoudane (Vosmeer zaterdag) en Mathias Moer land (Stavenisse) vielen er 17 doelpunten in de vijftiende competitieronde. Het eer ste doelpunt van Rudi Ridderhof van WHS was een prachtige kopbal, maar bleek onvoldoende om de 2-6 PSV-ne- derlaag tegen MZC te keren. Stavenisse won met een nog groter verschil (8-1) met eerste treffers van Marco Klippel en Kees van Putte. Bij Vosmeer zondag maakte Pascal Zweger zijn eerste doel punt. Frank den Engelsman scoorde niet. maar blijft aan kop, al zag hij Arvin de Witte met zijn ene doelpunt voor WHS dichter bij komen. Erik van Haaften (vorige week ten onrechte op 9 gezet) scoorde evenmin als Jeffrey Kruf. maar met 11 goals bezetten ze de derde plaats. ^0- Voetbal uitslagen Derde kl.: Vosmeer-Thol. Boys 3-0, WHS-MZC 2-6. The Gunners-Noad 2-2. Vierde kl.: Smerdiek De Fendert 1-4, SPS-Kogelvangers 0-1. Stavenisse- WIK8-1. Vijfde kl.: Lepelstraatse Boys-Vos meer 1-2. Dames: RCL 2-Smcrdiek 4-0, Briel- le-Smerdiek 2 4-2, Noad-Bruse Boys 1-4, Wolfaartsdijk-Thol. Boys 2-2. Virtus-Smerdiek 3 3-0, Vosmeer-Mer- curius 0-9. Tweede kl. res.: Noad 2-Alblasser- dam 2 1-0, Pelikaan 3-WHS 2 5-1 Derde kl. res.: Kogelvangers 2-SPS 2 3-0. Vierde kl. res.: Noad 3-Thol. Boys 2 1-1. Smerdiek 2-Dc Fendert 2 0-5, WHS 3-VVC 3 2-0, DVO 3-Stavenis- se 2 uitgesteld. Vijfde kl. res.: Thol. Boys 3-VVC 5 3-2, Smerdiek 3-Bruse Boys 4 2-0, Brouwershaven 2-SPS 3 3-5, SKNWK 3-Noad 4 3-2, SPS 4-Vrede rust 3 1-8,Thol. Boys 4-Seolto 5 1-5. Zesde kl. res.: Vosmeer 2-Val Aan 2 2-9, Vivoo 3-Vosmcer 3 5-0. Jeugd: Vosmeer C-Thol. Boys C2 2- 4, Vosmeer D-Chrislandia 0-9, Vos meer El-Vivoo 7-1, Vivoo-Vosmeer F1 1-4, Vosmeer F2-Welberg 5-0; Odio-WHS B 3-7, Cluzona-WHS B meisjes 0-1, Odio-WHS Cl 2-5. Hal steren-WHS C2 0-5, WW-WHS Dl 1-6, WHS D2-Nw. Borgvliet 1-1, WHS D meisjes-Cluzona 1-5, WHS E2-Ha!steren 2-5, Stavenisse E-WHS E3 3-3, WHS FI-Klundert 5-2. BSC- WHS F2 0-4. Uitslagen van de gespeelde koers- balwedstrijden van: Gezelligheid vóór Alles/Sint- Maartensdijk: 1C. van Gorsel 40 p.; 2. W. Bijl 38 p.; 3. mevr. C. van Mierlo 35 p.; 4. mevr. W. Kloet 22 p.; 5. F. de Jong 20 p.; 6. mevr. A. Bocxe 17 p.; 7. mevr.T. Breure (be perkte deelname) 4 p. Meulvliet: 1. J. Sprenkels en W. Deurloo 29 p.; 2. mevr. J. Bos en G. v.d. Padt 25 p.; 3. mevr. C. Spren kels en mevr. H. Schot 23 p.; 4. me vr. L. Verschoor en W. Bijl 17 p.; 5. mevr. L. van Bale en mevr. J. Ver- braeken 16 p.; 6. mevr. D. Linden- berg en mevr. A. Hilgerson 15 p. Oud-Vossemecr: 1. mevr. R. Nag- tegaal en mevr. M. van Poortvliet 28 p.; 2. mevr. L. van Poortvliet en mevr. C. Havermans 25 p.; 3. mevr. C. van Mierlo en N. Moerkerken 23 p.; 4. mevr. B. Roggeband en mevr. J. van Houte 19 p.; 5. mevr. J. de Bakker en mevr. L. Weezenaar 9 p. Tafeltennis Elenbaas begon stroef en sleepte met moeite zijn eerste partij binnen tegen de nummer 2 in de poule. Hierna kwam Elenbaas steeds beter op dreef en hij won zijn volgende zes partijen vrij eenvoudig. Onge slagen bereikte hij dan ook de kwartfinale. Ook deze ging vrij eenvoudig. Elenbaas zette zijn op ponent met 3-0 opzij en bereikte zo de halve finale. Daarin trof hij een speler uit Amsterdam. Al vrij snel bleek dat dit een zware partij zou worden. Lange tijd ging het gelijk op waar door er een beslissende vijfde set moest komen. Ook deze ging lang gelijk op tot 6-6. Hierna kwam de spanning om de hoek kijken. Elen baas gaf de partij onnodig uit han den, mede door enkele knappe pun ten van zijn opponent. Hierdoor was een gedeelde derde plaats zijn deel. Het eerste jeugdteam van Smash speelde een inhaalduel in de compe titie. Daarbij werd gespeeld tegen de laagst genoteerde ploeg in de tweede klasse, Yerseke. Het eindig de in een krappe 6-4 overwinning. Joost van Dijke, Johan Aarnoudse en Bennie van Poortvliet wonnen ieder tweemaal en ook de dubbel werd binnen gesleept. Door dit re sultaat staat Smash 1 in de midden moot van de tweede klasse. Het eerste seniorenteam pakt zater dag het batje weer op. Het eerste team ontmoet thuis in De Wellevae- te in Sint-Annaland degradatiekan didaat Die Meede 1 uit Made. De wedstrijd begint om twee uur. Ook het tweede en het derde team spe len thuis, respectievelijk tegen Ef fect '71 en SAR '72. Het vierde en vijfde spelen vrijdagavond uit, te gen Middelburg en Kerkwerve. Programma jeugd: Smash I-The Back Hands 14 u.; Vice Versa '51- Smash 2 11 u.; Hotak '68-Smash 3 14 u. De rood-zwarten speelden goed en snel rond en kregen zo een behoor lijk aantal kansen, die ook regelma tig benut werden. Movado kon het tempo van de gasten niet goed bij benen. Emergo nam snel een voor sprong, die naar het einde toe uitge breid werd dankzij Evy Kostermans (2x), Romy Hoffers en Wesley Kloet. Matthijs de Jong maakte een onver valste hattrick in de wedstrijd van Emergo F2 tegen TOP in Arnemui- den. De uitslag van 0-3 werd al in de eerste helft bereikt. Door goed verdedigingswerk in de tweede helft kwam de zege geen moment in ge vaar. Programma zaterdag: Scheldevo- gels-Emergo 1 14.40 u.; Volhar- ding-Emergo Cl 12 u.; Emergo El- Korbatjo 11 u.; Emergo Fl-VIOS 10 u.; Emergo F2-Swift 9 u. Ellen de Jong (5x), Baukje Broeren (4x) en Bas Crezee (4x) lieten in de wedstrijd van Emergo Dl tegen Terda de teller oplopen naar 9-13 in het voordeel van de Tholenaren. Beide ploegen vonden gemakkelijk de korf, zodat er vanaf het begin sprake was van een open wedstrijd. In het verloop van de ontmoeting namen de Tholenaren toch een voorsprong, die constant werd vast gehouden. In Dordrecht werd door het F1-team een 1-4 winst tegen Movado gepakt. U i Lauran Contant van Tholense Boys strikt een veter van keeper Ibrahim El Jilali van Vosmeer. Derde klasse Misschien was het ook een vooruit wijzing dat Mo Allali, na een indi viduele actie van Mourad Tihani, de eerste kans van de middag kreeg. Tholense Boys kwam na de lange winterstop zonder inspiratie uit de startblokken, hoewel Freddy Simons na een hoekschop rakelings over kopte en de naar binnen snij dende Joey Deurloo een schietkans bood aan Hans Willem Hopmans. Meer dan een rollertje leverde het niet op. Niet veel later haalde de jongste Hopmans wel ziedend uit, met een pegel van afstand die op de kruising eindigde. Na een korte combinatie door het centrum nam Vosmeer halverwege de eerste helft de leiding, met topscorer Rachid Bouhoudane als vanzelfsprekende afmaker: 1-0. Meer dan een poging uit de tweede lijn van Auke Boven berg wisten de bezoekers er tot aan de pauze niet meer tegenover te zet ten. Coach Paul van Buuren was te leurgesteld over het vertoonde spel in het eerste bedrijf. „We wilden er vanaf het begin bovenop klappen. Dat is ook de manier waarop je Vosmeer moet aanpakken. Maar ik zag in het veld niets terug van alle gemaakte afspraken en goede be doelingen. Het was een slappe ver toning van onze klant. Onverklaar baar." Tholense Boys moest het op sport park De Vossenberg doen zonder de vakantiegangers Niels Hopmans, Laurens Bovenberg en Erwin Dog gen. Tussen de palen is doelman Marius Bal na een operatie dit sei zoen niet meer beschikbaar. Het betekende dat Van Buuren in de aanloop naar het duel moest impro viseren. met Mitchel Jansen op de voor- hem onwennige linkerkant van het middenveld, centrumspeler Joey Deurloo aan de rechterflank en een basisplaats voor de onzichtbare Contant in de punt van de aanval. In het doel had jeugdkeeper Marijn de Hond de voorkeur gekregen bo ven Patricio Jansen, de vaste sluit post van de reserves. Van Buuren wilde zich niet verschuilen achter de mutaties, „ledereen bleef onder zijn niveau. Het lukte ons gewoon niet om de bal naar een medespeler te trappen. Het wedstrijdritme ont brak volledig." Wat vooral opviel, was het gebrek aan tempo in het Thoolse spel. Door die gezapige aanpak kon het conditioneel zwak ke Vosmeer het spel prima bijbe nen. Guno Pelgrim: Ik was blij dat Tholen zo traag en voorspelbaar in de opbouw was. Daardoor kon den wij in de wedstrijd groeien,". In het eerste kwartier na de pauze leek er even sprake van een kente- Het eerste kwartier liep het nog moeizaam bij Stavenisse. Na een mooie voorzet van rechtermidden velder Mark Tak brak aanvalsleider Matthias Moerland de ban met een diagonale kopbal: 1-0. Niet veel la ter zorgde de spits op eigen kracht voor de tweede treffer. In een vol zestienmetergebied draaide Moer land om zijn as en prikte vervolgens de 2-0 binnen. Stavenisse was op al le fronten de betere ploeg, met Per ry Potappel die voor de 3-0 zorgde. Lorenzo van Haaften legde daarna de bal op het hoofd van Jeffrey Moerland: 4-0. De inschuivende laatste man Marco Klippel legde na een fout van de keeper de 5-0 rust stand vast. Na de hervatting nam Stavenisse nauwelijks gas terug en bleef het prijsschieten aan de Piloot- weg. Lorenzo van Haaften maakte er 6-0 van. Het was illustratief voor de zwakte van de bezoekers uit Kerkwerve dat het tegendoelpunt op naam van Marco Klippel kwam. In een ongevaarlijke situatie passeerde Klippel zijn eigen doelman Aalt de Rijke: 6-1De bij dode spelmomen ten altijd in de voorste lijn opdui- Vierde klasse ring in het spel van de bezoekers. Invaller Reinier de Groen, de ver vanger van de falende Mitchel Jan sen. nam het voortouw. Eerst door met een prachtige pass Joey Deur loo voor de goal te zetten en ver volgens sierlijke individuele acties die de Vosmeerse defensie in verle genheid brachten. Freddy Simons kopte in die fase over na een cor ner, Matthijs van Stee zag zijn treffer worden afgekeurd wegens buitenspel en Contant stelde met zijn beste actie van de middag doelman El Jilali op proef. Een fout aan de overzijde van junior goalie De Hond zorgde voor de be slissing. De onzeker ogende keeper speelde de bal in de voeten van Mo Allali die met een geweldige boog bal van tenminste veertig meter voor de 2-0 zorgde. Meteen was het gedaan met het Thoolse offen sief, hoewel de jonge invaller Koen Nieuwkoop met doelgerichte acties nog wel de aandacht op zich ves tigde. Verdediger Arjan van Dijke ging voor hem naar de kant. Bij Vosmeer losten Jaouad Allouchi en Ali Oumhamed de moegestreden pionnen Mo El Jilali en Mourad Ti hani af. Een kwartier voor het ein de strooide de thuisclub nog meer zout in de wonden van de opponent uit Tholen. Bouhoudane ging over de knie bij Marien Hopmans en be nutte zelf de toegekende penalty: 3-0. Vervolgens lieten Bouhoudane en Hicham Ben Hammou opgeleg de kansen op een hogere score on benut. Tholense Boys zakt door de nederlaag terug tot in het rechter- rijtje. Van Buuren wil voorlopig niet meer aan de prijzen denken. „Als je zo speelt als wij vandaag, is het simpel: dan heb je nergens recht op." Vosmeer was blij met de drie pun ten, welkome winst in de degrada tiestrijd. Guno Pelgrim noemde de zege dik verdiend. „We zijn de dag begonnen met een gezamenlijke boswandeling. Misschien gingen we daardoor zo ontspannen de wedstrijd in. De organisatie stond goed. We hoefden bijna geen kan sen weg te geven. Hier moeten we wel een vervolg aan zien te geven, hoewel het komende zaterdag bij Noad lastiger zal zijn dan vandaag. Ik sla Noad hoger aan. met meer individuele klasse en snelheid voorin." Pelgrim acht zijn ploeg tot alles in staat. „De ene week is het niks en dan ineens staat het weer als een huis. Vandaag dacht iedereen in het teambelang. Als we dat wekelijks kunnen opbrengen, komt het goed met Vosmeer. Hope lijk halen we uit deze start van de derde periode de motivatie om door te groeien en stabieler te wor den. In de derde klasse B is Noad op de vijfde plaats de hoogst spelende Thoolse ploeg mef 25 punten uit 15 wedstrijden. Tholense Boys is ze vende met 23 uit 14, Vosmeer ne gende met 14 uit 15 en WHS voor laatste met 10 uit 15. Vier Thoolse amazones hebben dit weekend meegedaan aan een dres- suurwedstrijd in Oude Tonge. Drie daarvan zijn lid van de Thoolse rij- veréniging De Eendrachtruiters. Marjolein Akkermans uit Sint-An naland was succesvol met twee tweede prijzen in de klasse L2, die werd vanwege de beperkte deelna me samengevoegd met de klasse Ll Daardoor ondervond Akkermoife concurrentie van haar clubgenoot Linda Mooij, waarmee ze de twee< e plek in de eerste proef moest dele Akkermans reed met Verona 182 188 punten bijeen in de klasse L Mooij kreeg met Beaufort 182 en 183 punten voor haar Ll-proeven Roxanne Bechthold heeft met Clea^ nery's Damascus meegereden in de klasse B-paarden Ze behaalde 181 en 186 punten. Ook Isabel van Gor sel uit Sint-Maartensdijk, lid van de Sasruiters, zag haar prestaties met Kharl in de klasse Ml vergezeld gaan van twee winstpunten: 182 en 180 punten. De derby van Noad 3 tegen Tholen se Boys 2 is weer geëindigd in een gelijkspel. Eerder werd de uitwed strijd al 1 -1zaterdag stond dezelfde uitslag op het bord na de thuiswed strijd in Sint Philipsland. Tholen be gon, zoals verwacht, met een hoog tempo te voetballen, maar de gelou terde ploeg uit Flupland werd er niet warm of koud van. Zo kreeg Noad al vroeg een kans, maar de keeper keerde de bal net van onder de lat. Samir Ibrahim van Tholen maakte de 0-1 na een fout in de ver dediging van Noad. Na wat onver- zilverde kansen, was het een keer raak door Arjan Moerland. Hij schoot de bal in de hoek. waarbij de doelman kansloos was. Noad had nog een keer geluk, doordat een ver- waalde voorzet van Tholense Boys speler Jeroen Nieuwkoop op de lat en de paal belandde en vervolgens in de handen van doelman Ligten- dag viel. In het vervolg van de eerste helft had Noad het heft in handen. Dat gold niet voor de tweede helft. Toch was het slotoffensief voor No ad. Een slechte uittrap van de doel man belandde bij Arjan Moerland. Die schoof de bal beheerst naar Mi- chiel de Jager, maar de snelle spits werd hardhandig in het strafschop gebied neergehaald. De scheids rechter, Wim v.d. Ree, werd daarbij verbaal zo aangevallen, dat hij een rode kaart moest trekken. Laatste man Carlo Heijboer kreeg een gele kaart. Vast penaltynemer Rien Fili- us ging achter de bal staan, maar doelman Patrick^ Ja^jeji bleef lang staan, waarna Filius tegen hem op schoot. Hij kon de terugkaatsende bal net niet in het doel werken. Zo bleef het duel op een gelijkspel ste ken en blijft de kloof vier punten. kende Kees van Putte tekende na een hoekschop voor de 7-1Erik de Rijke, die daarvoor al enkele goede kansen om zeep had geholpen, was succesvol bij de achtste treffer. „Zo'n ruime overwinning is altijd goed voor het zelfvertrouwen", al dus Jaap Knop. „Met een beetje meer koelbloedigheid waren de dubbele cijfers ook mogelijk ge weest." Komende zaterdag volgt de ontmoeting met Brouwershaven, een ploeg die net als WIK nog wacht op het eerste punt. Knop re kent op een overwinning. „We zijn goed uit de winterstop gekomen en het zou leuk zijn als we een tijdje mee kunnen doen voor de derde pe riode. We hebben hoe dan ook al meer punten dan vorig seizoen en ook het doelsaldo is na vandaag aar dig opgevijzeld." „We hadden lang geen vat op de wedstrijd. Met name voor rust kon den we het niet brengen." Dat zei Smerdiek-trainer Cees Stoutjesdijk na het teleurstellende 1-4 verlies te gen De Fendert, een directe concur rent in de strijd om de ereplaatsen. De thuisclub liep op Haestinge al snel achter de feiten aan, na een vroege treffer van het ambitieuze De Fendert. Stoutjesdijk noemde de 0-1 in de 9e minuut onnodig. „We waren het even kwijt. De concen tratie en de scherpte waren er op dat moment niet." Hoewel Smerdiek teveel persoonlijke duels verloor, kreeg het in het eerste bedrijf soms toch kansen. Daan de Viet en An dreas Vroegop stonden aan de basis van de mooiste aanval die eindigde met een door de keeper knap gepa reerde kopbal van Erik van Haaf ten. In de extra tijd van de eerste helft sloeg het op uitvallen loerende De Fendert onverbiddelijk voor de tweede maal toe. Na de treffer b'j de eerste paal klonk vrijwel meteen het rustsignaal. „Het was aftrappen en thee drinken", aldus Stoutjes dijk. Met Bart Stoutjesdijk als extra spits begon Smerdiek na de hervat ting aan een wanhoopsoffensief. De verdienstelijk spelende middenvel der Dennis Polderman werd inge ruild. Twee minuten na rust keerde de hoop bij de thuisclub terug. Goed doorzetten van Hilbert Brink man bracht de bal bij Martijn Lind- hout en uit diens gave voorzet werkte Leroy Pors de aansluitings treffer binnen: 1-2. „Daarna hebben we De Fendert niet meer los gela ten", zei Stoutjesdijk. „Met veel wilskracht hebben we ze onder druk gezet." De beste kans op de gelijkmaker kwam in de 55e mi nuut. Op het beslissende moment koos Andreas Vroegop voor het ei gen succes, in plaats van zijn vrij staande medespeler Bart Stoutjes dijk te zoeken. De inzet van Vroegop plofte op de buitenkant van de paal, zodat de supporters op de tribune weer in wanhoop konden gaan zitten. Met Stefan Lindhout als invaller voor Daan de Viet werd de offensieve kracht nog verder op gevoerd. Meer dan een reeks hoek schoppen leverde alle dadendrang echter niet op. Stoutjesdijk: „Hoe veel we ook beukten, we kregen ze niet klein." In de slotfase was het uitgekookte De Fendert nog twee maal succesvol, eerst uit een snel genomen vrije schop en vervolgens met een rake uitval. Stoutjesdijk noemde de 1-4 nederlaag geflat teerd. „Maar de cijfers liegen niet." Smerdiek zit midden in de weken van de waarheid, met komende zaterdag lijstaanvoerder SKNWK als tegenstander. De blauwzwarten blijven volgens Stoutjesdijk gelo ven in hun kansen. „Natuurlijk heb ben we goede kansen op de tweede periode. Maar we willen ook bij de beste vier eindigen. Tegen SKNWK gaan we er weer met volle por te genaan." Met een mooie uitslag tegen Kogel vangers wilde SPS een vliegende start maken in de derde periode. De bezoekers uit Willemstad namen echter de punten mee: 0-1. Volgens SPS-trainer Peter van Poortvliet had er voor zijn ploeg beduidend meer in gezeten. „We hebben ons zelf tekort gedaan, door een stuk of wat goede kansen niet te benutten." Het werd op sportpark D'n Aeker- boam een tegenvallende partij waarin de Brabanders het fysieke voetbal niet schuwden. Mede door de vele spelonderbrekingen deed de vertoning soms pijn aan de ogen. Kogelvangers nam uit het niets de leiding, na een fout bij het uitverde digen aan SPS-zijde: 0-1De thuis club domineerde en kreeg ook op gelegde kansen om de score om te buigen. Zelfs een wegens hands toegekende strafschop was aan de roodwitten niet besteed. Martin Quist miste de penalty. Vervolgens mikte Jorn Elenbaas in riante posi tie op de paal. Bij de derde kans stond Erwin Feijtel in de baan van het schot van Edwin Andriesse. In de tweede helft bleef SPS de ploeg die wilde voetballen. Kogelvangers leunde op de sterke verdediging en zocht in de duels de grens op. Lean- der Rijstenbil en Stefan Bogers gin gen zelfs neer na niet bestrafte elle boogstoten in het gezicht. Van Poortvliet bleef na afloop diploma tiek. „Ze probeerden ons op alle mogelijke manieren uit ons ritme te halen." SPS kwam nog enkele ma len in de buurt van de gelijkmaker. De afstandschoten van Ramon Vos hol troffen echter geen doel, even min als een poging van Stefan Bo gers. Teleurgesteld stapte SPS van de mak Komende zaterdag wacht met Chrislandia een vergelijkbare tegenstander. „Van hetzelfde laken een pak. Fysiek spel en altijd op het randje van het toelaatbare, ook daar moet SPS mee leren omgaan." In de vierde klasse B staat Smer diek met 31 punten uit 15 wedstrij den op de vierde plaats. SPS is zes de met 24 uit 15 en Stavenisse is achtste met 19 uit 15. MSfr roor POMP IN op moo Aanvoerder Marco Klippel van Stavenisse (hier in de derby tegen SPSscoorde twee maal, een daar\'an was een eigen doelpunt

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 11