Wielerveilin Bolletjeshelm van Hoogerland is hebbedingetje voor Michel Nelen Opbrengst Terug in de tijd met historische luchtfoto's Ger van Unen Thoolse wielrenners klaar voor het nieuwe seizoen Matig bezochte wielerveiling Stavoordó brengt 2750 euro op Start aanleg nieuwe weg Sluiskiltunnel over 't Centrum houdt leiding A-poule zaalvoetbal stevig in handen Staandwant netten weer toegestaan Experiment gratis busvervoer 65+ Zeeuws-Vlaanderen verlengd het belang van voorzieningen in Zeeland ik 10 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 8 maart 2012 De wielerveiling vrijdag in café-restaurant Havenzicht in Sint-An- naland heeft 2750 euro opgebracht. Via internet werden 42 biedin gen uitgebracht op onder meer wieier- en voetbalshirtjes en schilde rijen. Het klapstuk van de veiling, de bolletjeshelm van Johnny Hoogerland, bracht 150 euro op. Bekijk de film over Provinciale Staten Provinciale Staten Kom ook naar de Statenvergadering Provincie Zeeland Cent van Dijke Frans Havermans Roy Guequièrre tweede in Kruiningen De Thoolse vrije renners zijn de winter goed doorgëkomen. Op dé eerste trainingsrit van Trimbelangen Midden Zeeland (TMZ) in Kruiningen lieten de Thoolse coureurs zich zaterdag regelmatig in de spits van de wedstrijd zien. De 19-jarige Roy Guequièrre uit Sint Maartensdijk zorgde voor de meest opmerkelijke prestatie. In de op- stapcategorie SP legde Guequièrre in zijn eerste koers beslag op de tweede plaats. Vaste club Het Keeten loopt met 7-3 uit op Datdanweerwel Het team van café 't Centrum heeft een voorsprong van zes punten behaald op de overige teams in de zaalvoetbalcompetitie in Meulvliet in Tholen. De koploper speelde tegen de huidige nummer twee in de A-poule, The Sixties. Het werd 11-4 in het voordeel van 't Centrum. Balverlies Michel Nelen rechtsmet de bolletjeshelm van Johnny Hoogerland, naast hem veilingmeester Cees Hoogerland, met bolletjesstropdas. Een internetbieder wilde de helm wel heb ben voor 130 euro. Cees Hoogerland, de vader van de Tour de Francewielrenner, fungeerde als veilingmeester en liet zich door dit bod niet overtroeven. Het was hem wel meer waard. Zijn zoon belandde tijdens de negende etappe zo onfortuinlijk in het prikkeldraad dat zijn val wereld nieuws werd. Hoogerland werd een beken de Nederlander. Cees zorgde er op een ge animeerde manier voor dat hij Michel Nelen uit Oud-Vossemeer. die het eindbod bepaalde op 150 euro, de helm op het hoofd kon zetten. Nelen, die zelf met bijna twintig deelne mers aan Stavoordó over een paar maan den probeert de Alpe d'Huez zoveel moge lijk keren te bedwingen, noemde vrijdag het hoofddeksel 'een hebbedingetje.' Dat het in deze periode van bezuinigen en economische malaise toch wel een flink bedrag is om voor een hebbedingetje uit te geven, was voor de sportieve Vosmeerder geen probleem. Hij wees op het doel van de wielerveiling. Zoveel mogelijk geld ophalen voor de kankerbestrijding. En van de crisis heb ik nog geen last." Volgens organisator Ivo Slokkers is op alle 42 stukken op de veiling een telefonisch- of online-bod uitgebracht. Die biedingen werden door de veilingmeester gebruikt als basis voor de inzet. Zo leverde een schilde rij van Cent van Dijke (64) uit Sint-Anna- land. drie grote polders, via internet 50 eu ro op omdat dat het hoogste bod bleek. Slokkers bevestigde dat de veiling met on geveer vijftig bezoekers niet buitenge woon druk was te noemen. Niettemin was -L _L _L Provincie Informatierubriek van de Provincie. Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl De ontwikkeling van het haven- en industriegebied Vlissingen-Oost [1959, 1970 en 201 ll. Ook benieuwd hoe uw woonplaats er vroeger uitzag? Provincie Zeeland beschikt over historische lucht foto's uit ongeveer 1959 en 1970. Deze digitale kaarten vindt u via het Geografisch Loket op de provinci ale website. Het is zelfs mogelijk om luchtfoto's van nu en toen met elkaar te vergelijken. U kunt de kaart uit 2011 als het ware wegvegen om te kijken wat er in 1970 onder lag. Nieuwsgierig geworden? Neem dan een kijkje op de volgende website: http://loket.zeeland.nl/geo/ Hoe werkt het? Open de digitale kaart historische luchtfoto's (http://loket.zeeland.nl/geo/digitale_kaarten/educatie) Zoom naar de gewenste plaats Klik op de knop vergelijk 2 kaartlagen Vul in het keuzescherm de twee luchtfoto's in die u met elkaar wilt vergelijken en wacht tot de kaart geladen is Klik vervolgens op start en u kunt de kaart nu van links naar rechts of van onder naar boven wegvegen Ontwikkeling in beeld Provincie Zeeland gebruikt de luchtfoto's bijvoorbeeld om de ontwikkeling van bedrijventerreinen en natuurlandschappen in beeld te brengen, voor het herstel van landschappelijke elementen of de herken ning van oude historische objecten. Heeft u vragen of opmerkingen neem dan contact op via telefoonnummer 0118 -63 17 H of per e-mail via geoweb@zeeland.nl Vijf maanden geleden vond de officiële starthandeling van het project Sluiskiltunnel plaats. Sindsdien wordt er volop gewerkt aan de toeritten van de tunnel aan de oost- en westzijde van het Kanaal van Gent naar Terneuzen. Onlangs is gestart met de aanleg van een nieuw weggedeelte van de N62 aan de westkant van het kanaal. Deze werkzaamheden ziet u al in het landschap. Waarom deze tunnel? De brug bij Sluiskil over het Kanaal van Gent naar Terneuzen is een knelpunt voor het wegverkeer. De brug staat gemiddeld 23 keer per dag open voor scheepvaart. Dat is meer dan vijf uur! Dit zorgt voor lange wachttijden. De Sluiskiltunnel is de oplossing. Wat is de rol van Provincie Zeeland? Provincie Zeeland is opdrachtgever voor de aanleg van de Sluiskiltunnel. Voor de voorbereiding en de begeleiding van de uitvoering ervan richtte ze de BV Kanaalkruising Sluiskil (B.V. KKS) op. De werkzaamheden worden uitgevoerd door de aannemerscombinatie BAM-TBI. Als de tunnel is aange legd. is Provincie Zeeland de weg- en tunnelbeheerder. De operationele aansturing van het beheer, onderhoud en de verkeersbegeleiding gebeurt door de NV Westerscheldetunnel. Als alles volgens de planning verloopt wordt de Sluiskiltunnel medio zomer 2015 geopend. Bezoek het Informatiecentrum Bij de bouwplaats staat een informatiecentrum, Koegorsstraat IA, waar u in de filmzaal de projectfilm kunt bekijken. Ook is er een tentoonstelling. Het informatiecentrum is geopend op dinsdag-, woensdag en donderdagmiddag van 13.30 tot 16.30 uur en elke eerste zaterdag van de maand van 10.30 tot 16.30 uur. Meer (achtergrond)informatie en beelden vindt u op www.sluiskiltunnel.nl Via ps.zeeland.nl/statenfilm bekijkt u de film Politiek is zetten doen! Hierin vertellen Statenleden over hun werk. Sinds twee jaar bieden Provincie Zeeland en de gemeenten Hulst. Sluis en Terneuzen gratis vervoer aan in Zeeuws-Vlaanderen voor inwoners van 65 jaar en ouder. Dit experiment is succesvol en wordt daarom verlengd tot 1 juni 2012. De komende tijd nemen de drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten een besluit of zij dit initiatief voortzet ten. Belangrijke stimulans Provincie Zeeland en de betrokken gemeenten vinden het belangrijk dat ouderen deelnemen aan maatschappelijke activiteiten. Dit sti muleren zij door bij wijze van proef gratis openbaar vervoer aan te bieden. Uit twee onderzoeken blijkt dat dit voor de groep 65-plussers inderdaad e£Q belangrijke stimulans is om meer te reizen. Ook is te zien dat een d.eplvan de Wmo-taxipashouders in deze leeftijd door deze proef gebruik is gaan maken van het openbaar vervoer. Ontvangst vervoerspas Alle inwoners van Zeeuws-Vlaanderen ontvangen de vervoerspas op het moment dat zij 65 worden. Op vertoon van deze pas reizen zij gratis binnen de grenzen van Zeeuws-Vlaanderen vanaf 09.00 uur en in het weekend de hele dag. Zie ook: www.degoedekantop.nl/leef Zeeland i Profiel: Statenlid voor de SP sinds maart 2011 en voorzit ter van de fractie. De in Elburg geboren Ger en haar partner wonen samen met hun dochter al ruim dertien jaar in de gemeente Hulst. 'Op een van de mooiste plekjes van Zeeland en ik geniet dagelijks van de rust en ruim te. Dat is wel cliché, maar het is echt zo', zegt ze. Haar beroep is verkoopster. Wanneer ze niet voor de poli tiek actief is, leest en puzzelt ze graag. Zeeland mag geen lege huls worden Wat Ger het belangrijkste vindt voor de komende jaren is 'dat we die voorzieningen die we nog hebben, weten te behouden. Door fusies en steeds groter wordende instellingen raken de zaken die wij voor ons dagelijkse leven nodig hebben steeds verder weg. Zorg is voor mij belangrijk! Ik vind dat zorg dicht bij de mensen moet blijven en ben daarom geen voorstan der van één groot ziekenhuis op één locatie. We moeten ook heel goed oppassen dat Zeeland straks niets meer is dan een lege huls. De kwetsbaarheid van een regio zonder rechtbank, belastingdienst en hoogwaardig onderwijs is groot, omdat er dan geen vooruitzich ten zijn voor jonge mensen. Een samenleving zonder jonge mensen heeft namelijk geen toekomst. Het sneeuwbaleffect van wegtrekken de jongeren en de vergrijzing in Zeeland is, wat mij betreft, onze grootste bedreiging. Daarnaast moeten we opletten dat Zeeland niet het afvalputje wordt van Nederland, omdat er alleen nog maar gevaarlijke en vervuilende bedrijven deze kant op komen. We moeten dus investeren in onderwijs, stageplekken en werk om onze jongeren hier vast te houden. Dat moet één van de belangrijk ste taken van onze Provincie worden. En we mogen als Provincie Zeeland op dit gebied dan ook best wel ambitieus zijn!' 0p vrijdag 9 maart vindt de openbare Provinciale Statenvergadering plaats in het provinciehuis vanaf 09.30 uur. Zie ook: ps.zeeland.nl Colofon Redactie: afdeling Communicatie en Statengriffie Provincie Zeeland. Opmaak: Prepress Provincie Zeeland. Fotografie: Provincie Zeeland Iluchtfoto'sl. Reageren op deze uitgave van Provinciewerk? Geïnteresseerd in verschenen nota's of wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met de mensen van het informatiecen trum. Via de e-mail infocentrum@zeeland.nl of per telefoon op 0118- 63 16 00. Of schrijf naar Postbus 6001, 6330 LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis. Abdij 6. 6331 BK Middelburg. De volgende Provinciewerk verschijnt 21 maart 2012. Provinciewerk leest u ook via nieuws.zeeland.nl/provinciewerk hij tevreden met het resultaat. „Het was niet superdruk. Maar een aantal bezoekers had van anderen opdracht gekregen om te bieden." Zo had een sponsor opdracht ge geven om maximaal 200 euro te bieden voor een shirt van wielrenster Marianne Vos. Het tricot leverde 140 euro op. Tholen staat inmiddels bol van de activi teiten die te maken hebben met de bestrij ding van kanker. De stichting Vrienden van Siem, Ride for the Roses, Stavoordó. een benefietconcert van Surrender in Sint- Annaland en de Thoolse manifestatie In- spire2Live op 11 en 12 mei, zijn daarvan voorbeelden. Het verschil met de veiling van afgelopen vrijdag, vertelde Slokkers, is dat er voor de koper van een veilingstuk nog best iets te verdienen valt. Hij wees op een shirt van de Duitse wielrenner Dietrich Thurau, vijfde in de Ronde van Frankrijk in 1977, na zes etappezeges. „Daar is 75 euro voor betaald. Maar een verzamelaar betaalt daar over een paar jaar grif 400 euro voor." Maar het voornaamste doel blijft de kan kerbestrijding. „Samen naar de top", ver meldt een fraaie poster in de zaal van Ha venzicht. Dat betekent wel 84 bochten nemen en minstens 49 kilometer klimmen met hellingen van ruim 9 procent. Slokkers meldt zijn publiek dat de deelne mers aan deze klim alles zelf betalen. Dus ook een overnachting in Wavre. „Alle kos ten zijn voor rekening van de deelnemers. Dat betekent dat er niets aan de strijkstok blijft hangen en dat de opbrengst zogezegd een op een aan de kankerbestrijding ten goede komt." Intussen hangen de shirtjes, waaraan vol gens veilingmeester. Hoogerland, bij som migen de zweetlucht nog aanzit, aan de lijn. Gesigneerd bijvoorbeeld door Leon- tien van Moorsel. Daaronder de schilderij en van Cent van Dijke. Hij belooft, als oudste van de ploeg van Stavoordó, ook zelf de beroemde berg per fiets te beklim men. Cent is gewaarschuwd, want op de beamer in de zaal zien we de valpartij van Johnny op de negende etappe nog eens te rug, hoewel dat niet op de Alpe d'Huez ge beurde. Een bepleisterd been, een bebloed shirt. Discussie is er over wat Johnny lie ver heeft. Een etappeoverwinning of de bolletjestrui. Het wordt de etappcoverwin- ning. De bezoekers gaan intussen flink bieden. Rick-Jan Blommers uit Sint-Annaland neemt meerdere zaken voor zijn rekening. Slokker: „Sommige deelnemers hebben opdrachten van anderen meegekregen." Naast het Thoolse bedrijfsleven heeft ook Bergen op Zoom zich wat betreft de aan biedingen niet onbetuigd gelaten. Vier kaarten voor De Dijk in de Stoelenmat. Wethouder Frank Hommel steekt bij 100 euro zijn hand op en kan straks van de mu ziek genieten. Ook de koper die via inter net 50 euro bood voor het Volendams Weekeinde in de Stoelenmat met Jan Smit kan er met moederdag naar toe. De elektri sche step komt eveneens uit Bergen op Zoom. Van Sabic Innovatie. Fotografe Maya Fase gaat voor 20 euro 25 foto's op een DVD zetten. De koper mag zelf het ontwerp voor de prenten uitkiezen. Of het ook in je blootje mag, is een vraag uit de zaal. Het antwoord is door de ontsta ne hilariteit niet te horen. Twee kaarten van Concert at Sea, normaal goed voor 200 euro, schat de veilingmees ter, wisselen voor 90 euro van eigenaar. De modelauto van Renault Koese levert 30 euro op. Van Dekker Marine mag de hoog ste bieder een dag een visboot gebruiken. Alles er op en er aan. Frans Havermans uit Oud-Vossemeer wordt voor 80 euro eigenaar van een shirt van een bekende sportman. „Voor mijn zoon", verklaart hij de aankoop. „Even een slokje nemen", zeggen Slok kers en de veilingmeester voordat ze de bolletjeshelm in de lucht houden. Johnny Go.Go.Go, klinkt het animerend uit de luidsprekers. Er is via internet 130 euro geboden. De zaal komt wat traag op gang. „Met handtekening", is de verzekering. Hup. Vijf euro erbij. En onder het motto: Die helm past iedereen, verdwijnt het unieke kleinood voor 150 euro naar Oud- Vossemeer. Guequièrre legde deze winter zijn basis in de spinninglessen bij Salus Healthclub in Tholen. waar ook de dit seizoen naar de Amateurs-A doorgestroomde Onno Lind- hout en Johan van den Boogaart trainen. Zowel Lindhout als Van den Boogaart ein digden in Kruiningen in de voorste rangen van het peloton. Lindhout werd als twaalf de geklasseerd, met vrijwel op dezelfde rij Van den Boogaart (14e). De in Tholen woonachtige Lindhout, vorig jaar nog op stapper. was zeer tevreden met zijn stek. „Vorig jaar ging het in de eerste helft van het seizoen prima. Ik kon aardig mee. pakte wat tussensprintklassementen en won zelfs de koers in 's Heer Arendskerke. Na de zo mer werd het vanwege gezinsuitbreiding allemaal wat minder. Maar nu wil ik toch kijken tot hoe ver mijn mogelijkheden lig gen." Tholenaar Van den Boogaart was vo rig jaar nog Amateur-B en gaat dus ook een stapje omhoog. Een bewuste keuze. „Je wilt op het hoogst mogelijke niveau rij den." Binnenkort stroomt ook Hans van Dijke uit Tholen weer in bij de Amateurs-A, zodat er bij de vrije renners dit seizoen vier cou reurs uit de streek actief zijn. Zowel Lind hout als Van den Boogaart zijn van plan om op 17 maart met een dagkaart deel te ne men aan de Ronde van Oud-Vossemeer. Ondertussen zijn de renners druk bezig om hun sponsoring op orde te krijgen. De onderhandelingen met Tweewielerscen- trum Tholen zijn in een vergevorderd stadi um. Mogelijk wordt een combinatie ge zocht met de Bergse toerclub Tube waar het Thoolse bedrijf Van 't Hof Aluminium sponsor is. Ook zijn er contacten om de sponsoring af te stemmen met de toerfiets club van Salus die binnenkort de weg op gaat. Van den Boogaart hoopt dat alles rond komt. „Het lijkt me leuk als we met een vaste Thoolse club gezamenlijk naar de wedstrijden toegaan. En als je dan allemaal in hetzelfde tenue rondrijdt geeft dat toch uitstraling en extra motivatie." Als The Sixties won, kon de ploeg gedeeld koploper worden. Dit was te merken in de wedstrijd, beide teams speelden gecontro leerd en namen ondanks het snelle spel, geen grote risico's. De ruststand werd be reikt met 5-2 voor 't Centrum. The Sixties legde in de tweede helft wat meer risico in het spel en daardoor ontstonden kansen voor 't Centrum. Die werden goed benut. Oranje Boven en Decora speelden de twee de wedstrijd in de A-poule. Door geregeld balverlies van beide teams ontstond een wat rommelige wedstrijd. Wel waren beide teams aan elkaar gewaagd en bleven ze dicht bij elkaar. Eindstand 6-3 voor Oranje Boven. In de B-poule speelde Het Keeten tegen Datdanweerwel. In een slordige eerste helft hielden de teams elkaar in evenwicht, met een ruststand van 2-2. De tweede helft ver liep in eerste instantie hetzelfde. Na 3-3 leek het alsof Het Keeten het genoeg vond en herpakte het team zich. Het niveau ging omhoog en men vond elkaar beter, de kan sen lieten toen ook niet lang meer op zich wachten. Langzamerhand liep Het Keeten uit naar een 7-3 eindstand. Zeeuwse recreatievissers die vissen met zogenaamde staandwant netten mogen dat blijven doen. Verbood het vorige kabinet het vissen met staandwant per 1 februari, nu komt staatssecretaris Bleker daar op te rug. Hij staat de vangstmethode vanaf I april 2012 weer toe. De federatie van beroepsvissers Zuidwest Nederland is tegen het besluit. Zij vrezen voor stroperij en stellen vraagtekens bij het toezicht. Het gaat om kustvissers langs de Westerschelde en Noordzeekust. Ge meenten kunnen zelfstandig besluiten of zij het kleinschalig gebruik van de netten al dan niet toestaan. Wel dienen zij het ge bruik bij het ministerie van Economie, Landbouw en Innovatie (EL&I) te mel den.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 10