I Dierenambulance redt met kano reiger Plaatselijk nieuws (VER)BOUW PLANNEN? L. j] Drukwerk Posters PROBLEEM? TOF over het nieuwe winkelen Jantje Beton Amnesty 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COUR ANT Donderdag 1 maart 2012 Geen schrijver Antivries in boot Klassiek ensemble Bouwproject Zoekweg Muziek in kerkzaal Mannenkoor zingt Aanrijding Liliancfonds Hennepkwekerij Snepvangers wint Spelen in Welhoek De Reus hoogste serie Diefstal fietsen Enquête wozoco Verkoping Bestuur Smash Proefconcert Geen finale Van Poortvliet Actiedag Activa I Geslacht in eigen slagerij Foto op Canvas Zilverhoek 7a Steenbergen Ind. Reinierpolder I T 0167-566 503 Zoete inval Woning op erf Geen subsidie werkgroep Brisa Flamenca Uitverkoop kringloop Expo met taart Bestel-/Bedrijfsauto's Verhuur Paaszangavond Kleur en stijl Herbevestiging RIOOL OF AFVOER Bel Riooltechniek Tholen 0166-60 44 00 www.riooltechniektholen.nl Veertig mille molen Ganzen blijven leven Anekdotes uit Kenia Subsidie MusicalXpres Ouderling en diaken Ger. Gem. Vergroten bouwvlak Agenda De leerlingen van de vmbo-school Westerpoort zouden vandaag een le zing krijgen van schrijfster Gonneke Huizing. Die gaat niet door, omdat Huizing wegens privéomstandigheden is verhinderd. De ontmoeting in café Hart van Tholen was onderdeel van het festival Read en Meet van de bibli otheek Oosterschelde. Daarbij ont moeten scholieren auteurs van jeugd boeken. Geen Donauperikelen, of dichter bij huis, situaties zoals in de Dintelmond in de jachthaven van Tholen. De scheepseigenaren hadden zich goed voorbereid op de vorstperiode. Ook heeft de watersportvereniging De Kogge maatregelen genomen. Waar nemend havenmeester Cees Bal ver telt dat, zo gauw de haven dichtvroor, er een vaarverbod was aangevraagd en ook toegekend is. .JDat was om te voorkomen dat er scherpe ijsschotsen de polyester boten zouden beschadi gen, en ter bescherming van drijvers onder de steigers, want die zijn ook van polyester." Het ijs is inmiddels weg en het vaarverbod is opgeheven. Er is geen enkel schip gezonken. „Ie dereen heeft goed zijn werk gedaan om de schepen te beveiligen." Zo kun- nen volgens Bal bijvoorbeeld bevro ren scheepswaterleidingen voor pro blemen zorgen. „Die leidingen zetten uit, er ontstaan scheuren en dan zinkt een schip." Met wat antivriesvloeistof en aftappen van leidingen is het euvel voorkomen. „Er heeft zich hier niets voorgedaan." Het klassieke ensemble Brisa Flamen- ca geeft op donderdag 8 maart om half drie een optreden in Ten Anker. Het ensemble Brisa Flamenca bestaat uit flamencozangeres Helena Perez, gita rist Edsart de Haes en danseres Mir jam Venhuizen. Ze brengen een geva rieerd klassiek programma van Flamencomuziek en dans, afgewisseld met vrolijke rumba's en Zuid-Ameri kaanse liedjes. Het programma duurt één uur, zonder pauze. De concerten zijn in nauwe samenwerking met Stichting Muziek In Huis (SMIH) ge organiseerd. die klassieke kamermu ziekconcerten in zorgcentra organi seert op het niveau van reguliere concertzalen. Afböuw 8c montageI Mob: 06 43 28 94 39 www.geluktotaalbouw.nl Advertentie LM. B. en w. zijn heel tevreden over het bouwproject aan de Zoekweg, het tij delijk onderkomen voor onder meer de stichting peuterspeelzaal en de GGD. Volgens b. en w. hebben de ge bruikers de inrichting tot het laatst kunnen aanpassen aan hun wensen. Bovendien heeft de gemeente laten zien oog te hebben voor de belangen van lokale ondernemers en gebruikers. Door het inschakelen van Thoolse on dernemers is de lokale bedrijvigheid ondersteund, aldus b. en w. die kennis namen van het afsluiten van het bouw project. Majke Kooien is woensdagochtend om tien uur bij de inloopochtend van de NPB. Die is in de kerkzaal van het NPB gebouw aan de Oudelands- estraat. Daar vertelt Kooien over 'Van B-klein naar C-groot' en gaat ze in op wat muziek in haar leven betekent. Het christelijk Thools mannenkoor Rehoboth organiseert zaterdag samen met gehandicapten uit de regio een zang- en muziekmiddag. Dat doen ze vanaf half drie in de Rehobothkerk. Het koor zingt zowel eigen liederen, als psalmen. Cees het Jonk dirigeert die middag het koor. Bram Bout zorgt voor het orgelspel. Op de Ten Ankerweg is donderdag rond vijf uur een 78-jarige vrouw uit Tholen aangereden. Dat gebeurde op de rotonde bij de Rehobothkerk. Een 70-jarige automobilist komende uit de richting Poortvliet, verleende geen voorrang aan de fietser. De vrouw viel en kwam op haar hoofd terecht. Per ambulance is ze naar ziekenhuis Lie- vensberg gebracht voor nader onder zoek. De fiets en auto raakten bescha digd. Leden van de vereniging Vrouwen van Nu hebben met een veiling 200 euro opgehaald voor het Lilianefonds. Dat deden ze tijdens de algemene le denvergadering van de Vrouwen van Nu. Het fonds steunt gehandicapte kinderen in ontwikkelingslanden. Le den hadden massaal gehoor gegeven aan de oproep om spullen in te leveren en hun zolders en kelders leeggeruimd op zoek naar bruikbare spullen. Deze werden vervolgens aan de man ge bracht. Een 47-jarige bewoner van een wo ning aan de Hoogstraat is woensdag aangehouden voor het kweken van hennep. In de woning trof de politie een net geoogste hennepkwekerij aan met ongeveer 170 potten en restanten van afgeknipte henneptoppen. De stroom werd op illegale wijze verkre gen. In de woning werd verder een vuurwapen aangetroffen. De Thole- naar is aangehouden. Marja Snepvangers heeft donderdag de wedstrijd van klaverjasclub Stad Tholen ruimschoots gewonnen. Ze haalde 5350 punten, 185 meer dan Anita Aamoudse die met 5165 punten tweede werd. Kleiner was het verschil tussen de nummers twee en drie. Leen Hage werd met 5149 punten derde. Corry Moeliker haalde 5002 punten en werd vierde. De top vijf werd afge sloten dcxir Geert Kolyn met 4802 punten. Er waren 20 deelnemers in café Hof van Holland. M Oud-Vossemeer Er komen speeltoestellen voor kinde ren in de Welhoek. Het gaat om onder meer een duikelrek en een klimtoestel. De gemeente gaat dat samen doen met projectontwikkelaar Nouville uit Heerlen. De kosten bedragen 11.700 euro. In de onderlinge competitie van bil jartvereniging De Treffers speelde Thedo de Reus de h<x»gste serie met vijftien caramboles.de kortste partij in 22 beurten en het hoogste gemiddelde met 2,727. De uitslagen: J. de Klerck- T. de Reus 6.667-10; D. Hommel-H. van Daalen 7,25-10; a. Deurloo-W. Bosch 10-9,5; A. Hommel-S. Etienne 8,095-10: L. van Wezel-J. de Koning 3333-10. Sint-Annaland In de Voor- en Weststraat zijn in korte tijd drie fietsen gestolen. Het gebeurde op klaarlichte dag en de tweewielers stonden op slot. „Wat doen ze aan je spullen!", zegt een verontwaardige mevr. Heijboer-van Dijke. Haar doch ter Jeannet kwam op een donderdag middag even theedrinken en na een kwartier bleek de vrij nieuwe fiets ver dwenen. De tweewieler van zoon Ga- bri Heijboer, nog maar twee jaar oud. stond op slot bij de huisartsenpraktijk in de Voorstraat, maar die bleek na te rugkomst ook nergens meer te zijn. Juffrouw Trommel had haar fiets voor de winkel van Pleune in de Voorstraat op slot gezet, maar na twintig minuten kon ze die ook nergens meer vinden. „We zijn er verbolgen over", zegt mevr. Heijboer. „Bij de politie is aan gifte gedaan, maar die zegt niets te kunnen doen. We hebben het ook aan omwonenden gevraagd, maar niemand heeft wat gezien. In de Weststraat wa ren die middag medewerkers van nuts bedrijf Delta een eindje verder bezig, maar ook die hebben niets van de da ders gezien." De politie stopt fietsdief stallen in de doofpot, maar mevr. He ijboer vindt dat iedere inwoner ter waarschuwing de diefstallen zeker moet weten om extra attent te zijn. Zestig procent van de ouderen hebben meegewerkt aan een enquête over huisvesting in het dorp. Woningstich ting Stadlander had die behoeftepei ling uitgerold om meer zekerheid te krijgen over het wel of niet doorgaan van een woonzorgcentrum aan het Ha venplein. Er werden 385 enquêtes uit gezet, waarna de betrokkenen nog eens een herinneringsbrief kregen om toch maar mee te werken aan het on derzoek. Dat werd ook door de Dorps gemeenschap gestimuleerd omdat die bang was dat ouderen buiten het dorp zouden moeten gaan wonen. Wethou der Hommel zei dinsdagavond op de jaarvergadering van Activa blij te zijn met de royale medewerking aan de en quête. Hij was benieuwd naar de con clusies. Al eerder werd in de gemeen teraad aandacht gevraagd voor de behoefte aan huisvesting voor oude ren. Voor woonzorgcentrum Vroonhof naast zorgcentrum de Schutse is er al lang een flinke wachtlijst. In de Bethelkerk is zaterdag een ver koping. Deze begint om half tien en eindigt om half één. Er is van alles te koop: van boeken tot groente, fruit, bloemen en tassen. Ook is er een tou ringcarbureau aanwezig. Bestuursleden Christian van 't Hof (secretaris) en Peter Bazen (wed strijdsecretaris) van tafeltennisvereni ging Smash '76 worden vrijdag door het bestuur opnieuw voorgedragen tij dens de bestuursverkiezing in de alge mene ledenvergadering. Die begint om half acht in de Wellevaete. Na af- loop van de vergadering draait er een bingomolen met prijzen. Koninklijke Fanfare Accelerando geeft zaterdag 10 maart om half acht een proefconcert in de Wellevaete. De fanfare laat drie muziekwerken horen, waaronder de eigen compositie Rubia. De samenspeelgroep opent het con- j eert. Ook heeft de muziekvereniging verschillende muzikale gasten uitge nodigd. Zo is amusementsband Esp- reszo uit Bergen op Zoom van de par tij. Het concert is een voorbereiding op het muziekfestival op 31 maart in Hulst. Daar laat de fanfare haar muzi kale kunnen beoordelen door een vak- jury. Hans van Poortvliet staat morgen niet j als dj The Enforcers in de finale van de wedstrijd Beat the dj. Hij maakte nog kans op een finaleplek bij het eve nement van Gebouw-T in Bergen op Zoom en woningcorporatie Stadlan der. doordat er mensen via internet op hem konden stemmen. Van Poortvliet zat er met 9,62 procent van de stem men niet bij. Dj Alvarez uit Steenber gen kreeg 40% van de stemmen en won daarmee de wildcard om mor genavond in Bergen op Zoom tegen de zeven al eerder bekende finalisten te strijden. Tweede Pinksterdag maandag 28 mei organiseert ondernemersvereniging Activa een actiedag ter gelegenheid van het zestigjarig bestaan. Van een tot acht uur zullen de winkels dan open zijn en ook verenigingen kunnen met stands en activiteiten de Voorstraat en Ring verlevendigen. Het lustrum wordt tevens nog intern gevierd met een vaartocht op de Oosterschelde op woensdagavond 11 april. Verder komt er donderdagavond 5 juli nog een zo- mermarkt. De leden van Activa keur den beide bestuursvoorstellen dins dagavond goed tijdens de jaarverga dering in café de Hoop. De extra acti viteiten komen naast de moeder- en vaderdagactie, de braderie op zaterdag 11 augustus en de intocht van Sinter klaas op 17 november. Activa heeft 6 nieuwe leden ingeschreven. Bij de omvorming van middenstands- naar ondernemersvereniging wordt verder gegaan met de ledenwerving om het draagvlak te verbreden in het belang van de leefbaarheid van het dorp. „Bij deze nieuwe start willen we iedereen prikkelen om mee te doen", zei voor zitter André van Ast. „Samen kunnen we een heleboel bereiken." Bij de be stuursverkiezingen werd Jaap Koe teeuw herkozen. Penningmeester Ar jan Mosselman presenteerde een gezonde begroting 2012 na een licht verlies over 2011Theo Baaij en Wim Pleune gaven namens de kascommis- j sie een positief advies aan de leden i over het gevoerde financieel beleid. Maandag 5 maart t/m zaterdag 10 maart Speklappen zonder zwoerd naturel, gekruid of gemarineerd 500 gr. 2,75 Malse rosbief aan stuk of lapjes 500 gr. 5,50 Soeppakket 250 gram soepvlees, 250 gram gehakt, 1 soepbeentje per pakket Eigen grove rookworst per stuk 3,50 1,00 Gebraden gehakt 100 gram 1,10 Corned beef 100 gram 1,20 Schouderham 150 gram 1,20 Krabsalade 100 gram 1,50 Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 komen uit de werkgroep 100 jaar kerkgebouw Stavenisse die vorig jaar het jubileum organiseerde. Rien Wal- hout van de werkgroep betreurt het besluit. „Vorig jaar kregen we 100 eu ro. Dit jaar willen we weer een fiets tocht, een knutselmiddag en een zangavond houden. Samen met de stichting actief Stavenisse." De werk groep heeft geen bedrag genoemd in het verzoek aan de gemeente. „We wilden alleen kijken of er voor ons nog wat in de subsidiepot zat." www.drukkerijvaridijke.nl Advertentie I.M. Gonny Gaakeer, die familiebanden heeft in Stavenisse, schittert op 8 maart in de voorstelling King sweet King, of De Zoete inval. De productie van theaterproductiehuis Zeelandia gaat dan in première in het Schelde- theater in Temeuzen. Gaakeer schreef samen met actrice Julia van der Graaff het concept. Beiden hebben een Zeeuws familieverleden. Ook maken ze deel uit van de in totaal vierkoppige cast. Eerder was Gaakeer al te zien in het stuk Zeeuwse Vrou wen, gebaseerd op het boek van Kees Slager uit Poortvliet. Sint-Maartensdijk Stavenisse B. en w. willen 'in principe' meewer ken aan het verzoek om een woning te bouwen aan de Prins Bernhardstraat. Het betreft de bouw van een huis op het erf van een woning aan de Wil hel- j minastraat. De werkgroep activiteiten van de Her vormde Gemeente krijgt geen subsidie van de gemeente voor de activiteiten die de leden dit jaar willen houden. Dat hebben b. en w. besloten. Ze vin den dat het verzoek niet past binnen het beleid. De werkgroep is voortge- Flamencozangeres Helena Perez, gi tarist Edsart de Haes en danseres Mir jam Venhuizen zorgen voor vrolijke rumba's en Zuid-Amerikaanse liedjes in Maartenshof. Daar geven ze als het klassiek ensemble Brisa Flamenca een optreden om donderdagavond 8 maartom half acht. De kringloopwinkel van het Leger des Heils houdt volgende week uit verkoop. „Voornamelijk winterkle- ding", zegt coördinator Huib Frans- sen. „We hebben simpelweg geen ruimte meer voor nieuwe spullen." Klanten krijgen vijftig procent kor ting op alle kleding. Ook meubels verwisselen voor de helft van de prijs van eigenaar. „Voor wie op zoek is Advertentie I.M. naar kleine spulletjes staat een aantal tafels klaar met tien cent aanbiedin gen." De uitverkoop, die zaterdag tus sen tien en twaalf uur start, duurt tien dagen. De daarop volgende dagen zijn: dinsdag 6 en donderdag 8 maart van half twee tot vier uur en vrijdag 9 maart van half zeven tot acht uur. De laatste dag is dinsdag 13 maart. Tij dens de laatste twee dagen worden de restanten uit de kledingwinkel ver kocht voor een euro per stuk. Ongeveer dertig personen kwamen zaterdag naar de opening van de ex positie van Jan van der Kleijn in hotel Kom. De 21-jarige student van het Grafisch Lyceum in Rotterdam, toont tekeningen in Oost-Indische inkt die zijn geïnspireerd op hoogspannings masten. Hij geeft ze een nieuwe func tie. Ook zijn er foto's die hij maakte, onder meer bij de pier in Hoek van Holland. Bewust onscherp en digitaal bewerkt. Landschappen met figuren, maar ook met koeltorens aan de hori zon. Onder de bezoekers waren fami lie. buren, vrienden en studiegenoten. Er was ook een bewijzenmap in te zien van zijn opdrachten uit zijn sta geperiodes. Marijn van Son van hotel Kom vertel de dat Van der Kleijn de eerste was die solliciteerde toen Kom ruim twee jaar geleden personeel zocht. Jan werkte er één seizoen. Na de opening door de exposant werd een taart aan gesneden. Gebakken door zijn moe der. Met een eetbare foto van een hoogspanningskabel. Passend bij de titel van de expo: Distorted structures (verstoorde structuren). Nog te zien tot eind april. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. luxe-, bedrijfswagens en personenbussen. Bovag autobedrijf niemantsverdriet Poortvliet, tel. 0166-612680 20.105 euro bijgeschreven wordt. Daarmee levert de provincie een roy ale bijdrage aan behoud van het mo nument aan de Westkerkseweg. In de Hervormde kerk vindt vrijdag 23 maart om half acht een paaszang avond plaats. Gemengd koor de Lof- stem. jeugdkoor de Jonge Lofstem en kinderen van zondagsschcxil Samuel werken mee aan de avond. De op brengst van de avond gaat naar de stichting Hulp Vervolgde Christenen. Janny van Dijke-De Bor heeft bij de plattelandsvrouwen een presentatie gegeven over kleur- en stijladvies. Ze liet de vrouwen zien wat de kleur van kleding met je doet. Met kleurendoe ken gaf ze enkele dames advies. Ook liet ze zien wat voor stijl er het best bij iemand past. Ouderling M. den Engelsman en dia ken W. Heijboer zijn door ds. E. Bak ker herbevestigd in de Gereformeerde Gemeente. De leden hadden J. An- driesse en H. Maljaars tot nieuwe dia ken gekozen, maar beiden hebben hun benoeming niet aangenomen. Advertentie I.M. Predikbeurten Poortvliet Advertentie I.M. Scherpenisse De provincie Zeeland heeft de subsi die voor restauratie van de gemeente lijke molen de Korenbloem vastge steld op 40.210 euro. De gemeente heeft voldaan aan de prestatie-afspra ken. waardoor het maximaal toege zegde bedrag betaald wordt. Er was een voorschot van 20.105 euro over gemaakt, zodat er op de bankrekening van de gemeente binnenkort nog De Zandhoeve krijgt geen toestem ming van de provincie Zeeland om brand- en rotganzen te schieten om zo de schade aan percelen wintertarwe en graszaad te beperken. Het land bouwbedrijf aan de Lange Zandweg wilde een ontheffing van de Flora- en Faunawet omdat ganzen percelen graszaad en wintertarwe als foera- geergebied gebruiken. De ontheffing was aangevraagd van november 2011 tot en met augustus 2012 voor perce len in de Poortvlietse polder. De land bouwers konden nog een zienswijze indienen tegen de weigering, maar daarvan werd geen gebruik gemaakt. Maandag 5 maart hoopt de zen ding oud papier op te halen. Advertentie I.M. Renske van den Berg en Rowena van Stiphout, twee fysiotherapie studen ten, hebben donderdag tijdens de ver gadering van de Vrouwen van Nu hun ervaring gedeeld over hun stage in Kenia. Daar werkten de twee op een kinderrevalidatiecentrum. In het Afri kaanse land werden de studentes ge confronteerd met het niet hebben van drinkwater, elektriciteit en andere voor de hand liggende zaken. Met fo to's en anekdotes schetsten zij hun beeld van het land. De avond werd af gesloten met een levendige discussie. De stichting MusicalXpres krijgt 2000 euro subsidie van de gemeente voor het organiseren van de week van de amateurkunst, van 2 tot 9 juni. Als voorwaarde stelt de gemeente dat er zoveel mogelijk verenigingen en per- Vrijwilligers van de dierenambulance hebben zaterdagmiddag in een sloot aan de Rosmolen in Tholen een jonge reiger gered. Het dier zat ver stopt in het riet en kon niet weg vanwege een ge broken vleugel. Aquila den Hertog, vrijwilliger bij de dierenambulance, heeft de reiger met een kano gered. Die had ze gekregen van buurtbe woners. „Vanaf de kant was het onmogelijk om bij het dier te komen*', zegt ze. „Wel was het nog knap lastig om de vogel in de boot te krijgen. Het dier zat helemaal verstrengeld in het riet." De reddingsactie, die ongeveer vijftien tot twintig minuten in beslag nam, zorgde voor heel wat belangstelling van kinderen uit de buurt. „Helaas was het allemaal tevergeefs", zegt Den Hertog. „De reiger is alsnog overleden aan zijn verwondingen." Het dier had een open breuk en de vleugel was al aan het rotten. „Dan is er eigenlijk geen redden meer aan", zegt ze. De dierenambulance krijgt niet vaak de melding Zondag 4 maart THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Emaus. Lekkerkerk. 18.30 u. ds. Volk, Den Haag. HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 u. ds. Meuleman. 15 u. kand. Kooij. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. De Graaf. Zierikzee. GEREF. KERK 10 u. ds. De Graaf, Waalwijk. 17 u.ds. Broere, jeugddienst. CHR. GEREF. KERK 10 u.ds. Den Boer. 18.30 u. ds. Hogeboom. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Maljaars. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Bruins Slot, H.A. R.K.-KERK zo 11 u. woord-, gebed- en commu nieviering. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. ds. Barnard, Barendrecht. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds. Scheurwater. GEREF. KERK 10 u. ds. Reehorst, Stavenisse. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Hoogeboom. 15.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK zo 9.30 u. presentatieviering EHC, eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. van Herk. Hasselt. HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. ds. Diepenbroek. 16 u. ds. v.d. Bas, Kruiningen. GEREF. GEM. 9.30,14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45,14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Versluis. Sint-Annaland. 18 u. ds. Slingerland. Klundert. OUD GEREF. GEM. 9.30,14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. kand. Stoel, Spijk. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Markus. Bergschenhoek. 19 u. ds. Smink. Nieuwerkerk. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. dhr. Bakker, Urk. 14.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Lohuis. 14.30 u. kand. Jansen, Tholen. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Bakker. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. leesdienst. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. ds. Ruijgrok, H.A. 18 u. kand. Van Asperen. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Doorneweerd, Strijen. 17 u. ds. Meijer. Tholen. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 8 mrt. 19.30 u. ds. P. van Veen, Benthuizen. OUD GEREF. GEM. IN NED. (BV.) 10 en 18 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDKR GEREF. KERK 10 u. ds. Ten Kate, Bergen op Zoom. sonen bij betrokken worden. Ook het onderwijs hoort erbij. Sint-Philipsland van reigers in nood. ,J)e laatste tijd zijn het voornamelijk zwanen en ganzen", zegt Den Hertog. „Ze zijn vaak verhongerd door de vorstperiode van afgelopen weken." Gaat het om een bijzondere of beschermde vogels, dan brengt de dierenambulance deze linea recta naar het vogel revalidatiecentrum in Zundert. „Huis, tuin en keuken vogels die wij vinden, gaan naar de dierenarts van het dierenasiel in Bergen op Zoom." De leden van de Gereformeerde Ge meente hebben maandagavond S. Kodde gekozen tot ouderling en C. Reijngoudt jr. tot diaken. „We hopen en bidden dat ze hun benoeming kun nen aannemen", zegt ouderling H. Aarnoudse uit Tholen. Hij levert sinds mei vorig jaar bijstand, samen met een andere ouderling uit Tholen en één uit Stad aan 't Haringvliet. Plaatselijk is er namelijk maar één kerkbestuurder: diaken De Ruijter. Het voortbestaan van een zelfstandige Gereformeerde Gemeente ligt niet aan de grootte, want met zo'n hon derd (doop)leden is dat nog niet eens zo klein. „Het is een jonge gemeente met veel jonge gezinnen", zegt Aam oudse. „Het staat of valt met de ver vulling van de ambten. Kodde en Rei jngoudt hebben hun benoeming tot zondag in beraad. Het is mede van hun beslissing afhankelijk wat er met de gemeente verder gaat gebeuren. Als de ambten niet vervuld kunnen worden, zal de classicale commissie verder nadenken over de vorming van een afdeling." Beurtelings verzorgt een ouderling uit Tholen of Stad aan 't Haringvliet nu 's morgens en 's middags de leesdienst, voorzover er geen gastpredikant is, zoals gisteren met biddag ds. Schipper. Aan het perceel Sluisweg 20 kan W. van Alphen het agrarisch bouwvlak vergroten. B. en w. hebben besloten om de 23ste wijziging van het be stemmingsplan buitengebied vast te stellen. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paraceisuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u„ za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vliethof8,za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u., Poort vliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: BIB verloskundi gen Steenbergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenlijn tel. 0113-224022 (24 u. p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595^ HOOG. WATERSTANDEN Donderdag 1 t/m vrijdag 9 mrt. donderdag 1 8.17-20.44 vrijdag 2 9.12-21.52 zaterdag 3 10.42 -23.27 zondag 4 12.22 - maandag 5 0.52 - 13.27 dinsdag 6 1.52-14.19 woensdag 7 2.42 - 15.02 donderdag 8 3.19-15.42 vrijdag 9 4.02 -16.22 do 8/3 10.42 u. VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. THOLEN 1 mrt CVA-trefpunt, Dalemhof, 19.30-21.30 u. 1 mrt Leger des Heils, bijeenkoms leden COV, NPB, 14.30 u. 3 mrt Zangmiddag mannenkoor Rehoboth. Rehobothkerk. 14.30 u. 7 mrt Leger des Heils, bijeenkomst leden vrijz. Vrouwenbond, NPB, 14 u. 7 mrt Majke Kooien: Wat betekent muziek in mijn leven, inloopoch tend NPB, 10 u. 8 mrt, Brisa Flamenca, klassieke muziek. Ten Anker, 14.30 u. 10 mrt Oriëntatierit, MAC Tholen. 10 mrt Gospel Impuls, Meulvliet, 19.30 u. OUD-VOSSEMEER 10 mrt Joris Linssen en Caramba: Vuur, Uit op Tholen, de Vossenkuil, 20.15 u. SINT-ANNALAND 2 mrt Ledenvergadering Smash '76, Wellevaete, 19.30 u. 3 mrt Voorjaarsverkoping Bethel kerk. 9.30-12.30 u. 9 mrt Kaartavond, WHS, 20 u. 10 mrt Try-out concert Acceleran do, Wellevaete. 19.30 u. SINT-MAARTENSDIJK 3 mrt Dansavond, stijldansen, Ha- estinge, 20.30 u. 8 mrt, Brisa Flamenca, klassieke muziek, Maartenshof, 19.30 u. 9 en 10 mrt Toneel PJZ in Haestin- ge, 19.30 u. 13 en 27 mrt Seniorenwandelen, Oosterscheldestappers, Haestinge, 13.30 u. SCHERPENISSE 7 mrt Taarten versieren, voor jon geren, jongerenwerk, Holland Huis, 19-21 u. 'Het nieuwe winkelen' staat maan dagavond centraal op de ledenverga dering van de Thoolse Ondernemers Federatie TOF. Tjeu Paffen van de Kamer van Koophandel geeft om acht uur in Meulvliet in Tholen in formatie over de digitale mogelijk heden. De stenen winkel wankelt, zeggen deskundigen. Eén op de drie winkels verdwijnt binnen vijf jaar. Volgens Tjeu Paffen, die dinsdag avond een voorpresentatie gaf op de jaarvergadering van Activa in Sint- Annaland, bieden de digitale moge lijkheden ook kansen voor Thoolse winkeliers. Hij ziet veel meer in een combinatie van een stenen winkel en een webshop. De consument blijft volgens Paffen namelijk behoefte houden aan persoonlijk contact en dat is volgens hem ook de kracht van de Thoolse winkeliers. Het integre ren van internet in de bedrijfsvoering komt maandagavond in Meulvliet uitgebreid aan de orde. Iedere be langstellende is daarbij welkom. Leden van scouting Heenetrecht uit Tholen collecteren van 5 tot 10 maart voor Jantje Beton. Ze komen met de collectebus langs de deur in Tholen en Sint-Annaland. In Tholen stad wordt ook op zaterdag 10 maart tussen half twaalf en half drie gecol lecteerd. De leden zijn herkenbaar aan hun uniform met gele das. Jantje Beton zet zich in voor kinderen zo dat zi j vrij buiten kunnen spelen. De collecte voor Amnesty Interna tional in Tholen, Oud-Vossemeer en Sint-Annaland heeft ruim 1900 euro opgebracht.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 2