Oplichter belt aan om erf te asfalteren Busabonnement aanvragen is niet zo makkelijk als het lijkt Tafels en stoelen Eben Haëzer op transport naar Bulgarijë Provincie begint met landbouwverkeersweg Frustraties rondom gebruik ov-chipkaart duren voort Website Friso gisteren gestopt Donderdag 1 maart 2012 68e jaargang no. 16 Verdachten moord Meije weer vrij Wethouder Hommel geen burgervader Sint-Annalandse jongen beroofd Bouwvakker valt van ladder af Twee ton voor fietspad Stoofweg Bij familie Friderichs aan Oud-Vossemeersedijk De man was heel vriendelijk toen hij maandag tussen de middag aanbelde bij de familie Friderichs aan de Oud- Vossemeersedijk in Tholen om te vragen of hij het ter rein achter de woning tegen een laag prijsje mocht asfal teren. Geertje Friderichs was onder de indruk van zijn charme, maar vertrouwde het niet. Gisteren zou ze de politie ervan op de hoogte stellen. Deze week Keurige man Tientje Dan is het een storing, eerder was het kritiek op slecht functionerende oplaadpunten en nu gebrekkige informa tie. De ov-chipkaart, de kaart die reizen met het open baar vervoer gemakkelijker moet maken, ligt nog steeds onder vuur. Zo ging bij José van der Jagt uit Stavenisse alles mis wat er fout kon gaan bij het aanvragen van twee busabonnementen voor haar zoon en dochter. Geld afgeschreven Karla Peijs Waterberging bij nieuw tankstation Bal Het landschap bij Tholen langs de Nieuwe Postweg ver andert. De firma Elenbaas is in opdracht van het water schap Scheldestromen vorige week begonnen met het af graven van grond voor waterberging rond het nieuw te bouwen tankstation van Bal. De provincie gaat er dit jaar een landbouwverkeersweg aanleggen. Bedrijventerrein Wim van Vossen uit Tholen vrijwilliger bij Kom over en help Binnen een uur is de vrachtwagen vol. Dankzij de leerlingen uit groep zeven en acht van de Eben Haëzerschool in Tholen. Ongeveer 210 setjes van tafel en stoel, worden van de hal naar het hek van het schoolplein aan de Molenvlietsedijk gebracht. Daar nemen de vrijwilligers van Kom over en Help de meubels over om ze in de vrachtwagen te laden. Eendrachtbode, de Thoolse Courant Postbus 5, 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 0166-657007 b.g.g. 653474 Telefax 0166-657008 E-mail: redactie@eendrachtbode.nl advertentie@eendrachtbode.nl admin@eendrachtbode.nl Website: www.eendrachtbode.nl Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Bankrekening 30 30 05 556, Giro 12 44 07 Abonnement 17,75 per halfjaar, 32,00 per jaar, per post 59,75 per jaar, allemaal incasso. Losse nummers 1,-. Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur. Advertentieprijs 0,34 plus btw per mm. De twee verdachten van de moord op Henry Meije uit Sint-Maartens dijk zijn gisteren vrijgelaten. Vol gens de rechtbank in Middelburg heeft de raadkamer gevangenhou ding 'onvoldoende ernstig bezwaren om verdachten langer vast te hou den.' Het onderzoek naar de moord loopt nog. De twee verdachten wer den op vrijdag 17 januari aangehou den. Het gaat om een man uit Zee land en een man uit Noord-Brabant. Het openbaar ministerie liet begin februari weten dat de twee nog tot 7 maart vast zouden zitten. Die perio de was nodig om de verdachten te verhoren. De twee mannen zijn een week eerder op vrije voeten gesteld. Over de leeftijd en de woonplaats wilde het openbaar ministerie geen mededelingen doen. Meije werd in de nacht van 7 op 8 juni in zijn wo ning aan de Keethil doodgeschoten. De Thoolse wethouder Frank Hom mel is genoemd als mogelijke kandi daat onder de VVD'ers voor de functie van nieuwe burgemeester van Steenbergen. Gisteren presen teerde de Steenbergse vertrouwens commissie de nummer één van een lijst met 28 kandidaten. Hommel staat daar naar eigen zeggen niet bij. „Ik heb absoluut niet gesolliciteerd." Hij denkt dat zijn naam is genoemd bij het kijken naar VVD'ers uit de regio die in aanmerking zouden kun nen komen. Het is volgens hem pure speculatie. „Het is ook helemaal niet aan de orde. Ik zit nu net twee jaar als wethouder in Tholen en ben van plan om nog even te blijven. Of mensen daar blij mee zijn, weet ik niet, maar het is zo." Een 14-jarige Sint-Annalander is donderdag beroofd van zijn telefoon. Hij werd in de Ravelstraat in Bergen op Zoom aangesproken door twee jongens. Ze vroegen hem om zijn te lefoon af te geven, maar de Sint-An- nalandse jongen weigerde dat. Toen begonnen de twee te dreigen en één van hen greep de 14-jarige bij de keel. Daarop gaf de Tholenaar zijn telefoon. Hij heeft aangifte gedaan en de politie onderzoekt de zaak. De website van Kees Neele uit Oud-Vossemeer, om steunbetuigin gen te plaatsen aan prins Friso en zijn familie, is gisterochtend om zes uur gesloten. Neele zegt hiermee aan het verzoek van de Koninklijke familie, om met rust te willen wor den gelaten, te willen voldoen. Hij wil ervoor zorgen dat de inmiddels meer dan 1500 berichten op de site de familie bereiken. De websitebou wer heeft in een week tijd ruim 21.000 bezoekers geteld op zee- landsteuntprinsfriso.nl Een 26-jarige man uit Bergen op Zoom is maandagmorgen van een ladder gevallen bij bouwwerkzaam heden aan de Burgemeester van Boeijenstraat in Tholen. Daar ver rijzen huizen voor de nieuwe wijk Stadszicht II. De Bergenaar verloor rond kwart voor tien zijn evenwicht toen hij op de ladder klom. Hij viel ongeveer vier meter naar beneden en belandde op een boormachine. Hij werd met onder andere een hoofdwond per ambulance afge voerd naar het ziekenhuis. Ook de traumahelikopter werd opgeroepen, maar later geannuleerd. De politie is poolshoogte komen nemen en de ar beidsinspectie is in kennis gesteld van het ongeval. De gemeente Tholen en het water schap Tholen krijgen twee ton subsidie van de provincie voor de aanleg van een fietspad aan de Stoofweg in Sint-Annaland. Het geld komt uit de pot Brede Doel uitkering (BDU). waarin de pro vincie in totaal twee miljoen euro heeft zitten voor bijdragen aan projecten van gemeenten en het waterschap. Het project Stoofweg kent genoeg redenen om een bij drage toe te kennen, vinden gede puteerde staten. Jorien Hage kwart eeuw gezicht van textielwinkel Jordy en Laura van der Jagt gaan met de bus naar Bergen op Zoom waar ze op school zitten. „Het was een Engelssprekende meneer van een wegenbouwbe drijf. Keurig netjes gekleed. Hij sprak een heel klein beetje Neder lands. Ik schat hem tussen de dertig en de veertig jaar. Hij vertelde dat hij van een bedrijf was en een par tijtje asfalt over had en het voor 25 euro per vierkante meter achter ons huis wilde leggen. We hebben grint achter de woning. Dat moet hij vanaf de dijk gezien hebben." Hij reed volgens haar in een Engelse auto, want het stuur zat aan de rechterkant. Een beetje een hoog model. „Geen gewone slee, maar een soort terreinwagen. Ik heb er spijt van dat ik het nummerbord niet genoteerd heb, maar daar denk je op dat moment niet aan." Haar echtgenoot riep onmiddellijk dat ze niet moest in gaan op het aanbod. ,.Ik was blij dat mijn man het direct in de gaten had want het was zo'n keurige man. Ja, echt. Maar ik had het toch niet gedaan, hoor. Je gaat niet zomaar met een vreemde in zee. Gisteren lazen ze in de PZC dat er een vrouw in Ove- zande ook bijna het slachtoffer ge worden was van de asfaltoplichter. De vrouw twijfelde niet aan de goede bedoelingen van de man tot ze een vriendin belde. Volgens mevrouw Friderichs moet het om dezelfde man gaan. „Daar zouden ze het voor een tientje per vierkante meter doen. Goedkoper dan bij ons. De man zei ook nog dat hij het voor minder dan 25 euro zou doen als wij het te duur zouden vinden. Het is van de gekke, maar het gebeurt." Enkele jaren geleden waren de asfaltoplichters ook al ac tief in de provincie. De politie roept op het te melden. Tot gisteren waren er geen meldingen binnen gekomen. Volgens Geertje Fride richs doen de oplichters nu een rondje over Tholen. Meivin Verhees leert veel op keeperstraining Noad Met het verdwijnen van het papie ren busabonnement eind vorig jaar. bleef er nog maar één mogelijkheid over voor het reizen met het open baar vervoer: de ov-chipkaart. Een kaart ter grootte van een bankpas waar je reistegoed op kunt plaatsen. Het kostte Van der Jagt meerdere dagen en een hoop frustratie om haar zoon Jordy (15) en dochter Laura (13) over het juiste busabon nement te laten beschikken. De twee tieners reizen doordeweeks met de bus van Stavenisse naar Ber gen op Zoom, waar ze naar school gaan. Vanaf 1 januari is dat alleen nog mogelijk met de ov-chipkaart. Deze had Van der Jagt eerder in huis gehaald. Nu was het zaak om het juiste busabonnement op de kaart te krijgen. Stavenisse-Bergen op zoom en vice versa. Niet zo makkelijk als het lijkt. „Het kostte me twee uur uitzoekwerk op internet", vertelt Van der Jagt. „Maar ik kreeg het voor elkaar." Als afhaaladres gaf de website de melding: Spar super markt Van Ommen in Sint-Maar- ténsdijk. „Moet je eerst acht kilo meter in de auto zitten voordat je gebruik kunt maken van je busabon nement", zegt ze. „En zo voordelig is het nu ook weer niet: 95.80 euro per maand. Zeker niet als je beseft dat scholieren er maar vijf dagen in de week gebruik van maken, terwijl je voor zeven dagen betaalt. En fiet sen is geen optie: vijfentwintig kilo meter is gewoon te ver." Hoewel Van der Jagt dacht dat ze haar zaakjes goed geregeld had, bleek het tegendeel waar. Tijdens de eerste busrit naar Bergen op Zoom ging het mis. „Vier euro af geschreven", zegt José „Hoe was dat nu mogelijk?" Van der Jagt liet het er niet bij zitten. Ze nam de vol gende dag meteen contact op met de klantenservice van de ov-chip kaart. „Minuten stond ik in de wacht", zegt ze. „De lijn stond roodgloeiend vanwege een landelij ke storing, bleek achteraf." Een ant woord op haar vraag kreeg José niet. Het abonnement stond goed op de chipkaart. Waarom er dan toch geld werd afgeschreven, moest ze navragen bij vervoersmaatschap pij Connexxion. „Weer minuten in de wacht." Dit keer kreeg ze een te lefoniste aan de lijn die beter op de hoogte was. „Stap voor stap hebben we alle gegevens nagelopen. Wat bleek: de centrumzone had ik ver keerd ingevoerd." Daar stond Sta venisse. terwijl dat Poortvliet had moeten zijn. „Achteraf had ik het kunnen weten. Op het oude papie renabonnement staat bij centrumzo ne de code 7243. Dat correspon deert met Poortvliet." De geruststelling voor José was dat zij niet de enige was die deze fout had begaan. „Ouders die ik sprak liepen tegen dezelfde problemen aan. Iedereen had bij centrumzone de woonplaats ingevoerd." Van der Jagt wijt de fout aan gebrekkige in formatie op de website. „Het ont breekt aan toelichting, ook is er geen folder met duidelijke informa tie over het aanvragen van een abonnement. Je moet het allemaal zelf uitvogelen." Het frustreert haar enorm dat vervoersbedrijf Con nexxion niet met haar gebruikers communiceert. Zelfs de bus chauffeurs worden dom gehouden. Die weten van niets als je hen iets vraagt over de ov-chipkaart. Dat is toch belachelijk." „Maar het mooiste moet nog ko men", zegt ze. „Ik had twee onjuis te abonnementen. De enige moge lijkheid was twee nieuwe abonne menten aanvragen via internet. Dat heb ik gedaan. Het resultaat: twee keer een bedrag van 191.60 euro af geschreven in drie dagen." Van der Jagt kreeg van het vervoersbedrijf te horen dat ze geld terug kon krij gen middels een reductieformulier. „Dat heb ik keurig ingevuld en op gestuurd. Kort daarna krijgt ze be richt: 'Uw aanvraag kan niet in be handeling worden genomen.'Dus weer een keer naar Connexxion ge beld." Daar kreeg ze te horen dat geld terug pas mogelijk is wanneer het abonnement is afgelopen. „Be gin februari, nadat het abonnement was verlopen, het formulier op nieuw ingevuld en opgestuurd." Eind vorige week kreeg José be richt dat het bedrag alsnog wordt uitgekeerd. „Maar ik heb het nog niet op mijn rekening, hoor. Je zal maar in de bijstand zitten. Dan heb je toch mooi een probleem met dit soort bedragen." Voor Van der Jagt is het wel duide lijk. De ov-chipkaart die reizen met het openbaar vervoer moet verbete ren, heeft wat haar betreft maar weinig positiefs bijgedragen. „Voor het opnieuw opladen moetje iedere keer naar Sint-Maartensdijk, dat is toch belachelijk. Ik pleit voor een oplaadpunt in iedere woonkern of nog beter, in elke bus. Dat is toch niet te veel gevraagd." Van der Jagt laat zien dat de problemen met de ov-chipkaart zich niet alleen op Tholen afspelen. ZIE VF.RDF.R PAGINA 5 Natascha Manders begint particuliere school in Vosmeer Voor de waterberging moet 3000 kubieke meter grond verzet worden zodat er ruimte komt voor de op vang van zo'n duizend kubieke meter water. Het tankstation komt namelijk in een 'moerasland schap'. De grond die afgegraven wordt, moet voor een deel worden afgevoerd. In feite zal het pompstation in het verlengde van de Reimerswaals- weg komen te liggen. De gemeen teraad is akkoord met het plan om dat er dan ruimte komt voor het plan Vestetuin. Het perceel is eigendom van de ge meente Tholen. De carpoolplaats en de aansluiting naar het perceel (via de weg naar de voormalige Deehoeve) zijn van de provincie. De toegang naar het pompstation komt ook in het verlengde van de Reimerswaalseweg, maar daar is nog geen vergunning voor aange vraagd bij de provincie. Het wordt druk in de buurt van de verkeerslichten want de provincie gaat er ook de landbouwverkeers weg aanleggen. Het werk wordt, volgens Wim Houmes van de pro vincie, dit jaar uitgevoerd. Nu rij den trekkers met wagens, nog door Tholen, via de Postweg, Ten An- kerweg en de Grindweg. Om de overlast van zwaar landbouwver- keer te verminderen en de ver keersveiligheid te bevorderen, is de gemeente al enige jaren bezig met het zoeken van een andere route. Die is nu gevonden langs de Nieu we Postweg. Het landbouwverkeer kan straks bij de stoplichten langs de carpoolplaats in oostelijke rich ting rijden, parallel aan de Nieuwe Postweg. Er komt een aansluiting op een van de wegen op het bedrij venterrein Welgelegen II zodat het agrarisch verkeer niet meer door de stad hoeft. EN VERDER... Oesterdam drie maanden dicht voor fietsers Schipper Ruijtenberg ontsnapt ternauwernood aan ramp WAT JE AANPAKT, VALT MEE, WAT JE UITSTELT, WEEGT ZWAAR Dit nummer bestaat uit 14 pagina's De christelijke hulporganisatie uit Nijkerk richt zich op Oost-Europa en Eurazië. De meeste tafels en stoelen gaan naar Bulgarijë, vertelt Wim van Vossen die als vrijwilliger bij Kom over en Help betrokken is. In de hal van de school wist hij de zweetdruppels van zijn voorhoofd. Hij pakt de tafels en stoelen van de grote stapel en geeft ze aan de kinderen die enthousiast de spullen naar buiten brengen. De leerlingen dragen een tafel tegelijk. Stoelen dragen gaat makkelijker. Die zijn lichter. Sommige leer lingen dragen er twee tegelijk. Het laatste stukje over de straat wordt door zeven vrijwil ligers gedaan, waaronder Leen Priem en Rinus de Vos uit Tholen. Het is nog even spannend of de meubels allemaal in de vrachtwagen kunnen. Met een beetje passen en me ten lukt het en kan de laadklep dicht. De meeste tafels en stoelen zijn van 1978, zegt directeur Aat Nederlof. „In al die tijd is er eentje kapot gegaan." Ze staan nog stevig, maar sommige werkbladen zijn slecht geworden. Ook de laatjes gaan wat minder soepel. Neder lof: „We hebben lang gewacht met de aanschaf van nieu we. We zijn er altijd zuinig op geweest. En we zouden een nieuwe school krijgen. Dat ging zo lang duren dat we niet langer wilden wachten. Bovendien wordt deze serie setjes niet meer geleverd." Kom over en Help kan niet de eigen vrachtwagen gebrui ken Van Vossen: „Normaal gesproken rijdt hij tussen Ne derland en de landen in Oost-Europa waar we projecten hebben. Maar de vrachtwagen staat vast in de sneeuw." De hulporganisatie heeft een vaste chauffeur aangesteld, Micha uit Moldavië. „Hij kan van zijn inkomen als chauffeur zijn gezin onderhouden. Zelfs dat van zijn zoon die evangelist is in Siberië." Van Vossen is verschillende keren in Bulgarijë geweest. Hij heeft er te horen gekregen dat ze schoolmeubels hard nodig hebben. In de vrachtwagen passen ook nog een aan tal dozen met kleren. Die zijn door Van Vossen thuis inge pakt. „We doen ook aan kledinginzameling. Mensen kun nen die bij mij thuis aan de Meanderlaan 210 brengen. Het is wel handig dat ze van te voren even bellen, want we zijn ook wel eens weg." Tel: 603503. Leerlingen van de Eben Haëzer helpen elkaar met het stapelen van de oude tafels en stoelen. ^6

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 1