Smerdiek dicht bij nacompetite na ruime winst op Halsteren Houte Spelers komen uit alle windstreken woensdag 7 maart 2012 organiseert Salus Healthclub een sportieve 60 senioren middag, aanvang 14.00 uur Cees Hoogerland in Sint-Annaland met bolletjeshelm van zoon Johnny Amazone Van Turnhout haalt met paard Winston hoogste dagscore Twente aast op Smerdiektalent Kot maakt vierde punt voor Noad 3 DÉ SPECIALIST IN 20NNE-ENERGIE Donderdag 1 maart 2012 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 Veiling StaVoor D6 met voetbal en wieier shirts SPS en Stavenisse maken succes in vierde klasse compleet Late ommekeer SPS Vier goals Stavenisse Emergo verliest van Scheldevogels Thoolse jeugd kan vissen op boot interieur Energieweg 11J - 4691 SE Tholen - tel. 0166 60 93 33 www.vanhouteinterieur.nl Kleinschalig Bloedfanatiek tijdens keeperstraining Pim Doesburg in Sint Philipsland Bij de les Energy Systems U kunt zich voor deze middag gratis aanmelden via het onderstaande telefoonnummer of mailadres (vol=vol) Salus Healthclub, Stevinweg 1, 4691 SM Tholen, tel: 0166-604393 e-mail: info@salushealthclub.nl HEALTHCLUB Het programma ziet er als volgt uit: rondleiding in de club circuit training cycling en fitness (fitter op elk gewenst niveau) zumba gold (bewegen op leuke muziek) De Sint-Annalandse/Oud-Vossemeerse stichting StavoorD6 veilt vrij dag in Sint-Annaland artikelen van topsporters. De opbrengst gaat vol ledig naar KWF Kankerbestrijding. Cees Hoogerland, de vader van Tour de France-renner Johnny Hoogerland uit Yerseke, is veilingmees ter. Hij neemt als klapper de bolletjeshelm, die zijn zoon tijdens de Ronde van Frankrijk droeg, mee. Leden Eendrachtruiters uit Tholen strijden om clubbeker Caroline van Turnhout gaat aan de leiding in de strijd om het clubkam pioenschap van rijvereniging De Eendrachtruiters uit Tholen. Het lid uit Dinteloord deed zaterdag mee aan de eerste in een reeks van drie dressuurwedstrijden bij Hoeve Weltevreden in Tholen. Ze reed met Winston in de hoogste klasse van de dag, de Ml, en haalde daarbij ook de hoogste punten van de dag. Aanvaller Erik van Haaften aan de bal, Andreas Vroegop en Bart Stouitjesdijk kijkt toe. Smerdiek heelt de tweede periodetitcl bijna op het droge en lijkt op weg naar de nacompetitie. Het team van Cees Stoutjesdijk zette Halste ren met overtuigende 3-0 cijfers opzij. SPS stak een handje toe door De Fendert, de belangrijkste belager van de blauwzwarten, met 3-2 te ver slaan. Eén punt in het afsluitende duel met Brouwershaven volstaat voor Smerdiek om de periode definitief veilig te stellen. Stavenisse maakte het succes van de Thoolse vierdeklassers compleet. De jonge formatie van Jaap Knop won met 4-2 van Chrislandia. Er zijn shirts van onder andere wiel renners Marianne Vos. Leontien van Moorsel, Sven Nijs, Niels Albert, Marcel Kittel en Oscar Freire. Ook de top van het vaderlandse voetbal heeft shirts ter beschikking gesteld. Onder andere een gesigneerd shirt van het Nederlands elftal, AZ en NAC. Daarnaast zijn er schilderijen en kunststukken door regionale kun- Alle deelnemers, uit heel de ge meente Tholen of daarbuiten, kun nen twee proeven rijden en leden doen mee aan het clubkampioen schap. Van Turnhout haalde in haar eerste proef 185 punten en met haar tweede proef haalden ze de hoogste dagscore met 189 punten. Bij een officiële wedstrijd zou ze twee winstpunten hebben gehaald. Dat was ook het geval voor Suze van der Wel. die ook meedeed voor de selec tie. Zij reed met het paard Silvester in de klasse B en haalde respectieve lijk 182 en 187 punten. Daarmee staat ze op de tweede plaats. Manon Noteboom zou met Kal Bur- ga het lastig kunnen hebben ge maakt voor Van Turnhout, maar zij is geen lid. Zaterdag haalde ze in de Het derde elftal van Noad '67 heeft niet geleden onder de vier weken voetbalpauze. Zaterdag versloegen de Fluplandse voetballers het derde van MZC met 4-0. Er werd goed verdedigd en er waren ook kansen voor Noad. maar de eerste treffer viel in de tweede helft. Arjan Moer land kopte de 1-0 in na een goede hoekschop van Ronald den Braber. Noad zette goed door en MZC kwam niet meer vanaf eigen helft. Robin Kot kon de bal goed inschie ten na goed voorbereidend werk van stenaars geschonken. Muzieklief hebbers kunnen bieden op kaarten voor Concert at Sea, De Dijk en di verse artiesten uit Volendam. Er kan vooraf al op de website van de stich ting, stavoord6.nl worden geboden op de veilingstukken. Die biedingen gelden als startbord voor vrijdag avond. De veiling begint om zeven uur in café-restaurant Havenzicht. klasse B tweemaal 187 punten. Ver der waren de winstpunten schaars. Van de in totaal negen deelnemers haalden er vierde 180-punten grens. Bij Isabel van Gorsel-van der Wal (ook geen lid) was dat bij één proef het geval. Ze was met Kharl de tweede combinatie in de klasse Ml en haalde 182 punten voor haar tweede proef. In de eerste proef stopte de teller van jurylid Lea Beij- aarts op 174 punten. Verdere uitslagen: klasse B: Patri cia Knop. Soraya de la Cour 174 en 178 p.; Mariëlle Vervoort. Angél 172 p.: klasse LI: Daniëlle van Dij- ke, Wevita 173 en 179 p.: Daisy Ver wijs, Jupiter 164 en 167 p.; klasse L2: Marjolein Akkermans, Verona 178 en 178 p. Menno Fontijne. Een mooie knal van Roel den Engelsman werd goed gekeerd door de keeper. Michiel de Jager kwam nog het laatste kwartier meedoen en kon ook scoren, na een goede dieptepass van Dennis Kot. Gelijk kreeg hij nog een goede kans. maar hij gaf die aan Robin Kot. De bal kwam er niet, omdat de verdediger er goed tussen zat. De eindscore werd net voor het einde bepaald door Robin Kot, die geste gen is naar de derde plaatst op de topscorerlijst van het elftal. Vierde klasse „We hebben het helemaal in eigen hand." Dat stelde Cees Stoutjesdijk na de partij tegen Halsteren tevreden vast. „De concurrentie laat punten liggen en zelf maak je geen fout. Dan doe je dus goede zaken." De al tijd naar perfectie strevende Stout jesdijk had ook wel minpuntjes bij zijn ploeg gezien, met name in een belangrijk deel van de tweede helft. „Het duurde te lang voor we dat der de doelpunt maakten. Daardoor luk te het Halsteren nog bijna om terug in de wedstrijd te komen, hoewel ze toen met z'n tienen speelden. Van onze kant was dat een fase van een bedenkelijk niveau." Met Halsteren kwam er een geladen ploeg naar Haestinge. De ambitieu ze Brabanders lieten onlangs bij SPS al dure punten liggen en konden en kel met een zege aansluiting houden bij de subtop. Het werd daardoor een amusante partij, met kansen voor beide doelen. Halsteren opende met een vrije trap die smoorde in de muur. Aan de overzijde werd een doorgebroken Andreas Vroegop we gens buitenspel teruggefloten. Bij de volgende mogelijkheid strandde Le- roy Pors op de doelman. Stefan Lindhout mikte na een mooie com binatie met Erik van Haaften net naast het Brabantse doel. Vervolgens was Martijn Lindhout met een ge vaarlijke kopstoot dicht bij de ope ningstreffer. Ook de counters van Halsteren waren soms messcherp, hoewel de jonge Marco Wagner de gevaarlijke aanvoerder van de be zoekers prima uit de wedstrijd hield. Na een halfuur moest Halsteren met tien man verder, na een geïrriteerde schopbeweging van de Brabantse aanvoerder richting Wagner. Vreemd genoeg was Halsteren, gedreven door adrenaline, daarna een tijdje de bovenliggende partij. Een slimme actie van Erik van Haaf ten brak de wedstrijd open. Diens snel genomen vrije trap belandde in de voeten van de vrijstaande Leroy Pors: 1-0. Bij de daaropvolgende aanval was het bijna weer raak. Een oogstrelende combinatie, opgezet door Daan de Viet en Andreas Vroegop, eindigde op het hoofd van Van Haaften. Met een ultieme reflex redde de Halsterse doelman, ten koste van een hoekschop. „Een aan val uit het boekje", vond coach Stoutjesdijk. De aansluitende corner van Martijn Lindhout leverde alsnog de 2-0 op, met ditmaal een opval lend mistastende goalie die zich ver keek op de indraaiende bal. Een vei lige ruststand, in de beleving van Stoutjesdijk. „Als je geen gekke din gen doet, speel je die wedstrijd rus tig uit. Maar dat liep toch even an ders." Eerst leek er nog geen vuiltje aan de lucht, met goede kansen voor Martijn Lindhout en Leroy Pors. In de 63e minuut kroop de thuisclub echter voor het eerst door het oog van de naald. Verdediger Eduward de Rijke redde ternauwernood op de doellijn, bij een laag schot van de Halsterse linkerspits. Ook bij een kopkans en een bal op de paal hield de Smerdiekse aanhang de adem in. Zelfs een penalty in de slotfase was niet aan Halsteren besteed en ver dween over de kooi van doelman Alex Stoutjesdijk. Terwijl de bezoe kers nog stonden na te treuren, sloeg Smerdiek bij de uitval toe. Via Erik van Haaften en Martijn Lindhout werd Leroy Pors in stelling ge bracht: 3-0. Komende zaterdag wacht de cruciale partij met De Fen dert, nog steeds de nummer twee op de ranglijst. Stoutjesdijk: „Weer een leuke opdracht, tegen een ploeg die belust zal zijn op revanche voor het verlies bij SPS." In Poortvliet was met name de slot fase sensationeel. Twee minuten voor het einde van de reguliere speeltijd sloeg de tot dan onzichtba re spits Martin Quist toe (2-2) en ver in de extra tijd drukte Jorn Elenbaas de bezoekers nog dieper in de put: 3- 2. Door de zege mag SPS blijven hopen op een mooi slot van het sei zoen. Trainer Peter van Poortvliet houdt de beentjes voorlopig op de vloer. „Het gat met de echte subtop pers is nog aanzienlijk. Maar het is wel zo dat tegenstanders niet gerust naar D'n Aekerboam zullen komen. Met Halsteren en De Fendert hebben we niet de minste ploegen opzij ge zet." SPS kwam tegen de tot zater dag op het kampioenschap azende ploeg uit Fijnaart goed uit de start blokken. Na mooi voorbereidend werk van Jan Pieter Bevelander en Ramon Voshol schoot Jorn Elenbaas al vroeg in de partij de 1-0 binnen. Met iets meer zelfverzekerdheid bij Stefan Bogers had kort daarna de marge rrtiar twee treffers kunnen worden uitgebreid. Op het beslissen de moment durfde Bogers echter niet de trekker over te halen en zocht hij tevergeefs naar een medespeler. De Fendert dwong in de loop van de eerste helft een steeds groter veld- overwicht af en kwam op gelijke hoogte, na een misverstand tussen doelman Rowin Konings en back Leander Rijstenbil. Voor de Bra bantse spits was het vervolgens sim pel binnenknikken: 1-1. Een fout van Konings bij het uitverdedigen leverde De Fendert zelfs een goed kope 1 -2 voorsprong op, meteen de ruststand. In het eerste kwartier na de hervatting misten de bezoekers enkele opgelegde kansen op de ge nadeklap. Tussen de palen herstelde Konings zich met goede reddingen. Ook de verdedigers Ap van de Belt en Leander Rijstenbil moesten han delend optreden bij Brabantse door braken. In de 88e minuut volgde de niet meer verwachte ommekeer. Ste fan Bogers en Marnix van der Slikke stonden aan de basis van een mooie aanval die eindigde bij Martin Quist. In een op het blote oog onmogelijk klein hoekje vond Quist het gaatje: 2-2. „Een echte spits", zei Van Poortvliet over die late gelijkmaker. „Niet in beeld, tot dat ene kansje." De blessuretijd was ruim bemeten, vooral omdat De Fendert op alle mogelijke manieren het spel had vertraagd. „En juist daardoor vielen ze in het eigen zwaard", aldus de opgetogen Van Poortvliet. Het was Jan Pieter Bevelander die dreigend aanzette vanaf de rechterflank, met uiteindelijk een vreemde curve die de bal voor de niet aarzelende Jorn Elenbaas bracht: 3-2. De ontlading in het kamp bij SPS was groot. „Een mooie revanche voor de 6-1 neder laag in Fijnaart', vond Van Poort vliet. „Dat was toen geen leuke mid dag, met een wijdstrijd waarin we na rode kaarten lange tijd met negen man moesten spelen." Enkele kilo meters verderop, bij de nieuwe club van Van Poortvliet, werd de uitslag ook met gejuich verwelkomd. De SPS-trainer zag er de humor wel van in. „Dat we hier Smerdiek een hand je mee helpen is mooi meegenomen. De sms-jes van Haestinge zullen wel komen." Stavenisse pakte na de lange winter- pauze meteen de drie punten tegen Chrislandia. Met name in de tweede helft legde de ploeg van Jaap Knop een leuk spelletje op de mat. Het re sulteerde in een 4-2 overwinning. De start was nog voor de bezoekers geweest, met een dwarrelde hoek schop waarop doelman Aalt de Rij ke geen antwoord had: 0-1Na ruim een kwartier zorgde aanvalsleider Matthias Moerland voor de gelijk maker: 1-1In het zicht van de rust zette de solerende Lorenzo van Haaften de thuisclub op voor sprong: 2-1. Jaap Knop was onder de thee vooral kritisch. „We speel den tot dan toe zeker niet goed. Keer'op keer kwamen we op het middenveld in de problemen. De or ganisatie klopte niet." Na de 3-1 van Matthias Moerland leek het pleit beslist. Stavenisse vergat ver volgens om het karwei definitief af te maken. Bijna kregen de roodge len daarvoor nog de rekening gepre senteerd. Chrislandia kwam terug tot 3-2 en miste ook nog een straf schop. De voor Erik de Rijke in het veld gekomen Mark Tak nam de vierde treffer van Stavenisse voor zijn rekening. Knop hamerde na af loop vooral op de zwakke fases van zijn ploeg. „Gelukkig missen ze die strafschop. Anders wordt het beven tot het eind." Met WIK en Brou wershaven volgden nu twee tegen standers, waarin Stavenisse het pun tentotaal verder kan opvijzelen. Knop is tot dusver niet ontevreden. „We laten vier ploegen onder ons. Voor een clubje als Stavenisse is dat zeker niet onverdienstelijk." De thuiswedstrijd tegen Scheldevo gels 3 heeft weinig opgeleverd voor het eerste team van korfbalclub Emergo. Het werd zaterdag in Meul- vliet in Tholen 7-9 in het voordeel van de Bergse ploeg. Daarmee han gen de korfballers uit Sint-Maartens dijk in de onderste regionen van hun klasse. In de beginfase had Emergo even een 2-0 voorsprong, maar die werd verspeeld. Toch werd er in de tweede helft nog teruggeknokt tot 6- 6, maar dat werd niet volgehouden. Petra de Jong (3x), Marnix Somers (2x), Liesbeth Potappel en Jaco Rip zorgden voor de punten. Programma zaterdag: Keep Fit- Emergo AI 10.30 u.; Terda-Emergo Dl 10.30 u.; Movado-Emergo F1 II u.; TOP-Emergo F2 11.05 u Smerdiek dames dreigt sterspeelster Sharona Tieleman kwijt te raken. Eredivisieclub FC Twente heeft in teresse voorde 17-jarige voetbalster uit Temeuzen. Die wil het voetbalta lent voor komend seizoen toevoegen aan zijn damesteam en daarom traint Tieleman binnenkort mee met de FC Twente Vrouwen. Er wordt sowieso van allerlei kanten op de speelster van Smerdiek geaasd, want ze is al meerdere malen geselecteerd voor het Nederlands vrouwenelftal onder 17 jaar. Voor dat elftal mag het talent nog altijd uitkomen. Ook heeft het KNVB Talent Team belangstelling getoond in Sharona, en ook voor haar een jaar jongere zus Sylvana. Laatstgenoemde speelt nu nog bij VV Temeuzen, maar zal volgend seizoen uitkomen voor Smerdiek. De Salamander 2 wordt op vrijdag 16 maart vrijwel volledig bemand door Thoolse jongeren. Die kunnea die dag namelijk aan boord stappen voor een avondje vissen op de Oos- terschelde. Het is een activiteit van het jeugd- en jongerenwerk van de gemeente in het kader van het pro ject Let's Move Around. Jongeren van 12 tot en met 23 jaar kunnen zich hiervoor aanmelden. De boot vertrekt om zes uur 's avonds vanaf de Bergsediepsluis en is rond elf uur weer terug. Deelname is gratis en aanmelden kan tot 12 maart via jar@tholen.nl onder vermelding van naam en telefoonnummer en eventu ele reservering voor een vishengel en aas. Er is plek voor 25 personen. Advertentie I.M. Het leukste aan keeper zijn? Melvin Verhees (11) uit Oud-Vos- semeer hoeft er niet lang over na te denken. „Ballen vangen en zorgen dat we winnen natuur lijk." Zelf trapt hij zelden een bal in een doel. Maar daar bracht de keeperstraining op het voetbalveld van Noad '67 in Sint I'hilipsland donderdag verande ring in. Het draaide om ballen vangen en ballen trappen. Heel de dag door. Tijdens de keeperstraining van Feyenoord laat de eltjarige Verhees zien dat hij de bal goed kan tegen houden. Hoge bal, lage bal, hij duikt en vangt ze stuk voor stuk. Het is wel duidelijk waarom hij keeper is van voetbalvereniging Vosmeer. Sa men met nog tweeënveertig andere jeugdspelers is Melvin donderdag middag bloedfanatiek bezig op het trainingsveld van Noad '67. Daar speelt de jeugd onder leiding van Pim Doesburg (69), oud-keeperstrai ner van Feyenoord en het Neder lands elftal partijtjes, afgewisseld met serieuze trainingen. Ieder op zijn eigen niveau. De spelers komen uit alle windstreken: van Zeeuws- Vlaanderen tot Walcheren en van West-Brabant tot de Zuid-Hollandse eilanden. Opvallend weinig deelne mers komen uit de gemeente Tho len: vier welgeteld. Dat zijn naast Melvin Verhees, Sven Dorst uit Sta venisse, Bram Roggeband uit Tho len en Joey Verbraeken uit Sint Phi- lipsland. „Dat er zo weinig Tholenaren meedoen, komt waar schijnlijk doordat Feyenoord de trai ning organiseert en niet wij", ver klaart John Verbraeken, voorzitter van voetbalclub Noad '67. „Wij fa- ciliteren alleen." Tachtig jeugdkeepers hadden zich ingeschreven voor de keeperstrai ning. Voor vijftig was er daadwer kelijk plaats. „Het is bewust klein schalig gehouden", zegt Curtis Martels, directeur van de Feyenoord voetbalschool die het evenement or ganiseert. „Op die manier krijgen spelers meer individuele aandacht." Verbraeken is blij dat Feyenoord is neergestreken bij de Fluplandse voetbalclub. „Voor jonge keepers wordt er te weinig georganiseerd. Daarom hebben we deze kans met beide handen aangegrepen." Het is voor het eerst dat de oud-keepers trainer van Feyenoord een dergelij ke training geeft. Hoewel hij nege nenzestig jaar is, druipt het fanatisme er nog steeds van af. „Concentreer je. Richt je op één punt. Rechthouden die bal." Hij kan het niet laten om voortdurend op- of aanmerkingen te maken. Zijn com mentaar is confronterend, maar al tijd opbouwend. Je moet die jonge gasten niet de grond in praten. Daar bereik je niets mee. Ze moeten juist wat leren", zegt hij. Of hij talent heeft gezien? Jazeker, een aantal jongens is erg goed." Wie dat zijn, v Joey Verbraeken, Melvin Verhees, Sven Dorst en Bram Roggeband, v.l.n.rin Feyenoord-tenue samen met oud-keeperstrainer Pim Doesburg. wil Doesburg niet kwijt. „Anders gaan anderen er straks mee vandoor, dus dat houd ik voor mezelf." Ontdekt worden door een grote voetbalclub als Feyenoord, wie wil dat nu niet. En wie weet welke club daarna? Dromen dat je ooit net als Edwin van de Sar de beste keeper van de wereld wordt, of hetzelfde tikkie-takkie voetbal kunt spelen als Lionel Messi. „Veel van die jonge gasten doen aan deze training mee omdat het professioneel georgani seerd is", zegt Martels. „Ze krijgen geen les van de eerste de beste trai ner, maar van coaches uit de betaal de voetbalwereld." Dat de Feye- noordtrainers weten waar ze mee bezig zijn, blijkt uit het feit dat de aandacht van de jongens geen mo ment verzwakt. ,Ze blijven continue bij de les", zegt Verbraeken. „Knap, zeker bij die jonge gasten van een jaar of tien." Verbraeken loopt op zijn gemak over het veld en neemt een kijkje bij de twee verplaatsbare goals waar zijn zoon Joey bezig is. .JJet liefst staat hij heel de dag op het veld. Vanavond zal ie wel bekaf zijn." Het is te zien dat de mannen niet stil hebben gezeten. Hun fel ro de trainingspakken, gekregen van Feyenoord. zitten onder de modder vlekken. De vijftienjarige keeper van WHS, Sven Dorst uit Stavenis se, heeft genoten van de keeperstrai- ning. Eerder deed hij mee aan de keepersschool in Welberg. Dat be viel hem niet zo goed. Hoe anders is ï.- De inzet van deze middag is om samen met uw leeftijdsgenoten op een plezierige wijze en onder deskundige begeleiding aandacht te besteden aan een stukje inspanning en ontspanning. Uiteraard wordt bij alle trainingen rekening gehouden met de belastbaarheid van de doelgroep. dat donderdag in Sint Philipsland. „De training was erg intensief. In één dag heb ik verschillende nieuwe technieken geleerd. Die kan ik zeker gebruiken in een wedstrijd." Zijn ouders hadden hem opgegeven. J-Iet was een verrassing, ik wist ner gens van." Ook de ouders van de elljarige Melvin Verhees uit Oud- Vossemeer hadden hem opgegeven voor de training. „Het was een ont zettend leuke dag. Ik heb veel ge leerd. Vooral hoe je hoge ballen kunt vangen en vast moet klemmen." Voor de Vossemeerder is het voor het eerst dat hij meedoet aan een keeperstraining. Hij droomt er van om later een profkeeper te worden. De training is donderdagochtend om negen uur begonnen met een geza menlijke groepsfoto, gevolgd door een warming-up. Spelenderwijs, zo dat spelers en trainer elkaar leren kennen. In het ochtendprogramma hebben ze de techniek geoefend. De oudere spelers zijn daarmee doorge gaan. De E'tjes en F'jes kregen een speciaal spelprogramma voorge schoteld. Er werd gedurende de dag niet gewisseld van trainer. „Daar hebben we bewust voor gekozen", zegt Martels. „Doordat ze heel de dag dezelfde jongens voor zich heb ben, kunnen ze beter en gerichter aanwijzingen geven. Dat verhoogt de kwaliteit." CedRaweg 2 i 469? RV I SifH-Annaland 0166 -65 4335 I wvw.KXHi-enefgysysiems.n!

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 11