2012 DE THOOLSE COURANT Schipper f OAZ V Rabobank VERKIEZING FAMILIEBEDRIJF VAN HET JAAR Donderdag 23 februari 2012 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 7 Centrum Familiebedrijf Oosterschelde gemeente Tholen AUTOMATISERINGSCENTRUM THOLEN 'GRINDWEG IDEALE LOCATIE, HEEL LAAGDREMPELIG' AutomatiseringsCentrum Tholen, Grindweg 15, Tholen. B&B BEVEILIGING 'WE STAAN ER MET ONZE BLOTE HANDEN' w uan het organisatie van lokale accountants, bedrijfs- en organisatie adviseurs www.ondernemendoejesamen.nl De gemeente Tholen hecht veel belang aan de Thoolse bedrijvigheid en draagt daarom ook de familiebedrijven een warm hart toe - www.tholen.nl Familiebedrijven staan centraal op deze pagina. Wie hiervoor in aanmerking wil komen, moet voldoen aan tenminste twee van drie criteria die het Centrum van het Familiebedrijf heeft aangegeven: 1meer dan 50% van het bedrijf is in han den van een enkele familie 2. een familie heeft beslissende bevoegdheden in zake bedrijfsvoering en opvolging 3. een meerderheid of tenminste twee leden van de leiding van de onderneming, zijn afkomstig uit één familie. Op deze pagina kunt u de verhalen lezen van twee bekende familiebedrijven die deelnemen aan de verkiezing Thools Familiebedrijf van het jaar 2012. Deze verkiezing is een initiatief van de NNP (Nederlandse Nieuwsblad Pers), het Centrum van het Familiebedrijf en de Eendrachtbode. De jury bestaat uit burge meester W. Nuis (voorzitter), mr. A.A.J. Schot (notaris), mr. D.P. Gunst (Schipper/ OAZ) en A. de Korte (directeur Rabobank Oosterschelde). Zij gaan de bedrijven beoordelen aan de hand van criteria zoals familiaal karakter, innovativiteit, duur zaamheid, klanttevredenheid en toekomstvisie. Later dit jaar worden alle verhalen gebundeld in een prachtig boek en zal tijdens een speciale verkiezingsavond de winnaar bekend worden gemaakt. Wilt u ook deelnemen aan de verkiezing, neem geruSt contact met ons op. We wensen u veel leesplezier. Wim Heijboer, uitgever Eendrachtbode Toen Mart Geuze in 1996 begon, hadden de meeste mensen nog geen computer in huis. „Nu is dat een zeld zaamheid. Veel gebruikers hebben er nu een laptop naast." De ontwikkelingen in de automatisering en informatica zijn voor een leek niet bij te benen. „Het is zaak om vooruitstrevend te blijven," zegt de 38-jarige ondernemer die samen met zijn vrouw Jessica (33) de drijvende kracht is achter AutomatiseringsCentrum Tholen aan de Grindweg in Tholen. „De toekomst is niette voor spellen. Wel kun je zorgen dat je de knowhow hebt voordat iets echt doorbreekt." In de winkel ligt een oprolbaar toetsenbord. Eén van de laatste snufjes. Om het gebruik van een netbook (mini-laptop) te vergemakkelijken. De zaak in Tholen is in 1999 geopend. „Het is een ideale locatie. Heel laagdrempelig. Goed bereikbaar voor klanten uit de binnenstad en voor ondernemers van het bedrijventerrein." Geuze had al vroeg interesse in informatica. Op de lts verveelde hij zich als de les erover te algemeen werd. Toen hij 15 jaar was, ging hij in Vlissingen op kamers wonen om aan het ROC technische informatica te studeren. Program mering, hardware, datacommunicatie. De basis was er toen hij - 22 jaar oud - thuis in de Weihoek voor zichzelf begon. De klantenkring groeide. Er kwam een keet op het erf van de boerderij van zijn ouders. Hij bediende en bedient nog steeds de zakelijke markt en de particulier. Verkoop, installatie en reparatie. Van Breda tot Goes. Het is de pijler onder het centrum. Omdat de keet op grond met een agrarische bestemming stond, kon hij er niet blijven zitten. Na twee jaar zag hij de kapsalon van Frank van Treijen te koop staan. Met sauna. Mart en Jessica hapten toe. Ze hebben er nooit spijt van gehad, al was er een grondige verbouwing nodig. „We hadden er vertrouwen in." Jes sica kwam van een accountantskantoor. Doet de administratie en boekhouding. Exploiteerde de sauna. Ontvangt klanten aan de balie. Verricht kleine reparaties aan pc's. Mart leerde haar dat stapsgewijs aan. „Ik vond het leuk. Maar er waren wel mensen die zeiden: kunt u dat ook?" De sauna beschouwde ze als haar eigen zaakje. Maar om gezondheidsredenen moest ze het afstoten. Net toen de zaak weer uit zijn jasje groeide. Nu is het werkplaats en kantoor. Geuze houdt zich bezig met het werven van klanten, de verkoop, het leveren van apparatuur en het installeren. Re pareren doet hij minder. Daar zijn nu twee monteurs voor. Het echtpaar woont boven de zaak. Jessica ziet kleine nadelen. „Je bent eigenlijk nooit klaar." Mart vindt het ideaal: „In vijftien seconden ben ik beneden. Ik heb geen reistijd." Mart en Jessica Geuze. Er zijn dagen bij dat ze bijna niet slapen. Het leven van Kees van den Berge (55) en zijn zoon Kevin (21) uit Tholen speelt zich voornamelijk 's avonds en 's nachts af. Ze beveiligen gemeentelijke eigendommen, bedrijfsterreinen, particuliere woningen én personen. Het bedrijf bloeit en heeft wat te vieren. Het trad toe tot de Nederlandse Security Alliantie, een coöperatieve vereniging waar nu zes tien bedrijven bij zijn aangesloten. Het vlaggetje van de NSA is in huis. Het is de kroon op het werk, zegt Kees. „Een eliteclub. Binnen een half uur kunnen we 300 auto's met 8000 man op de been brengen." Vader en zoon hebben er hun mooie pak voor aangetrokken, maar meestal toeren ze rond in hun stoere bedrijfskle ding. Daar voelen ze zich beter in thuis. Kees van den Berge is van huis uit fruitteler. Hij was de negende generatie, gooide vijfjaar geleden het roer om. Verkocht zijn boomgaarden voor het uitbreiden van de stad. Voorzag dat de fruitteelt aan de Molenvlietsedijk zou verdwijnen. Bouwde voort op zijn ervaring als portier. Sinds zijn negentiende was hij in de weekenden al actief als beveiliger. In de horeca, bij grote evenementen in Nederland en België. De overstap was niet zo moeilijk. Sinds 2009 doet Kees het samen met zijn zoon Kevin, B&B Beveiliging was een feit. De B's staan voor Van den Berge. Een schot in de roos. Het bedrijf kreeg het vertrouwen van grote spelers. De gemeente Tholen is er een van. Behalve het gemeentehuis beveiligt het bedrijf ook alle scholen. Het is nog steeds de kurk waar het op drijft, zegt Kees. Objectbeveiliging en alarmopvolging groeiden. Ze hebben met hun personeel nu ruim 800 particuliere bedrijven onder hun hoede. Ze waken ook over windmolenparken, en over pompstations langs de A58 en de A29. A. Hak Leidingbouw, met grote gasdrukinstallaties in de Botlek, is een van hun klanten. Ze beveiligden Jan Peter Balkenende en Karla Peijs tijdens hun bezoek aan Hemi in Tholen. Tijdens het surveilleren stuiten ze op inbrekers en vandalen. Ze achtervolgen soms criminelen. Houden ze aan. Dragen ze over aan de politie. Commandowerk, noemt Kees het. Het vereist een topconditie en overredingskracht. Kevin: „We staan er met onze blote handen. We mogen geen wapens of pepperspray gebruiken. We moeten vooral verbaal sterk zijn." Kevin kon rechten gaan studeren, maar stapte in het familiebedrijf. Houdt zich meer bezig met de organisatie, planning en administratie. Volgens Kees is het belangrijk om in het veld aanwezig te zijn. „Weten wat er speelt, weten wat de klant wenst. Plaatselijk bekend zijn." Volgend jaar zal zijn andere zoon Jurre (nu 17) ook in de zaak komen. De derde Van den Berge. „Die heeft weer andere kwaliteiten. Dan is de formule compleet." "SF Kees (links) en Kevin van den Berge.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 7