'Nieuwe cliënt kan dezelfde dag nog zorg krijgen met beetje improvisatie' 1 Zorgteams Allévo staan 24 uur per dag paraat verloskundigen Grijs en Groots Podologiepraktijk Janneke Sturris Zorg nodig? Allévo regelt het voor u! Ruim 90 jaar uw vertrouwde adres voor al uw personenvervoer! Donderdag 23 februari 2012 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 19 „Wij zijn eigenlijk niet in beeld. Alleen als er problemen zijn. De zorgteams zijn het belangrijkst. Als de zorg loopt zoals die hoort te lopen, zie je ons niet." Wijkverpleegkundige Gitte Moerland wil graag uitleg gen hoe de thuiszorg van Allévo in elkaar steekt. Ook haar collega's Magda Kuzee, Ans Lammers en Petra van 't Westeinde helpen daarbij. Ze noemen zichzelf de spin in het web van de zorg die geboden wordt. Zij zorgen dat iemand zorg krijgt, maar benadrukken: „We kunnen niet zonder de teams." Alarmbel Korte periodes Website: www.anapausis.nl Email: info@anapausis.nl Telefoon: 0164 266500 Psychosociale hulpverlening vanuit christelijke identiteit WEER AAN DE SLAG?! ATC Scheldestromen Wat kunt u bij BIB verwachten? Kade 6 4651 BS, Steenbergen Allévo staat naast u. Zorgvervoer vanuit alle kernen van de Gemeente Tholen Rolstoelvervoer Particulier zakelijk vervoer op afspraak Contractvervoer Wijkzusters Ans Lammers, Petra van 't Westeinde, Gitte Moerland en Magda Kuzee (v.l.n.r.). De wijkverpleegkundigen krijgen de zorgvra gen binnen. Zij voeren de eerste gesprekken met de cliënten om te kijken wat er nodig is. „We proberen het plaatje van een nieuwe cliënt zo snel mogelijk rond te krijgen. Als het moet, kunnen we dezelfde dag nog starten met zorg. Soms betekent dat een beetje improviseren en dan volgt de rest van de informatie later. Starten Er zijn acht zorgteams en vier wijkteams die worden aangestuurd door de wijkzusters. Op de foto het team van Ans Lammers, namelijk Scherpenisse/ Sint-Maartensdijk. Staand v.l.n.r.: Diana op den Brouw, Willy Moerland, Anja Poot, Elly Smits, Corina Priem en Mariëlle van Dijke. Zittend v.l.n.r. Maria de Graaf, Anja Keur, Ingrid Winkel (met hulpmiddel voor steunkousen), Sjaan Ver maas en Petra Joppe. met zorg kan altijd gelijk", zegt Moerland. De wijkverpleegkundigen, ofwel de wijkzusters, kijken altijd wat er nodig is om thuiszorg te kun nen verlenen. Magda Kuzee ziet eigenlijk nooit problemen, alleen maar oplossingen, zeggen haar drie collega's. Zo heeft ze ooit in één dag een woning laten aanpassen zodat iemand ge woon thuis zorg kon krijgen. „Er moest beneden een hoog-laagbed komen, maar er lag hoogpo lig tapijt in de woonkamer. Ik heb het tapijt net jes laten oprollen door een woninginrichter en dezelfde dag is er nog zeil gelegd en een dorpel verwijderd", vertelt Kuzee. Zo lang mogelijk thuis kunnen blijven. Die wens proberen de zusters van Allévo voor elke cliënt te vervullen. Daarom is de dienstverlening ook op elk moment in een etmaal aan te spreken. Zo is er de mogelijkheid om alarmering aan te vragen: een kastje met een belletje erin. Dat kan in verbinding staan met een mantelzorger, maar een cliënt kan ook een abonnement afslui ten met Allévo. Dan komt er een verpleegkun dige zodra iemand op het belletje drukt. Maar de zorg is ook op afspraak leverbaar. Zoals bij nachtzorg. Die wordt veelal aan terminale cli ënten geleverd, maar bij mensen, die dat nodig hebben, kan ook 's nachts een verpleegkundige langskomen, bijvoorbeeld voor een injectie. Zo wel gepland als ongepland. „Dat is bij veel men sen onbekend", legt Moerland uit. Allévo werkt ook samen met andere organisa ties, zoals de vrijwillige palliatieve thuiszorg. „Wij kunnen geen 24 uur bij een cliënt zijn", al dus Moerland. Vrijwilligers kunnen daarom de zorg van Allévo ondersteunen. Moerland vertelt dat geen enkele situatie hetzelfde is. „We over leggen altijd met de cliënt en de familie. Als de familie wat anders wil is het voor ons een uit daging om daar toch een lijn in te vinden." Ze zegt ook dat wordt bekeken wat verantwoord is. „Mensen zijn gewoon het beste af op de plek waar ze krijgen wat ze nodig hebben." Als dat niet meer thuis is, zeggen de wijkzusters dat, maar soms geven de cliënten dat zeff al aan, zegt Moerland. „Sommige mensen komen er zelf mee en zeggen dat ze zich niet meer veilig voelen en weg willen." Magda Kuzee vertelt dat veel mensen den ken dat thuiszorg alleen voor oudere mensen is. „Mensen staan er niet bij stil dat zorg ook voor een korte periode kan zijn." Bijvoorbeeld als iemand uit het ziekenhuis komt en wond verzorging nodig heeft. „Ons aanbod is breder geworden. Vroeger was de thuiszorg alleen voor ernstig zieke mensen. Nu wordt er eerder een beroep gedaan op de thuiszorgorganisatie, om dat mensen ook korter in het ziekenhuis liggen. Ze worden geopereerd en komen dan weer heel snel naar huis." Magda Kuzee is door haar collega's genomineerd voor de Grijs en Groots Award. De prijs wordt op 8 maart uitgereikt aan een 60-plusser die nog steeds zeer enthousiast aan het werk is en daarin nog uitstekend functi oneert. De wijkzusters vinden hun collega de creatiefste van de vier. Ze gebruikt bijvoorbeeld een zelfvullend luchtbed om mensen in haar eentje overeind te kunnen helpen als ze zijn gevallen. Het matras wordt onge vuld onder iemand geschoven, dan elektrisch opgepompt zodat iemand makkelijker kan opstaan. alleen op afspraak geopend Weststraat I ISint-Annaland, tel. 0166 - 65 22 50 Zit je thuis zonder werk en vind je het moeilijk om weer aan de slag te gaan? Wij helpen je weer op weg en geven je de begeleiding die je nodig hebt. Kijk voor meer informatie op onze website of bel: 0113-34 10 95 ^S^Eleos Arbeidstrainingscentrum 4421 BG Kapelle Tel.: 0113 - 34 10 95 www.atcscheldestromen.nl bib Vlicthof 8 4691 HA Tholen Tel 0166-606643 Fax 0166-606711 http://www.ajpptlieektholen.nl/ Dc apotheek is geopend: ma - vr: 8.30 - 17.30 za: 11.00- 12.00 Herhaalrecepten, welke u voor 11.00 uur bij de arls of via internet heeft herhaald, kunt u de volgende dag vanaf 12.00 uur ophalen in de apotheek. Voor Ouderenzorg Anders zijn haar cliënten geen nummer! Integendeel, hier heerst een waar familiegevoel'. De ouderen die aan de Van Giymesstraat ko men te wonen, vinden hier een thuis zoals n een gezellig, groot gezin. Samen boodschappen ontfef'dt! ing van gediplomeerde verzorgenden en waaronder een tweepersoonskamer, doen, samen eten maken, uiteraard activiteitenbegeleiding. Het pand telt acht zodat een echtpaar gewoon bij elkaar kan blijven. Verder zijn er verschillende badkamers met inloopdouche, kleurentherapiedouche mei knuf felmuur en snoezelruimte met sterrenhemel. Ook is er een therapeutisch zwembad in ons zorgcentrum aanwezig. Alle bewoners kunnen zelf kiezen op welke tijd zij uit bed komen en de badkamer in gaan. Met iedere bewoner apart worden daarover afspraken gemaakt, die we vastleggen in onze zorgleefplannen. Zo komt voor iedereen een persoonlijk zorgleefplan tot stand waarin specifieke afspraken en zorg op maat voor de bewoner beschreven staan. Overdag doen de bewoners allerlei leuke seizoensgebonden activiteiten samen met de activitei tenbegeleiding die elke maand weer een ander thema bedenken. Op een zinvolle, leuke manier de dag doorbrengen is wat we onze bewoners willen bieden. Heeft u interesse? Bel ons dan gerust op 0167-567055 Pillen pinnen! 24 uur per dag u» geneesmiddelen ophalen. V raag uw klantenpas aan in de apotheek. Spaar buurt/egels via de htrhaalserviec! Vraag uw inloggegevens voor de herbaalserv ice aan v ia onze website, of informeer in dc apotheek- Voor spoed recepten vindt n informatie bij de apotheek of op de tcléfoontieantwoorder. OUDERENZORG ANDERS VAN GLYMESSTRAAT JO 4651IM STEENBERGEN BIJANIETTHUISio'OUDERENZORGANOERS.Nl Bij BIB kunt u terecht voor kinderwensspreekuur en een persoonlijke begeleiding tijdens zwangerschap, bevalling en kraambed. Verder geven wij voorlichtingsavonden en borstvoedingscursussen. Echo's worden in onze eigen praktijk gemaakt. Onze (avond)spreekuren zijn flexibel en we zijn 24uur per dag bereikbaar. Is de zwangerschapstest positief? Bel direct. U heeft geen verwijzing van uw huisarts nodig. 06 - 53510707 (spoed) 0167-561361 0166-604969 WEBSITE E-MAIL www.bibverloskundigen.nl info@bibverloskundigen.nl Heeft u thuis verpleging of verzorging nodig, dan kunt u contact met ons opnemen. Daarnaast kunt u bij ons ook terecht voor huishoudelijke hulp. Allévo zorgcentrale: 0113 24 91 11 info@allevo.nl

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 19