Tweepersoonskamers Ten Anker weg: 'Je moet een plek voor jezelf hebben' Kom werken bij SVRZ! Wonen in de wijk Buitenhof in Tholen laat doelstelling SVRZ uitkomen een moderne en groeiende organisatie zorgt in zeeland www.werkenbijsvrz.nl jobcare@svrz.nl Open dag van de zorg Ook SVRZ doet mee op 17 maart. Kijk op www.zz.nl voor deelnemende locaties van SVRZ. 'SVRZ is groot in klein zijn. Ik heb voldoende kansen om door te groeien.' SVRZ biedt tijd voor zorg! Vanuit acht zorgcentra, talloze kleinschalige woonvormen in de wijk of het dorp en ZorgThuis. Altijd dichtbij, altijd vertrouwd. Altijd die zorg die past bij de wens van onze cliënt. hoge flexibiliteit in uren en locatie volop doorgroeimogelijkheden grote kans op vast contract veel opleidingsplaatsen arbeidsvoorwaarden op maat 0118-670707 Donderdag 23 februari 2012 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 „Door Buitenhof komt de doelstelling 'geen tweepersoonskamers in Ten Anker meer' uit. Dit is het laat ste en belangrijkste stuk in de verbouwing en renovatie van het zorgcentrum. Dit is waar het allemaal om gedraaid heeft." Dat vertelt locatiedirecteur Tholen van SVRZ, Joost Zielstra. Nu gaat het om de volgende vraag: Waar willen de cliënten wonen? „Het is onze opdracht om daar met de grootste zorgvuldigheid mee om te gaan. De vraag wordt per cliënt, per situatie opnieuw bekeken." Zielstra legt uit welke stappen ervoor genomen worden. Verbouwing reeds gerealiseerd locaties in planning Als mensen moeten kiezen waar ze willen wonen, kiezen ze ook voor de voor- en de nadelen. Zowel Buitenhof als Ten Anker heeft zijn plussen en minnen. Joost Zielstra zet de voornaamste op een rij. „Bij Buitenhof kies je voor wonen in de wijk in plaats van voor wonen in een zorgcentrum. En je hebt een eigen kamer met eigen sanitair. In Ten Anker wordt het sani tair in een groepswoning door twee personen gedeeld. Daar hebben de mensen wel weer het voordeel dat ze gebruik kunnen maken van de oe fenzaal en kunnen ze meeliften op het rijke verenigingsleven en de vele evenementen in Ten Anker. Er is voor beide locaties wel wat te zeggen." Leen de Wilde (links) spreekt Anita Fokkens die teamleider zorg is in Ten An ker. De kamer van De Wilde op de verdieping Hoge Wal wordt binnenkort ver bouwd. svrz SVRZ krijgt op de begane grond van Buitenhof drie groepswoningen voor mensen met demen tie. Het woonzorgcomplex verrijst aan de straat Zwink in de wijk Stadzicht II in Tholen en wordt in december opgeleverd. Naast de groepswo ningen zijn er 36 huurappartementen voor 55-plussers. Die groepswoningen voldoen vol gens Zielstra aan het ideaalbeeld van SVRZ. Er komen namelijk maximaal zes mensen bij elkaar. „Dat vinden wij als SVRZ de ideale maat. Het is hetzelfde concept als Maartenshof in Sint-Maar tensdijk en daar is bewezen dat het werkt." Er verhuizen straks 18 cliënten vanuit de afdeling Vliedberg in Ten Anker naar de groepswoningen in Buitenhof. Er zijn op dit moment 30 cliënten op de Vliedberg, die krijgen de keus wie van hen straks verhuist. Het is niet zomaar één persoon die beslist, zegt Zielstra. „We vragen eerst de cli ënten wat ze zelf willen. Daarnaast buigen een arts, persoonlijk begeleider, maatschappelijk werker en een teamleider zorg zich erover. We kijken echt naar het individu. Als iemands part ner in Dalemhof woont, gaan we die niet bena deren voor Buitenhof. Het kan natuurlijk ook zo zijn dat iemand juist dichtbij zijn partner komt te wonen, omdat die ook in Buitenhof woont." De twaalf cliënten die in Ten Anker blijven, wor den verdeeld over twee groepswoningen van acht personen. Daar wordt het zorgcentrum straks intern voor verbouwd. Zielstra vertelt dat er is gekeken om een deel van Ten Anker te ver bouwen. „We wilden alle vijf bestaande wonin gen afbreken en vijf nieuwe bouwen, maar dat blijkt financieel niet haalbaar. Daarom verbou wen we Ten Anker van binnenuit." Maar er gebeurt meer in Ten Anker. Dat wordt namelijk aangepast naar de huidige maatstaven voor zorg. Daarin is een verschuiving zichtbaar. Mede door bezuinigingen op de zorg (landelijk) blijven mensen langer zelfstandig wonen. Alleen mensen die dat niet meer kunnen en intensieve zorg nodig hebben, komen nog in Ten Anker te recht. Zo verandert het verzorgingstehuis straks in een verpleeghuis voor mensen met een licha melijke beperking (somatische patiënten). Maar daar moeten de appartementen voor worden aangepast. Er is al een grootschalige renovatie geweest op andere afdelingen en nu is als laat ste nog de afdeling Hoge Wal op de tweede etage aan de beurt. Die verbouwing begint in Joost Zielstra staat in één van de drie te vormen groepswoningen in woonzorgcomplex Buitenhof in Tholen dat naar ver wachting in december wordt opgeleverd. maart en daarbij gaat het om 24 van de in totaal 64 appartementen die Ten Anker telt. Het sanitair wordt aangepast, zodat er zorg kan worden verleend aan mensen met een licha melijke beperking. De afdeling wordt een kopie van wat er al eerder met de appartementen op de begane grond is gebeurd. Dat betekent dat de badkamers groter worden en dat er een ge zamenlijke huiskamer op de afdeling komt. De kamers worden per zes verbouwd en die zes bewoners verblijven dan zo'n vijf zes weken op de begane grond van Dalemhof. Daarna kun nen ze terug naar hun appartement. Naast twee groepswoningen voor dementerenden, komt er ook een groepswoning voor revalidatie en een voor somatiek in Ten Anker. Beiden voor acht personen. Ook daarbij gebeurt de verhuizing in fases en steeds in overleg. Dat traject wordt na de afronding van Buitenhof ingezet. Als alles klaar is, Zielstra verwacht eind 2013, is de doel stelling bereikt. Alle 102 bewoners die dan nog in Ten Anker wonen hebben dan een eigen ka mer. Zielstra zegt dat het vanaf zijn komst, ruim zes jaar geleden, zijn missie is geweest om de tweepersoonskamers af te schaffen. „Het maakt niet uit met hoeveel mensen je op een kamer ligt om te kunnen bepalen of je dan meer of minder privacy hebt. Je moet een plek voor jezelf heb ben." (Advertentie LM.) Werk bij jou in de buurt OQQ3Q

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 17