'Helemaal met lastige voeten vergroeid' 'Indien nodig begeleiden we klant tot in de wachtkamer' ZOOM- EN ZEGESTEDE c telefoon 0113-212 783 m Dienstverlening as k(a)klave rbladzeeland.nl www.klaverbladzeeland.nl maandag t/m vrijdag 09.00 - 13.00 uur Kijk op www.zoomenzegestede.nl HOE ZIT HET NU MET DE TANDARTS-TARIEVEN Wat verandert er in de Wajong Mijn huisarts wil geen verwijsbrief schrijven, wat nu Mag een ver zekeraar weigeren mijn fysiotherapeut te vergoeden DDC um IEINI KUfcOT ©WI& MHP StPtECDLMJST 8 Ik maak me zorgen om mijn persoonsgebonden budget, heb ik daar straks nog wel recht op Stichting Crematoria en Begraafplaatsen BEL ASK voor Advies, Signalen Klachten bij zorg en uitkeringen Podoloog Anne Cranendonk opent praktijk bij schoenhandel Quist in Tholen Als de dood in je leven komt dan kun je op ons rekenen! 14 EENDRACHTBODE, DE THOÖLSE CQURANT Donderdag 23 februari 2012 Podoloog Anne Cranendonk opent vandaag zijn podologiepraktijk in Tholen. Hij is gehuisvest bij schoenhandel Quist in de Brug straat. Het concept is nieuw voor Tholen, maar niet voor Cranen donk. Hij heeft ook een praktijk in een schoenenwinkel van Quist in Numansdorp onder de naam Po- dozorg Numansdorp. Cranendonk is zelfstandig. Cliënten hoeven geen schoenen te kopen om in aanmerking te komen voor een behandeling van de podoloog. Dat zijn praktijk gevestigd is in een schoenenwinkel, heeft volgens de podoloog zo zijn voordelen. Looppatroon V. .*A Steunzolen Tholen, daar kun je niet omheen. Hetzelfde geldt voor taxibedrijf Van Haaften uit Sint-Maartens dijk. Beter bekend als de 'Thoolse Taxi'. Ruim veertig jaar een begrip in de gemeente en ver daarbui ten. Belangrijkste tak van sport is het zorgvervoer van en naar zorginstellingen, ziekenhuizen, dagbesteding en revalidatiecen tra. Eigenaresse Wilma Oostrum- van Haaften doet niets liever dan haar klanten persoonlijk van deur tot deur brengen. Rust en vertrouwen Visitekaartje Dan wil je een passend afscheid Dan wil je een antwoord op je vragen Dan wil je rouwen en verdriet verwerken Dan wil je gevoelens kunnen delen Dan wil je herdenken Anne Cranendonk (59) is zelf ooit in de schoenen begonnen. Hij heeft 25 jaar een winkel gerund voor speciaal schoeisel. Daarom zegt hij ook: „Ik ben helemaal met lastige en moeilijke voeten vergroeid." Op den duur wilde de toen nog 'voet- kundig schoenconsulent'zich meer gaan speci aliseren in voetproblemen en volgde een hbo- opleiding aan de academie voor podologie in Nieuwegein. Hij was daarnaast in dienst bij Quist schoenmode. De combinatie podologieprak tijk en schoenenwinkel is zo ontstaan, verklaart Cranendonk. Hij is als werknemer uitgegroeid tot zelfstandige. Schoenen verkopen doet hij nu niet meer. „Podologie is echt een dagtaak." Wel blijft zijn ervaring als schoenenverkoper van toe passing op zijn huidige vak. „De combinatie is mooi. Je hebt onder één dak kennis van voeten, zolen en schoenen." De formule Podozorg is een club van register- podologen. Die moeten voldoen aan strenge w r j -i f Anne Cranendonk opent vandaag zijn podologiepraktijk bij schoenhandel Quist in Tholen. kwaliteitscriteria. Bovendien volgen de bij Podo zorg aangesloten registerpodologen verplicht na- en bijscholingen. Ook is Cranendonk met zijn lidmaatschap van Podozorg aangesloten bij de stichting LOOP, het landelijk overkoepelend orgaan voor de podologie. Mensen die de podologiepraktijk van Cra nendonk willen bezoeken, hebben daar geen verwijzing van de huisarts voor nodig. Een behandeling wordt afhankelijk van het type ziektenkostenverzekering of zorgverzekeraar vergoed. De huisarts of fysiotherapeut kan bij klachten doorverwijzen naar de podoloog. Cranendonk werkt op afspraak, maar het kan voorkomen dat hij in de winkel erbij wordt ge roepen voor advies. Ook kijkt hij desgevraagd bij zijn cliënten mee met het passen van nieuwe schoenen. Hij behandelt alle voetklachten waarbij een po doloog uitkomst kan bieden. Dat kunnen ook rug- of heupklachten zijn, veroorzaakt door voetproblemen. Om daar achter te komen, stelt hij bij het allereerste bezoek allerlei vragen. „Ik wil zo proberen achter de oorzaak van de klacht te komen." Dan volgt er een voetonderzoek. „Daarbij kijk ik naar de functies van de voet, de bewegingen en de afwijkingen." Vervolgens on derzoekt Cranendonk met meetapparatuur hoe iemand staat en bekijkt hij het looppatroon. „Ge dragen schoenen geven ook een beeld daarover, dus vaak vraag ik aan mensen of ze die willen meenemen." Vanwege het vertrek van de praktijk van Mart Kot naar's-Gravenpolder was er volgens Cranen donk weer ruimte voor een nieuwe podoloog in Tholen. Om een tweede praktijk te kunnen openen, stopt hij met het zelf vervaardigen van steunzolen.Tot voor kort maakte hij alle voetcor recties namelijk zelf, maar nu besteedt hij dat uit. Wel blijft hij zelfde steunzolen aanmeten. Cranendonk is voorlopig één dag in de week aanwezig in Tholen. Nu is dat nog donderdag. „Maar de praktijk wijst uit welke dag beter ge schikt is." Hij kan vandaag al meteen aan de slag, want zijn agenda is al gevuld met afspraken. „Zo hou je één-op-één contact met je klant, dat vind ik erg belangrijk", zegt Wilma. „Het is de extra service waar wij in uit willen blinken." Het taxibedrijf is vierenveertig jaar geleden door Nellie van Haaften-Van Ast - de moe der van Wilma - overgenomen van de familie Muller-Franke. In de loop der jaren heeft het vervoersbedrijf een aantal kleine taxibedrijven overgenomen: Wolse uit Sint Philipsland, Van Popering uit Sint-Annaland en Struijk uit Stave- nisse. Samen vormen ze de Thoolse Taxi. Eige naresse Wilma is sinds 1979 het gezicht. Of het nu met een taxibusje of personenauto is, voor haar is iedere rit weer een nieuwe uitdaging om haar klanten op tijd op de juiste bestemming te brengen. „De bestemmingen lopen uiteen. Ronduit de meeste kilometers maken we hier op het eiland en in West-Brabant. Maar ritten naar ziekenhuizen in Rotterdam of Vlissingen zijn geen uitzondering." Het gros van haar klanten bestaat uit zorgbe- hoevenden. „Van jong tot oud", zegt Wilma. „Het gaat vaak om mensen die vanwege een nierdialyse, (chemo)therapie of bestraling re gelmatig voor behandeling naar een zieken huis of revalidatiecentrum moeten. Wij vinden het belangrijk dat de klant zich over de reis niet druk hoeft te maken. Zij hebben wel andere dingen aan hun hoofd. Indien nodig begelei den we hen tot in de wachtkamer. Dat geeft rust en vertrouwen. Veel klanten zie ik wekelijks Wilma Oostrum-van Haaften van Thoolse Taxi uit Sint-Maartensdijk op vaste tijden. Dat schept op den duur een band. Het is zelfs zo dat bepaalde klanten specifiek vragen om één van onze chauffeurs. Daar pro beren we in de planning dan ook zoveel moge lijk rekening mee te houden. Een taxirit is na melijk al lang niet meer alleen een rittendienst van A naar B. Er komt veel meer bij kijken." Het personeel volgde verschillende cursussen. „Van omgaan met agressie, kinderen met adhd, nier-en suikerpatiënten. Want alleen als je weet welke zorg iemand nodig heeft, kun je de beste service verlenen." Verder vervoert het taxibedrijf dagelijks oude ren naar de dagbesteding in de diverse zorg centra en gehandicapte kinderen naar een school in Goes. Het bedrijf beschikt over twee moderne (rolstoel)bussen en zeven personen auto's, waarvan er drie geschikt zijn als volg auto in een rouwstoet. Ook staat er een zilver grijze oldtimer Mercedes op stal die geschikt is als trouwauto. Van het Duitse merk met de ster op de motorkap heeft de Thoolse Taxi een aantal jaar terug afscheid genomen. De taxi- vloot bestaat nu uit luxe Hyundai's. „Veel meer waar voor je geld", zegt Wilma. En ze heeft haar klanten er nog niet over klagen. „Integendeel. We krijgen juist altijd complimenten over onze auto's. We proberen ze dan ook zo netjes mo gelijk te houden. Het is toch immers je visite kaartje." De Thoolse Taxi, Nijverheidsweg 17, Sint-Maar tensdijk, tel. 0166-662607. (Advertentie I.M.) Nellie van Haaften-Van Ast (links) en Wilma Oostrum-Van Haaften zijn jaar en dag het gezicht van de Thoolse Taxi. >v£SK Crematorium Zoomstede Mastendreef 5 4623 RE Bergen op Zoom Telefoon: 0164-23 88 01 Fax: 0164 - 23 91 68 E-mail: info@zoomenzegestede.nl Crematorium Zegestede Bezoekadres: lonweg 12 4706 NS Roosendaal Telefoon: 0165 - 54 34 30 E-mail: mfo@zoomenzegestede.nl

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 14