RIOOL OF AFVOER PROBLEEM? aravanservice Werkerk 'Dat hadden ze niet verwacht uit zo'n kleine gemeenschap' Debutante oefent thuis veel ro co Bel Riooltechniek Tholen 0166 - 60 44 00 Saxofonist Ties Mellema gefascineerd door Prince Bevelander OPENBARE BEKENDMAKINGEN GEMEENTE THOLEN ~n CD www.riooltechniektholen.nl uitverkoop NIEUW in de showroom! De Chatenet CH26 Windmolens Nee hoopt op 200 bezwaren 10 Donderdag 23 februari 2012 WEEK08 GEMEENTENIEUWS OPENBARE BEKENDMAKINGEN gemeente Tholen MEER INFORMATIE: WWW.THOLEN.NL Hét adres voor het bezorgen van al uw folders en direct mail op Tholen en Sint-Philipsland! info@droogersverspreidingen.nl www.droogersverspreidingen.nl Schrauwen Vorkhef trucks b.v. Accessoires, onderdelen en kampeerartikelen Onderhoud, reparatie en schadeherstel van caravans, vouwwagens aanhangwagens en paardentrailers van de laatste Crespo artikelen nu met grote korting OP OP! - IllpliP sP°rtief Autobedrijf De Buitenvest iTïïli cv Auteursrecht Onwenselijk Homelands van Martin Fondse goed ontvangen Alleen leden Annette Nagelkerke op planken bij uitvoering PJZ in Haestinge Vorig jaar was ze nog souffleur, nu speelt ze een belang rijke rol in het toneelstuk Lust u nog peultjes? Annette Nagelkerke uit Sint-Annaland speelt Luciel, de ex-ge- liefde van hoofdrolspeler Hans Akkermans die in het stuk als Edward de Vries, de eigenaar van een bloem kwekerij, op de planken staat. In het dagelijks leven zijn Annette en Hans partners. „Ik kon thuis veel oefenen. Dat scheelt", lacht ze. Toneelweekend Oud-Tholenaar Ties Mellema gaat vanavond proberen om de Kleine Zaal van Het Concertgebouw in Amster dam op zijn kop te zetten. Saxofonist Mellema neemt, samen met het EnAccord Kwartet en contrabassist Ma- rijn van Prooijen, het werk van Prince onder handen. Volgens de veelzijdige Mellema gaat het om een bijzon der experiment. „Ik ben gewend om tijdens mijn concer ten allerlei stijlen te spelen. Eén stijl die nog nauwelijks aan bod kwam in mijn carrière is de popmuziek. Vanaf mijn tienertijd heeft Prince me altijd gefascineerd. Zijn composities doen niet onder voor menig klassiek werk." Thoolse wortels Tollen Stichting Windmolens Nee uit Anna Jacobapoider heeft inwoners massaal opgeroepen om bezwaar in te dienen tegen de aanslag onroerendezaakbelasting (ozb). Dat is belasting die woningeigenaren betalen. Dat deden zij donderdag tijdens de informatieavond in Ons Dorpshuis in Anna Jacobapoider. Een kleine zeventig inwoners kwamen op de plannen af. Tholenderwiis GEMEENTEHUIS THOLEN Hof van Tholen 2 4691 DZ Tholen Telefoon: 0166 - 66 82 00 i E-mail: gemeentei&tholen.nl Meldpunt: 0166 - 66 76 67 OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS Iedere werkdag geopend Van 9.00 uur tot 12.30 uur: vrije inloop van 12.30 uur tot 16.30 uur: hal van het gemeentehuis geopend, dienstverlening op afspraak Avondopenstelling burgerzaken: donderdag 18.00 - 20.00 uur BURGEMEESTER, WETHOUDER OF GEMEENTERAAD SPREKEN? U bent van harte welkom in het gemeentehuis. U kunt een afspraak maken via het bestuurssecretariaat: 0166 66 83 30: voor de burgemeester 0166 - 66 83 86: voor een van de wethouders Wanneer u iets met (een lid van) de gemeenteraad wilt bespreken, kunt u contact opnemen met de raadsgriffie: 0166 66 83 50. WET ALGEMENE BEPALINGEN OMGEVINGSRECHT WABO Ingekomen aanvragen omgevingsvergun ning Burgemeester en wethouders van de ge meente Tholen maken bekend dat zij de volgende aanvragen voor een omgevingsver gunning hebben ontvangen: Sint-Maartensdijk - Molendijk 28: het uit breiden van een woning (ontvangen op 6 februari 2012) Sint-Maartensdijk Kastelijnsweg 2a: het plaatsen van een reclamebord (ontvangen op 7 februari 2012) Stavenisse - Kerkstraat 65: het wijzigen van de voorgevel (ontvangen op 8 februari 2012) Tholen - Energieweg 1: het beperkt ver anderen van een inrichting (ontvangen op 9 februari 2012) Tholen Molenvlietsestraat 11: het gebrui ken van een gedeelte van het pand als wo ning (ontvangen op 3 februari 2012) De ingediende aanvragen liggen niet ter in zage en hiertegen kan nog geen bezwaar gemaakt worden. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert iedere maandag in de even weken vanaf 9:30 uur in het gemeentehuis van Tholen. De agenda ligt op de donderdag en vrijdag voorafgaand aan de vergadering ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis. De be handeling van de aanvragen omgevingsver gunning is openbaar. De behandeling van de vooroverlegplannen is niet openbaar. Beschikkingen omgevingsvergunningen Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders van de ge meente Tholen maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunningen hebben verleend: Poortvliet Parallelweg 1: het bouwen van een vrijstaande woning met garage (ver zonden op 14 februari 2012) Poortvliet - Burgemeet 46: het uitbreiden van een woning (verzonden op 14 februari 2012) Stavenisse - Oudelandsedijk 3: het ver nieuwen van een nertsenhuisvesting (ver zonden op 8 februari 2012) Tholen - Schelde-Rijnweg 8: het verwijde ren van asbest dakbeplating (verzonden op 13 februari 2012) Belanghebbenden kunnen op grond van de Algemene wet bestuursrecht binnen 6 we ken na de dag waarop de beschikking is ver zonden aan de aanvrager bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet uw naam en adres bevatten, duidelijk maken tegen welk be sluit u bezwaar maakt en gemotiveerd, ge dateerd en ondertekend zijn. Het bezwaar schrift moet worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Tholen, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Indien u een beschikking wilt inzien, kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, telefoonnum mer 0166-668260. Degene die tegen een beschikking bezwaar heeft gemaakt, kan tevens een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorzie ning (schorsing). Het „verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet gericht worden aan de Voorzieningenrechter van de Rechtbank Middelburg, sector Bestuurs recht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Bezwaar en beroep Nadere informatie over het indienen van een bezwaar- en beroepschrift en het aanvragen van een voorlopige voorziening vindt u op de website van de gemeente Tholen (www.tho- len.nl /digitale balie/trefwoord: 'bezwaar en beroep'). Naast deze informatie vindt u op deze website een document van de brochu re 'Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid'. OPENBARE BEKENDMAKINGEN Bekendmaking Het hoofd van de afdeling Openbare Werken maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 3:42 van de Algemene wet bestuurs recht namens het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Tholen be kend dat er over een lengte van circa 15.00 meter een parkeerverbod wordt ingesteld ter hoogte van de panden Vierwindenstraat 4 tot en met 10 in Oud-Vossemeer. Het besluit ligt vanaf 24 februari 2012 gedurende zes weken voor een ieder ter inzage tijdens werkdagen in de openbare leesruimte ter gemeentesecretarie, Hof van Tholen 2 te (4691 DZ) Tholen van maandag tot en met vrijdag tussen 08.30 tot 17.00 uur. Dit besluit treedt in werking op de dag vol gende nadat de termijn van zes weken is verstreken. Iedere belanghebbende kan tegen dit be sluit binnen 6 weken na de datum van afkondiging bezwaar maken bij ons col lege. Het bezwaarschrift dient gedateerd en ondertekend te zijn. Verder moet het bezwaarschrift voorzien zijn van naam en adres, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de redenen waarom tegen dit besluit bezwaar wordt gemaakt. Nadere informatie over het indienen van een bezwaar- en beroepschrift en het aan vragen van een voorlopige voorziening vindt u op de website van de gemeente Tholen (www.tholen.nl /digitale balie/trefwoord: 'bezwaar en beroep'). Naast deze informa tie vindt u op deze website een document van de brochure 'Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid'. OP WWW.THOLEN.NL: Cursussen en bijeenkomsten van Steunpunt Mantelzorg. Servicebureau Voor Elkaar organi seert geheugentrainingen. Raadhuisstraat 40 4698 AK Oud-Vossemeer tel. 0166-672458 fax. 0166-677249 Industrieterrein Vijfhuizenberg 72a 4708 AL Roosendaal Tel. 0165-559320 Middenweg 19-21 4305 ND Ouwerkerk 0111-642306 E: info®caravanservice-ouwerkerk.nl (MIMI - Compleet Standaard met vele extra's Buitenvest 44, 4614 AD Bergen op Zoom, Tel. 0164 - 235 295 info@debuitenvest.nl www.debuitenvest.nl I: www.caravanservice-ouwerkerk.nl Dakbedekking Zinkwerk f Elektra Eendrachtbode, de Thoolse Courant be houdt zich ten aanzien van de inhoud van deze uitgave en website zo wel het auteursrecht voor conform artikel 15 lid 1 sub 4 van de Auteurswet als het da tabankrecht. Van Gennip wil met zijn stichting duidelijk maken dat windmolens Carla Bakx uit Anna Jacobapoider op de infoavond over het in de nabijheid van woningen on- windmolenpark eind oktober in het Grevelingenrestaurant. Kreeftenstraat 35 4691 KS Tholen Tel: 0166- 603155 den euro's. Dat merk je toch in je portemonnee." De reden dat alleen leden van de stichting een bezwaarschrift krijgen heeft volgens Van Gennip te maken met het feit dat het opstellen van een dergelijk formulier geld kost. ..Een advocatenkantoor stelt een bezwaarschrift niet voor niets op. Dat kost geld. Bij honderd reacties kost het de leden tien euro per be zwaar. Hoe meer bezwaren, hoe la ger de kosten. Dat maakt het laagdrempelig en daardoor aantrekkelijk voor men sen om bezwaar te maken." Moch ten de plannen voor het windmo lenpark bij de Krammersluizen toch doorgaan, dan hoopt Van Gennip dat de vijf molens in de Abraham- Wissepolder naar dat plan verhui zen. „Ze planten ze overal neer, ter wijl je ze beter kunt clusteren om overlast te beperken." INSTALLATIEBEDRIJF Annette Nagelkerke (derde van links) staat voor het eerst op de planken. De andere spelers v.l.n.r. zijn Stefan van Dijke, Rianne Bazen, Rita van Tilbeurgh, Jaco Bolier en Hans Akkermans. Het gebeurt vaker bij de PJZ: begin nen als souffleur achter of onder het podium en daarna in de schijnwer per óp het podium. Maar ook omdat er bij de PJZ een vakante plek was na het vertrek van Rianne Abraham- se uit Poortvliet. Zij stapte over naar toneelclub Ons Voordeel in haar woonplaats. „Ik wilde het ook wel eens proberen," zegt Annette. In het stuk spreekt ze overduidelijk met een Engels accent. Van begin tot eind. Ze was immers geëmigreerd naar Australië. Getrouwd met de broer van Edward de Vries die drin gend op zoek is naar een mannelijke opvolger voor zijn bedrijf. Luciel brengt,uitkomst. Zij is weduwe ge worden en keert terug naar haar jeugdliefde. Samen met haar zoon Sander (Rita van Tilbeurgh) die het familiebedrijf kan voortzetten. Ten minste als er niet meer kapers op de kust zouden zijn. Zoals Felix (Jaco Bolier). de rechterhand van Edward. Of de bedrijfsleider Peter (Stefan van Dijke) en zijn verloofde Mar leen (Rianne Bazen). Allerlei facto ren maken dat het niet van een leien dakje gaat. Zo wil de kantinejuffrouw Greet (Sanne van Leijsen), naarstig op zoek naar een man, de opvolger aan de haak slaan. De wat domme Bertje (Remy Donken) kan de ophef alle maal niets schelen. Zolang hij maar peultjes kan verkopen. Het stuk van Hub Fober is in het Nederlands ge schreven maar een aantal spelers spreekt Thools. Regisseur Erik van Nieuwenhuijze: „Het is alweer een tijdje geleden dat we dialect spraken tijdens de opvoe ringen. Het personeel van de kweke rij in dit stuk is grotendeels Zeeuw. In samenspraak met Jaco Bolier is besloten het dialect er weer in te brengen. De spelers hebben zelf hun eigen tekst vertaald in het dia lect." Voor het Thoolse publiek wordt daarmee de herkenbaarheid bevorderd. Het verhoogt het ko misch karakter van het stuk. Het komt op die manier dichter bij huis. De toneelclub van de PJZ is in no vember al begonnen met het instu deren van de tekst. Ze oefenen we kelijks in Sint-Maartensdijk, in het jeugdhonk van Haestinge. Begin fe bruari werd extra geoefend tijdens een toneelweekend die de PJZ elk jaar houdt. De klucht wordt door acht spelers opgevoerd. Op vrijdag 9 en zaterdag 10 maart in Haestinge. om half acht. Kaarten zijn verkrijg baar via toneelpjz@hotmail.com. Vcx)r het optreden van Mellema werd de afgelopen week op straat in de hoofdstad de nodige reclame ge maakt. Het concert valt onder de noemer Tracks, een serie van optre dens met live gespeelde klassieke muziek. Het gaat om korte, krachti ge concerten van een uur. Daarin vertellen de musici wat hen drijft in woorden, via muziek of door het ge bruik van beelden. Mellema stond overigens al eerder in het prestigieuze Concertgebouw. De saxofonist verwierf de afgelopen jaren faam als solist en kamermusi cus. Zijn repertoire reikt van zeven- tiende-eeuwse tot hedendaagse mu ziek. De Tholenaar studeerde aan het Conservatorium van Amsterdam, waar hij lessen volgde van Arno Bornkamp. Hij vervolgde zijn op leiding in Stockholm en Bordeaux, bij respectievelijk Christer Johnsson en Jean-Marie Londeix. Mellema werkt soms samen met componist Martin Fondse. een andere oud- Tholenaar die aan de weg timmert. Enkele jaren geleden werd hun ge zamenlijke project Roots, waarin beide muzikanten teruggaan naar hun Thoolse wortels, in Het Con certgebouw beloond met een staan de ovatie. Van het door Martin Fondse sa mengestelde Starvinsky Orkestar verscheen onlangs de cd Home lands. In het Amsterdamse Bim- huis, een toonaangevend podium voor jazz en hedendaagse muziek, werd vorige week ook opgetreden. Het Starvinsky Orkestar bestaat uit Europese topmuzikanten en combi neert het instrumentarium van een klassiek orkest met een jazzband. Ook exotische objecten als stem pels, tollen en melodica worden door het orkest gebruikt. Home lands kreeg al de nodige positieve kritieken. In Amsterdam was Ro berto Sion uit Sao Paulo. muzikaal leider van het gerenommeerde Or- questra Tom Jobim. als speciale gast aanwezig. Verkoop (nieuw en gebruikt), verhuur, leasing, reparatie, service en onderdelen van vorkheftrucks. De stichting is van mening dat de vijf windmolens in de Abraham- Wissepolder en de plannen voor een windmolenpark bij de Kram mersluizen de waarde van de hui zen doet verminderen. Het draaide die avond niet om de voors en tegens rondom de witte reuzen, maar wel om de waarde vermindering van de woningen. „Een direct gevolg van windmo lens in de nabijheid van bebou wing". zegt Frank van Gennip van de stichting Windmolens Nee. Tij dens de bijeenkomst heeft hij het modelbezwaarschrift gepresenteerd dat is opgesteld door advocaten kantoor Boot uit Steenbergen. „Leden van onze stichting (een kleine honderd) krijgen het be zwaarschrift binnenkort per e-mail toegestuurd", zegt Van Gennip. „Het is dan alleen een kwestie van ondertekenen en opsturen naar Sa- Be Wa (het belastingkantoor dat voor vier Zeeuwse gemeenten: Borsele, Goes, Kapelle en Tholen de heffing en vordering van lokale belastingen uitvoert)." Op die ma nier wil de stichting een vuist ma ken richting de politiek. „Straks krijgt een heffingsambtenaar hon derd tot tweehonderd bezwaar schriften te verwerken. Dat hadden ze vast niet verwacht uit zo'n klei ne gemeenschap." Anna Jacoba poider, Sluis en de woningen in het buitengebied zijn bij elkaar goed voor zo'n driehonderdvijftig wo ningen. wenselijk zijn. „Alleen samen kunnen we een signaal afgeven. Een eventuele verlaging van de ozb is een mooie bijkomstigheid." Volgens Van Gennip resulteert een bestaand windmolenpark in de na bijheid van woningen in een waar devermindering van vijfentwintig tot dertig procent. „Een nog te re aliseren park zorgt al voor achttien procent vermindering." Door in te zetten op verlaging van de onroe rendezaakbelasting hoopt de stich ting mensen over de brug te krij gen. „Voor woningeigenaren bete kent dat toch snel een besparing die kan oplopen tot enkele honder-

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 10