Verjongingskuur bij Thoolse landbouworganisatie ZLTO Passen en meten met nieuwe koffertjes warme maaltijden 1 sa Houte Prijs pieper dieptepunt, melk scoort juist hoog Porceleinen borden vervangen metalen bakjes 'Eén goede voorziening, plaats is niet belangrijk' i 'Bang voor spookzwembad' Hendrik Jan ten Cate volgt voorzitter Jaap de Jager op Donderdag 16 februari 2012 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Weer zorgt voor bewogen jaar landbouw Een jaar van extremen. Zo omschrijft de Zuidelijke Land- en Tuinbouw Organisatie (ZLTO) afdeling Tholen het afgelopen jaar in haar jaarverslag. Een jaar met grote prijsfluctuaties, langdurige droogte afgewisseld met ex treem natte periodes. Toch was de oogst niet slecht. In tegendeel. Er was sprake van overaanbod. Met als ge volg, lage kiloprijzen. Alleen melkveehouderijen bleven buiten schot. De melkprijs was goed. Water Uitersten Record Sprookje Jong en gedreven Trots Naar Frankrijk Het is even passen en meten voor de chauffeurs die de warme maaltijden verzorgen. Maandagmiddag zijn ze er speciaal voor naar de Schutse in Sint-Annaland geko men om te kijken hoe ze de nieuwe koffertjes het beste in hun auto kunnen zetten. Het gaat in totaal om 150 exemplaren. Winterwandeltocht Oosterscheldestappers R. Krijger nieuw in WMO-raad „Er móet nu een beslissing genomen worden over de zwembaden. En eigenlijk is het al te laat." Bram van Westen uit Oud-Vossemeer volgt de discussie over de toekomst van De Spetter en Haestinge met meer dan ge middelde belangstelling. Hij was een kleine dertig jaar geleden betrokken bij de plannenmakerij voor een over dekt zwembad in Tholen. Zo'n voorziening zou wat hem betreft nog steeds moeten kunnen. .Je moet kiezen voor één goede voorziening, het groots aanpakken", vindt hij. „Het is niet belangrijk waar ze komt." Werkgroep Bijna vier miljoen interieur Waar de industrie, bouw. handel en diensten sectoren zuchten onder een economische recessie, heeft de ak kerbouw te maken met grote prijs verschillen. Deze marktturbulentie heeft diverse oorzaken. Adviseur akkerbouw, Hendrik Jan ten Cate, wijst in het jaarverslag op bevol- kings- en welvaartgroei, extreem weer, hogere energiekosten en voedselspeculaties als oorzaken. „Prijzen van graan en aardappelen kunnen hierdoor enorm stijgen of juist dalen." Dat laatste werd afge lopen jaar nogmaals bevestigd met extreem lage aardappelprijzen. De ze daalde in oktober 2011 tot een historisch dieptepunt van vier cent per kilo. Extreem weer was één van de oor zaken. Zo was het voorjaar van 2011 uitzonderlijk droog, met een beregeningsverbod als gevolg. De ZLTO heeft zich ingespannen om voldoende zoetwater in de sloten te krijgen om het land te kunnen be vloeien. En met succes. Het resul teerde in een recordaantal aanvra gen voor onttrekking van opper vlaktewater bij het schap. Het ZL- TO-bestuur is achter de schermen druk bezig met optimaliseren van de zoetwaterplannen. Zo zijn de heren bezig met het opstellen van een be- prijzingssysteem. Dit onderwerp blijft ook dit jaar hoog op de agenda staan. Weerstand was er onder de aardap peltelers over een nieuw landelijk prijs informatie systeem voor aard appelen, afgekort api. Volgens di verse Zeeuwse telers zou het sys teem een doodsteek zijn voor de kleine aardappeltelers die door gaans een iets hogere kiloprijs han teren. Om het systeem kans te ge ven is gestart met een proef. De uitkomst hiervan is nog niet bekend. Voor de glastuinbouw was 2011 een jaar om snel te vergeten. Door het goede weer in de Spaanse tuin bouwgebieden begon het jaar met lage prijzen. „Net toen de prijzen aantrokken en de productie op zijn hoogtepunt was. brak de EHEC-cri- sis uit", aldus Rino Kaljouw, advi seur glastuinbouw. Komkommers en tomaten werden massaal vernie tigd. Beter verging het de bloem zaadteelt onder glas. „Door het zon nige voorjaar en Je gematigde zomer was de productie en kwaliteit (kiemkracht) goed." Buiten de kas speelde de weersomstandigheden parten. „Eerst te droog, toen te nat. Dan kun je als zaadteler niet veel meer doen dan afwachten", aldus Wil Boogaard. Toch is er ook posi tief nieuws. De langdurige droogte was positief voor de fruitteelt. Al thans, als het gaat om schimmelbe strijding. „De regen kwam net op tijd, met als resultaat veel kilo's", aldus portefeuillehouder fruitteelt Pieter Roggeband. „Helaas ging het fruit tegen een lage prijs weg. Beter ging het in de veehouderij. Sinds oktober 2008 was de melk prijs nog nooit zo hoog geweest. Gemiddeld kwam de prijs uit op 34,50 euro per honderd kilo melk. Dat is twaalf procent hoger dan een jaar eerder. Wel kampte de melk veehouderijen van overlast door overzomerende ganzen. Deze ver oorzaken onder andere schade aan grasland door het wegvreten van gras en het besmeuren met ganzen- mest. De bedrijfsleden van de ZL TO en WBE (wildbeheereenheid) hebben daarom een afschotvergun ning aangevraagd. Hierop werd massaal gereageerd. „Het heeft aan vragen geregend", zei Ten Cate. „Dat resulteerde in een afschot van 1400 ganzen. Ruim driehonderd meer dan vorig jaar." Over de af schot van ganzen hadden de leden van ZLTO geen vragen. Wel over de reeën. Bram Wisse gaf aan dat hij de reeënoverlast mist in het jaarver slag. „Het is een voortdurende bron van zorg", zei hij. Ten Cate, die voorzitter is van de WBE, reageerde hier op. „Afschot is verboden. De rechter heeft na een kortgeding al le schietontheffingen ingetrokken." Zwakke schakel was de Faunabe- heereenheid (FBE). Zij hadden vol gens Ten Cate met een beter plan moeten komen, zodat afschieten van reeën mogelijk zou blijven. „Nu is het wachten totdat staatsse cretaris Bleker de nieuwe Wet na tuur invoert. Deze wet biedt minder regels omtrent wildafschot. Tot die tijd moeten we het doen met het be sluit van de rechter. Wel wil ik ie dereen aanraden, die overlast er vaart van reeën, dit te melden bij de provincie." De overlast van de her ten beperkt zich volgens Ten Cate niet alleen tot overlast in de land- en tuinbouw. „Het levert ook gevaarlij ke verkeerssituaties op. Het inper ken van de wildpopulatie gaat ons dus allemaal aan." VERVOLG VAN ZWEMBAD Ook is er een aantal randvoorwaar den voor die subsidie: het plan moet vernieuwend zijn, voor lange re termijn, verbindingen stimuleren en bijdragen aan een welvarende gemeenschap. Een andere voor waarde om subsidie te kunnen krij gen is dat er een tekort moet zijn. „Subsidie is nooit voor 1(X)%, het zijn alleen de extra kosten." Becx zei dat er naar drie partijen kan worden gekeken om een plan te laten slagen: een lokale overheid, een private investeerder en de loka le bevolking. „Primair is het van belang wat de partijen zelf willen doen om er iets van te maken", lichtte Becx toe. „En u? Bent u be reid uw maatschappelijke verant woordelijkheid te nemen? U hoort daar ook bij. Europa wil graag dat burgers zelf de regie gaan nemen. Daarom moet je kunnen aantonen dat er voldoende inzet is van eigen mensen." Corné Stoutjesdijk van het Comité 2 meter 10 zei dat het zwembad breed gedragen wordt in de ge meenschap. Daarvoor gaf hij het aantal opgehaalde handtekeningen (1700) en verkochte waterflesjes (2150) ten behoeve van het zwem bad als bewijs. In zijn presentatie gaf hij ook argumenten waarom er beter kan gekozen voor een zwem bad in Sint-Maartensdijk in plaats van Tholen, als er nog maar één zwembad in de gemeente zou over blijven. Sint-Maartensdijk zou ten opzichte van de andere plekken op het eiland het meest centraal liggen. Hij liet dat zien aan de hand van een kaartje en een berekening van het aantal kilometers dat mensen zouden moeten afleggen naar de smalstad en Tholen. De cijfers wij zen ook uit dat het aantal lesuren in Sint-Maartensdijk nu al hoger ligt dan dat in Tholen. Volgens Stout jesdijk zou dat aantal alleen maar kunnen stijgen als er gekozen wordt voor een zwembad in Sint- Maartensdijk. Van Kesteren liet aan de hand van de geschiedenis zien dat het eerste zwembad in Nederland in 1929 met behulp van private fondsen en do naties uit de gemeenschap geopend is. Dat later de overheid zich over de zwembaden ging ontfermen, maar dat nu. in het huidige econo mische klimaat, de burger weer aan zet is. Er wordt een beroep gedaan op de samenleving om een zwem bad in stand te houden. Hij vertelde dat daarvoor hulp gezocht kan wor den bij een geldschieter in de markt, maar ook bij de overheid. ,Je moet je wel realiseren dat de positie die je kiest in het spectrum tussen staatsmonopolie en markt- monopolie bepaalt wat je te vertel len hebt. Waar voel je je bij thuis." Met andere woorden: wie heeft de macht? Daar moeten goede afspra ken over worden gemaakt. Zo werd in de forumdiscussie, die aan het eind van de avond volgde onder leiding van Leo Troost, de angst uitgesproken voor de gevol gen als Knols de Pluimpot zou ver kopen. Wat zou een volgende on dernemer met dat zwembad doen? Van Kesteren antwoordde dat er duidelijke afspraken gemaakt moet worden, zodat de activiteiten door kunnen gaan. Arie Kuipers en Tilly Kappers wa ren aanwezig namens de vereniging van bungaloweigenaren op vakan tiepark De Pluimpot. Penningmees ter Kuipers ziet het zwembad er graag komen. „Liever vandaag dan morgen, goed voor ons, voor onze kinderen en onze gasten. Maar ik geloof niet dat de plannen haalbaar zijn. Waar moeten al die mensen vandaan komen? We zijn Tholen. Ze komen echt niet zomaar alle maal de brug over." Hij is fel in de discussie: „Ik ben bang dat er over 25 jaar een spookzwembad in de polder staat. De gemeente ziet dat ook in en schuift het plan naar de partij van Jeroen Knols. Als de ge meente het zwembad niet kan ex ploiteren, hoe moet Knols dat dan doen? Ik geloof niet in sprookjes." Leo Troost vroeg aan het eind v^n de bijeenkomst op ludieke wijze aan burgemeester Nuis of de ge meente de kwestie door een roze bril wil blijven zien. Hij zette er een roze duikbril op en overhandigde er ook eentje aan de burgervader. Voor alle aanwezigen was er zo'n roze bril. Wethouder Kees van Dis zei achter af niet verrast te zijn door het standpunt van Knols. Hij zei dat de uitkomst van de discussie in de ge meenteraad op 29 maart bepalend is voor wat er gaat gebeuren met be trekking tot de zwembaden. Het plan van een binnenbad ligt er. „Dat wil Knols volgend jaar gaan bouwen. Wel moet de raad nog ja zeggen tegen het bestemmings plan." De nieuwe ZLTO voorzitter Hendrik Jan ten Cate tweede van rechts) in gesprek met het nieuwe bestuurslid Hans Akkermans tijdens de algemene jaarvergadering in Meulvliet. Hendrik Jan ten Cate (34) uit Poortvliet is maandagavond in Meulvliet door de leden van de Zuidelijke Land- en Tuinbouw Organisatie (ZL TO) afdeling Tholen unaniem gekozen tot voorzitter. Hij volgt daarmee Jaap de Jager op, die vijfjaar aanvoerder was van de belangenorgani satie. Ten Cate noemt zichzelf een open en toegankelijk persoon. De kersverse voorzitter gaat zich met name inzetten voor de zoetwater plannen en het flora- en faunabeheer. Ten Cate is geen onbekende in ZLTO kringen. Als voorzitter van de Thool se wildbeheereenheid (WBE), een samenwerkingsverband van jagers en jachtopzichter die de wildpopula tie in toom houden, adviseert hij de land- en tuinbouworganisatie over flora- en faunabeheer. Ook is hij voorzitter van de vereniging voor be drijfsvoorlichting. Hij moest daarom even nadenken toen Jaap de Jager en Jan de Wilde (secretaris) vorig jaar bij hem aan de deur stonden met de vraag of hij zich verkiesbaar wilde stellen voor het voorzitterschap. Lang heeft hij niet nagedacht. „Thuis krijg ik de volle dige steun van mijn vrouw. Dat is wel een vereiste. Dit soort functies t vergen nu eenmaal veel tijd." Ten Cate stelde zich beschikbaar als op volger. Maandagavond werd hij tij dens de algemene ledenvergadering, nadat Lies Hage opperde om een stemming achterwegen te laten, una niem gekozen tot nieuwe leider van de ZLTO Tholen. Daarmee is hij één van de jongste bestuurders die de be langenorganisatie in lange tijd heeft gekend. Het is geen toeval dat De Jager en De Wilde juist Ten Cate in het vizier hadden als nieuwe bestuursvoorzit ter. „Hij is jong, gedreven, ambitieus en kent de mensen op het eiland", zei De Wilde na afloop. Ten Cate zet de lijn van De Jager voort. Zijn aan dacht gaat de komende jaren in het bijzonder uit naar de zoetwaterplan nen en het beheer van flora en fauna. Hij wil zich extra inzetten voor de belangen van de boeren en tuinders op Tholen en Sint Philipsland en een duidelijk boodschap verkondigen richting de overkoepelende ZLTO organisatie. „Zij hebben een duide lijk standpunt nodig om iets gedaan te krijgen in politiek Den Haag." Ge dreven als hij is, kan Ten Cate niet wachten tot de eerstvolgende be stuursvergadering. Die staat gepland op 29 februariVanaf dat moment is hij officieel voorzitter van de belan genorganisatie. Met het aantreden van Hendrik Jan, nam Jan de Wilde officieel afscheid van Jaap de Jager als bestuursvoor zitter. .Jaap, voordat ik begin wil ik eerst jouw vrouw Nel bedanken. Nel, bedankt voor de steun die je Jaap ge geven hebt. Zonder jou was het niet mogelijk geweest. Jaap, je bent geen man van lange toespraken, dus ik houd het kort. Het is snel gegaan, die twaalf jaar, waarvan vijf jaar als voorzitter. Je volgde Lies Hage op. Een omschakeling. Jij was losser. Je wist goed wanneer je welke pet moest opzetten en maakte je hard voor de zoetwaterplannen en gan- zenoverlast. Ook maakten we dank baar gebruik van jouw contacten in de lokale politiek en bij het water schap. Echt afscheid nemen doen we niet. Je blijft nog verbonden als advi seur water. Dus je bent de komende jaren nog niet uit beeld." De Jager kreeg als dank voor zijn voorzitter schap en inzet als bestuurslid een ge graveerde barometer cadeau. Jaap: „Ik ben trots dat ik voorzitter ben ge weest van ZLTO Tholen. En trots op wat we samen als team hebben be reikt in de afgelopen jaren. Stel je al tijd open, eerlijk en kwetsbaar op. Dan komt het zeker goed." Niet alleen De Jager was aftredend en niet herkiesbaar. Ook Edward Rietkerk uit Tholen legt het bijltje na twaalf jaar bestuurslidmaatschap neer. Rietkerk heeft zich in die perio de ingezet voor de zoetwaterhuis houding op het eiland. Dat deed hij volgens De Jager, die hem toesprak, vol enthousiasme. Hij stopt als be stuurslid vanwege nieuwe bedrijfs activiteiten in Frankrijk. Edward: „Ik blijf alles van de landbouw op de voet volgen." Hij werd bedankt met een bos bloemen. Wie ook bloemen kreeg, was melk veehouder Jan Vissers uit Tholen. Vissers is negentien jaar portefeuille houder melkveehouderij geweest. De Jager noemde hem nestor van de ZLTO en hét voorbeeld van inburge ring in de Thoolse samenleving. Hoewel ingeburgerd, verloochend de melkveehouderij zijn afkomst niet: hij praat nog steeds met een onmis kenbaar Brabants accent. Desalniet temin werd Vissers geprezen om zijn inbreng tijdens de vergaderingen. En niet alleen als het ging om melk. Zo was hij ook jarenlang portefeuille houder milieu. „Daar had je mis schien niet helemaal affiniteit mee, maar je hebt het vol verve vertegen woordigd", zei De Jager. Het was niet alleen een avond van afscheid. Naast het aantreden van Hendrik Jan ten Cate als bestuurs voorzitter verwelkomde het bestuur Hans Akkermans uit Sint-Annaland. Hij treedt in de voetsporen van Riet kerk. Hendrik Jan: „Hans en ik heb ben tijdens onze studieperiode aan de HAS (Hogere Agrarische School) in Den Bosch veel samengewerkt. Ik ben blij met zijn toetreden tot het be stuur." Akkermans was al in beeld als webmaster van de Thoolse belan genvereniging. Met het aantreden van Akkermans als bestuurslid en Ten Cate als bestuursvoorzitter on dergaat ZLTO Tholen in één klap een ware verjongingskuur. Renske Hage van Allévo (rechts) met de oude koffertjes, v.l.n.r. Chris Vermaas, Jaap Quist, Marleen van Poortvliet, Jau Bos, Kees Jan van Gorsel, Jo Quist en Bert Vermaas. Kok Erik Troost laat een geopende koffer zien. Dc nieuwe koffertjes zijn breder, maar platter en elke auto is weer an ders. Bij de een moet de achterbank ingeklapt worden, bij de ander moet de hoedenplank emit. Het hangt ook een beetje af van het aantal koffer tjes op de route. Kees Jan van Gor sel uit Oud-Vossemeer kan er wel om lachen: „Ik moet elke keer mijn auto verbouwen." Op een grote rou te gaan wel 30 koffertjes mee. zegt hij. Jan Bos uit Sint-Annaland heeft schuimrubber aangebracht tegen de zijkanten van de achterbak. Hij pro beert de koffertjes zoveel mogelijk klem te zetten. Het schuimrubber dient ook als schokbreker. Zo be denkt iedereen een oplossing. De vervanging van de koffertjes was nixxlzakeüjk, vertelt Renske Hage van Allévo. thuiszorgorganisatie die de warme maaltijden onder zijn hoe de heeft. De roestvrij stalen bakjes waar het eten in wordt geschept, zijn nu vervangen door porceleinen bor den en schaaltjes. Het eten hoeft nu niet over geschept te worden op een bord. de gebruikers kunnen het rechtstreeks van het bord of uit het schaaltje eten. „Het is een kwestie van het koffertje open maken en je kunt gaan eten." Dinsdag was de eerste rit met de nieuwe exemplaren vanuit de Schutse die een deel van Tholen bedient: Sint-Annaland, Sta- venisse, Sint-Maartensdijk, Scher- penisse en Oud-Vosssemeer. De an dere woonkernen. Tholen, Poortvliet en Sint-Philipsland worden vanuit de keuken van Ten Anker in Tholen verzorgd. Ook daar worden de nieu we koffertjes in gebruik genomen. Wandelsportvereniging Oosterschel destappers uit Sint-Maartensdijk or ganiseert zaterdag 25 februari de derde winterwandeltocht in en rond om de Smalstad. De route voert langs of zijn in de nabijheid van het Nationaal Park Oosterschelde en gaan over dijken met vergezichten over water en land. Afstanden varië ren van vijf, tien, vijftien, twintig tot dertig kilometer. Starten kan vanaf half negen bij sport- en gemeen schapscentrum Haestinge aan de Sportlaan in Sint-Maartensdijk. De route staat met pijlen gemarkeerd. De organisatie verstrekt voorafgaand een routebeschrijving. Onderweg is er een rustpost met soep en brood. Gediplomeerde EHBO'ers zijn op alle routes aanwezig. Verkeersrege laars zorgen voor een veilige wan deltocht. De routes zijn geschikt voor Nordic Walkers. De Ooster- scheldestappers* organiseren iedere dinsdagmiddag (in de oneven we ken) om half twee een seniorenwan deling met vertrek vanaf Haestinge. Zes leden van de WMO-adviesraad zijn door burgemeester en wethou ders herbenoemd voor een periode van vier jaar: de dames N. Rogge band, J. Franssen en F. van der Rhee en de heren O. Huiskamp. P. Swart- hoff en O. ter Beek. In de plaats van mevrouw L. Padt is mevrouw R. Krijger uit Poortvliet benoemd in de raad. die het gemeentebestuur advi seert over zaken rond de Wet maat schappelijke ondersteuning. Bram van Westen ooit in werkgroep overdekt zwembad De politiek moet nu doorzetten, vindt Bram van Westen. De open- luchtbaden in Tholen en Sint-Maar tensdijk zijn rond de veertig jaar rtud en voldoen nauwelijks nog aan de eisen van deze tijd. Een goede zwemvoorziening moet in de ogen van de Vossemeerder mogelijk zijn in een gemeente met ruim 25.(XX) inwoners. „Maar je moet het groot aanpakken. Volgens mij is een over dekt bad nog steeds te realiseren." Hij wijst erop dat de discussie over een Westerscheldetunnel ook dertig jaar heeft geduurd, maar dat deze er uiteindelijk wel is gekomen. Van Westen realiseert zich dat een zwembad eigenlijk een luxe is. „Maar anderzijds hoort zwemmen bij je opvoeding, vind ik." Waar de actiegroep 2Meterlü uit Sint-Maar tensdijk mee bezig is, daar ziet hij weinig in. „Ze willen gewoon dat badje daar houden." Hoewel hij zelf nooit een zwemmer is geweest, heeft Bram van Westen wel veel met het zwembad te maken gehad. Met zijn kinderen ging hij. toen ze nog klein waren, bijna dage lijks 's morgens vroeg zwemmen in De Spetter in Tholen. Hij praatte er veel met badmeester Jap Jansen, ging deze ook steeds meer helpen in het bad bij het lesgevenEn zo rolde Van Westen ook in de organisatie van de Oosterschelde zwemtocht. In De Spetter is, zegt hij, het initia tief voor een 'overdekt zwembad ontstaan. Dat ging om één bad op het eiland, tussen De Spetter en Meulvliet. Al in 1976 bracht de Zeeuwse Sportraad een advies uit over een overdekt bad in Tholen. Daarna keek het gemeentebestuur eerst naar een derde openluchtbad in Sint-Annaland. Eind 1982 vorm den vijf inwoners van Tholen en Oud-Vossemeer een werkgroep overdekt zwembad eiland Tholen. Voorzitter was RJ. Damen. „We vergaderden regelmatig bij mij thuis op de Gankelhoeve", weet Van Westen nog goed. Het eerste plan zou zes miljoen gulden kosten. Dat werd teruggebracht naar ruim 2,9 miljoen (exclusief btw, grondkosten en eventuele subsidies), met een jaarlijks exploitatietekort van een ton (op dat moment beliep het jaar lijkse tekort op beide buitenbaden samen zo'n drie ton). Het voorzag in een bad van 10 bij 25 meter met een verstelbaar bodemgedeelte van tien meter (speciaal voor kleine kin deren en mensen met een handicap), een instructiebad van acht bij tien meter, vier kleedkamers, twee keer acht wisselcabines, werk-, verga der- en technische ruimtes. De werkgroep raamde het jaarlijkse aantal bezoekers op 146.500 (exclu sief schoolzwemmen), omdat het bad een functie zou hebben voor Halsteren, Lepelstraat en Nieuw- Vossemeer. Het plan was door het bedrijf Sportbouw te Kedichem gra tis gemaakt voor de werkgroep. Bij de presentatie in februari 1984 plaatste burgemeester Baerends al meteen vraagtekens bij de haalbaar heid, gezien het geraamde exploita tietekort. Daar is het hele plan uit eindelijk ook op gesneuveld. Van Westen kan het enerzijds wel begrij pen, maar betreurt dat nog steeds. „Als de gemeenteraad toen had doorgepakt, hadden we in mijn ogen nu nog steeds een veel betere voorziening gehad", aldus Vosse meerder Van Westen. Het mogelijk maken van voorzieningen voor de samenleving is iets wat hem al zijn hele leven bezig houdt, zegt hij. In de analyses die de gemeente heeft laten uitvoeren in verband met de huidige zwembaddiscussie, zijn ook de kosten van verschillende va rianten op een rij gezet. De bouw van een binnenbad van 250 vierkan te meter (net zo groot als het plan uit de jaren tachtig) zou een investe ring vergen van 3,75 miljoen euro, en het exploitatietekort zou jaarlijks 345.(XX) euro zijn. Een gecombi neerd binnen- en buitenbad (van 608 vierkante meter) zou 12,5 mil joen kosten en het tekort op de ex ploitatie zou 535 mille belopen. De bezoekersaantallen zijn op respec tievelijk 62.500 en 115.000 geschat. Bram van Westen. Energieweg 11J - 4691 SE Tholen - tel.;0166 60 93 33 www.vanhouteinterifetTP.nl Ai vertentie LM

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 5