'Jeroen Knois en consorten van de Pluimpot laten ons nu al zwemmen' Fleur Beuns beste voorlezer Autotak Bal Tholen naar Renault Koese Vier van de tien plannen vorig jaar niet uitgevoerd 'Liever Thools dan Pools' Voor opdooi nog geen wegen dicht Ron van der Graaf verontwaardigd over ontbreken nieuw plan Donderdag 16 februari 2012 68c jaargang no. 14 SGP benieuwd naar beveiliging pompen Hennepkwekerijen in twee woningen Ten Cate voorzitter van ZLTO-Tholen Geen nieuw plan van Pluimpotondernemer Jeroen Knols en zijn partner Durk van Loon van vastgoedontwikkelaar VolkerWessels voor een zwembad. Die boodschap leidde dinsdagavond tot lichte verontwaardiging tijdens het mi nisymposium Zwemmen in Smerdiek. Een negatief be richt, noemde dorpstafelvoorzitter Ron van der Graaf het. .Jeroen Knols en consorten laten ons nu al zwem men." Maar de doelstelling van de bijeenkomst bleef van kracht: overtuigen van de kansen die samenwerking met een lokale ondernemer kan bieden voor een nieuw zwembad in Sint-Maartensdijk. Op vakantie Burgerinzet Thoolse plaatst zich voor Zeeuwse finale in Middelburg Fleur Beuns (11) uit Tholen van basisschool de Regenboog heeft gisteren de eerste voor ronde van de nationale voorleeswedstrijd gewonnen. Daarmee heeft de basisscholiere zich geplaatst voor de Zeeuwse finale in Middelburg. De wedstrijd werd gisteren gehou den in de bibliotheek in Tholen. Daaraan deden zes basisscholieren mee, vijf uit de ge meente Tholen, één uit Schouwen-Duiveland. Mascotte Onderhandelingennog geen akkoord De autobedrijven Bal uit Tholen en Koese uit Sint-Anna land voeren besprekingen over de overdracht van de au to-activiteiten van Bal aan Koese. Er zijn echter nog een aantal knelpunten wat de overname van het personeel betreft en de waardering van de tweedehands auto's en onderdelen. Volgens Bal en Koese is er nog geen ak koord bereikt. Nieuwe werkplaats Vier van de tien plannen die burgemeester en wethou ders zich vorig jaar hadden voorgenomen, zijn niet uit gevoerd. Dat staat in het collegejaarprogramma over 2011. Ruim zestig procent van de voorgenomen activi teiten is in het begrotingsjaar daadwerkelijk uitgevoerd, aldus de globale analyse. Bram van de Sande (CU) wilde weten of dit elk jaar zo is. Deze week voor autoschades bij alle merken complete schadeafhandeling bij uw verzekeringsmaatschappij Focwa eurogarantiebedrijf Voltstraat 2.Tholen, tel. 0166-607060 Eendrachtbode, de Thoolse Courant Postbus 5, 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 0166-657007 b.g.g. 653474 Telefax 0166-657008 E-mail: redactie@eendrachtbode.nl advertentie@eendrachtbode.nl admin@eendrachtbode.nl Website: www.eendrachtbode.nl Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Bankrekening 30 30 05 556, Giro 12 44 07 Abonnement 17,75 per halfjaar, 32,00 per jaar, per post 59,75 per jaar, allemaal incasso. Losse nummers 1,-. Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur. Advertentieprijs 0,34 plus btw per mm. Hoofdredacteur W. Heijboer. De gemeente moet zich inspannen om meer mensen aan het werk te krijgen. Zeker nu de wet werk en bij stand door het rijk wordt aange scherpt. Volgens raadslid Jolanda Prins (PvdA) moet de gemeente on der meer het inkoop- en aanbeste dingsbeleid gebruiken om er voor te zorgen dat er extra mensen aan de slag kunnen. Dat zei ze donderdag avond in de gemeenteraad. „Liever Pools dan Thools. De werkgevers willen dat wel, maar ze voldoen vaak niet aan de eisen," zei Prins die daar mee een gevoelige snaar raakte nu de PVV een website heeft geopend voor klachten over overlast door Oost-Europeanen. Het is nu landelijk een politiek hangijzer, maar donder dagavond reageerde geen enkele fractie op haar hartenkreet. Zie ook pagina 9. De SGP-fractie in het bestuur van waterschap Scheldestromen wil we ten of de computersystemen voor de bediening van gemalen en riolerings- pompen op afstand voldoende bevei ligd zijn, en welk systeem er voor de beveiliging daarvan wordt gebruikt. Fractielid Chris Koopman uit Sint- Maartensdijk heeft de vragen aan het dagelijks bestuur gesteld in verband met een uitzending van EenVandaag. In dat televisieprogramma werd dins dag onthuld dat de systemen van rio- leringspompen en (riool)gemalen van de gemeente Veere niet veilig zijn voor hackers. 'In het ergste geval zouden kwaadwilligen polders kun nen laten overlopen door bij zware regenval de gemalen te sluiteji.' Koopman hoopt dat dijkgraaf Poppe- laars mogelijk al vandaag - in de ver gadering van het algemeen bestuur - op de materie kan ingaan. In een woning aan de Wilhelmina- straat in Stavenisse is dinsdagmorgen een hennepkwekerij ontdekt. De po litie trof in de woning vier personen aan die bezig waren met het knippen van henneptoppen. Dit viertal, een man en drie vrouwen afkomstig uit Rotterdam en omgeving, zijn ter plaatse aangehouden. Een 42-jarige man uit de gemeente Tholen die later arriveerde, is ook aangehouden. De agenten telden in totaal 609 hennep planten verdeeld over drie kweek- ruimten op de zolderverdieping. In één daarvan stonden alleen lege pot ten. zonder hennepplanten. In de an dere ruimtes werden 225 oogstrijpe hennepplanten en 384 hennepstekken aangetroffen. De kwekerijen werden ontmanteld door personeel van de ge meente Tholen. Door energiebedrijf Delta werd vastgesteld dat de stroom, die nodig was voor de hennepkweke rij, op illegale wijze werd afgetapt. Een week eerder, ook op dinsdag, werd een hennepkwekerij in Sint- Annaland ontmanteld. Die werd aan getroffen in een woning aan de Nieuwstraat hoek Raiffeisenstraat. De illegale kwekerij bestond uit I4l planten die in twee ruimtes werden gekweekt. De agenten troffen de planten aan op de zolder van de wo ning en in de bijbehorende schuur. Op Tholen en Sint Philipsland heeft het waterschap geen polderwegen afgesloten voor voertuigen met een aslast zwaarder dan 1200 kilo.- De beperkende maatregel - die met na me wegen op Zuid-Beveland en in Zeeuws-Vlaanderen treft - is be doeld om schade aan de wegen te voorkomen nu de dooi is ingetreden. Door dooiwater dat niet weg kan omdat de bodem is bevroren, kan de ondergrond van de wegen doorweekt raken waardoor de draagkracht er van afneemt. Dat heet opdooi. Ook op Tholen en Sint Philipsland zijn een aantal opdcioigevoelige polder wegen, met name ten oosten en ten zuidoosten van Sint-Annaland. Maar afsluiting ervan achtte het schap tot op heden niet nodig. Hendrik Jan ten Cate (34) uit Poort vliet is de nieuwe voorzitter van de ZLTO-Tholen. Hij volgt Jaap de Ja ger op die vijfjaar aanvoerder was van de belangenorganisatie. Hans Akkermans uit Sint-Annaland volgt Edward Rietkerk uit Tholen op. Zie pagina 5. Klazina Hanselman met microfoonuit Halsteren woonde tot drie jaar terug in Sint-Maartensdijk. „Ik ging in Haestinge altijd zwemmen met collega's"zegt de voormalige medewerkster van het CIZ. „Dat miste ik en nu rijd ik nog steeds heen-en-weer om hier te komen zwemmen." Vanwege die betrokkenheid is ze aanwezig op het mini-symposium. Staand: discussieleider Leo Troost. Het minisymposium in gemeen schapscentrum Haestinge in Sint- Maartensdijk werd georganiseerd door het Comité 2 meter 10 en de Dorpstafel Sint-Maartensdijk/Scher- penisse. Onder de ongeveer 75 aan wezigen die zorgden voor een goed gevulde zaal, waren veel vertegen woordigers uit de gemeentelijke po litiek. Ook burgemeester Willem Nuis en gemeentesecretaris Simon Nieuwkoop waren erbij. Het agendapunt 'presentatie plan' werd geschrapt. Ron van der Graaf vertelde dat Knols het op het laatste moment heeft laten afweten. Terwijl een nieuw plan voor een zwembad in Sint-Maartensdijk juist aan de ba sis stond van het symposium, zegt Van der Graaf.Jk had nooit een mi nisymposium georganiseerd, als ik vooraf wist dat er geen plan zou zijn." Hij vond dat de integriteit van de organisatie daarmee in het geding kwam. „Daarom heb ik de reactie van Knols één op één op het scherm gepresenteerd." Die liet in een e- mail weten bereid te zijn mee te den ken met een nieuw plan voor een zwembad, maar eerst de politieke discussie af te willen wachten. De gemeente zou moeten laten weten op welke manier zij over de brug zou willen komen in dit plan, in re alisatie en exploitatie. Dat Knols op het symposium als de grote afwezige werd bestempeld vindt hij zelf onterecht. Gisteren zei hij desgevraagd dat hij een jaar gele den al wist dat hij dinsdag op vakan tie in het buitenland zou zijn. En dat hij niet op de zaken vooruit wil lo pen. „Er ligt een heel concrete af spraak met de gemeente. Er komt een overdekt zwembad. De afspra ken daarover zijn in een heel uitge breid contract vastgelegd. Maar we kunnen niet vooruitlopen op een nieuwe situatie waarover nog niets is afgesproken. We moeten ons hou den aan de afspraken die er zijn. Er zijn dan ook geen andere plannen te presenteren dan de plannen die al bekend zijn." Volgens Knols zijn architecten heel druk bezig met het tekenen van het plan voor zijn binnenzwembad dat hij volgend jaar wil bouwen. „Als ik een nieuw plan had kunnen presen teren en ik had aanwezig kunnen zijn. had ik het zeker willen doen. Maar er was ook een praktisch pro bleem: Durk van Loon en ik waren allebei verhinderd. En het mag niet zo zijn dat er een plan gepresenteerd wordt omwille van het feit dat ie mand een symposium wil organise ren. Onze plannen zullen gepresen teerd worden als de tijd daar rijp voor is. We willen ons niet onder druk laten zetten." Desondanks willen de Dorpstafel en het actiecomité niet de deur dicht gooien voor gesprekken met Knols. „We willen gewoon een zwembad", zei Van der Graaf. Bovendien bleek dinsdag dat Knols op dit moment de enige ondernemer is waarmee de wensen van de actievoerders gere aliseerd kunnen worden. Die willen namelijk graag dat Sint-Maartens dijk een zwembad houdt, zij het bij Knols, zij het in de huidige situatie bij Haestinge. Knols wil een binnen bad van 250 m2 bouwen en dat vin den de actievoerders te klein. Ze willen graag dat er een buitenbad bijkomt. De voorwaarde die de ge meente bij de plannen van Knols heeft bedongen is dat het zwembad niet alleen toegankelijk is voor re creanten. maar ook gebruikt kan worden door inwoners van de ge meente voor onder andere zwemles- Er waren twee externe sprekers uit genodigd: een deskundige op het ge bied van subsidieaanvragen en een persoon die volgens Van der Graaf kan worden bestempeld als een be grip in Nederland wat zwembaden betreft. Die laatste is André van Kes- teren uit Oosterbeek, beleidsadvi- seur sport en gemeente met speciali satie zwembaden. De andere spreker is Dolf Becx uit Tilburg, een kennis van Van der Graaf en specialist op het gebied van leefbaarheid en de daarbij behorende mogelijkheden om dat te realiseren. Becx vertelde dat er diverse opties zijn om subsidie te vragen voor het bouwen van een zwembad, maar dat een aanvraag alleen kans van slagen heeft als het zwembad onderdeel is van een groter plan dat de gemeen schap dient op meerdere punten. „Hoe meer aspecten er zijn, hoe meer kans op subsidie." Zo gaf hij het voorbeeld van het aanvragen van een interregionale Europese subsi die. Daarbij moet er samenwerking worden gezocht met een vergelijk baar project in Noord-West Europa. ZIE VERDER PAGINA 5 De driekoppige jury, bestaande uit Riet van Dalen. Adrie Geluk en Nel Roodenburg was er na afloop snel uit. Una niem kozen ze vtx>r Fleur Beuns. .Ze stak er met vlag en wimpel bovenuit", zei Nel Roodenburg na afloop. „Fleur had veel contact met het publiek. Dat vinden wij erg be langrijk. Ook was ze goed verstaanbaar en bracht ze met haar stem emotie in het verhaal. En dat is wat wij zoeken." De basisscholier van de Regenboog had het publiek vanaf de zwarte verhoogde bank duidelijk in haar greep. Ze trok verschillende gezichtjes bij de personages, terwijl ze een fragment voorlas uit het boek 'De redding van de zweven de oma' van Jacques Vriens. Een verhaal over vier onder nemende kinderen die opgroeien in een hotel. Fleur re ageerde rustig, weinig enthousiast toen de jury bekendmaakte dat ze gewonnen had. Er was geen tweede of derde plaats. „De andere vijf zaten ontzettend dicht bij elkaar", zegt Nel. „Het is moeilijk om een nummer twee en drie aan te wijzen." Tijdens het voorlezen was het doodstil in de zaal. Daar za ten ongeveer vijfendertig toeschouwers, onder wie veel ouders, klasgenoten en leerkrachten van de verschillende basisscholen aandachtig te luisteren. Een aantal had span doeken en een mascotte meegenomen om hun klasgenoot aan te moedigen. Aan de voorwinde van de nationale voor leeswedstrijd deden zes basisscholieren met groep zeven en acht mee. Uit de gemeente Tholen waren dat: Robin van der Bogt (12) van de Sint Anthoniusschool uit Oud- Vossemeer. Zij las een fragment voor uit Auww van Vero nica Hazelhoff. Marinda Elenbaas (11) van de Casem- brootschool uit Sint-Annaland en Suzanne de Jong (II) van de Rieburch uit Sint-Maartensdijk lazen voor uit Chips en zakgeld van Els Ruiters. De elfjarige Julia Nijs- sen van Die Heenetrecht uit Oud-Vossemeer had een pagi na gekozen uit Offline van Caja Cazemier. Winnares Fleur Beuns (11) van de Regenboog uit Tholen las voor uit de Redding van de zwevende oma van Jacques Vriens. Merel van Beveren (11) van de Klimop uit Dreischor was de eni ge deelneemster uit Schouwen-Duiveland. Zij las voor uit Zoenen met een beugel van Corien Oranje. De Zeeuwse fi nale van de nationale voorleeswedstrijd vindt zaterdag 14 april plaats in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. De kampioenen van alle provincies komen elkaar op woens dag 23 mei tegen tijdens de finale in Utrecht. Autobedrijf Bal is door de gemeente aangekocht omdat de grond nodig is voor de aanleg van een parkeerter rein voor de twee nieuwe super markten in plan Vestetuin. Het be drijf wil stoppen met de auto activiteiten en verder gaan met de benzineverkoop. Een bemand Shel- lstation gaat naar het Stenen Kruis, vlakbij de carpoolplaats ter hoogte van de stoplichten aan de Nieuwe Postweg. Bij de supermarkten komt een nieuw Tamoilstation. Bal ver plaatst de watersportactiviteiten naar de Slabbecoompolder. waar het pand van Oerlemans (eigendom van Weggemans uit Sint-Maartensdijk) is aangekocht. Autoschadebedrijf Labo. ook eigendom van Bal, hoeft van de gemeente niet weg en kan de activiteiten voortzetten. Mogelijk wordt dat echter overgenomen. Met de autoverkoop wil Bal stop pen. Net als Koese is het Thoolse bedrijf gespecialiseerd in Renault en daarom hebben beide onderne mingen al geruime tijd contact. Koese. die naast de hoofdvestiging in Sint-Annaland ook nog een be drijf heeft in Middelharnis, wil het gat dat in Tholen valt als Renault- dealer graag opvullen. De gemeente heeft op bedrijventerrein Welgele gen II 2500 m2 grond in optie gege ven aan Koese. Naast het pand van Selekthuis wil Koese een werk plaats, magazijn en kleine show room bouwen. Hij gaat de nieuwe vestiging zelf aansturen en wil er met vier medewerkers aan de slag. Mogelijk zijn daar twee van de vier huidige medewerkers van Bal bij, maar die moeten dan akkoord gaan met de arbeidsvoorwaarden van Koese. Een ander personeelslid van Bal gaat vervroegd met pensioen', een vierde blijft actief bij de water sportactiviteiten. „Onze intentie is nog steeds om au tobedrijf Bal over te nemen, maar er is nog helemaal niets geregeld", zegt Hans Koese. „Als de overeen komsten met Bal rond zijn, kunnen we pas kijken of we akkoord krij gen met twee van zijn mede werkers. Hetzelfde geldt voor de overname van 97 auto's en onder delen", meldt Koese. Volgens Mar co en Kees Bal duren de gesprek ken voort, maar is er nog geen principe-overeenkomst. Ze zijn ook druk bezig met de nieuwbouw van het tankstation bij het Stenen Kruis. „Alles komt nu tegelijk", zegt Kees Bal. Extra werk hagelkanon, Raad van State, Floriade Hij stelde de vraag donderdag avond in de gemeenteraad. De eva luatie stond op de lijst van ingeko men stukken met het advies om ze voor kennisgeving aan te nemen. Van de Sande deed dat niet. Hij was bang dat het 'gewone handwerk voor de burgers door de andere keuzes die gemaakt zijn' er onder had geleden. Maar volgens b. en w. zijn er onvoorziene omstandighe den geweest waardoor het anders is gelopen dan gepland. Als voorbeel den worden genoemd: de werk zaamheden rondom het anti-hagel- kanon van André Alkema in Sint-Maartensdijk, het onderzoek naar de uitspraken van de Raad van State (bezwaren Van Burgh in Tho len, bezwaren van loonbedrijf Hage in Scherpenisse, bezwaren van de buren van het te bouwen woonser- vicecentrum in Scherpenisse en be zwaren van boeren tegen de bouw van woningen in de Mosselhoekse- weg in Tholen) en het onderzoek naar de mogelijkheden om geza menlijk met andere initiatiefnemers in 2022 de Floriade te organiseren. Dat laatste werd afgeblazen ten bleek dat de provincie Zeeland niet verder wilde. 'Vaak zijn wij ook afhankelijk van andere overheden of particuliere partijen als het gaat om wetgeving of samenwerking in projecten. Be sluitvorming loopt dan niet altijd zoals voorzien.' In het jaarverslag komen b. en w. daar op terug. De onvoorziene zaken komen dan aan bod. Dat staat voor 14 juni op de agenda. Janita Kosten uit Sint Philipsland geniet van natuur Canada Voor Gert-Jan Buijs geeft auto's mooi maken voldoening Adrie Pijnen uit Tholen houwt mee aan duurzaam jacht EN VERDER... Zorgen om proef biobedlilter varkens Gemeente beperkt ruimte supermarkten in Tholen MEN ZOEKT GELUK DOCH VINDT SLECHTS PLEZIER Dit nummer bestaat uit 14 pagina's =B De deelneemsters aan de voorleeswedstrijd in de bibliotheek in Tholen, v.l.n.r.: Suzanne de Jong, Marinda Elenbaas, Merel van Beveren, Julia Nijssen, Robin van der Bogt en Fleur Beuns.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 1