Kinderschoenen 50% en 70% KORTING Bert Kramer MInstallmate 1291 VAM DER MEER AUTO'5 KOT HAGE 0166-657007 Middelburg: één van de zeven fietsvrien- delijke steden van Europa Eendrachtbode, Wilt u ook Z-zine ontvangen? Onderhoud aan wegen 2012 Zeeuwse Bibliotheek Damherten in de voortuin Wij komen bij u aan huis met de nieuwste stalen Bel vrijblijvend: 06-22375157 de meest gelezen krant van Tholen en Sint Philipsland Bel voor een abonnement naar AUTODEMONTAGE- BEDRIJF AD STOUTEN B.V. Bruidsjaponnen Annette Deze aelie loopt t/m 18 februari Provincie maakt mede mogelijk Vraag aan Visie toekomst ziekenhuiszorg Vraag aan Kwaliteitsslag voor Nieuwvliet-Groede en Herdijkte Zwarte Polder het adres voor een goede en goedkope occasion Alle auto's voorzien van A.P.K. Alle auto's 3 maanden garantie Mijverheidsweg 30 4695 RC Sint-Maartensdijk Tel. 06-22796823 06-29127504 Provincie Zeeland Let op! Geld lenen kost geld FINANCIEEL ADVISEURS Uw huidige en toekomstige financiële situatie in relatie tot uw wensen worden door ons vertaald in een persoonlijk financieel plan. U kunt bij ons terecht voor een onafhankelijk, deskundig en persoonlijk advies op het gebied van: Hypotheken Verzekeringen Pensioenen Sparen en beleggen Financieringen Voor een vrijblijvend gesprek bij u thuis of op ons kantoor (overdag of in de avonduren) kunt u contact met ons opnemen. Botermarkt 5 4691 CZ Tholen Telefoon (0166)606424 Fax (0166)605356 E-mail: info@khgadvies.nl Voorstraat 14 4675 CB Sint Philipsland Telefoon (0167)572110 Fax (0167)572171 Internet www.khgadvies.nl Voor project- woningstoffering i tapijt vinyl i gordijnen ■marmoleum i (buiten)zonwering laminaat INSTALLATIE ONTWERP BEGELEIDING ADVIES TOTAALINSTALLATIE Of het nu gaat om leidingwerk, dakbedekking, ventilatie of bekabeling, Installmate biedt u het volledige spectrum aan installatiediensten. COACHING ON THE JOB Naast het installeren, kan Installmate u ook begeleiden in het gehele proces. Zo legt u zelf een degelijke en veilige installatie aan. grote sortering gebruikte en nieuwe onderdelen, van alle merken inkoop van sloop- en schadeauto's afgifte van origineel R.D. W.-vrijwarings- bewijs, lid van A.R.N. Ringweg 1A, Oosterland Tel. 0111-482130 collectie 2012/2013 Ook kleur Graag even bellen 0187-482431 Zandpad 90 Middelharnis LEEGVERKOOP Provincie Informatierubriek van de Provincie. Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl Zeeland heeft veel ervaring met fietsnetwerken. Zeven steden in Europa krijgen het stempel fietsvriendelijke stad. Middelburg is één van die steden. Dat stempel krijg je niet zomaar. Provincie Zeeland, Gemeente Middelburg en partners uit Engeland (Southend en Cambridge), Frankrijk (Boulogne sur Mer) en België (Kortrijk) werken samen en zetten in op de sterkste punten in hun gebied om fietsvriendelijke steden te creëren. Mijlen ver Provincie Zeeland zet sarrien met Gemeente Middelburg in op gedragsbeïnvloedingen en de ontwikke ling van een Cycle Hub aan de oostzijde van Middelburg: een plek om van de auto op de fiets te stappen. Op die manier willen beide partijen als het ware een knop om zetten om een logische keuze te maken bij een verplaatsing. Zo'n Cycle Hub werkt dan stimulerend om de auto achter te laten en de reis te ver volgen per fiets. Gedeputeerde Kees van Beveren: 'Zeeland is bijzonder geschikt als fietsprovincie en heeft een gevarieerd landschap dat zich prima leent voor de aanleg van fietsnetwerken. Wij zijn daarin mijlen verder dan Engeland en Frankrijk. In Frankrijk gaan de kinderen met de auto naar school en leren ze fietsen als ze op de basisschool zitten. In Engeland werkt het ook op deze manier, alleen Cambridge is hier een uitzondering op. Kortrijk (B) is al een echte fietsstad. Wij brengen binnen dit project Bike Friendly Cities dus vooral onze kennis en coachende rol in, de andere landen kapitaal. Door dit project nauwlettend te volgen kunnen we het bij succes uitrollen naar de andere steden in Zeeland.' Met Europese subsidie Bike Friendly Cities is de naam van het project en bedoeld om het fietsgebruik te promoten en te stimu leren. Het is een Interreg project en dat betekent grensoverschrijdende samenwerking en kennisover dracht tussen verschillende regio's met dezelfde problematiek. Projecten kunnen zo mede gefinancierd worden met Europese subsidie. Meedoen is niet vrijblijvend. Als het project niet binnen de gestelde ter mijn is afgerond, moet de subsidie'worden terugbetaald. De totale kosten van het project voor alle part ners bedragen ruim zes miljoen euro, waarvoor ruim drie miljoen euro aan Europese subsidie is gekre gen. Op dit moment zijn Provincie Zeeland, Gemeente Middelburg en de andere Bike Friendly Cities partners druk bezig met de inrichting van een website. -Zodra deze online is, leest u hierover meer In Provinciewerk. Online magazine Z-Zine laat u door middel van foto's, filmpjes, animaties en korte teksten zien waar de Provincie werk van maakt. Nummer 36 verschijnt 20 februari met daarin aandacht voor de N57, DNA's van Zeeland, Burgernet en de Servicebus Middelburg. Z-Zine verschijnt periodiek en een abonnement is gratis. Wilt u dit online magazine ook ontvangen? Abonneert u zich dan via http://zzine.zeeland.nl Jaarlijks vindt onderhoud plaats aan de wegen. Dat gaat volgens een programma. Tegelijk met het onderhoud pakken wegbeheerders plaatselijk onveilige situaties aan. Provincie Zeeland is één van de wegbeheerders. De anderen zijn het Rijk, gemeenten. Waterschap Scheldestrorrien en Havenbedrijf Zeeland Seaports. Vanzelfsprekend stemmen de wegbeheerders hun planning onderling af om ervoor te zorgen dat weggebruikers zo min mogelijk hinder ondervinden. Voor 2012 staan tien projecten op het programma, zoals N251 Rondweg Aardenburg en N286, landbouwroute Oesterdam - Tholense brug. U vindt alle provinciale aanleg- en verbeteringsprojecten op http://www.zeelarid.nt/verkeer_vervoer/wegen/werkzaamheden U ziet er ook de planning van de nachtelijke onderhoudswerkzaamheden aan het wegdek van de Zeelandbrug tussen 24.00 uur en 05.00 uur. Gedeputeerde Staten presen teerden onlangs de visie Kiezen ol verliezen.- visie op de ontwikkeling van de Zeeuwse ziekenhuiszorg. In die visie staat hoe de kwaliteit en de bereikbaarheid over tien jaar voor onze provincie behouden en verbeterd kan worden. Het gaat hierbij niet om de locatie van de ziekenhuizen, maar om de versterking van de zorgin- frastructuur. Alle betrokken organisaties worden in de visie opgeroepen goed te kijken naar de anderhalvelijnszorg: de zorg dicht bij huis. In de Manteling van Walcheren en de Kop van Schouwen komen damherten voor binnen en buiten de bebouwde kom. Als u als recreant een damhert tegenkoms tijdens uw wande ling is dat een bijzondere erva ring. maar omwonenden en landbouwers in de omgeving van de leefgebieden zijn niet altijd blij met hun aanwezig heid. En juist in drukke recrea tiegebieden zijn damherten een gevaar voor de verkeers veiligheid. In het informatie blad Damherten in de voortuin mm van de provincie leest u meer over de maatregelen die nodig zijn om de damhertenpopulaties in onze provincie te beheren. Interesse? Beiden uitgaven zijn gratis aan te vragen bij het informatiecentrum, telefonisch via 0118- 63 14 00 of per e-mail: infocentrum0zeeland.nl. Ze zijn ook te downloaden via loket.zeeland.nl/informatiecentrum/publicaties Acht kustgebieden in Nederland zijn bestempeld als Zwakke Schakel. Dat wil zeggen, dat ze tussen nu en het jaar 2020 niet meer bestand zijn tegen een storm, zoals die gemiddeld eens per 4000 jaar plaats vindt. Twee van die acht Zwakke Schakels liggen langs de Zeeuwse kust: Zuidwest Walcheren en West Zeeuws-Vlaanderen. De kustgebieden Nieuwvliet-Groede en Herdijkte Zwarte Polder in Zeeuws-Vlaanderen zijn inmiddels verbreed. Maar om dit kustgebied aantrekkelijker en toegankelijker te maken voor dagbezoekers zijn meer voorzieningen nodig. Gedeputeerde Staten stelden hiervoor onlangs subsidie beschikbaar vanuit het Europese programma plat telandsontwikkeling IP0P2). Provincie Zeeland draagt zelf 247.500 euro subsidie bij. Uitzichtpunten Deze subsidie is bedoeld voor de ontwikkeling van vier ontvangstlo caties. Er wordt gedacht aan voorzieningen als uitzichtpunten, natuurlijke speelvoorzieningen en meubilair. De locaties hebben allemaal een eigen thema volgens de recreatievisie van de Gemeente Sluis (mondain, familiair, cultuur en culinair/maritiem). Ook een belangrijk uitgangspunt is aan te sluiten bij de natuurlijke kenmerken van de locatie. Medio eind 2012 zijn deze voorzieningen klaar. Zie ook: http://provincie.zeeland.nl/veiligheid/zwakkeschakels/en www.kustversterking.nl Merk volswagen passat 2.3V5 volskwagen golf 1.6 1996 opel corsa l.Oll8000 KM 2000 opel corsa 1.7D 1998 renault laguna 1.8RXE 1998 renault safrane 2.0 1998 fiat marea 1.6 19.99 flat punto 1.2 140.000KM 1998 mitsublschi carlsma 1.6 1997 daewoo matiz 1.0 2001 citroen C3 1.4 2005 citroen xantia station aut. 1.9D 1999 seat cordoba station 1.4 1998 opel zafira 2.0DG elegance 2001 Bouwj. Kleur Prijs 2000 zilver 2750 groen 1250 blauw 2250 rood 1750 groen 1250 goudkleur 1350 zilver 1250 groen rood zilver zwart groen blauw zwart 1350 850 1495 €3750 1250 1750 €2950 Colofon Redactie: afdeling Communicatie en Statengriffie Provincie Zeeland. Opmaak: Prepress Provincie Zeeland. Fotografie: Jan Koole voor Beeldbank Middelburg Ifietsen in omgeving van Middelburg). Reageren op deze uitgave van Provinciewerk? Geïnteresseerd in verschenen nota's of wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met de mensen van het informatiecen trum. Via de e-mail in»ocentrum@zeeland.nl of per telefoon op 0118- 63 14 00. Of schrijf naar Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis. Abdij 6. 4331 BK Middelburg. De volgende Provinciewerk verschijnt 7 maart 2012. Provinciewerk leest u ook via nieuws.zeeland.nl/provinciewerk U.W socialist voor u*

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 14