Lions hakken hout voor open haard Plaatselijk nieuws (VER)BOUW PLANNEN? L. PROBLEEM? Drukwerk Posters EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 2 februari 2012 Geen gokautomaten Toegangsweg Aarnoudse wint ruim «e&tfBEEigijöiennan Poëzie van het kerklied Nieuwe kerkvoogd Wildeman stopt met eilandenkoor Kunstroute Alzheimer Inn Strijd om denken (Her)bevestiging kerkenraad Lau Savana beste dj m Woning vergroten Grond voor gemaal Brokkenpiloot Jeugdgevolg Carnavalsconcert RIOOL OF AFVOER Bel Riooltechniek Tholen Hoogste moyenne Nieuwe diaken Namen uit zeilvaart Van Luijk bevestigd Woonzorgcomplex Skills Talents Activa voor fietspad Honderdjarige De Schutse l Geslacht in eigen slagerij Goedegebuure stopt IJsclub tekent Foto op Canvas Zilverhoek 7a Steenbergen Ind. Reinierpolder I T 0167 - 566 503 Inti en Puncu Niet gokken op camping Bestel-/Bedrijfsauto's Verhuur Euterpe geeft les Frank Vester Onderhoud kerk Afscheid na 40 jaar Mimiaturen Vrije wedstrijd Bestuur uitgedund Schade ganzen Luizter optreden Jaarvergadering Agenda Herbevestiging Ruiling grond Kerkenraad 2 Tholen In pizzeria Destina mogen geen kansspelautomaten komen. Het ge meentebestuur weigert de aange vraagde aanwezigheidsvergunning voor twee van dergelijke apparaten. Het waterschap heeft aan akkerbou wer A. van der Wel een strook bouwland van 98 centiare verkocht voor het maken van een toegangs weg naar een perceel grond. Anita Aarnoudse heeft met 5281 punten ruim gewonnen tijdens de wekelijkse klaverjaswedstrijd van klaverjasclub Stad Tholen. Ze liet Peter Menheere met 256 punten ach ter zich. Menheere werd tweede met 5025 punten. Het gat dat hij sloeg met Huib Oosdijk was met 73 pun ten minder groot. Voor Geert Kolyn was er met 4899 punten de vierde plaats. Henk Snepvangers werd met 4887 punten vijfde. Nog steeds het vertrouwde adres voor al uw drukwerk Oudelandseslraat 35, 1 SJ Tholen mcroin (0166) 60 41 50 email r.lichemOtekslbeeld.nl weijiit www.drukkerlidieieman.nl T««tb«W Oirlemtn li onderden *10 de mttiaim oeoir Advertentie I.M. Sytze de Vries houdt 8 februari een lezing over de poëzie van het kerk lied. Dat doet hij vanaf half acht in het kerkgebouw van de NPB aan de Oudelandsestraat 11De Vries, pre dikant, schrijver, dichter en publi cist, schrijft kerkliederen en andere liturgische teksten. Binnenkort ver schijnt zijn nieuwe liedboek. Aan de hand daarvan vertelt hij waarom poëzie in zijn teksten altijd voorop staat. Sytze de Vries is geboren in Leeuwarden en heeft achttien boe ken op zijn naam staan: theologische beschouwingen en liturgische tek sten. J.P.C. van Zielst is gekozen tot kerk voogd van de Hersteld Hervormde Gemeente als opvolger van H.D. Swijnenburg. De andere kandidaat was J.C. Verheul. Af^öuw a montageI Mob: 06 43 28 94 39 www.geluktotaalbouw.nl Advertentie I.M. Peter Wildeman is gestopt met het dirigeren van het christelijk ge mengd eilandenkoor. Hij heeft het koor zelf opgericht in 1998 en was er tot eind vorig jaar dirigent van. Volgens het bestuur van het koor was hij toe aan een andere uitdaging. Het koor, dat zo'n 65 leden telt waarvan drie uit de gemeente Tho len, heeft inmiddels een andere diri gent gevonden in Ron van Ommen. Wildeman is dirigent bij diverse an dere koren en is directeur van een uitgeverij in muziek. Dromen is het thema van de kunst route 2012. De stichting Kunstkring Tholen organiseert de zestiende edi tie dit jaar op zaterdag 28 en maan dag 30 april. Tijdens die dagen zijn enkele tientallen karakteristieke ge bouwen in het centrum geopend voor het publiek. Vorig jaar telde de route twin-tig locaties. Kunstenaars stellen daar hun kunst tentoon. Uit eenlopend van schilderwerken en poëzie tot concerten. Voor de ko mende editie is de stichting nog op zoek naar beeldend kunstenaars, musici en dichters. Zij kunnen zich tot 15 februari aanmelden op kunst.tholen@zeelandnet.nl. Ook bewoners die hun pand tijdens de kunst-route beschikbaar willen stel len, kunnen zich telefonisch aanmel den, tel. 604023. Dertig belangstellenden hebben vrij dag de Alzheimer Inn in Dalemhof bezocht. Neuroloog Boon gaf aan de hand van ervaringen van de aanwe zigen uitleg hoe artsen tot de diag nose dementie komen. Zo kregen de gasten te horen dat vergeetachtig heid niet altijd dementie is. Dat wordt het wel als het iemands dage lijks functioneren belemmert. Ande re kenmerken van dementie zijn: ap- 4 f raxie, als je niet meer weet waarvoor een voorwerp dient. Of als iemand fouten in routinematige handelingen maakt, zoals wassen of aankleden. Een gesprek met de betrokkenen le vert vaak een goed beeld van de si tuatie op. De neuroloog behandelde in het kort de verschillende vormen van dementie, zoals Alzheimer, Multi-infarct dementie en fronto- temporale dementie. De organisatie. Henny Pons en Jacqueline Heijboer, was na afloop tevreden over het ver loop van de middag. Op 30 maart is de volgende Alzheimer Inn, met als onderwerp: Dementie, zorg nodig? De strijd om jouw denken. Dat is het thema van de geloofsverkondiging van spreker Jacques Brunt en zanger Christian Verwoerd. Maandag 13 fe bruari doen ze Tholen aan. Het duo geeft in de Gasthuiskapel met woord en zang inhoud aan het christen-zijn. De avond begint om acht uur. B. Geuze.C.G. van Gorsel. P. Kriger en M. Schellinger zijn (herbeves tigd als diaken van de Hervormde Gemeente. M. Polak is voor een vol gende zittingstermijn herbevestigd als ouderling-kerkrentmeester, D.F. Duine, C. Hoogendoom en A.M. Wessels als ouderling. Ds. W. Meijer leidde de dienst, waarin afscheid werd genomen van R.A. van der Slikke en J.J. Schot, die stopten als kerkenraadslid. Er is nog wel een vacature, want ouderling L.M. van Dijke heeft om persoonlijke redenen zijn taak als ouderling neergelegd. In het college van kerkrentmeesters heeft dhr. Wouters het secretariaat overgenomen van L.I. Potappel, die het na vele jaren welletjes vond. 5^3 Oud-Vossemeer Een omwonende die schriftelijk be zwaar had gemaakt tegen het ver bouwen en vergroten van een wo ning aan de Voorstraat is door het gemeentebestuur in het ongelijk ge steld. De gemeente is zo zeker van haar zaak, dat de bezwaarmaker niet de gelegenheid krijgt om zijn be zwaar mondeling toe te lichten. Voor het boostergemaal dat het wa terschap heeft geplaatst aan de Leg- uitsedijk is 1,19 are grond aange kocht van de Ambachtsheerlijkheid Oud- en Nieuw-Vossemeer en Vrij- berghe N.V. De politie heeft woensdagavond een 32-jarige inwoner aangehouden. Hij verloor rond tien voor negen op de Moorseweg bij Nieuw-Vossemeer de macht over het stuur van zijn be stelbus en kwam in de sloot terecht. Brandweer en ambulance waren snel ter plaatse, maar hulp was niet no dig. De politie heeft de man meege nomen naar het bureau voor een ademanalyse. Daar blies de man 630 ug/1, bijna drie keer de maximaal toegestane limiet van 220 ug/1. Het rijbewijs van de Vossemeerder is in gevorderd. Een takelbedrijf heeft zijn auto geborgen. Op het Eintjesdurpbal in café de Hoop is zaterdag het jeugdgevolg gekozen. Merel de Pater (11) mag zich tijdens de Waoidaehen prinses Merula noemen, en Teun Sijl (11) heet even nar Teun den Jisten. Muziekvereniging OVM organiseert vrijdag 10 februari een carnavals concert in Odéon. de gymzaal aan de Bou Kooijmanstraat. Het concert be gint traditiegetrouw om elf minuten voor acht. I WWW.RiOOLTECHNIEKTHOUEN.NL Advertentie I.M. In de onderlinge competitie van bil jartvereniging De Treffers speelde Jos de Klerck het hoogste moyenne met 2.482 en met twaalf caramboles de h(K)gste serie. Wim Bosch speelde de kortste partij in 24 beurten. De uit slagen: D. Hommel-J. de Koning 7,5- 10; H. van Daalen-T. de Reus 9375- 10; L. van Wezel-C. Burgers 10-9,828: A. Hommel-W. Bosch 10- 83; J. de Klerck-J. Hommel 10-7J05; W. Bosch-H. van Daalen 10-7,188. GJ.F. Billault is bevestigd als nieu we diaken van de Hervormde Ge meente. Hij volgt dhr. Metske op. D.G.J. Burger, SJ.J. Everaers en G. Goedegebuure zijn door ds. J.W. Scheurwater herbevestigd voor een volgende zittingsperiode in de ker kenraad. De jury van Beat the DJ koos vrijdag in De Wëllevaete Lau Savana als win naar, bij het publiek was The Enfor cers het populairst. Voor de voorronde van de wedstrijd, georganiseerd door Gebouw-T uit Bergen op Zoom, was de animo met vier deelnemers en een handvol publiek niet groot. Tever geefs probeerde het jeugd- en jonge renwerk nog wat jongeren op straat te interesseren. De avond begon met een dj workshop, waar vooral jeugdig pu bliek op af kwam. Daarna toonden de vier dj's hun kunnen in sets van onge veer twintig minuten. Indigo was aan wezig om de bezoekers voor te lich ten op het gebied van alcohol en drugs. De finale van Beat the DJ is op 2 maart in Bergen op Zoom. Bezaan, Topzeil en Spinnaker zijn de namen voor drie nieuwe straten in de toekomstige woonwijk in het haven gebied. Het gemeentebestuur ontleent ze aan de zeilvaart. Als vierde straat naam is Boulevard vastgesteld. Met de bevestiging van A.A. van Luijk tot ouderling-kerkrentmeester is het aantal ouderlingen in de Hervorm de Gemeente met zes compleet. De vacature die oud-kerkvoogd Van Luijk nu vervuld heeft, bestond al vele jaren. Bij de diakenen moet nog een opvol ger gezocht worden voor L. Hofland, die 31 december afscheid nam. J.M. Nelisse, die door de leden was geko zen. heeft bedankt. Ouderling-kerk rentmeester M.L. van Popering en dia ken J.H. Fase zijn herbevestigd. Mare Nelisse is benoemd tot hulpkoster in plaats van kerkvoogd Lau van 't Hof, die deze taak waarnam om koster Jan Polderman te ontlasten. Stadlander (voorheen Castria Wonen) onderzoekt de mogelijkheden voor de bouw van een woonzorgcomplex op het Havenplein. Het gaat om apparte menten waarin men zelfstandig woont en zorg op maat kan krijgen. De wo ningstichting heeft steekproefsgewijs een enquête onder 65-plussers uitge zet om de belangstelling voor het pro ject te peilen. Stadlander is voorzich tig omdat verschillende woning stichtingen in zwaar weer zitten. Zo moet het Rotterdamse Vestia door vijf andere woningstichtingen uit de finan ciële nood geholpen worden. Ook de projectontwikkelaar die in opdracht van de gemeente de woningen rond de nieuwe supermarkt op het Havenplein moet bouwen - Heijmans - heeft het moeilijk. Vorig jaar werd een verlies geleden van 40 miljoen euro. Analis ten zien de komende twee jaar geen verbetering voor de bouwsector. Ook de Rabobank is in een analyse somber over de woningmarkt. Stadlander kijkt echter niet op de korte termijn, maar inventariseert de verhuiswensen bin nen 2 jaar tot en met over 5 jaar. De Dorpsgemeenschap ondersteunt de enquête naar de woonwensen in ver band met de 'veel te lange wachtlijs ten' en de groeiende vergrijzing. „Als er niets gebeurt, dan is er straks voor vele ouderen geen plaats meer in ons dorp", vreest de Dorpsgemeenschap. Wat de huur van de appartementen wordt, is nog onbekend, want de ge meente heeft nog steeds de grondprij zen niet vastgesteld. Er is ook nog geen goedgekeurd bestemmingsplan en evenmin zijn de bezwaren behan deld die ruim twee jaar geleden tegen de havenplannen zijn ingediend. De supermarkt en het woonzorgcomplex krijgen bij de gemeente voorrang én voor het laatste project onderzoekt Stadlander nu de interesse. Julian Elenbaas (15) en Maarten Moerland 16) uit Sint-Annaland heb ben gisteren deelgenomen aan de voorrondes van Skill Talents. Dat is een vakwedstrijd voor scholieren in het laatste jaar van het vmbo. Elen baas en Moerland volgen beiden de opleiding metaaltechniek aan het Cal- vijn College in Krabbendijke. De fi nale van Skill Talents is van 15 tot en met 17 maart in Ahoy, Rotterdam. Ondernemersvereniging Activa heeft besloten de Dorpsgemeenschap en watersportvereniging te ondersteunen in het pleidooi vooreen recreatief bui tendijks fietspad bij de Joanna Maria- polder. Gemeente en waterschap zit ten op dezelfde lijn, maar de provincie heeft bezwaar. In het kader van de dijkversterkingen aan de zuid oever van de Krabbenkreek in het Na- tura 2000-gebied verleent de provin cie aan waterschap Scheldestromen een natuurvergunning voorde geplan de werkzaamheden. Het karwei wordt zodanig uitgevoerd, dat te grote effec ten op natuurwaarden worden voor komen. Voor onderhoudswerk legt het waterschap een buitendijks pad aan, maar de provincie wil dat er na afronding van het werk weer een groene dijk terugkomt, dus zonder re creatief fietspad. Mevr. De Bruine-Goedegebuure vier de in zorgcentrum de Schutse haar honderdste verjaardag. Burgemeester en mevrouw Nuis kwamen haar dins dagmiddag feliciteren. Mevr. De Bruine is geestelijk nog vitaal, maar lichamelijk is ze veel aan bed gebon den. Jarenlang woonde ze met haar man en dochter Dineke in de Oost straat. Daarna verhuisde ze naar een Maandag 6 t/m zaterdag 11 februari Riblappen dikke of fijne 1 kg 7,50 Wienerschnitzel 500 gr. 3,95 Runder-, varkens- kip- of kalkoenrollade 1 kg 7,95 Gevulde varkensrollade 1 kg 7,95 Voor bereiding of suggesties zie onze vlees- en receptenkalender 2012 Bij aankoop van 300 gram vleeswaren naar keuze 100 gram boterham worst gratis! Eigen gemaakt 1 persoons huzaren- of rundvleesslaatje 0,95 Voor lekker vleesmals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. bejaardenwoning in de Tienhoven, totdat ze zo'n negen jaar geleden in het zorgcentrum een kamer kreeg. Met de 102-jarige mevr. Goedege- buure-Theunisse en de I0l-jarige mevr. Moerland-v.d. Boogaard zijn er momenteel drie eeuwelingen in de Schutse. In de Hersteld Hervormde Gemeente heeft oud-gediende D.C. Goedege buure per l februari afscheid geno men als kerkvoogd. Hij was vele ja ren - ook voor de scheuring van mei 2004 - kerkelijk ontvanger. Uit twee kandidaten waaruit de leden konden kiezen, J.A. van Dijke uit Sint Phi- lipsland en J.D. Verwijs, werd de eer ste gekozen. De besturen van de ijsclub en de schietverenigingen tekenen dinsdag middag een overeenkomst met de ge meente voor nadere uitwerking van de plannen voor een nieuwe ijs- en schietbaan met kantine aan de Koel- huisweg. Twee jaar geleden keurde de gemeenteraad de grondruil van de oude ijsbaan aan de Annewas met het nieuwe perceel in de Joanna Maria- polder al goed. De grond werd niet meer ingezaaid omdat verwacht werd dat het karwei spoedig zou beginnen. Maar het zetten van de puntjes op de i en het opmaken van de contracten duurde veel langer dan voorzien. Op de nieuwe baan zou er deze week ge zien de matige vorst al geschaatst kunnen worden, maar op de oude baan is dat nog afwachten. Een dag na de ondertekening houdt de ijsclub de jaarvergadering om de leden te in formeren over de uitvoering van de plannen. www.drukkerijvandijke.nl Advertentie I.M. De heer Adri Weeda heeft woensdag 18 januari bij de plattelandsvrouwen een lezing gegeven over zijn boek 'Inti en Puncu'. Het gaat over een reis door Peru, geschreven vanuit het perspectief van twee fictieve mensen. Weeda vertelde in grote lijnen het verhaal uit zijn boek en over de voor bereidingen van de reis. De 26 leden vonden de bijeenkomst erg interes sant. Stavenisse Camping Stavenisse mag geen kans spelautomaten plaatsen in de kantine. Het gemeentebestuur heeft de aan gevraagde aanwezigheidsvergunning voor twee automaten afgewezen. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. luxe-, bedrijfswagens en personenbussen. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Sint-Maartensdijk Muziekvereniging Euterpe bezoekt de komende weken vijf scholen in de gemeente Tholen. Dat doet zij in het kader van het Wieger-project. Daar bij worden basisscholieren wegwijs gemaakt op muziekinstrumenten door muzikanten van de fanfare. De kinderen krijgen uitleg over het in strument en kunnen zelf oefenen. Dorpen die op de planning staan zijn Poortvliet, Scherpenisse, Sint-Maar tensdijk en Stavenisse. Euterpe sluit het project op 19 april af met een concert in Haestinge. Voor die tijd geeft Euterpe eerst nog op 17 maart een voorjaarsconcert. Schrijver en dichter Frank Vester uit Dinteloord, bekend van het avontu renboek Jabbe en de bundel Branie- Brouwsels, bezocht woensdagoch tend alle groepen van basisschot)! De Rieburch. Dat deed hij in het kader van de voorleesweken. Vester startte bij de kleuters. Hij betrok hen bij het verhaal met het bedenken van rijm woorden en dierennamen. Ook las hij vtx>r. Het gedicht over snot viel bij de kleuters erg in de smaak. Alle andere groepen werden daarna met een be zoek verrast, om kwart over twaalf nam de schrijver afscheid. Er werden door de leerlingen gesigneerde boe ken gekocht. Ook kwamen er in de kleutergroepen ouders voorlezen. De stichting Vermogensbeheer Her steld Hervormde Gemeente krijgt van de provincie 2500 euro subsidie als bijdrage in de onderhoudskosten van de Maartenskerk over vorig jaar. Dat is twintig procent van de maxi maal subsidiabele kosten. Na veertig jaar kerkenwerk heeft ou derling H. Duine afscheid genomen van de Hersteld Hervormde Gemeen te. In 1968 werd hij als diaken beves tigd in de Maartenskerk. Duine heeft nu ook zijn taak als notabel neerge legd. Jarenlang was hij voorzitter van het college van kerkvoogden en nota belen. Tegelijk met ouderling Duine nam ook diaken D. van der Pol af scheid, die veertien jaar deel uit maakte van de kerkenraad. Hij blijft als notabel betrokken bij het kerken werk. Die taak heeft Van der Pol overgenomen van Duine. Nieuwe ou derling is A. Knuist geworden en A.L. Moerland is bevestigd als dia ken. Ouderling AJ. Quist en diaken C. den Hartog zijn dcx>r oud-predi kant ds. Joppe herbevestigd. Bewegingskunstenaar Martin Hoeve- naars en beeldend kunstenaar Wille nden van Dijke brengen historische werken uit de kunstgeschiedenis tot leven. Dat doen zij in hun eigen minitheater Locus Amoenus op za terdag 18 februari om kwart over acht aan de Bakkerstraat 22. Hoeve- naars brengt het gevoel dat de kunst werken hem geven met moderne dans in beweging. Welke kunstwer ken dat zijn, blijft tot de voorstelling een verrassing. In totaal beeldt hij drie mimiaturen (bewegingsstukken) uit. Daarnaast combineert de kunste naar in de kleinakter 'De Zucht' voor het eerst beweging en spraak. Het minitheater biedt plaats aan acht per sonen. Vooraf reserveren wordt aan geraden tel663023 Klaverjasclub De Roemers organi seert vrijdag 10 februari een vrije wedstrijd. Klaverjasliefhebbers kun nen zich tot en met 9 februari opge ven bij Wim van Haaften, tel. 662261De wedstrijd begint om acht uur in het Holland Huis aan de Laban Deurloostraat 28. De plattelandsvrouwen hebben woensdag 25 januari hun jaarverga dering gehouden. Voorzitter Francien Noom opende de vergadering, waar na Nellie van Haaften het jaarverslag voorlas. Nelleke Verhoef naam het fi nancieel verslag voor rekening. Dien Poot van de kascommissie contro leerde de boeken voor het laatst. Ze geeft het roer over aan Corrie Vis sers. In het bestuur zijn Nellie van Haaften en Ria Duine afgetreden. Er was niemand van de leden bereid om in het bestuur te treden. Het bestuur gaat met drie personen verder: Fran cien Noom (voorzitter), Nelleke Ver hoef (penningmeester) en Plony Duinhouwer (secretaresse). Van Haaften en Duine kregen een attentie aangeboden voor hun inzet. Voorts heeft de voorzitter nog twee leden in het zonnetje gezet: Nellie Slager en Margriet Wesdorp, beide 35 jaar lid, Marc van Gurp (links) en Henk Nieuwenhuis gooien de laatste blokken op de aanhangwagen. Beuken en eiken. Klieven en hakken. Stapelen en wegbrengen. Geld innen en gehandicapten steunen. Daar draait het zaterdag allemaal om bij de leden van de Lions Club Tholen. Op het erf van Paul Ver- sluijs aan de Gorishocksedijk in Scherpenisse wordt de jaarlijkse houthakactie gehouden voor een goed doel. Zo'n 70 kubieke meter hout wordt er van boom stam tot haardbiok verwerkt. Het geluid van motorzagen komt de bezoeker tege moet. Peter Priem uit Scherpenisse en Theo van Gurp uit Sint-Maartensdijk dragen oordoppen bij het zagen van boomstammen tot kleine blokken. An deren leggen die op hun beurt op een houtkliefappa- raat om er kleine handzame stukken open haardhout van te maken. Maar er wordt ook nog ouderwets met de bijl gehakt. Hans van Dijke uit Poortvliet en Levien Bout uit Tholen zijn bedreven. Ze hebben zoals het spreekwoord zegt al vaker met het bijltje gehakt. Voor nieuwkomer Arjan van Ommen uit Sint-Maartensdijk is het nog even wennen. Hij kijkt het kunstje af van de ervaren houthakkers. Van Dijke laat de bijl het werk doen. Hij haalt flink uit. Bout <r Predikbeurten Zondag 5 februari THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Meijer. 18.30 u. ds. Den Boer. Werkendam. HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 15 u.ds. v.d. Bas. HERV. GEM, 1MMANUEL 10 u. ds. De Visser. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. 17 u. zangdienst. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Boot. 18.30 u.ds. Den Boer. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u.ds. Bakker. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Snoep, H.A. R.K.-KERK zo 11 u. woord-, gebed- en commu nieviering (kinderviering). VR1JZ. GEL. GEM.N.P.B. 10.30 u. da. Punt-Boomgaardt.Zierik- zee. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Scheurwater, H.A. 18.30 u. ds. Scheurwater. GEREF. KERK 10 u. ds. Boer, 's-Gravendeel. CHR. GEREF. KERK 10 en 15.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Binnendijk, Rotter dam. 18 u. ds. Versluis. HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. ds. Kos, Hardinxveld-Giessen- dam. 15.30u.ds. Kos. GEREF. GEM. 9.30,14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45,14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Versluis, Sint-Annaland. 18 u. kand. Van Rumpt, Alblasser- dam. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. ds. Zwartbol. 14 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Den Hartog, Maartensdijk. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Bennekom, Goes. 19 u. ds. Westerneng.'s-Gravenpol- der. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis, H.D. wo 8/2 19.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Bakker. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. leesdienst. POORTVLIET HERSTELD van Blijderveen. 18 u. ds. Ruijgrok. GEREF. KERK 10 u. ds. Ten Kate, Bergen op Zoom. GEREF. GEM. 10,14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Bopn, Papendrecht. 17 u. ds. Catsburg, Stad aan 't Ha ringvliet. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) 10 en 18 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Kakes, 's-Heer Abtskerke. kregen bloemen aangeboden. Na de pauze werd er bingo gespeeld. Poortvliet maakt meer gebruik van zijn kracht en lichaams gewicht om het hout kleiner te maken. Het resultaat is hetzelfde. Paul Versluijs zorgt steeds voor de aan voer van stammen en blokken. Als ze klein genoeg zijn worden ze in een kuubkist gegooid en kapt Ver sluijs de volle kist in een van de aanhangwagentjes. Henk Nieuwenhuis uit Tholen en Marc van Gurp uit Halsteren brengen het bij de klanten. Over de hoop blokken komt een net. Van Gurp schertst: „Toen dat nog niet hoefde, kon ik altijd makkelijk de weg terugvinden omdat er overal blokken langs de weg lagen." De opbrengst is bestemd voor de Nederlandse stichting voor het gehandicapte kind (NSCK). „Ze verdubbelen het bedrag als je zelf met een goed doel aankomt," zegt Nieuwenhuis. Hij kent de stichting omdat zijn dochter er voor werkt. ,J)e opbrengst wordt aan een lokaal doel besteed. Wat dat is, is nog niet bekend." Het open haardhout wordt thuis be zorgd en kost 60 euro per kuub. De Lions krijgen nog niet alles klein en komen nog een zaterdag terug om de beuken en eiken (afkomstig uit de provincie Utrecht) in stukken te hakken. Agrariër S. de Jong van De Zandhoe- ve v.o.f. aan de Lange Zandweg heeft bij de provincie ontheffing gevraagd voor het doden van brand- en rotgan zen. Hij ondervindt schade van deze dieren. De provincie heeft op haar beurt het Faunafonds om advies ge vraagd. Daarbij merkt ze op dat in de nota Faunabeleid Zeeland is opgeno men dat beide ganzensoorten veelvul dig belangrijke schade aan gewassen aanrichten. En dat schadeloosstelling daarvan wordt gegarandeerd vanwe ge de internationale verantwoorde lijkheid die ons land heeft voor trek kende ganzen. Het muzikale duo Luizter geeft za terdag 11 februari een optreden in de showroom van Woonboulevard Poortvliet. Zangeres Jolanda Bazen en pianist Jörgen Versteeg spelen live muziek, uiteenlopend van Bl0f, Guus Meeuwis en Marco Borsato tot Anouk, Sting, en Guns 'n Roses. De plattelandsvrouwen hebben on langs hun jaarvergadering in dorps huis 't Ouwe Raed'uus gehouden. Voorzitter Jannie van Dijke verwel komde 23 leden. Na het voorlezen van de notulen en het jaarverslag werd het financiële verslag goedgekeurd. In het bestuur is afscheid genomen van Gr eet Mayer en Marthy Poot. Zij worden opgevolgd door twee nieuwe be- Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u.,zaen zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vliethof 8,za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u.. Poort vliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: BIB verloskundi gen Steenbergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenlijn tel. 0113-224022 (24u.p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 06-12257399. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1St.-Maartens- dijk. in het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein l,Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 14-17 u. en ma 18.45-19.45 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u„ tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISZORG/ STEUNPUNT MANTELZORG Jeugd- en Jongerenwerk Servicebu reau0166-668200 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 2 t/m vrijdag 10 feb. donderdag 2 10.17-22.57 vrijdag 3 11.42- zaterdag 4 0.22 -12.57 zondag 5 1.27-13.54 maandag 6 2.19-14.42 dinsdag 7 3.02 -15.27 woensdag 8 3.47 -16.07 donderdag 9 4.27 - 16.49 vrijdag 10 5.04 -17.29 di 7/2 22.56 u. VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. THOLEN 2 feb Zeeuws dialect door eigen le den. chr. ouderenver., NPB, 14.30 u. 8 feb Middag verzorgd door Mie- ke Punt, vrijzinnige vrouwenbond, NPB, 14 u. 8 feb De poëzie van het kerklied, le zing Sytze de Vries, NPB, 19.30 u. 9 feb Gemeenteraadsvergadering, gemeentehuis, 19.30 u. ÖUD-VOSSEMEER 4 feb Bitterbal. Vossenkuil. 20.30 u. 11 feb Hans Dorresteijn: Het bui gen, cabaret, Uit op Tholen, de Vos senkuil, 20.15 u. SINT-MAARTENSDIJK 14 feb Seniorenwandelen, Ooster- scheldestappers, Haestinge, 13.30 u. BERGEN OPZOOM 5 feb Orgelconcert Jos Verpoorten, Gertrudiskerk, 16 u. 6 en 7 feb Plien en Bianca: Heb je hun weer, cabaret, de Maagd, 20 u. 9 feb Vroeger of later, theaterconcert Tony Neef, Jenny Arean e.a., de Maagd, 20 u. stuursleden: Willie Anthonisse en Dimphy Heybeek. De voorzitter be dankte de aftredende bestuursleden voor hun inzet en bood hen een ca deaubon en roos aan. Nadien hebben mw. Heijboer en mw. Schot een uit eenzetting gegeven over de vrijwillige mantel/thuiszorg op Tholen. Ouderling R. Bouman en de diakenen J.L. de Graaf en J.W. Hage zijn herbe vestigd voor een nieuwe zittingspe riode van vier jaar in de kerkenraad van de Hersteld Hervormde Gemeen te. Er is nog een vacature voor de op volging van ouderling Verwijs uit Sint Philipsland, die vele jaren ook secre taris was van de kerkenraad. Die taak is inmiddels overgenomen door A. Kraal uit Tholen. Sint-Philipsland Voor het uitvoeren van werken in verband met de Kaderrichtlijn water heeft het waterschap grond geruild met J. de Jager. Laatstgenoemde heeft 1,8475 hectare ingebracht en daarvoor 5,51 are teruggekregen. M.C. van der Est en R. den Haan zijn bevestigd als diaken van de Her vormde Gemeente. A.M. Noorthoek is herbevestigd voor een nieuwe zit tingstermijn als diaken en hetzelfde geldt voor M JTichem als ouderling. Diaken BJ. van Herk heeft na twee perioden afscheid genomen van de kerkenraad. J. Verwinden is nu aan zijn tweede termijn als kerkrentmees- ter begonnen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 2