I NOOM HARTELIJK GEFELICITEERD SCHILDERSBEDRIJF NOOM MET DE OPENING VAN HET NIEUWE PAND 'Hard werken en liefde voor het vak blijven voor ons de basis' coootAbouWaM OPEN DAG MAAR LIEFST 50.000 M2 WOONTRENDS Van harte gefeliciteerd met jullie 110-jarig beslaan het nieuwe |>and! €100,- ecobonus CR remeha MTTi Bevelander, üw installatie- en dakspecialist! schildersbedrijf bv ÏÏO /oat. Alles onder één dak bij Noom Schildersbedrijf in Sint-Maartensdijk EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Vrijdag 3 februari 14.00 - 20.00 uur Het nieuwe bedrijfspand van Schildersbedrijf Noom is een blikvanger aan de Geulweg in Sint-Maartensdijk. Met de strakke glazen gevel en de gele bedrijfskleur valt het ge bouw op. Het familiebedrijf bestaat 110 jaar. Vier generaties Noom hebben het ge maakt tot wat het nu is. De vijfde generatie werkt zich in. De huidige directeur Johan Noom (43) is blij met de rijke historie. „Het is een bijzonder feit. Daar mogen we ge past trots op zijn, maar ook dankbaar. Dat we de kracht en de gezondheid hebben mo gen ontvangen om dit te doen," zegt hij in het magazine dat speciaal voor deze mijl paal is gemaakt. Nevenvestiging Leerzaam i Koop voor 31 maart 2012 een Remeha Calenta bij Bevelander (inclusief installatie). U ontvangt dan 100,- retour van Remeha. s CV Gas Dakbedekking Water Electra Zinkwerk Kreeftenstraat 35 4691 KS Tholen Tel: 0166 - 603155 De opening - vandaag 2 februari - is een'nieuw hoofdstuk in de geschie denis van het schildersbedrijf. De grondlegger Jan Leendert Noom, de overgrootvader van Johan. maakte zich precies 110 jaar geleden in de krant bekend bij het 'geacht pu bliek'. Wat begon als een eenmans zaakje is in ruim een eeuw gegroeid tot een modern bedrijf met achttien personeelsleden in dienst. Noom is van oudsher verbonden met Scher- penisse, maar verhuisde vorig jaar naar het bedrijventerrein in Sint- Maartensdijk. „We hebben er wel lang over nagedacht, maar de ver huizing was noodzakelijk omdat de werkplaats te klein werd en de aan voer van materialen met vrachtver keer overlast gaf aan de Lage Markt en Langeweg en aan een schoolroute lag. Alles gaat tegenwoordig in grote volumes. Mijn opa maakte zelf nog verf, mijn vader kocht bussen verf in, ik pallets vol." Noom heeft de in vestering aangedurfd, ondanks de recessie die overal voelbaar is. Het nieuwe bedrijfspand staat op grond waar eens de Pluimpot stroomde. Kadastraal valt het pand nog steeds onder Scherpen isse, lacht Johan. De banden met Scher- penisse blijven op deze manier be waard. Met de verhuizing van de werkplaats kon hij ook zijn kantoor aan huis opheffen. Een hele gerust stelling. „Werk en privé was verwe ven, nu zijn ze goed te scheiden." Aan de Geulweg zijn de eerste blad zijden van het nieuw hoofdstuk in de historie van het familiebedrijf al open geslagen, maar het verleden wordt niet vergeten: „We hechten aan traditie. Zonder onze ogen te sluiten voor de uitdagingen van nu en morgen. We koppelen geschiede nis aan modern ondernemerschap. Hard werken en liefde voor het vak blijven voor ons de basis. Met door de jaren heen altijd dezelfde op dracht: lever kwaliteit en beschaam nooit het vertrouwen van de klant." Noom is de pioniers dankbaar voor de weg die ze voor hem hebben ge plaveid en die hij mag voortzetten. „Ik ben dankbaar dat mijn ouders er getuige van mogen zijn." Er is veel veranderd sinds het moment dat zijn Een van de koperen branders uit de verzameling van Jan Noom. vader en moeder in de woning aan de Kerkstraat verf en behang gingen verkopen en later in de hal van vier bij vier meter een hoekje inrichten waar een mengmachine kwam te staan. „Klanten die aan huis kwa men, vroegen om advies. Dat is nog zo, maar je moet wel weten wat er te koop is en zorgen dat het perso neel het aan kan bieden." Daarom is het van belang dat het personeel cursussen en studiedagen volgt. „Het personeel moet mee willen gaan. We hebben elkaar nodig. Zij mij en ik hen. Het personeel is ons visitekaartje." Noom is nu gehuisvest in een goed geoutilleerd gebouw. Alles onder één dak: met showroom, werk plaats, opslag, glasslijperij, verf- mengmachines. kantoor en kantine. En een hoekje met spullen en mate rialen die zijn voorvaderen bewaar den: allerlei soorten en maten kwas ten, een serie branders, verfbussen, een weegschaal en oude rekening boeken. En een profshop waar verf en andere materialen te koop zijn. Met personeelsleden die hun vak verstaan. Van de schilder tot de werkvoorbereider. Het pand aan de Geulweg is de hoofdvestiging van Noom. De ne venvestiging staat in Kapelle. „De kern van onze activiteiten ligt op Tholen en Zuid-Beveland, maar we komen ook steeds vaker in West- Brabant." De hoofdmoot is de parti culiere sector, maar ook gemeenten, kerkgenootschappen en woning-) bouwverenigingen kloppen bij het schilderbedrijf aan. Tot 2004 schil derde Johan zelf mee. Hij beschikt over het vakdiploma en haalde het ondernemersdiploma omdat hij zijn vader Jan op zou volgen. Ook volg de hij de cursus voor het glasbedrijf. „Ik heb alle papieren die ik wilde hebben, maar vanaf die tijd heb ik de leiding en zijn we verder gaan groeien. Met mooi weer denk ik nog wel eens met weemoed terug aan het handwerk. Ik had het ook nooit willen missen. Je weet waarover je Jan Leendert links) naast zijn opa Jan Leendert en directeur Johan Noom. praat." Noom herinnert zich dat hij wel eens bij mensen kwam om te behangen die vertelden dat zijn va der dat daar ook al eens gedaan had. Het zegt iets over de continuïteit van het bedrijf en over het vertrou wen van klanten in het bedrijf. Die lijn wil Noom graag vasthouden. Zijn zoon Jan (22) is de volgende generatie die in het bedrijf zijn op wachting maakt. Hij deed bouw techniek op het Calvijn college in Krabbendijke. Koos daarna voor het schildersvak en bezocht het Vakcen trum in Goes. Vervolgens trad hij in dienst bij schildersbedrijf De Rijke in Sint-Maartensdijk. „Heel leer zaam. In 2009 ben ik hier begonnen. Schilderen, behangen en glas zetten. Je moet alles kunnen." Van zijn opa Jan leerde hij bijvoorbeeld de haan tjes van de toren van Sint-Maartens dijk en Stavenisse te beschilderen met bladgoud. Het vereist een apar te techniek die dankzij de over dracht van opa Jan op kleinzoon Jan niet verloren gaat. De jonge Jan zal zich meer gaan richten op de onder houdscontracten die voor tien jaar worden afgesloten. Voor kerken, scholen en bedrijven. Maar ook voor particulieren. Vooral onder 55- plussers is de vraag naar langdurige contracten groeiende. „Een stukje ontzorging," noemt Johan dit on derdeel van de werkzaamheden. Jan richt zich vooral op klanten in West- Brabant. '„Natuurlijk hoop ik dat Jan de tradi tie voortzet. Maar ook weet ik dat wij uit ons zelf niets zijn en alles uit Zijn hand mogen ontvangen." POORTVLIET Kt li ij.t Remeha Calenta De Remeha Calenta heeft van de consumen tenbond het predicaat "beste uit de test" gekregen. Bovendien kunt u met deze ketel tot wel 700,- besparen over zijn levensduur, omdat de Calenta standaard voor zien is van een "ener- gieklasse A" pomp. Paasdijkweg 33 - 4693 RE Poortvliet - Tel.: 0166 - 619 100 - info@wbpoortvliet.ril - www.woonboulevardpoortvliet.nl

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 17