De Nijs:'Je hoeft niet meer naar buiten om een balletje te slaan' Wethouders en raadsleden zijn even heilsoldaten bij Leger 14- RENAULT KOESE jT\ V 745,- 895,- 895,- TO CO O Houte www.renaultkoese.nl Voor allerzwaksten dreigen nog meer financiële zorgen OPRUIMING 16.950 €14.950 €16.950 15.950 17.950 8.450 Binnen golfbaan opent deuren op Welgelegen in Tholen Donderdag 2 februari 2012 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 Geen vervanging Bowlingbaan Coördinator Bram van de Sande spreekt van geslaagde soepactie Jo en Wijna Zoutendijk uit Tholen lusten wel wat warms. Ze horen zaterdagmiddag om vijf voor twaalf bij de eersten die genieten van een kopje erwtensoep die het Leger des Heils op de Markt in Sint-Maartensdijk uit deelt. De christelijke hulporganisatie bestaat in Neder land 125 jaar. Ter gelegenheid van dit jubileumjaar wordt in ruim dertig plaatsen in Nederland soep uitge deeld aan het winkelend publiek. Om beurten Winterbanden gemonteerd op winter lichtmetalen velgen. Alle sets zijn voorzien van Scandinavische Nokian winterhanden, één van de grootste producenten van winterbanden ter wereld. VAN DE TOTAAL 480 INGEKOCHTE WINTERWIELEN EN BANDEN ZIJN NOG SLECHTS DE VOLGENDE SETS OP VOORRAAD. m 185/60R15 205/55R16 Wethouder Oudesluijs: ruim 40 Thoolse gezinnen Ruim veertig Thoolse gezinnen dreigen in zware financiële proble men te komen door de tijdelijke regels Aanscherping Wet Werk en Bijstand. Wethouder Jan Oudesluijs noemde dat cijfer dinsdag in de commissie samenleving, waarin de gevolgen van de door het rijk vastgestelde wet werden besproken. De wet is begin dit jaar in wer king getreden. Binnen de kaders van de wet kan de gemeente eigen accenten leggen. Oudesluijs hoopt omstreeks 1 juli een plan van aanpak te presenteren. „Er staat druk op de ketel." interieur Moderne en perzische tapijten korting tot ZP% van f/ilt de reiniging Een avondje golfen op alle bekende golfbanen ter wereld. Dat kan van af vandaag bij golf- en gamc-centrum Matchplay op bedrijventerrein Welgelegen in Tholen. Golfliefhebbers kunnen daar hun balletje slaan op een haast levensechte computer geanimeerde golfbaan. Nooit meer verkleumen in de kou. Je kunt hier zelfs je gvb (golfbewijs) halen", zegt Daan de Nijs. Wat begon als een grap van een aan tal vrienden, mondde uit in een overdekt golfcentrum. Zichzelf keer op keer nat laten regen op de golf baan, dat zagen Kees de Nijs, Daan de Nijs en Jurgen Stroot niet meer zitten. „Dan ga je zoeken naar alter natieven. Overdekt golfen is in de regio nergens mogelijk. De dichtst bijzijnde faciliteit is Den Haag of Middelburg." De twee Thoolse on dernemers besloten een kijkje te ne men bij de indoor golfbaan in Mid delburg. „Een onvergetelijke erva ring. Je slaat met je eigen golfclubs tegen een echte bal, terwijl je naar een haast perfecte computergeani meerde wereld kijkt." De Nijs en Stroot waren razend enthousiast. Mok ok eh, moeten ze gedacht heb ben. Dat trof, want de Middelburgse ondernemer stond zojuist op het punt één van zijn simulatoren van de hand te doen. Je kunt 'm in februari ophalen, kreeg De Nijs te horen. Kort voor die tijd laat de Middel burgse ondernemer weten dat hij stopt met zijn onderneming. Of de Tholenaren misschien interesse heb ben in de complete golfinboedel: vier simulatoren en een 'putting gr een', een hoogwaardige kunststof grasmat met 'holes'en 'fringe'. Van af dat moment kroop het onderne- mersbloed waar het niet gaan kon. De overdekte golfbaan, op de bo venverdieping in het pand van Salus Heaithclub op bedrijventerrein Wel gelegen II, is sinds vandaag geo pend. De Nijs en Stroot mikken op een breed publiek. Want naast vier golfsimulatoren kunnen bezoekers van het golf- en gamecentrum ook poolen, biljarten, darten, tafelvoet ballen, sjoelen of op een gamesimu- lator spelletjes spelen. „Het is een sportief ontmoetings punt", zegt Stroot. „Een plek waar je met collega's, vrienden of fami lie even een balletje komt slaan en na afloop bijpraat onder het genot van een hapje en drankje." Maar Matchplay is in de basis vooral een overdekte golfbaan waar mensen de beginselen van het golfen onder de knie kunnen krijgen. Les krijgen cursisten van een professionele gol fer: Hans von Burg, van golfclub Grevelingenhout. ,Je kunt hier zelfs overdekt je par 3 licencie en gvb halen", zegt De Nijs. Dat is een golfbewijs, waarmee je kunt aanto nen dat je de basisbeginselen van het golfen vaardig bent. Vaak nood zakelijk voor het spelen op diverse golfbanen. De twee Thoolse onder nemers zijn wel zo realistisch dat ze het virtuele golfen niet als ver vanging zien, maar als toegevoegde waarde voor het golfen in de bui tenlucht. „Fanatieke golfers kunnen hier een heel jaar door werken aan het verbeteren van hun techniek. En mensen die kennis willen maken met de sport, hoeven niet eerst lid te worden van een dure golfclub." Het geheim van het virtuele golfen zit in het antwoord dat het compu tersysteem aan de speler geeft, legt de Nijs uit. „Iedere slag wordt nauwkeurig opgeslagen in het sys teem. De snelheid, hoek, richting en afstand zijn enkele voorbeelden. Het scherm toont de informatie in de officiële golftermen, zoals 'swingpath, ballpath, spin, bounce, roll, clubspeed en launch angle.' In formatie waarmee spelers zich keer op keer kunnen verbeteren. Hoewel spelers van virtueel golf niet nat kunnen worden, is het wel mogelijk om verschillende weersin vloeden op het spel los te laten. Zo kun je wind, regen, wolken of zon nig weer naar hartenwens inschake len. Spelers slaan desgewenst met hun eigen golfclubs tegen het witte doek waarop een beamer het spel projecteert. „De eerste die door het doek slaat, krijgt van ons een fles champagne", zegt De Nijs. Drie van de vier simulatoren wer ken met fotocellen techniek. Die is volgens Stroot voor 95 procent ac curaat met de werkelijkheid. „Al leen professionals merken die vijf procent afwijking." Voor spelers met veel ervaring staat bij Match play een simulator die gebruik maakt van lasertechniek. Die is vol gens De Nijs honderd procent accu raat en alles behalve vergevingsge zind. „Hier oefenen spelers als Tiger Woods, Joost Luiten en Mar- jet van der Graaff op. Ervaren gol fers, dus." Aangezien golf een buitensport is, verwachten De Nijs en Stroot in de wintermaanden meer animo dan in het voorjaar en zomer. Om in ieder jaargetijde en voor jong en oud iets te bieden, kun je bij Matchplay naast golfen ook computerspelletjes spelen. Stroot ziet het beeld al hele maal voor zich. „Kinderen spelend op de gamesimulator en ouders met een golfclub in de hand." De heren richten zich daarnaast op zakelijk Tholen. Zo komt er een vergader ruimte, foyer gedeelte met televisie, iPads en bar. „Hier kun je op een ontspannen manier nieuwe contac ten leggen. Ideaal voor onderne mers." Voor De Nijs is Matchplay een proef. Loopt het na een jaar goed, dan wil hij een stap verder. We zijn in samenwerking met de gemeente Tholen aan het bekijken wat de mo gelijkheden zijn voor een vervolg." Zo denkt hij aan een bowlingbaan, kinderspeeltuin en indoor minigolf. „Vermaak in de breedste zin van het woord", aldus de Thoolse onderne mer. En daar schort het volgens hem nog aan in Tholen. Vooral bij slecht weer is het aanbod van indoor recreatie klein in de regio en daar spelen we met Matchplay op in. Onze visie is dat hier nog volop ruimte ligt voor verdere groei. Tiny, de vrouw van Daan de Nijs, gaat Matchplay runnen. Is het druk, dan schakelt zij extra personeel in. Vooraf reserveren wordt sterk aan bevolen. Matchplay is geopend van woensdag tot en met vrijdag van vijf tot elf uur, op zaterdag van twaalf tot tien uur en op zondag van twaalf tot zeven uur. Wethouder Peter Hoek deelt soep uit aan Jo en Wijna Zoutendijk uit Tholen. Het echtpaar Zoutendijk heeft een kennis die in het dienstencentrum van het Leger in Sint-Maartensdijk actief is. Ze wisten ervan. Omdat ze toch boodschappen gingen doen in de smalstad, kwamen ze een kijkje nemen bij de stand van het Leger voor hotel/restaurant Het Raedthuys. „Het smaakt heerlijk, zegt Wijna. „Het is een leuk ini tiatief." Burgemeester Nuis feliciteert na mens het gemeentebestuur het Le ger des Heils en geeft de aftrap van de soepactie. Ook wethouder Peter Hoek is bij de aftrap aanwezig. De soep is verwarmd in de keuken van Het Raedthuys. Coördinator Bram van de Sande brengt de hete soep naar buiten en schenkt ze al dam pende over in een bak waarin ze warm wordt gehouden. De kopjes worden vol geschept. Hoek en Ina van Ommen lopen met een vol dienblad in de richting van de twee supermarkten waar het druk is. De mensen die ze onderweg tegenko men, bieden ze een kopje aan, maar velen slaan het aanbod beleefd af. Ze zijn te druk met boodschappen doen of willen weer snel naar huis. Maar tussen de twee supermarkten in, vinden ze wel liefhebbers voor de traktatie. Ze raken aan de praat met het publiek. Het is zonnig weer en niet koud. Sommigen nemen even plaats op het bankje rond de boom bij de supermarkt. Het uitdelen van soep hoort bij het Leger des Heils. De Engelse grondlegger William Booth ver kondigde het evangelie maar merk te dat de boodschap niet aankwam omdat de mensen andere proble men hadden. Ze leefden in armoe de. In 1878 werd the Salvation Ar my (Leger des Heils) opgericht. Het begon brood uit te delen en la ter werd soep een belangrijke pijler van de beweging. 'Soup, soap en salvation' werd de lijfspreuk van de organisatie die steeds meer aan hang kreeg. De S is nog steeds te rug te vinden op het uniform van de heilsoldaten. Die waren er in Sint-Maartensdijk niet. Wel vrijwilligers, wethouders en raadsleden van alle fracties uit de gemeenteraad die meehielpen om de soep rond te delen. Om beurten. Van de Sande spreekt van een ge slaagde actie bij de start van het ju bileumjaar. In 125 minuten is zo'n vijftig liter soep uitgedeeld. Reden om het in Sint-Maartensdijk te doen is omdat daar het diensten centrum van het Leger is geves tigd. In de voormalige kleuter school aan de Radda Barnenstraat. Het is elke dinsdag en donderdag middag open, de 1ste zaterdag in de maand en sinds kort ook de 2de vrijdagavond in de maand. Tiny de Nijs is het gezicht van Matchplay en slaat een halletje op de golfsimulator. De stichting Schout en Schepenenrace te Bruinisse kan voor het zeilevenement op de Krabbenkreek bij Sint-Anna- land rekenen op een bijdrage van vijfduizend euro van de provincie. Gedeputeerde staten nemen die post jaarlijks op in de begroting, vervolgens moeten provinciale staten dat goedkeuren. De stichting moet de subsidie ieder jaar op nieuw aanvragen. Tholen krijgt 144.355 euro subsidie van de provincie voor het project externe veiligheid 2006-2011De bijdrage is ge corrigeerd, waardoor over het jaar 2008 nog 1643 euro extra wordt uitbetaald. DT\IAI II" Vei ling weg 15 I Sint-Annaland I Tel. 0166 - 65 36 25 renault Sperwer 2a I Sommelsdijk I Tel. 0187 -61 16 62 RENAULT LAGUNA ESTATE 1.5 dCi Celsium RENAULT MEGANE 5 drs 1.6-lóv Dynamique Luxe jun. 2010, 87.300 km RENAULT TRAFIC LI/Hl 2.0 dCi 115pk RENAULT MEGANE ESTATE 1.6-lóv Dynamique Luxe jan. 2010, 57.356 km T- jan. 2010, 50.591 km nov. 2011,2.190 km RENAULT TWING0 1.2-16v Automaat v Passend onder: Renault Clio Modus Kangoo I Meaane. mrt. 2008, 19.741 km Espace IV Velsatis Kangoo II Passend onder: Renault Megane III Scenic III Laguna III De nieuwe wet legt meer nadruk op de eigen verantwoordelijkheid van burgers om in hun bestaan te voorzien. De verplichtingen voor bijstandsgerechtigden nemen toe. Het aan scherpen van de regels moet leiden tot meer deelname aan de samenleving en het beper ken van de doelgroep voor het gemeentelijk minimabeleid. Volgens Eefke Bastianen (PvdA) gaat de wet meer kosten dan ze ople vert. „Het inkomen van een groep kwetsbare mensen gaat fors achteruit. Dit heeft een groot aantal consequenties. Het kind gaat straks weer bij oma wonen." Bastianen schetste een beeld van meer hangjongeren op straat, meer sociaal isolement en meer kans op verslavingen. Ook werkt de wet vol gens haar fraude in de hand. „Willen we op Tholen sociale recherche in auto's op straat?" Ook de andere commissieleden maakten zich zorgen over de gevolgen van de wet. „Het kan tot spanningen in huishou dens leiden", aldus Kees Koopman (ABT). Annie Vogelaar (SP) vroeg aandacht voor de positie van mantelzorgers en mensen met een arbeidsbeperking. „Moeten die straks als tegenprestatie voor hun uitkering ergens veertig uur koffie gaan zetten?" Chris Koop man (SGP) was ook al somber. „Dit treft de allerzwaksten. We hebben lokaal maatwerk nodig." Volgens wethouder Jan Oudesluijs worden de mogelijkheden om de meest schrijnende gevallen te ontzien op dit moment onder zocht. „Daar hebben we oog voor." Ook wordt in overleg met de Betho en onderne mers gekeken naar manieren om de arbeids participatie te vergroten. „We denken aan onderhoud van het groen en onderhoud van het buitengebied." Oudesluijs erkende de fraudegevoeligheid van de nieuwe regels, met name waar het gaat om de precieze sa menstelling van gezinnen. „Er gaat duidelijk meer werk op ons afkomen." Op I juli komt de gemeente met een nieuwe verordening, waarin het aangepaste beleid is uitgewerkt. Eerder albij het bespreken van de kaderno ta. zullen de contouren van het nieuwe be leid duidelijk worden. ft Energieweg 11J - 4691 SE Tholen - tel. 0166 60 93 33 www.vanhouteinterieur.nl Bergen op Zoom WWW Bosstraat 24 REPARATIE» T: 0164-24 22 16 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 11