LABO BAL Stool weg Sint-Annaland nog Schaalvergroting nodig dit jaar volledig op de schop OPRUIMING! KORTING TOT VERMAL 2>T53— "57 Sm voor koopkrachtbinding Groen van Prinsterer houdt Eben Haëzer van schaaktitel Verbouwing jjeftart! Politie pakt Fluplander en Nieuw-Vossemeerder op AUTOSCHADE? Plan zwembad bij Dorpstafel Verbeteren dijk langs Havenweg Donderdag 26 januari 2012 68c jaargang no. 11 Nieuw asfalt, een vrij liggend fietspad, dynamische ver lichting en nieuwe bomen. Waterschap Scheldestromen begint maandag met de voorbereidende werkzaamheden aan de Stoofweg bij Sint-Annaland. Dat liet het schap dinsdag weten tijdens de informatieavond in de Welle- vaete. En daarmee komt officieel een eind aan het jaren lange gesteggel over de herinrichting van de weg. Gefaseerd Planning Overlast Ongelukkig moment Schaalvergroting van de supermarkten is noodzakelijk om een hoge koopkrachtbinding te realiseren en afvloei ing van koopkracht tegen te gaan. Die conclusie trekt ad viesbureau BRO uit Boxtel dat door de gemeente Tholen is om de forse uitbreidingen van de super markten in Tholen en Sint-Annaland te onderbouwen. Voor twee scholen aan lokalen leeg Die Heenetrecht door naar Zeeuwse damfinale Nog steeds tekort openbare scholen Ruim 93.000 kilo gebruikte kleding Mogelijk doorbraak in moordzaak Henry Meye Deze week De politie heeft vrijdagochtend in Sint Philipsland en Nieuw-Vossemeer twee mannen aangehouden die ver dacht worden van de moord op Henry Meye in Sint-Maar tensdijk. Meye werd in de nacht van 7 op 8 juni doodge schoten in zijn woning aan de Keethil. De aanhouding wordt gezien als doorbraak, maar het openbaar ministerie is zeer terughoudend met het geven van informatie. Omwonenden stellen kritische vragen over uitvoering werkzaamheden voor autoschades bij alle merken complete schadeafhandeling bij uw verzekeringsmaatschappij Focwa eurogarantiebedrijf Voltstraat 2,Tholen, tel. 0166-607060 Eendrachtbode, de Thoolse Courant Postbus 5, 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 0166-657007 b.g.g. 653474 Telefax 0166-657008 E-mail: redactie@eendrachtbode.nl advertentie@eendrachtbode.nl admin@eendrachtbode.nl Website: www.eendrachtbode.nl Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Bankrekening 30 30 05 556, Giro 12 44 07 Abonnement 17,75 per halfjaar, 32,00 per jaar, per post 59,75 per jaar, allemaal incasso. Losse nummers 1,-. Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur. Advertentieprijs 0,34 plus btw per mm. Hoofdredacteur W. Heijboer. j a i "1 Tholen, Sint-MaartensdijkSint-Annaland Meer veiligheid is de aanleiding voor de verbetering van de door gaande weg tussen Sint-Annaland en Stavenisse. In de huidige situatie ma ken automobilisten, landbouwvoer tuigen, fietsers en wandelaars ge bruik van dezelfde weg. Dat gaat veranderen. Aan de noordkant van de Stoofweg komt een vrij liggend fietspad van drie meter breed. ..Door snel en langzaam verkeer van elkaar te scheiden ontstaat een veiligere verkeerssituatie", zei Willem Gin jaar, lid dagelijks bestuur van het wa terschap. Gelijktijdig pakt het water schap de weg aan. Die verkeert al jaren in erbarmelijke staat. Ruim veertig bezoekers kwamen op de in formatieavond af. Het waterschap start maandag met de voorbereidende werkzaamheden: het rooien van de populieren aan de zuidkant van de weg. Die werk zaamheden nemen afhankelijk van de weersomstandigheden ongeveer twee weken in beslag. Na die tijd blijft het een tijd stil op de Stoofweg. Het groot onderhoud aan het wegdek en de aanleg van het fietspad volgen 30 januari tot en met 10 februari rooit het waterschap de populieren aan de Stoofweg. Er wordt een wegafzetting in gesteld van half acht tot half vijf. Bedrijven en woningen blijven in overleg bereikbaar. 6 augustus start groot onderhoud wegdek en aanleg fietspad. Werkzaamheden nemen ongeveer tien weken in beslag. Begin november plant het waterschap esdoorns langs de weg. Het doortrekken van het fietspad tussen de Hoenderweg en de rotonde bij de Langeweg gebeurt afhankelijk van de verwerving van de gronden in 2013. na de bouwvakvakantie, medio au gustus. De werkzaamheden worden gefaseerd uitgevoerd. Fase één be staat uit het asfalteren van de weg tussen de Dorpsweg en Langeweg en de aanleg van het fietspad tussen de Hoenderweg en Dorpsweg. Daar voor trekt het schap tien weken uit. Eind november plant de wegbeheer- der nieuwe bomen. „Esdoorns", zegt Geert Boekema. projectleider en ver antwoordelijk voor de uitvoering. ..Die groeien een stuk minder hard en .worden hooguit vijftien meter hoog." Bijkomstigheid is dat de be woners van Vroonland, waarvan de tuinen aan de Stoofweg grenzen, niet langer zomers in de schaduw zitten. Het doortrekken van het fietspad vanaf de afslag met de Hoenderweg tot aan de rotonde bij de Langeweg volgt na het verkrijgen van de gron den. Die zijn nu nog in handen van twee particulieren en de Hervormde Gemeente. Overleg over de gronden neemt de gemeente voor haar reke ning. Door het faseren van de werkzaam heden probeert het waterschap de overlast zoveel mogelijk te beper ken. Toch ontkomt het schap niet aan een wegafzetting. Tijdens het kappen van de bomen is de doorgaande weg tussen half acht 's ochtends en half vijf 's middags afgesloten voor het verkeer. Bedrijven en woningen zijn in overleg met de uitvoerder. Marco Berkeij. wel bereikbaar. Hetzelfde geldt tijdens het groot onderhoud aan het wegdek en de aanleg van het fietspad. Tijdens die periode is de Stoofweg tussen de Dorpsweg en Langeweg volledig afgesloten. Ge durende de werkzaamheden stelt het waterschap een omleidingsroute in via de Oudelandseweg, Havendijk en Veilingweg. ..De bushalte ver plaatst dan tijdelijk naar de veiling", aldus Boekema. „En de fietsenstal ling naar het terrein van de brand weer aan de Veilingweg. Na afloop van de presentatie waren er een aantal kritische vragen. Zo stelde Gert-Jan Boudeling van de ZLTO (Zuidelijke Land- en Tuin bouworganisatie) dat het tijdstip van fase één, het vervangen van het weg dek en de aanleg van het fietspad, op een ongelukkig moment is gekozen. ..Waarom midden in het oogstsei- zoen". zei hij. Boudeling had de werkzaamheden liever in het vroege voorjaar of late najaar gezien. Het waterschap gaf toe geen rekening te hebben gehouden met het oogstsei- zoen. ..Bij fase twee houden we hier zeker rekening mee", zei Boekema. Ook Han van Iwaarden, van de boer derijwinkel en het bloemzaadbedrijf aan de Stoofweg, vreest voor hinder. Hij verwijst naar de omleidingsroute. „Met een combine door het dorp is onmogelijk. Kan het landbouw ver keer geen uitzondering krijgen?" Boekema gaf aan dat het in overleg mogelijk is. ZIE VERDER PAGINA 5 Tholen. Sint-Maartensdijk en Sint- Annaland hebben volgens BRO een verzorgende functie voor zowel de eigen inwoners als de omliggende dorpen. „Het aanbod in de andere kernen is beperkter van omvang en primair bedoeld voor de eigen inwo ners." Het adviesbureau constateert dat er vooral uit Oud-Vossemeer en Sint Philipsland veel consumenten naar supermarkten in West-Brabant gaan. Inwoners uit Poortvliet gaan naar de supermarkt aan de Postweg in Tholen. Daarmee worden de loka le winkels onder druk gezet, terwijl in de overige' woonkernen de koop krachtbinding een stuk hoger is. „Winkels zijn van groot belang voor de leefbaarheid in kleine kernen', zegt BRO. „Voor zover mogelijk, is behoud van een dagelijks pakket aan voorzieningen in elke kern het uit gangspunt. Het aanbod moet wel passen bij de verzorgingsfunctie van de kern." Om de gewenste detailhandelsstruc tuur te realiseren, is versterking en optimalisatie van het dagelijkse arti kelenaanbod in vooral de grotere kernen Tholen, Sint-Maartensdijk en Sint-Annaland van belang, aldus het Brabantse adviesbureau. Mede in relatie tot de bevolkingsgroei, vooral in Tholen, is schaalvergro ting van het supermarktaanbod ge wenst. De supermarkten in Tholen en Sint-Annaland hebben een te be perkte omvang om de hedendaagse consument te kunnen voorzien van een compleet aanbod en een vol waardige functie te kunnen vervul len voor de omliggende dorpen. „Eigentijdse supermarkten vormen een reeel alternatief voor het super marktaanbod in West-Brabant. Voor de servicesupermarkt volstaat een omvang van circa I400 tot 1600 m2 winkelvloeroppervlak en voor de discountzaak een omvang van circa 800 tot KMX) m2." De C1000 Tholennu 812 m2 aan de Postweg, krijgt er in Vestetuin 650- 750 m2 bij. De Aldi. met nu 475 m2 aan de Kotterstraat in Tholen, wordt uitgebreid met 300-400 m2 in Veste tuin. De Cl (MX) Sint-Annaland, nu 638 m2 aan de Spuistraat, krijgt er met de nieuwbouw 500-700 m2 bij. Met deze forse uitbreidingen wordt de ontwikkelingsruimte voor su permarkten binnen de gemeente Tholen voor een belangrijk gedeelte ingevuld. „Voor kleinschalige ini tiatieven die passen binnen de ge schetste, wenselijke detailhandels structuur dient plaats te zijn: de komst van nieuwe versspeciaalza ken en beperkte uitbreiding van de overige supermarkten in de ver schillende dorpen." ZIE VERDER PAGINA 3 De verwachting is dat er over tien jaar verspreid over de gemeente Tholen voor twee complete basis scholen aan leslokalen leeg staan. Dat gevolg van de bevolkings- krimp. de ontgroening en de klei nere gezinnen schetste wethouder Peter Hoek tijdens een rondeta felconferentie die de gemeente or ganiseerde over de toekomstvisie Bestemming Tholen 2025. Heeft iedere woonkern over tien jaar nog wel een eigen basisschool? Moeten openbare en bijzondere scholen sa mengaan? Is de aanwezigheid van een school vereist voor de leef baarheid? Vragen die aan bod kwa men en waarover heel verschillend werd gedacht. De ontwikkelingen, de gevolgen daarvan voor tien be leidsterreinen, ze kwamen uitge breid aan bod. Een conclusie was dat er meer samengewerkt moet worden. Maar ook dat de recreatie de motor kan zijn voor veel ont wikkelingen op Tholen. Zie verder pagina 5. Moest Die Heenetrecht uit Oud-Vossenieer vorig jaar de damtitel nog af staan aan Ter Tolne, dit jaar zijn ze weer terug op volle sterkte. De Vosse- meerders wonnen gisterenmiddag alle spelen en daarmee ging de zege naar het eerste team van Die Heenetrecht. De Groen van Prinstererschool uit Scherpenisse mag zich een jaar lang het beste schoolschaakteam van Tholen noemen. Ook opvallend was de derde plaats voor Die Heenetrecht bij het schaken. Daar deed de Vossemeerse school dit jaar voor het eerst aan mee. Het Comité2MctcrI0 cn dc Dorpsta fel Sint-Maartensdijk/Scherpenisse presenteren op dinsdag 14 februari een alternatief plan voor het behoud van zwembad Haestinge. Dat ge beurt op een mini-symposium in Haestinge waarin een aantal spre kers hun licht zullen laten schijnen over het plan. Het gaat onder meer om personen die betrokken zijn bij het alternatief. Het openluchtbad sluit als er een binnenbad komt op de uitbreiding van vakantiepark de Pluimpot in Scherpenisse. Het co mité vreest dat het te klein wordt en pleitte eerder voor een buitenbad bij het binnenbad. De gemeenteraad moet dit voorjaar een besluit nemen over de toekomst van de zwemba den in Tholen en Sint-Maartensdijk. Het college van burgemeester en wethouders besloot dinsdag om de beide zwembaden dit jaar voor 5400 euro te laten beveiligen. Het bestuur van het openbaar on derwijs zal nog verder moeten be zuinigen om het tekort op de begro ting voor dit jaar weg te werken. Het tekort is nog 143.340 euro. Dat is 93.329 euro minder dan vorig jaar. De personeelslasten voor acht basisscholen drukken met 4,5 mil joen het zwaarst op de begroting. OcTHO verwacht op lonen en sala rissen dit jaar 28.000 euro te bezui nigen. Dinsdagavond bespreekt de commissie samenleving het voor stel om de ingediende begroting voor dit jaar goed te keuren. De gemeente wil dat het waterschap Scheldestromen zo spoedig moge lijk begint met het verbeteren van de Havenweg in Sint-Annaland. Het gaat om de dijk langs de haven die al langer op de nominatie staat om opgeknapt te worden, maar b. en w. willen het snel laten gebeuren om dat er nu geen werkzaamheden plaatsvinden voor het inrichten van het havengebied. Volgens wethou der Frank Hommel zouden de mate rialen nu nog vanaf het water aan gevoerd kunnen worden. Het is een waterkerencle dijk. B. en W. verzoe ken het waterschap ook om de kos ten hiervan voor te financieren. In de gemeente Tholen is het afge lopen jaar 93.1 18 kilo gedragen kle ding en schoeisel ingezameld via de groene containers van KICI. De or ganisatie verhandelt de nog goed draagbare kleding in landen buiten Europa. Vooral uit Midden- en Oost-Afrika nam de vraag toe. De rest wordt gerecycled. Naast kle ding zijn oude handdoeken, lakens en gordijnen welkom. Het geld dat KICI met haar activiteiten ophaalt, gaat naar goede doelen zoals het Nederlandse Rode Kruis. In 2011 doneerde KICI in totaal meer dan 1,3 miljoen euro aan goede doelen. Tel. 0166 - 66 23 15 Advertentie I.M. Jan Elenbaas uit Poortvliet kwart eeuw huisschilder Stijn Visser wil met bandje wereld veroveren Goud voor Geert Uijtdewilligcn van Sint Joseph EN VERDER..: Angst dorpen voor grote supermarkten Vestetuin Duits schip maakt slagzij bij Stavenisse AARZELEN IS HETLOTOM ONS BESLUIT VOOR TE ZIJN Dit nummer bestaat uit 14 pagina's Bij het schaken was het spannend tot aan het eind. De Groen van Prinsterer school en het eerste team van de Eben Haëzer gingen lange tijd gelijk op. Tot na de laatste ronde stonden beide scholen op 15 punt. Toch behaalde de school uit Scherpenisse de overwinning door een voorsprong van anderhalf bordpunt. Een nipte overwinning. En daarmee heeft de Groen van Prinstererschool zich ge plaatst voor de Zeeuwse schaakstrijd op 7 maart in Lewedorp. De derde plaats ging naar het tweede team van Eben Haëzer met zes punten. De verdore uitslag van het schaken: 4. De Regenboog 5 p; 5. Die Heenetrecht 4,5 p: 6. Eben Haëzer 3 3 p; 7. De Ark 2 p; 8. School met de Bijbel (Sint-Annaland) I 5 p. Bij het dammen stonden Die Heenetrecht en Ter Tolne tot de vierde ronde gelijk. Toch wisten de Vossemeerders in ronde vijf de Tholenaren met 4-0 maximaal te verslaan. Vanaf dat moment was het voor Tholen een gelopen race. Ze kregen het gat woensdagmiddag niet meer dicht gespeeld. Ter Tolne 2 werd derde met 11 punten. Die Heenetrecht en Ter Tolne krijgen met hun eerste en tweede plaats toegang tot het Zeeuws kampioenschap. De verdere uitslag van het dammen: 4. Eben Haëzer 10 p: 5. Die Heentrecht 2 9 p; 6. Koningin Julianaschool 1 8 p; 7. Schcxil met de Bijbel 8 p; 8. De Casembroot 2 8 p; 9. Regenboog 2 8 p; 10. Oos- terscheldeschool 1 7 p; 11De Casembroot 1 7 p; 12. Koningin Julianaschool 2 6 p; 13. Groen van Prinstererö p; 14. Regenboog 1 5 p; 15. Oosterscheldeschool 2 4 p; 16. De Ark 2 p. De winnaars van het schaken aan de voorste tafel: Robert Lindhout, Jacco Smits, Joost van Eenennaam Andries de Jong en Geen van EenennaamAan de achterste tafels de dammers: Vithuirsan Muthukumaru, Romy Hubers, Mitchel Ponse en Bart (jijzen. Rien Hage (links) en Iman van der Jagt bekijken aandachtig de plannen voor de Stoofweg. Volgens een woordvoerder is het on derzoek in een cruciale fase geko men. Vrijdag pakte de politie in de Wilhelminastraat in Sin-Phiiipsland een man op, diens schoonvader werd op het woonwagenkamp in Nieuw-Vossemeer aan de Moorse- weg aangehouden. Volgens oogge tuigen was het team van de politie (met honden) in burger toen ze de mannen aanhielden. De woning aan de Wilhelminastraat zou zijn open gebroken. Ook werd de garage van de man in de Mosselkreekstraat opengebroken en doorzocht. De ver dachten werden maandag voorgeleid aan de rechter-commissaris. Ze wor den verdacht van mcxrrd, en óf doodslag. Het openbaar ministerie loofde onlangs een beloning van 15.000 euro uit voor de tip die zou leiden tot het aanhouden van een mogelijke dader. Of deze premie de zaak heeft versneld, wil het open baar ministerie nog niet zeggen. In de woning van Meye werden wiet- planten aangetroffen. Mogelijk dat de handel in verdovende middelen een rol heeft gespeeld in het drama. In de bewuste nacht zagen buren een man wegrennen en in een auto stap pen die aan de overkant aan de Ha ven stond geparkeerd. De buren wa ren wakker geworden nadat ze i lawaai hoorden in de woning van het slachtoffer. Toen een van hen ging kijken, vond hij het slachtoffer on deraan de trap. Er volgde een uitge breid buurtonderzoek, maar dat le verde niet de gouden tip op. Het onderzoek naar de moord op Meye duurt al zeven maanden.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 1