Dubbelslag voor Laura van Dijke EE Houte Met negen competitieteams zit AVC aan grens in de Meulvliet Boerderij wijkt voor bedrijventerrein CÖ Leger des Heils op proef tweede vrijdagavond open Thoolse zwemster individueel en met team kampioen Zebra's blijft titelkandidaat Koersballen Thoolse volleybalclub positief naar zilveren jubileum Paul Haarhuis bij eilandencup i. DÉ SPECIALIST IN ZONNE-ENERGIE □MBS Energy Systems Donderdag 19 januari 2012 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 Voetbal tweedaagse Sporttraining tijdens eerste avondopenstelling De eerste koopavond bij het Leger des Heils in Sint- Maartensdijk is zodanig succesvol verlopen, dat er een structurele avondopenstelling komt. De kringloopwin kel aan de Riidda Barnenstraat was vrijdag voor het eerst 's avonds geopend. Reden voor de koopavond is het toegenomen aantal bezoekers. De vrijwilligers vroe gen zich af of het rendabel zou zijn om de openingstij den uit te breiden. 5* 3 - AVC begint nieuwe jaar moeizaam Reserves interieur Energieweg 11J - 4691 SE Tholen - tel. 0166 60 93 33 www.vanhouteinterieur.nl ,.Het gaat goed met de vereniging", zegt voorzitter An ton Timmermans van-AVC '87. De Thoolse volleybal club viert dit jaar het zilveren jubileum. Op 21 april, de laatste thuisronde van de competitie, is er een feest avond. Een feestcommissie werkt aan een programma met activiteiten verspreid over het jaar. Vanavond, tij dens de jaarvergadering, komt dat aan de orde. Scheidsrechters Zeeuwse bolus Voetbal uitslagen Dames: Smerdiek 2-GJS 5-1. Vos- meer-Chrislandia 2 1-8. Vierde kl. res.: Stavenisse 2-DVO 3 3-9. Oefenvoetbal: FC Bergen-Thol. Boys 2-1Klundert-TholBoys 4-0, WHS-Vosmeer 2-2. WHS-Halste- ren za 5-1, WHS 2-MZC 6 2-0, Good Luck 2-Thol. Boys 2 1-2, MZC 3-WHS 3 4-3, SPS 3-WHS 4 4-3. De GoedWare eilanden cup indivi dueel gooit het met de editie die 5 februari start over een andere boeg. De finaledag, op 3 juni bij tennis club De Ruucstoppelen in Sint Phi lips land,wordt anders georganiseerd dan voorgaande jaren. Er is een een officiële scheidsrechter aanwezig bij de finales in de hoofdklasse en ex-prof Paul Haarhuis komt een tennisclinic en demonstratie geven. Inschrijven voor het tennistoernooi kan tot en met 27 januari via eilan- dencup.nl. Zaterdag 21 januari uur Stavenisse-WHS(vr.) 14.30 Meto-Thol. Boysfvr.) 18.00 Tricht-Smerdiek 2 da. 14.30 Bruse Boys-Noad da. 11.45 NTTV-Vosmeer da. 11.00 Thol. Boysda.-Good Luckfvr.) 14.30 WHS 2-Kapelle 2(vr.) 14.30 Meto 2-Thol. Boys 2(vr.) 18.00 Internos 2-WHS 3 12.45 Moe 2-Noad 4 15.00 FC Bergen 3-SPS 4 15.00 Thol. Boys 4-Oudemolen 2 12.30 WHS 4-Duiveland 4(vr.) 13.30 De Jeugd Voetbal Opleiding Zeeland (JVOZ) organiseert in de voorjaars vakantie een voetbal tweedaagse in Sint-Maartensdijk. Deze wordt op woensdag 22 en donderdag 23 febru ari gehouden bij sv Smerdiek en is bedoeld voorThoolse kinderen in de leeftijd van 7 tot en met 14 jaar. Trai ners van JVOZ, waaronder Dennis en Gérard de Nooijer en Dolf Roks, en van Smerdiek geven de kinderen op beide dagen van tien tot drie uur voetballes. Inschrijven kan via de site van de voetbalopleiding.jvoz.nl. En rendabel was het. „Vooral het eerste uur was het een drukte van belang", stellen coördinatoren Bram van de Sande en Huub Franssen na afloop vast. Naast de vaste klanten, brachten met name veel nieuwe mensen een bezoek aan de kringlo per. ..We gaan hier voorlopig mee door", zegt Franssen. Het Leger des Heils is voorlopig iedere tweede vrijdagavond van de maand ge opend. Deze zomer besluiten de vrijwilligers of de koopavond blij vend een toegevoegde waarde heeft. Om de avond een extra stimulans te geven, gaf ClOS-student (sportop- leiding) Milo Oppelaar uit Scherpe- nisse een sporttraining. Daar deden verschillende vrijwilligers, waaron der Lies Hage en Huub Franssen aan mee. De fitnessapparatuur is ingeza meld door de vrijwilligers naar aan leiding van een oproep in de media. Dat resulteerde in acht toestellen. Inmiddels staat de fitnessapparatuur te koqp in de kringloopwinkel. De kringloopwinkel van Leger des Heils in Sint-Maartensdijk is elke dinsdag- en donderdagmiddag van half twee tot vier uur geopend en ie dere eerste zaterdag van de maand van tien tot twaalf uur en de tweede vrijdagavond in de maand van zeven tot negen uur. Zwemster Laura van Dijke (1998) uit Tholen is dit weekend zowel indi vidueel als met haar team Brabants kampioen geworden. Ze deed mee aan de Brabantse winterkampioenschappen zwemmen in Roosendaal en kwam daarbij uit voor en met een team van zwemvereniging Hiëro- nyinus uit Bergen op Zoom. Van Dijke zwom de 100 meter vrije slag, 100 meter schoolslag en de vier keer 100 meter wisselslag es tafette. Na maanden van blessures en ziekte besloot Laura in decem ber geen wedstrijden meer te zwemmen en zich volledig te rich ten op het kampioenschap in Roosendaal. Dat bleek een goede beslissing. Aangezien de specialiteit van Van Dijke bij de schoolslag ligt, besloot zij op de eerste afstand (100 meter vrije slag) niet voluit te gaan. In een tijd van 1:07.57 tikte zij als dertiende aan met een persoonlijk record van bijna twee seconden. Bij de 100 meter schoolslag stond Laura als derde geplaatst. Al na 50 meter bleek dat zij in goede condi tie is. In een tijd van 1:20.39 werd Laura, ruim een seconde voor de nummers twee en drie, Brabants kampioen. Ze zwom tevens een persoonlijk record van ruim vijf se conden. De eindtijd bleek echter 0.13 seconde teveel voor een start bewijs op het Nederlands junioren kampioenschap. Maar Laura haalde haar startbewijs alsnog in de wisselslag estafette. Ze kwam in deze estafette uit op de 100 meter schoolslag. In een tijd van 4:57.54 werd het team van Van Dijke Brabants kampioen én heeft het eei\ startbewijs verdiend voor de wisselslag estafette in Amster dam op zondag 5 februari. Zwem- club Hiëronymus haalde veel plaat sen op het erepodium tijdens de Brabantse kampioenschappen en is daarmee met een totaal van 46 me dailles op een twee plaats geëin digd. na Zeester Meerval. ii 4 A 2 L Laura van Dijke in actie op de 100 meter schoolslag. Het eerste herenteam van volleybalclub AVC '87 heeft afgelopen zater dag een 3-1 overwinning geboekt op het team van VAT uit Hoogerhei- de. Dit team staat onderaan in de klasse en de heren van AVC I dachten dit klusje wel even te klaren, temeer daar ze zelf zeer solide op een tweede plaats staan. Vanaf het begin van de eerste set bleek al dat VAT niet naar Tholen was gekomen om zich zo maar ge wonnen te geven. De tegenstander ging fel van start en de heren van AVC zijn eigenlijk nooit echt in de wedstrijd gekomen gedurende de eerste set. Teveel onnodige fouten zorgden ervoor dat steeds tegen een kleine achterstand werd aangeke ken. Pas tegen het einde van de eer ste set kwam AVC op gelijke hoogte, en zelfs even op voorsprong, maar het fel spelende VAT bleef vechten en won uiteindelijk de eerste set met 24-26. Ceciliaweg 2 1 4697 RV I Sint-Annaland 0166 - 65 43 35 I www.bcon-energysystems. s.nl I De tweede set begon AVC wat beter en werd er regelmatig een voor- spon" opgebouwd, maar ook nu bleek de tegenstander taai en was AVC niet op maximaal vermogen waardoor het steeds nog even span nend werd. Hetzelfde beeld bleef in de derde set: een moeizaam spelend AVC dat nog steeds te onzuiver was in de pass, te matig in de afronding en re gelmatig slordig in de service. En een tegenstander die nog steeds niet opgaf. De heren van AVC trokken de set wel naar zich toe en wonnen deze dan ook met 25-23. In de vierde set was het verzet van VAT enigszins gebroken en kon AVC regelmatig een wat ruimere voorsprong nemen en de set uitein delijk winnen waardoor de 3-1 winst een feit was. Hoewel niet de beste wedstrijd van het seizoen, staat AVC na tien wedstrijden op een degelijke tweede plaats achter de ongeslagen nummer één, Mikro Electro/sr uit Roosendaal. De Thoolse volleybal lers hebben een voorsprong van zes punten op de nummer drie. Het eerste damesteam had vrijdag avond een zeer lastige uitwedstrijd tegen de koploper Mytilus uit Goes. Hoewel de dames een goede wed strijd gespeeld hebben, bleek de te genstander toch een maatje te groot en ging de wedstrijd verloren met 4- 0. Het spelbeeld en het feit dat het team langzaam maar zeker compleet wordt na alle personele problemen in de eerste seizoenshelft geeft hoop. De huidige zesde plaats kan nog verbeterd worden en misschien dat daar zaterdag thuis tegen het team van Sic Pugno 2 uit Bergen op Zoom al mee begonnen kan worden. De heren 2 van AVC hebben vrij- Advertentie I.M. Het zaalvoetbalteam van Zebra's blijft één van de kandidaten voor het kampioenschap in de B-poule na een overwinning op Het Keeten- Westdorp. De competitie in Meul- vliet in Tholen werd afgelopen week hervat met twee twee wed strijden in de B poule. Zebra's won met 9-0 van Het Keeten-Westdorp. Het was een wat rommelige wed strijd met de Zebra's als betere ploeg, wat vooral bleek uit het be tere veldspel. De kansen die zij kregen werden beter benut en een Uitslagen van de gespeelde koers- balwedstrijden van: Meulvliet: 1mevr. A. Suurland en mevr. L. van Bale 23 p.; 2. mevr. J. Bos en W. Bijl 20 p.; 3. mevr. C. Sprenkels en J. Suurland 18 p.; 4. mevr. H. Schot en W. Deurloo 17 p.; 5. mevr. L. Verschoor en J. Sprenkels, en mevr. J. Verbraeken en mevr. D. Lindenberg 13 p.; 7. mevr. A. Hilgerson en mevr. R. Bo- lier 10 p. dagavond gespeeld tegen Podarwic en de wedstrijd met 3-2 gewonnen. Het team moest vol aan de bak tegen de concurrent om de nummer één positie. Het werd een spannende wedstrijd tussen twee teams die dui delijk aan elkaar gewaagd waren. Na vier sets was er een terechte 2-2 stand bereikt en moest de vijfde set de beslissing gaan brengen. Daarin ging AVC goed van start en werd de voorsprong vastgehouden De heren staan nu, met een wed strijd minder, op drie punten afstand van koploper Podarwic en kunnen, als ze de inhaalwedstrijd met 4-0 winnen, een voorsprong opbouwen van twee punten. Het derde heren team verloor zaterdag met 1-3 van Dunamis. uitblinkende keeper zorgde ervoor dat de Zebra's déze wedstrijd af sloot met een overwinning. Gebr. Roggeveen won met 9-8 van Kla vertje Bier en speelt hiermee ook nog mee in de top van de B-poule. In de eerste helft was Gebr. Rogge veen het betere team en er werd makkelijk gescoord. De ruststand werd met 6-3 bereikt. In de tweede helft werd het nog spannend door dat Klavertje Bier op conditie te rugkwam en het de gebroeders nog moeilijk maakte. Gezelligheid vóór Alles/Sint- Maartensdijk: 1. C. Breure 28 p.; 2. mevr. W. Kloet 24 p.; 3. mevr. C'. van Mierlo 21 p.; 4. F. de Jong 19 p.; 5. mevr. A. Poot 17 p.; 6. W. Bijl 15 p.; 7. mevr. A. Bocxe 14 p.; 8. mevr. T. Breure 6 p. Oud-Vossemeer: 1. mevr. C. Ha- vermans 29 p.; 2. mevr. L. van Poortvliet 25 p.: 3. mevr. L. Weeze- naar 19 p.: 4. mevr. C. van Mierlo 15 p.; 5. mevr. B. Roggeband, en mevr. J. de Bakker 9 p.; 7. mevr. J. van Houte, en N. Moerkerken 8 p. Anton Timmermans staat klaar om te serveren in de wedstrijd van AVC heren 3. Aan het net v.Ln.r. Bart Fraipont. Daan Rijsdijk, Wim Baaij, Ruben Molenaar en Arjan den Dekker. Met name de betrokkenheid van de leden is iets wat Timmermans tot te vredenheid stemt. „De laatste twee jaar hebben we een actieve groep en dat is een grote plus." Er is een acti viteitencommissie ontstaan, die za ken op touw zet zoals afgelopen jaar een jeugdkamp, een dagje zwem men en het oliebollentoernooi. Ook kent de club al sinds jaar en dag een volleybaltoernooi voor de Thoolse scholen. De trainingsavonden worden mo menteel ook erg goed bezocht, vindt de voorzitter. .Afgelopen vrijdag waren er op de training zomaar vier meisjes en een jongen voor het eerst, dus dan gaat het snel", meldt hij. Groei van het aantal teams zou AVC overigens in de problemen brengen wat ruimte betreft. Bijvoor beeld als er mini's zouden moeten doorstromen naar de C-jeugd. Want nu spelen vier senioren- en vijf jeugdteams in de Neyobo-competi- tie en daarmee is de sporthal in Tho len een hele zaterdagmiddag bezet bij een thuisronde. „We spelen op drie .velden tegelijk, en dan zit je met negen teams van kwart over een tot zeven uur vol", legt secretaris Diana Schoneveld uit. Nu al zijn er soms problemen als de sporthal no dig is voor een groot evenement en de vaste gebruikers moeten wijken. „We plannen de wedstrijden name lijk niet zelf in, dat doet de Nevo- bo." Jaarlijks is er een overleg van de vaste gebruikers - zoals korfbal club Emergo en badmintonclub Ba- tho - over dat soort zaken. De volleybalbond heeft het aantal districten verkleind, waardoor Tho len nu binnen het district Zuid valt dat zich uitstrekt tot in Limburg. Het betekent onder meer dat tegen standers van verder weg kunnen ko men. Het derde herenteam van AVC bijvoorbeeld heeft zaterdagmiddag Dunamis uit Tilburg op bezoek. De herindeling gaat gepaard met aan passing van reglementen. Zo moe ten clubs voor teams die in de twee de klasse of lager uitkomen zélf scheidsrechters leveren. Elf leden van i^VC hebben zich aangemeld voor de cursus en Marianne van de Hout coördineert de scheidsrech- tersgroep. „Het voordeel is datje bij thuiswedstrijden altijd verzekerd bent van scheidsrechters, want in het verleden gebeurde het nogal eens dat de aangestelde scheids rechter niet kwam opdagen", zegt ze. AVC heeft nu drie herenteames.een damesteam, drie teams bij de meis jes en twee bij de jongens. Daar naast 23 mini's, dat zijn spelers in de leeftijdsgroep 6 tot 12 jaar. „Daar is best veel verloop in", zegt Schoneveld. Ze meldt ook dat de club erin is geslaagd om voor alle teams nieuwe shirtsponsors te vin den. Zaterdag is Anton Peeters uit Ber gen op Zoom in Meulvliet om cur sist Martijn Büchner te beoordelen die de wedstrijd van het derde he renteam leidt. Peeters is zelf jaren volleybalscheidsrechter geweest en heeft op hoog niveau gefloten. Nu is hij begeleider, beoordelaar en examinator voor de cursus VS-2. De Bergenaar is geen onbekende op Tholen. „Ik heb in het verleden de dames van Amigos nog getraind die toen in de eerste klasse uitkwa men." Amigos is de volleybalclub uit Oud-Vossemeer die in 1987 fu seerde met Veronica uit Sint-Maar tensdijk. zodat AVC '87 ontstond. AVC-voorzitter Anton Timmer mans komt zelf uit de Amigos-gele- deren, waar hij al vóór de fusie be stuurslid was. Behalve bestuurlijk en als speler is de Vossemeerder een reeks van ja ren betrokken geweest bij de com petitie (in toernooivorm) voor de mini's. En momenteel is hij ook coach van het' eerste herenteam. Dat neemt het zaterdagmiddag op tegen VAT uit Hoogerheide. .Ze staan laatste, maar we moeten ze niet onderschatten. De instelling om met 4-0 te willen winnen is wat ik wil zien", houdt hij zijn spelers voor de wedstrijd voor. De volley ballers peppen elkaar op met hun gebruikelijke yell: Zeeuwse bo lus!" Op Welgelegen in Tholen valt de boerderij van de familie Goorden mo menteel ten prooi aan de slopershamer. De schuren zijn praktisch ver dwenen, daarna is het woonhuis aan de beurt. Het agrarische bedrijf in de zuidoosthoek van de polder Oud-Vossemeer moest plaats maken voor de uitbreiding van het bedrijventerrein Welgelegen. Akkerbouwer IMV1.M. Goorden heeft inmiddels een nieuw bedrijf gesticht aan de Hik- seweg in Oud-Vossemeer. Hij was de derde generatie Goorden op de boerderij, waarvan de bouw in maart 1929 is aanbesteed door zijn overgrootvader M. Goorden. De ze was boer op De Laatste Stuiver en liet de nieuwe boerderij bouwen voor zijn zoon PJ. Goorden. Later was diens zoon A.A.M. Goorden de bewoner. De boerderij, die nog eigendom is geweest van de Belgische familie Wauquez, stond decennialang aan de Langeweg in Oud-Vosse meer. De ontwikkeling van het bedrijventerrein Welgelegen aan de westkant van de Oud-Vossemeersedijk was een aantal jaren geleden voor de gemeente aanleiding om dit deel van de polder onder de plaats Tholen te brengen. Tegelijkertijd ivcTd het oostelijke stuk van de Lan geweg omgedoopt in Welgelegen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 11