Superboeren pakken winst bij Noad '67 Ballen vliegen door de lucht in Thoien Van Buuren langer bij Boys Van der Slikke op erepodium Smerdiek 3 wordt vierde in vijfde klasse damesvoetbal Koersballen Verblijf Johan Nagtegaal bij DVV blijft tot één seizoen beperkt Ruiter Koopman kampioen 2011 Erwin de Nijs uit Thoien zorgt voor frisse wind bij WHS Nederlaag ZSC Donderdag 12 januari 2012 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Vios heeft laatste woord bij Emergo Johan Nagtegaal stopt aan het eind van het seizoen als trainer bij DVV'09, de fusieclub uit Dirksland. Nagte gaal neemt de verantwoording voor de tegenvallende re sultaten van de club in de westelijke vierde klasse F. Ook zijn afgesproken randvoorwaarden niet ingevuld. Nagte gaal is bezig aan zijn eerste jaar bij de vereniging die ontstond uit de samensmelting van VV Dirksland en DES'67. „We halen de sportieve doelstelling niet en dan moetje als trainer je conclusies trekken." De superboeren hebben zaterdag de geel-groenen uit Sint Philipsland met 0-3 verslagen. Jong de Graafschap was drie dagen te gast bij voetbalclub Noad '67 voor een trainingskamp. Dat werd afgesloten met een wedstrijd tegen de hoofdmacht van de Fluplandse vereniging. Flinke knallen en ballen die hoog de lucht in schieten. Wie op oudejaarsdag niet wist wat hem of haar 's mid dags tussen half twee en vier uur overkwam vanwege het kabaal, had even op de voormalige oesterputten kunnen kijken. Daar hadden Lennard Berrevoets en Frans Braai voor de tweede keer een kjuitje mensen verzameld om car bid te'Schieten. Er werd een aantal melkbussen aange sleept en wat ballen en dat zorgde voor best wat be langstelling. Zo werd al knallend afscheid genomen van 2011. De organisatoren van het carbid schieten zijn van plan om het volgend jaar weer te doen. In de laagste klasse van het damesvoetbal is het seizoen voor het eerst verdeeld in een najaars- en een voorjaars competitie. In de najaarsronde is een halve competitie afgewerkt. In de vijfde klasse zaterdag was van de drie Thoolse elftallen Smerdiek 3 het succesvolst, met een vierde plaats (20 punten uit tien duels). Tholense Boys eindigde als zesde (16 p), Noad '67 als tiende en voor laatste (3 p). In de vijfde klasse zondag werd Vosmeer dames achtste (vijf punten uit negen duels). Met Erwin de Nijs uit Thoien heeft WHS gekozen voor een frisse wind. De 41-jarige De Nijs is nu nog trainer van de A-jeugd van Tholense Boys. Eerder verdiende hij zijn sporen als trainer bij de voormalige profclub RBC Roosendaal. WHS wordt zijn eerste vereniging als hoofdtrainer. Theo Moerland, bestuurslid techni sche zaken bij de derdeklasser uit Sint-Annaland, is blij dat de vacature van Ko Stoutjesdijk snel is ingevuld. „Met een jonge en doordachte kandidaat, waarvan we denken dat hij de juiste persoon is om te werken met een jonge spelersgroep." Goed gevoel Garageterrein in Poortvliet blank na regenbui Meer bijzondere sportevenementen Voetbal programma Zaterdag 14 januari uur Klundert-Thol. Boys(vr.) 14.30 Stellendam-WHS(vr.) 14.30 Rust Roest-Smerdiek(vr.) 14.30 Waarde-Stavenisse(vr.) 14.30 Domburg-SPS(vr.) 14.30 Smerdiek 2 da.-GJS 12.30 Nieuwdorp-Thol. Boys da.(vr.) 11.30 Vosmeer da.-Chrislandia 2 11.00 WHS 2-MZC 6(vr.) 14.30 Duiveland 2-SPS 2(vr.) 14.30 Stavenisse 2-DVO 3 14.30 Good Luck 2-Thol. Boys 2(vr.) 12.30 MZC 3-WHS 3(vr.) 14.30 SPS 3-WHS 4(vr.) 14.00 Dinsdag 17 januari uur WHS-Smerdiek(vr.) 19.30 Vios heeft zaterdag Emergo met 9-13 verslagen. De ploeg uit Willemstad was te gast bij de korfballers uit Sint- Maartensdijk. In de openingsfase nam Vios het initiatief, maar na een 0-3 tussenstand bracht Emergo het verschil weer terug tot één doelpunt. Dat werd niet vastgehouden, want bij rust was het 6-9 voor Vios. Toch bleef het spannend in de tweede helft, maar Vios had het laatste woord. Marnix Somers (5x), Gerrie Antho- nisse, Harmen van Heemskerk, Lies^ bcth Potappel en Jaco Rip zorgden voor de punten aan Thoolse zijde. Programma zaterdag: Emergo El- Terda 11 u.; Emergo Fl-Juliana 10 u.; Emergo F2-Tjoba 9 u. Het ambitieuze DVV wilde dit sei zoen aanhaken bij de subtop. Op dit moment bevindt de club zich echter in de middenmoot, hoewel de kloof nog wel overbrugbaar is. Nagtegaal, die zelf zo'n twintig jaar in Dirks land voetbalde, ziet echter te weinig perspectief om door te gaan. De in Oud-Vossemeer woonachtige trai ner spreekt van een moeilijke be slissing. „Want al mijn oude vrien den zitten nu in het bestuur." Datzelfde bestuur liet hem in de kou staan bij het invullen van de techni sche staf. „We hebben geen verzor ger en evenmin een elftalleider. Dat is natuurlijk geen gezonde situatie." De klik met de spelersgroep is er volgens Nagtegaal wel. „De trai ningsopkomst is 93 procent. Dat is geweldig." Hoewel het bestuur aan drong op uitstel van de definitieve beslissing, wilde Nagtegaal zelf graag duidelijkheid. „De meeste clubs zijn tenslotte al voorzien." De voorbije weken waren er al wel en kele contacten met verenigingen, ook op het eiland. ..Maar ik vind dat je pas echt met een vereniging moet praten als je er met je huidige club helemaal uit bent." Door die principiële handelswijze bestaat het gevaar dat Nagtegaal ko mend seizoen zonder club komt te zitten. „In dat geval ga ik de cursus voor TC II volgen. Dan zou ik in de toekomst tot en met de tweede klas se kunnen trainen. Het is bovendien een dermate intensieve opleiding dat je die niet kunt volgen als je ook nog een club traint." Nagtegaal trainde eerder Vosmeer, zowel de zondag- als de zondagafdeling, en ook Lepelstraatse Boys. Paul van Buuren is ook komend seizoen hoofdtrainer van Tholense Boys. Van Buuren. die twee jaar geleden het stokje tussentijds over nam van de opgestapte Jacco Theu- nisse, ziet voldoende perspectief voor een langer verblijf op de Bent. „We hebben een jonge groep die nog wel een stapje vooruit kan zet ten. Het tweede elftal doet het goed. En we zijn leuk bezig met een team onder de 23 jaar. Er zit genoeg potentieel in deze club." Wel moet Tholense Boys op zoek naar een nieuwe elftalleider. Keep erstrainer Kees Geuze neemt die taak op dit moment waar. In het nieuwe seizoen wil Geuze zich weer helemaal richten op de goalies. Met het vertrek van Erwin de Nijs naar WHS komt ook de po sitie van trainer bij de A-jeugd vacant. Van Buuren heeft er ver trouwen in dat de technische staf binnenkort op een verantwoorde manier wordt ingevuld. Een schrif telijke enquête in de spelersgroep lag ten grondslag aan het besluit om de verbintenis te verlengen. Ook werden tal van individuele ge sprekken met spelers gevoerd. De uitkomst was positief. „De sfeer is super." Wel blijven er volgens Van Buuren verbeterpunten. met name als het gaat om de randvoorwaar den. „Een trainingskampje en dat soort zaken horen er tegenwoordig bij veel clubs wel bij. We moeten zorgen dat deze jongens bij Thoien willen blijven." Reiningruiter Jan Pieter Koopman uit Sint-Maartensdijk is door de Dutch Reining Horse Association (DRHA) uitgeroepen tot reserve- kampioen van het jaar 2011 in de open klasse (het hoogste niveau) en tot kampioen van het jaar in de klas se intermediate open. Hij heeft'deze titels verkregen met het paard Pine Smoking Cash. De zogeheten buck les worden toegekend naar aanlei ding van de prestaties van het'afge- lopen jaar. Koopman krijgt zijn eretitels na dé" DRHA jaarvergade ring op zaterdag 21 januari in Eind hoven. Het is Linsey van der Slikke uit Thoien weer gelukt om naar de spreekwoordelijke hoogste trede van het erepodium te rijden. Ze haalde zaterdag de eerste prijs bij de springwedstrijd in Heinkenszand in de klasse B-C/B. Met haar pony Surprice bleef ze zowel in het basis- parcours als in de barrage foutloos en ze kreeg 45 punten voor haar stijl, waarmee ze haar concurrenten achter zich liet. in de klasse B-C/L bleek hun snelle barragetijd van 27,01 seconden de snelste en we derom resulteerde dit in de eerste prijs. Marjolein Akkermans uit Sint- Annaland heeft met Verona meege daan aan een dressuurwedstrijd van rijvereniging De Grevelingen in Oude Tonge. In de klasse L2 reden ze 175 en H6 punten bijeen en dat leverde geen winstpunt op. Die was er ook niet voor Patricia Knop uit Poortvliet die dit weekend haar paard Soraya de la Cour zadelde voor een dressuurproef in Oude Tonge. Ze haalde in de klasse B 178 en 177 punten. Noadkeeper Corné de F rel (rechts) komt uit zijn doel om een treffer van Jong de Graafschap te voorkomen. Hij krijgt bijval van Chris van Hekken. Marvin Quist (links) en Martijn Reijngoudt komen toegesneld. De winnende stand voor het team van Jan Vreman uit Doctinchem werd al voor de rust bereikt. Noad hield door goed verdedigend spel het doel in de- tweede helft wel schoon. Noad probeerde de schade te beperken om door vroegtijdig te storen de aanvalsdriften van Jong de Graafschap te beteugelen. Dat lukte vrij goed. maar individuele fouten werden door De Graafschap in de 7e en 9e minuut afgestraft. Zo kwamen de blauw-witten op voorsprong. Het derde Graafschap doelpunt kwam uit een'vrije trap die snel werd genomen. Na het nuttigen van een maaltijd in de Noad kantine aanvaardde de de legatie uit Doetinchem de thuisreis. Na een 'natte' start op donderdag, kwamen de betere omstandigheden op vrijdag en zaterdag. Beide ver enigingen spraken bij het vertrek af om deze dagen te herhalen. Wesley Kievit in duel met een speler van Jong de Graafschap. Nieuwe indeling van poules voorjaarscompetitie In de voorjaarsronde wordt een vol ledige competitie gespeeld, de pou les zijn opnieuw ingedeeld. Smer diek 3 en Tholense Boys nemen het op tegen Wolfaartsdijk. Virtus, MZC '11 en Klundert. In de andere poule treft Noad '67 als tegenstan ders: Bruse Boys, Wolfaartsdijk 2, Rillandia, ZSC '62, WC '68. Pa trijzen en Goes. Het zondagelftal van Vosmeer speelt na de winterstop tegen NVS, de Schutters, Schijf 2 en Roosen daal 2. Daarnaast heeft Vosmeer een dameszevental in de zaterdagcom petitie van het district West 2. Een oplossing om meisjes die voor de C-junioren te oud zijn tóch te kun nen laten voetballen (in Zuid 1 is geen zeventallencompetitie voor A- en B-meisjes). Vosmeer speelt za terdag de eerste wedstrijd tegen Ch- rislandia. De overige tegenstanders zijn Berkel 3, CVV-Mercurius, de Fendert, Melissant, NTVV, Zuid- land 3 en Zwartewaal 2. De Nijs kan zich voorstellen dat de buitenwereld spreekt van een ver rassende keuze. „Ik ben zelf ook benieuwd hoe het zal gaan." De ambities van De Nijs waren niet in grote kring bekend, tot voor kort ook niet bij WHS. „Ik heb altijd wel het plan gehad om ooit hoofd trainer te worden bij een leuke amateurclub. Maar dat het nu in eens op mijn pad kwam, had ik zelf ook niet gedacht." De Nijs geeft in het dagelijks leven leiding bij Sa- lus Healthclub. het fitnesscentrum op bedrijventerrein Welgelegen in zijn woonplaats. .Juist daarom heb ik de afgelopen twee jaar de boot afgehouden als het ging om het trainerschap. Ik was druk bezig met het opzetten van Salus. Nu staat de club en het team. zodat ik mijn horizon kan verbreden. Wat mij betreft is WHS de goeie club op het goede moment." Als trainer van de A-jeugd in Tho ien heeft hij bovendien ook al de nodige verplichtingen. „Nu gaat het om een wedstrijddag en één trainingsavond. Daar komt straks tenminste één extra avond bij." Bij het inventariseren van beschik bare kandidaten kwam WHS snel uit bij De Nijs. Een door de huidige trainer Ko Stoutjesdijk beschikbaar gesteld overzicht leidde verrassend genoeg naar Thoien. Theo Moer land: „We zaten met wat mensen bij elkaar te praten over iemand an ders, totdat plots Erwin de Nijs in beeld kwam. Meteen hadden we daar met z'n allen een goed gevoel bij." De gesprekken bevestigden het positieve voorgevoel. .Juist omdat we bij WHS te maken hebben met veel jonge spelers, zien we in Erwin de juiste kandidaat." De Nijs, in het verleden onder an dere jeugdcoördinator bij Tholense Boys, kan het enkel maar onder schrijven. „Bouwen ligt me wel." De reacties bij zijn huidige vereni ging zijn overwegend positief. „Ik heb natuurlijk een achtergrond bij Tholense Boys. Dan ligt het trai nerschap bij WHS niet voor de hand. Maar vrijwel iedereen be grijpt dat ik toe ben aan een nieuwe stap." De Nijs speelde jarenlang als aan valler in de hoofdmacht van de geelzwarten. Later kwam hij uit voor Halsteren, Veere en het Belgi sche Nieuwmoer. Een hernia maak te voortijdig een eind aan zijn ac tieve loopbaan. Het was juist die hernia waardoor de Nijs geïnteres seerd raakte in beweging en ge zondheid. Hij behaalde de nodige diploma's in die richting en werd bij RBC Roosendaal hersteltrainer. Geblesseerde spelers werden door begeleid tijdens hun revalidatie. Onder de toenmalige hoofdtrainer Rini Coolen werd hij nog nauwer bij het eerste elftal betrokken. Ook doorliep De Nijs in Roosendaal als jeugdtrainer vrijwel de hele jeugd afdeling. van de D-junioren tot en met het belofteteam. Met zoveel verzamelde kennis was Salus Healthclub een logisch ver volg. Veel (recreatieve) sporters uit de streek, ook voetballers, maken gebruik van de faciliteiten van het gezondheidscentrum. Ook WHS- secretaris Carolien Fase is er lid. Al die bagage werd volgens Moer land meegewogen bij het besluit. „Erwin heeft bewezen met mensen om te kunnen gaan." De Nijs geeft in dagelijks leven leiding bij Salus Healthclub in Thoien. Voor de derde keer binnen een half jaar zijn de gebruikers van garages aan de Deestraat in Poortvliet ge confronteerd met wateroverlast na een fikse regenbui. Het terrein voor de garages stond op dinsdag 3 januari blank, net als eerder in juli en september vorig jaar. De ge bruikers hebben er bij herhaling over geklaagd bij de gemeente, ook al omdat voorgaande keren het water de garages in liep en schade veroorzaakte aan opgeslagen spul len. SP-commissielid Kees Slager heeft er vragen over gesteld aan burgemeester en wethouders. Hij trekt in twijfekof de capaciteit van de nabijgelegen sloot de boosdoe ner is. Deze is namelijk kortgele den uitgebaggerd, terwijl nu blijkt dat de afvoerputjes het water nog steeds niet kunnen afvoeren. Sla ger denkt eerder dat de afvoerbui zen onvoldoende capaciteit heb ben. Hij is benieuwd of deze wordt vergroot, of hoe de overlast anders wordt beëindigd. De SP'er wijst erop dat deze situatie niet strookt met wat de gemeente in haar eigen folder Wateroverlast schrijft. Hij wil weten of b. en w. de mening delen dat een situatie zoals in de Deestraat niet zou mogen voorko men in Thoien, gezien de hoge ri- oollasten die de inwoners betalen. En hij vraagt of de gemeente een schadevergoeding overweegt voor de vijf garage-eigenaren die op ad vies van de gemeente de vloer heb ben verhoogd om het water buiten te houden. Voor het nieuw provinciaal sport beleid wil de provincie de komen de jaren inzetten op grote of bij zondere sportevenementen die Zeeland op de kaart zetten. Dat laat het college van Gedeputeerde Sta ten weten in een brief aan Provin ciale Staten. Een van de concrete acties voor 2012 is het ontwikkelen van een gezamenlijke brede Zeeuwse spor- tambitie en een sportevenementen kalender. Ook wil de provincie een netwerk van bedrijven, organisa ties en verenigingen creëren rond sport in Zeeland. Een gelijkspel had er in gezeten maar een 5-3 nederlaag waren de kille cijfers aan het eind van de wedstrijd van schaakcombi ZSC (Zierikzee-Scherpenisse) tegen Het Witte Paard 4. De enige overwin ning werd geboekt door Dig de Graaf maar daar hoefde hij dan ook geen moeite voor te doen. Het team uit Sas van Gent was niet volledig, waardoor het tweede bord onbezet bleef in Scherpenisse. Op het acht ste bord haalde Johnny van den Berge het eerste halfje binnen na een damegambiet. Na afruil van de lichte stukken zagen beide spelers het nut van verder spelen niet meer in en werd de vrede getekend. Rick van de B ree vaart werd mat gezet, Sebastiaan Koedoot speelde een da megambiet en berustte in remise. De Thoolse spelers hadden hierdoor I een 2-2 tussenstand bereikt. De j Zierikzeese spelers moesten in twee partijen de punten delen en twee partijen werden verloren. Uitslagen van de gespeelde koersbal- wedstrijden van: Gezelligheid vóór AIles/Sint-Maar- tensdijk: 1mevr. C. van Mierlo en mevr. A. P(x>t 39 p.; 2. mevr. A. Boexe en F. de Jong 31 p.; 3. C. Breure en W. Bijl 28 p.; 4. mevr. W. Kloet en C. van Gorsel 21 p.; 5. me vr. T. Breure 18 p. Oud-Vossemeer: 1mevr. C. 'van Mierlo en mfcvr. J. van de-Houten 39 p.; 2. mevr. L. van Poortvliet en me vr. J. de Bakker 27 p.; 3. N. Moerker ken 19 p.; 4. mevr. M. van Poortvliet en mevr. C. Havermans 18 p.; 5. me vr. B. Roggeband en mevr. L. Weeze- naar 17 p. Meulvliet: 1mevr. C. Sprenkels en J. Suurland 29 p.; 2. mevr. J. Verbrae- ken en W. Deurloo 22 p.; 3. J. Spren kels 20 p.; 4. mevr. A. Suurland en mevr. J. Bos 18 p.; 5. mevr. A. Hil- boe'n mevr D^H?l°ereon ps pU 7 ^'7 het scout inggebouw op het terrein van de voormalige oesterputten in Thoien kijkt een aantal mensen belangstellend toe hoe met carbid mevr. H. Schot en G.Vd. Padt 13 p. een aaf'tal bedien hoog de lucht in worden geschoten.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 13