v BEGINT VOOR U AUTOBEDRIJF BAL 6 en OPENBARE BEKENDMAKINGEN Al duizend woningen energiezuiniger met Meer Met Minder SPECIALE AANBIEDINGEN IN OCCASIONS EN NIEUWE RENAULTS BIJVOORBEELD: w Oplossing kerstpuzzel insturen voor 7 januari gemeente Tholen Uw Renault-dealer voor Tholen 's Avonds open tot 21.00 uur Zaterdag open tot 17.00 uur Autobedrijf GEMEENTENIEUWS OPENBARE BEKENDMAKINGEN GEMEENTE THOLEN WEEKOl O www.tholen.nl Provincie maakt mogelijk Komt u ook naar de nieuwjaarsbijeenkomst? Zeeuws Jaar van het Water Vraag aan Uitvoeringsprogramma Energie- en Klimaatbeleid www.jaarvanhetwater.nl online Uitgelicht: Vier Zeeuwse toeristische projecten Renault Modus 1.6 Renault Megane Renault Scenic 2.0 16V Automaat 1.6 16V Privilege automaat 16V Conquest Bouwjaar: 2007 Bouwjaar: 2001 Bouwjaar: 2007 Skoda Fabia 1.4 50 KW Comfort Bouwjaar: 2000 Toyota Aygo 1.0 12 V, 5 deurs Bouwjaar: 2006 Twingo 1.2 16V eco2 Collection belastingvrij Bouwjaar: 2011 Renault automaten in diverse uitvoeringen op voorraad BOVAB Wattstraat 3 Voltstraat 2 Tholeti Tel. 0166-602440 Tel. 0166-607060 Fax 0166-604440 Fax 0166-607061 Bezoek ook onze website: www.autobedrijfbal.nl De oplossing van de kerstpuzzel kunt u per e-mail of per briefkaart insturen tot uiterlijk zaterdag 7 januari 2012 Per email naar: puzzel@eendrachtbode.nl of per briefkaart aan: De Eendrachtbode, Postbus 5, 4697 ZG Sint-Annaland Tholenderwijs GEMEENTEHUIS THOLEN: Hof van Tholen 2 4691 DZ Tholen Telefoon: 0166 66 82 00 j E-mail: gemeente@tholen.nl Meldpunt: 0166 66 76 67 OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS Iedere werkdag geopend Van 9.00 uur tot 12.30 uur: vrije inloop van 12.30 uur tot 16.30 uur: hal van het gemeentehuis geopend, dienstverlening op afspraak Avondopenstelling burgerzaken: donderdag 18.00 20.00 uur BURGEMEESTER, WETHOUDER OF GEMEENTERAAD SPREKEN? U bent van harte welkom in het gemeentehuis. U kunt een afspraak maken via het bestuurssecretariaat: 0166 66 83 30: voor de burgemeester 0166 - 66 83 86: voor een van de wethouders Wanneer u iets met (een lid van) de gemeenteraad wilt bespreken, kunt u contact opnemen met de raadsgriffie: 0166 66 83 50. WET ALGEMENE BEPALINGEN OMGEVINGSRECHT WABO Ingekomen aanvragen omgevingsvergun ning Burgemeester en wethouders van de ge meente Tholen maken bekend dat zij de volgende aanvragen voor een omgevingsver gunning hebben ontvangen: Tholen - Prins Clauslaan 1: interne ver bouwing 2de verdieping Ten Anker (ont vangen op 23 december 2011) Tholen - Oesterdam (ongen.): het bouwen van drie recreatiewoningen (ontvangen op 23 december 2011) De ingediende aanvragen liggen niet ter in zage en hiertegen kan nog geen bezwaar gemaakt worden. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert iedere maandag in de even weken vanaf 9:30 uur in het gemeentehuis van Tholen. De agenda ligt op de donderdag en vrijdag voorafgaand aan de vergadering ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis. De be handeling van de aanvragen omgevingsver gunning is openbaar. De behandeling van de vooroverlegplannen is niet openbaar. Ontwerpbeschikking omgevingsvergunning Burgemeester en wethouders van de ge meente Tholen maken bekend dat zij voor nemens zijn een omgevingsvergunning te verlenen voor: Sint-Annaland - Havenweg: het bouwen van een winkelruimte. De aanvraag, de ontwerpbeschikking en de bijbehorende stukken liggen vanaf 6 januari 2012 tot en met 16 februari 2012 ter inzage in de leesruimte van de centrale hal van het gemeentehuis te Tholen." Zie voor adres en openingstijden het colofon. Tijdens de periode van ter inzage legging kunnen schriftelijk zienswijzen worden in gebracht. Een schriftelijke zienswijze kunt u richten aan het college van burgemees ter en wethouders van de gemeente Tho len, Postbus 51, 4690 AB Tholen. In deze periode kunnen ook zienswijzen mondeling worden ingebracht. Hiervoor kan contact worden opgenomen met afdeling Vergunnin gen en Handhaving, telefoonnummer 0166- 668260. Van een mondelinge zienswijze zal een verslag worden opgesteld. Wij maken u erop attent dat slechts beroep tegen de uiteindelijke beschikking kan wor den ingediend als ook een zienswijze is in gebracht tegen de ontwerpbeschikking en men belanghebbende is. De ingebrachte zienswijzen worden mede ter inzage gelegd. Beschikkingen omgevingsvergunningen Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders van de ge meente Tholen maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunningen hebben verleend: Sint Philipsland - Emmastraat 16: het plaatsen van een erfafscheiding (verzon den op 29 december 2011) Stavenisse - Koning Haakonstraat 1: het uitbreiden van een woning (verzonden op 27 december 2011) Tholen Stevinweg 4: het bouwen van een bedrijfspand (verzonden op 29 december 2011) Belanghebbenden kunnen op grond van de Algemene wet bestuursrecht binnen 6 we ken na de dag waarop de beschikking is ver zonden aan de aanvrager bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet uw naam en adres bevatten, duidelijk maken tegen welk be sluit u bezwaar maakt en gemotiveerd, ge dateerd en ondertekend zijn. Het bezwaar schrift moet worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Tholen, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Indien u een beschikking wilt inzien, kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, telefoonnum mer 0166-668260. Degene die tegen een beschikking bezwaar heeft gemaakt, kan tevens een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorzie ning (schorsing). Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet gericht worden aan de Voorzieningenrechter van de Rechtbank Middelburg, sector Bestuurs recht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Provincie Informatierubriek van de Provincie. Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl r Monique en Gina uit Oostburg gaan van energielabel F naar A. De actie Meer Met Minder [MMMj, voor het energiezuiniger maken van huizen in Zeeland, is een succes. In 2010 trok Provincie Zeeland met de gemeenten twee miljoen euro uit en die is bijna op. Om de regeling voort te zetten, maakt de Provincie nu vijfhonderdduizend euro vrij dat door de gemeenten kan worden verdubbeld. Momenteel bepalen de gemeenten hoeveel zij vrij kunnen maken om de regeling voor 2012 te continueren. Landelijk vervolg Klusje Rijk Tot nu toe zijn ongeveer duizend woningen in Zeeland verbeterd en daarmee is de doelstelling gehaald. Zeeland droeg hier mee ook bij aan het terugdringen van de C02 uitstoot. Omgerekend zijn honderdzes tig voetbalvelden bos gered. Bovendien is de regeling een stimulans voor de Zeeuwse bouwsector geweest. Ook het TV programma Klus je Rijk. waarin vijf Zeeuwse deelnemende gezinnen aan MMM gevolgd werden, was een succes. Het programma heeft inmiddels een landelijk vervolg gekregen. Vanaf 17 december 2011 zendt RTL4 het programma namelijk acht weken lang uit om 16.25 uur. Wilt u meer weten over Meer Met Minder met aanbie ders die u graag adviseren, kijk dan op www.energieloket.nl/zeeland Het provinciebestuur van Zeeland nodigt u van harte uit voor de nieuwjaarsbijeenkomst op vrijdag 6 januari 2012. Om 16.00 uur bieden wij u een programma aan dat geheel in het teken staat van het thema: Vanaf 15.30 uur verwelkomen wij u graag in de Nieuwe Kerk in Middelburg (ingang Kloostergangen, Abdijplein). Programma: 15.30 uur: Inloop en slideshow 'De Bijzondere Zeeuwen van 2011' 16.00 uur: Themabijeenkomst 'Zeeuws Jaar van het Water' met een filmclip Nieuwjaarstoespraak Commissaris van de Koningin Karla Peijs Optreden harpiste Dorine van Dijk 16.45 uur: Gezamenlijk zingen Zeeuws volkslied 16.50 uur: Receptie in de Wandelkerk en de Kloostergangen De bijeenkomst in de Nieuwe Kerk en de receptie zijn openbaar. U hoeft zich dus niet vooraf aan te melden. Wel vragen we u om op tijd aanwezig te zijn. Voor de Nieuwe Kerk geldt namelijk: vol is vol. U kunt het programma dan wel volgen op een scherm in de aangrenzende Wandelkerk. Tot ziens op 6 januari! Bent u verhinderd? Dan wensen wij u hierbij een goed en gezond 2012! r Het college van Gedeputeerde Staten zet in op duurzame vormen van energieopwekking en stimuleert vernieuwende ontwikkelingen op dit terrein. Het collegeprogramma Stuwende Krachten noemt met name: getijdenenergie, aardwarmte, biomassa, zonne-energie en windenergie. Het onlangs verschenen Uitvoeringsprogramma 2012-2016 van het Provinciaal Energie- en Klimaatbeleid lUPEK] richt zich dan ook vooral op de thema's Groen gras, Energie uit water, Restwarmte, Zon en Smart Grids (intelligente energienetten]. Met deze thema's draagt het werk van de Provincie op dit gebied het meeste bij aan deze overstap en biedt het tegelijk de meeste kansen voor de Zeeuwse economie. Meer lezen? Vraag dit uit voeringsprogramma dan aan bij de medewerkers van het provinciaal informatiecentrum via telefoon 0118-63 14 00 of e-mail: infocentrum@zeeland.nl. Het uitvoeringsprogramma kunt u ook downloaden via: http://loket.zeeland.nl/informatiecentrum/publicaties/ 2012 is Zeeuws Jaar van het Water. Het wordt een jaar vol waterac tiviteiten. Via de website www.jaarvanhetwater.nl leest u er meer over. Via waternieuws en de agenda, vindt u de waterevenementen. Voor het vullen van deze website, vragen we ook uw hulp! Meld uw (bijzondere) activiteiten op het gebied van water aan via: info@jaarvanhetwater.nl Op deze manier ontstaat een compleet overzicht van alle Zeeuwse wateractiviteiten en krijgt uw evenement bekendheid binnen én buiten Zeeland. De gratis digitale nieuwsbrief ontvangen? Ook die vraagt u aan via www.jaarvanhetwater.nl Water Zeeuwse mosselen kweken. Provincie Zeeland reikt ieder jaar de Innovatieprijs Toerisme uit om innovatieve ontwikkelingen in de toeristische sector te stimuleren. Er kan echter maar één de winnaar zijn. Dat was WiFi-netwerk Veere. Maar, wie waren dan de bijna-winnaars? Vier vernieuwende toeristische projecten uitgelicht. Zeeuwen spelen in op groeiende wellnessmarkt Drie Zeeuwse IT bedrijven bedachten met elkaar een totaaloplossing voor de groeiende wellnessmarkt. Door middel van een polsbandje krijgt de gast makkelijk toegang tot de onderdelen die binnen zijn arrangement horen en worden eventueel gemaakte kosten automa tisch geregistreerd. Dit betekent een verbeterende service naar de gast en een efficiencyverbetering voor het bedrijf. Inmiddels nam kuuroord Thermae 2000 dit al tot volle tevredenheid in gebruik. Marcel van Aken, mede-initiatiefnemer: 'Er zijn gesprekken met diverse mogelijke afnemers in binnen- en buitenland. Op dit moment werken we aan de uitrol van de oplossing bij een ander groot well- nessresort.' Plan strandslaaphuisjes Sluis Nathan Ultee van MioMare strandslaaphuisjes heeft zijn complete plan klaar liggen ter uitvoering van verschillende soorten huisjes op het strand aan de Zeeuws-Vlaamse kust: 'Deze strandhuisjes trek ken straks toeristen naar Sluis met in totaal zo'n zevenduizend over nachtingen per jaar. Dankzij mijn studies architectuur, projectont wikkeling en management in Eindhoven en Amsterdam en acht jaar werken in verschillende hotels, kan ik een heleboel zelf doen.' Of Nathan zijn plannen ook mag uitvoeren van Gemeente Sluis, is bin nen een paar maanden duidelijk. Grenzen opzoeken met klimmen KlimAvontuur Nederland realiseerde in 2011 een multifunctioneel Klimpark op het ZEP terrein in Middelburg, dat voor jong én ouder is bedoeld. Buiten Zeeland is het Klimpark in Middelburg inmiddels ook al bekend. Miriam Berends: 'Wij halen mensen uit hun vertrouw de omgeving en laten ze grenzen opzoeken en ervaren.' Peter Eijgenraam is samen met andere ondernemers bezig met de realisatie van een overdekt Science Center in Goes, dat WOEZO [Weten, Onderzoeken, Educatie, Zien en Ontdekken) gaat heten. 'Voor Zeeland is zo'n center nieuw, omdat er nog geen wetenschap en technologiemuseum is waar doen centraal staat. Ik ben nu druk bezig met de voorbereidingen hiervoor.' Ondanks dat deze vier projecten niet wonnen, kregen zij wél een con sult van de jury aangeboden, om verder in gesprek te gaan over de mogelijkheden voor verdere ontwikkeling én vermarkting van deze initiatieven. Meer lezen? Zie ook: loket.zeeland.nl/innovatieprijs_toerisme en www.xplanonline.com en www.beleefhetstrand.nl en www.klimavontuur.nl Provincie Zeeland Colofon Redactie: afdeling Communicatie en Statengriffie Provincie Zeeland. Opmaak: Prepress Provincie Zeeland. Fotografie: Felice Buonadonna voor DNA beeldbank op www.taatzeelandzien.nl. Archief Monique en Gina (Meer Met Minder). Reageren op deze uitgave van Provinciewerk? Geïnteresseerd in verschenen nota's of wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met de mensen van het informatiecen trum. Via de e-mail infocentrum@zeeland.nl of per telefoon op 0118- 63 14 00. Of schrijf naar Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis. Abdij 6, 4331 BK Middelburg. De volgende Provinciewerk verschijnt 18 januari 2012. Provinciewerk leest u ook via nieuws.zeeland.nl/provinciewerk 2012 GOED BIJ £16.250,= NU £9.450,= "SUIT Bal REIMAULT

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 9