Voetballers Siems toernooi halen 15.000 euro op voor Daniel den Hoed René Moeliker: 'Het is de warmste duik sinds jaren' Tholense Boys gaat met overwinning naar huis bij kerstzaalvoetbaltoernooi Nieuwjaarsduik gaat zonder sponsoren door Sulkers en Noad samen verder Noad ontmoet 'superboeren' Hechtingen na opstootje tijdens toernooi zaalvoetbal in Meulvliet Akkermans sluit jaar af met winst Koersballen Donderdag 5 januari 2012 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Verbondenheid Meubels Bedrijventoernooi Partij A-junioren WHS en Tholen gestaakt Arjan Mosselman: saamhorigheid groot en netwerken uitstekend Entourage A-poule uitgesloten voor deelname na opstandje tussen twee teams Tholense Boys D-pupillen Met een opbrengst \an 15.000 euro tegenover vorig jaar 12.500 euro zijn de Vrienden van Siem uit Sint-Annaland uitermate tevreden over de sponsoractie voor de Daniel den Hoedkliniek. De economische crisis en de concurrentie van Stavoordó heeft geen invloed gehad. „We heb ben een goede formule met onze activiteiten, de saamhorigheid is groot en onze netwerken blijken uitstekend te zijn", zo verklaart penning meester Arjan Mosselman het succes. In aanwezigheid van de bekende oud-Feyenoorders Ben Wijnstekers en Geert Meijer overhandigde voor zitter Leo Vroegop vrijdagavond in Havenzicht de cheque van 15.000 euro aan Yvonne Peschier en Wes ley Quak. De kunstzinnige thera peute en coördinator activiteiten zijn verbonden aan de Daniel den Hoedkliniek in Rotterdam, onder deel van het Erasmus Medisch Cen trum. Daar worden kankerpatiënten behandeld, waarvan de naamgever van het zaalvoetbaltoernooi - Siem Vroegop - er voor zijn overlijden in 2006 één van was. Geert Meijer, zelf verbonden aan goede doelen voor War Child en het Sophia kinderziekenhuis, sprak zijn bewondering uit voor de grote inzet van Siems zaal voetbaltoernooi. „Wat jullie doen, weet de wereld niet. Het is ook een druppel op de gloeiende plaat, maar het doet er wel toe. Wij staan klaar om jullie te blijven helpen, ook bij volgende ac tiviteiten." Leo Vroegop is de oud-Feyenoor ders dankbaar voor hun medewer king. „Zonder jullie steun hadden we dit niet gered. Het is nu weer een fantastisch succes geworden. Vol gend jaar hopen we graag opnieuw op jullie medewerking." Het was de vijfde keer dat het zaalvoetbaltoer nooi werd gehouden. De twee medewerkers van de Da niel den Hoedkliniek zijn aange naam verrast door de gulheid van de Thoolse bevolking. „Super hoe ie dereen zich heeft ingezet voor het goede doel. Wij hebben vandaag ge merkt dat de verbondenheid met de stichting Siems zaalvoetbaltoernooi heel groot is. Bijzonder mooi dat ons ziekenhuis daarin op zo'n bij zondere manier wordt betrokken. De 15.000 euro is voldoende voor de herinrichting van ons activitei tencentrum." Yvonne Peschier en Wesley Quak proberen het gezonde in de zieke mens aan te spreken. „De patiënten puzzelen wat, maken een schilderij of doen iets voor hun (kleinkinde ren. Voor de gewone geneeskundige zorg is er voldoende geld, maar voor welzijnsactiviteiten is er te weinig geld. Daarbij zijn we afhan kelijk van giften zoals hier in Sint- Annaland." Het activiteitencentrum van de Da niel den Hoedkliniek krijgt eind ja nuari/begin februari een opfrisbeurt. „Nieuwe meubels, een nieuw keu kenblok en natuurlijk een verfje", vertellen Yvonne en Wesley. „We willen de patiënten in deze ruimte het idee van een huiskamer geven. Daar wordt de hele inrichting op af gestemd." Penningmeester Arjan Mosselman wil voor de installatie van de meubels, het keukenblok en een tv-seherm Thoolse bedrijven in schakelen. „Tenslotte vragen we ze ook als sponsors, dus we gunnen ze ook leveranties. Verder gaan diverse vrijwilligers van onze stichting in de activiteitenruimte aan de slag. Rond I april moet de herinrichting klaar zijn." De vijfde actie van Siems voor het goede doel leverde dus meer geld op dan vorig jaar. Het bedrijven toernooi dat twee zaterdagen op de Roald Westdorp van voetbalclub WHS uit Sint-Annaland heeft twee hechtingen in zijn wenkbrauw moeten laten zetten, nadat hij donder dag gewond raakte tijdens de zaalvoetbalwedstrijd Tholense Boys A2 tegen WHS A2 in Meulvliet in Tholen. Midden in de wedstrijd, bij een 1-0 stand voor Tholen, kregen twee spelers uit de twee A-junioren- teams ruzie. „Er werden over en weer twee tikken uitgedeeld", zegt André de Bruin, jeugdvoorzitter van de organiserende voetbalclub v.v. Vosmeer. Hij spreekt van een incident. „We moeten het niet erger maken dan het is." Dat werd het bijna wel. Medespelers gingen zich ermee be moeien, maar ook het publiek. „Het dreigde te escaleren. Een paar supporters waren zo vrolijk om vanaf de tribune naar beneden te komen." Volgens De Bruin hebben toen alle aanwezige leiders, de or ganisatie en de scheidsrechters in gegrepen. „We hebben de spelers van alle teams de kleedkamers in gestuurd." Toen de rust was wedergekeerd, is besloten de resterende wedstrijden te laten uitspelen. De twee rivalise rende teams werden uitgesloten van verdere deelname en de spelers werden verzocht de sporthal te ver laten. Het toernooi tussen de A-ju nioren is zodoende in aangepaste vorm afgewerkt, en de resultaten van de twee betreffende A2-teams zijn niet meer in de uitslag opgeno men. Volgens De Bruin zijn alle overgebleven leiders en teams win naars. „Ze hebben het met elkaar mogelijk gemaakt, samen met de scheidsrechters, de organisatie er niet de dupe van te laten worden, maar die juist te steunen." De Bruin heeft inmiddels nog contact gehad met de gewonde speler. „Het gaat goed met hem." Vrienden van Siem vertegenwoordigers van de familie Geuze en de Daniel den Hoedkliniek met de cheque van 15.000 euro. De Belhamels o.l.v. Jeroen Oosdijk wonnen de wissel beker van Siems zaalvoetbaltoernooi in de Wellevaete. terreinen van WHS en SPS werd ge houden is daar mede de oorzaak van. zegt Arjan Mosselman. „De strijd om de Geuzecup heeft het draagvlak verbreed. In mei willen we opnieuw een bedrijventoernooi organiseren met twintig ploegen. De tweede wedstrijddag houden we dan bijvoorbeeld in Sint-Maartensdijk of in Sint Philipsland. We willen de band met het eiland aanhalen door steeds een ander dorp - naast Sint- Annaland - erbij te betrekken. Zo wisselen we ook het café voor onze prijsuitreiking. Vorige keer An de Sloove, nu Havenzicht en volgend jaar bijvoorbeeld De Hoop. We zijn blij met alle sponsors en die gunnen we ook wat." Van de vijftien mille gaat het ziekenhuis zelf 4000 euro besteden aan de verbetering van het technisch gedeelte van de activitei tenruimte. De herinrichting voeren de Vrienden van Siem uit. Het zaalvoetbaltoernooi in de Wel levaete verliep vrijdag prima. De schietschijf die buiten stond opge steld, leverde 6000 euro op. Velen probeerden de bal in het gat te krij gen. Binnen zegevierde de ploeg van Jeroen Oosdijk: de Belhamels. Zij bleken de beste voetballers van de 42 deelnemers o.l.v. 7 coaches Morgens waren ze in Havenzi begonnen met een ontbijt en na ochtendwedstrijden in de Welleva te, kregen de voetballers ook in liet dorpshuis weer een maaltijd v geschoteld, 's Avonds was er w een buffet in Havenzicht, zodat deelnemers niets te kort kwam Bij het rad van avontuur won Wim Fase twee kaartjes voor de Engelse voetbalwedstrijd Sutherland-LivH loop. De jury riep Kevin Schaegen uit tot beste voetballer en Michiel den Engelsman zorgde voor het mooiste doelpunt. Trainer Johan Sulkers uit Dintel- oord heeft bijgetekend voor een der de seizoen bij Noad'67. De ploeg uit Sint Philipsland staat op dit mo ment vierde in de derde klasse van het zaterdagvoetbal. Zowel Sulkers als het bestuur van de vereniging zien voldoende perspectief om sa men door te gaan. „Er zit nog steeds progressie in", zegt Sulkers hier over. „De sfeer in de groep is goed. Er staat een team waar Noad nog ja ren mee vooruit kan. En jeugdspe lers als Marvin Quist en Jouko Go- rissen komen er aan. Een derdejaar is daarom belangrijk." Volgens se cretaris Gerard Noorthoek waar deert het bestuur de prestaties. „De ploeg heeft in de eerste helft van het seizoen net zoveel punten verza meld dan vorig jaar. terwijl Arjan Moerland en een aantal andere rou tiniers zijn afgehaakt. De klik met de groep is er en de jongens zijn nog dichter naar elkaar toe ge groeid." Noorthoek rekent op door zettende groei. „Vorig seizoen vie len we na de winter sterk terug. Dat hopen we nu te voorkomen." Ook Sulkers is ambitieus. „We willen dit seizoen graag afsluiten met een prijs." Beide partijen kwamen afge lopen week snel tot een akkoord. „Ik werk met plezier bij Noad", al dus Sulkers. „En plezier is toch de basis van alles." Marjolein Akkermans uit Sint-Anna land heeft in het oudejaar nog even een winstpunt kunnen bijschrijven in de klasse L. Ze deed donderdag met haar paard Verona mee aan een dres- suurwedstrijd in Rucphen. Ze haalde 186 punten in de eerste proef, ruim voldoende voor een winstpunt 180 p.). In de tweede proef kwam ze daar met 175 punten net iets voor tekort. Springamazone Linsey van der Slik- ke uit Tholen heeft vrijdag meege daan aan het oudejaarsspringen in Nieuw- en Sint Joosland. Ze zadelde daarvoor haar pony Surprice. In de klasse B reed ze een foutloos par cours en de 53 stijlpunten leverden haar een tweede plaats op. In de klas se L had ze vier strafpunten in het basisparcours. Yvotwe -Pe\ckuer W WBÊe Daniel den Hoedkliniek, hier samen met Edwin Geuze - wiens transportbedrijf de naamgever was van het bedrijventoernooi van de Vrienden van Siem - is blij met de steun voor het Rotterdamse ziekenhuis. Na een frisse duik weet het zestal niet hoe snel ze uit het water moeten komen. Uiterst rechts René Moeliker. Voor het eerst in elf jaar ging de georganiseerde nieuw jaarsduik vanaf het strandje aan de Bergsediepsluis niet door. Toch weerhield dat een zestal enthousiastelingen er niet van een duik in het water te nemen. Eén van hen was Tholenaar René Moeliker (41). Kwart voor twaalf. Auto's rijden langzaam voorbij langs het strandje. Mensen stoppen, kijken en rijden weer verder. Geen georganiseerde nieuwjaarsduik dit jaar. Dat moeten ze gedacht hebben. Duikvereniging Fundiving uit Dinteloord, die het evenement jaarlijks organiseert, heeft onvoldoende sponsoren kun nen vinden. Sponsor of geen spon sor. Het maakt René Moeliker uit Tholen allemaal niets uit. Hij wist niet eens dat de georganiseerde duik niet door ging. Alsof het hoogzomer is, kleedt hij zich bij zijn auto om. Zijn vrienden hebben hem dit jaar in de steek gelaten. Toch is Moeliker niet alleen. Even verderop staan Chantal van Drimmelen (17) en Dennis Iriks (28), twee scouts uit Bergen op Zoom. Later volgen nog drie mannen. Eveneens Brabanders. Wanneer het zestal even na twaalven is omgekleed, begeven ze zich via de betonnen trappen naar het strand je. „Dat gaat een stuk makkelijker dan voorheen", merkt Chantal op. „Toen moest je bij iedere stap op passen dat je je voeten niet open haalde." In tegenstelling tot vorig jaar. is het alles behalve koud op nieuwjaars dag. De thermometer brengt het tot twaalf graden. Ook het zeewater is met 8 graden aangenaam van tempe ratuur. Springend maakt het zestal zich klaar voor de duik en telt af. „Tien, negen, acht, zeven", klinkt er op het verder lege strand. Bij nul rennen de zes het water in. Dennis en Chantal houden hun scoutingtenue aan. Ze slaken een felle kreet, duiken het water in en weten niet hoe snel ze te rug naar de kant moeten. René Moe liker komt als laatste uit het water gelopen. „Het is de warmste duik sinds jaren", zegt hij. Hij kan het weten. De Tholenaar neemt bijna ie der jaar een duik in zee. „Het water is niet koud, het is de wind." De deelnemers missen de entourage die een georganiseerde nieuwjaars duik heeft. „Normaal is er muziek, kun je wat warms eten en drinken en staan er mensen aan de kant aan te moedigen. Nu mis ik dat", zegt de Tholenaar. De Bergse Chantal van Drimmelen kan dat beamen. Het is haar achtste nieuwjaarsduik aan de Bergsediepsluis. „Een nieuwjaars duik organiseren hoeft toch niet veel te kosten", zegt ze. „Regel een sport- instructeur voor een warming-up en zet iemand neer met warme dran ken." Dit jaar heeft ze dat laatste maar zelf geregeld. Een thermoskan biedt uitkomst na een duik in het koude water. Voor Dennis Iriks is het de eerste keer. Hij is meegesleept d(x>r Chantal. ,X)e eerste, maar zeker niet de laatste nieuwjaarsduik", zegt hij. De nieuwjaarsduik is niet alleen een goed begin van het nieuwe jaar. Het sluit ook nog eens naadloos aan op het Zeeuws jaar van het water in 2012. In dit jaar organiseert de pro vincie. de initiatiefnemer, verschil lende activiteiten die iets met water te maken hebben. Gezelligheid vóór Alles/Sint-Maar tensdijk: 1mevr. A. Poot en mevr. A. Bocxe, en J. Bijnagte en C. van Gorsel 35 p.; 3. mevr. W. Kloet 23 p.; 4. mevr. C. van Mierlo en F. de Jong 22 p.; 5. mevr. B. Bijnagte en C. Breure 21 p.; 6. mevr. T. Breure en W. Bijl 17 p. Oud-Vossemeer: 1. mevr. C. van Mierlo,en mevr. R. Nagtegaal 27 p.; 3. mevr. C. Havermans 14 p.; 4. mevr. J. van Houte, én N. Moerkerken 13 p.; 6. mevr. M. van Poortvliet 11 p.; 7. mevr. B. Roggeband 8 p.; 8. mevr. L. Weeze- naar 7 p.; 9. mevr. J. de Bakker 6 p. De hoofdmacht van Noad '67 ont moet zaterdag Jong de Graafschap op het veld aan de Zijpestraat in Sint Philipsland. De wedstrijd be gint om half drie en is onderdeel van een driedaags trainingskamp dat Jong de Graafschap onder lei ding van Jan Vreman heeft. De eerste training begint vanmid dag om drie uur en vervolgens zijn er morgen nog twee trainingen om elf en om drie uur. Het kamp ein digt met de vriendschappelijke wedstrijd op zaterdag. De contac ten voor het trainingskamp zijn ge legd via Richard Roelofsen, die naast hoofd jeugdopleiding ook as sistent-trainer is van de hoofd macht van de superboeren en een graag geziene gasttrainer is tijdens de jaarlijkse voetbalschool van No ad. De sfeer was heel de dag goed in sporthal Meulvliet in Tholen. tijdens het jaarlijkse kerstzaalvoetbaltoernooi voor pupillen en junioren. Tot de wedstrijd in de laatste poule, tussen WHS A2 en Tholense Boys A2. Twee spelers uit heide teams kregen het met elkaar aan de stok. Zij werden uitgesloten voor deelname. Daardoor is er geen uitslag van de A-poule. Voor de andere teams mocht het de pret niet drukken. Jaarlijks organiseren de voetbalver enigingen het kerstzaalvoetbaltoer nooi. Dit jaar was de organisatie in handen van het jeugdbestuur van voetbalvereniging Vosmeer uit Oud-Vossemeer. Doel van het toer nooi is om ook tijdens de winterstop in beweging te blijven. Sommige teams staan ook tegenover elkaar tijdens de reguliere competitie wed strijden. „Toch is zaalvoetbal een heel andere discipline", zegt André de Bruin, jeugdvoorzitter van voet balvereniging Vosmeer. „Een klei nere speelruimte, andere spelregels en minder spelers." Tholense Boys deed het goed in de BI-poule. Ze werd respectievelijk eerste en tweede en liet Noad BI, dat derde werd, achter zich. De vier de plaats was voor Smerdiek B1 gevolgd door WHS B1 In de B2-poule ging Noad B2 met de winst aan de haal. De tweede en derde plaats waren voor Tholense Boys B4 en B3. WHS B2 werd vier de. Hekkensluiter was Tholense Boys B5. Bij de junioren in de Cl poule was de eindstand als volgt: 1Tholense Boys Cl2. WHS CI3. SPS Cl3. Tholense Boys C2; 5. Smerdiek C1 C2: 1Vosmeer C12. Noad '67 CI 3. SPS Cl4. Tholense Boys C3; 5. WHSC2. C3: I. WHS C3; 2. Tholense Boys C4; 3. Smerdiek C2; 4. SPS C3. WHS deed het goed bij de D-pupil len. De Setallandse voetbalploeg werd eerste (Dl) en tweede (D2). Tholense Boys werd in diezelfde poule respectievelijk derde en vier de. Vosmeer vijfde en Smerdiek zesde. In de D2 poule deden de Smurdiekenaren het een stuk beter. Na een overwinning tegen Tholense Boys D3 en WHS D3 waren zij de onbetwiste winnaar. Tholense Boys tweede. WHS derde, Noad '67 vier de en hekkensluiter was Tholense Boys D3. In de laatste poule, de D3, was er winst voor Tholense Boys. De Tholenaren (D5 en D6) eisten de eerste en tweede plek op. WHS D4 eindigde derde. Vosmeer D2 en Smerdiek D3 vierde. Het voetbaltoernooi was niet alleen voor jongens. Er namen ook twee meidenteams aan deel. In de poule MD werden de dames van Tholense Boys MDI en MD2 respectievelijk eerste en tweede. De derde plaats was voor WHS MD2. In de poule MB gingen WHS MB2 met de over winning aan de haal. WHS MB1 werd tweede. Vosmeer B1 derde. De enthousiaste spelers van WHS D4 en Tholense Boys D6 leverden een hevige strijd in sporthal Meulvliet.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 17