SP wacht op gegevens leegstaande huizen 3&KES! TYFOON ALL SEASON 205/55R16 94V I'll' :i UN Sint Joseph studeert op klucht Familietrekjes van Ray Cooney Quist Schoenhandel in Tholen krijgt nu ook podologiepraktijk PRIJSKNALLERM! NU €99,-- Ondersteuners huisartsenpost Bert van Eenennaam fractievoorzitter SGP cl wmüm a em Vijf mille voor studie zoet water Nieuwjaar met plantenwerkgroep Tholen Voorstelling is finale voor regisseur Geert Uijtdewilligen Erie en Esmée Quist nemen filiaal in Sint-Maartensdijk over Donderdag 5 januari 2012 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Uitschiften kost volgens h. en w. meer tijd Het is op dit moment bij de gemeente niet bekend hoe veel huizen er leeg staan. Dat blijkt uit een memo van burgemeester en wethouders aan de leden van de ge meenteraad. De SP-fractie had om de gegevens gevraagd in verband met het behandelen van de woningmarktver kenning van Companen. KIJK VOOR ACTUELE ACTIES EN INFORMATIE OP: www.kasteleinbanden.nl interieur Zierikzee St. Maartensdijk Kastelein Welkome afleiding „Hoofdzuster, met een grote kreet hé!" Geert Uijtdewil ligen geeft Jacoline de Reus een aanwijzing, zoals hij ook Eric van Hees erop attendeert dat deze wat eerder van zijn stoel moet opstaan en gaan lopen. De regisseur van toneelvereniging Sint Joseph zet de puntjes op de i tijdens de repetitie voor het stuk Familietrekjes. Op 14 en 21 januari zijn de voorstellingen in De Vossenkuil in Oud-Vossemeer. Energieweg 11J - 4691 SE Tholen - tel. 0166 60 93 33 www.vanhouteinterieur.nl In de commissie ruimte was toege zegd dat er in december nog uitsluit sel over gegeven zou worden, maar dat blijkt niet mogelijk. Er is wel een overzicht van alle gebouwde objec ten. waaronder leegstaande, maar daar worden ook recreatiewoningen onder gerangschikt. Het uitschiften vergt enige tijd en moet deels door bestanden met elkaar te koppelen en deels handmatig gebeuren. De SP-fractie is toegezegd dat ze de gegevens nu deze maand krijgen. Het bijhouden van de gegevens over leegstand was in 2001 wettelijk ver plicht. Ze werden gebruikt door het centraal bureau voor de statistiek. 'Daarna werden de gegevens minder relevant geacht en verviel deze ver plichting. Als gevolg daarvan wor den ze nu niet meer bijgehouden en zijn ze niet eenvoudig uit een gege vensbestand te selecteren. Gezien de onzekere toestand op de woning markt hebben gegevens over de spreiding van leegstaande woningen aan belang gewonnen.' Burgemees ter en wethouders zeggen toe om re gelmatig een overzicht te maken van de leegstand en deze te koppelen aan het woningaantal en het aantal inwo ners per woonkern. Regisseur Geert Uijtdewilligen (links) en regieassistente Maddie Geuze-Hoek (rechts) poseren met een deel van de cast van Sint Joseph voor het decor in aanbouw. Achter v.l.n.r. Melissa HommelJacoline de Jager-de Reus, Laurien Droogers en Robert de Jonge, vooraan Eric van Hees (links) en Rien Goedegebuure. Niet Henk Geluk is fractievoorzitter van de SGP in de ge meenteraad, maar Bert van Eenennaam. In de krant van vo rige week waren de namen in het artikel over de herbenoe ming van burgemeester Nuis abusievelijk verwisseld. Dat was ook het geval in de krant van een week eerder, in het bericht over de lijkbezorging. OPRUIMING I 0 o I U i II I 0 0 "Actie geldig tot 31 januari zolang de voorraad strekt. Niet geldig in combinatie met andere aanbiedingen. "Prijzen zijn geldig tot 31 januari zolang de voorraad strekt. Inclusief montage, BTW, balanceren, ventielen en afvalbeheersbijdrage. Niet geldig in combinatie met andere aanbiedingen. De ZLTO krijgt 5000 euro van de ge meente om te onderzoeken of het moge lijk is een prijskaartje te hangen aan de invoer van extra zoet water uit het Vol kerak/Zoommeer. De ZLTO vroeg om een financiële bijdrage. Burgemeester en wethouders hebben besloten het geld te geven gezien het belang van de land bouw in Tholen. De ZLTO wil nagaan of agrariërs die meer water nodig hebben, er ook meer voor kan gaan betalen. Dus volgens het profijtbeginsel. Volgens de ZLTO moet het extra inlaten van zoet water wel haal baar en betaalbaar zijn. Het project wordt 'beprijzing zoet water' genoemd. Een en ander is het gevolg van de plannen voor het verzilten van het Volkerak/Zoom meer. Bij de verzilting moet eerst de zoetwatervoorziening geregeld worden. Maar nieuwe teelten en uitbreiding van de oppervlaktes vragen om een grotere aanvoer van zoet water dan tot vorig jaar is ingelaten in het Volkerak/Zoommeer. Vorig jaar zijn er proeven gedaan met een grotere aanvoer en dat is volgens de ZL TO goed bevallen. Het inlaten van grote re hoeveelheden zal echter niet voriedig door de hogere overheden betaald wor den. Daarom wil de standsorganisatie bekijken of er een prijs voor betaald moet gaan worden. Op de huisartsenpost in Bergen op Zoom worden vanaf nu in de weekeinden me disch ondersteuners ingezet. Het zijn mensen met een achtergrond als ver pleegkundige of doktersassistente, die speciaal zijn opgeleid voor de nieuwe functie. De medisch ondersteuner helpt patiënten die met eenvoudige klachten naar de huisartsenpost komen (voor de inzet zijn protocollen opgesteld). Op die manier blijft de werkdruk voor de dienst doende huisarts aanvaardbaar. Als een patiënt perse niet door de medisch onder steuner geholpen wil worden, kan hij dat aangeven. Het afgelopen jaar is op de huisartsen post in Roosendaal een proef gehouden met de medische ondersteuner. De onder steuning bleek prima te lopen. Uit een gehouden enquête blijkt dat ook de pa tiënten er positief over zijn. De inspectie voor de gezondheidszorg vindt dat er voldoende waarborgen zijn ingebouwd ten aanzien van de kwaliteit van zorg. De plantenwerkgroep van de natuurver- eniging Tholen houdt morgenochtend (vrijdag) een nieuwjaarsbijeenkomst in de Vossenkuil in Oud-Vossemeer. De leden en andere belangstellenden wordt dan de gelegenheid geboden elkaar het beste te wensen voor een inspirerend en bloeiend nieuw jaar. Onder het genot van een hapje en drankje worden ook samen de meege brachte boeken en tijdschriften bekeken. De receptie duurt van half tien tot half twaalf. De plantenwerkgroep maakt op 20 januari een uitstapje naar Kalmthout, waar in het Arboretum de grote collectie bloeiende toverhazelaars wordt bewon derd. Vertrek om half tien 's morgens van af de parkeerplaats aan het eind van de Bosstraat in Tholen. Belangstellenden kunnen mee, na aanmelding bij Nynke Ypma, tel. 0164-258479. PROFILE TYRECENTER RINUS ROON Houte Voor Schoenhandel Quist staat 2012 in het teken van de verandering. Eric en Esmée Quist van de zaak in de Brugstraat in Tholen nemen het filiaal over van zijn Eric's broer Ad Quist in Sint-Maartensdijk. En in de zaak in Tholen wordt een podologiepraktijk gevestigd. Een en ander zal de komende maanden zijn beslag krijgen, vertelt Eric. „Ad leidt de zaak in Sint-Maartens dijk al meer dan 25 jaar, maar heeft in de loop der jaren steeds meer an dere zaken onder zijn hoede gekre gen. Dat is steeds meer gaan groei en. Twee grote zaken in Zwolle en Kootwijkerbroek en andere kleine re filialen in Opheusden, Nunspeet en Staphorst. Ad zal zich meer op deze zaken gaan richten en ik neem dan het filiaal in Sint-Maartensdijk over. Het personeel blijft op beide locaties hetzelfde." De 34-jarige Eric zal dus vaker in de Ds. de Bresstraat in Sint-Maar tensdijk zijn. ,.We hebben daar op zich een goed team dat heel zelf standig kan werken, maar ik zal het wel meer aandacht geven." In Sint- Maartensdijk werken zes verkoop sters. In Tholen werken zeven mensen (inclusief Eric en Esmée). In de zaak in de smalstad komen ook de goederen binnen die voor beide zaken gestickerd moeten worden. In Tholen kunnen klanten straks, naast de schoenenverkoop, ook te recht bij podoloog A.R. Cranen- donk die bij voetproblemen specia le op maat gemaakte zolen aanmeet. De voetspecialist behan delt voorvoet- hiel- en zenuwklach ten maar ook teen- en voetafwijkin gen. Ook voor houdingsklachten kan men bij de podoloog terecht. Cranendonk die nu ook al actief is in het filiaal van Eric's broer Her man Quist in Numansdorp, zal er enkele dagen per week voor naar Tholen komen. „Hij heeft al ruim twintig jaar ervaring op dit gebied en is aangesloten bij de stichting LOOP. het landelijk overkoepelend orgaan." Quist speelt daarmee in op het vertrek van podoloog Mart Kot uit Tholen die zijn praktijk in zijn zaak in 's-Gravenpolder onder brengt. Voor de vestiging van de praktijk is wel een verbouwing nodig, zegt Quist. „We gaan er in de zaak ruim te voor maken. Een deel van de ad ministratie gaat naar boven, daar is nog wel plaats voor." Quist ver wacht dat eind februari de zaak rond is. Mogelijk dat de ruimte van de podoloog. die niet alle dagen be nut wordt, later ook gebruikt gaat worden door een pedicure. „Maar dat is nog toekomstmuziek." Het is nu reeds wel mogelijk een afspraak te maken met de podoloog. Voor Eric en Esmée Quist is het een nieuwe uitdaging. Eric zit alweer bijna zeventien jaar in het vak en slaat nu zijn vleugels uit door ook de zaak in Sint-Maartensdijk aan te gaan sturen. (Advertentie LM.) Zierikzee, Vissersdijk 46 St. Maartensdijk, Nijverheidsweg 8 Sommelsdijk, G. Walschapstraat 18 Tel. 0111-417040 Tel. 0166-664198 Tel. 0187-483954 nalda Tholenaar. Jacoline de Jager, Melissa Hommel, Laurien Droo gers. Priscilla Hommel. Lianne van Westen. Alfred Vis, John Vroegop, Eric van Hees, Robert de Jonge en Rien Goedegebuure. Dinsdag zijn er maar vijf op de repetitie. Er wor den namelijk enkele specifieke scè nes geoefend waarin niet iedereen een rol heeft. Na zeventien seizoenen zet de 75- jarige Geert Uytdewilligen een punt achter zijn regisseurschap. Hij volgde Cees Aanraad op en beleef de in januari 1996 zijn debuut met het stuk Die rare familie. Tevoren acteerde hij zelf jarenlang bij de to neelclub. „In 1966 ben ik lid ge worden van Sint Joseph. Op een feestje in de bejaardensoos waar ik een voordracht deed, haalde Cees de Leeuw me over", herinnert hij zich. Uijtdewilligens eerste rol was die van Patty Pound in Ik verveel me rijk. en daarna zijn er vele ge volgd. „Ik had toen een druk bouw bedrijf. dus het was niet altijd mak kelijk om voldoende tijd te vinden. Maar anderzijds was het toneel een welkome afleiding." In de jaren als regisseur woonde Uijtdewilligen een periode in het Belgische Kapel len. zodat hij vele kilometers moest afleggen. Sinds enkele jaren is Hal steren zijn woonplaats. Het werken met een groep is wat hem aan het regisseren bevalt, vertelt hij. Van zijn toneeldebuut weet Uijtde willigen ook het nodige te vertel len. „Ik was veertien of vijftien. Een leraar op de middelbare school was betrokken bij de Strienespelers in Steenbergen en had iemand no dig voor een kinderrol. Hij vroeg mij en ik deed het graag. Maar mijn vader verbood het, hij vond dat stu deren op de eerste plaats moest ko men. Maar bij een tante waar ik toen tussen de middag altijd mijn boterhammen op at, bleef ik zoge naamd op de kinderen passen als er repetitieavonden waren. Zo leerde ik mijn rol. en in de krant verscheen een lovende kritiek over het stuk en mijn acteerprestatie. Maar ik zorg de natuurlijk wel dat ik óók een goed rapport van school had", al dus toneelliefhebber Geert Uijtde willigen. brengt, haast vanzelfsprekend, weer een klucht. Want daar boekt ze suc cessen mee. Stukken van Engels man Ray Cooney staan vaker op het repertoire. Dit keer is gekozen v<x>r Familietrekjes, een vertaling door Vlaming John Vermeulen van It runs in the family. Het stuk speelt in een ziekenhuis en heeft overspel als thema. Een garantie voor volop pikante en dubbelzinnige teksten. Zeven dames en vijf heren vertol ken een rol in het stuk. Daaronder Uijtdewilligens dochter Calista Timmermans, die al een aantal ja ren niet meer heeft meegespeeld. Ze pakt het weer op ter gelegenheid van het afscheid van haar vader. De overige acteurs en actrices zijn Ro- Het personeel met v.l.n.r. Anneke Bolier, Irma Baaij, Lydia Suurland, Nadieka van Binsbergen, Jacqueline van der Meer, Esmée Quist, Jacoba van der Burgt, Eric Quist, Claudia Kot, Kar line van den Bosch, Carolina Heijboer, Leny de Graaf en Corine de Rijke. De voorbereidingen zijn in volle gang. Maar de afwezigheid van hoofdrolspeler Alfred Vis maakt dat er deze week geïmproviseerd moet worden op de repetities van Sint Jo seph. Dinsdag informeert Uijtde willigen tussendoor bij geluidsman Cees van Steenpaal naar bepaalde geluidsfragmenten, en bij regieas sistente Maddie Geuze naar de kle ding. En hij adviseert Laurien Droogers over wat zij het beste kan aantrekken voor haar rol. Op de eerste repetitie in het nieuwe jaar worden vanzelfsprekend goede wensen uitgewisseld. En voorzitter Eric van Hees trakteert op bonbons omdat hij jarig is. De Vossemeerse toneelvereniging Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 11