Moonlightshopping Sint-Annaland ondanks motregen goed bezocht 'We gaan nu kijken naar uitdagingen in plaats van te zeggen 'kan niet" Kinderen Casembrootkoor zingen de sterren van de hemel Donderdag 29 december 2011 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 9 Middenstandsvereniging Activa Sint-Annaland wordt ondernemersclub Van uitstel komt afstel. Maar niet in Sint-Anna land. De moonlightshop ping ging woensdagavond gewoon door. Hoewel het maanlicht ontbrak en het motregende, weerhield dat de bezoekers niet. Integen deel. De Voorstraat en de Ring waren rijkelijk ge vuld met jong en oud. Vooral het kinderkoor van de Casembrootschool trok veel belangstelling. Casembrootkoor Linzen Prijzen Spiegel Samenwerken Snoepwinkeltje Voor uw dagverse boodschappen hoeft u uw dorp of buurt niet uit. Bij Spar kunt u dagelijks terecht voor kwaliteit, gemak en service. En we hebben een aantal mooie aanbiedingen voor het weekend. Deze zijn geldig van donderdag t/m zaterdag: Freixenet cava Spar garnalen, kip kerrie pikant of kip saté salade Spar cocktailnoten Stokbrood Spar kipdrumsticks De kinderen van het Casembrootkoor zongen onder begeleiding van Carla Westdorp de sterren van de hemel. Activa gaat het nieuwe jaar in met een nieuw bestuur en een nieuwe missie. André van Ast derde van links) is voorzitter en verder bestaat het bestuur uit v.l.n.r. Wim Heijboer, Jaap Koeteeuw, Maja Westdorp, Arjan van Dijke, Cobi den Engelsman en Arjan Mosselman. Ondernemersvereniging Activa had de speciale koopavond in het teken van kerst georganiseerd. Ondanks dat het even dreigde te gaan rege nen, trok de moonlightshopping heel wat bezoekers in Sint-Anna land. Zowel binnen als buiten was er van alles te beleven. Winkeliers draaiden gouden uren. Zo ook Maja Westdorp van de drogisterij aan de Ring en bestuurslid van Activa. „Het was ontzettend druk, net bra derie", zei ze. Ook andere winkels trokken het nodige publiek. In de Voorstraat vergaapten de be zoekers zich aan de spullen in de marktkramen. Voetje voor voetje baanden de mensen zich een weg door de menigte. Vooral halverwe ge de winkelstraat was het druk. Daar trokken de kinderen van het Casembrootkoor veel belangstel ling. Zij zongen de sterren van de hemel voor het goede doel: Sta- voordó. De stichting bestaande uit 23 fietsers uit Sint-Annaland en Oud-Vossemeer beklimt op 6 juni 2012 Alpe d'Huez voor KWF kan kerbestrijding. De kinderen zongen liedjes van Michael Jackson (We are the world) tot Kinderen voor Kinderen (Vandaag gaan we je ha len). Het publiek genoot met volle teugen. Vaders, moeders, opa's en oma's keken trots toe. De warme chocolademelk ontbrak woensdagavond niet. Stichting Sta- voordó schonk de dampende melk met een grote pollepel in de beker tjes. Ook verkochten ze cup cakes, wijn en kerststukjes. De opbrengst gaat naar KWF. Gezonder ging het er aan de Ring aan toe. Daar pre senteerden Gert en Theo den Haan - de Groentebroer uit Sint-Philips- land - hun verse waren. Voorbij gangers kregen een gratis kopje lin zensoep aangeboden. Twijfelachtig probeerde de bezoekers de koolhy- draatrijke soep uit. Over suikers ge sproken. De oliebollen gingen als warme broodjes over de toonbank van de oliebollenkraam. André van Ast, voorzitter van mid denstandsvereniging Activa is te vreden over de resultaten. „Het is maar goed dat we de moonlights hopping verplaatst hebben van vrij dag naar woensdag", zegt hij. „Goed, het miezerde wat, maar dat mocht geen naam hebben. Winke liers en standhouders waren zeer positief. Ik kan niet anders conclu deren dat het gezellig druk was." Wel ziet Van Ast ruimte voor verbe tering. „Het was nu wel erg rustig in het deel van de Voorstraat tussen juwelier Walhout en het Haven plein. Dat gat moeten we volgend jaar zien te dichten." Mogelijkhe den ziet hij genoeg: meer vereni gingen en buitenstaanders aantrek ken. De jongerenafdeling van het CDA stond er bij restaurant Havenzicht verlaten bij. „Het is nog vroeg", zegt Leonard van Dis vol goede moed. In de marktkraam achter hem staan drie prikkelende stellingen op geschreven. „Daarmee gaan we de jongeren vanavond confronteren." De vragen gaan over de ontwikke ling van het havenplateau, het leef baar houden van Sint-Annaland en of de brede school wel breed ge noeg is. Veel animo is er niet voor. Maar van diegene die even een vraag beantwoorden, wordt naam en adres genoteerd. Doel daarvan is het actief werven van leden voor de jongerenpartij CDJA. Want daar schort het nog aan: voldoende ach terban. Jongeren en jonge gezinnen in de leeftijd van 14 tot 31 jaar zijn hun doelgroep. Ze zijn er genoeg, maar hun aandacht gaat voorname lijk uit naar de zingende kinderen van het Casembrootkoor. Naast het optreden van het Casem brootkoor, zorgt ook het jeugdor kest van Accelerando voor muzikale vertier. En of dat niet genoeg is. staat ook dweilorkest de Neutekrae- kers uit Oud-Vossemeer te trappelen om van zich te laten horen. Gekleed in een groene jas en rood-witte kerstmuts vermaken ze het publiek. Koud was het woensdagavond niet, maar door de miezerregen blijft niet iedereen tot aan eind. „Om half tien tijdens de prijsuitreiking van de winkelactie waren er nog zo'n vijf tien mensen", zegt van Ast. „Dat moet volgend jaar anders." De win naars van de trekking werden be kendgemaakt bij fa. Pleune. Familie van der Klooster uit de Huygens- straat wint de hoofdprijs: 250 euro aan waardebonnen. De tweede en derde prijs - een waardebon van 100 euro - gaat naar C. Baay uit de Anna van Bourgondiestraat en de familie van Dijke uit de Tuinstraat. De overige winnaars: 25 euro. W. Scherpenisse; B. Elenbaas; N. Lein- se; A. v.d. Jagt; I. Goedegebuure; J. Sturris; J. de Witte; T. van Nieu- wenhuijzen (Sint-Philipsland); G. IJzerman; N. Nooy. Waardebon van 10 euro: N. de Groot; A. v.d. Jagt; K. Scherpenisse; T. Mulder; Lars van Oeveren; Fam. Joppe: D. v.d. Klooster; Fam. Ligtendag; Fam van Vossen;M.Jansen. Bijna was het gedaan met mid denstandsvereniging Activa in Sint-Annaland. „We zagen'er de laatste jaren weinig bestuursle den erbij komen", zegt André van Ast. En toen in februari voorzit ter Miranda Pleune en Christina Verwijs stopten, was er geen werkbare situatie meer. „Sint-An naland heeft zoveel te bieden. Dat moeten we ook uitstralen." Van Ast stelde daarom voor om een werkgroep op te richten om het nut van Activa onder de loep te nemen en zo de vereniging nieuw leven in te blazen. Het resultaat: Er is een nieuw bestuur van zeven leden én een grotere doelgroep. De winkeliersvereniging wordt ondernemersvereniging. Café-eigenaar André van Ast is voor zitter van het nieuwe bestuur. Dat heeft nog twee leden uit het oude be stuur, namelijk Jaap Koeteeuw en Cobi den Engelsman. Nieuw zijn Wim Heijboer (eerste secretaris), Maja Westdorp (tweede secretaris), Arjan Mosselman (penningmeester) en Arjan van Dijke. „We zijn tot de conclusie gekomen dat een middenstandsvereniging een achterhaald iets is. want die wordt steeds kleiner. Ondernemers, zoals op het bedrijventerrein buiten het dorp, hebben ook betrokkenheid bij Sint-Annaland. Daarom hebben we besloten een ondernemersvereniging te worden", legt Van Ast uit. De drang om er samen de schouders onder te zetten, was er wel, maar er werd niets mee gedaan. En het ene lid zag nog wel heil in de activiteiten van de winkeliersvereniging, maar het andere had er weinig verwachtin gen meer van. Van Ast heeft dat ge merkt in de gesprekken die hij met diverse leden heeft gevoerd. Het doel van de werkgroep was on der meer om tot bovenstaande con clusie te komen. „We hebben tijdens het proces een onafhankelijk persoon erbij gehaald." Dat is Sint-Annalan- der Sander Westdorp. „Hij heeft ge noeg ervaring met deze materie en bovendien is hij beleidsmedewerker bij de gemeente." Westdorp werd er ook bij gehaald om de leden een spiegel voor te houden. „De betrokkenheid is enorm." Dat is volgens Van Ast gebleken tijdens de vergaderingen. Ook zitten de leden vol met ideeën. Dat is onder andere naar voren gekomen, toen ze alle maal de rol van bestuurslid op zich moesten nemen en vertellen wat zij zouden doen in die functie. Toen is volgens Van Ast duidelijk geworden dat alle leden het belangrijk vinden dat Sint-Annaland op de kaart wordt gezet als winkelgebied. Door de commissie is een lijst gemaakt met mogelijke bestuursleden. Daaruit is het eerder genoemde bestuur geko zen dat in juni officieel is geïnstal leerd. Het bestuur is vervolgens aan de slag gegaan met een beleidsplan voor de komende vijfjaar. „We wil den iets doen met de ideeën die naar voren zijn gekomen en we wilden onze doelen omschrijven. We heb ben er drie maanden aan gewerkt." Bij het beleidsplan is ook een missie geformuleerd: .Activa wil een on dernemersvereniging zijn die wezen lijk bijdraagt aan het succes van haar aangesloten leden en aan de leef baarheid van ons prachtige dorp Sint-Annaland." Bij de keuze om ondernemersver eniging te worden hoort ook het doel om te groeien. Op dit moment telt Activa 33 leden, maar dat moeten er wel 60 worden, zegt Van Ast. Het bestuur is inmiddels al begonnen met het benaderen van ondernemers. „We hebben nu al zo'n elf monde linge toezeggingen. En voor elk lid geldt dezelfde regel. „We hebben als bestuur gezegd, onthoud heel goed: dit is niet het beleidsplan van het be stuur. maar het beleidsplan van jullie allemaal." In dat beleid is opgeno men dat. anders dan voorheen, de ta ken nu worden verdeeld, zodat niet alles meer van één persoon afhanke lijk is. Was er eerst alleen een activi teitencommissie, nu komt er een commissie voor reclame en publici teit bij en een financiële commissie. Ook wil de ondernemersvereniging over de eigen dorpsgrenzen heen kijken en meer gaan samenwerken met andere ondernemersverenigin gen, zoals in Tholen en Sint-Maar tensdijk en met de Thoolse Onder- nemersfederatie (TOF). Volgens Van Ast kunnen de verenigingen elkaar versterken en moet er niet meer ge dacht worden in de trant van 'bij ons is het beter'. Activa wil ook ge sprekspartner zijn van de gemeente. De vereniging is dat al en dat wordt dan ook als één van de sterke punten gezien. Via een zogeheten SWOT-analyse, waarbij de sterke en zwakke punten, kansen en bedreigingen op een rij worden gezet, is gebleken dat Sint- Annaland heel veel kansen heeft. „We gaan nu kijken naar onze uitda gingen in plaats van te zeggen 'kan niet' of 'daar zijn we te klein voor'. Mensen komen echt wel. maar je moet ze gewoon wat bieden." Zo wordt de ontwikkeling van het ha vengebied als een grote kans gezien, de aanleg van de A4 voor de bereik baarheid, aanwezigheid van een jachthaven, speeltuin en een muse um en het gevarieerde winkelaan bod. ,Je kunt hier van alles kopen." Volgens Van Ast moet de komst van ondernemers in de vereniging ver sterkend werken. Sommigen waren bang daardoor ondergesneeuwd te worden. Van Ast benadrukt dat een klein lid net zoveel te zeggen heeft als een grote. „Een snoepwinkeltje is net zo belangrijk voor het dorp als een supermarkt. Samen maken ze het handelsmerk Sint-Annaland sterker." Van Ast wuift de vraag, waar het in het oude beleid mis is gegaan, weg. „Weet je, het is net als de mode. Het herhaalt zich continue." Het bewijs daarvan is opgenomen in het nieuwe beleidsplan. „We hebben de notulen van de oprichting op 22 januari 1952 erbij gepakt. Daarin was bijna de zelfde discussie en slotsom in te le zen als nu, in 2011." In het nieuwe jaar gaat de onderne mersvereniging Activa met het nieu we beleid aan de slag. Maar er is ook een ander feit waar bij wordt stilgestaan, want in 2012 bestaat Ac tiva 60 jaar. „Daar willen we goed mee gaan uitpakken." Er zijn al ge noeg ideeën, maar er moet nog over vergaderd worden, zegt voorzitter André van Ast. Wanneer het feest losbarst, is dan ook nog niet bekend. Een andere vernieuwing is dat Acti va een eigen website krijgt. Volgens de leden kun je niet meer zonder in deze tijd. De laatste boodschap van het Jaar. Tot ziens in 2012! alle varianten fles 0,75 liter bakje 150 gram mild of pittig zak 250 gram ALCOHOL EN TABAK KOPEN: wit of tarwe WU KBWB» 6EEN ALCOHOL IN !AW AM KLAKTEN JONGE» DAN It »5o9e «v0ta*> AU.ua Kip-Kerr» Pikaftl SMMi 15096 naturel of gekruid voordeelverpakking 1 kilo Aanbiedingen zijn geldig van donderdag t/m zaterdag (29 t/m 31 december 2011), zolang de voorraad strekt. Wijzigingen en prijs-, afbeelding-, druk- en zetfouten voorbehouden. Niet alle aanbiedingen in elke Spar verkrijgbaar. Vind de Spar in uw buurt op www.spar.nl 'exclusief betaald en uit te keren statiegeld en wettelijk niet toegestane artikelen (rookwaren, slijterijartikelen, zuigelingenvoeding 0-6 maanden, geneesmiddelen, services en diensten). V r

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 9