'Die gastvrouw die weet wat er speelt' a Plaatselijk nieuws Will van Iwaarden nieuwe beheerder Wellevaete Sint-Annaland t 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 29 december 2011 Renovatie na brand Ds. Schot bedankt VOOR AL UW OPMAAK- EN DRUKWERK Burgers rikt best Snerttocht Familietoernooi YVatersportwinkel haven Kerstkaarten DEV neemt stokje over van VZOS Concert in sportzaal Familie- Zakelijk 5 drukwerk Kerstkaarten yj Zilverhoek 7a latL Steenbergen 5^ Ind. Reinierpolder I T 0167 - 566 503 Bedankt voor beroep Kerstgevoel Seniorenwandeling Kerstkaraoke Gelach t in eigen slagerij Familie- zakelijk drukwerk/ Marjo Stoutjesdijk Sint-Maartensdijk Windmolen afgewezen Twee stoofpotjes Kerstgourmet Agenda „Ik heb aan twee kanten gestaan, voor en achter de bar", zegt Will van Iwaarden-Leune (43) uit Sint-Anna land. Ze wil daarmee zeggen dat ze weet wat er leeft onder de gasten van gemeenschapscentrum De Welle vaete in haar dorp. Die kennis wil ze gaan inzetten in haar nieuwe uitdaging: per 1 januari neemt ze het be heer van De Wellevaete over van Charel Wolvekamp. Het is voor haar een droom die uitkomt. „Het was al heel lang een wens en ik zei: als het op ons padje komt, gaan we het proberen." Slagersopleiding Koffie zetten Eigen dorp Dakkapel akkoord Borrel AJP Actief Tholen Aan de Visstraat wordt het pand dat in november door een schoorsteenbrand schade opliep, opgeknapt. Bij de reno vatie, die wordt aangevraagd door D.B. van Egeraat, gaat het om het ver nieuwen van de voorgevel, het plaat sen van twee dakkapellen en het betimmeren van de zijgevel. De wel standscommissie kon zich vinden in het plan. Aan de Oudelandsepoort wil A.G. Zolnay bij het renoveren van zijn woning dakramen in het dak plaatsen. Omdat het pand in het beschermd stadsgezicht ligt. worden er extra eisen aan verbouwingen gesteld. Maar met deze aanpassing had de welstands commissie geen moeite. Ds. A. Schot heeft bedankt voor het beroep dat de Gereformeerde Ge meente op hem had uitgebracht. THOLEN Eendrachtsweg 10 0166 603909 Advertentie I.M. Bij voetbalvereniging Vosmeer is een kaartavond georganiseerd. Bij het rik ken was Chris Burgers voor iedereen te sterk met 224 punten, gevolgd door Johan de Koning met 176 punten. Bij het w ippen ging Veroni Goedegebuure met de eerste prijs aan de haal. met 144 punten. Tweede werd Jeanne Dij- kema met 132 punten. 'Sport en spel' is het thema van de snerttocht die wandelsportclub Vos meer vanavond organiseert. Vanaf half zeven vertrekken de deelnemers uit De Vossenkuil met tussenpozen in groepen voor een wandeling van vijf kilometer door en om het dorp. On derweg komen ze leuke dingen tegen, en worden ze getrakteerd op lekkernij en. Bij terugkeer in het dorpshuis staat de erwtensoep gereed. Tafeltennisvereniging Smash '76 or ganiseert op zaterdag 7 januari een fa milietoernooi. Leden kunnen daaraan meedoen met onder anderen hun va der of moeder, broer of zus, of neef, nicht, dochter of zoon. Deelname is gratis en de wedstrijd begint om twee uur in de Wellevaete. Opgave voor 3 januari bij Kees Vroegop uit de Oost straat 30. Burgemeester en wethouders willen de bouw van een watersportw inkel op het oostelijk deel van het havenplateau mogelijk maken. Ze staan positief te genover de aanvraag van een omge vingsvergunning (voorheen bouwaan- vraag). Het ontwerpbesluit wordt zes weken ter inzage gelegd. Zolang kun nen er ook zienswijzen worden inge diend. De procedure is nodig omdat het bouwplan in strijd is met het be stemmingsplan. De kinderen uit groep 0 en 1 van de School met de Bijbel hebben de bewo ners van zorgcentrum De Schutse toe gezongen en zelfgemaakte kerstkaar ten geschonken. De 30 kinderen zongen hun kerstliederen voor een volle zaal met bewoners en personeel in De Schutse. Ook zongen ze liede ren in andere talen. De kerstkaart had den de kinderen gemaakt tijdens het thema de postbode. De bewoners kre gen daarbij een kerststolletje cadeau van de nieuwe baas van de Cl000. De kinderen zijn daarna de overige bewo ners in de Schutse gaan bezoeken. Al le leerlingen van de School met de Bijbel hebben onder het thema Jezus is geboren de schoolkerstviering bij gewoond in de Hervormde kerk. Na een muzikale introductie dcxtr de blokfluitgroep onder leiding van juf Heieen Troost werd de avond geopend door het samen zingen van de lofzang van Zacharias. Daarna heette de direc teur, meester Baaij. iedereen hartelijk welkom en ging voor in gebed. De ge boorte van Jezus werd vertolkt d<xir een Bijbellezing uit Lukas 2, het ker stevangelie. Maar ook in liederen en gedichten werd verteld hoe Jozef en Maria van Nazareth naar Bethlehem gingen en hoe daar Jezus werd gebo ren. Iedere groep kwam een keer naar voren om te zingen of op te zeggen. Ook was er een vrije vertelling. Be loofd is beloofd, heette het verhaal. Mensen beloven vaak iets, maar kun nen of willen dat niet altijd waar ma ken. Als God iets belooft, gebeurt het ook. was de strekking. De avond werd beëindigd met een dankgebed door meester Troost. Na het zingen van het Ere zij God kregen de kinderen een leesboek cadeau. Gemengd koor VZOS organiseerde traditioneel de kerstzangavond, maar na 70 jaar werd de vereniging opgehe ven. Mannenkoor Dtxir Eendracht Verbonden (DEV) nam het stokje over. vertelde voorzitter Jan van Dijke zaterdag in de hervormde kerk. Als gemengd koor werd De Lofstem uit Scherpenisse uitgenodigd, dat evenals DEV door Koos v.d. Slikke wordt ge leid. Hoewel het gemengd koor niet compleet was, gaf het toch een wellui dende uitvoering en bracht het boven dien extra luisteraars mee. De 550 zit plaatsen beneden en op de oude galerij bleken onvoldoende. Een galerij in een zijbeuk moest opengesteld wor den om de belangstellenden een plekje te geven. Voor ds. J.W. Scheurwater uit Oud-Vossemeer was het 20 jaar ge leden, dat hij samen met zijn ouders in Dordrecht zo'n kooravond meemaak te. Hij was door Vossemeerse leden van DEV overgehaald om de opening en sluiting te verzotgen en dat deed hij met verve. Er was ook nog een derde koor. namelijk kinderkoor Sjaloom o.l.v. Mirjam den Engelsman. De pre dikant was het opgevallen dat die alle maal zonder een muziekmap zongen, alles uit het hoofd. De organisten Leen Heijboeren Kees v.d. Slikke ver leenden medewerking, evenals Coen Everaers op trompet en Jorinda Leune en Gerdien Aret op dwarsfluit. De ko ren werden afgewisseld door samen zang. DEV zong nog samen met Sja loom en ook nog met De Lofstem. Ere zij God vormde de finale van deze goed bezochte kerstzangavond. Accelerando moest door de grote ani mo voor het kerstconcert vrijdag avond uitwijken van de muziek- naar de sportzaal in de Wellevaete. Het kostte het nodige extra regelwerk, maar in korte tijd lukte het om deze ruimte om te toveren tot een sfeervolle concertzaal. Het was de laatste activi teit in het kader van het 130-jarig be staan. De slagwerkgroep o.l.v. Johan van Vossen opende het concert met een zestal nummers. Na de pauze kwam de fanfare o.l.v. Clemens Ros- mulder, waarbij Ouverture to a new age en Rubia emit sprongen. Tussen door was er samenzang van Komt al len tezamen en Stille nacht. Accele rando nam van het 130ste vereni gingsjaar afscheid met We wish you a merry Christmas. 2 O www.drukkerijvandijke.nl Advertentie LM. Ds. G. Hix>gerland heeft bedankt voor het beroep dat de Gereformeerde Ge meente op hem had uitgebracht. Het kerstgevoel was alom aanwezig tijdens de kerstviering op basisschool De Schalm. „Het lijkt of ik drtxim. Ik heb tranen in mijn ogen zo mooi vind ik het", zei een leerling tijdens het klassendiner. In alle groepen van De Schalm heerste een gezellige kerst sfeer. Kinderen zagen erop hun mooist uit. Door de hele school was alleen de kerstverlichting aan. De ouders van de verschillende groepen hadden gezorgd vcx>r het eten en drinken, zodat in alle klassen heerlijke hapjes klaar stonden. Het plein was prachtig versierd door de ouderraad en er was kerstmuziek op de achtergrond te horen. Voor de ou ders was er chocolademelk en glüh wein. en waren er oliebollen, kerst- bnxxl en kleine hapjes. Ook de sponsoren van het nieuwe schoolplein waren uitgenodigd het kerstfeest mee te vieren. ,J-lo, ho. ho", daar was ook nog de kerstman, hij kwam in alle klas sen de kinderen bezoeken. Toen het diner afgelopen was. zongen de kinde ren de ouders en sponsoren een kerst wens toe. De schooldirecteur kreeg een beeld van spelende kinderen over handigd dtxir de firma Van Haatten ter gelegenheid van de opening van het plein. „Kunnen we niet altijd 's avonds naar school? Dat is gezellig", zei een leerling. Dinsdag 3 januari wordt er voor de zending en Adullam oud papier op gehaald. Advertentie I.M. i Wandelsportvereniging Oostcrsehel- destappers start met recreatief en seni oren wandelen. Daarvoor wordt op 4 januari een kennismakingstocht geor ganiseerd. De start is om half twee 's middags bij Haestinge. er wordt ver zameld in de foyer. Er kan in eigen tempo worden gelopen over een af stand van vijf of acht kilometer. De club richt zich met deze tochten op wandelaars die voor gezelligheid kie zen of wat aan hun conditie willen doen. Bij terugkomst in Haestinge wordt nog even nagepraat onder het genot van een gratis kop kolfie. De club heeft in het kader van het Euro pees jaar van het vrijwilligerswerk een stimuleringssubsidie van 1000 euro ontvangen van de provincie. Het geld wordt ingezet om het werk van de vrijwilligers te verlichten of te on dersteunen bij hun functie van bij voorbeeld parcoursbouwer of in schrijver. In het bijzonder bij het inrichten van de Oosterschelde mara- thontochtop9juni. Het begon al donker te worden toen de kinderen de met honderden lichtjes versierde basisschool De Rieburch binnenkwamen voor de kerstviering. De drie kleutergroepen zaten bij el kaar in de speelzaal. Er werden kerst liedjes gezongen en gedichtjes voor gedragen. De ouderraad en bakker Cock Leys hadden gezorgd voor een heerlijke kerstmaaltijd. De groepen 3 t/m 8 genoten daarvan in hun eigen klaslokaal. In de klassen werd druk gemusiceerd. Naast de traditionele kerstliedjes waren ook moderne num mers te horen, in de bovenbouwgroe- pen in meerdere talen. In de groepen 4 en 8 klonk vioolmuziek, ten gehore gebracht dtxir twee jonge talentjes. De digitale schoolborden waren in het feestprogramma opgenomen. Er wer den haardvuren op tevoorschijn geto verd en de borden werden gebruikt voor karaoke kerstliederen. Voor de ouders, die hun kinderen na afloop op kwamen halen, werd op het school- I I I I I I I I I I I Dinsdag 3 t/m zaterdag 7 januari Rundergehakt met gratis kruiden Varkenshielen Varkens roerbakreepjes Blinde vinken 1 kg 1 kg 500 gr. 5 halen 4,50 3,98 4,25 4 BETALEN Runderrollade 100 gram 1,20 Palingworst 100 gram 1,00 Eigen leverworst 150 gram 1,00 Zult uit eigen keuken 150 gram 1,00 Wij wensen u een goed en gezond 2012 toe! Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 I Advertentie I.M. plein warme wijn en chocolademelk geserveerd. Het Rieburch kerstkoor zorgde voor een gezellige sfeer. Vuurkorven zorgden vexir warmte en licht en de kerstman deelde traktaties uit. Bel 0166-66 30 42 drukwerkmarjo^'hotmail.nl Advertentie I.M. Burgemeester en wethouders hebben een verzoek van de firma Wegge- mans om een windmolen aan de Sportlaan te plaatsen afgewezen. De turbine zou op het perceel van het be drijf moeten verrijzen, maar de ge meente wil er geen planologische medewerking aan verlenen. Het mag niet volgens het geldende bestem mingsplan waar I5 meter de maxi male hoogte is. Maar ook de plek is volgens b. en w. ongunstig omdat er in de toekomst huizen gebouwd gaan worden in de Geertrliidapolder. Be woners zouden er last van kunnen krijgen, vreest het college. Boven dien zouden de huizen ook een be lemmering betekenen voor de wind vang van de turbine, aldus b. en w. Hotel Het Raedthuys is toegetreden tot de Logis organisatie. Dat is een netwerk van zelfstandige hotels, die persoonlijke service hoog in het vaandel hebben staan. De organisatie beoordeelt de kwaliteit van hotels door middel van schoorsteentjes (I tot 3) en de kwaliteit van de gastro nomie met stoofpotjes l tot 3). Het Raedthuys heeft twee stoofpotjes en drie schoorsteentjes gekregen. Scherpenisse «2? Met 27 leden heeft de plattelands vrouwenafdeling kerst gevierd in het Holland Huis. Voorzitter Francien Noom opende de bijeenkomst en las het kerstevangelie voor. Daarna voorzag Renate Bruijnzeel-Slager, beheerder van het dorpshuis, de da mes van een aperitief. Er was samen zang van Komt allen te samen en Nelleke Verhoef vertelde een mooi THOLEN 3! dec Rommelpotfestijn. S.T.A.D., vertrek Markt v.a. 11 u. 31 dec Kledinginzameling Dorcas, Regentessestr. 50,9-12 u. 2 jan Nieuwjaarsreceptie gemeente Tholen. gemeentehuis. 19.30 u. 4 jan Gesprekskring. Mieke Punt, NPB. 10 u. 5 jan Nieuwjaarsreceptie chr. oude renvereniging. NPB. 14.30 u. 6 jan Polderman tuigt af, cabaret Ka- tinka Polderman. Uit op Tholen, Meulvliet. 20.15 u. 11 jan Dj-workshop, jeugd- en jon gerenwerk. Meulvliet. 19-21 u. 11 jan Nieuwjaarsbijeenkomst vrij- zinn. vrouwenbond. NPB, 14 u. OUD-VOSSEMEER 29 dec Snerttocht, De Vossenkuil, 18.30 u. 6 jan Nieuwjaarsbijeenkomst plan- tenwerkgroep natuurvereniging Tho len, Vossenkuil, 9.30-11.30 u. SINT-ANNALAND 31 dec Kledinginzameling Dorcas, Ring 44,9-12 u. 7 jan Nieuwjaarsreceptie WHS, voetbalkantine. 17 u. 7 jan Familietoernooi Smash, tafel tennis. Wellevaete, 14 u. 27 jan Dj-workshop. jeugd- en jon gerenwerk. Wellevaete, 19-20.30 u. SINT-MAARTENSDIJK 31 dec Kledinginzameling Dorcas. Wouthoekweg 5,9.30-11.30 u. 4 jan Kennismakingstocht senioren en recreatief wandelen, Oosterschel- destappers. start Haestinge, 13.30 u. SCHERPENISSE 29 dec Dubbele snerttocht, VVV/Staatsbosbeh., start eind Plat te weg. 10.30 u. SINT PHILIPSLAND 7 jan Nieuwjaarsborrel. AJP Actief, Ons Dorpshuis Anna Jacobapolder, 21 u. kerstverhaal, waarna Stille Nacht werd gezongen. De maaltijd was op de plaat, wat gourmetten inhield. Het waren prima verzorgde tafels met voor elk wat wils, en met het nodige vocht erbij. Plonie Duijnhouwer las ondertussen een kerstverhaal voor en middels samenzang werden nog ver schillende kerstliederen gezongen. Will van Iwaarden kent beide kanten van de bar, en wil die kennis gaan inzetten als beheerder van De Wellevaete in Sint-Annaland. Will is geen nieuw gezicht voor de gasten in het dorpshuis, want ze werkte er al sinds ze in 2007 in dienst trad bij Charel Wolvekamp. Eigenlijk had ze toen al beheerder willen wor den, maar dan van een ander dorps huis, namelijk Ons Dorpshuis in An na Jacobapolder. Ze woonde toen in de Polder. ..Esther van der Reest stopte in Ons Dorpshuis en toen heb ik gesolliciteerd bij de gemeente of ik beheerder kon worden. Maar de ge meente had andere plannen met de dorpshuizen en stelde voor dat ik in dienst trad bij Charel Wolvekamp. Dan werkte ik wel in het dorpshuis, maar'dan onder Charel." Op den duur stopte Charel met het beheer in Anna Jacobapolder en toen kreeg Will als nog de kans om beheerder te worden. „Maar wij gingen verhuizen naar Sint-Annaland. terug naar waar ik vandaan kom. Ik vind dat je het be heer op het eigen dorp moet houden Toen heeft Nelleke Kortekaas het overgenomen." Will werkte vanaf dat moment in De Wellevaete en in Meulvliet in Tholen. Dat ze in het horecavak terecht is ge komen, is niet helemaal vreemd, zegt ze. Tot dit najaar was ze ook in de to- matenkas van de maatschap Van Luijk in Sint-Annaland te vinden en daarvoor werkte ze bij TNT Post. „Maar dat was mijn ding niet meer." Maar haar echte vak is slagerij. „Ik heb twee jaar de slagersopleiding ge daan. Maar het werd te druk in de winkel en toen heb ik die niet afge maakt. Wel heb ik mijn papieren ge haald voor buffetten maken. Dus het is toch mijn ding." Per 1 januari neemt Will het stokje over van Wolvekamp, die er dan pre cies zes jaar beheerder is geweest. Helemaal officieel is het nog niet, zegt ze. „Ik heb wel al groen licht gekregen van de gemeente, maar de raad moet zich er nog over buigen. Dat zal pas in februari zijn." Charel Wolvekamp is blij dat hij het beheer aan Will kan overdragen. „Ik heb het veel te druk gekregen en ik reisde veel heen en weer. Er is meer dan al leen werken. Ik wil meer tijd over houden voor mijn privéleven." Wolvekamp houdt het beheer van gemeenschapscentrum Meulvliet in Tholen. „Van de zomer ga ik mijn twintigste jaar in. Daarom heb ik ook gekozen om Meulvliet te houden, want dat staat toch iets dichter bij me." Daarnaast verzorgt hij de cate ring in het gemeentehuis in Tholen en heeft hij met zijn bedrijf ook een cateringdienst op locatie, waarnaar de vraag is gegroeid. „Er zit heel veel tijd in de voorbereiding, name lijk in bestellingen, regelen van per soneel en zalen. Op den duur ben je alleen nog maar bezig met werk. Bo vendien heeft het bedrijf van mijn vrouw Sandra ook een behoorlijke vlucht genomen." Sandra Wolve kamp geeft paardrijlessen op thera peutische basis op hun boerderij in Oud-Vossemeer. Net zoals dat in Meulvliet gebeurt, blijft de gemeente, met Wim Scher penisse en Ard Beurkens. overdag het beheer van De Wellevaete hou den. Vanaf zeven uur 's avonds is het de beurt aan Will. Zij is naast de zaalverhuur ook verantwoordelijk voor de horeca. En dat laatste is een service die de gemeente in principe niet biedt. Will wil daarom op aan vraag ook overdag aanwezig zijn om bijvoorbeeld koffie te zetten v«xir de groep van de ouderengym. Ze wil straks, als ze een beetje ge wend is aan alles wat komt kijken bij haar nieuwe functie, meer haar eigen koers gaan varen. Zo wil ze de menukaart uit gaan breiden. ,Als er een feestavond is willen we nog wel wat lekkers klaarmaken, zoals een brcxxlje beenham of een broodje shoarma." Voorlopig kan ze nog vol doende leren van de ervaring van Charel, zegt ze. „Ik heb in januari nog een grote partij en wil van Cha rel weten hoe ik dat het beste kan aanpakken." Ze weet weliswaar hoe het allemaal reilt en zeilt in de Wellevaete, maar dat is nog niet hetzelfde als beheer der zijn, zegt ze. „Ik ga nu een stapje verder. Ik moet nu de inkoop zelf doen en ook het papierwerk komt er bij." Ook de aanloop ernaartoe was niet zo makkelijk als ze van tevoren had gedacht, mede door de financie ring van de benodigde inventaris. „Ik heb wel even een traantje gelaten toen het allemaal rond was." Will wil proberen verder te gaan met het personeel dat er nu is. .Jk kan het niet alle dagen alleen. We zijn nu met zijn vieren." In principe is ze er zes avonden in de week. „Maar op dins dagavond heb ik mijn muziekavond en dan zal ik een ander vragen om die avond over te nemen. En als ik in het weekend een paar feesten heb, waarbij het al gauw na twaalven wordt, is het ook wel eens even wel letjes. Ik heb ook nog een gezin." Voor Will is het belangrijk dat haar man Piet, die als uitvoerder bij Cofe- ly in Bergen op Zoom werkt, en kin deren achter haar staan. Dochter Sharon (14) heeft al gezegd dat ze haar steentje wil bijdragen als bij voorbeeld afwashulp. Zoon Janko (16) wil de opleiding brood en ban ket gaan volgen. „Dat kan alleen maar makkelijk zijn." Will vindt het belangrijk om straks zoveel mogelijk producten op eigen dorp te halen. „Ik wil het qua inkoop op Sint-Annaland houden. Zoals vlees en brood en groentes. Alles kan natuurlijk niet, maar wel zoveel mo gelijk. Dat geldt ook voor activitei ten op het dorp, zoals Sinterklaas, Als het kan, wil ik mijn steentje bij dragen." Will heeft als motto dat als ze ergens werkt, ze er niet voor 100% voor wil gaan. maar wel vexir 300%. ,Jk wil gewoon die gastvrouw zijn die weet wat er allemaal speelt in de vereni gingen die gebruikmaken van de Wellevaete." Predikbeurten Zaterdag 31 december oudjaar en zondag 1 januari nieuwjaarsdag THOLEN HERVORMDE GEMEENTE za 19 u. ds. Meijer. zo 9.30 u. ds. Meijer. 18.30 u. ds. Van 't Hof, Oude Tonge. HERSTELD HERV. GEMEENTE za 19.30 u. ds. v.d. Bas. zo 11 u. ds. v.d. Bas. 19 u. kand. Kooij. HERV. GEM. IMMANUEL za 19 u. ds. De Bie, 's-Gravenpol- der. zo 10 u. ds. De Bie, 's-Gravenpol- der. GEREF. KERK za 19 u. ds. Smilde. Dordrecht. zo 10 u. ds. Broere. CHR. GEREF. KERK za 17 u. ds. Den Boer. zo 10 u. ds. Den Boer. 18.30 u. ds. De Graaf, Urk. GEREF. GEM. za 16.30 u.ds. Joosse. zo 10 en 18.30 u. leesdienst. 15.30 u.ds. Bakker. CHRISTENGEMEENTE zo 11 u. dhr. Lemmens, H.A. R.K.-KERK zo 11 u. regioviering in Lepelstraat. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE za 19 u. ds. Scheurwater. zo 10 u. ds. Scheurwater. 18.30 u.onbekend. GEREF. KERK za 19 u. mevr. Roggeband, Tholen. zo 10 u. dhr. Jansen, Drunen. CHR. GEREF. KERK za 19 u. ds. Den Boer. zo 10 u. leesdienst. 15.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. IN NED. za 19 u. leesdienst. zo 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK zo 11 u. regioviering in Lepelstraat. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE za 19 u. ds. Versluis, zo 10 u. ds. Versluis. 18 u. kand. Molenaar, Oud-Vosse meer. HERSTELD HERV. GEMEENTE za 16.30 u. ds. Diepenbroek. zo 10 en 16 u. ds. Diepenbroek. GEREF. GEM. za 19 u. leesdienst. zo 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. za 19 u. leesdienst. zo 9.45. 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE za 19 u. ds. Reehorst, Stavenisse. zo 10 u. ds. Van Ginkel, Goes. 18 u. ds. Molenaar. Papendrecht. OUD GEREF. GEM. za 19.30 u. ds. Zwartbol. zo 9.30 en 18.30 u. ds. Zwartbol. 14 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE za 19 u. ds. Juffer. zo 9.30 en 14.30 u. ds. Gielen, Mid- delhamis. HERV. GEM. REHOBOTH za 19 u. kand. Slabbekoorn, Goes, zo 19 u. ds. Scheurwater, Oud-Vos semeer. OUD GEREF. GEM. IN NED. za 19 u. leesdienst. zo 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. zo 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE za 19 u. ds. Lohuis. zo 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. za 19 u. ds. Bakker. zo 9.30 en 18.30 u. ds. Bakker. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. za 19.30 u. dhr. Lissenburg. zo 9.30 en 14.30 u. leesdienst. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE za 19 u. ds. Ruijgrok. zo 10 u. ds. Ruijgrok. 18 u. ds. Bijl, Waddinxveen. GEREF. KERK za 19 u. ds. Broere. 10 u. mevr. Maris, Nisse. GEREF. GEM. za 19 u. leesdienst. zo 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE za 19 u. kand. Van Kralingen. Rid derkerk. zo 9.30 u. ds. v.d. Akker, Nieuwer- kerk a/d IJssel. 17 u. ds. Harkema, Middelhamis. GEREF. GEM. za 15.30 u. ds. Bakker. zo 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. za 18.30 u. leesdienst. zo 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 5/1 19.30 u. dhr. Bakker, Urk. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) zo 10 en 18 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK za 17 u. ds. Van Oostende. zo 10 u. mevr. Bakker. De avond was omgevlogen. De vrou wen zongen aan het eind Ere zij God, waarna Francien Noom de avond af sloot. Zij bedankte iedereen en ver raste de dames van het Holland Huis met een bloemstuk,- gemaakt dexir Hannie Guequièrre. Poortvliet Aan de Noordstraat wil N.A.P. Hou- ke een dakkapel plaatsen zoals dat ook bij de buren is gebeurd. Name lijk op de zijkant van het dak. De welstandscommissie ging er donder dag mee akkexird. gezien het feit dat het ook al op een van de andere hui zen van hetzelfde type in de straat is Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o„ tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vliethof8,za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u„ Poort vliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: BIB verloskundi gen Steenbergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenlijn tel. 0113-224022 (24 u. p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel06-12257399. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat ISt.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1 .Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk. ma t/m vr 14-17 u. en ma 18.45-19.45 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u„ tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISZORG/ STEUNPUNT MANTELZORG Jeugd- en Jongerenwerk Servicebu reau, 0 166-668200. CHR. THUISZORG Curadomitel. 0166-667337 INDICATIESTELLING (CIZ) Hof van Tholen 2, Tholen, tel. 088- 7891480. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 653146 of 06-21534176; Sint- Philipsland 572342 of 572530. Vrij willige thuiszorg 0166-662264. VRIJWILLIGERS PALLIATIE- VE TERMINALE ZORG WEST BRABANT THOLEN Postbus 334. 4600 AH Bergen op Zoom, tel. 06-51498069. www.vptz- westbrabanttholen.nl HET KLAVERBLAD IKG, 0113-249490. ma t/m vr 9.30- 12 u. WAO-pIatform, 0113-249315. ma t/m vr 9.30-11.30 u. LEGER DES HEILS Radda Barnenstraat 9, Sint-Maartens dijk, tel. 0166-610194, openingstij den: di en do 13.30-16 u. en le zater dag v.d. maand 10-12 u. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel.. 0118- 628800. KINDEROPVANG KOBALT Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0164-273633. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 668200. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-9009. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 29 dec. t/m vrijdag 6 jan. donderdag 29 6.24 - 18.52 vrijdag 30 7.02 -19.29 zaterdag 31 7.42 -20.14 zondag 1 8.22 -20.59 maandag 2 9.12-21.52 dinsdag 3 10.17 -22.57 woensdag 4 11.27 - donderdag 5 0.07 - 12.32 vrijdag 6 1.12-13.32 zo 1/1 7.16 u. EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. gebeurd. De bewoners kunnen door de dakkapel makkelijker op de vlie ring komen. Het wordt een zoge noemde aangekapte dakkapel (met schuin dak) met pannen er op. Maandag 2 januari hoopt de zen ding oud papier op te halen. Advertentie I.M. Sint-Philipsland Evenementencomité AJP Actief or ganiseert op 7 januari een nieuw jaarsborrel in Ons Dorpshuis in An na Jacobapolder. Vanaf negen uur 's avonds is het dorpshuis open en kunnen de dorpsgenoten elkaar een goed nieuwjaar toewensen. De hap jes worden aangebtxlen dcxir AJP Actief, de drank is voor eigen reke ning.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 2