Ko Stoutjesdijk stapt over van WHS naar Duiveland Koersbal Slaapwereld XXL Poortvliet nu grootste showroom Nederland SPS domineert kerstzaalvoetbal in de Wellevaete in Sint-Annaland Zes Tholenaren fietsen in 2012 berg Alpe d'Huez op voor KWF Je hebt het zelf in de hand POLITIE Halt. Donderdag 29 december 2011 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Ook vier Thoolse jïetsteams van comité StavoorDó Zes Tholenaren doen op 7 juni 2012 mee aan het benefietevene ment Alpe d'Huzes. Martin Hoevenaars uit Scherpenisse, Lyon en zijn dochter Chantal Walhout uit Stavenisse, Willem Gardenier uit Tholen, Sheila van Sprundel uit Oud-Vossemeer en Pim van Hek ken uit Sint Philipsland gaan proberen de berg Alpe d'Huez per fiets te trotserenDe eerste vijf hebben het streven om dat zes keer te doen, vandaar de naam d'Huzes, voor de gehandicapte Van Hek ken is één keer al een enorme uitdaging. Extra uitdaging Voetbaltrainer vond jaar bijtekenen onvoldoende Ko Stoutjesdijk en WHS gaan aan het eind van het voetbalseizoen uit elkaar. Stoutjesdijk kon voor een jaar bijtekenen, maar proefde te weinig vertrouwen uit die aanbieding. Op vrijdag liet hij het be stuur van de Sint-Annalandse derdeklasser weten het contract niet te willen verlengen. Een dag later bereikte de trainer een akkoord met zaterdagtweedeklasser Duiveland. „Een beetje vreemd", vindt bestuurslid technische zaken Theo Moerland. „Als bestuur zijn we hier niet gelukkig mee. We hebben veel tijd en energie gestoken in het nemen van een weloverwogen besluit. Eigenlijk vinden we dat een trainer tenminste twee jaar bij een vereniging moet zitten." Goede harmonie Gemeente: Middelburg I Vlissingen I Veere I Reimerswaal I Kapelle I Noord-Beveland I Schouwen-Duiveiand Alle voetbalverenigingen uit de gemeente doen mee aan toernooi Pim van Hekken deed vorig jaar voor de eerste keer mee. Hij doet dat niet op een gewone fiets, maar op een handbike, aange dreven door zijn armen. Hij kan zijn benen niet gebruiken, omdat hij een dwarslaesie heeft. Daardoor is hij tot aan zijn borst ver lamd. Met deelnam^ aan Alpe d'Huzes, wordt geld ingezameld voor het KWF Kanker fonds. Alle deelnemers betalen namelijk in schrijfgeld en hebben de mogelijkheid ex tra geld te doneren. Martin Hoevenaars zit al aardig op zijn streefbedrag van 2500 eu ro, door giften van familie, vrienden en kennissen. Ook heeft hij geld ingezameld met optredens. Hij is namelijk bewegings kunstenaar. Hoevenaars en zijn vrouw Willemien van Dijke gaan in de weken vóór 7 juni, wan neer Alpe d'Huez plaatsvindt, bepakt en bezakt op de fiets richting Frankrijk. Ze zien het als extra uitdaging bij de bergbe- klimming. Ook de teams van het actieco mité StavoorDó, willen de reis naar de berg per fiets afleggen. Er zijn in totaal vier teams, met in totaal 26 personen, voortge komen uit de samenwerking van Sint-An- naland en Oud-Vossemeer in de actie St avoorDó. De fietsers zijn Ivo Slokkers. Ronald Kolk, Michel Nelen, Rachella Slokkers, John Vroegop. Jack Hommel, Laurien Droogers, Robert de Jonge, Anco Fase, Daan Bolier, Raymond Knijff, Abbie Hommel, Kees Goedegebuure, Sander Goedegebuure. Wim Lindhoud. Peter Westdorp, Rik-Jan Blom, Peter den Ouden, Cent van Dijke, Frans Havermans. Jan Kamst, Erwin Me- ijnderts. Kees Mosselman, Frank Hommel. Chris Burgers en Jacoiine de Reus. Ook zijn er een dag eerder, op 6 juni, Tho lenaren op de berg te vinden. Ze doen mee aan Alpe d'Huzus. speciaal bedoeld voor alle helpers en sympathisanten van de deel nemers aan Alpe d'Huzes. Beide partijen benadrukken dat het de in tentie was om samen met elkaar verder te gaan. Ko Stoutjesdijk: „Ik lig niet slecht in de vereniging, hoewel we nu sportief gezien in de kelder zitten. Zowel het bestuur als de spelers wilden dolgraag met me verder." Moerland onderschrijft die stelling. „De spelersgroep heeft in een evaluatie aangege ven dat de huidige malaise niet te wijten is aan de trainer, maar dat zij de verantwoor delijkheid hiervoor grotendeels zelf dragen. Natuurlijk zijn er altijd wel wat op- en aan merkingen als je onderaan staat. Maar over het geheel genomen zaten we allemaal op dezelfde lijn." Ondanks dat kwam het niet tot de gewenste contractverlenging. WHS bood een verlenging met een seizoen, en een optie voor een mogelijk vervolg daarna. Theo Moerland: „Bij mijn weten hebben we het altijd zo gedaan. In een jaar tijd kan er tenslotte veel gebeuren." Voor Stoutjes dijk was de looptijd van het contract een principezaak. „Ik vind dat je naar de lange termijn moet kijken. Volgend seizoen moet WHS veel nieuwe jongens inpassen. Patrick Ketting stopt. Hans van den Ouden is nu in feite al niet meer beschikbaar en twee ande re jongens stoppen misschien ook. Om dat proces zorgvuldig in te gaan, moet je als trainer de zekerheid hebben dat je over het seizoen kunt heenkijken. Daarover hebben we flink gediscussieerd." Moerland heeft de indruk dat Stoutjesdijk in zijn hart al wist dat zijn toekomst elders lag. in Oosterland. „Ik denk dat het een grote rol heeft gespeeld." Volgens Stoutjesdijk heeft hij het spel eerlijk gespeeld. „Ik wil ook niets negatiefs over WHS zeggen. Maar na tuurlijk heb ik het geluk dat ik vaak door clubs gebeld wordt." Stoutjesdijk wil het seizoen op de Waaje graag in goede harmonie afmaken. „Ik wil niet de indruk wekken dat ik een zinkend schip verlaat. De klik met de spelers is er en ook met de meeste bestuursleden kan ik goed over weg. We gaan er alles aan doen om WHS te redden voor de derde klasse." Stoutjesdijk loopt echter lang genoeg mee om te weten dat zijn besluit de onderlinge verhoudingen op scherp kan zetten. „De toekomst zal uitwijzen of dat gebeurt. Wat mij betreft niet, in ieder geval." Ook Moerland weet hoe de hazen in de voetballerij lopen. „Maar ik heb ook ge leerd dat je nooit voor je beurt moet spre ken." Voor het bestuurslid telt het belang voor de korte termijn. „Onze opgave is het om zo snel mogelijk een geschikte opvolger te vinden. Dat wordt nog een hele klus. De meeste trainers zijn al onder de pannen." Moerland heeft toch vertrouwen dat er bin nenkort een nieuwe trainer kan worden ge presenteerd. „Er heeft zich al een kandidaat gemeld." Stoutjesdijk is blij met Duiveland. „Een mooie club met een sterke lichting die momenteel vierde staat in de tweede klasse. Ik had contacten met meerdere clubs maar Duiveland sprak me het meest aan. Ook al omdat het op zaterdag speelt." Uitslagen van de gespeelde koersbalwed- strijden van: Meulvliet: 1. mevr. J. Verbraeken en W. Bijl 17 p.; 2. J. Sprenkels en W. Deurloo 13 p.; 3. mevr. A. Suurland 12 p.; 4. mevr. H. Schot en G. v.d. Padt II p.; 5. mevr. D. Lindenberg en J. Suurland 10 p.: 6. mevr. R. Bolier en mevr. L. van Bale 9 p.; 7. mevr. N. Deurloo en mevr. C. Sprenkels 7 p.; 8. mevr. L. Verschoor en mevr. J. Bos 4p. Oud-Vossemeer (21-12): 1. mevr. L. van Poortvliet .20 p.; 2. mevr. C. van Mierlo, en mevr. J. van Houte 18 p.; 4. mevr. J. de Bakker, en mevr. C. Havermans 15 p.; 6. mevr. L. Weezenaar 13 p.; 7. mevr. M. van Poortvliet 9 p. Slaapwereld XXL in de Woon boulevard Poortvliet trok tweede Kerstdag veel bezoe kers. Het was de eerste dag dat de showroom in de nieuwe vleugel van het pand open was. Het is met 8000 vierkante me ter de grootste van Nederland geworden. Paradepaardje van de Slaapwereld is Auping Pla za waar nu de volledige collec tie van het merk kan worden getoond. „Alle bodems, alle matrassen en alle modellen," zegt verkoper Willem Keij. En daar waren de bezoekers van onder de indruk. „We hebben hele positieve reacties gekre gen." Vijftien personeelsleden kunnen de bezoekers advies geven want ligcomfort staat hoog in het vaandel bij de Ko ninklijke Auping, het moeder bedrijf uit Deventer dat al meer dan honderd jaar bestaat en toonaangevend is op alles wat met slapen te maken heeft. Bezoekers kunnen er hun eigen bed samenstellen, zet Keij. Ze kunnen matrassen uitproberen en een keus maken uit de mate rialen voor hun bed. Er is een demonstratiematras waarin precies kan worden aangege ven hoe de ventilatie werkt. De showroom is ruim van opzet zodat de modellen goed tot hun recht komen. De Poortvlietse voetbalvereni ging SPS heeft zowel bij de smurfen, als in de F3-pouie de overwinning op haar naam gezet. De jeugdleden van de Thoolse voetbalverenigingen namen het tegen elkaar op tij dens het jaarlijkse kerstzaal- voetbaltoernooi in sport- en ge meenschapscentrum de Welle- vaete in Sint-Annaland. Voet balvereniging Noad'67 organi seerde het evenement. Langs de kant roepen de trainers van de voetbalclubs de jongens toe. „Maak gebruik van de muren, je bent niet op het veld." De bal stuitert alle kanten op. Soms wel meters hoog. „Het is geen basketbal", roept één van de ouders vanaf de tribune. In een twaalf minuten durende strijd, nemen de teams het tegen elkaar op. Ieder team bestaat uit vijf tot zes spe lers. Na een ochtend hard rennen, gaat SPS 2 dinsdagochtend bij de smurfen met de overwinning aan de haal. Ze zijn WHS en Tholense Boys te slim af. Ook bij de F3-pupillen doet de Poortvlietse voetbalclub het goed en laat Smerdiek achter zich. Het succes zet zich woensdag niet voort. In de F2 poule wint WHS 2 dat Tholense Boys achter zich laat. De uitslagen tot woensdagmiddag: Smurfen: 1SPS 2, 12 p; 2. Tholen se Boys, 6 p; 3. SPS 1p; 4. WHS, 4 p; 5. Stavenisse, I p. F3-pouIe: 1 SPS 2, 15 p; 2. Smerdiek 2. 12 p: 3. Bij spoed bel 112 vuurwerkoverlast@zeeland.politie.nl Geen spoed wel hulp 0900-8844 openbaarministerie P L I T I t I1UII* Veiligheids Regio Zuid-West Nederland In de nieuwe showroom van Auping Plaza, v.l.n.r. Lucv Huisman, Willem Keij, Mark Kouters en Pieter Bouman. De F-pupillen van Tholense Boys namen het dinsdagmiddag op tegen Smerdiek. Smerdiek 3.7 p; 4. Tholense Boys, 7 F2-poule: 1WHS 2, 15 p; 2. Tho- p; 4. SPS 16 p; 5. WHS 3. 4 p; 6. p; 5. Vosmeer 2,6 p; 6. WHS 4,0 p. lense Boys 3, 12 p; 3. Vosmeer 17 Noad'67 2; 0 p.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 13