Jo van der Zande en Ko Havermans krijgen oorkonde voor hun inzet 'Spullen komen in Salard goed terecht, dat maakt het verschil' Vlaamse wielerbal Houte 'Bal wordt geen blikwinkel met een groot restaurant' Hoofdbestuur heeftgeen tijd'voor jubileum ANBO Oud-Vossemeer Zoet water via Oesterdam in Oosterschelde voor brakke delta Kerstconcert in oude stadhuis Donderdag 15 december 2011 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Een van de belangrijkste verenigingen voor oudere in woners van Oud-Vossemeer, zo bleek afgelopen zater dag tijdens de viering van het 60-jarig bestaan, is de AN- BO. De Algemene Bond voor Ouderen. Wethouder Kees van Dis stak zijn bewondering voor deze actieve club met 218 leden, bijna tien procent van de plaatselijke be volking, dan ook niet onder stoelen of banken. Zorgen Van V Hof (ABT) maakt zich druk over pomphouders Een meerderheid van de gemeenteraad zal vanavond in stemmen met de bouw van een tankstation van Bal aan de Postweg in Tholen. Dankzij het feit dat het landschappe lijk verantwoord wordt ingepast en de verzekering dat het geen showroom met uitgebreid restaurant wordt. Fruitmandjes Uitgesloofd Natuurvisserij en overheid betalen onderzoek Een verbinding door, onder of over de Oesterdam om zoet water in de kom van de Oosterschelde te pompen. Dat is concreet wat de partners die dinsdag een zogehe ten 'green deal' hebben gesloten, gaan onderzoeken. Na tuur, overheid en visserij willen weten op welke wijze het beste zoet rivierwater in de zoute Oosterschelde kan worden gebracht. Geld en kennis Minder zand Woensdag moonlight in Sint-Annaland Stichting Actie Hulp Roemenië uit Scherpenisse zamelt twintig jaar kleding voor Roemenië Betrokken Heel kritisch Voetballen in bieb interieur Energieweg 11J - 4691 SE Tholen - tel. 0166 60 93 33 www.vanhouteinterieur.nl Hij noemde de afdeling Oud-Vosse meer, onderdeel van de landelijke ANBO met 400.000 leden, een ge respecteerde organisatie die een be langrijke gesprekspartner is voor de overheid. Die opmerking leverde hem in elk geval glunderende gezichten op van de ruim 150 feestvierders in de Vossekuil. Want Van Dis, vergezeld van wethouder Frank Hommel, ging terecht nog even door met het uitdelen van complimenten. „De ANBO staat en heeft altijd gestaan voor emancipatie en zeggenschap van senioren over hun leven. Hun rechten en belangen behartigen. Het opkomen voor hun positie. Zo dat ze kunnen blijven functioneren in de samenleving." Evenals andere sprekers baseerde Van Dis zijn toespraak onder meer op het jubileumboek. Een fraaie uitgave van 350 exemplaren die, toegerust met talrijke foto's, een aanwinst is voor de geschiedenis van het dorp. De wethouder consta teerde dat het boek, gefinancierd door Bram Hommel, neef van afde lingsvoorzitter Jos Hommel, 'ver rassende doorkijkjes oplevert van grote eensgezindheid tot rumoe rige vergaderingen die vroegtijdig moesten worden beëindigd door onenigheid.' En ook nu zit het niet helemaal lek ker, zegt Jos Hommel. Binnen de eigen club en binnen het gewest is alles koek en ei, maar de ver houding met het hoofdbestuur in Utrecht is voor verbetering vatbaar. „Het hoofdbestuur gaf aan geen tijd te hebben voor ons jubileum. Als ze daaraan moesten beginnen, was de niet bepaald vriendelijk bedoelde opmerking, zouden ze meer perso neel in dienst moeten nemen. Maar als zo'n zelfde jubileum in Amster dam zou worden gevierd, zou het complete hoofdbestuur vertegen woordigd zijn." Dat neemt niet weg dat het bestuur van ANBO-Oud-Vossemeer ver heugd was door de komst van niet minder dan vier leden van het be stuur van het gewest Zeeland. „Die zaten overigens alle vier te gnif felen toen ik die opmerking maak te", signaleerde Hommel later. Hommel toonde zich iemand die niet van plan is een blad voor de mond te nemen. Hij aarzelt niet ook tijdens feestelijke bijeenkomsten kritische noten te kraken. Zo heeft hij best wat aan te merken op de vergaderingen van het gewest, leg de hij later uit. „Daar komen leden naar toe uit alle delen van Zeeland, zoals Zierikzee, Krabbendijke en Bruinisse, die alleen wat willen zeggen om hun naam later in de no tulen te zien staan." Bij navraag gaf hij aan dat het altijd dezelfde mensen zijn met wat hij noemt 'niekkervragen.' „Soms ne men ze zelfs hun hondjes mee. Die gaan dan keffen als er iemand wel een serieuze vraag stelt." Wat Hommel ook zorgen baart is de animo van de jeugd voor een be stuursfunctie. „Ons bestuur is nog relatief jong. Maar als je met be stuurders van andere verenigingen praat, maken die zich toch zorgen over de opvolging. De jeugd wil graag meeleven. Meedoen. Maar alles moet wel voor ze geregeld worden, snap je." Die bestuurders van de andere ver enigingen kwamen zaterdag in gro ten getale opdraven om het ANBO- bestuur met het jubileum te feli citeren. Hommel: „Daaraan zie je dat het verenigingsleven in Oud- Vosscmeer geweldig leeft. Het is Jo van der Zande en Ko Havermans (beiden met oorkonde) tijdens de viering van het 60-jarig bestaan. Tussen hen in voorzitter Jos Hommel van de afdelinglinks voorzitter Cor de Grauw van het gewest Zeeland. Jo van der Zande en Ko Havermans werden zaterdag met een oorkonde gehuldigd voor hun verdiensten voor de ANBO Oud- Vossemeer. Van der Zande heeft volgens gewestvoorzitter Cor de Grauw 25 jaar met grote toewijding fruitmandjes verzorgd. Ook tijdens een ernstige ziekte van haar man Arjaan. Door een val in huis liep ze rugletsel op wat haar activiteiten beperkte. Aan staande zondag hoopt ze haar 80-ste verjaardag te vieren. Ko Havermans (85) blijkt volgens De Grauw een fietsfanaat. Hij fietst zelf veel en stippelt routes uit. Vroeger diende hij in Neder- lands-lndië en gaf hij autorijles aan militairen. Ook hij is al vele ja ren een gerespecteerde medewerker van de plaatselijke ANBO. haast ondenkbaar dat een vereni ging op een receptie ontbreekt." Hij complimenteerde tevens het Schorrekoor uit Sint-Annaland dat de donderdag voor de viering een buitengewoon gevarieerd en avond vullend programma had verzorgd voor een uitstekend bezette aula in de Vossekuil. Zaterdag was het de beurt aan de dweilband de Neutekrakers. De muziekmakers, in gezelschap van hun trompet, trombone, dwarsfluit en saxofoon symboliseerden onder ritmische begeleiding van een slag werker. met het nummer Rock Around The Clock het jeugdige elan van de jubilaris. Bij de eerste tonen van de muziek pakte Krista Hoeyvoets de hand van opa Nelis Klippel en trok hem de dansvloer op. En opa was zo gek niet of hij heupwiegde aardig mee op het ritme van het jazzy nummer. De voorzitter van het gewest, Cor de Grauw, zag het allemaal met pretoogjes aan. Hij is voorzitter van 36 Zeeuwse afdelingen en kan dus aardig vergelijken wat er zo hier en daar te koop is op het gebied van or ganisatie en activiteiten. Oud-Vos semeer, zo roemde hij, eveneens met een verwijzing naar het jubi leumboek, om de geweldige ont wikkeling die de afdeling in de loop der jaren heeft doorgemaakt. „Bijna 220 leden op een inwoneraantal van 27(H) is buitengewoon respectabel. En dat terwijl er in 1951 werd be gonnen met 17 leden." Ook De Grauw wijst op een blad zijde in het jubileumboek waarin het jaartal 2004 wordt genoemd. „Een zwarte bladzijde in de AN- BO-geschiedenis", vindt hij. Nieuwsgierig bladeren degenen die het boek al in bezit hebben naar het genoemde jaartal. En ja. Dat ziet er niet best uit. Citaat uit de notulen: De voorzitter gaat even in of» de problemen die zijn ontstaan in Utrecht op het hoofdkantoor van de ANBO. De voormalige directeur heeft er een puinhoop van gemaakt en het toenmalige bestuur heeft niet ingegrepen. Het heeft de ANBO le den gekost. Einde citaat. De laatste bladzijde is gereserveerd voor mensen die zich voor de Oud- vossemeerse ANBO hebben uitge sloofd. Uiteraard kan niet iedereen worden vermeld. Daarvoor zijn er teveel die zich hebben ingespan nen. Maar namen als Jo van der Zande die 25 jaar fruitschaaltjes maakte en ze rondbracht bij de zie ken in haar dorp en Marina Geuze die bekend staat als: Een mens voor ons en voor de medemens, ontbreken niet. Op de tafels van de deelnemers ligt informatie over de ANBO Oud-Vossemeer. Voor 67 cent per week kunnen 50-piussers meestrij den voor een welvaartsvast AOW- pensioen. Voor voldoende betaal bare huurwoningen. Voor zeggen schap van senioren in deelnemers raden. Voor toegankelijk openbaar vervoer en meer handen aan een ziekenhuisbed. Jos Hommel gaat er vanuit dat met deze doelstellingen binnen de kort ste keren het aantal leden is geste gen naar 250. Daarmee zou een geleidelijke over gang tussen zoet en zout water ont staan. waarvan (water)planten en dieren, foeragerende trekvogels en trekvissen profiteren. Maar ook de economie. Oesters en mosselen kun nen dan tot twee maal sneller gaan groeien dan ze nu doen. De green deal is een afspraak tussen de schelpdiersector en natuur- en mi lieuorganisaties en minister Verha gen van Economische zaken. Land bouw Innovatie en staatssecretaris Atsma van Infrastructuur en Milieu. Er wordt geld en kennis samenge bracht van de schelpdiersector. Na tuurmonumenten, ARK Natuuront wikkeling, de sportvisserijsector. de provincie Zeeland, Nationaal Park Oosterschelde en de gemeente Rei- merswaal en de Rijksoverheid voor het onderzoek hoe en waar zoet, nu triëntenrijk Rijn- en Maaswater het best de Oosterschelde in kan stro men. Het doel is om de Oosterschel de weer gezond te krijgen. Rivierwater zorgt voor meer voedsel waarmee waterplanten en dieren sneller groeien. Hiervan profiteren duizenden vogels op hun trek tussen Afrika en het poolgebied. Trekvissen die tussen rivier en zee pendelen, krijgen via de zoet water inlaten weer die mogelijkheid. De schelpdiersec tor profiteert er ook van, want daar waar een oester vroeger in twee jaar groot genoeg was om op te vissen. duurt dat nu wel vier jaar. Brak water betekent een betere boterham voor oester- en mosselkwekers. Met een innovatieve vorm van beheer wordt de overgang tussen zoet en zout her steld zoals die vroeger bestond. De deltawerken vormen een mes scherpe scheiding tussen zoet rivier water en de zoute zee. Daardoor kampt het natuurgebied Oosterschel de met problemen. De afgelopen 50 jaar zijn rivier en zee vrijwel totaal van elkaar gescheiden. Dit was slecht voor de kwaliteit van de delta en is terug te zien in minder vogels, minder trekvissen maar ook in min der mossel- en oesterzaad. Daarnaast zorgt de Oosterscheldeke- ring ervoor dat droogvallende zand platen langzaam maar zeker in de geulen van de Oosterschelde weg spoelen. Het gebied dat tijdens eb droogvalt, vermindert sterk en dat heeft enorme gevolgen voor de na tuur. Als er minder slikken en platen droogvallen, hebben vogels minder plaatsen om eten te vinden. Daar komt bij dat de delta een zeespiegel stijging én extremer weer met afwis selend droogte en forse regenval moet gaan opvangen. Een gezonde delta kan daar beter mee omgaan dan een beschadigde delta. Nederland heeft een verantwoordelijkheid voor het gezond maken en houden van de delta. Deze green deal draagt daar aan bij Het moonlightshoppen in Sint-An naland wordt niet morgen gehou den, maar woensdag. Winkeliers vereniging Activa wil de koopavond namelijk niet in het water laten val len en heeft vanwege de slechte weersvooruitzichten het evenement een paar dagen uitgesteld. Nu wor den de kramen woensdagavond opengesteld van zes uur tot half tien. Naast vrijwel alle Sint-Anna- landse winkeliers zijn er nog diver se andere deelnemers, zoals een oliebollenkraam, een groentekraam, voetbalclub WHS, gymvereniging WIK en diervoerders. Ook is er een stand van StaVoord6. de Sint-Anna- landse/Vossemeerse stichting die volgend jaar meedoet aan het eve nement Alpe d'Huzes, waarbij geld wordt opgehaald voor KWF Kan kerbestrijding. Er is muziek van de samenspeelgroep van Accelerando. Ze zullen op de Ring, de Voorstraat en het Havenplein hun klanken la ten horen. Ook het Casembrootkoor verleent haar medewerking. In een verspreide flyer is een stempelkaart gestopt, waarmee tijdens het shop pen drie stempels kunnen worden verzamel. Degene die een volle kaart inlevert in de Activabus bij de firma Pleune aan de Voorstraat maakt kans op waardebonnen. Er is een totale prijzenpot van 800 euro. De kerstman verricht de trekking dezelfde avond nog om half tien bij de firma Pleune. Kees Meertens, Poortvliet, Jo de Korte, Sint-Maartensdijk, Jo Deurloo, Tholen, Jan Noom, ScherpenisseJo Quist, Stavenisse, Rinus Quist, Poortvliet, Cees Lemson, Stavenisse, Wally Blaas, Tholen, Leen de Bruin, Stavenisse. Niet op de foto, maar wel vrijwilliger zijn: Willem van Burgh, Tholen, Rien Bolier, Scherpenisse, Jan Wesdorp, Sint-Annaland, Izak Priem, Poortvliet, Jan Hage, Sint-Annaland. Tafels, stoelen, fietsen, zelfs een complete nieuwe keuken. Maar vooral zakken en dozen vol kleding. Het gaat allemaal op transport naar Roe menië. In het Kerkpad in Scherpenisse staat woensdagmiddag de Roemeense vrachtwagen al klaar. „Het gaat net, hè?", zegt Jan Noom (78). De tweeënhalve meter brede combinatie past op een haar na in het smalle straatje. Hij laadt samen met dertien vrijwilligers de trailer tot de nok vol. De stichting transporteert ruim twintig jaar kleding en klein huis raad naar Roemenië voor de in standhouding van het bejaarden tehuis Filadelfia-Noom in de Roem eense plaats Salard. Ook de kleding gaat daar heen. Het Roemeens-Ne derlandse bedrijf Elby-com koopt de kleding van Filadelfia en ver koopt het in twee winkels en een grossierderijDe winst komt ten goede aan het bejaardentehuis", vertelt Ella. Zelf is ze mede-eigena resse van Elby-com. Samen met de Roemeense Iby Elek runt ze de fir ma al twintig jaar. Het is de tweede trailer die dit jaar naar Roemenië vertrekt. Noom heeft de voormalige werkplaats van het schildersbedrijf als kledingver- zamelpunt. Daar kan iedereen kle ding afleveren. In het pand aan het Kerkpad liggen de dozen en plastic- zakken met kleding tot het dak op gestapeld. „Alles is ingedeeld in vakken. Zo weten wij precies wan neer we voldoende spullen hebben voor een volgend transport." Jaar lijks transporteert de stichting zo'n twee tot drie keer naar Roemenie. De kleding en huisraad wordt aan geleverd door mensen uit heel de gemeente en ver daarbuiten. Drie vrijwilligers controleren iedere maandagmiddag de aangeboden spullen» „Het moet wel goed zijn. alleen goede spullen worden ver stuurd." Buiten lopen de vrijwilligers heen- en-wëer. Het zijn stuk voor stuk 'pensionado's' in de leeftijd van ze ventig tot tachtig jaar. Jo Deurloo uit Tholen is met 83 jaar de oudste. Hij helpt al jaren mee met inladen. .Ze komen allemaal van het ei land", weet Ella. „Uit ieder dorp komt wel iemand, behalve uit Oud- Vossemeer." Terwijl de mannen druk in de weer zijn met inladen, komt één van hen aangelopen met twee damesfietsen. „Fietsen zijn in Roemenië van slechte kwaliteit." De mannen tillen de fietsen in de trailer. Even later staat een complete keuken klaar. Gekregen van een keukenzaak. Stichting Actie Hulp Roemenië waar de familie Noom voor werkt, krijgt regelmatig giften van bedrijven, kerken en particulie ren. „Mensen zijn heel betrokken bij wat wij doen. dal komt doordat ze weten dat de spullen goed terecht komen." Door de uitbreiding van het bejaardenhuis van 34 naar 50 bewoners is er genoeg nodig gezien de lage subsidie die door de staat verstrekt wordt. Tweemaal per jaar reist de familie Noom naar Roemenië voor het on derhouden van de contacten. Com municeren doet Ella in het Hon gaars en Nederlands, niet in het Roemeens. Zakenpartner Iby is Hongaarse. Ze behoort tot één van de anderhalf miljoen tellende min derheid in Roemenië. „Het land kent een oorlogrijk verleden. Gren zen zijn er regelmatig verlegd. Zo behoorde Salard ooit tot Honga rije." De Hongaarse-Roemenen hebben jaren onder druk gestaan. De laatste jaren verbetert hun posi tie. maar de armoede is en blijft een probleem, vooral in de wintermaan den. Voor de vestiging van het tanksta tion moet het bestemmingsplan Ste nen Kruis worden vastgesteld. Bal verplaatst als het ware één pomp van zijn bedrijf aan de Wattstraat naar het buitengebied en behoudt één pomp in het nieuwe plan Veste- tuin. Daar komen twee supermark ten met 30 appartementen en een groot parkeerterrein. ABT heeft moeite met de investe ring in Vestetuin. Maar ook met het nieuw te bouwen pompstation aan de Postweg. Het zou volgens Han van 't Hof schadelijk zijn voor 'pomphouders in het achterland'. Hij doelde op Poortvliet en Scher penisse. „Het worden directe con currenten. Is het verantwoord om brood uit de mond te stoten van an dere ondernemers?" Van 't Hof vroeg zich af of het ge deeltelijk uitplaatsen van Bal geen vorm van staatssteun is. „We ge ven voor een appel en een ei een toplocatie weg. Anderen moeten ook de kans krijgen." Het raadslid schetste al een sombere toekomst voor inwoners van Sint-Maartens dijk die straks 'om benzine voor hun grasmaaier naar Tholen' moe ten. Kees Slager (SP) verbaasde zich over de opstelling van ABT. Hij had de pomphouders benaderd. „Ze hadden geen zienswijze inge diend. Geen van allen had bezwaar. Eén zei dat hij zijn eigen vaste klanten heeft."Anco Fase (VVD) was blij met het onderzoek van Slager. Zijn fractie is voor het plan maar dan moet het wel goed in het landschap passen. Volgens Slager is Bal spekkoper als hij straks één pomp bij de supermarkten heeft en één bij het begin van de Oester dam. „Dat is kassa. Waar hebben ze dat aan te danken?" De SP is niet gelukkig met de plek voor het nieuwe pompstation. „Het liefst zien we niks daar." Volgens Henk Geluk (SGP) wordt er geen brood uit de mond van an dere pomphouders gestoken. Van 't Hof had ook pomphouders gebeld. Vooral de eigenaar van het tanksta tion in Scherpenisse was heel kri tisch. zei hij. Die in Poortvliet in mindere mate. De andere fracties waren het wel eens met het voorstel. Jaap Hage (CU) herinnerde er aan dat bij het besluit voor het ontwikkelen van Vestetuin het uitplaatsen van Bal een onderdeel was. Henk Nieuwen- huis (PvdA) was het daar mee eens. „De firma Bal zat in de weg." Ook Gert-Jan Boudeling (CDA) was positief, maar vroeg zich wel af wat voor soort winkel er komt. Volgens wethouder Peter Hoek is er geen sprake van staatssteun en is de locatie door een taxateur gewaar deerd. „Met het waterschap is afge sproken dat er ook ruimte wordt gemaakt voor waterberging. Het wordt geen blikwinkel voor twee dehands auto's, maar een pompsta tion en een shop." Van 't Hof vond de landschappelij ke inpassing niet deugen. De water berging die het waterschap graaft noemde hij spielerijen. „Een gat heeft geen effect op het land schap." Hij vond dat het geld beter gebruikt kan worden. Bijvoorbeeld aan het verbeteren van de Stoofweg in Sint-Annaland. zei hij. Concerto di Natale is de naam van het programma dat zaterdagavond om kwart over acht wordt uitge voerd door het ensemble La Pri- mavera in de sfeervolle ambiance van het oude stadhuis. Op uitnodi ging van de stichting Anthonie Kel dermans Concerten zingt de Por tugese sopraan Anabela Marcos Spaanse en Italiaanse kerstmuziek uit de Renaissance en Barok. Zij wordt begeleid door de Braziliaanse luitiste en barokgitariste Regina Al- banez en de Nederlandse gambiste Maaike Boekholt. Kaartreservering: 0166-603544. Scholieren kunnen op woensdag middag 28 december van half drie tot vier uur meedoen aan een voet balwedstrijd op internet, de Wii battle FIFA 2011. Die wordt ge speeld via een spelcomputer in de bibliotheek in Sint-Annaland. De tegenstanders zijn teams in drie an dere bibliotheken in 's-Gravenpol- der, Kapelle en Heinkenszand. Er is plek voor 16 deelnemers en die kunnen zich, onder vermelding van naam en leeftijd, inschrijven via h.ekkenbus@bibliotheekooster- schelde.nl. De bibliotheek zorgt voor versnaperingen. Het is de der de keer dat de bieb een Wii battle organiseert. De organisatie wil meegaan met ontwikkelingen in de maatschappij en onderstreept de educatieve waarde van spellen spe len op de computer. VERVOLG VAN BENEFIET „De dirigenten leek het grappig om ook de orkesten te wisselen. Dat ge beurt in de pauze." Al met al hopen de initiatiefnemers dat het bijzonder genoeg is om in beide dorpen twee keer een volle zaal te trekken. Want de volledige entreeopbrengst is voor het goede doel: onderzoek naar kan ker. Voor het bijzondere evenement is inmiddels Woonboulevard Poort vliet als hoofdsponsor.gevonden. Het comité gaat alle middelen inzet ten om bekendheid te geven aan het evenement, met als doel zoveel mo gelijk toegangskaarten aan de man te brengen. „Iedereen zal weten dat we dit doen!" Inmiddels is de website www.thoolsbenefiet.nl in de lucht. Ook de sociale media worden gebruikt. De Twitteraccount @thoolsbenefiet had gisterenmor gen vijftien volgers, de Facebook- pagina Thools Benefiet 71 vrienden. „Via Twitter gaan we nieuwtjes verspreiden en op Facebook kun nen mensen zich aanmelden als vriend", zegt Jack Westdorp. „Ook YouTube willen we inzetten. Men sen die een boodschap hebben, kun nen dat in een filmpje samenvatten waarna het geplaatst kan worden." De aanleiding voor het benefietcon cert is een trieste: het overlijden, vorig najaar, van Jan Konings 27-ja- rige zoon Patrick aan leukemie (bloedkanker). Koning zelf zocht naar mogelijkheden om het onder zoek naar kanker te steunen. Riep daar iets over op een feestje in Sint- Annaland. „En op dit eiland gebeurt er dan iets!" Sander Westdorp ver telt dat het idee dcx>r mensen van het Kreateam en Vosmeer 600 is op gepakt met de bedoeling iets terug te doen voor alle inspanningen van Koning met de theaterspektakels. Koning had Alpe d'Huzes op het oog, het evenement waarbij fietsers - gesponsord - de Franse berg Alpe d'Huez oprijden en proberen dat zes keer te doen. Vorig jaar leverde dit twintig miljoen euro op voor KWF Kankerbestrijding. Inmiddels zijn op Tholen 23 sportievelingen ge vonden die hieraan gaan meedoen: twee teams van acht en één van ze ven fietsers. Zij hebben de stichting StaVoordó opgericht. Aanvankelijk werden de Tholenaren niet toegela ten. omdat de organisatie vijfdui zend plaatsen had en twaalfduizend aanmeldingen kreeg. „Toen bedach ten we als alternatief dat we vanuit Tholen naar de Alpe d'Huez zouden fietsen", vertelt voorzitter Ivo Slok kers. Vervolgens besloot de organi satie de beklimming op twee dagen te doen. Op de eerste dag heet ze Alpe d'Huzus en is bedoeld voor mensen dien één keer omhoog wil len. Van Tholen doen er dat vier, naast de 23 die op de tweede dag proberen de zes beklimmingen te halen. Slokkers: „Maar we blijven erbij dat we er naar toe fietsen. We vertrekken op 2 juni en komen de negende op de fiets terug." StaVoord6 moet voor elk van de 23 deelnemers minimaal 2500 euro in leggen. wat betekent dat er 57.500 euro ingezameld moet worden. De stichting organiseert daar tal van ac ties voor. Ze verkoopt bijvoorbeeld kerststukjes en staat woensdag op de kerstmarkt in Sint-Annaland. In maart volgend jaar is er een veiling van sport- en andere artikelen, een Vlaams wielerbal na de Ronde van Oud-Vossemeer. en in april een toertocht. Ook aan een culinaire avond, een wijnproeverij en een au towasdag wordt nog gedacht. Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 5