e Bruidspaar in tractor naar feestadres Plaatselijk nieuws 2 Donderdag 15 december 2011 Vogelvreugd tweede Geen aanhoudingen bij alcoholcontrole Eindejaars stempelactie Trans Mongolië Express Luten wint nipt Thoolse exposeert in Watersnoodmuseum Verontreiniging verspreid VOOR AL UW OPMAAK- EN DRUKWERK Thoolse geeft schildercursus Jongerenkoor heeft oefenlocatie Martin Mans band Verkoping 1600 euro Faillissement Landgraaf Vernielingen in tuin Snerttocht Wafels voor goede doel De Jonge kortste partij Familietrekjes Oliebollenactie l Geslacht in eigen slagerij Potappel kampioen Woning Patrijzenweg Bingo bij WHS M00NLIGHTSH0PPING Nieuwe kerkbestuurders Kleinere dakkapellen Familie- Zakelijk q drukwerk Kerstkaarten Uj Zilverhoek7a Steenbergen Ind. Reinierpolder I T 0167 - 566 503 Nieuwe slijterij Van de Velde meeste vis H. Duine stopt Familie- zakelijk drukwerk/ Marjo Stoutjesdijk Sint-Maartensdijk Priem wint boutwedstrijd Corné van Dijke in kookwedstrijd M. Bijl ouderling V Bij Raad van State Woningen in schuur Dwarsafrastering dijktraject Multiple Sclerose Oogcollecte Tholen Vogelvereniging Vogelvreugd is afge lopen weekend tweede geworden tij dens de districts tentoonstelling in Serooskerke. De twaalf leden van de Thoolse vereniging wisten samen 1381 punten te behalen. Bij de kana ries-wit werd Pieter Baaij kampioen met 93 punten. T.C.M. Winkels deed het goed met zijn stam Molukken- bronzenman. Hij behaalde 370 pun ten. Een stel prachtnonnen leverde hem nog eens 187 punten op en een spitsstaartbronzeman 93 punten. De blauwkeelparkieten van L. Quist vie len ook in de prijzen. Hij behaalde met een stel 188 punten. A. Bazen deed het goed met zijn Agapomis roseicollis lu- tino met 93 punten. J. Walhout deed het in meerdere categorieën goed. Met een stam Indische rozeborstbaardpar- kieten behaalde hij 372 punten en een stam van diezelfde soort was goed voor 187 punten. Ook met een stel blauwvoorhoofdamazones wist hij punten te scoren: 185. Ten slotte lever de zijn bruin-oorparkiet nog eens 93 punten op. M.C. Goedegebuure werd kampioen met een grijsrug dwergpa pegaai fallow-groen en kreeg 93 pun ten. Hekkensluiter is W. Zoetemeijer. Zijn Lori van de blauwe bergen lever de hem 93 punten op. Totaal twaalf kampioenen waarmee het tentoonstel lingsseizoen voor velen stopt. Bij een alcoholcontrole zijn geen aan houdingen verricht. De controle startte vrijdag om zeven uur en duurde tot za terdag twee uur 's nachts. In totaal zijn aan de Edisonweg 324 bestuurders ge controleerd op het rijden onder in vloed van alcohol. Geen van de be stuurders had te veel gedronken. De alcoholcontrole is uitgevoerd door agenten in opleiding. De politie houdt de controle omwille van de verkeers veiligheid. Alcohol in het verkeer zorgt jaarlijks voor ongeveer 200 ver keersdoden. Iemand die aan het ver keer deelneemt is strafbaar bij een al coholgehalte van 220 ug/l. Een beginnend bestuurder - iemand die minder dan vijfjaar in het bezit is van een rijbewijs - is in overtreding bij een ademalcoholgehalte van 88 ug/l. Ondernemersvereniging Tholen (OVTj organiseert tot aanstaande za terdag Je eindejaars stempeiactiè. Het inleveten van de stempelkaart kan tot vier uur. Aansluitend vindt onder be geleiding van blaaskapel de Klienkers de lampionnenoptocht plaats. De tocht vertrekt om zeven uur vanaf Top 1 Toys in de Kerkstraat en gaat via de Molenvlietsestraat richting Ten An- kerweg om vervolgens via Grindweg en Wal richting de Kaaij te gaan. Het eindpunt is de 'nieuwe' trap tegenover eetcafé The Sixties. Deelnemers wor den hierom half acht verwacht en krij gen warme chocolademelk met een oliebol. Voor de ouderen is er een glaasje glühwein. 'Daarna volgt de trekking van de eindejaarsactie. Van Sint Petersburg tot Peking. Niet met het vliegtuig, maar met de dein. Jan van Tilborg uit Sint-Maartensdijk was drie weken onderweg. Hij deelde zijn ervaring onlangs met de platte landsvrouwen. Van Tilborg koos be wust voor de Trans Mongolië Express, in tegenstelling tot de veel bekendere Trans Siberië Express. De reden: die laatste gaat alleen door Rusland. De Siberië Express voert door drie lan den: Rusland. Mongolië en China. Hij startte in Sint-Petersbuig en bezocht daar het Hermitage museum. Vanaf daar voerde de reis naar Oelan Bator, de hoofdstad van Mongolië. Een stad waar McDonalds niet ontbreekt. Maar hij trok ook het veel armere binnen land in. 's Nachts hoorde hij de wol ven huilen. Eenmaal in Peking, de eindbestemming van zijn reis, bezocht hij het plein van de Hemelse Vrede, bekeek het Olympisch Stadion en be zichtigde de Verboden Stad. Ook liep hij over de Chinese Muur. De platte landsvrouwen genoten van zijn avon tuurlijke verhaal. De eerstkomende bijeenkomst van de afdeling Tholen is de kerstviering op woensdag 21 de cember in Meulvliet. Peter Luten heeft met 5224 punten nipt gewonnen bij de wekelijkse kla- verjaswedstrijd van klaverjaxclub Stad Tholen. Hij liet Monique Kijzers ach ter zich met slecht zes punten verschil. Kijzers werd tweede met 5218 punten. Het gat dat Kijzers sloeg met Anita Aamoudse was met honderdveertig punten een stuk groter. Aamoudse werd derde met 5078 punten. Voor Kees Schot was er de vierde plaats met 5048 punten. Vijfde werd Marie Verkerke met 5018 punten. Dini Simons uit Tholen exposeert met haar olie- en acrylschilderijen in het Watersnoodmuseum in Ouwerkerk. Haar werken hangen in de koffiehoek en bij het expositieonderdeel over de Oosterschelde in caisson drie. Het the ma van de schilderwerken is de zee. Simons maakt in haar werken veelvul dig gebruik van afvalmateriaal. Oud lood en bladgoud zijn enkele van haar favoriete materialen. Ze reist gratig en dat is in veel van haar werken terug te zien. „De zee fascineert steeds op nieuw", aldus Simons. Naast de wer ken van de Thoolse exposeert ook de Middelburgse kunstschilder Bert Hoogerheijde in het Watersnoodmuse um. De expositie is tot februari 2012 te zien. Het museum is geopend van dinsdag tot en met zondag van één tot vijf uur, met uitzondering van de feestdagen. De verontreiniging in de bodem van het voormalige viszilver- en gasfa brieksterrein aan de Kaaij blijkt om vangrijker te zijn dan tot nu toe is ge dacht. Dan gaat het om het diepe grondwater, waarvan werd aangeno men dat de verontreiniging beperkt van omvang was. Maar dat blijkt ten aanzien van vluchtige organochloor- verbindingen anders te zijn. De hoog ste concentraties zijn op 240 meter van het terrein aangetroffen. Omdat in het diepe grondwater geen natuurlijke afbraak van de verontreiniging op treedt is de doelstelling uit het van 2003 daterende saneringsplan niet haalbaar. Bedreigde objecten zijn er niet - het verontreinigde grondwater bereikt de stroomafwaarts gelegen polder mogelijk pas over 1200 jaar - en daarom wordt in het herziene sane ringsplan dat is opgesteld uitgegaan van monitoring van de achtergebleven restverontreiniging. Daar wordt bo vendien een nazorgplan voor opge steld. waarbij een extra peilbuis is voorzien in de Verbrandestraat. iholen Eendrachtsweg 10 0166 603909 Advertentie I.M. Cursisten van de Thoolse kunstenares Marianne van der Meer exposeren hun schilderijen nog tot 12 januari in de Steenbergse bibliotheek. Speciaal voor deze jaarlijkse tentoonstelling is er gekozen voor het thema stads- of dorpsgezichten. Van der Meer geeft schildercursussen in acryl, olie en aquarelverf. Dat doet zij wekelijks in het ontmoêtingsccntrum het Crom- wiel in Steenbergen. Ook daar hangen werken van cursisten. De Thoolse start vanaf 10 januari iedere dinsdag morgen van half tien tot half twaalf met een cursus. Het Hollands Jongerenkoor, onder lei ding van musicus Peter Wildeman, heeft nu ook een oefenlocatie in Tho len. Het christelijke jongerenkoor telt momenteel vierhonderd leden. Vanaf januari start deel drie van het koor. Daarvoor zoekt de organisatie nog nieuwe leden tussen de 15 en 45 jaar. Zij kunnen zich opgeven via de websi te van het Hollands Jongerenkoor: www.hollandsjongerenkoor.nl The Martin Mans band geeft vrijdag 20 januari een optreden in de Grote Kerk. Drummer Martin Snel, pianist Mark Brandwijk, trompettist Jantine Kalkman, saxofonist Evelien Kees maat en muzikaal leider Martin Mans op het orgel zorgen voor een spette rende show. De musici presenteren zich voor de pauze met bekende klas siekers, zoals Toccata uit de Suite Go- tique en de Second Waltz. De solisten steken bekende muziekstukken in een modem jasje. Na de pauze gaan ze over op een meer populair repertoire met musical- en filmmuziek, zoals Gabriel Oboe, Raiders March en Once upon a time in the west. Het concert begint om acht uur. Kaarten zijn te be stellen via 06-25391903 of www.mar- tinmans.nl. De verkoping van de vrouwenvereni ging Bidt en Werkt heeft ruim 1600 euro opgebracht. Er was goede be langstelling in de zalen van de Reho- bothkerk en ook de koffiehoek deed goede zaken. Tijdens een pe'rsoneelsbijeenkomst van Landgraaf-medewerkers en de vakbonden is vrijwel unaniem beslo ten om het faillissement van de mode keten aan te vragen. Landgraaf telt 60 kledingwinkels met 150 medewer kers. Woensdagavond vond er in Rot terdam een gesprek plaats over de pe nibele financiële situatie van het bedrijf. Medewerkers hebben over no vember en oktober, en sommigen zelfs ook nog over augustus en september, geen loon ontvangen. Vorige week werd daarover al bericht, waarbij ook de sluiting van een aantal winkels in het stadscentrum als oorzaak van de omzetdaling werd genoemd. Op 21 maart openden in het pand van voor heen Foto Tholen echter twee nieuwe winkels: Pompelientje en Kantje Boord. In het v<x>rjaar ging wel de groentewinkel dicht, maar die is re cent onder een nieuwe exploitant weer open gegaan. Daardixir is er weer meer geloop aan de Eendrachtsweg, maar dat heeft de situatie voor Land- I graaf niet kunnen keren. Het huurpand is eigendom van Schuitema van de ClOOO-organisatie. Oud- Vossemeer ln de tuin van een woning aan de Coentjesweg zijn van zaterdag op zondag vernielingen gepleegd. Er is een boom omgehakt en van verschil lende bomen zijn de takken afgetrok ken. Ook is er een tuinbank vernield. Het totale schadebedrag is onbekend. Wandelsportclub Vosmeer organiseert donderdag 29 december de jaarlijkse snerttocht, een vijf kilometer lange wandeling om het dorp. Onderweg krijgen de deelnemers warme en kou de lekkernijen aangeboden. Het ver trekt is om half zeven bij dorpshuis de Vossenkuil aan de Bou Ktx>yman- straat. Het thema is sport en spel in de winter. Bij terugkomst in dc Vossen kuil is er traditiegetrouw snert. Wan delaars die mee willen doen. kunnen zich tot 27 december inschrijven bij Leen Plandsoen, tel. 672953 of cn.wsv@zeelandnet.nl. Inschrijven bij de start is ook mogelijk. Er wordt ge start in groepen van tien personen. Jonge kinderen krijgen voorrang om eerder te starten. Wandelaars worden verzocht lichte kleding te dragen of een reflecterend veiligheidshesje. Deelnemers en leiding van praktijk In 't Zadel gaan wafels bakken voor het goede doel. Dat doen zij zaterdag tus sen half tien en twaalf uur. De op brengst gaat naar de Serious Request- actie van Radio 3FM en het Rode Kruis. Zij zetten zich in voor moeders die geraakt zijn door oorlogs- of con flictsituaties. Het is die dag ix>k moge lijk om voor anderhalve euro op één van de paarden (tinkers) te rijden. Grote bestellingen wafels kunt u tele fonisch reserveren, tel 06-51030713. In de onderlinge competitie van bil jartvereniging De Treffers speelde Ro bert de Jonge de kortste partij in 17 beurten. Hij had met 2.118 het beste gemiddelde. De hoogste serie werd met 12 caramboles gespeeld d<x>r Jos de Klerck. Jos Hommel speelde een inhaalpartij en haalde een best gemid delde van 2,294. De uitslagen: D. Hommel-L. van Wezel 10-9,167; A. Hommel-C. Burgers 10-7.241; J. de Kleck-S. Etienne 10-8,98; K. He- ijboer-A. Deurloo 9356-10; T. de Reus-R. de Jonge 4333-10. Toneelvereniging St. Joseph brengt op 14 en 21 januari haar jaarlijkse uitvoe ring ten tonele. Dat doet zij om half acht in dorpshuis De Vossenkuil. Tij dens de voorstelling staat overspel centraal. Terwijl dokter Meijer een toespraak voorbereidt voor een bijeen komst, verschijnt een oude vriendin van hem. Zij vertelt dat hun vroegere verhouding resulteerde in een dochter. Deze is inmiddels achttien jaar en is op zoek naar haar biologische vader. Dokter Meijer is al lang getrouwd en zijn vrouw mag niets weten van de af faire. Zijn vrouw zit bij de receptie te wachten. Meijer moet iets verzinnen om de situatie te redden. Een meesle pend verhaal. De kaartverk<x>p start woensdag 21 december. Kaarten zijn te koop bij Eric van Hees, tel. 672375 en Maddie Geuze. tel. 672667. Op za terdag 14 januari om twee uur is er een extra voorstelling voor de leden van de regionale afdelingen van de ANBO en Zonnebloem. I-eden van de Christelijk Gerefor meerde kerk bakken met oudjaar olie bollen en appelflappen. Het is een ja- Maandag 19 dec. t/m zaterdag 24 dec. Varkensbraadstuk naturel/gekruid 500 gr. 5,90 Diverse soorten rollades zoals rund, varkens, kip of kalkoen kilo vanaf 9,00 Eigen Ham met gratis zakje honingmosterdsaus 150 gram 2,70 Varkensfricandeau 100 gram 1,45 Preparé 100 gram 1,20 Speciaal voor de kerst hebben wij een uitgebreid assortiment wild en gevogelte. Vers geslacht kalfsvlees, rundvlees en varkensvlees van super kwaliteit!! Lever tijdig uw kerstbestelling in zodat wij u goed van dienst kunnen zijn Zaterdag 24 Dec zijn wij geopend van 7.00 tot 16.00 uur Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. renlange traditie die ze graag in stand houden. Bestellen kan middels de fol ders die huis-aan-huis is verspreid. De bestelling wordt op oudejaarsdag voor 12.00 uur thuisbezorgd. Bestel lingen kunt u ook plaatsen bij A. Dui- ne. tel. 672166. Leden van vogelvereniging de Vogel vrienden hebben onlangs deelgeno men aan de districtstentoonstelling in Vlissingen. Dat is een bijeenkomst waar alle Zeeuwse vogelliefhebbers bij elkaar komen. De tentoonstelling telde 1300 vogels. Winst was er we derom voor Izak Potappel met een stam isabel-gele kanaries. Daarvoor kreeg hij 364 punten en werd kam pioen. Ook bij de enkelingen deed hij het goed met respectievelijk 93 en 91 punten. Voor B. Jeroense was er ook winst. Hij haalde 370 punten, kam pioen in de categorie agaat-geel mo zaïek stam. Ook bij de enkelingen kreeg hij goud. Een isabel-wit leverde 92 punten op en een satinet-wit 93 punten. Voor J.P. Jeroense was er zil ver. Hij kreeg 93 punten voor zijn geelflankparkiet. De volgende ten toonstelling is het Nederlands kam pioenschap op 6. 7 en 8 januari in Apeldoorn. De gemeente werkt mee aan de bouw van een nieuwe woning in de Patrij zenweg. Deze komt op een perceel dat al de bestemming woondoelein- den heeft, met 'erf' als nadere aanwij zing. Het bestemmingsplan hoeft voor de bouw dan ook niet gewijzigd te worden. Voetbalvereniging WHS organiseert zaterdag een kerstbingo. De avond begint om zeven uur in de Waaje. Een week later is er een speciale kinder bingo. Deze begint om tien uur 's ochtends in de kantine van de voet balclub. woensdag 18.00 - 21.30 uur In verband met de weersvoor spelling is de moonlightshop- ping van vrijdagavond ver plaatst naar woensdagavond 21 december. Ondernemersvereniging Activa Advertentie I.M. Koster MJJ. Leune is gekozen tot ouderling van de Hersteld Hervormde Gemeente in de komende vacature van C. Scherpenisse. De leden kozen L.W. Moerdijk en W.A. Aamoudse tot diaken als opvolger van respectie velijk H.W. van Eenennaam en Goedegebuure. In de Hei-vormde Gemeente is A.A. van Luijk tot ouderling-kerkrent- meester gekozen in een al langer be staande vacature. De andere kandi daat was dhr. Saarloos. In de per 31 december ontstane vacature van dia ken L. Hofland is W. Nelisse geko zen. Zijn medekandidaat was H. v.d. Klooster. De woning van F.A. Zwartbol aan de Dr. Zoetemanstraat krijgt kleinere dakkapellen. Het schetsplan werd op advies van de welstandscommissie aangepast. Maandag ging de commis sie er mee akkoord. De woning krijgt hardhouten luiken en kozijnen. Op het dak komen zwarte (verglaasde) keramische pannen. Dc gevelsteen wordt rood genuanceerd (appelbloe sem). O www.drukkerijvandijke.nl Advertentie I.M. - Sint-Maartensdijk Twee maanden zat het dorp zonder slijter, maar gisteren opende Lenie's slijterijtje aan de Haven. Het is geves tigd naast cafetaria 't Centrum, in het voormalige kantoor van de VVV. Le- nie Kross-Geluk van het cafetaria doet de slijterij er voortaan bij. Er is een opening gemaakt van het cafeta ria naar de nieuwe winkel. De nieuwe drankenwinkel ligt schuin tegenover de zaak die begin oktober de deur sloot. Omdat ze zelf over de vereiste papieren beschikt, besloot ze de sprong te wagen. David van de Velde heeft zaterdag de boutwedstrijd van hengelsportvereni ging De Oosterscheldevissers gewon nen. Hij liet G. van Ham en S. v.d. Rhee achter zicht. Zij werden respec tievelijk tweede en derde. De verdere uitslag van de wedstrijd: 4. C. v.d.; Velde. 5. L. v.d. Velde; 6. A. Aarden. In totaal waren er 29 deelnemers. Op 31 december kunnen tussen twee en vier uur de nieuwe visvergunningen worden afgehaald in café Smerdiek. H. Duine stopt als notabel van de Hersteld Hervormde Gemeente. Hij maakte eerder een lange reeks van ja ren deel uit van de kerkenraad. D. van de Pol en J. Scherpenisse zijn de kan didaten waaruit de leden een keuze kunnen maken. De perkxliek aftre dende notabelen H. Struijk en J J. van der Slikke zijn allebei herkiesbaar. Dat geldt eveneens voor de kerkvoog den C. Blaasse en M.L. Koopman. Ds. Jongeman heeft het beroep van dc Maartenskerk niet aangenomen. Hij gaat naar Harskamp. Bel 0166 -66 30 42 drukwerkmarjo@hotmail.nl Advertentie I.M. Scherpenisse Klaas Jan Priem heeft zaterdag de boutwedstrijd van hengelsportvereni- niging de Zeebaars gewonnen. Hij haalde 39 cm vis boven water en liet H. Dijkc, die tweede werd, met 35 cm achter zich. D. Westdorp werd derde met 33 centimeter. De verdere uitslag: 4. L. Monster 32 cm; 5. A. Munter 30 cm; 6. M. Westdorp 29 cm; 6. H. van Popering 29 cm; 8. J. van Tiggele 23 cm; 9. M. Mosselman l_6 cm; 9. S. Bals 16 cm. In totaal is er 282 cm vis gevangen. Poortvliet Studentkok Corné van Dijke doet mee aan de Food Innovation Battle. Dat is een wedstrijd voor studenten aan een koksopleiding, die moeten proberen een gerecht van chef Paul van Bunt te verbeteren. Hierbij strijden deelne mers in kook voorrondes tegen elkaar. Maar tévens via internet, want ze moeten via social media als Hyves en Facebook fans zien te verzamelen. Van Dijke doet dat op Facebook via #fibattle help mij naar de horecava. Na de voorselectie strijden de 15 meest innoverende kandidaten tegen elkaar in een zogenaamde 'cook-off' aan de Molteni Podium IV van Kop- pert Cress waarvan er maar vier in de wereld te vinden zijn. Hierna gaan drie chefs d<x>r naar de eindronde op de horecabeurs Horecava. De winnaar wordt eind januari bekend gemaakt tijdens de horecavakbeurs BBB in Maastricht. Van Dijke deed, al eerder aan de televisiekookwedstrijd Topchef mee. Hij wil via deelname aan derge lijke wedstrijden ervaring opdoen. President-kerkvoogd M. Bijl is door de leden van de Hersteld Hervormde Gemeente gekozen tot ouderling. Hij vervult de vacature die ontstaat door het stoppen van ouderling Verwijs uit Sint Philipsland per 31 december. Ouderling R. Bouman en de diakenen J.W. Hage en J.L. de Graaf zijn her kozen. P.P.M. van de Kasteele is ge kozen tot nieuwe notabel in de vaca ture CJ.C. Bevelander. De notabelen Met een uit de kluiten gewassen tractor bracht Richard Schellingerhout uit Sint-An naland vrijdagmiddag zijn hruid Gea de Vos uit Stavenisse naar De Stove. Daar werd hun bruiloft gevierd nadat ze elkaar eerst het ja woord hadden gegeven in streekmuseum De V Meestoof, ten overstaan van buitengewoon ambtenaar van de burgerlijke stand Bert van Eenennaam. De rode Massey Ferguson 8480 die tot verrassing van het stel werd voorgere den (ze waren met de bruidsauto naar het museum gekomen), wa^de avond tevoren glanzend schoon gepoetst. De 25-jarige Richard draaide zijn hand niet om voor. de rit, hij werkt bij agrarisch bedrijf Lindhout in Poortvliet. Gea (26) werkt al meer dan tien jaar bij de supermarkt in Stavenisse. Het stel woont in Sint-Annaland. Predikbeurten Zondag 18 december THOI.EN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Den Hoed, Sliedrecht. 18.30 u. ds. Meijer. HERSTELD HERV. GEMEENTE 9 u. ds. Kos, Sliedrecht. 15 u. ds. Joppe, Woudenberg. HERV. GEM, IMMANUEL 10 u. ds. De Bie, 's Gravenpolder. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. De Graaf, Urk. 18.30 u.ds. Den Boer. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. Hakvoort. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u.dhr. Bruins Slot. R.K.-KERK zo 11 u. woord-, gebed- en commu nieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Ld ijk-Til burg. 18.30 u. ds. Scheurwater. GEREF. KERK 10 u. dhr. Lemsom. Renesse. CHR. GEREF. KERK 10 u.ds. Den Boer. 15.30 u. ds. De Graaf em.. Opper does. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK zo 9.30 u. woord-, gebed- en com munieviering. SINT-ANNAI.ANI) HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Versluis. 18 u. ds. Jongkind. Brandwijk. HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 en 16 u. ds. Hoek, Hoevelaken. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45. 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Lohuis, Scherpenisse. 18 u. ds. v.d. Ziel. Ooltgensplaat. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. ds. Zwartbol. 14 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. De Jong, Stap horst. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Röben, Fijnaart. 19 u. ds. Schipper, Moordrecht. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. di 20/12 19.30 u. ds. Zwartbol, Sta venisse. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Beider. Nieuwe Tonge. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. leesdienst. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. kand. Van Asperen, Veenen- daal. 18 u. ds. Ruijgrok. GEREF. KERK 10 u. ds. De Goede, Werkendam. 14.30 u. ds. Bijman, Arnemuiden. GEREF. GEM. 10 u. ds. Gunst. 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Jongeneel. Arnemuiden. 17 u. kand. Molenaar, Oud-Vosse meer. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30. 14.30 en 18.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) 10 en 18 u. leesdienst. ANNAJACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Lingen, Middelharnis. A.W.M. Nortier en PJ. Potter zijn herkozen. Sint-Philipsland De afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State heeft maandag het beroep behandeld van o.a. Porkland Handel b.v. uit Sint Philipsland en LVH b.v. uit Rijsbergen en dertien an dere bedrijven en personen. Zij voch ten een besluit van de gemeenteraad van Horst aan de Maas van 6 oktober 2009 aan, waarbij bestemmingsplan buitengebied deel 2 is vastgesteld. De gemeente past het bestemmings plan Buitengebied aan voor een pro ject aan de Zuiddijk. Van een leeg staande boerderij wordt de schuur verbouwd tot twee woningen, terwijl de bestaande woning als bijgebouw gebruikt gaat worden. Op het dijktraject Willempolder en Abraham Wissepolder tussen dijkpa- len 647 en 657 is de dwarsafrastering in orde. bleek bij en hercontrole. Eer der constateerde PJ. Meijaard. in specteur van de afdeling Handhaving Natuur en Milieu van de provincie Zeeland, onvolkomenheden. Hij bracht zijn bezoek aan het dijktraject in het kader van de handhaving op na leving van de Natuurbeschermings wet 1998. De inspecteur van de pro vincie heeft zijn bevindingen doorgegeven aan waterschap Schel- destromen. Dat voerde werkzaamhe den uit op dit dijktraject. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vliethof 8,za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u.. Poort vliet za 8.30-9 u.. tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: BIB verloskundi gen Steenbergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenlijn tel. 0113-224022 (24u.p.dag). Homeeare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 06-12257399. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1 .Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 14-17 u. en ma 18.45-19.45 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u., tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISZORG/ STEUNPUNT MANTELZORG Jeugd- en Jongerenwerk Servicebu reau, 0166-668200. CHR. THUISZORG Curadomitel0166-667337 INDICATIESTELLING (CIZ) Hof van Tholen 2. Tholen, tel. 088- 7891480. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. PATIËNTEN VER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 653146 of 06-21534176; Sint- Philipsland 572342 of 572530. Vrij willige thuiszorg 0166-662264. VRIJWILLIGERS PALLIATIE- VE TERMINALE ZORG WEST BRABANT THOLEN Postbus 334, 4600 AH» Bergen op Zoom, tel. 06-51498069. www.vptz- westbrabanttholen.nl HET KLAVERBLAD IKG, 0113-249490, ma t/m vr 9.30- 12 u. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. LEGER DES HEILS Radda Barnenstraat 9, Sint-Maartens dijk, tel. 0166-610194, openingstij den: di en do 13.30-16 u. en le zater dag v.d. maand 10-12 u. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. KINDEROPVANG KOBALT Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0164-273633. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 668200. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-9009. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 15 t/m vrijdag 23 dec. donderdag 15 6.12-18.37 vrijdag 16 6.52 -19.22 zaterdag 17 7.37 -20.14 zondag 18 8.32 -21.12 maandag 19 9.32 -22.22 dinsdag 20 10.42 -23.32 woensdag 21 11.54- donderdag 22 0.37 - 12.59 vrijdag 23 1.39 -14.03 zo 18/12 1.49 u.LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Tijdens de collecteweek van het Na tionaal MS Fonds is in Sint Philips land 306 euro en in Tholen 1907 eu ro opgehaald. Met de opbrengst van de collecte kan het Nationaal MS Fonds mensen met MS stimuleren in beweging te blijven op zowel men taal als fysiek vlak. Omdat de ziekte MS zo onvoorspelbaar is, is het be langrijk om mensen met MS via goe de voorlichting en trainingen hand vatten aan te reiken die nodig zijn om het maximale te halen uit een le ven met MS. De oogcoliecte heeft op Tholen 2363.42 euro opgebracht. Daarvan is 680 euro opgehaald in Tholen, 465,60 euro in Stavenisse, 423,80 euro in Sint-Annaland, 395,35 euro in Scherpenisse, 21630 in Poortvliet en 182,47 euro in Sint-Maartensdijk.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 2