Tholense Boys D3 wint thuis titel Stavenisse voelt zich na 4-0 nederlaag zwaar benadeeld E2-jeugd Smerdiek najaarskampioen Snerttocht wandelclub trekt 176 deelnemers Koersballen Zwaarbevochten zege SPS Thoolse volleybaljongens kampioen Graafschap geeft training bij Noad WK kustvissen Smerdiek dames blijft ongeslagen Cees Stoutjesdijk stapt over naar SPS Donderdag 15 december 2011 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT De jongens van volleybalclub AVC '87 uit Tholen heb ben zaterdag de competitie gewonnen. Ze hebben geen enkele wedstrijd verloren en schreven dus ook de laatste wedstrijd tegen Groenester in Zevenbergen op hun naam. Het team heeft tevens vier gedispenseerde teams het nakijken gegeven. Oosterscheldestappers groeit naar 50 leden Aan de eerste snerttocht van wandelsportvereniging de Oosterscheldestappers in Sint-Maartensdijk deden zater dag 176 mensen mee. De meeste deelnemers kozen voor de 15 kilometer: 120. Vooral leden van de wandelsport bond kwamen naar de smalstad om een ommetje te ma ken, blijkt uit de gegevens die secretaris Kees Wessels verzamelde. Scaldis Naturalis RVVH dames 2 was vooraf ingeschat als geen gemakke lijke tegenstander, maar Smerdiek dames maakte zater dag in Ridderkerk korte metten met dit team. Met 2-5 winst houdt het damesvoetbalteam uit Sint-Maartensdijk hun ongeslagen status en blijft het koploper. Voor Smer diek was het de laatste wedstrijd voor de winterstop. Geen paniek Akkermans tevreden zonder winstpunt Smerdiek blijft in het spoor van de koplopers na een 4-0 zege op erfvijand Stavenisse. In het derde kwartier van de derby besliste de thuisclub het duel. Stefan en Martijn Lindhout (2x) tekenden in die fase voor de treffers. In de slotminuut van de wedstrijd legde Leroy Pors de eind stand vast. Stavenisse stapte ontevreden van het veld, na het annuleren van een mogelijke gelijkmaker door Kees van Putte. Ook werden vraagtekens geplaatst bij de gel digheid van twee Smerdiekse doelpunten. In de vierde klasse B staat Smerdiek derde met 28 punten uit 13 wed strijden. SPS is zesde met 18 uit 12, Stavenisse negende met 13 uit 13. SPS speelde bij het zwakke Brouwershaven een van de mindere wedstrijden van het seizoen. De formatie van Peter van Poortvliet kwam op Schouwen-Duiveland met de hakken over de sloot: 1-2. Martin Quist en Jorn Elen baas zorgden voor de doelpunten. Van Poortvliet noemde de zege na afloop zwaar bevochten. „Vooral omdat we de wedstrijd, ondanks een hoeveelheid kansen, niet kon den beslissen." Stootkracht Tholense Boys D3 heeft van de thuiswedstrijd tegen Vivoo D2 een gala voorstelling gemaakt, want het team won met 7-0 en won zo de kam- pioensschaal. Het publiek genoot met volle teugen van deze hoogstaande wedstrijd op sportpark de Bent in Tholen. Het jeugdvoetbalteam stond lange tijd achter concurrenten Roosendaal en Vivoo. Na een supersterke eindsprint moest de allesbeslissende wedstrijd tegen Vivoo worden ge speeld. Onder leiding van trainers/leiders Peter de Korte en Arno van Dijke werden de spelers Aron de Korte, Bram Polak, Bram van de San- de, Bran Beusekom, Bas de Jager, Kevin van Dijke, Jeffrey van de Klis (ontbreekt op de fQto), Martijn Moerbeek, Jesper Atres, Raf Goorden, Jasper Wiens, Jorn Neijssen, Jorian Zoeteweij en Joost van Elzakker kampioen na een spannend seizoen. Na de wedstrijd werd het team ge huldigd en stond er naast de frietjes ook een reuzentaart van een spon sor op de spelers te wachten. Het team scoorde tijdens deze competitie 71 keer. Deze doelpunten werden onder andere gemaakt door: Aron de Korte (21), Kevin van Dijke (15) en Joost van Elzakker (14). Er werden 11 tegentreffers geïncasseerd en dat dat aantal laag bleef, is de verdien ste van een ijzersterke verdediging en een solide middenveld. Cees Stoutjesdijk (58) is komend seizoen de nieuwe trainer van SPS. Hij wordt op sportpark D'n Aeker- boam de opvolger van Peter van Poortvliet. Stoutjesdijk is nu nog werkzaam bij Smerdiek. dat net als SPS in de vierde klasse uitkomt. Eind november had Stoutjesdijk een positief gesprek met het be stuur van zijn nieuwe club. Kort daarop kwamen beide partijen tot een akkoord. Stoutjesdijk verwacht dat hij bij SPS op zijn plek is. „Ik proefde in ons gesprek warmte en daadkracht." Stoutjesdijk noemt zijn aantreden bij SPS een uitdaging. „We gaan aan de slag met een jonge groep die misschien volgend jaar nog wat jonger wordt. Allicht stoppen er een aantal oudere spelers, hoewel dat nog lang niet zeker is. Het bete kent dat we moeten bouwen en dat ligt me wel. Smerdiek stond bij mijn komst ook in het rechterrijtje. Ik verwacht niet dat we meteen bo venin mee gaan doen. Zoiets moet groeien." Vanwege persoonlijke omstandig heden wilde Stoutjesdijk de over eenkomst niet eerder bekend ma ken dan deze week. Afgelopen dinsdagavond werd de spelersgroep van SPS ingelicht. Ook voorzitter Rien Vroegop van Smerdiek werd op de hoogte gesteld. Vanavond krijgt ook de selectie van Smerdiek tekst en uitleg. Stoutjesdijk vindt niet dat zijn overstap gevoelig ligt. „Iedereen bij Smerdiek gunt me het beste." De E2-jeugd van voetbalclub Smerdiek uit Sint- Maartensdijk is najaarskampioen geworden. Het team met spelers Jelle v.d. Hoek, Stef Verjaal, Thijs Bout, Frederick Uijl, Dewi van Gorsel, Jesse de Wit, Maikel van Dijke, Milan Boogaard, Ward op de Brouw en keeper Joey Jeroense heeft acht van de tien wedstrijden gewonnen. Eén wedstrijd werd gelijk ge speeld en één verloren. De laatste wedstrijd, tegen WHS, werd een winstpartij met 4-1 in het voordeel van Smerdiek. De ploeg wordt getraind door Wil Je roense en Henk van Dijke, Bianca Jeroense is leid ster. Het team heeft het kampioenschap gevierd in de kantine van de voetbalclub waar ze frietjes kregen geserveerd. Ook kregen alle spelers een beker. Jorn Elenbaas matchwinnaar, rentree Leonard Quist De Tholenaren. met in het team Robbert de Wolf. Daniel Quist. Bart Broere. Marvin v.d. Zande. Oscar Eissens, Bob v.d. Berg en Kees Bout. hadden nog twee sets nodig om kampioen te worden. Ze gingen dan ook als een raket van start tegen de nummer drie in de competitie. In de eerste twee sets kwam het team op geen enkel moment in de proble men. De Thoolse jongens speelden geweldig volleybal in een zeer hoog tempo, zodat de Brabanders alleen maar konden toekijken. De eerste twee sets eindigden dan ook in 9-25 en 15-25 voor de Tholenaren. Het kampioenschap was nu een feit en dat was terug te zien in de wed strijd. In de twee volgende sets was het spel onverzorgd en daar profiteerde Groenester van. De thuisspelers pakten die sets met 25-21 en 25-22. De stand was toen 2-2 en er werd een beslissende vijfde set tot de 15 gespeeld. Groenester bood goed weerstand, waardoor de set eindig de in nipt Thools voordeel: 14-16. Door de 2-3 winst mag AVC zich nu ongeslagen kampioen noemen. Dat zijn er in totaal 124, waarvan 28 van de Oosterscheldestappers zelf. Aan de 7,5 kilometer deden 29 wandelaars mee, aan de vijf ki lometer 27. Start en finish waren in hotel Kom op de Markt waar de deelnemers na afloop een komme tje erwtensoep werd aangeboden. Wessels is zeer te spreken over het aantal deelnemers. Vooral ook over het feit dat hij nog eens twaalf nieuwe leden kon inschrijven. „Dat is nog mooier natuurlijk. We zitten nu op 50 leden." De meeste nieuwe leden komen uit het dorp of zijn oud-inwoners. Zo komen er drie uit Rilland. Rond één uur is het een drukte van be lang als de deelnemers zich in schrijven in het hotel. De deelne mers komen via de voordeur naar binnen en gaan via de zijdeur weer naar buiten om onder de poort door naar de Kaaistraat te lopen waar de wandeling begint. Achterop de rou tebeschrijving kunnen de deelne mers wetenswaardigheden over Sint-Maartensdijk en omgeving le zen. Alle wandelaars komen op hun route langs de Oosterschelde om recht te doen aan de naam van de wandelvereniging. De weersom standigheden waren goed. Wel fris en wisselend bewolkt. Rond half twee was er een regenboog aan de hemel te zien. Bij Scaldis Naturalis aan de Kaste- lijnsweg was als stempélpost en rustplaats ingericht. Kinderen kon den er spelletjes doen, maar die waren er niet. Vooral volwassenen en senioren strekken graag de be nen. De wandelaars kwamen overal vandaan, maar het dorp leverde zelf met 57 deelnemers de grootste groep. Uit Tholen waren er 18, uit Stavenisse 11, uit Scherpenisse 10, uit Sint-Annaland 9, uit Poortvliet 8 en Oud-Vossemeer 4. Uit overig Zeeland 24, uit Noord-Brabant 23. Uit Zuid-Holland kwamen 8 wan delaars, uit Utrecht 2. Uit Noord- Holland en België één wandelaar. Jong De Graafschap komt op 5,6 en 7 januari met 40 man sterk vanuit Doetinchem naar Sint Philipsland voor het verzorgen van een trai ningskamp. Dat gebeurt op de vel den van voetbalclub Noad '67. Het team van trainer/coach Jan Vreman speelt daarnaast op 7 januari om half drie een vriendschappelijke wed strijd tegen Noad dat onder leiding staat van trainer/coach Johan Sul kers. Jong De Graafschap staat in de beloftencompetitie op een zevende plaats in de eredivisie. Onlangs won het team nog met 0-2 van Feye- noord/Excelsior in Rotterdam. Trai ner/coach Jan Vreman is naast hoofdcoach van de beloften ook as sistent-trainer van de hoofdmacht van De Graafschap. Jan Vreman speelde zelf van 1985 tot en met 2002 voor De Graafschap en heeft daarom de bijnaam Mister De Graaf schap. De contacten met De Graaf schap komen voort uit de goede rela tie die Noad heeft met het hoofd jeugdopleiding van De Graafschap, Richard Roelofsen, die enkele malen een gasttraining heeft gegeven tij dens de jaarlijkse voetbalschool. Het wereldkampioenschap kustvis sen voor senioren heren en dames wordt van 13 tot 20 oktober volgend jaar op Walcheren gehouden. De provincie Zeeland verleent Kustvis serij Nederland 20.000 euro subsidie als bijdrage in de organisatiekosten. Binnen twee weken wordt de sa menstelling van de Nederlandse teams bekend. Dan zal duidelijk zijn of er Tholenaren deel van uitmaken. In de onlangs afgesloten topcompe- titie waren Sylvia Westdorp uit Sta venisse en Linda van de Velde uit Scherpenisse respectievelijk tweede en derde bij de dames. Bij de heren kwam Arjan Rijnberg niet verder dan de zevende stek. Leroy Pors van Smerdiek (links) in duel met Quincy Moerland. Bij Stavenisse was Adrie Smits (rechts) zaterdag de verantwoordelijke man. Trainer Jaap Knop staat achter de dug out. Smerdiek begon rommelig aan de wedstrijd, maar creëerde wel al in de derde minuut een grote kans. Spits Anne Hage werd vrijgespeeld, maar haar inzet was niet hard ge noeg om de keepster te verrassen. RVVH had in het eerste half uur het beste van het spel. Smerdiek maakte het zichzelf moeilijk door onzorgvuldig met het balbezit om te gaan. Te snel werden de voorwaartsen gezocht, waardoor de buitenspelval menig keer over het hoofd werd gezien. RVVH kreeg de betere kansen. Van afstand kwamen ze nog het dichtst bij het openingsdoelpunt. Via de onder kant van de lat stuiterde de bal ech ter terug het veld in waar keepster Agnita Nouwen alsnog redding kon brengen. Aan de andere kant bleef het doel punt van Smerdiek achterwege doordat de laatste pass steeds niet goed genoeg was. De ploegen wa ren aan elkaar gewaagd en in de rust hadden beide teams op voor sprong kunnen staan. Maar er werd in de eerste helft door beide teams niet gescoord. In de kleedkamer van Smerdiek was er geen paniek en was er ver trouwen op een goede afloop. Zo dicteerde Smerdiek volledig de wedstrijd in de tweede helft. RVVH begon wat overtredinkjes te maken om het spel te ontregelen. Eén van de overtredingen werd gemaakt op Angelique Hage binnen de beruchte lijnen. De strafschop werd door An ne Hage onberispelijk in de hoek geschoten. RVVH leek van slag. Nog geen minuut later lag de twee de er ook in. Bij een breedtepass in de verdediging van RVVH werd geen rekening gehouden met de snelheid van Sharona Tieleman. Vanaf eigen helft liet zij vervolgens aan iedereen de hielen zien en rondde ze slim af: 0-2. Geen vuiltje meer aan de lucht, wa re het niet dat bij één van de tegen aanvallen een licht duwtje werd ge geven aan een aanvaller van RVVH. Strafschop. Ook deze werd goed binnengeschoten, waardoor het weer spannend werd. Het spel kwam weer wat in balans, hoewel Sharona steeds gevaarlijk door kon komen aan de linkerkant. Doelpun ten leverde dit nog niet op. Inval lers Lenny Stoutjesdijk en Mandy Roels bouwden de voorsprong uit. Een vrije trap van Lenny kwam te recht bij Mandy Roels. Uiterst rus tig krulde die vervolgens de bal in de verre hoek: 1-3. Lang kon Smerdiek niet genieten van dit doelpunt, want nog geen minuut later was de opstelling bij een vrije trap niet goed. Kinderlijk eenvoudig werd het doelpunt weg gegeven: 2-3. Maar daar lieten de Thoolse dames het niet bij zitten. Angelique Hage speelde zichzelf op fraaie wijze vrij aan de rechter kant van het doel. Haar voorzet kwam precies op maat bij Anne Ha ge, die prima in kon koppen: 2-4 en weer een veilige marge. De Ridder kerkers gaven niet op en gingen vol op de aanval spelen. Het vertrou wen was echter weer terug bij Smerdiek en achterin hield de ver dediging stand. Net voor tijd haalde Sharona Tiele man haar gram op alle speelsters die het op haar enkels hadden voor zien. Van respectabele afstand schoot ze de bal op het doel en op fraaie wijze verdween die tegen het net: 2-5. Niet veel later floot de sportief fluitende scheidsrechter af. Marjolein Akkermans uit Sint-An naland was zaterdag best tevreden over de door haar verreden dressuur- proeven in Klundert. Maar de jury dacht daar anders over. Ze kreeg in de klasse L2 voor haar ritten met haar paard Verona geen winstpun ten. Wel werd ze tweede in de eerste proef met 176 punten. In de tweede proef bleef de teller steken op 158 punten. „Zo slecht ging het eigenlijk niet", zegt Marjolein achteraf. Lindhout die voorbereidend werk van Eduward de Rijke keurig af rondde: 2-0. De Rijke schakelde zichzelf tegen zijn oude club keer op keer goed in en bood ook Erik van Haaften nog een goede kans. Op slag van rust werd het 3-0 door een kopbal van Martijn Lindhout, ingeleid door een snel genomen vrije schop. Ook hier werd weer met de beschuldigende vinger naar Wijning gewezen. Smits: „Vooraf zijn duidelijke afspraken gemaakt. De man zou fluiten, voordat een vrije trap genomen mocht worden. Bij dat derde doelpunt telde die re gel ineens niet meer." Na de hervat ting gebeurde er beduidend minder in beide strafschopgebieden. Smer diek hoefde niet meer en de bezoe kers ontbrak het aan stootkracht om nog voor een ommekeer te zorgen. Wel bracht invaller Sander Smits op het middenveld een positieve im puls. De beste kansen waren bij snelle uitvallen voor de thuisclub. De uitblinkende Stefan Lindhout schoot oog in oog met doelman De Rijke naast en Leroy Pors speelde de bal op het beslissende moment te ver vooruit. Een inzet van invaller Coen Diemei eindigde in het zijnet. In de laatste minuut schoot specia list Pors een vrije trap onberispelijk binnen: 4-0. Bijzonder aan de partij was dat bei- Uitslagen van de gespeelde koers- balwedstrijden van: Gezelligheid vóór Alles/St.Maar- tensdijk: 1. C. van Gorsel en C. Breure 37 p.; 2. mevr. T. Breure en mevr. A. Poot 30 p.; 3. F. de Jong en J. Bijnagte 27 p.; 4. mevr. W. Kloet en mevr. M. Dane, én mevr. C. van Mierlo en mevr. A. Bocxe 23 p.; 6. mevr. b. Bijnagte en W. Bijl 22 p. Meulvliet: 1. mevr. D. Lindenberg en mevr. J. Bos 22 p.; 2. mevr. A. de coaches ontbraken. Cees Stout jesdijk was afwezig vanwege droeve familieomstandigheden en Jaap Knop nam na een medische ingreep plaats achter de omheining. Harold Vermeulen, de vervanger van Stout jesdijk. had naar eigen zeggen een gemakkelijke middag gehad. „Tegen Stavenisse hoefje de jongens niet te motiveren. We hadden nog wat goed te maken na de uitwedstrijd, waarin we het bijna weggaven en met de hakken over de sloot kwamen. Ik heb enkel de opstelling gegeven en gezegd dat ze er voor de volle hon derd procent tegenaan moesten gaan." De winterstop komt volgens Vermeulen voor Smerdiek op een verkeerd moment. „We zijn bezig met een sterke reeks en hebben het goede gevoel te pakken. We doen volop mee in de tweede periode en moeten het daarin vooral uitvechten met De Fendert. Dan is het jammer als je verplicht voor tenminste an derhalve maand de kleedkamer in moet." Adrie Smits bekeek het van de andere kant. „We hebben in ieder geval voldoende tijd om hierover na te denken. Vaak stijgen wij tegen Smerdiek boven onszelf uit en zijn we geweldig fanatiek in de persoon lijke duels. Vandaag was het precies andersom. Smerdiek heeft dik ver diend gewonnen, zo eerlijk moet je zijn." Hilgerson en J. Suurland 19 p.; 3. J. Sprenkels en W. Bijl. en mevr. N. Deurloo en mevr. J. Verbraeken 17 p.; 5. mevr. C. Sprenkels en A. Suurland 16 p.; 6. mevr. L. Ver schoor en W. Deurloo, en mevr. H. Schot en G. v.d. Padt 14 p. Oud-Vossemeer: 1. mevr. L. van Poortvliet en mevr. C. Havermans 42 p.; 2. mevr. B. Roggeband en mevr. C. van Mierlo 23 p.; 3. H. Moerkerken en mevr. L. Weezenaar 21 p.; 4. mevr. J. de Bakker en me vr. R. Nagtegaal 19 p.; 5. mevr. M. van Poortvliet en mevr. J. van Hou- te 14 p. drie schijven mikte Eduward de Rij ke in riante positie over de lat. Pas na een halfuur opende de thuisclub de score. Bij een lage hoekschop werd keeper De Rijke zwaar geattaqueerd en prikte Stefan Lindhout de losgela ten bal binnen: 1-0. „Het eerste mo ment waar ik twijfels bij had", zei Smits na afloop. Even later was Wij ning helemaal de gebeten hond bij de bezoekers. Lorenzo van Haaften liet van afstand een schitterend schot los dat boven de kansloze doelman Alex Stoutjesdijk op de lat eindigde. Ver volgens schoot Kees van Putte loei hard raak. via de binnenkant van de paal. Stavenisse juichte al, totdat aan de zijlijn de vlag omhoog ging en Wijning het signaal na uitvoerige discussie overnam. Van Putte zou op het moment van het schot van Van Haaften buitenspel hebben gestaan. Volgens Smits was daar geen sprake van. ..Er stond nog een verdediger tussen Kees en de keeper. We zijn hier vandaag zwaar benadeeld." Smerdiek trok zich weinig van de protesten aan en sloeg aan de over zijde onbarmhartig toe, met Martijn De start van de bezoekers sprak boekdelen. In de tiende minuut liet Edwin Andriesse zich op de flank eenvoudig aftroeven, net als even later Jan Deij bij de voorzet aan de tweede paal: 1-0. Bij een van de volgende aanvallen was het weer bijna raak. Ditmaal trad doelman Hugo Visser op als reddende engel. Natuurlijk dwong SPS een veld- overwicht af, met Stefan Bogers die uit een drietal mogelijkheden niet het gewenste rendement wist te peu ren. Jorn Elenbaas probeerde het te vergeefs uit de tweede lijn. Op het zware en hobbelige veld was goed combineren nauwelijks mogelijk. Bovendien liet de tegenstander zich massaal op de eigen helft terugzak ken. Pas in de 39e minuut kwam SPS langszij. Ramon Voshol en Martin Quist vonden elkaar einde lijk in een goede combinatie, met laatstgenoemde als doelpuntenma ker: 1-1In de tweede helft speelden de bezoekers in een hoger tempo en was er uitsluitend sprake van een richtingsverkeer richting het vijan delijke doel. In de 70e minuut werd Jorn Elenbaas matchwinnaar: 1-2. Vervolgens liet de Thoolse ploeg di verse kansen onbenut, zodat het spannend bleef tot het eind. „Maar eigenblijk zijn we geen moment meer in gevaar geweest", vond Pe ter van Poortvliet. Lichtpuntje was de rentree van Leonard Quist hal verwege het tweede bedrijf. Hij los te Stefan Bogers af. Komende zater dag staat het inhaalduel tegen Halsteren op het programma. Adrie Smits, zaterdag de verant woordelijke man op de bank bij Sta venisse, vond dat arbiter Wijning een doorslaggevende rol had gespeeld. Met name het afkeuren van de ver meende 1-1 kon er bij Smits niet in. „Dat doelpunt had voor ons de op pepper kunnen zijn. Waarschijnlijk zouden we dan een andere wedstrijd hebben gezien." Smits wilde de oor zaak van de nederlaag niet enkel bij de scheidsrechter leggen. „Onze eer ste helft was gewoon slecht. We ver loren de strijd op het middenveld. We kwamen fysiek tekort en wonnen daardoor geen duels. Eigenlijk zijn we op alle fronten door Smerdiek af getroefd." Smerdiek sprong in de openingsfase nog slordig met de kansen om. Bij een van de eerste aanvallen van de middag raakte Stefan Lindhout voor open doel de binnenkant van de paal. De in de voorste lijn opgedoken Le roy Pors werd gestuit door de uitge stoken voet van doelman Aalt de Rij ke. Na een snelle combinatie over Vierde klasse

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 17