'Het is belangrijk om bij te blijven over zaken die de ouderen raken' Binnen- en buitenbad samen kost helft minder dan twee zwembaden 'Kerkje van Krijn' in smalstad herdenkt het 75-jarige bestaan Van de Sande: 'Samen eten brengt mensen bij elkaar Oproep voor creatief denken over toekomst zwembaden DÉ SPECIALIST IN ZONNE-ENERGIE Techniektoernooi voor basisscholen Ouderenbon Anbo Oud-Vossemeer viert diamanten jubileum Spetter trekt 33.500 bezoekers, Haestinge 26.000 per jaar Donderdag 8 december 2011 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT De kerk van de Gereformeerde Gemeenten in Nederland in Sint-Maartensdijk bestaat 75 jaar. Vrijdagavond werd in het gebouw aan de Westvest een herdenkingsdienst gehouden. Toen was het precies 75 jaar geleden dat het gebouw in gebruik werd genomen, op 2 december 1936. In het dorp staat het bekend als 'het kerkje van Krijn', naar de stichter Krijn van Gorsel. Scheuring Met een avondvullend optreden van het Schorrekoor uit Sint-Annaland viert de afdeling Oud-Vossemeer van de Anbo vandaag - de dag van de oprichting - het zestigja rig bestaan. Zaterdag staan een officiële receptie en een feestelijke middag en avond voor de leden op het pro gramma. Dankzij een wervingsactie, die de afgelopen vijf weken 23 nieuwe leden opleverde, is het ledental van de ouderenbond weer boven de tweehonderd gekomen: 218. Dorpel Quizmiddag Een gecombineerd binnen- en een buitenbad zou de ex ploitatielasten voor een gemeentelijk zwembad ongeveer halveren vergeleken bij het openhouden van de Spetter in Tholen en Haestinge in Sint-Maartensdijk. Dat blijkt uit de discussienota zwembaden die gisteravond in de com missie bestuurszaken is besproken. Een nota met veel ge tallen die als basis dient voor het wel of niet in stand hou den van de zwembaden en de kosten daarvan. Steenbergen Campings Leger des Heils organiseert kerstmaaltijd Niemand hoeft de kerstdagen alleen door te brengen. Dat is de gedachte achter de kerstmaaltijd die het Leger des Heils tweede kerstdag organiseert in het dienstencen trum aan de Radda Barnenstraat in Sint-Maartensdijk. „Samen eten brengt mensen dichter bij elkaar", zegt Bram van de Sande, coördinator van het Leger des Heils. De kerstbijeenkomst begint om drie uur en eindigt rond half acht. Het comité 2Meterl0 en de Dorpstafel Sint-Maartens- dijk/Scherpenisse hebben gisteravond in de raadscom missie bestuurszaken gepleit voor een buitenzvvembad in Sint-Maartensdijk. Rosan Stoutjesdijk, die in september 1672 handtekeningen voor behoud van zwembad Haes tinge aan de burgemeester overhandigde, hield de com missie voor: „Kijk niet alleen naar de centen, maar ook door de ogen van de jeugd." De commissie behandelde een onderzoeksrapport over de toekomst van Haestinge en De Spetter. Boerenverstand Jeugd Energy Systems Jap Bevelander 39 jaar voorganger aan Westvest Ouderling Jap Bevelander gaf een kórte toelichting over het ontstaan van de gemeente. De grondlegger was de eenvoudige landbouwer Krijn van Gorsel. Hij was ouderling van de Oud Gereformeerde Ge meente in Stavenisse en zocht een gelegenheid om in Sint-Maartens dijk een kerk te stichten, nadat zijn woning te klein werd om het aantal mensen te herbergen die er samen kwamen om te lezen. .Zo is Krijn mogen komen tot het bouwen van de kerk en mocht ds. J. Fraanje in de Gereformeerde Gemeenten deze kerk in gebruik nemen met een pre dicate over Psalm 138, vers 2. De ze predikant en Krijn, mochten ook met anderen delen in dezelfde gees telijke ervaringen of bevindingen." Van Gorsel overleed op 19 januari 1972. Er bleef één ouderling van 68 jaar over en één diaken van 86. Na die tijd is de kerkenraad uitgebreid. In 1975 is de kerk aangesloten bij de Gereformeerde Gemeenten in Nederland. In 2002 is het kerkgebouw aange past aan de eisen van deze tijd. Er is een vergaderruimte en cathechisa- tielokaal gerealiseerd. De huidige kerkenraad bestaat uit twee ouder lingen, Jap Bevelander (die al 39 jaar voorgaat) en Kees van Haaften en twee diaken. Gijs van Steenis en Nico Snoei (uit Poortvliet). Er zijn 51 leden en 72 doopleden. In het archief van de Ger. Gem. in Nederland bevindt zich een brief van Van Gorsel, van 23 april 1937. Gericht aan Hare Majesteit de Ko ningin. Toen Wilhemina. Daarin wend hij zich met 'verschuldigde eerbied met een verzoek.' Het gaat om de vraag of hij een stichtingsrecht kon verkrijgen. Vol gens Van Gorsel zijn er 30 leden aan de kerk verbonden, waarvan 12 mannelijke en 18 vrouwelijke. Er is een eigen kerkbestuur gekozen waardoor de gemeente zelfstandig komt te staan. 'Daar het nu in de be doeling ligt deze kerk op de leden der gemeente te doen overschrijven, zou ik een stcihtingsrechte voor de ze Oud Ger. Gemeente wenschen te verkrijgen." Tijdens de herdenkingsdienst werd Psalm 27, vers 4 als tekst gebruikt. 'Eén ding heb ik van de Heere be geerd, dat zal ik zoeken.' Het hoofd thema van de prediking was Davids begeerte, uitgewerkt in drie punten: de enige begeerte, de gedurige be geerte en een Gods verheerlijkende begeerte De Gereformeerde Gemeenten in Nederland is in 1953 ontstaan na een scheuring in de Gereformeerde Gemeente. Behalve in Sint-Maar tensdijk zijn er ook kerken van deze richting in Sint-Annaland en Oud- Vossemeer. De kerk van Gereformeerde Gemeente in Nederland in Sint- Maartensdijk. Geen Thoolse techniekdag, maar een landelijk techniektoernooi voor basisscholen. De Nederlandse Na tuurkundige Vereniging is initiatief nemer voor dit toernooi, dat dit jaar wordt georganiseerd door de stich ting techniekpromotie. Er blijkt na melijk grote behoefte te zijn aan jongeren die kiezen voor een loop baan in de wetenschap en techniek. Tijdens het toernooi zijn er acht uit dagingen rond het thema water. Basisscholieren van alle leeftijden kunnen meedoen, elke groep op het eigen niveau. Het doel is kinderen door deelname te laten ontdekken wat techniek is en om hun interesse ervoor te wekken. De Zeeuwse ba sisscholen. waaronder de Thoolse kunnen zich inschrijven voor het toernooi dat op 7 juni wordt gehou den in Arnhem. Emancipatie en zeggenschap van se nioren - zoals ouderen tegenwoor dig vaak genoemd worden - over hun leven, dat is waar de Anbo voor staat. Heel iets anders dan de zaken die de Bond van ouden van dagen in het oprichtingsjaar 1951 behandel de: een vrije luistervergunning voor de radio, kolentoeslag. de noodwet Drees voor een goede oude dag, en het recht op ontspanning. Het is te rug te vinden in de bewaard geble ven notulen van de leden- en be stuursvergaderingen. Huidig voor zitter Jos Hommel heeft ze verwerkt in een jubileumboek, dat zaterdag wordt gepresenteerd. Daaruit blijkt dat de afdeling is begonnen met ze ventien leden. Op de oprichtingsver gadering in café 't Vosje in de Ach terstraat kozen zij als bestuur: voorzitter C.M. Minheere, secretaris L. Vroegop en penningmeester J. de Leeuw. Door de jaren heen heeft het bestuur van de ouderenbond zich steeds bezig gehouden met voorzie ningen voor en de positie van oude ren in de samenleving. „Het is be langrijk om bij de tijd te blijven wat zaken betreft die de ouderen raken", zegt Jos Hommel. Zo hebben be stuursleden onlangs een cursus over de OV-chipkaart voor het openbaar vervoer bezocht, om de leden over dit onderwerp te kunnen informeren. Een ander voorbeeld van belangen behartiging is het aanpakken van za ken die niet kloppen. Hommel: „Zo als voorzieningen in de Vossenkuil. Er is een invalidentoilet geplaatst, maar daarin is een dorpel gelegd. Dat kaarten we aan bij de gemeen te." De voorzitter laat zich ook op de gewestvergaderingen, waar lan delijke zaken aan de orde komen, re gelmatig horen. Maar de aansluiting bij de FNV, enkele jaren geleden, had wat Hommel betreft niet gehoe ven. „De voordelen daarvan zie ik niet zo direct." Zeker zo belangrijk bij de Anbo is het sociale aspect: aandacht voor al leenstaande of zieke leden. „We hebben recent in de bestuursverga dering afgesproken om het bezoeken van deze mensen weer op te pakken, zoals vorige besturen dat ook de den." Ontspanning biedt de vereni ging eveneens: koersbal (wekelijks), fietstochten en bingomiddagen. Een dagreis wordt al enkele jaren niet meer georganiseerd, maar er komt vanuit de leden wel weer vraag naar. Bij bingomiddagen mag het bestuur zo rond de zeventig belangstellen den verwelkomen. Het bestuur is in de afgelopen zes jaar volledig vernieuwd en aardig verjongd. Jos Hommel is zelf ruim twee jaar geleden aangetreden als voorzitter. „Ik moest er wel even over nadenken toen ik werd ge vraagd voor de Anbo. Want ik geef nog judoles aan scholieren en dan realiseer je je niet dat je inmiddels zelf tot de ouderen behoort. Maar ik heb ja gezegd omdat ik mijn energie graag wilde steken in de eigen ge meenschap." De zestiger heeft er tot op heden geen spijt van. „Ik beleef er veel plezier aan. We hebben een groep bestuursleden die elkaar goed verstaat." Naast Hommel bestaat dat bestuur uit Marina Geuze-Brouwer (secretaris). Leo Hartman (penning meester). Joke Capelle-Bevelander. Gerrit de Gast en Rinus Hommel. Ze vergaderen maandelijks bij een van de bestuursleden thuis. Speciaal voor de viering van het diamanten jubileum is een jubi leumcommissie ingesteld. Daarin zitten Jos en Rinus Hommel als be stuursleden, en verder Adrie Blom- merde, Jeanne Dijkema, Annie Hommel-Havermans, Piet Lager werf, Jan Scheenhart en Frans Ver hees. „Een aantal van hen is rond de tachtig. Maar veel besturen met jon ge krachten kunnen er jaloers op zijn zó actief als deze mensen zijn." De commissie tekent voor de invul ling van beide feestdagen deze week, maar daarmee is het niet ge daan. Het hele jaar door zullen er activiteiten zijn in het kader van het twaalfde lustrum. Een busreis, be zoek aan een tuincentrum en een quizmiddag zijn ideeën waaraan wordt gewerkt. „We luisteren daar bij naar wat er onder de leden leeft." Hij is in ieder geval blij met de ruime belangstelling van de le den voor de activiteiten van deze week, want voor zowel vanavond als zaterdag hebben zich 120 van hen aangemeld. Vanavond treedt het Schorrekoor uit Sint-Annaland op. Zaterdag is er na de receptie een warm en koud buffet, een optreden van tonprater d'n Teun en van mu- ziekduo De Buurtjes. „Het leuke is dat er nu ook mensen komen die je bij andere activiteiten niet ziet", al dus voorzitter Hommel van de jubi lerende Anbo in Oud-Vossemeer. Bij het openhouden van beide open luchtbanden komt het tekort op 305.182 euro, bij een combibad op 159.(XX) euro. Er zijn verschillende varianten onderzocht: I instandhou ding/renovatie van De Spetter en/of Haestinge, 2 de bouw van een nieuw buitenbad, 3 de bouw van een nieuw binnenbad, 4 de bouw van een ge combineerd binnen- en buitenbad. Als alleen de Spetter in Tholen open blijft dan zal dat ongeveer 46.500 be zoekers trekken. Als ook Haestinge in stand wordt gehouden dan zal dat uitkomen op 59.500 zwemmers. De totale kosten (kapitaallasten en ex- ploitatiesaoldo) zijn voor deze twee ongeveer even hoog als de bouw van een nieuwe buitenbad op Tholen. Wordt er gekozen voor een nieuw buitenbad en een nieuw binnenbad dan kost dat 3,4 miljoen respectieve lijk 3,7 miljoen. Het aantal te ver wachten bezoekers en het exploi tatiesaldo ligt bij een binnenband aanzienlijk hoger. Voordeliger is om een combinatie van beide te maken. Dan zijn de kapitaallasten en het ex ploitatiesaldo ruim 20% en 35% la ger dan een afzonderlijk binnen- en buitenbad. Volgens het rapport beschikt de ge meente met De Spetter (675 m2 zwemwater) en Haestinge (500 m2 zwemwater) over een ruim aanbod. Gemiddeld komen er 33.500 bezoe kers per jaar naar de Spetter en 26.(XX) naar Haestinge. Dat is exclu sief het in 2010 afgeschafte school zwemmen. De baden worden vooral bezocht door gezinnen met jonge kinderen, tieners (tot 13/14 jaar) en 50-plussers. De groei zal vooral moeten komen van het aantal 50- plussers. Naar landelijke maatstaven worden de Spetter en Haestinge goed bezocht gezien de grootte, maar min der efficiënt benut. Om te zwemmen in een binnenbad gaan de liefhebbers naar het combi- bad de Schelp in Bergen op Zoom en sportcentrum De Knotwilg in Steenbergen. Met een nieuw binnen bad op Vakantiepark de Pluimpot in Scherpenisse (250 m2) zou Tholen zelf de beschikking krijgen over een binnenbad. Voor een goed bereikbaar buitenbad met 40.000 tot 46.500 bezoekers zou er 500 tot 580 vierkante meter zwemwater nodig zijn. Voor een binnenbad met 60.000 tot 80.000 is 240 tot 320 m2 nodig. Besluit de gemeenteraad om de Spetter in stand te houden en te re noveren en Haestinge te sluiten, dan is er een investering nodig van 1.174.877 euro. Wordt Haestin ge opengehouden en de Spetter ge sloten, dan kost dat 800.(XX) euro. Samen openhouden komt dan neer op 2 miljoen euro. Er is ook gekeken naar het opknap pen van de Spetter. De kosten v(x>r de gemeente zijn 118.827 euro, een marktpartij zou 100.093 euro bij moeten dragen. De investeringskos ten komen op 1.393.104 euro. De kapitaallasten zouden uitkomen op 94.275 euro. Dit gaat over renovatie. Als er ook aan uitbreiding wordt ge dacht van voorzieningen voor gezin nen met jonge kinderen (waterspeel tuin, familieglijbaan), dan is er een extra investering nodig van 200.000 euro tot 500.000 euro. Voor Haestinge is geen plan opge steld. Er is wel een aanname. Het zou op 800 .(XX) euro uitkomen. De kapitaallasten bedragen dan 65.000 euro, maar er is wel eerst een inspec tie van het bad nodig om de werke lijke kosten in beeld te krijgen. Als beide baden gerenoveerd zouden worden dan zullen, ook al komen er meer bezoekers, de resultaten gelijk blijven aan de van 2010. Een nega tief resultaat van 305.000 euro. Wordt Haestinge gesloten en De Spetter gerenoveerd dan levert dat jaarlijks een besparing op van 50 mille. In het rapport zijn de bezoekersaan tallen verwerkt van de Spetter in de preiode 2004-2010. Dat zijn rond de In zwembad Haestinge komt 25 procent van de bezoekers uit Scherpenisse. 30.000 recreatiezwemmers en 3500 diplomazwemmers (Het school zwemmen is in 2010 beëindigd). De afgelopen jaren lijkt er evenwel een dalende trend waar te nemen. Ne gentig procent komt uit Tholen, de rest uit Poortvliet en Oud-Vosse meer. Er komen nauwelijks toeris ten omdat er geen campings in de buurt zijn. De zwemvereniging De Eendracht maakt in de zomer onge veer anderhalf uur gebruik van de Spetter, 's Winters wijkt de club uit naar De Plantage in Hoogerheide. Duikvereniging Blue Voyage maakt af en toe gebruik van de Spetter. Het aantal bezoekers aan Haestinge schommelt rond de 20.000 per jaar. Diplomazwemmers zijn er aanzien lijk meer dan in de Spetter, namelijk 6000. Zestig procent van de bezoe kers komt uit het dorp zelf, 25 pro cent uit Scherpenisse.de rest uit Sta venisse, Sint-Annaland en van één van de vijf campings in de buurt. Van de diplomazwemmers komt de helft uit de smalstad. een kwart uit Scherpenisse, de rest uit Stavenisse en Sint-Annaland. Van de zwembaden buiten de ge meente is vooral De Knotwilg in Steenbergen populair. In het binnen bad zwemmen jaarlijks zo'n 113 kinderen voor hun diploma, in De Schelp doen 40 kinderen dat. in de Staverin Middelharnis 10. Uit de ontwikkeling van de bevol king blijkt dat de gemeente Tholen tot 2040 nog met 8 procent zal groeien. Alleen met senioren. Dat betekent dat er minder kinderen en jonge gezinnen komen zwemmen maar dat het aantal zich zal stabili seren vanwege de aanwas van seni oren. Iedereen is welkom tijdens de kerstmaaltijd, zowel jongeren als ouderen. „Gezelligheid staat voor op", zegt Van de Sande. „Hoewel we een hulporganisatie zijn met een christelijke grondslag, is de kerst bijeenkomst zeker geen kerkdienst. Wel komt er een spreker die kerst verhalen vertelt en is er ruimte voor muziek en zang. Maar de ontmoe ting van anderen staat centraal." De maaltijd die het Leger des Heils serveert, is bereid in de keuken van woon- en zorgcentrum De Schutse in Sint-Annaland. Wat er precies op het menu staat, wil Van de Sande nog niet verklappen. „Er is reke ning gehouden met alle soorten eters, dus voor ieder wat wils." Het diner vindt plaats in de koffiehoek van het dienstencentrum. Dat biedt plaats aan maximaal veertig men sen. De komende weken gaan Van de Sande en het team van vrijwilligers actief aan de slag om mensen warm te maken voor het kerstdiner. „Het is uniek dat wij dit organiseren. Veel mensen willen tweede kerst dag graag voor het gezin houden. Onze vrijwilligers willen juist dat iedereen de gelegenheid krijgt om de feestdagen op een fijne manier d(x>r te brengen. En dat is naar mijn idee niet alleen." Het idee voor het kerstdiner is ont staan door een groep vrienden. „Al jaren speelde we met het idee", zegt Van de Sande. Door ruimtegebrek was het niet mogelijk. Met de ver huizing naar de Radda Barnenstraat is dat geen probleem meer. Vervol gens zijn we gaan afvinken: accom modatie, maaltijd, programma. Niets staat meer in de weg. Wat rest, is voldoende animo." De kerstmaaltijd bij het Leger des Heils is kosteloos. Dorpstafel en 2MeterI0 zien blijvende rol gemeente Namens de Dorpstafel brak Ron van der Graaf een lans voor de zo genaamde publiek-private samen werking: dat gemeente en één of meer ondernemers samenwerken. Dat biedt volgens hem financiële voordelen - er kan een beroep ge daan worden op subsidieregelingen waardoor de investering lager uit valt - en ook houdt de gemeente op die manier invloed op aspecten als tarieven en openstelling. Van der Graaf zei dat de commerciële in breng van de ondernemer in deze constructie niet onderschat moet worden: .Zeker is dat deze een strategie zal ontwikkelen om de bezetting van het bad te optimali seren." De onderzoeksnotitie van de gemeente gaat, stelde hij vast, 'nog steeds uit van een zwembad in volledig eigen beheer van de ge meente'. Met de publiek-private samenwer king als uitgangspunt werkt de Dorpstafel aan een alternatief plan voor een binnen- en buitenbad op recreatieterrein De Pluimpot. Be gin volgend jaar wordt dat in een minisymposium nader toegelicht. De gemeente heeft met De Pluim pot een afspraak over het realiseren van een binnenbad van 250 vier kante meter met een publieke func tie. Van der Graaf ging tijdens het spreekrecht in de commissie niet verder in op het alternatief. Wél gaf hij aan dat - financieel - moei lijkere tijden dwingen tot 'creatief denken en handelen buiten de regu liere paden'. Hij riep de raadsleden op om een trend te zetten. En hij zei dat organisaties als de Vereni ging van Nederlandse Gemeenten en de Koninklijke Nederlandse Zwembond ook kijken naar alter natieve plannen en oplossingen om zwembaden te behouden. „Hierbij wordt niet alleen gekeken naar alle financiële aspecten, maar wordt ook het maatschappelijk rendement van de zwembaden - een aspect dat wij onderbelicht achten in de noti tie - meegewogen." Van der Graaf benutte het spreek recht om recht te zetten dat het po sitieve standpunt van de Dorpstafel met betrekking tot het plan Geer- truidapolder zou inhouden dat ze tegen een zwembad in Sint-Maar tensdijk zou zijn. „Een belangrijk onderdeel van de Impuls Sint- Maartensdijk/Scherpenisse is naar onze mening niet alleen de bouw van een binnenbad, maar ook be houd van een buitenbad." Corné van Dijke zei namens het comité 2Meterlü primair het zwembad Haestinge te willen be houden als voorziening voor het westelijke deel van de gemeente. Renovatie is volgens hem een reële optie wanneer onderdelen van het woningbouwplan voor de Geer- truidapolder (zoals een eiland in de Pluimpot) om economische rede nen niet gerealiseerd kunnen wor den. Het comité vindt dat een reno vatie serieus doorgerekend moet worden en dat alle mogelijkheden onderzocht moeten worden. Het betwijfelt of dat in dit geval is ge beurd. „Denk vooral eenvoudig en creatief, gebruik het boerenver stand", hield Van Dijke de com missie voor. Hij opperde het idee om de zwembadrenovatie aan te wijzen als leer- of re-integratiepro ject. Of om sponsors te zoeken. Bij het alternatief waaraan de Dorpsta fel en 2Meterl0 werken gaan, zei Van Dijke, goed overleg, goed on dernemerschap en duidelijke af spraken hand in hand. Het is een uitdaging die een complete zwem- gelegenheid biedt. Doel is om een zwemgelegenheid te bieden die voor iedereen toegankelijk is tegen normale tarieven, en waarbij de ge meente betrokken blijft. „Het zal duidelijk zijn dat niet één zwem bad winstgevend is. Maar de toe gangsprijzen zullen, zeker gezien de gezinsgrootte en het inkomens niveau in deze streek, niet buiten proportioneel mogen wijzigen ten opzichte van nu." Van Dijke hield de commissie voor dat de kiezers daadkracht en slagvaardigheid ver wachten. En dat de leden bij hun besluit de burgerbelangen zwaar moeten laten wegen. „Zeker waar het particuliere zwemonderwijs in het gedrang dreigt te komen. Af schaffing of in de verdrukking la ten komen van zwemles is absoluut onverantwoord." Hij noemde het de taak van de politiek om beslis singen te nemen die in alle opzich ten financieel verantwoord zijn. die de inwoners het gevoel geven niet voor niets te hebben gestemd, die voor alle doelgroepen van het zwembad bevredigend zijn, die binnen het eigen gezicht van Sint- Maartensdijk passen en die naar de toekomst toe te overzien zijn. Het comité had tevoren een brief verspreid waarin de zwembadlief hebbers werden opgeroepen om tij dens de vergadering de publieke tribune te bezetten. Verder kregen alle raadsleden en wethouders een kaart met de tekst 'Droogzwem men...? Nee! Behoud een buiten bad voor de Smalstad'. De twaalfjarige Rosan Stoutjesdijk vertelde de commissie wat het ver dwijnen van een buitenbad in Sint- Maartensdijk volgens haar voor de jeugd betekent. Namelijk dat er een binnenbad komt dat te klein zal zijn voor alle bezoekers. Dat de jeugd daarom naar het strandje of de zeedijk zal gaan, met tal van nadelen: gevaar van afdrijven in open water, bandensporen van brommers in het zand, paarden- en hondenpoep, kwallen, de kans op het openhalen van voeten aan ste nen, schelpen of vishaken. Rosan attendeerde op de altijd overvolle afvalbakken, het blijven liggen van wegwerpbarbecues, de noodzaak van schone toiletten, een EHBO- post, strand- en brandwacht. „De jeugd heeft de toekomst, maar is er voor de jeugd wel een toekomst in Smerdiek? Smerdiek vergrijst en het is alleen de toekomst die dat bewijst. Beste raadsleden, doe mij een deugd: kijk niet alleen naar de centen, maar ook door de ogen van de jeugd!" sloot ze af op rijm. Ceciliawag 2 469? RV Srt Anrialand 0166 65 43 35 I www.ton-efiefgysysjems.nl Advertentie I.M. Eén van de activiteiten bij de Anbo is een bingomiddag. Maandag was Sinterklaas met zijn pieten in de Vossenkuil aanwezig om de bingoballen te laten rollen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 7