1 'Geen liefde op het eerste gezicht, wel leuk meisje en leuke jongen' Leerlingenaantallen de Luyster stijgt terwijl daling de trend is Weg voor nieuwbouw in polders ligt open Oudste boek uit smalstad te zien in Zeeuwse bieb 'De risico's zijn afgedekt' Zeeuws P2000 valt weer uit Stroom Landgraaf afgesloten 'Stijging door groot aantal jonge gezinnen in nieuwbouwwijk' Donderdag 8 december 2011 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 3 Aan Turkseweg en Nieuwlandse Kruisweg Een nieuwe woning aan de Niewlandse Kruisweg en een nieuwe woning aan de Turkseweg in Tholen in plaats van de verouderde gebouwen die er nu staan. Een meer derheid van de fracties in de gemeenteraad ging er maan dagavond mee akkoord. Alleen CU en ABT zullen het voorstel, om er een nieuw bestemmingsplan voor te ma ken, volgende week in de gemeenteraad niet steunen. iS 'I v «t Niet vies Parel Duiven Indruk Mantelpakje Vasthouden Investeren Minima vrijstellen kost Tholen 30 mille Onderzoek toekomst van kinderopvang en peuterspeelzalen CU: investeer in contact met burgers Honderd jaar eerder dan in Middelburg stond in Sint- Maartensdijk al een drukpers. In 1478 drukte Pieter Wer- recoren daarop het werk 'Der sielen troest'. Dit zeldza me boek wordt bewaard in de Abdij van Averbode. Bij hoge uitzondering is het tot eind dit jaar in ons land te zien: in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Smurdiekse Lin en Leen van den Berge-Lindhout zijn 65 jaar getrouwd Nee, het was geen liefde op het eerste gezicht, toen ze el kaar op de Molendijk in Sint-Maartensdijk passeerden. Toch zijn ze op een gegeven moment genegenheid voor elkaar gaan voelen. Het bewijs: aanstaande maandag zijn ze 65 jaar getrouwd. Leendert Adriaan van den Berge (85) oftewel Leen (Lin) heeft daar een duidelijke mening over: „Als ik haar niet leuk had gevonden, hadden we hier nooit gezeten." Helena Janna Lindhout (82), tevens roepnaam Leen, vindt haar echtgenoot een leuke man. „Hij doet alles voor me." Veel jonge gezinnen. Een andere reden kan directeur Frits Weterings van openbare basisschool de Luyster in Sint-Philipsland niet bedenken voor de stijging van het aantal leerlingen. Het zijn er tweeëntwintig, waarvan achttien kleuters. In 2008 telde de school nog 72 leerlin gen. Drie jaar later zijn dat er 94. En dat terwijl andere basisscholen alleen maar krimpen. „Nu is het zaak om die aantallen vast te houden", aldus Weterings. Er wordt gebruik gemaakt van de ruimte-voor-ruimteregeling. Bijzon der is dat twee partijen samen de ruimte benutten om tot nieuwbouw over te kunnen gaan. Een construc tie die niet eerder op Tholen is toe gepast. Er wordt ongeveer 2140 vierkante meter aan bedrijfsgebou wen gesloopt. 640 bij de familie Bogert aan de Turkseweg en 1500 bij de familie Van der Vlies aan de Nieuwlandse Kruisweg. De fracties van SGP. PvdA. VVD. CDA en SP hadden er geen moeite mee. CU en ABT zijn faliekant te gen. Ze zijn bang voor de verste ning van het platteland. Bovendien vroeg Jaap Hage (CU) zich af waar het ophoudt. Zijn fractie vindt dat nieuwbouw aan moeten sluiten aan 'buurtschappen of lintbebou wingen niet in de open polders moet komen. Ook Han van 't Hof (ABT) vindt dat. Maar zijn fractie ziet het ook als 'concurrenten voor de bouwplannen' in de woonkernen, zei hij. Van 't Hof noemde het in te genspraak met de visie op Tholen als een gebied voor rust en ruimte. Niet alleen de oppositiepartijen plaatsten kanttekeningen. Ook Anco Fase (VVD) vroeg zich af hoe ver deze regeling strekt. „Als er tien schuren op verschillende plekken worden gesloopt, kan er dan zomaar één nieuwe woning worden ge bouwd omdat het aan het aantal vierkante meters voldoet?" Dat gevaar zag ook Henk Geluk (SGP). Zijn fractie was schoorvoe tend akkoord gegaan met de ruimte voor-ruimteregeling, zei hij. Hij 'Der sielen troest', een stichtelijk boek van 176 bladzijden, was Wer- recorens eerste uitgave. Tegelijk ook de eerste Nederlandse druk van dit werk. Het unieke, ruim 530 jaar ou de, exemplaar is eigendom van de norbertijner monniken in het Belgi sche Averbode. Over de drukker is nauwelijks iets bekend. Veronder steld wordt dat hij in Sint-Maartens dijk werkte omdat daar een kasteel stond van de Van Borseles. In de Zeeuwse Bibliotheek is tot ou dejaarsdag de expositie 'Ghedruckt VERVOLG VAN LANDGRAAF Gisteravond was er een personeels bijeenkomst in Rotterdam, waar de vakbonden de medewerkers van Landgraaf raadpleegden over het aanvragen van het faillissement. „Zo kan het niet langer", zegt één van de gedupeerden. „Het is heel dubbel, want we willen natuurlijk ons werk houden, maar met zul ke betalings- en loonachterstanden lukt dat gewoon niet." Het CNV had de modeketen tot gisteren de tijd gegeven om de sala rissen tot en met november te beta len. Al een jaar lang kampt Land graaf volgens de vakbond met betalingsproblemen. De afgelopen week is in meerdere filialen de stroom afgesloten vanwege beta lingsachterstanden aan de ener gieleverancier. Andere vestigingen hebben bericht gekregen dat hen hetzelfde lot treft. „De situatie is onhoudbaar geworden. Landgraaf is ten dode opgeschreven", aldus VERVOLG VAN HAVEN Maar volgens Van 't Hof kan er in een rijdende trein ook aan de nood rem worden getrokken. Maar dan moeten volgens Geluk de conse quenties wel in beeld worden ge bracht. Geluk kreeg bijval van Nieuwenhuis. In tweede instantie zei Hommel dat er zo snel mogelijk gewerkt wordt aan de nieuwbouw van de super markt en het woonzorgcentrum. „We blijven met de Suzannapolder b.v. praten. Alle agenda's zijn ge trokken. In mei willen we de sa menwerking ondertekenen." Hage bleef kritisch en wilde weten hoe hard de afspraken zijn. in een 'stag nerende markt.' Volgens Hommel komen er afspraken over wanneer er grond afgenomen moet worden. „En als er niet wordt gebouwd?, wilde Hage weten. De wethouder gaf toe dat er risico's aan vast zitten, maar eind 2012 wordt er volgens hem op het Havenplein gebouwd. In 2014 is de tweede fase. Daar is vol gens hem wel een spanningsveld. vond dat deze constructie niet te vaak toegepast moet worden. Met de verstening viel het volgens hem wel mee omdat er op elk perceel één huis verrijst. Henk Nieuwenhuis (PvdA) ging ak koord en had er een sinterklaas rijmpje op gemaakt omdat de vergadering op 5 december werd gehouden: 'De heren Bogert en Van der Vlies/ zijn van een opzetje niet vies/ Ook de provincie doet graag mee/ de raad van Tholen meestal minder snel tevree/ Maar onbetwist is het een feit/ het buitengebied krijgt meer kwaliteit/ de fractie van de PvdA gaat er niet over krakelen/ Voor ons mag wethouder Hoek voor sinterklaasje spelen/ En voor de raad, wat een geluk/want voor ons is het een hamerstuk.' Wethouder Peter Hoek erkende dat het een afwijking is van de regel, maar dat Van der Vlies geheel vol doet aan de criteria. Omdat het af wijkt wordt het volgens hem aan de gemeenteraad voorgelegd. „Het is een optelsom van beide plannen. Nodig voor twee woningen." Hoek bestreed niet dat het geen concur rentie zou zijn. maar wees erop dat er een andere doelgroep op afkomt. Mensen die niet in de bebouwde kom willen wonen, maar juist er buiten. Hoe ver dit kan gaan. blijft volgens hem hypothetisch. Maar niet onmogelijk. „Als er tien eige naren voor één huis zijn kunnen ze de winst verdelen. Het kan wel." ende te becomen in Zeelandt. Zeeuws drukwerk 15de-18de eeuw' te zien. Daarin is het waardevolle 'Der sielen troest' prominent aan wezig, omdat het het enige in onze provincie gedrukte boek is uit de 15de eeuw. Het eerste in Middel burg gedrukte boek dateert van 1580. Ook dat ligt er, met andere werken uit de collectie oud bezit van de Zeeuwse Bibliotheek en uit de oude boekerij van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen. Michiel Wallaard van de diensten bond CNV. Volgens de vakbond is de verslechterde economie mede de oorzaak van de problemen en het feit dat Landgraaf verzuimde om op tijd vernieuwingen door te voeren. Eerder waren er 90 winkels, maar 30 waren er al afgestoten, waaron der Papendrecht en Hardinxveld- Giessendam. Daarentegen werd er in november nog een filiaal in Brielle geopend. Behalve in Tholen is er in de omgeving ook nog een vestiging in Dinteloord. De stenen kledingwinkels lijden, terwijl de webshops hun omzetten zien stijgen. Op een enkele uitzon dering na heeft de modesector het zwaar. De winkels kampen met te rughoudende consumenten, hoge katoenprijzen en stijgende perso neelskosten in China, waar veel kleding wordt gemaakt. De twee ui tersten groeien echter gestaag door. Kleding moet of peperduur zijn of spotgoedkoop, zeggen kenners van de branche. Als het plan op sterk water wordt gezet dan gaat volgens Hommel de renteteller lopen. En kost het de ge meente 6 ton per jaar. De risico's zijn afgedekt, zei hij. Voorzitter André van Ast van de middenstandvereniging Activa en secretaris van de Dorpsgemeen schap zei blij te zijn met het voor stel. „De resultaten zijn eindelijk zichtbaar. De damwand is aange legd. De haven is weer bereikbaar. Er is overeenstemming met de su permarkt. De sloop van bedrijven is begonnen. We hopen op een snelle bouw van de supermarkt en het woonzorgcentrum. Sint-Annaland wordt de parel van Tholen. Met po sitieve effecten voor de leefbaar heid." Van Ast brak een lans voor het betrekken van de plaatselijke bedrijven in het project. Hij betreur de het dat er bij de sloop van de loodsen van Van Beek, Van Vossen en de aardappelhandel Westdorp geen lokale ondernemers actief zijn. En dat laatste moet ook wel, want Leen heeft na jarenlang overal poetsvrouw te zijn geweest, waar van 21 jaar bij de gemeente Tholen, last van slijtage. Ze is daardoor slecht ter been. Het echtpaar woont nog steeds zelfstandig aan de Kaste- lijnsweg in Sint-Maartensdijk. Zoon Het leerlingenaantal van veertien van de negentien basisscholen in de gemeente Tholen is afgelopen jaar gekrompen. Dat blijkt uit de recente 1 oktobertelling. Basisschool de Luyster daarentegen ziet een flinke Kees (64) houdt daarbij een oogje in het zeil. Lin is weliswaar nog aardig mobiel, maar ook hij heeft te lijden onder de tand des tijds. „Ik word met de dag dover", zegt hij. Dat heeft volgens hem te maken met zijn beroep. Hij was de eerste grote varkensboer van het eiland. Hij be stijging tegemoet. „Waarschijnlijk komt het door de komst van de nieuwbouwwijk", zegt Weterings. „Daar wonen veel jonge gezinnen met meerdere kinderen." Maar hele maal zeker weten doet hij het niet. gon in 1966 met het houden van 60 zeugen en 400 mestvarkens. „Op dat moment waren we de grootste van Zeeland." Maar de dagelijkse gang tussen de ventilatoren heeft Lin's oren beschadigd. „Tegen woordig draagt iedereen van die oordoppen, maar dat was toen niet. Toen in 1972 de varkenspest uit brak, werd de hele stal ontruimd. Toen heeft Lin een stapje terug ge daan en heeft hij zich beperkt tot de fokkerij met zo'n 110 zeugen. „De biggen gingen toen naar een ander om gemest te worden." Het ging goed met het bedrijf en zo heeft Lin op zijn zestigste kunnen stoppen. Zoon Kees had geen inte resse in het varkensbedrijf. „Het had ook niet op die kleine schaal ge- In Tholen. waar de afgelopen jaren veel nieuwe huizen uit de grond zijn gestampt, is op de basisscholen juist een daling van het aantal leerlingen te zien. En dat is ook precies de trend die de gemeente verwacht voor de komende jaren. Opmerke lijk is dat een basisschool als de Luyster juist groeit. „Afgelopen jaar hebben we het schoolgebouw een opfrisbeurt gegeven, dat heeft ongetwijfeld invloed gehad." De stijging op basisschool de Luys ter lijkt ten koste te gaan van de Ko ningin Ju'ianaschtx)!. de christelijke kund", zegt hij. Niet alle beesten gingen de deur uit. want naast zijn werk is Lin een fervent duivenlief- hebber. Hij heeft nu nog ongeveer 80 vogels, waarmee hij nog mee doet aan internationale vluchten. Nationaal bij de eerste 100 is vol gens Lin zijn beste prestatie, naast vele lokale overwinningen. Dat Lin voor die hobby heeft geko zen. heeft te maken met zijn jeugd. ,Jk heb mijn moeder niet gekend, want zij stierf al toen ik een baby van een paar maanden oud was." Ze had de Spaanse griep. Lin groeide zodoende bij een zus van zijn vader op, want zijn vader kon in zijn een tje niet zorgen voor zijn vijf kinde ren. Lin was een jongen die bezig moest worden gehouden. „Ik ben geen makkelijke jongen en ik was geen makkelijke jongen", zegt hij zelf. school in het dorp. Daar daalde het aantal leerlingen van 154 in 2010 naar 139 dit jaar. Weterings hoopt dat de stijgende lijn doorzet, maar hij is zich er van bewust dat hij stij ging noch daling in de hand heeft. „Het aantal leerlingen staat of valt vaak bij de eerste indruk die ou ders hebben." Het afgelopen jaar heeft het schoolbestuur daarom flink geïnvesteerd in het schoolge bouw. Een nieuw plafond, de muren gewit en een opknapbeurt voor de hal. „Het gebouw is je visitekaartje, het eerste waar ouders naar kijken. Dat moet er goed uitzien." Volgens Weterings was dat hard nodig. „Op onderhoud was niet bezuinigd, maar Zo ging hij op diverse adressen aan de slag als boerenknecht, waaronder bij de gebroeders De Wilde in Sint- Maartensdijk, waarbij zijn vader ook werkte. „De Wilde had twee zoons en die waren allebei duiven- liefhebber. Ik ben toen voor die dui ven gaan zorgen en bracht ze ook weg. Zodoende ben ik zelf ook dui ven gaan houden." Verstand van varkens kreeg hij toen ook, want zijn vader hield een paar van die dieren. „Op mijn elfde kon ik al varkens castreren. Ook honden en katten." Lin vertelt dat hij zich zelf geleerd heeft om dieren te ope reren. maar omdat hij niet wilde en volgens eigen zeggen ook niet kon leren, is hij niet gaan studeren voor dierenarts. Maar de veearts heeft la ter nooit meer op zijn bedrijf hoe ven komen. „Hij leverde af en toe alleen even wat medicijnen af', ver telt Kees. Ook al mocht hij dat niet. zo'n vertrouwen had hij in Lin's vaardigheden. Toen Lin volwassen werd, gingen hij en zijn vrienden, net als de ande re jeugd uit die tijd, wandelen over de Molendijk, richting Scherpenisse en weer terug. Leen deed dat ook met haar vriendinnen en zo hebben ze elkaar ontmoet. Ze moesten trou wen toen Leen in verwachting raak te van Kees. Ze was toen 17 jaar oud. .Ze waren daar thuis natuurlijk niet blij mee", zegt Leen. Een mantelpakje diende als trouw jurk en bij Leen thuis werd het feest gevierd, nadat ze op het gemeente huis aan de Markt elkaar het ja woord gaven. De wittebroodsweken waren amper voorbij, of Lin ver dween al voor lange tijd uit het zicht, omdat hij werd opgeroepen voor zijn dienstplicht. In januari vertrok hij naar Nederlands-lndië waar hij zijn diensttijd uitzat op kantoor. Hij was zodoende niet thuis toen Kees geboren werd. Leen woonde toen nog bij haar ouders, maar toen Lin terugkwam, trokken ze bij zijn vader in. op de Oost vest. Op den duur kregen ze hun eigen stekje. Toen Kees 13 jaar oud was. werd er nog een kindje geboren in het gezin, maar het meisje stierf toen ze drie maanden oud was. Het verdriet blijft bestaan. Er wordt nog veel aan gedacht, maar niet over gesproken, zegt Kees. Ieder had thuis zijn eigen werk zaamheden. Leen bemoeide zich al leen met het huishouden en niet met de varkens of de duiven van haar man. Ze hebben het altijd goed met elkaar kunnen vinden, maar af en toe viel er wel eens een onvertogen woord. Lin was een echte driftkop, maar daar wist Leen goed raad mee. „Ik hield dan mijn mond en dan was het snel over." Lin en Leen vieren deze maand hun huwelijksjubileum met een etentje. Samen met hun zoon en schoon dochter. kleinkinderen en aéhter- kleinkinderen. de uitstraling was echt niet meer van deze tijd." In alle klaslokalen hangen digitale schoolborden en op de gang kunnen kinderen zelfstan dig of in groepjes werken. Ook zijn de lesmethodes vernieuwd, evenals het computernetwerk. Hoewel Weterings blij is met de grote toename van het leerlingen, heeft dat wel consequenties voor de klaslokalen. „Met 36 kleuters in de groepen één en twee meer dan een derde van het totaal aantal leerlin gen), is één lokaal niet toereikend. Om die reden hebben we het multi functioneel klaslokaal omgetoverd tot kleuterlokaal." Volgens de direc teur is het zaak om het aantal leer lingen dat onlangs is toegetreden, vast te houden. „Als je terugkijkt naar de cijfers van de afgelopen ja ren. hebben aardig wat kinderen de school vroegtijdig verlaten. Vaak met verhuizing naar elders als re den." Weterings verwacht dat die trend zich de komende jaren niet zal voortzetten. „Door de stagnerende woningmarkt als gevolg van de eco nomische crisis, bedenken mensen zich wel twee keer voordat ze ver huizen. Een koophuis raak je tegen woordig niet zomaar kwijt. Die ont wikkeling kan best eens positief uitpakken voor het leerlingen ver loop op onze school Nu het schoolgebouw op orde is, wil Weterings de komende jaren ge bruiken om te investeren in de kwa liteit van het onderwijs. „Een frisse uitstraling is belangrijk, maar uit eindelijk draait het om het onder wijsaanbod." Eén van de doelen die de directeur voor ogen heeft is tech niek een nieuw leven in blazen. „Technisch personeel is schaars. Niet voor niets ontstaan er initiatie ven zoals de Thoolse techniekdag om techniek onder kinderen te sti muleren. Als basisscholen kunnen we daar een bijdrage aan leveren. De komende jaren gaan we dan ook investeren in technieklessen." Daar blijft het niet bij. Ook zelfstandig werken is één van de speerpunten van de school. „Meer aandacht voor de ontwikkeling van het individuele kind is waar we naar streven. Hoog- presteerders krijgen verrijkingsstof waarmee ze zelfstandig aan de slag kunnen, terwijl laagpresteer- ders extra aandacht en ondersteu ning krijgen." Daarmee wil de di recteur het prestatieniveau verder omhoog brengen. Niet omdat de uit stroom van leerlingen naar het voortgezet onderwijs zorgwekkend is. Integendeel, want de Luyster scoort al jaren om en nabij het lan delijk gemiddelde. „De afgelopen twee jaren zaten we daar zelfs bo ven", zegt Weterings. Het alarmeringssysteem P2000 is afgelopen dinsdag weer uitgeval len. Dat meldt de Veiligheidsregio Zeeland. Ook vorige week was dat het geval met het 'pieperalarm', maar toen betrof de storing meer dere veiligheidsregio's in het land. Deze keer betrof het alleen de pro vincie Zeeland en viel ook het communicatienetwerk C2000, dat via portofoons en mobilofoons werkt. uit. 's Morgens om zeven over tien werd de storing ontdekt en nog diezelfde morgen, om tien voor half twaalf was het euvel ver holpen. Tijdens de storing heeft de meldkamer via de telefoon dienst doende functionarissen en ambu lancepersoneel gealarmeerd en is er brandweerpersoneel op kazernes paraat gesteld. Politiepersoneel werd, indien nodig, per gsm ge alarmeerd. Een ROT (Regionaal Operationeel Team) kwam in Mid delburg bijeen voor de afstemming tussen de verschillende hulpdien sten. Toen de storing over was, zijn de hulpdiensten weer op teruggekeerd naar de reguliere beschikbaarheid. De UMS (Unit Meldkamer Syste men) van de VtsPN (Voorziening tot samenwerking Politie Neder land) doet onderzoek naar de oor zaak. Het ministerie van Veiligheid en Justitie is verantwoordelijk voor het netwerk. Voor Zeeland is het nu de derde keer in korte tijd dat een dergelijke storing plaatsvindt. Vanuit de Veiligheidsregio worden de betrokkenen ter verantwoording geroepen. Uitkeringsgerechtigden deels vrij stellen van gemeentelijke belastin gen gaat circa 30.000 euro kosten. En in de huidige begroting is daar voor geen geld gereserveerd. Dat was dinsdagavond de waarschu wing van wethouder Jan Oude- sluijs aan de commissie samenle ving. Het was met name Bram van de Sande (CU) die informeerde naar de mogelijkheden om de mini ma tegemoet te komen. Onlangs maakte een wetswijziging in de Tweede Kamer dat mogelijk. De Vereniging Nederlandse Gemeen ten (VNG) en de regering praten nog over de precieze uitwerking. Oudesluijs wil hoe dan ook wach ten op de uitkomsten van dat over leg, voordat de gemeente een standpunt inneemt. In het eerste kwartaal van 2012 verwacht hij uitsluitsel te geven. Chris Koopman (SGP) stelde voor dm gemeentelijke gegeverbi'te kop pelen met die van het waterschap dat ook de mogelijkheden van ge deeltelijke kwijtschelding onder zoekt. Van de Sande zei te hopen dat er een opening komt. „Er is sprake van schrijnende gevallen. En waar een wil is. is een weg." Eind volgend jaar moet duidelijk zijn of gelijkschakeling van de Thoolse peuterspeelzalen en kin deropvang Toerdeloo een oplossing is om het peuterspeelzaalwerk op peil te houden met minder subsidie van de gemeente. Momenteel loopt een onderzoek. De stichting Peuter speelzalen Tholen voert een deel uit van de voorschoolse educatie. Dit onderwerp is het zwaartepunt bij de lokale educatieve agenda, een overleg van de gemeente met scholen, kinderopvang, peuter speelzalen en jeugdgezondheids zorg. Voorschoolse educatie is een belangrijk instrument om onder wijsachterstanden bij jonge kinde ren te voorkomen. De ChristenUnie vindt het van groot belang om de inwoners meer te betrekken bij het bepalen en uit voeren van beleid. Temeer omdat Tholen, zoals de begroting meldt, aan de vooravond staat van ingrij pende besluiten over het huidige beleid. Groepen inwoners zullen de gevolgen daarvan ondervinden. Burgerparticipatie is, stelt de CU. bepalend voor de acceptatie van het beleid. Een periodiek overleg met inwoners van een woonkern die algemene informatie kunnen geven, naast contacten met be staande instellingen en organisa ties, lijkt de fractie zinvol. Ze wil van burgemeester en wethouders weten of die het ook noodzakelijk vinden om méér te investeren in het contact met burgers uit een woonkern. En of ze met een voor stel naar de gemeenteraad willen komen. Verder vindt de CU dat de over heid in plaats van te stoppen met activiteiten die onder druk staan, kan zoeken naar alternatieven. Dat laatste zou centraal moeten staan, waarbij het belangrijk is dat de samenleving daartoe in staat wordt gesteld. Nieuwe verbindin gen noemt de CU dat, en ze wil weten of het Thoolse gemeentebe stuur zich daarop oriënteert. 'Met andere woorden, moeten we er re kening mee houden dat de samen leving meer taken moet gaan op pakken?' Leen (Lin) en Leen van den Berge-Lindhout uit Sint-Maartensdijk vieren hun briljanten huwelijksjubileum Alle tweeëntwintig nieuwe basisscholieren op een rijtje, achttien kleuters en vier bovenbouw leerlingen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 3