Drie kampioensteams voor tafeltennisclub Smash'76 Vandaal rijdt over hoofd veld Smerdiek Eelke, Georgina, Dianne en Marijke vormen Eegedima Stavenisse bewijst Smerdiek geen enkele dienst Derde jeugdteam wint voor derde keer competitie Korfbaljeugd verliest alles Oprichters weer even samen op tennispark in Tholen Koersballen Thools toernooi voor tafeltennis TENNISVERENIGING EEGEDIMA Donderdag 8 december 2011 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Nadat zowel het eerste als het vijfde team van tafelten nisclub Smash'76 al de kampioenstitel in de wacht sleepte, heeft ook het derde jeugdteam van de vereniging uit Sint-Annaland de competitie gewonnen. Het is het derde kampioenschap dat dit team binnensleept. Veilig Eerste overwinning voor Denk en Zet Eelke, Georgina, Dianne en Marijke. De twee eerste let ters van hun naam is ruim 42 jaar geleden de naam van tennisvereniging Eegedima in Tholen geworden. De vier naamgevers waren woensdag bij elkaar op het tennispark om nog eens stil te staan bij de oprichting van de club en om te zien hoe de banen er bij liggen. Fietstocht Opknapbeurt Smerdiek omzeilde in Scharendijke een lastige klip, door met 3-5 te winnen bij ZSC. Dankzij de zege blij ven de ereplaatsen in zicht voor de formatie van Cees Stoutjesdijk. Stavenisse kon de blauwzwarten en zich zelf geen dienst bewijzen tegen Kogelvangers. De ploeg uit Willemstad nam na de hervatting ruim af stand: 0-4. Komende zaterdag staat het streekduel tus sen Smerdiek en Stavenisse op het programma. SPS- Halsteren werd afgelast. Smerdiek blijft meedoen Doelman bleef bezig met verrassende strafschop Les Paul Haarhuis bij eilandencup Het eerste en vijfde senioren team en derde jeugdteam van Smash '76 zijn de winnaars van de tafeltenniscompetitieV.l.n.r. Jochem van der Klooster (smash I), Job Moerland (smash 5), Eldert Besseling (smash 5), Jelmar Elenbaas jeugd 3), Jan-Willem van Vossen smash 5), Sander Zwagemaker (jeugd 3), Arne Fase (jeugd 3), Merijn van der Klooster (smash 1), Martijn Keur (derde jeugdteam), Remco Vroegop (eerste senioren) en Anne van Dijke (smash 1 Het kon zaterdag voor het laagste juniorenteam bijna niet meer mislo pen. Ze hadden thuis tegen het laaggeplaatste Witac'89 uit Wil lemstad nog vier punten nodig. Met een 10-0 overwinning lieten Arne Fase, Sander Zwagemaker en Mar tijn Keur zien dat ze inderdaad de sterkste waren in de vijfde junio renklasse. Met gemiddeld bijna 8 punten per wedstrijd een mooi kampioenschap voor dit talentvolle team. Teamgenoot Jelmar Elenbaas mocht er aan de kant van genieten. Hij had zijn bijdrage aan dit kam pioenschap ruimschoots geleverd, door niet één partij te verliezen. Bij de huldiging zei voorzitter Kees Vroegop dat hij verwachtte dat dit team met veel trainingsarbeid nog meer kampioenschappen zou beha len. Het eerste jeugdteam speelde zich met een klein 4-6 verlies uit bij Vi ce Versa'51 veilig. Er had nog meer in kunnen zitten, ware het niet dat Joost van Dijke opnieuw met een enkelblessure moest uitvallen. Ben nie toonde eindelijk weer eens de klasse die hij heeft door van de sterkste speler uit deze competitie te winnen. Met twee overwinnin gen van Bennie en Johan Aarnoud- se werd de najaarscompetitie keurig afgesloten met een vierde plaats. Het tweede jeugdteam evenaarde deze ranking met een 7-3 overwin ning thuis tegen Arnemuiden. Hier hielden de jongedames Christel Vroegop, Lonneke den Engelsman en Leontine Aarnoudse elkaar met ieder twee overwinningen in even wicht. De eerste twee speelsters zorgden voor de kers op de taart door ook het dubbelspel te winnen. Na afloop werden alle kampioenen van dit seizoen in het zonnetje ge zet door de sponsoren. Voorzitter Rien Vroegop van voetbalclub Smerdiek in Sint-Maartens dijk ontdekte ze vrijdag in alle vroegte: bandensporen van een auto in de vorm van cirkels op het hoofd veld van de club. Hij kwam uit zijn nachtdienst, toen hij nog even bij zijn club ging kijken. Het was nog donker, zegt hij, kwart over zeven, maar de bandensporen zag hij al wel. Het moet volgens hem in de nacht van donderdag op vrijdag ge beurt zijn. „De dader ligt natuurlijk op het kerkhof, zoals ze dat vol gens de uitdrukking zeggen." Hij vertelt dat de gemeente aangifte van de vernieling heeft gedaan bij de politie. De gemeente ontfermt zich verder over de zaak, omdat die eigenaar is van de sportvelden. Maan dag is door de gemeente begonnen met herstelwerkzaamheden, voor zover dat mogelijk is. Opnieuw inzaaien gaat niet, omdat het graszaad met de winterse temperaturen niet meer ontkiemt. Er is met een prik- blok overheen gereden, de sporen zijn met zand opgevuld en de grond is aangedrukt, zodat die weer vlak ligt. „Het is lastig om een schatting te maken van de schade in euro's. Het zal met name manuren kosten en de kosten daarvan zullen ongeveer 400 euro zijn", vertelt een woord voerder van de gemeente. De club verwacht dat er zaterdag weer op het veld gespeeld kan worden. Vroegop: „Het is allemaal wel vervelend na tuurlijk." Een deel van het veld van Smerdiek is vernield doordat iemand daar in de nacht van donderdag op vrijdag met een auto rondjes over heeft gereden. Alle vier de jeugdteams van Emergo die dit weekend moesten spelen, hebben hun wedstrijden verlorenDe korfballers uit Sint-Maartensdijk kwamen in alle partijen, behalve bij Emergo F, een tegenstander tegen die een maatje te groot bleek. De A- jeugd verloor met 4-13 van Good Luck. Annet Bentschap-Knook, Ilse Leemreijze, Giulia Priem en Renske de Rooij wisten met hun doelpunten het verlies voor de Tholenaren nog wat te beperken. Het C-team moest aantreden tegen het sterke Seolto, en nam in de eerste helft zelfs nog de leiding, maar in de met 4-4 gestarte tweede helft kwam de ploeg uit Vlis- singen op stoom. Het werd een 5-10 nederlaag, waarbij Suzanne de Jong (3x) en Yoni van Daalen (2x) de doelpuntenmakers waren voor Emergo. Het D-team moest genoe gen nemen met een 3-9 nederlaag. V(x>r Emergo wisten Bas Crezee (2x) en Ellen de Jong de korf te vinden. Emergo F1 speelde een redelijk goe de wedstrijd tegen Oranje Wit, maar de gasten uit Dordrecht hadden toch het betere van het spel. De eindstand was 1 -3waarbij Evy Kostermans de eretreffer voor de thuisploeg maakte. Programma zaterdag: Keep Fit- Emergo 1 12.30 u.; ELKV-Emergo Al 9.55 u.; NIO-Emergo Dl 9 u.; ELKV-Emergo El 9 u.; KVK-Emer- go F2 9.30 u. De schakers van Denk en Zet uit Scherpenisse hebben gewonnen van het team van Goes. Dat bete kent dat het Thoolse team de eerste overwinning van het seizoen bin nen heeft. Het werd 3,5 2,5. Joris van Dijke won van zijn lager ge klasseerde tegenstander. Theo Blo- net maakte er 2-0 van. Bart Hertog kwam na een een damegambiet niet in gevaar en een puntendeling was dan ook terecht, alhoewel de Goesenaar gezien de tussenstand misschien nog had moeten probe ren door te spelen. Want op een aantal andere borden ging het on verwacht mis. Peter van de Breevaart raakte na een voordelige positie het spoor bijster want ondanks een groot tijdvoordeel tastte hij compleet mis bij een stukkenafruil waardoor zijn dame verloren ging. Met nog een minuut op de klok werd hij mat gezet. Ook Marcel van den Berge zag zijn pionnenvoordeel verloren gaan en moest uiteinde lijk ook materiaal inleveren en daardoor het punt. Hierdoor was de stand plotseling weer gelijk ge komen waardoor Jan de Graaf moest winnen om de twee wed- strijdpunten in Scherpenisse te houden. Hij hield het hoofd koel en speelde zijn vrijpionnen op voor promotie en toen dat niet meer te stoppen bleek, gaf de Goe- se speler zich gewonnen. De mede-oprichters van toen waren meiden van rond de 15 jaar. Nu in middels achter in de vijftig. Twee wonen er nog in Tholen: Eelke en haar zus Georgina Meijlink. Dianne van der Does-Schot woont in Etten- Leur en Marijke Deurloo in Leiden. Tennissen doen ze niet meer. Ze hadden afgesproken weer eens bij elkaar te komen en troffen elkaar bij Eelke thuis en wandelden samen naar de Zoekweg. Naar het tennis park dat er dankzij hun inspannin gen is gekomen toen ze in juni 1969 handtekeningen hadden verzameld en de politiek konden overtuigen van de noodzaak om een tennisbaan aan te leggen. Gini (Georgina): „Er was in die tijd niet veel te doen. We zijn toen deur-aan-deur handteke ningen op gaan halen. Ik woonde in de Julianastraat naast Ton ten Pas die ons aanraadde om naar de ge meenteraad te gaan. We zijn eerst bij burgemeester Van Boeijen thuis geweest om de handtekeningen te overhandigen. Hij woonde toen in de Schaapskooi aan het Herten kamp." Op 18 juni 1969 vergaderde de gemeenteraad er over. Daar wa ren 20 belangstellenden bij aanwe zig, schrijven Hans en Annelies Zuurdeeg in het jubileumboekje uit 1994. Op 3 oktober 1969 was de vereniging een feit. Ze telde 52 le den. In juni van 1970 was de baan gereed. Wie op de gedachte kwam om de eerste twee letters van hun voor naam te gebruiken, kan Gini (59) zich-niet meer herinneren. Maar ze dacht dat 'ome Ton' (te Pas) met het idee is gekomen. Marijke kijkt er met plezier op terug. „Het mooie was dat het lukte. We waren onder nemende dames. Je bedenkt wat en het komt er. We hadden toen ook voor een zwembad kunnen kiezen want dat was er ook nog niet. Maar we konden toen gewoon nog zwem men in de Eendracht. Dus kozen we voor een tennisbaan." Het viertal had elkaar al lang niet meer gezien. „We hebben wel eens een fietstocht gemaakt. Maar dat is al wel 20 jaar geleden. We hebben samen veel meegemaakt. Ik heb met Dianne en Marijke samen in dezelf de klas op de mulo gezeten. We kre gen er Franse les van Houps. Zijn vader leerde ons tennissen." Ze kan zich ook nog herinneren dat er bij de viering van het eerste lus trum grote posters zijn gemaakt waar hun gezicht op stond. Marijke weet nog dat het hun uitvergrote pasfoto's waren. „We zijn toen zo genaamd benoemd tot ere-Iid voor het leven, maar echte sterren zijn we nooit geworden, hoor. We zijn nooit op Wimbledon gekomen." En dat ze in een zaaltje hebben gefeest van café de Kroon in de Visstraat. Gini: „Meneer Van den Berghe speelde toen piano." Er was ook een caba retprogramma, schrijft Zuurdeeg. De Afdeling Heus Amusement kort weg AHA. Dianne en Marijke zien elkaar elk jaar. Ze kwamen op het idee om weer eens met zijn vieren bij elkaar te komen. Marijke: „We deden veel samen toen we jong wa ren. We gingen bijvtxtrbeeld samen kamperen." De indruk die de vier dames nu van het park hebben, is niet positief. Gi ni: „De kantine ziet er mooi uit, maar qua onderhoud ligt het terrein er niet mooi bij. Het kan ook aan het sei zoen liggen, nu er niet gespeeld wordt. Maar het zou beter kunnen." De indruk heeft het bestuur zelf ook. Vorig jaar mei pleitte Marjet Bakx in de commissie bestuurszaken nog voor een opknapbeurt van het park. Vooral het hekwerk is nodig aan ver nieuwing toe, zei ze toen. Maar de gemeenteraad heeft het onderdeel onderwijs en sport uit het master- plan Tholen uitgesteld tot 2018. Tennissen doen ze geen van vieren meer, alhoewel Marijke Deurloo het nog wel lang heeft vol gehouden, zegt ze. „Maar we hebben er alle vier wel goede herinneringen aan over gehouden."Ze vinden het alle vier bijzonder dat hun naam nog steeds aan de vereniging is verbon den. Marijke meent zich te herinne ren dat er wel eens gedacht is om de naam te veranderen. „Maar dat is gelukkig niet gebeurd." De vier dames even terug op het tennispark, onder hun naam, v.l.n.r. Eelke en Georgina Meijlink, Dianne van der Does-Schot en Marijke Deurloo. Vierde klasse rechte blunder van de goalie bij een onschuldige voorzet betekende zelfs 0-3. .Aalt bleef bezig met die straf schop", verklaarde zijn coach Jaap Knop. „Hij werd er onrustig van." Ook de (M, een afstandschot met een gemeen stuitertje, riep vraagte kens op. Knop was teleurgesteld. „Vooral omdat er eigenlijk aan alle treffers wel een bijsmaakje zat." In de aanloop naar het duel bij ZSC was Smerdiek niet gerust op de goe de afloop. De Schouwse ploeg boek te de voorbije weken enkele aan sprekende resultaten en beschikt over veel scorend vermogen. Voor de mandekkers Jeffrey Oudesluijs en Leander Vroegop was daarom in Scharendijke een belangrijke taak weggelegd. Routinier Hilbert Brink man groeide uit tot absolute uitblin ker door de gevaarlijke aanvoerder van de thuisclub uit de wedstrijd te spelen. De 3-5 overwinning van Smerdiek kwam niet zonder slag of stoot tot stand. Tot tweemaal toe moesten de bezoekers een achter stand wegpoetsen. „Hoe goed je ook Op voorhand had Stavenisse het ge voel dat er wellicht iets te halen viel tegen de subtopper uit West-Brabant. Een tot de verbeelding sprekend re sultaat in het oefenduel met derde klasser Rillandia (5-2 winst) zwen gelde het optimisme bij de roodgelen nog meer aan. In de praktijk kwam er van alle goede voornemens weinig terecht. In het eerste halfuur ging de strijd nog redelijk gelijk op, met zelfs een leuke mogelijkheid voor Mark Tak. Toch was ook in die fase duidelijk dat de bezoekers meer in hun mars hadden. In de 35e minuut brak een arbitrale beslissing plotse ling de wedstrijd open. Na een lucht duel wees de scheidsrechter tot ie ders verrassing naar de stip. Extra sneu was dat doelman Aalt de Rijke de strafschop bijna nog wist te keren: 0-1. In de tweede helft viel het doek voor de thuisclub definitief. Een taxatiefout van keeper De Rijke bij een vrije trap leverde Kogelvangers een eenvoudige 0-2 op. Een regel- speelt. ZSC heeft spitsen die je altijd wel een paar keer in de wedstrijd kwijt bent", zei Cees Stoutjesdijk daarover. In de vijfde minuut lag de 1-0 al achter doelman Alex Stoutjes dijk. Vrijwel vanaf de aftrap kwam Smerdiek langszij, met Leroy Pors en Erik van Haaften als wegberei ders van de treffer van Martijn Lind- hout. Na een halfuur werd de verde diging van de bezoekers volledig uit elkaar gespeeld: 2-1. Nog voor de pauze boog Smerdiek de achterstand om in een 2-3 voorsprong. Erik van Haaften bood Andreas Vroegop de 2-2 aan. Vervolgens sloeg Leroy Pors toe, na een snel genomen in- worp van Martijn Lindhout. In de tweede helft bood ZSC minder te genstand. Cees Stoutjesdijk: „Het was een wedstrijd van hoog niveau, met een geweldig tempo. Blijkbaar brak dat hoge tempo ZSC na rust op. We hebben ze vastgezet en niet meer losgelaten." Toch duurde het tot de 80e minuut, voordat de wedstrijd in zijn beslissende plooi viel. Het was Erik van Haaften die de thuisclub voorgoed over het randje kieperde: 2-4. Bij de volgende aanval was Van Haaften weer succesvol: 2-5. De jonge Coen Diemei loste in de slot fase nog de moegestreden Leander Vroegop af. De zege van de bezoe kers kwam niet meer in gevaar. Pas in blessuretijd maakte ZSC uit een penalty de 3-5. De strafschop werd toegekend na vermeend hands van Jan de Viet. Cees Stoutjesdijk was tevreden over zowel het resultaat als de manier waarop de drie punten in de wacht werden gesleept. „We moesten winnen om mee te blijven doen en dat hebben we gedaan, in een van de moeilijkste uitwedstrij den van het seizoen. Uiteindelijk hebben we een taaie tegenstander kapot gespeeld, door voortdurend druk op de bal te zetten. En we heb ben mooie doelpunten gezien, met aan het eind een leuke score op het bord." In de vierde klasse B staat Smerdiek vierde met 25 punten uit 12 wedstrij den. Het niet spelende SPS is zeven de met 15 uit 11 en Stavenisse staat bp de negende plaats met 13 punten uit 12 wedstrijden. Uitslagen van de gespeelde koers- balwedstrijden van: Gezelligheid vóór Alles/Sint- Maartensdijk: 1C. van Gorsel en W. Bijl 54 p.; 2. F. de Jong en J. Bij- nagte 28 p.; 3. mevr. W. Kloet en mevr. T. Breure 27 p.; 4. mevr. B. Bijnagte en mevr. A. Bocxe 26 p.; 5. mevr. M. Dane en C. Breure 20 p. Meulvliet: 1. J. Suurland en W. Bijl, en mevr. C. Sprenkels en J. Sprenkels 24 p.; 3. mevr. J. Verbrae- ken en mevr. D. Lindenberg.en me vr. AHilgerson en mevr. L. van Ba- Ie 22 p.; 5. mevr. A. Suurland en G. v.d. Padt 19 p.; 6. mevr. J. Bos en mevr. N. Deurloo 18 p.; 7. mevr. L. Verschoor en mevr. H. Schot 14 p. Oud-Vossemeer: 1. mevr. L. van Poortvliet 32 p.; 2. mevr. C. Haver- mans 17 p.; 3. mevr. C. van Mierlo 16 p.; 4. N. Moerkerken 14 p.; 5. mevr. J. van Houte 14 p.; 6. mevr. R. Nagtegaal 13 p.; 7. mevr. J. de Bakker 10 p.; 8. mevr. L. Weeze- naar 8 p.; 9. mevr. M. van Poortvliet 5p. Proftennisser Paul Haarhuis komt op 3 juni naar Sint Philipsland voor het geven van een tennisles en een demonstratie. Het is onderdeel van de finaledag van de GoedWare ei landencup die op 5 februari weer van start gaat. Een ander nieuw on derdeel is, dat de finales in de hoofdklasse worden afgewerkt met een officiële scheidsrechter. Doel van de eilandencup is bepalen wie zich een jaar lang de beste tennisser en tennisster van Tholen mogen noemen. Dit jaar waren dat in de hoofdklasse Edwin Braat en Ingrid Geilings. De inschrijving voor het jaarlijkse toer nooi vcx>r leden van de vijf Thoolse tennisverenigingen is deze week ge opend. Opgave (vanaf 15 jaar) kan tot uiterlijk 27 januari via eilanden- cup.nl. Tafeltennisclub Smash'76 uit Sint- Annaland organiseert op zaterdag 17 december de Logus tafeltennis kampioenschappen van Tholen. Deelname is open voor alle inwo ners van de gemeente Tholen en le den van een Thoolse tafeltennis club. Het toernooi wordt gespeeld in verschillende klassen en de inde ling wordt gemaakt naar speelsterk- te. Ook beginners kunnen meedoen. De wedstrijden worden gehouden in dorpshuis De Wellevaete. De jeugd begint om negen uur 's morgens en de senioren beginnen om twee uur 's middags. Aanmelden kan tot maandag bij toernooileider Kees Vroegop, kees@favroegop.nl.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 15