'Ik zeg altijd: je moet lekker kunnen eten, maar het oog wil ook wel wat' 'Niet alleen handjes leveren, maar vooral ook de juiste' Dalende prijzen. Afhaal Kerst Menu Heidi Laban start in Tholen uitzendbureau voor schilders Dames Smerdiek herpakken zich tegen VVY 28,75 bij den Engebman van Driel den Engelsman q^van Driel Rabobank investeert graag in ondernemerschap Donderdag 8 december 2011 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Eiland Tholen 1e 13.00 uur tot 16.00 uur €34.75 2e 16.00 uur tot 19.00 uur €37.75 3e 19.30 uur tot 22.30 uur €37.75 (kinderen t/m 12 jaar 1,50 per leeftijdjaar) Op Nieuwjaarsdag 2,5 uur onbeperkt eten en drinken voor vaste prijzen: Spuidamstraat 14-16 4694 CK Scherpenisse T. 0166 - 663 785 Tinja Hu blij met uitbreiding Nieuw Eiland Tholen in Scherpenisse Speelzolder Besloten Voor 4 personen €52.50 - met een heerlijke fles wijn - Chinese mini-loempia's Gamba's in Sichuanstijl Kip met Gon Bao saus Ma Pau (bief met pikante ketjapsaus) Voham (gebakken spek) Naar keuze: Nasi, Bami of Witte Rijst Komt u genieten van onze wok in de week van 12-16 december, dan krijgt u bij inlevering van deze bon 5% KORTING Communicatie Op de loonlijst 2p-fe°°l° I or|:lw0' De OPRUIMING van de Graag tot ziens! - ë^ar Chinees Indisch restaurant Uitgebreide keuze in verse gerechten een grote verscheidenheid in smaken! Wij hopëfTu te mogen verwelkomen op ons uitgebreide all-in Kerstbuffet (onbeperkteten en drinken voorvaste prijzen) Tijdens de kerstdagen is ons all-in buffet nog uitgebreider, met o.a. wild. Voor reservering of verdere informatie bel 0166-663785 ■Mé Het nieuwe gedeelte van het restaurant van Eddy en Tinja Hu in Scherpenisse is uitgebreid met 70 zitplaatsen en extra 's zoals een tweede buffet. „Heel vaak nee /.eggen tegen mensen is op den duur niet meer leuk." En daarom hebben Eddy en Tinja Hu maatregelen genomen. Hun Chi nees-Indisch restaurant Nieuw Eiland Tholen in Scherpenisse is uitge breid met 70 zitplaatsen, zodat er nu plek is voor 130 gasten. Tinja ver wacht dat vandaag al de eerste gasten in het nieuwe gedeelte kunnen eten, maar zaterdag wordt de aanbouw van 150 m2 officieel geopend. Een paar jaar geleden kozen Tinja en Eddy al voor een moderne inrichting van hun restaurant, dat inmiddels 20 jaar bestaat. De traditionele uitrus ting, zoals je die bij veel Chinese restaurants ziet, ging de deur uit en maakte plaats voor strakke meubels met een Oosters tintje. De kleur paars zorgde voor de rode draad. Tinja heeft ervoor gekozen om de nieuwe ruimte anders in te richten. De basiskleur is daar turkoois. „Dat vind ik een mooie kleur", geeft ze als verklaring. Tinja noemt de uitstraling van een restaurant belangrijk. „Ik zeg altijd: je moet lekker kunnen eten, maar het oog wil ook wat. Mensen moe ten zich ergens prettig voelen." Maar het gaat niet alleen om het in terieur. Met de uitbreiding is er ook een hoek ingericht voor een tweede koud buffet en de dessertkeuze is aangevuld met softijs, twee smaken limonade met geplet ijs (slush pup- pie) en een chocoladefontein van 12 meter hoog. Over die laatste grapt Tinja dat mensen daar onder kunnen duiken. Het eigenlijke doel is een toetje overgieten met chocolade. Het dessertbuffet heeft de vorm van een locomotief met wagons. Tinja houdt wel van die speelse elementen. „Ik houd van verrassingen." Zo hebben kinderen in het nieuw- bouwgedeelte de beschikking over een speelzolder. „Nu hoeven ze niet meer de hele tijd aan tafel te blijven zitten." En wie niet zo mobiel is om naar de toiletten op de begane grond te gaan, hoeft niet meer de trap af, want de nieuwbouw heeft een toilet op dezelfde etage. Er is na de zomervakantie begonnen met de aanbouw en al die tijd is het restaurant open gebleven. Wel heb- ben volgens Tinja al veel mensen gevraagd naar een tafeltje in het nieuwe gedeelte. Nu kan ze die ein delijk tegemoet komen. Het nieuwe gedeelte is ook te gebruiken voor besloten bijeenkomsten, omdat de ruimte via een schuifdeur kan wor den afgesloten. Het is nu de bedoe ling dat de ruimte open gaat als het nodig is. Tinja denkt dat dit de laatste veran dering is voor het restaurant. De kaart blijft hetzelfde. Mensen kun nen er wokken of bakken of iets van de kaart kiezen. „Soms wisselen de ingrediënten wel eens." „Bedrijven denken vaak dat het duurder is om via een uitzendbureau personeel in te huren, want je hebt een schakel ertussen. Maar als je de kosten voor administratie, zoals loon, en de risico's van ziekteverzuim bij elkaar optelt, kom je als bedrijf uitein delijk goedkoper uit." Heidi Laban (41) uit Tholen denkt dat ze het schildersbedrij ven, zeker nu ze het lastig hebben vanwege de economische crisis, een stuk makkelij ker kan maken om te beschikken over voldoende én kwaliteitsvol personeel, zonder ze zelf in dienst te hoeven nemen. Ze is daarom een uitzendbureau gestart, puur voor schilders: flexschilder.nl. Ze heeft haar kantoor aan de Stevinweg in Tholen, in het pand waar ook sportschool Salus is gevestigd. Haar werkgebied betreft heel Zeeland en een deel van West-Brabant. Ze zal zelf veel naar de bedrijven toegaan, maar de kandidaten spreekt ze zoveel moge lijk op haar kantoor in Tholen. Laban is begin november begonnen met flexschilder.nl en wil de wintermaanden ge bruiken als opstartfase. Daarna, als het schil derseizoen weer aanbreekt, wil ze kunnen inspelen op de vraag naar schilders. Goede mensen voor langere termijn aan haar kun nen binden, is haar doelstelling. Als ze weet welk personeel ze in huis heeft. kan ze ook beter inspelen op de vraag van haar klanten, vindt ze. „Een familiebedrijf dat van oudsher bestaat en een informele cultuur heeft, vraagt een ander soort mens dan een groot bedrijf met meerdere afdelin gen. Ik wil niet alleen handjes leveren, maar ook de juiste." Ze heeft gekozen voor de niche markt van schilders, omdat ze daar zelf een achtergrond in heeft. Haar man, Cees Laban. heeft een schildersbedrijf. Zelf is Heidi Laban daarin actief geweest op onder andere personeels zaken. Oorspronkelijk komt ze uit het com municatievak, een beroep dat ze bij diverse bedrijven heeft uitgeoefend. Laban denkt dat ze die ervaringen goed kan gebruiken in haar nieuwe beroep als zelfstandig arbeidsbemid delaar. Ze koos om voor zichzelf te beginnen toen ze in contact kwam met de franchiseorgani- satie Flexability in Breda. Laban is daarbij aangesloten, maar werkt zelfstandig. „Er zijn franchisenemers door het hele land op verschillende vlakken, zoals onderwijs en zorg. Ik heb me gespecialiseerd in schil ders." Ze weet uit eigen ervaring dat schildersbe drijven in deze tijd kiezen voor een kleine vaste kern van personeel op contract en daar omheen een flexibele schil. Laban denkt dat haar concept zowel voor schilders als voor bedrijven aantrekkelijk is. Ze is van mening dat uitzendkrachten meer aan het werk kun nen zijn dan een schilder die voor bepaalde tijd in dienst is bij een bedrijf. „Het frappan te is dat mensen op flexibele basis vaak lan ger kunnen doorwerken en meer uren maken dan mensen met een kort contract. Ik heb een netwerk van meerdere bedrijven. Als het werk bij A stopt, zie ik bij een ander bedrijf weer wel werk." Naast uitzenden kan een bedrijf bij haar ook kiezen voor detachering, payrolling en wer ving en selectie. „Detacheren is eigenlijk hetzelfde als uitzenden, alleen maak je af spraken over het begin en het einde van het contract. Bij payrolling levert het bedrijf zelf een kandidaat aan, maar die neem ik dan op de loonlijst. Werving en selectie komt min der in de schildersbranche voor. maar dat doe ik ook. Ik zoek dan een geschikte kandi daat die het bedrijf dan in dienst neemt." Laban heeft zin in haar nieuwe uitdaging. „Ik ga voor een lange termijn relatie. Eerder dan kort commercieel gewin. Ik geloof zelf volledig in het concept en ik ga niet iets ver kopen dat ik niet waar kan maken." De dames uit het sterelftal van voetbalclub Smerdiek hebben zaterdag met 5-2 gewonnen van VVY uit IJsselstein. Daarmee hebben de voetbalsters uit Sint-Maartensdijk zich flink herpakt, want in de heenwedstrijd werd er maar moeizaam met 0-1 gewonnen. Dat laatste had VVY blijkbaar hoop gegeven, want in het begin van de wedstrijd kwam Smerdiek al gauw op een 0-2 achterstand. Vanwege vernieling van het hoofdveld, werd de wedstrijd op de minder kwaliteitsvolle grasmat van het B-veld ge speeld. De dames van VVY stoorden zich daar blijkbaar niet aan, want die kwamen resoluut uit de startblokken. Ze had den de wind in de rug en speelden daardoor veelvuldig de lange bal. Smerdiek had op dat moment de zaakjes achterin nog niet op orde. Gerommel op het middenveld was de inlei ding van het openingsdoelpunt. Er werd een vrije trap weg gegeven die in het strafschopgebied werd gepompt. Daar be landde de bal in de kluts en de spits van VVY kon met een hard, diagonaal schot binnenschieten: 0 -1 Nog geen minuut later weer eenzelfde soort situatie. Een vrije trap voor VVY. Nu werd de bal ineens op het doel ge schoten, maar belandde boven keepster Agnita Nouwen op de lat. Te slap verdedigen gaf VVY de kans om de score te verdubbelen naar 0-2. Zo kwam Smerdiek binnen 10 minu ten op achterstand en was er ongeloof alom. Desondanks was er nog voldoende tijd om zich te herpakken. De aansluitingstreffer van Angelique Hage werd afgekeurd vanwege buitenspel. Smerdiek maakte even later toch nog de 1-2. Nathalie Jeras legde de bal weg in de doelmond en Corina Luijks schoot die op het doel. De keepster verwerkte de bal niet goed en met enig fortuin caramboleerde de bal in het doel. Smerdiek zette in de tweede helft orde op zaken. Corina Luijks werd goed bediend door Sharona Tieleman en scoorde de 2-2. Hierdoor was VVY de kluts kwijt en werden de gasten overrompeld. Binnen vijf minuten werd de ach terstand omgebogen in een voorsprong, want nog geen twee minuten na de 2-2 verschalkte Angelique Hage subtiel de keepster: 3-2. In de 55ste minuut werd de overwinning veilig gesteld, toen Mandy Roels een vrije trap mocht nemen op ongeveer de zelfde plaats van waaruit VVY tot twee keer toe gevaarlijk was in de eerste helft. Mandy gaf een goede koers aan de bal, waardoor die door iedereen werd gemist en zo in het doel belandde voor de 4-2. Corina Luijks maakte vervolgens de stand nog wat mooier door vanaf de linkerkant de bal van afstand over de keepster in de verre hoek te deponeren. Daarna kwam Smerdiek niet meer echt in gevaar. VVY kwam er in de slotfase nog wel een aantal keer goed uit, maar de overtuiging was weg, waardoor zij hun derde doelpunt niet wisten te maken. i 4, Voorstraat 15 - 5int-Annaland - Tel. (0166) 65 24 90 maandagmorgen gesloten, vrijdagavond Koopavond www.denengelsmanenvandriel.nl najaarscollectie is begonnen bij den Engelsman van Driel en dat betekent veel voordeel! Op de gehele collectie 20-60% korting!' Kostuums en colberts zijn sterk afgeprijsd! «*MSe e>- «xesjtc/èw Familie Hu van Chinees restaurant Nieuw Eiland Tholen van harte gefeliciteerd met de (her)opening van jullie restaurant. Rabobank. Een bank met ideeën. Dat is de gedachte. Dat is het idee. www.rabobank.nl/oosterschelde (0113) 24 80 00 Rabobank Daarom delen wij graag onze kennis en knowhow met u. En komen we met oplossingen die niet alleen vandaag, maar ook morgen waardevol zijn. Als coöperatieve bank gelooft de Rabobank in de kracht van het collectief. Juist voor ondernemers. &VZLA Heidi Laban is gestart met een uitzendbureau voor schilders. Ze heeft haar kantoor aan de Stevinweg in Tholen

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 13