Gouden sint in Sint-Annaland Sint in vrachtwagen naar Stavenisse Muziek voor sint in Smerdiek Lampions en muziek in Scherpenisse Sinterklaas in Vosmeer met taxi Pakjesboot meert af in zonnig Tholen Donderdag 24 november 2011 7 De vijftigste intocht van Sinterklaas in Sint-Annaland is zaterdag onder ideale weersomstandigheden verlopen. Heel wat kinderen met hun ou ders keken 's middags rond drie uur reikhalzend uit totdat de sint de ha ven binnenvoer. I)e koninklijke fanfare Accelerando zorgde voor een muzikaal onthaal. Bovendien stond burgemeester Nuis op de kade. Hij was in het rijtuig van Jaap de Boer naar de haven gebracht. Nadat de schipper van de Panta Rhei had afgemeerd, kon de sint van hoord. Daar werd hij welkom geheten door voorzitter André van Ast van onderne mersvereniging Activa en burgemeester Nuis. Het kostte de Sint en de burgemeester de nodige moeite om tussen de mensenmassa naar het rij tuig te lopen. 7x namen alle tijd om handen te schudden en de zwarte pieten deelden ondertussen pepernoten uit. Accelerando nam het voor touw voor een rondgang door het dorp, gevolgd door de sint en de bur gemeester in het rijtuig, dat gemend werd door Cent Goedegebuure. In de Wellevactc werd de sint nogmaals welkom geheten door de Activa- voorzitter en de burgemeester, die zijn waardering uitsprak dat de sint voor de vijftigste keer naar Sint-Annaland kwam. Hij had ook genoten van de rondrit in het dorp, mede dankzij het mooie weer. De kinderen vermaakten zich met vijftien Oud-Hollandse spelen uitstekend in de Wellevaete. Bij de uitgang kregen ze ter gelegenheid van de vijftigste in tocht een zakje met gouden munten van chocolade. Voor burgemeester Nuis had de sint nog een vers gebakken banketletter meegebracht. Sint krijgt een presentje bij aankomst in de haven. Sinterklaas kon zaterdagmiddag niet met de stoomboot in de haven van Stavenisse komen. Het was laag water. Daarom kwam hij maar met een vrachtwagen. De kinderen stonden vol verwachting te wachten op het Van der Lek de Clerqplein. Toen de vrachtwagen vanuit de Poststraat aan kwam rijden, zagen ze dat de cabine versierd was met ballonnen en dat er een zwarte piet naast de chauffeur zat. Voordat de laadklep openging werden door de opening boven de klep, pepernoten naar bui ten gegooid. Toen de laadklep door de chauffeur open werd gedaan, zagen ze tot hun verrassing de sint met twee pieten staan. Het gezelschap kwam naar huiten lopen en ging op de laadklep staan. Nu konden de kinderen de Spaanse gasten goed zien. Langzaam zakten ze naar beneden om op straat de kinderen te begroeten. De goedheiligman had twee dagen lang gereisd, vertelde hij aan Annet Vroegop die hem welkom heette en wil de weten wat er was gebeurd. Erg vermoeiend, was de reis geweest, maar toch maakte de bisschop te voet nog een rondgang door het dorp. Achter de auto van Kalf Smits naar de Stove waar de kinderen al eer der op de middag een pietenmuts hadden gemaakt en zich hadden laten schminken. Ook al was het laag water, de sint en zijn gevold was er toch in geslaagd naar Stavenisse te komen. Sinterklaas werd zaterdag in Sint-Maartensdijk verrast door kinderen die zelf muziek maakten. Hij werd door de kinderen opgewacht bij hotel Kom waar hij de nacht had doorgebracht. Het duurde even voordat hij naar beneden kwam omdat hij zijn schoenen nog aan moest doen. On dertussen zongen de kinderen Sinterklaasje kom maar buiten met je knecht. In plaats van Sinterklaasje kom maar binnen met je knecht. Toen muziekvereniging Euterpe aankwam, stapte hij ook naar buiten. Een aantal kinderen had zelf instrumentjes gemaakt, zoals rammelaars. Sint was er van onder de indruk. Daarna stapte hij in een rijtuig voor een rondgang door het dorp om naar Maartenshof te gaan waar hij werd op gewacht door wethouder Kees van Dis en de bewoners van het woonzorg centrum. Hier lieten de kinderen horen wat ze de avond er voor met Eu terpe hadden ingestudeerd: Sinterklaas wie kent hem niet. De muzikanten stonden op de balustrade. Behalve sinterklaasliedjes werd ook het Lied van Smerdiek weer gezongen. Van Dis zong mee en speelde op keyboard. Tot slot begaf het gezelschap zich naar Haestinge waar de allerkleinsten in de grote zaal bij de goedheiligman op schoot mochten terw ijl er voor de oudere jeugd een Pietendisco was in de muziekzaal. IX- zon scheen overvloedig, toen de pakjesboot Spanje zaterdagmiddag aanmeerde in de haven van Tholen. Honderden kinderen met hun ou ders stonden Sinterklaas op te wachten, die een hele club zwarte pieten had meegebracht. Terwijl op de steiger de burgemeester de Spaanse kindervriend de hand schudde, speelde Concordia dat het een lieve lust was. De pieten deelden lekkers uit en ondertussen probeerde de sint door de menigte naar de Wal te komen. Daar klom hij samen met de burgemeester op een door twee paarden getrokken boerenkar, die het gezelschap naar de Markt bracht. Op de kiosk verwelkomde de burge meester Sinterklaas officieel. Een van de zwarte pieten zat met de staf op een dak en durfde er niet meer af. Maar dat werd met hulp van de brandweer opgelost. Sint en piet genieten Sinterklaas maakte in Oud-Vossemeer een verrassende entree. Ouders en kinderen stonden zaterdagmiddag zoals gewoonlijk bij de Haven aan het Schelde-Rijnkanaal te wachten op de pakjesboot. Maar die ver scheen niet. In plaats daarvan arriveerde een Schiphol-taxi, waar de sint en enkele pieten uit stapten. Tegelijkertijd vloog piet Miquel met een paramotor over de wachtende menigte. Terwijl de pieten de kinde ren op pepernoten trakteerden, stapte Sinterklaas in een paardenkoets die in de Veerstraat gereed stond. Achter de muziek ging het naar de Vossenkuil. Een lange sliert kinderen vulde de Veerstraat. In het dorps huis mochten de kleinsten een liedje zingen voor de sint, of een tekening geven. Na de pauze voerden de zwarte pieten een toneelstukje op. Alle kinderen gingen met een snoepzak naar huis. Kinderen reageren verrast als ze Sinterklaas uit de vrachtwagen zien komen. Sinterklaas luistert naar de kinderen die muziek voor hem maken. A(in de haven verwelkomen honderden belangstellenden Sinterklaas en zijn pieten in Tholen. Een feestelijke lampionoptocht begeleidde Sinterklaas in Scherpenisse naar het Holland Huis. De goedheiligman arriveerde dit keer al op vrij dagavond in het dorp. Op de Hoge Markt wachtten kinderen en ouders hem en zijn zwarte pieten op. Met de muziekpiet en zijn accordeon in een bakfiets voorop werd een rondje door het dorp gemaakt. In het dorpshuis was het een geweldige drukte, en daardoor rommelig. Op het podium speelde de samenspelgroep van Euterpe sinterklaasliedjes. De kinderen zongen luidkeels mee en maakten een dansje. De pieten strooiden pepernoten. Sinterklaas sloeg het vanuit zijn gemakkelijke stoel gade. Hij had voor alle kinderen een cadeautje meegebracht. Een van de kinderen heeft samen met zwarte piet volop plezier. WËM van het ritje in ■'•m. het rijtuig door Oud-Vossemeer.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 7