f Graafmachine belandt in sloot Krokkeweg Plaatselijk nieuws Oogcollecte 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 24 november 2011 Auto in sloot Fancy fair Bloemschikken Du Bois Van Deursen wint De Graaf wint kikkerttrofee Uitbreiding kerk Geen bezwaren tankstation Mevr. Elenbaas honderd Sponsors in het zonnetje Aanhouding kopcrdieven Kampioenen Vogelvrienden Van Daalen kortste partij Ds. Snijder overleden Woning Coentjesweg Dakopbouw garage Woning verbouwen Vogeltentoonstelling EHBO oefenavond Kerstliedjes Amandelletteractie Drunken Sailor vierduizend euro voor Musica Nautica Leo Hofland stopt Geslacht in eigen slagerij Marco Poot geslaagd Zeilwinkel Bezoek Leger des Heils Mannen rapen 900 kilo oesters Mannenontbijt Bestel-/Bedrijfsauto's Verhuur Paaltjes dijkovergang Sint is vlag kwijt Jeugddienst Stal Bitterhoekseweg Rommelmarkt inzameling Loos brandalarm Winterfair Drie huizen V Agenda Een automobilist uit de gemeente Tholen is dinsdagochtend op de Broekseweg, ter hoogte van de af slag met de Bartelmeetweg, in de sloot beland. De bestuurder wist zichzelf uit de auto te bevrijden en was niet gewond. Volgens de politie is de man in de slip geraakt. De auto is door bergingsbedrijf Faasen uit Steenbergen afgevoerd. Spelletjes, wedstrijden en knutselen. Er is zaterdag tijdens de fancy fair in de Ichthuskerk en het aangrenzend verenigingsgebouw Het Visnet een hoop te beleven. De fair begint om tien uur en eindigt om half zes. Heel de dag zijn er oliebollen en vis te koop. De opbrengst van de dag is be stemd voor de kerk en voor het pro ject van Jasper Maas in Tamale, Ghana. Hij geeft daar.trainingen aan de lokale bevolking over hygiëne en besmettelijke ziektes. Stichting Kinderhulp Ghana organi seert 7 december een workshop bloemschikken in brasserie Du Bois, aan de Stevinweg. Deelnemers gaan aan de slag met het maken van een kerststukje. De benodigde materialen zijn aanwezig. Brasserie Du Bois zorgt tijdens het bloemschikken voor de koffie. Er zijn twee workshopron des. De eerste begint om twee uur 's middags, de tweede om half zeven 's avonds. De opbrengst komt ten goede aan de stichting Kinderhulp Ghana. Deze stichting zet zich in voor kans arme kinderen in dit Afrikaanse land. Martin van Deursen heeft donderdag de wekelijkse klaverjaswedstrijd van klaverjasclub Stad Tholen gewon nen. Hij haalde 5369 punten en had daarmee 152 voorsprong op de Mo nique Kijzers die met 5217 punten tweede werd. De derde plaats ging naar Peter Luten met 5035 punten, op de voet gevolgd door Han Visser met 5009 punten. Corry Moeliker werd vijfde met 4953 punten. Alexander de Graaf heeft met nipte voorsprong de kikkerttrofee gewon nen bij hengelsportvereniging de Pieterman* Hij -haalde 298 centime ter vis uit het water, legen 295 centi meter van Jacky Vroegop die tweede werd. Ook het verschil tussen de nummers twee en drie was mini maal. Leen Verkerke haalde 289 centimeter en werd derde. Hoewel de viswedstrijd voor Charles Wolve- kamp slecht begon, wist hij toch nog vierde te worden met 243 centime ter. De verdere uitslag: 5. Albert van Dijk, 178 cm. 6. Theo Broere, 176 cm. 7. Edwin van de Rijssen, 168 cm. 8. Ad Leijdekkers, 163 cm. 9. Lies Spapen, 133 cm. 10. Henk Kik kert, 131 cm. In totaal namen 27 vis sers deel aan de wedstrijd op de Oosterschelde. De Christengemeente mag het kerk gebouw aan de Simon Lindhout- straat uitbreiden. De welstandscom missie keurde de aanvraag goed, dat wil zeggen niet strijdige met redelij ke eisen van welstand. De gevels worden uitgevoerd in waalformaat baksteen. De merantihouten kozijnen en deuren worden gebroken wit en de boeidelen van de dakgoten zijn van trespa. Tegen het bestemmingsplan Stenen Kruis - voor de bouw van een tank station op de plek van de Deehoeve - zijn bij de gemeente geen zienswij zen ingediend. Dat houdt in dat er na de vaststelling ook geen beroep meer ingesteld kan worden. Burgemeester en wethouders gaan de gemeente raad voorstellen om het bestem mingsplan vast te stellen. Mevr. C.M. Eienbaas-Schot hoopt morgen haar honderdste verjaardag te vieren. Vele jaren woonde ze samen met haar man J.M. Elenbaas in de Plantagestraat. Na zijn overlijden verhuisde ze naar Roosendaal, waar haar dochter Heieen woont. Ze ver blijft daar in zorgcentrum Heerma State. In verband met de gezondheid van de honderdjarige zijn de voor morgen geplande festiviteiten afge last. Eerder overschreed haar schoon zus. Cor Elenbaas, de honderd jaar. Meer waardering voor de sponsoren. Dat was vrijdag de rode draad in het verhaal van voetbalclub Tholense Boys tijdens de sponsoravond bij Sa- lus. Een avond speciaal georgani seerd om de sponsoren van de club in het zonnetje te zetten. Een kleine vijftig sponsoren waren die avond getuigen van de nieuwe sponsorplan nen. „Sponsoren zijn niet langer enkel en alleen geldschieters", zei Michael Marinus, bestuurslid van Tholsense Boys. „Die tijd ligt achter ons. Vanaf nu gaan we iets terugdoen voor de bedrijven die ons al jaren steunen." De Thoolse club voegt de daad bij het woord en begint met een nieuw tenue met meer ruimte voor sponsoring. Marinus venvacht dat de club na de winterstop over de nieuwe kledinglijn beschikt. „Los van het feit dat we iets willen terugdoen voor onze sponsoren is de club hard toe aan meer uniformiteit. De spelers lie pen stuk voor stuk in verschillende broeken en jassen." Oud- Vossemeer De politie heeft in de nacht van za terdag op zondag in het dorp een man 24-jarige man een 29-jarige vrouw aangehouden. Beiden zijn af komstig uit de gemeente Middelhar- nis. Het duo wordt verdacht van diefstal van een koperen bliksemge- leider van de rooms-katholieke kerk aan de Dorpsweg. Een getuige sig naleerde het duo en maakte melding bij de politie. Jeugdlid Patrick Jansen van De Vo gelvrienden is vrijdag kampioen ge worden tijdens de bijzondere ten toonstelling in Krabbendijke. Met zijn geelflankparkiet behaalde hij 92 punten. Ook voor P. Potappel uil Oud-Vossemeer was er winst. Hij wist eveneens 92 punten te halen met zijn grijze zebravink. Ook deden er leden van De Vogelvrienden mee aan de bijzondere tentoonstelling in Hoogerheide. Daar werd W.J. Je- roense kampioen met zijn geelflank parkiet. De leden van de vogelclub maken zich op voor de provinciale tentoonstelling in Serooskerke op 9 en 10 december. In de onderlinge competitie van bil jartvereniging De Treffers speelde Han van Daalen de kortste partij in 21 beurten. Amo Deurloo speelde met 2,81 het hoogste gemiddelde en samen met Jos de Klerck de hoogste serie met 11 caramboles. De uitsla gen: J. Hommel-J. de Koning 10-8; A. Deurloo-H. van Daalen 8,676-10; J. de Klerck-AHommel 9,167-10; R. de Jonge-S. Etienne 10-5,306; K. Heijboer-D. Hommel 5,111-10. Op 61-jarige leeftijd is ds. D.A. Snijder overleden, oud-predikant van de Hervormde Gemeente. De in Lunteren geboren Dirk Antonie Snijder deed hier in 1990 intrede. Vanaf zijn tiende woonde hij in Rot terdam, waar zijn vader in het on derwijs werkte. Na zijn studie theo logie in Utrecht werd hij in 1980 vicaris in het Zuid-Hollandse Ab- benbroek, dat een combinatie vorm de met Heenvliet en Geervliet. In 1981 werd Abbenbroek een zelf standige kerkelijke gemeente en werd Snijder als predikant in deel tijd bevestigd. In 1982 werd hij ook nog pastoraal werker in Schiedam. In 1990 kreeg ds. Snijder een ruim twee keer grotere gemeente, want de plaatselijke Hervormde Gemeen te telde toen 841 leden tegenover Abbenbroek 400. Hij was de opvol ger van ds. A.J. de Kieviet. Ds. Snij der vertrok in 2003. Een aantal maanden geleden werd hij in zijn woonplaats Ouddorp door een her sentumor getroffen, waaraan hij donderdag overleed. Het gemeentebestuur werkt in princi pe mee aan de bouw van een nieuwe woning aan de Coentjesweg. Voor waarde daarbij is dat het aspect mi lieuzonering nadrukkelijk aan bod komt, wegens de bedrijfsbestemming die rust op een nabijgelegen perceel. M.C. Berkeij mag een dakopbouw plaatsen op de garage bij zijn woning aan de Van Zeylstraat. De welstands commissie bevond de bouwaanvraag niet strijdig met redelijke eisen van welstand. De gevels worden uitge voerd in geel metselwerk, net als de bestaande bebouwing. Ook de plint wordt van metselwerk in de kleur mangaan, die ook al voorkomt in het gebouw. De kozijnen en deuren wor den van merantihout en uitgevoerd in de kleur wit. De dakgoten zijn van zink met witte boeidelen en het dak wordt bedekt met sneldek betonpan in een rode kleur, net als de bestaan de bebouwing. Aan de Patrijzenweg mag C. de Jong de woning verbouwen. De welstands commissie vond de aanvraag niet strijdig met redelijke eisen van wel stand. De gevel wordt voorzien van groene kunststof rabatdelen. De ko zijnen en ramen worden uitgevoerd in crème en de deuren worden groen. Ook de aanvraag van J.P. Geilings kreeg geen weerstand in de wel standscommissie. Die wil aan de Coentjesweg de woning vergroten en de garage en berging vernieuwen. De bewoner wil gebruik maken van don kergroene gevelbekleding in de vorm van 'werzalit colorpan'. Ook de deu ren worden donkergroen en de gevels worden uitgevoerd in baksteen met rood, geel en bronstinten. Het dak wordt voorzien van zwarte dakpan nen. ■WH Sint-Annaland :1. Vogelvereniging Vogelvreugd organi seert vrijdag en zaterdag haar jaarlijk se tentoonstelling in sport- en ge meenschapscentrum De Wellevaete. Ruim vierhonderd vogels zijn daar te bezichtigen. De tentoonstelling is vrijdagavond geopend van zeven tot negen uur en zaterdag van tien uur 's ochtends tot tien uur 's avonds. De trekking van de loterij vindt plaats op zaterdag om acht uur. Op verzoek kunnen belangstellenden ook buiten de openingstijden de tentoonstelling bezoeken. Neem daarvoor contact op met Leo Quist, voorzitter van de vo gelveren iging, tel06-28765019. De EHBO geeft maandag een oefen avond in sport- en gemeenschapscen trum de Wellevaete. De avond is voor iedereen toegankelijk en begint om half acht. Het Casembrootkoor treedt zaterdag 10 december samen met het Cultikoor op in de Onze Lieve Vrouw Hemei- vaartkerk in Tholen. De koren bunde len die avond de krachten en wisselen kerst- sfeerliedjes met elkaar af. Het optreden begint om half acht. Kaarten voor het concert zijn niet meer te koop. Wel repeteert het kinderkoor op 29 november nog eenmaal in de Bre de School. Daar komt Annie Vogelaar van de Thoolse SP-fractie vooraf gaand aan de repetitie vertellen over de voedselbank Goed Ontmoet, het goede doel waar de kinderen voor zingen. Ook tijdens de moonlight- shopping is het kixir te horen en zien. Tafeltennisvereniging Smash "76 organiseert een roomboter amandel letteractie. De lekkernij is tot uiter lijk zaterdag te bestellen. Bestellen kan per e-mail naar: banketletterac- tie@smash76.nl. De amandelletter wordt naar keuze thuisbezorgd op 2, 3 of 5 december. De opbrengst van de verkoop gaat naar de tafeltennis vereniging. Het Schorrekoor uit Sint-Annaland heeft zaterdagavond opgetreden in café 't Wagenhuis in Nieuw-Vosse meer. Tegen de tijd dat Het Schorre koor aan zijn optreden begon, zat de stemming er bij het publiek goed in. De zangers kregen bij de eerste klan ken van het openingsnummer een warm onthaal. Maar in het steeds ver der aanzwellend feestgedruis dreig den de liedjes ten ónder te gaan. Met een snelle ingreep speelden dirigent en koor in op de situatie en schakel den moeiteloos over naar het meer populaire repertoire. Na de pauze wist solist Arie Neef met zijn 'Drunken Sailor' alle aandacht naar zich toe te trekken. Stichting Sail Sint-Annaland ontvangt 4(XX) euro subsidie voor openlucht concert Musica Nautica 2011. Dat heeft de provincie bepaald. Het gaat om een resultaatsubsidie waarvan 3000 euro reeds is uitgekeerd. Het resterende bedrag van duizend euro heeft stichting Sail nu ook ontvangen. Diaken Leo Hofland is per 31 decem ber niet meer beschikbaar v<x>r de kerkenraad van de Hei-vormde Ge meente. De leden kunnen kandidaten indienen, ook nog voor de al langer bestaande vacature van ouderling- kerkrentmeester. De per 31 december Maandag 28 nov. t/m zaterdag 3 december Magere hamlappen Schouderkarbonade Babi pangang Nasi of bami uit eigen keuken Rundervinken 1 kg 1 kg 500 gr. 500 gr. 5 halen 5,00 4,50 3,75 2,25 4 BETALEN Beenham 100 gram 1,25 Boterhamworst 150 gram 1,20 Eigen leverworst 150 gram 1,00 Cranberrysalade 100 gram 1,10 Voor lekker vleesmals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. periodiek aftredende diaken Jan Fase en ouderling-kerkrentmeester Martin van Popering zijn wel voor een nieu we periode beschikbaar. Marco Poot is onlangs afgestudeerd aan de Hogeschool Zeeland. Hij is nu ingenieur in de civiele techniek. Dat is een toegepaste wetenschap die zich bezighoudt met het realiseren en on derhouden van objecten die vastzit ten in de grond, zoals bruggen, we gen, gebouwen en kabels. De bouwaanvraag voor de zeilwinkel van Busmariteam en Enjoy sailing in het havengebied voldoet aan de eisen van welstand. Voorzitter M. Onrust van de welstandscommissie oordeel de de bouwaanvraag van Benei Hol ding b.v. maandag niet strijdig met redelijke eisen van welstand. De plattelandsvrouwen hebben dins dag 15 november een bezoek ge bracht aan het Leger des Heils in Sint-Maartensdijk. De 21 leden kre gen uitleg en bekeken een film over het ontstaan van de christelijke inter nationale organisatie. Ook werd inge gaan op de rol in de samenleving. Na de uitleg kregen de dames een rond leiding door het gebouw. Aan het eind van de bijeenkomst is een col lecte gehouden voor het goede doel. Maandag 28 november wordt voor de zending oud papier opgehaald. Advertentie LM. Stavenisse Drie mannen zijn vorige week d(x>r de politie, tijdens een gezamenlijke controle met de provincie, aangehou den op de slikken. Ze bevonden zich op verboden terrein, omdat de slikken behoren tot niet toegankelijk gebied in de Oosterschelde met betrekking tot de natuurbeschermingswet Natu- ra2000. Bovendien hadden de man nen er 900 kilo oesters geraapt. Een dag eerder hadden dezelfde mannen al een waarschuwing gekregen voor eenzelfde overtreding. Tegen de man nen is proces-verbaal opgemaakt. De oesters zijn teruggezet in de Ooster schelde. In de maanden december en januari controleert de provincie extra op het betreden van gesloten gebie den, het spitten van zeeaas zonder vergunning en het rapen van schelp dieren. Dit najaar heeft de provincie nieuwe borden geplaatst rondom de Oosterschelde, waarop staat waar het wel en waar niet is toegestaan het ge bied te betreden. In sommige delen van de Oosterschelde is het wel toe gestaan het gebied te betreden en te vens oesters te rapen, maximaal 10 kilo per persoon. j Sint-Maartensdijk De Hervormde gemeente Rehoboth organiseert zaterdagochtend 3 de cember een mannenontbijt in het kerkgebouw. Het thema is die och tend: op uw plaats, rust. De aanwezi gen gaan discussiëren over dit onder werp. Ook is er tijd voor een gesprek en ontmoeting. De ochtend begint om acht uur en eindigt om tien uur. Geïnteresseerden kunnen zich opge ven tot en met 27 november bij Jaap Hage. tel. 0166-603089. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. luxe-, bedrijfswagens en personenbussen. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Scherpenisse Aan de Gorishoeksedijk zijn de werkzaamheden aan de zeedijk nage noeg afgerond. Bij de dijkovergang naar het buitendijkse fietspad zijn houten paaltjes geplaatst. In het mid den van het onderhoudspad is boven op de dijk een ijzeren paal geplaatst. Het waterschap en de hulpverle ningsdiensten hebben een sleutel om de paal weg te halen. De paaltjes moeten voorkomen dat auto's het on derhoudspad naar het strandje inrij den. Bij de trailerhelling bij de Zee ster is een nieuwe slagboom ge plaatst. Ook bij de ingang van het parkeerterrein daar tegenover is een nieuwe slagboom gezet. Poortvliet Sint Nicolaas komt zaterdag om twee uur te paard aan bij autobedrijf De Jonge aan de Stoofstraat. Vanaf daar volgt een tocht naar 't Ouwe Raed'uus. Onderweg vragen de zwarte pieten aan de kinderen opzoek te gaan naar de vlag. Die is spoor loos. In het dorpshuis maken de pie ten er een feestje van. Kinderen die op school of op de peuterspeelzaal een vlaggetje hebben gekregen moe ten dat zeker meenemen. Voor het mooiste vlaggetje heeft Sinterklaas een prijs. Om half vijf vertrekt de goedheiligman naar de Poorthove om de oudere inwoners de hand te schudden. De Ontmoetingskerk organiseert zondag een jeugddienst. De dienst, geleid door ds. Peter Broere, gaat over stilstaan bij lichtpuntjes in je le ven. Gospelkoor Polyhymnia, onder leiding van Maarten van der Kooij, zorgt die ochtend voor de muzikale begeleiding. De dienst begint om tien uur aan het Zuidplantsoen 3. De gemeente verleent definitief een milieuvergunning voor de bouw van een varkensstal aan de Bitterhoekse weg. Van de vijftien zienswijzen op het plan zijn er drie te laat ingediend en daarom niet ontvankelijk ver klaard. De overige twaalf zijn door het gemeentebestuur ongegrond ver klaard. Ze hadden betrekking op de bouw van de megastal. dierenwel zijn. stankoverlast, volksgezondheid, planologische aspecten, de toegeken de ammoniakemissiefactor en gead viseerde geuremissiefactoren, het mi lieueffectrapport en de grondwater kwaliteit. Maar de zienswijzen geven het gemeentebestuur geen aanleiding om de vergunning aan te passen, om dat alle aspecten (zoals ammoniak, fïjnstof en geur) binnen de wettelijke normen blijven. De Hersteld Hervormde kerk houdt zaterdag van elf tot twaalf uur bij de familie Heijboer aan de Paasdijkweg 16 een inzameling van bruikbare spullen. Deze worden verkocht tij dens de rommelmarkt. De opbrengst is bestemd voor de kerk. Bij werkzaamheden in het nieuwe gedeelte van woonboulevard Poort vliet is dinsdagochtend omstreeks kwart voor negen het brandalarm af gegaan. De brandweer kreeg de mel ding van de sprinkler installatie. Dat is een brandblusinstallatie die een brand signaleert en blust. De installa tie maakt gebruik van sproeikoppen, vaak gemonteerd in het plafond. Door een nog onbekende oorzaak is het systeem afgegaan. „Het gaat om een loze melding", zegt brandweer commandant Koos de Feijter. „Daar voor hebben we een rode kaart afge geven." Komt een dergelijke melding vijf keer in twaalf maanden voor, dan presenteert de brandweer de reke ning. De woonboulevard onderzoekt de oorzaak en rapporteert deze aan de brandweer. Sint-Philipsland Twee ondernemers uit de Voorstraat organiseren vrijdag 16 december een winterfair. De aangeboden waren lo pen uiteen van verse prcxJucten tot meubels. In totaal zijn er negentien kramen en twee tenten. In een van die tenten kunnen kinderen terecht voor een workshop vogelhuisjes ma ken. „We komen vrijwilligers tekort voor het begeleiden van de kinde ren", zegt medeorganisator Anja Neele. De fair wordt van vier uur tot negen uur gehouden in de Voorstraat. Voor een perceel aan de Langeweg in Anna Jacobapolder (buiten de be bouwde kom) is een voorontwerpbe stemmingsplan gemaakt om er drie huizen te kunnen bouwen. Dat ge beurt met toepassing van de ruimte voor-ruimte regeling, waarbij in de omgeving agrarische bebouwing ver dwijnt. Een graafmachine van Hage grondverzet uit Scherpenisse is vrijdagochtend rond half ne gen in de sloot beland. Het ongeval gebeurde op de Krokkeweg, even na de splitsing met de Kalfdamseweg. De bestuurder, die onderweg was van Scherpenisse naar Sint-Annaland, bleef naar eigen zeggen achter de stuurknup- pel haken en verloor de macht over het stuur. Hij kwam met de schrik vrij. De graafma chine liep enkele beschadigingen op. Mede werkers van waterschap Scheldestromen wa ren snel ter plaatse om de bestuurder op te vangen. Een takelbedrijf heeft graafmachine uit de sloot getakeld. Het waterschap heeft de beschadigde berm hersteld. Predikbeurten Zondag 27 november THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Meijer. 18.30 u. ds. De Wit, Bleskensgraaf. HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 u.ds. Van Wijk. 18.30 u. ds. v.d. Bas. HHRV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. v.d. Zee, Sleeuwijk. GEREF. KERK 10 u. ds. v.d. Graaf, Rhoon. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. De Boer. 18.30 u. ds. Van Benthem, Gene- muiden. GEREF. GEM. 10 u. ds. Harinck. 14.30 en 18.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. v.d. Wiel. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.30 u. ds. De Graaf, Waalwijk. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Scheurwater. 18.30 u. ds. Scheurwater. GEREF. KERK 10 u. ds. Kakes, 's Heer-Abtskerke. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Van Benthem, em„ Gene- muiden. 15.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Versluis. 18 u. kand. mr. Kornaat, Klundert. HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. ds. Diepenbroek, St.-Anna- land. 16 u. ds. Oorschot, Stellendam. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. v.d. Vlies, Rotterdam. 18 u. ds. Blom, Ridderkerk. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 u. ds. Juffer, Nieuwe Tonge. 14.30 u. ds. Joppe, Woudenberg. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. De Zeeuw. Zierikzee. 19 u. ds. De Graaf, Waalwijk. OUD GEREF. GEM. IN NED. do 24/11 19.30 u. ds. Rijken, Game ren. zo 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 1/12 19.30 u.ds. Klok, Urk. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Bakker. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. leesdienst. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Ruijgrok. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Bakker. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Molenaar. Oud-Vosse meer. 17 u. kand. Jansen, Tholen. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30. 14.30 en 18.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) 10 en 18 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Ten Kate, Bergen op Zoom. H.A. Vanaf maandag wordt een week lang de nationale oogcollecte gehouden. De opbrengst is bestemd voor onder zoek naar oorzaken en behandeling van oogaandoeningen en naar aan passingen om het leven voor blinden en slechtzienden aangenamer te ma ken. De nationale oogcollecte is een samenwerking tussen het Oogfonds en de Bartiméus Sonneheerdt stich ting, die zich beide inzetten voor blinden en slechtzienden. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u.,zaen zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vliethof8.za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u„ Poort vliet za 8.30-9 u.. tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: BIB verloskundi gen Steenbergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenlijn tel. 0113-224022 (24 u.p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. f SS Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel06-12257399. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein l.Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 14-17 u. en ma 18.45-19.45 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u., tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel0118-628743 VRIJWILLIGE THUISZORG/ STEUNPUNT MANTELZORG Jeugd- en Jongerenwerk Servicebu reau, 0166-6682(X). CHR. THUISZORG Curadomi, tel. 0166-667337. INDICATIESTELLING (CIZ) Hof van Tholen 2, Tholen, tel. 088- 7891480. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 653146 of 06-21534176; Sint- Philipsland 572342 of 572530. Vrij willige thuiszorg 0166-662264. VRIJWILLIGERS PALLIATIE- VE TERMINALE ZORG WEST BRABANT THOLEN Postbus 334, 4600 AH Bergen op Zoom, tel. 06-51498069. www.vptz- westbrabanttholen .n I HET KLAVERBLAD 1KG, 0113-249490, ma t/m vr 9.30- 12 u. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. LEGER DES HEILS Radda Barnenstraat 9, Sint-Maartens dijk, tel. 0166-610194, openingstij den: di en do 13.30-16 u. en le zater dag v.d. maand 10-12 u. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap. 06-0730 of 0166-692861. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. TELEFON. HULPDIENST tel0118-615551kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. KINDEROPVANG KOBALT Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0164-273633. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 668200. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-9009. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 24 nov. t/m vrijdag 2 dec. donderdag 24 2.02 -14.19 vrijdag 25 2.52 - 15.09 zaterdag 26 3.42 - 15.59 zondag 27 4.27 - 16.49 maandag 28 5.12 -17.37 dinsdag 29 5.59 -18.24 woensdag 30 6.42 -19.12 donderdag 1 7.32 - 19.59 vrijdag 2 8.17 -20.52 vr 25/11 7.11 u.NM vr2/12 10.53 u. EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771 THOLEN 25 nov Sch(X)l volleybaltoe mix», ba sisschol ieren, AVC '87, Meulvliet, 16.30 u. 25 nov Vrij will igersa vond. gemeente huis, 20 u. 25 nov Spinningmarathon. fietsen voor kankerbestrijding, Salus, 19-1 u. 25 nov P. Kattenberg: Dantes helle vaart op Tholen in beeld, avondlezing, NPB. 19.30 u. 26 nov Fancy fair. Ichthuskerk. Doel- weg7,10-17.30 u. 26 nov Inloopochtend dyslexie, i.s.m. ouderver. Balans, bibliotheek, 10-12 u. 26 nov Dorcas kledinginzameling, Regentessestr. 50,9-12 u. 1 dec Belang voetverzorging v<x)r ou deren,chr. ouderenver., NPB, 14.30 u. 5 dec Vergadering comm. ruimte, ge meentehuis, 19.30 u. 6 dec Vergadering comm. samenle ving, gemeentehuis, 19.30 u. 7 dec Bloemschikken, brasserie Du Bois. 14 en 18 JÓu. 7 dec Vergadering comm. bestuursza ken, gemeentehuis, 19.30 u. OUD-VOSSEMEER 25 en 26 nov Duivententoonstelling, de Zwaluw, Vossenkuil, vr. 20.30 u., za. 16 u. 29 nov Ledenvergadering CDA, Vos senkuil. 19.30 u. SINT-ANNALAND 26 nov Dorcas kledinginzameling, Ring 44.9-12 u. 26 nov CVA-trefpunt, De Schutse, 14.30-16.30 u. 28 nov EHBO-oefenavond, Wellevae te, 19.30 u. 2 t/m 5 dec Banketletteractie, tafelten- nisver. Smash '76. SINT-MAARTENSDIJK 25 nov Vrouwenochtend, Rehoboth- kerk.9-ll.15u. 26 nov Dorcas kledinginzameling, Wouthoekweg 5,9-11.30 u. 3 dec Mannenontbijt, Rehobothkerk, 8-10 u. POORTVLIET 26 nov Sinterklaasintocht, 't Ouwe Raed'uus, 14-16 u. 26 nov Inzameling rommelmarkt, Paasdijkweg 16,11-12 u.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 2