Noad'67 sluit aan bij de top na 2-0 zege tegen Thol. Boys Zwaar bevochten overwinning op SPS brengt Smerdiek in subtop Kapster steekt F1-pupillen WHS in het nieuw Nuttige zege brengt Vosmeer op zevende plaats :v Wim Westerhuis gaat verder met Vosmeer Leuke derby met aangename herfstzon in Poortvliet Donderdag 24 november 2011 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Van Buuren terug op aarde, Sulkers vergeten om snel te beslissen Met een lekker gevoel stapte de selectie van Noad'67 zaterdag het nachtleven van Eindhoven in. Tholense Boys geklopt (2-0), de aansluiting met de subtop ge maakt en in de eerste seizoenshelft ongeslagen in de streekduels. Onmiddellijk na het laatste fluitsignaal was dat genoeg reden om, hand in hand, richting de harde kern van de juichende supporters voor de kantine te ren nen. Paul van Buuren, de coach van Tholense Boys, keek met een glimlach toe. „We verliezen de wedstrijd in de eerste helft. Voor ons het einde van een mooie reeks. We zijn terug op aarde." II»v 1^- Leunen Droomkans Kampioen Van de Thoolse vierdeklassers blijkt Smerdiek halverwe ge het seizoen over de langste adem te beschikken. De formatie van Cees Stoutjesdijk sluit aan bij de subtop na een 1-2 zege in het streekduel bij SPS. In een leuke en positieve derby stelden de blauwzwarten na rust orde op zaken. Het koningskoppel Erik van Haaften en Andreas Vroegop boog de 1 -0 achterstand - een treffer van Jorn Elenbaas - om in een nipte overwinning. Stavenisse ver loor thuis in de laatste minuut van ZSC: 2-3. Zure nederlaag Stavenisse Marieke j Xnippern Het zondagteam van Vosmeer verstevigde zijn positie in de middenmoot met een mooie 5-3 overwinning op Vol harding. Pas na de pauze nam de formatie van de coaches Wiin Westerhuis en Tim van Mierlo afstand van de bezoekers. Van Mierlo toonde zich na afloop tevreden over zowel het resultaat als het vertoonde spel. „We lie ten van tijd tot tijd leuke aanvallen zien." Twee doelpunten Jeremy Stolwijk Wim Westerhuis is de komende anderhalf jaar officieel hoofdtrainer van de zondagafdeling van Vosmeer. Beide partijen zijn na een proefperiode tot een akkoord geko men over de samenwerking. Westerhuis zit al een aantal weken op de bank bij de zondagvijfdeklasser en heeft daar naar eigen zeggen een goed gevoel aan over gehou den. „Voetbal zit toch in je bloed." Trainer naast coach Tim van Mierlo r IM Frank den Engelsman in de tang bij Auke Bovenberg van Tholense Boys, links Freddv Simons. (Foto Fase) Derde klasse bezoekers kwamen in het eerste drijf inderdaad zeldzaam zwak uit de kleedkamer. Vrijwel vanaf de af trap mocht de geheel vrijstaande Frank den Engelsman van dichtbij aanleggen. De paal voorkwam het vroege doelpunt. In de derde minuut was er ook nog een goede mogelijk heid voor de plots in de voorste lijn opgedoken Rob den Engelsman. In de 10e minuut was het wel raak, na een mooie pass van Wesley Kievit uit het achterveld die door de naast elkaar opererende Thoolse centrum verdedigers volledig werd gemist. Stephan van der Peet kreeg daar door vrije doorgang en schoot krachtig de 1-0 binnen. Hoewel Laurens Bovenberg en Niels Hop mans wat speldenprikken uitdeel den, was Noad tot aan de pauze ver uit de meest gevaarlijke ploeg. Na een foutje van Arjan van Dijke leek Martijn Reijngoudt de marge uit te breiden, met ook nog zijn volledig vrijstaande medespeler Lars Steijn in de rug. Reijngoudt schoot derma te zwak in dat Van Dijke op de doel lijn zijn misser wist te herstellen. Op slag van rust creëerde Van der Peet vanaf de rechtervleugel zelf de kans, om het leer na een rommelige situatie achter doelman Marius Bal te werken. Vanwege buitenspel in de tweede termijn werd de treffer geannuleerd. In de extra tijd waren de bezoekers voor het eerstgeyaar- lijk. met verdediger Freddy Simons die uit een hoekschop sterk inkopte. Op de lijn assisteerde Kievit zijn ge slagen goalie Corné de Frel. Noad- trainer Johan Sulkers kon niet an ders dan tevreden zijn over de eerste helft van zijn ploeg. „We vergaten enkel de 2-0 te maken en de wed strijd snel te beslissen." Na de hervatting zag het spelbeeld er heel anders uit, hoewel Van der Peet bijna een slippertje van doel man Bal in een luchtduel afstrafte. Remi van Herk moest bij de Flu- planders geblesseerd naar de kant, met Jeroen Verwijs als een volwaar dige vervanger. Bij Tholense Boys kwam Stephan van As binnen de lij nen, als aflosser voor de ditmaal on zichtbare Mitchel Jansen. De fysiek sterke verdediger Arjan van Dijke kon zich daardoor meer met de voorste lijn gaan bemoeien. Noad had het er moeilijk mee. De thuis club moest terug en kwam met de rug tegen de muur te staan. Langs de lijn leek het aanvankelijk nog op een bedachte tactiek, om in de uit val optimaal te kunnen profiteren van de snelheid van de Fluplandse voorwaartsen. Daar was volgens Jo han Sulkers geen sprake van. „We wilden niet gaan leunen. Dat is een veel te riskante tactiek. Maar zoiets gebeurt automatisch." Rob den En gelsman wuifde ook elke bewuste keuze weg. „We hadden gewoon geen antwoord op het doorschuiven van hun voorstopper." Ondanks het offensief wisten de be zoekers nauwelijks kansen af te dwingen. Jonge aanvallers als Joey Deurloo, Laurens Bovenberg en Matthijs van Stee legden het met name in fysiek opzicht af tegen het duidelijk meer uit de kluiten gewas sen Noad. Ook waren de Tholena- ren voorin lange tijd veel te sta tisch, waardoor laatste man Auke Bovenberg in balbezit keer op keer machteloze gebaren moest maken. Uit wanhoop werd vervolgens de lange bal richting Niels Hopmans gehanteerd, de enige speler bij de ditmaal in blauwe shirts gestoken Tholenaren die zijn duels wel won. Halverwege de tweede helft kwam toch de droomkans voor de bezoe kers. Voor één keer was Matthijs van Stee aan de aandacht ontsnapt, Joey Deurloo zag het en legde keu rig voor, met een treurig kopballetje als resultaat. Omgekeerd speelde Noad het in de counters ook slordig uit. Johan Sulkers: „We willen vaak te snel en te graag naar voren. Bijna altijd levert dat balverlies op en dat kost geweldig veel kracht. Iemand als Stephan van der Peet zat op het laatst helemaal kapot." Tholense Boys speelde met Reinier de Groen en Erwin Doggen nog twee troefkaarten uit. Hans Willem Hopmans en Van Stee maakten voor hen plaats. Sulkers haalde Christiaan van Hekken en Van der Peet naar de kant. Jeroen Reijn goudt en Marinus van Dijke kwa men binnen de lijnen. Voor het spelbeeld maakte het niet veel uit, hoewel de naar de zijkant uitgewe ken Laurens Bovenberg gevaarlij ker werd. Verder dan een van rich ting veranderde inzet van Van As uit de tweede lijn kwamen de be zoekers niet. In de uitval zag Frank den Engelsman, met vier Fluplan- ders tegenover twee Thoolse verde digers, zijn medespelers over het hoofd. In de slotminuut viel de de finitieve beslissing. Het was inval ler Verwijs die de trekker overhaal de: 2-0. Van Buuren stapte voor het oog luchtig over het verlies heen. „We hebben op de helft van het sei zoen al bijna net zoveel punten als vorig jaar op het eind van de rit. Mij hoor je niet klagen. Vandaag was het lastig om openingen te vin den. Noad speelde een soort caten- accio. met heel veel mensen achter de bal. We hebben er alles aan ge daan, maar het was niet genoeg. Die slechte start heeft ons de das omgedaan." Suikers stak na afloop een tevreden overwinningsigaret op. „Met een gelijkspel schoten we vandaag niets op. We hebben met deze overwin ning weer de aansluiting naar bo ven gevonden. We blijven ons rich ten op de tweede plaats." Volgens Van Buuren is de titel in de derde klasse na het verlies van Tholense Boys vergeven. „The Gunners wordt kampioen. Vooral omdat het een ploeg is die geen derby's heeft." In de derde klasse B is Thol. Boys tweede met 22 punten uit 11 wed strijden. Noad staat op een gedeel de derde plaats met DHV en MZC, alle drie met 20 uit 11Zaterdag is er een adempauze. Op 3 december wordt de competitie hervat. Vierde klasse De toeschouwers op sportpark D'n Aekerboam kwamen volop aan hun trekken. Zowel SPS als Smerdiek speelden met open vizier, waardoor het in het herfstzonnetje een aan trekkelijke partij werd. De bezoe kers zochten het initiatief, met een hardwerkend SPS als taaie tegen stander. De eerste mogelijkheid was voor Erik van Haaften. Zijn boogbal werd door keeper Hugo Visser met de vingertoppen on schadelijk gemaakt. Bij SPS was de door Hilbert Brinkman bewaakte diepe spits Martin Quist voortdu rend dreigend. Jorn Elenbaas en Stefan Bogers dwongen samen de eerste kans voor de thuisclub af. Stefan Bogers probeerde ook nog een keer tevergeefs om doelman Alex Stoutjesdijk in de korte hoek te verrassen. Na ruim een half uur nam SPS de leiding, een treffer die werd ingeleid door een verkeerde taxatie van Hilbert Brinkman. Prompt legde Martin Quist de bal in de voeten van de goed bijgesloten Jorn Elenbaas. Met een fraaie curve eindigde diens schot in de rechter bovenhoek: 1-0. Voor Smerdiek het sein om er nog een schepje boven op te doen. Schoten van Andreas Vroegop en Stefan Lindhout gingen rakelings over. Op slag van rust was de beste mogelijkheid voor Stefan Lindhout. na een wegge wuifde overtreding op Erik van Haaften. „We hadden op dat mo ment gerust een penalty mogen krijgen", vond Smerdiek-trainer Cees Stoutjesdijk. De bezoekers kwamen sterk uit de kleedkamer. De attente Andrea Vroegop pikte een verkeerde terug speelbal op. zonder de vrijstaande Martijn Lindhout in stelling te kun nen brengen. In de 49e minuut kwam Smerdiek langszij. Doelman Visser zag er niet goed uit bij de vrije trap van Martijn Lindhout en Erik van Haaften profiteerde: 1-1. Het bleef een aantrekkelijk schouwspel, met Stefan Lindhout die Leroy Pors een goede moge lijkheid bood. Meer dan een hoek schop leverde die aanval niet op. Een kwartier voor het einde trok Smerdiek de wedstrijd naar zich toe. Andreas Vroegop ontsnapte na een pass van Stefan Lindhout en passeerde de uitgelopen Visser koelbloedig: 1-2. SPS, gestart zonder de geblesseer de Leonard Quist, richtte zich nog eenmaal op. Bij een doorbraak werd Martin Quist echter naar de zijkant gedrongen, met een schot op de paal als ultiem resultaat. SPS-coach Peter van Poortvliet vond dat er meer voor zijn ploeg in had gezeten. „We waren dichtbij een gelijkspel en volgens mij zou dat ook verdiend zijn geweest. We hebben in ieder geval een stuk be ter gespeeld dan vorige week bij ZSC. Aan onze inzet lag het van daag zeker niet. Smerdiek was net wat effectiever voor de goal. Dat maakte het verschil." Cees Stoutjesdijk was blij met de drie punten. „Het was een zwaar bevochten overwinning. We heb ben de kloof met de middenmoot groter gemaakt en houden zicht op de bovenste plaatsen." In de laatste minuut liet Stavenisse het punt door de vingers glippen. Doelman Aalt de Rijke redde nog wel bij een vrije trap van ZSC, maar in de herkansing was het raak: 2-3. Stavenisse-trainer Jaap Knop noemde het verlies zuur. „In de slotfase onderuil gaan, doet al tijd pijn. Maar de jongens verdie nen een compliment voor het ver toonde spel. Zeker als je beseft dat er vijf basisspelers niet beschik baar waren." Vanwege blessures waren Sander Smits. Jeffrey Moer land, Erik de Rijke en Quincy Moerland niet inzetbaar. Marco Klippel zit een schorsing uit. „Dan weet je dat het een beetje dokteren wordt", zei Knop. Door alle absen ties was er als rechtsback een ba sisplaats voor de uit Oud-Vosse- meer afkomstige Wilmer Kooien, een speler die het verrassend goed deed. ZSC kwam veruit het beste uit de startblokken, maar toonde zich aanvankelijk slordig voor de goal. Halverwege de eerste helft werd het 0-1vooral omdat Stave nisse niet alert reageerde bij een in gooi. Goed storen van de diepste spits Mattias Moerland bracht Per ry Potappel in balbezit. In de verre hoek prikte Potappel de 1-1 bin nen, meteen de ruststand. Na de hervatting nam Stavenisse zelfs de leiding. Youssef Smits legde het balletje keurig diep en tussen twee verdedigers knokte Mark Tak zich een weg naar het doel: 2-1. ZSC, dat vorige week SPS nog zonder genade afdroogde, was echter wel de gevaarlijkste ploeg. Goede reac ties van Aalt de Rijke stonden treffers in de weg. Bij een mislukte buitenspelval moest ook de uitblin kende keeper het antwoord schul dig blijven: 2-2. In de slotfase viel het doek. Met Kogelvangers en Smerdiek heeft Stavenisse voor de winterstop nog twee duels met teams uit de subtop voor de boeg. In de vierde klasse B staat Smer diek vijfde met 22 punten uit 11 wedstrijden. SPS is zevende met 15 uit 11, Stavenisse is van de twaalf ploegen negende met 13 uit II. WriekeOaritkt'sf Jp r'e^s Knippen WmippeivM^ipperic De F1-pupillen van voetbalvereniging WHS kregen zaterdagmorgen voor de wedstrijd een kapster op bezoek. Marieke den Engelsman stak de jeugdige voetballers in nieuwe kleding. Haar familie is nauw be trokken bij WHS. Vader Theo was niet alleen een verdienstelijke doel man, maar is - samen met Willem-Jan Ligtendag - leider van het pu- pillenteam. Bovendien speelt zoon Wout den Engelsman mee. Zijn grote zus Marieke hoefde dan ook niet zolang na te denken toen de sponsoring van de Fl-pupillen ter sprake kwam. Voorzitter Rik-Jan 1. rieke,die in de Huygensstraat een eigen kapsalon heeft, met bloemen. Het pupillenteam in de nieuwe kleding, voorste rij v.l.n.r. Jasper Gun- ter, Robin Goedegebuure, Wilbert Ligtendag, Stefan van Ast. Achter ste rij v.l.n.r. leider Willem-Jan Ligtendag, Nick Quist, Rick Haver- mans, doelman Thijmen Post, Owen Goudzwaard, Jordy Kaat, leider Theo den Engelsman, Wout den Engelsman en sponsor Marieke den Engelsman met zoontje Lars. De nieuwe kleding zat prima, want de Fl-pupillen van WHS bonden Halsteren F2 met 4-2 aan de zegekar. Vijfde klasse Het-was van meet af aan een open duel op sportpark De Vossenberg. Na ruim een kwartier nam de thuis club de leiding. Uit een voorzet van Pascal Zwegers kopte Jeremy Stol wijk de 1-0 binnen. Jeffrey Kruf kreeg een goede kans op de tweede treffer. Hij drukte echter van te grote afstand af, zodat die mogelijkheid om zeep werd geholpen. Bij een vol gende kans stond de paal een treffer van Kruf in de weg. De bezoekers uit Qvezande stootten van tijd tot tijd ook gevaarlijk door. Na een half uur werd het 1-1, een doelpunt dat werd ingeleid door balverlies op het Vosmeerse middenveld. Jeremy Stolwijk had pech bij een inzet die eindigde op de binnenkant van de paal. In het eerste kwartier na de hervatting stelde Vosmeer orde op zaken. De in de diepte gelanceerde Sylvester van Willigen schoot in de 48e minuut hoog in het dak van het doel: 2-1Even later werd een fraaie balaanname van Martijn Brooijmans gevolgd door de 3-1 van Ricky de Klerk. Uit een voorzet van Kruf for ceerde Stolwijk met een rake kopbal de beslissing: 4-1. Volharding sput terde nog even tegen, met de 4-2 als resultaat. De niet zelfzuchtige Ben jamin Suurlant bood de meegeko men Kruf de 5-2 op een presenteer blaadje aan. In de laatste minuten volgde nog een treffer van de ploeg uit Zuid-Beveland: 5-3. Van Mierlo was blij met de zege. ook al omdat voor de winterstop nog zware duels tegen Hansweertse Boys en Nieuw Borgvliet op het programma staan. „Maar ook in die wedstrijden gaan we proberen onze huid zo duur mo gelijk te verkopen/' In de vijfde klasse B staat Vosmeer van de twaalf ploegen zevende met 14 punten uit 11 wedstrijden. De in Sint-Maartensdijk woonach tige Westerhuis was lange tijd jeugdtrainer bij verschillende clubs. Bij Stavenisse werd hij en kele seizoenen geleden hoofdtrai ner. In die functie legde hij de fun damenten voor het team dat nu onder leiding staat van Jaap Knop. Vanwege persoonlijke omstandig heden was Westerhuis voorzichtig bij het zoeken naar een nieuwe uit daging. Als liefhebber stond de coach wel vaak langs de lijn bij clubs in de regio. „Dat beviel me ook prima, moet ik zeggen." Be gin dit seizoen bezocht Westerhuis ook een wedstrijd van het zater dagteam van Vosmeer, vooral om dat hij trainer Guno Pelgrim nog kent uit zijn Smerdiekse periode. Van het een kwam het ander. „Toen ben ik in gesprek geraakt met de vereniging." Westerhuis ging doordeweeks trainingen lei den en nam op zondag plaats op de bank, naast interim-coach Tim van Mierlo. Die constructie blijft wat Westerhuis ongewijzigd. „Ik doe het samen met Tim." Westerhuis voelt zich thuis bij de club. „Ik moet een klik hebben met een ver eniging. Anders doe ik het niet." Voorzitter Ad Hommel is blij met de overeenkomst. „Met het oog op de continuïteit is dit een goede zaak. We hebben een groep waar nog flink wat rek in zit. Met onze eigen mensen in de begeleiding hebben we de voorbije maanden hard geknokt. Alle waardering voor hun inzet en prestaties. Maar met een externe trainer hopen we net dat stapje vooruit te kunnen zetten." Smerdiekspeler Stefan Lindhout wordt op de huid gezeten door Jan Deij van SPS. Foto d'n Vjirtiennuh.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 17