TliOLEN GEMEENTE NIEUWS VERGADERINGEN RAADSCOMMISSIES OPENBARE BEKENDMAKINGEN Nederlof van Eben Haëzer is de 'coolste directeur' IS) O xb EVENEMENTEN KALENDER - DECEMBER 2011 Üfe-M m Bundeling van procedures wozoco 10 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 24 november 2011 GEMEENTE THOLEN WEEK47 GEMEENTENIEUWS OPENBARE BEKENDMAKINGEN gemeente Tholen lus lm AANPASSINGEN REGIOTAXI OOSTERSCHELDEREGIO MEER INFORMATIE: MELDPUNT GEMEENTE 0166-667667 WWW.THOLEN.NL Viering 400 schoenendozen Calvijn en Westerpoort Directeur Aat Nederlof van de Eben Haëzer in Tholen is gekozen tot de 'coolste directeur van Nederland'. Dat werd gisteren bekend. De uitslag werd met ge juich door de 23 kinderen in groep vijf en zes ontvan gen. Zij hadden Nederlof aangemeld bij Driestar Edu catief in Gouda. De combinatiegroep heeft een schoolreisje gewonnen. Er waren 40 directeuren geno mineerd. Spandoek Tholenderwijs GEMEEN Tl S Hof van Tholen 2 4691 DZ Tholen Telefoon: 0166 - 66 82 00 E-mail: gemeente@tholen.nl j Meldpunt: 0166 - 66 76 67 OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS Iedere werkdag geopend Van 9.00 uur tot 12.30 uur: vrije inloop van 12.30 uur tot 16.30 uur: hal van het gemeentehuis geopend, dienstverlening op afspraak Avondopenstelling burgerzaken: donderdag 18.00 20.00 uur BURGEMEESTER, WETHOUDER OF GEMEENTERAAD SPREKEN? U bent van harte welkom in het gemeentehuis. U kunt een afspraak maken via het bestuurssecretariaat: 0166 66 83 30: voor de burgemeester 0166 - 66 83 86: voor een van de wethouders Wanneer u iets met (een lid van) de gemeenteraad wilt bespreken, kunt u contact opnemen met de raadsgriffie: 0166 -66 83 50. Onderstaand kunt de ons bekende evenementen, collectes en overige verkopingen zien. Wanneer u vragen of opmerkingen heeft, kunt u contact opnemen met mevrouw M. Zegers-Vreede (0166)668372. Schriftelijke reacties kunt u zenden aan gemeente Tholen, afd. Publiekszaken, Postbus 51, 4691 AB Tholen, of per email naar MVR@ tholen.nl. De evenementenkalender over het gehele jaar kunt u vinden op de website van de gemeente Tholen. NAAM EVENEMENT Collecte Bartimeus Sonneheerdt DATUM Ma. 28 nov. t/m za. 3 dec. Lampionnenoptocht in Oud-Vossemeer Do. 1 dec. Banketletteractie tafeltennisvereniging Smash '67 Zangavond met kerst- en sfeerliederen Vri. 2 t/m ma. 5 dec. Za. 10 dec. vanaf 19.30 u. in de O.L.V. Hemelvaart Kerk te Tholen Winterfair te Sint-Maartensdijk Wo. 14 dec. van 17 - 22 u. Winterfair te Sint Philipsland Vr. 16 dec. 2012 van 16 - 21 u. Lampionnenoptocht te Tholen Za. 17 dec. van 19 - 20 u. Volkskerstzang in de Haestinge te Sint-Maartensdijk Za. 17 dec. van 19 - 22 u. Snerttocht vanuit Oud-Vossemeer Do. 29 dec. Let op inzet van verkeersregelaars!!!!!!!!!! Verkoop van oliebollen en appelflappen te Tholen en Oud-Vossemeer Za. 31 dec. Rommelpotfestival te Tholen Za. 31 dec. Heronderzoek regiotaxi Aan alle pashouders Regiotaxi binnen de gemeente Tholen is in juli en september 2011 een brief gestuurd waarin de wijzingen Regiotaxi Oos- terschelderegio zijn toegelicht. Vanaf 1 januari 2012 wordt een inkomensgrens van 150% van het so ciaal minimum gehanteerd en geldt er een maximum kilometerbudget van 2.000 km per jaar. Alle pashouders hebben het verzoek gekregen om een vragenlijst in te vullen en de relevante gegevens bij te voegen. Wie treft deze maatregel? Naar schatting 20% van de huidige gebruikers heeft een inkomen dat hoger is dan 150% van het sociaal minimum. Zij zullen dus een bedrag van 1,30 per kilometer moeten gaan betalen. Zijn er alternatieven? Van de pashouder mag verwacht worden (eigen verantwoordelijkheid) dat hij/zij zelf op zoek gaat naar alternatieven. Voorbeelden hiervan kun nen zijn: Gebruik maken van het bovenregionale vervoer Valys (hiervoor geldt geen inkomensgrens) Voor de korte afstanden rondom de woning gebruik maken van (bij zondere) fietsen, scootmobiel of een (elektrische) rolstoel. Meerijden met familieleden of kennissen en daar eventueel een ver goeding voor betalen: Carpoolen; Een reguliere taxi delen met anderen (deze kost 2,00 per kilometer, maar met meerdere personen is dit goedkoper dan de Regiotaxi) Zittend ziekenvervoer (voor vervoer van en naar het ziekenhuis) Wat als 2.000 km per jaar onvoldoende is? Als sprake is van hele bijzondere omstandigheden, kan er een uitzon dering worden gemaakt en kan er een hoger kilometerbudget worden toegekend (bijvoorbeeld als de partner in een verpleeghuis verblijft in een andere plaats). Voorlopige conclusie In de week van 28 november tot en met 2 december 2011 ontvangt elke pashouder een voorlopige conclusie op basis van de overlegde gegevens. De mogelijkheid bestaat om hierop te reageren via regiotaxi@tholen.nl Wanneer wordt de beslissing over het heronderzoek Regiotaxi verzon den? De definitieve beschikking wordt verzonden na vaststelling van de veror dening door de gemeenteraad op 15 december 2011. De planning is dat voor 31 december 2011 alle beschikkingen zijn verzonden. OP WWW.THOLEN.NL: Gladheidbestrijding Identiteitskaart kinderen 0-13 jaar duurder in 2012 Praat mee over het groen in uw buurt )3M RAADSCOMMISSIE RUIMTE De vergaderingen van de commissie Ruimte (5 december) en de commissie Bestuursza ken (7 december) beginnen om 19.00 uur. De commissie Ruimte vergadert op maan dag 5 december om 19.00 uur in de raads zaal van het gemeentehuis in Tholen. Op de voorlopige agenda staan onder meer de vol gende punten: Schriftelijke vragen voor het college van burgemeester en wethouders Antwoord college op schriftelijke vraag 11.33626 fractie SP over uitspraken Raad van State Informatief Stand van zaken Project Aanpak geurhin- der intensieve varkenshouderijen Door burgemeester en wethouders voorbe reide stukken Voorstel om een bestemmingsplanproce dure te starten ten behoeve van de gekop pelde ruimte voor-ruimte regeling voor de percelen Nieuwlandse Kruisweg 1 te Tho len en de Turkseweg 2 te Tholen Voorstel tot vaststelling van de woning marktverkenning: Koers bepalen in onze kere tijden Besluit over havengebied Sint-Annaland, dekking tekort grondexploitatie en raam overeenkomst GEM Havengebied Voorstel tot herziene vaststelling van de grondexploitatieberekening voor het be drijventerrein Welgelegen II te Tholen Voorstel om in te stemmen met de finan ciële evaluatie van het GRP 2009-2013 Voorstel tot vaststelling van de evaluatie startersregeling Tholen 2008-2011 en bij storting van 160.000 voor 2012 Voorstel tot het ongewijzigd vaststellen van bestemmingsplan Stenen Kruis en geen exploitatieplan voor het bestem mingsplan vast te stellen Voorstel tot toepassing van de gemeente lijke coördinatieregeling ten behoeve van het realiseren van een woonzorgcomplex aan de Laban Deurloostraat te Scherpe- nisse RAADSCOMMISSIE SAMENLEVING De commissie Samenleving vergadert op dinsdag 6 december om 19.30 uur in de raadszaal van het gemeentehuis in Tholen. Op de voorlopige agenda staan onder meer de volgende punten: Schriftelijke vragen voor het college van burgemeester en wethouders Antwoord college B&W op schriftelijke vraag 11.41649 fractie SP over mogelijk speeltuintje Bosstraat Tholen Door burgemeester en wethouders voorbe reide stukken Voorstel tot vaststelling van de Verorde ning voorzieningen maatschappelijke on dersteuning gemeente Tholen 2011 Voorstel om geen opmerkingen te maken over de 2e begrotingswijziging 2011 van GGD Zeeland Voorstel over de programmabegroting van de GGD voor 2012 Voorstel tot vaststelling van de tarieven- verordening voor het gebruik van de ge meentelijke zwembaden voor het jaar 2012 Voorstel tot vaststelling van de tarieven- verordening gemeentelijke accommoda ties gemeente Tholen voor het jaar 2012 Voorstel tot het nemen van een besluit over de toekomst van het werkplein Tho len per 1 januari 2012 RAADSCOMMISSIE BESTUURSZAKEN De commissie Bestuurszaken vergadert op woensdag 7 december om 19.00 uur in de raadszaal van het gemeentehuis in Tholen. Op de voorlopige agenda staan onder meer de volgende punten: Ingekomen stukken en mededelingen Brief Deloitte Accountants d.d. 20/10/11 over speerpunten interim-controle 2011 Informatief Stand van zaken strategische agenda West-Brabant Door burgemeester en wethouders voorbe reide stukken Bespreken onderzoeksnotitie zwembaden Bespreken VZG-richtlijn en begroting Sa menwerkingsverband Welzijnszorg Oos- terschelderegio Voorstel om de conclusies en de door het college overgenomen aanbevelingen die voortvloeien uit het onderzoek naar de uitspraken van de Raad van State voor kennisgeving aan te nemen Voorstel over Floriade 2022 Voorstel tot vaststellen van de "Verorde ning commissie bezwaarschriften 2012" Voorstel om de evaluatie van de toekomstvi sie Bestemming Tholen 2025 vast te stellen Voorstel om in te stemmen met de ont- werp-5e begrotingswijziging 2011 van de Veiligheidsregio Zeeland Voorstel over voorbereidingstraject twee de kerncentrale Delta N.V. Voorstel tot vaststelling van de slotwijzi- ging begroting 2011 Voorstel over aanpassing van de belas tingtarieven per 1 januari 2012 Voorstel tot aanpassing van een aantal ge meentelijke heffingen per 1 januari 2012 en vaststelling van nieuwe belastingveror deningen Voorstel om in te stemmen met de begro ting voor het jaar 2012 inclusief le wijzi ging) en de meerjarenraming 2013-2015 van SaBeWa Voorstel over aanpassing gemeentelijke verordeningen, Lex Silencio Positivo Voorstel om (1) het controleprotocol 2011 vast te stellen en (2) het normenkader 2011 voor kennisgeving aan te nemen Spreekrecht voor inwoners De commissievergaderingen zijn openbaar. U kunt als inwoner gebruik maken van twee vormen van spreekrecht. Aan het begin van de commissievergaderingen kunt u in maxi maal 5 minuten zaken onder de aandacht te brengen van de commissieleden die niet op de agenda staan. Dit noemen we het alge mene spreekrecht bij commissievergadering gen. Wanneer u hiervan gebruik wilt maken, kunt u zich aan het begin van de vergadering aanmelden bij de raadsgriffie. Daarnaast is er het spreekrecht per agendapunt. Per agen dapunt is er discussie mogelijk met de com-' missieleden. Als u gebruik wilt maken van dit spreekrecht, moet u dit tenminste 24 uur voor de vergadering melden bij het griffies* cretariaat, telefoon: 0166-668 350. b toll Inzage agenda's De (voorlopige) agenda's met bijbehorende voorstellen liggen voor iedereen van maandag tot en met vrijdag tijdens de openingsuren van het gemeentehuis ter inzage in de publieke lees- ruimte. De agenda vindt u ook op www.tholen. nl (via de knop Bestuur en Organisatie, Verga derkalender). U kunt op dezelfde plaats op de website later de audionotulen (in MP3-formaat) van deze vergaderingen beluisteren. Indien u niet de beschikking heeft over een computer of een internetverbinding, maar toch graag de no tulen wilt beluisteren, kunt u contact opnemen met de griffie, telefoon: 0166-668 350. WET ALGEMENE BEPALINGEN OMGEVINGSRECHT WABO Ingekomen aanvragen omgevingsvergunning Burgemeester en wethouders van de ge meente Tholen maken bekend dat zij de vol gende aanvragen voor een omgevingsvergun ning hebben ontvangen: Poortvliet Hogeweg 15a: het verwijderen van asbestdakbedekking (ontvangen op 15 november 2011) Sint Philipsland - Emmastraat 16: het plaatsen van een erfafscheiding (ontvan gen op 16 november 2011) Sint Philipsland - Langeweg 14: het plaat sen van een dakkapel in het voor- en achter dakvlak (ontvangen op 17 november 2011) Stavenisse - Prinses Beatrixstraat 3: het plaatsen van een erfafscheiding (ontvan gen op 15 november 2011) De ingediende aanvragen liggen niet ter in zage en hiertegen kan nog geen bezwaar ge maakt worden. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert iedere maandag in de even weken vanaf 9:30 uur in het gemeentehuis van Tholen. De agenda ligt op de donderdag en vrijdag voorafgaand aan de vergadering ter inzage in de publieke lees- ruimte van het gemeentehuis. De behande ling van de aanvragen omgevingsvergunning is openbaar. De behandeling van de voorover legplannen is niet openbaar. Ontwerpbeschikking omgevingsvergunning Burgemeester en wethouders van de ge meente Tholen maken bekend dat zij voor nemens zijn een omgevingsvergunning te verlenen voor: Sint-Maartensdijk - Markt 48: het vervan gen van enkelglas door monumentenglas. De aanvraag, de ontwerpbeschikking en de bijbehorende stukken liggen vanaf 25 no vember 2011 tot en met 5 januari 2012 ter inzage in de leesruimte van de centrale hal van het gemeentehuis te Tholen. Zie voor adres en openingstijden het colofon. Tijdens de periode van ter inzage legging kunnen schriftelijk zienswijzen worden in gebracht. Een schriftelijke zienswijze kunt u richten aan het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Tholen, Post bus 51, 4690 AB Tholen. In deze periode kunnen ook zienswijzen mondeling worden ingebracht. Hiervoor kan contact worden opgenomen met afdeling Vergunningen en Handhaving, telefoonnummer 0166-668260. Van een mondelinge zienswijze zal een ver slag worden opgesteld. Wij maken u erop attent dat slechts beroep tegen de uiteindelijke beschikking kan wor den ingediend als ook een zienswijze is in gebracht tegen de ontwerpbeschikking en men belanghebbende is. De ingebrachte zienswijzen worden mede ter inzage gelegd. Beschikkingen omgevingsvergunningen Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders van de ge meente Tholen maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunningen hebben verleend: Oud-Vossemeer - Voorstraat 3: het ver bouwen en vergroten van een woning (ver zonden op 17 november 2011) Oud-Vossemeer - Patrijzenweg 22: het ver bouwen van een woning (verzonden op 15 november 2011) Oud-Vossemeer - Coentjesweg 18: het plaatsen van een dakkapel op het zij dak- vlak en het wijzigen van de voorgevel van de woning (verzonden op 10 november 2011) Sint-Annaland - Spuistraat 1, Havenplein 22 24, Havenweg 5: het slopen van di verse gebouwen (verzonden op 10 novem ber 2011) Tholen - Secretaris Labanstraat 11: het vergroten van een garage (verzonden op 15 november 2011) Tholen - Mossellaan 2: het plaatsen van een uitbouw tegen de zijgevel van de wo ning (verzonden op 15 november 2011) Tholen - Deltaweg 1: het renoveren van een gedeelte van een dak (verzonden op 15 november 2011) Belanghebbenden kunnen op grond van de Algemene wet bestuursrecht binnen 6 we ken na de dag waarop de beschikking is ver zonden aan de aanvrager bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet uw naam en adres bevatten, duidelijk maken tegen welk be sluit u bezwaar maakt en gemotiveerd, ge dateerd en ondertekend zijn. Het bezwaar schrift moet worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Tholen, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Indien u een beschikking wilt inzien, kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, telefoonnum mer 0166-668260. Degene die tegen een beschikking bezwaar heeft gemaakt, kan tevens een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorzie ning (schorsing). Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet gericht worden aan de Voorzieningenrechter van de Rechtbank Middelburg, sector Bestuurs- recht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. VERVOLG VAN SCALDIS De kinderen brengen lof aan Nederlof. IlilllUII'-IUllllllllHIIHil i i.'t '.'•miuiiiini'niiiiii r.i'Uiiitiritiiiiimmwi irnhj-iiiiutuitiuiiimiit 1 niiililii.niniiii J i lu'itliriU'iiitUtI 7" /ni'titiiiihnim in/iiniffimiKii Daar waren ook ondernemers, wa tersector. recreatiesector en Staat- bosbeheer bij betrokken. Besloten is dat er aan de zuidkant van het eiland een infopunt kan komen dat aansluit bij de plannen van recreatieondeme- mer Jeroen Knols van Vakantiepark de Pluimpot die onder meer de Zeester wil vernieuwen. Er is 25.000 euro voor beschikbaar. Naast slecht nieuws is er ook goed nieuws. Het nationaal park viert vol gend jaar het 10-jarig bestaan. Het is de bedoeling dat in 2012 aan de be trokkenheid van de omwonenden een extra stimulans wordt gegeven. Omwonenden moeten op die manier 'aan de ene kant meer van de zee arm gaan genieten en aan de andere kant bereid zijn te knokken voor het behoud van bijzondere waarden als die in het geding zijn.' De dag wordt samen met de gemeente Tholen ge houden. Voor de bewonersdag is 10.000 euro uitgetrokken. Er is ech ter extra geld beschikbaar, namelijk ongeveer 22.000 euro, dat over is uit 2009. Dat zal voor de activiteiten worden gebruikt, maar ook voor drukwerk en het beter bekend ma ken van het nationaal park. Voor de activiteiten en evenementen is al 8(XK) euro gereserveerd (strandjut ten. snorkelen, schatzoeken, kajak- tochten en natuurlezingen). De gemeente gaat de procedures bun delen rond de bouw van het woon zorgcentrum (wozoco) aan de Laban Deurloostraat in Scherpenisse. Het project heeft door eerdere bezwaren procedures van omwonenden al de nodige vertraging opgelopen. Nu wil het gemeentebestuur de gemeentelij ke coördinatieregeling toepassen, in dien de gemeenteraad daarmee in stemt. Het houdt in dat - in dit geval - de procedures voor bestemmings plan. omgevingsvergunning en be sluit hogere grenswaarden worden gestroomlijnd. Bekendmakingen, in spraak, hoorzittingen en beroepspro cedures worden gebundeld. Er loopt straks slechts één beroepstermijn bij de Raad van State. De Raad moet vervolgens binnen zes maanden na het indienen van een verweerschrift beslissen, dit is normaal een jaar. De coördinatieregeling levert tijdwinst op en bezwaarmakers kunnen met één beroepschrift volstaan. Daardcx>r is er sneller duidelijkheid over de haalbaarheid van het project. Het is voor het eerst dat Tholen de gemeen telijke coördinatieregeling, die al ruim vijf jaar bestaat, gebruikt. Sinds de invoering in 2008 hebben 28 inwoners gebruik gemaakt van de startersregeling. Met een gunstige lening kochten ze een huis in de ge meente Tholen. Alleen uit Oud-Vossemeer maakte niemand gebruik van de regeling, die de gemeente ook volgend jaar voortzet. Kinderen die in moeilijke omstan digheden leven in Afrika en Oost- Europa ontvangen binnenkort een schoenendoos gevuld met school spullen, toiletartikelen en speel goed. De leerlingen van Wester poort en het Calvijn college, de twee middelbare scholen in Tholen, hebben in een gezamenlijk project 400 schoenendozen voor dat doel ingezameld. De actie was bedoeld voor de leerlingen van de eerste klas, maar de andere leerjaren mochten op eigen initiatief ook een schoenendoos vullen. De scholen noemen de actie een groot succes en het enthousiasme van de leerlingen hartverwarmend. De leerlingen heb ben veel dozen versierd met inpak- papier, verf en andere attributen. De 400 dozen worden binnenkort ver-, zonden naar hun bestemming. De actie wordt in de toekomst mogelijk voortgezet. Groep 5 en 6 wint schoolreisje van Driestar Educatief Driestar Educatief is een praktijkge richt kenniscentrum voor christelijk onderwijs. Sinds 2009 schrijven ze een wedstrijd uit voor de basisscho len. Wat is de leukste klas van Ne derland. bijvoorbeeld. Dit jaar kon den de kinderen hun leukste directeur opgeven. Dat gebeurde in september door de klas van juf frouw Arinda Lindhout. ..We wer den door een moeder gebeld die van haar kinderen had gehoord dat de directeur zo leuk is. Het is ook het laatste schooljaar voor hem. We hebben een filmpje gemaakt." De kinderen mochten vertellen wat ze zo leuk aan de directeur vonden. De één vond dat hij een leuke bril had, de ander dat hij veel grapjes maak te. Alle opmerkingen werden verza meld en opgelezen achter een ver grote foto van Nederlof. De kinderen verrasten de directeur thuis toen ze hem een medaille brachtenDe moeder van Loïs Hend- rikx was er met een trailer met twee versierde pony's voor naar het par keerterrein in Meulvliet gekomen. Vanaf daar zijn de kinderen naar de meester thuis gelopen. Ze namen en spandoek mee en zongen hem toe. Het filmpje mocht maar vijf minuten duren. Een jury berxrrdeelde de in zendingen en wees de Eben Haëzer aan als winnaar. Belangrijk bij de be oordeling was de bijdrage die de kin deren zelf leverden.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 10