Vossemeerder Izaak Potappel kampioen met goudgele kanarie Goedheiligman zet voet aan wal in haven van Sint Philipsland Hf 'Aanleggen maar ook begeleiden van mensen die het zelf doen' Praten met buren, ton voor wozoco verlengd Diskjockeys laten draaitechniek zien in wedstrijd Sint-Annaland Najaarszon zorgt voor hoge opkomst intocht sinterklaas DÉ SPECIALIST IN ZONNEENERGIE Donderdag 17 november 2011 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 9 Bouw kan over zes maanden starten Stad lander werkt mee aan project poppodium GGD, Kobalt en SPT openen deuren 561 vogels tijdens jaarlijkse vogeltentoonstelling in Oud-Vossemeer Droom Puur hobby Geelflankparkiet Prijzen Kampioenen Bedrijfsbureau sO/Eleos ATC Scheldestromen WEER AAN DE SLAG?! Energy Systems Beangstigend Henk van Dijke (39) uit Sint-Maartensdijk terug in het installatiewerk „Particulieren die een huis kopen om op te knappen en volgens de regels ver warming, gas, water, sani tair en elektra willen aan leggen kunnen bij mij terecht." Dat zegt Henk van Dijke uit Sint-Maar tensdijk. Hij is sinds febru ari een eigen bedrijf be gonnen: Installmate. Uit het Engels vertaald: een partner bij het installeren. Nog deze maand gaat de gemeente praten met de huren van het toe komstig woonservicecentrum in Scherpenisse, de familie Aarnoudse en de familie Beens. Dat zei wethouder Kees van Dis donderdagavond in de gemeenteraad op een vraag van Bram van de Sande (CU). Deze wilde weten of er al contact was geweest om over een mogelijke oplossing te praten en of de bevol king op de h<K)gte wordt gebracht van de stand van zaken. Beiden zul len nog dit jaar gebeuren, met de bezwaarmakers wordt in november gesproken. De gemeente kan nog tot 1 maart 2012 blijven rekenen op 100.000 euro welzijnssubsidie van de pro vincie. Dat blijkt uit het antwoord van gedeputeerde staten op het ver zoek van b. en w. om verlenging van de reservering van de ton voor het multifunctioneel servicecentrum Scherpenisse. B. en w. besloten om de zogenoemde gemeentelijke coör dinatieregeling van toepassing te verklaren. Dat komt er op neer dat de proceduretijd enorm wordt ver kort. Dat betekent dat, als geen be zwaren worden ingediend, de bouw over zes maanden (vanaf het mo ment dat de gemeente er op 31 au gustus dit jaar om verzocht) kan starten. Mochten er wel bezwaren komen, dan is dit twaalf maanden. Tegen dit besluit kan ook schrifte lijk bezwaar worden aangetekend. De Wellevaete in Sint-Annaland is in januari het podium voor de der de voorronde van de wedstrijd Beat the dj. In zes voorrondes en een finale kunnen jury en puhliek kiezen wie zij de beste dj vinden. Aan de verkiezing doen in totaal 30 diskjockeys uit de regio mee en elke voorronde komen er vijf aan bod. Elke dj krijgt daarin 20 minuten de tijd om zijn draaitechnieken te tonen en om te laten zien of en hoe hij het puhliek betrekt in zijn optreden. De eerste ronde is op vrijdag 26 no vember in wijkcentrum 't Trefpunt in Halsteren. Uit elke voorronde wordt door de jury een winnaar ge kozen die rechtstreeks doorgaat naar de finale op 3 maart 2012 in Gebouw T aan het Wilhelminaveld in Bergen op Zoom. Ook is er een finaleplek voor een dj die door het publiek als beste wordt bestempeld. Op elke locatie begint de eerste dj om negen uur 's avonds met draai en. Dj's uit de regio, waaronder Tholen, hebben zich kunnen inschrijven voor de wedstrijd die georganiseerd wordt door poppodium Gebouw T in samenwerking met danceorgani- sator 2K music en woningcoöpera tie Stadlanden Beat the dj is bedacht om jonge talenten tussen de 16 en 25 jaar oud een kans te geven hun muziek aan een groter publiek te la ten horen. Het feit dat de wedstrijd zich specifiek op jong talent uit West-Brabant en Tholen richt, is voor Stadlander reden om mee te werken aan dit project. Volgens Ge- bouw-T draagt dit project ertoe bij dat het werkgebied van Stadlander aantrekkelijk blijft voor de jeugd. In verband met de toekomstige krim- pontwikkeling vindt Stadlander het belangrijk de jeugd in dit gebied te behouden. Meer info via beat- thedj.wordpress.com. Het gebouw aan de noordzijde van de Zoekweg in Tholen, waarin de Stichting Peuterspeelzalen Tholen, buitenschoolse opvang van Kobalt en het consultatiebureau en de schoolartsendienst van de GGD Zee land gehuisvest zijn, wordt woens dagmiddag om half drie officieel ge opend. Daarna is het tot vijf uur open huis met allerlei activiteiten voor kinderen, zoals een springkussen, spelletjes en een dansuitvoering. Ook kunnen kinderen hun eigen knuffel of pop meenemenOuders en belangstellenden kunnen het gebouw bezichtigen en kennismaken met de mensen die er werken. De Stichting Peuterspeelzalen Tholen heeft in het gebouw twee peuterspeelzalen, na melijk een openbare. De Fabeltuin, en een christelijke, opgezet op initia tief van de Eben Haëzerschool in Tholen. Laatstgenoemde had nog geen naam, maar inmiddels is er een tje bedacht, die schooldirecteur Aat Nederlof woensdag onthult. Kobalt kinderopvang heeft aan de Zoekweg een nieuwe locatie voor buiten schoolse opvang, en heeft die De Villa genoemd. Na veertig jaar strijden in vogeltentoonstellingen zet Izaak Potappel uit Oud-Vossemeer overwinning na overwinning op zijn naam. Zo ook za terdag op de jaarlijkse bijzondere vogeltentoonstelling van De Vogel vrienden in de Vossenkuil. Daar ontving hij uit handen van voorzitter Nelis Klippel de wisselbeker voor zijn kampioensvogel. Dit jaar was dat een goudgele kanarie. Patrick Jansen (13) uit Sint-Annaland werd eveneens eerste, maar dan in de jeugdklasse. Gekwetter en getjilp voerden de bo ventoon in het dorpshuis. Liefheb bers van kanaries, parkieten en tro pische vogels keken hun ogen uit. Dit jaar brachten 52 inschrijvers 561 vogels bij elkaar. Het record aantal van 609 vogels (2010) werd niet overschreden. „Kwaliteit is wat telt tijdens de vogeltentoonstelling", zegt voorzitter Klippel. En kwaliteit was er. De concurrentie was groot en de onderlinge verschillen klein. Veel vogels scoorden negentig pun ten of meer. Izaak Potappel ging net als vorig jaar met de overwinning aan de haal. „Hier heb ik altijd van ge droomd", zei hij. „Na veertig jaar kweken zijn mijn kanaries eindelijk perfect." Dit voorjaar werd hij voor het eerst Nederlands kampioen in de categorie kanaries geel intensief. Potappel schrijft zijn succes toe aan meer tijd en beter voer. „Goede voeding is erg belangrijk voor de kleurkwaliteit van de vogels. Daar letten de keurmeesters op. Geel moet ook echt geel zijn. Iedere kwe ker heeft zo zijn eigen 'geheime' re cept." Prijsgeven doet Potappel zijn geheime formule niet. Ach, je pro beert eens wat uit", luidt zijn ant woord. De jury let bij de vogels op verschillende onderdelen. Potappel laat de keurlijst voor kanaries zien. „Het gaat niet alleen om de intensi teit van de kleur, maar ook om de houding, de stand, kromming en kleur van de snavel en de kwaliteit van de bevedering", zegt hij. En dat klopt bij de kanariepieten van Izaak allemaal. Hij scoort met vier van de vijf kanaries 92 punten. De Oud-Vossemeerse vogelvriend kweekt en traint zijn vogels zelf. Al leen kanaries. Geen andere soorten. „Thuis heb ik ongeveer honderd vo gels. Daarvan zijn er vijfenzestig voor de kweek. Er zijn mensen die wel driehonderd vogels hebben. Dan heb je uiteraard meer keuze voor een wedstrijd, maar voor mij is het puur hobby." Bij kweken alleen blijft het niet. Potappel traint ook intensief met zijn kanariepieten. Heel de dag heeft hij muziek aan. „Ze moeten wennen aan omgevingsgeluiden, zo dat ze tijdens een vogeltentoonstel ling rustig blijven. Want aan vogels die bij het minste of geringste van hun stokje vallen, heb je niets." De jury Iet naast de kleuren ook op hou ding. Ook daar heeft de Vossemeer der zo zijn trucjes voor. „Een mag netische plaat tegen het kooitje zorgt er voor dat ze met hun nek omhoog komen. Dat verbetert de houding." Hoewel het hobby is, verkoopt Po tappel af en toe enkele gevleugelde vrienden. „Ik vraag zo rond de vijf entwintig euro per stuk. Van hande laren krijg ik regelmatig te horen dat ik veel te weinig vraag. Het zij zo. Ik hoef er mijn boterham niet mee te verdienen." Jeugdkampioen Patrick Jansen is zaterdagmiddag niet aanwezig. De dertienjarige Setallander kweekt onder andere kanaries met een ha- gedissenpatroon op de rug, de zo genaamde lizards. Toch waren het niet deze parkieten waarmee Jansen naar de tentoonstelling kwam. Re den daarvan was dat de kat zich had vergrepen aan de vogels. Desalniet temin boekte de tiener succes met zijn geelflank parkieten. Daarmee werd hij algemeen jeugdkampioen. Jansen liet vijf jeugdleden achter zich. Niet alleen Jansen en Potappel vie len in de prijzen. Wie de grote zaal van dorpshuis De Vossenkuil bin nenwandelde, werd onmiddellijk geconfronteerd met de prijzentafel Prijzen voor de beste kleur- en pos tuurkanaries, voor de kromsnaveli- gen en de tropische vogels. Medail les, bekers en mandjes levensmid delen. Het stond er vol mee. Bij de tropen was het Van de Linden uit Hoogerheide die een nipte overwin ning haalde. Ook bij de kromsna vels zat het klassement dicht bij el kaar. Toch wist Piet Westdijk uit Ouddorp met één punt verschil te winnen van Setallander Jan Wal- hout. Desalniettemin scoorde Wal- hout hoog. Hij mag daarvoor on der andere zijn Indische parkiet uit kooinummer 492 dankbaar zijn. Daarmee behaalde hij 93 punten. Het hoogst mogelijke aantal. Dat zelfde deed hij met de blauwvoor- hoofd amazonepapegaaiOok bij de kanaries, waar Potappel won, was het verschil tussen de nummers één en drie slechts twee punten. Vogelvereniging de Vogelvrienden bestaat in 2012 veertig jaar. Potap pel was één van de medeoprichters. „Het ledenaantal schommelt al ja ren rond de vijfenveertig", zegt hij. „We zijn ontzettend blij met jeugd leden zoals Patrick. Dat is de toe komst van onze vereniging." P.A. Baay, Tholen: geel intensief bijzonder, geel intensief stam bijzonder, geel schimmel stam kampioen, kanarie bijzonder; M. Berkey, Oud-Vossemeer: border bijzonder en onderling, rijstvogel bijzonder en onderling; B. Jeroen- se, Oud-Vossemeer: isabel mo zaïek bijzonder en onderling, agaat, mozaïek bijzonder en onderling, isabel wit, bijzonder en onderling, Jan Walhout won de wisselbeker voor de parkieten. isabel geel, bijzonder en onderling; J. Neele, Oud-Vossemeer: geel mozaïek, stam bijzonder en onder ling, geel mozaïek type II, stam bij zonder en onderling, geel mozaïek, bijzonder en onderling; J. Potap pel, Oud-Vossemeer: isabel geel, stam bijzonder en onderling, isabel geel, kampioen bijzonder en onder ling; I. Potappel, Oud-Vossemeer: isabel geel, bijzonder en onderling; P. Potappel, Oud-Vossemeer: grijs pop onderling, tropen bijzonder en onderling; L.J. Ketting, Sint-An naland: grijs man, onderling, zwartwang, bijzonder en onderling, zwartbruin bijzonder en onderling, isabel bruin, bijzonder en onderling; A. Ketting, Sint-Annaland: mas ker grijs, bijzonder en onderling; J. de Dreu, Goes: tropen, bijzonder en onderling (5x); I.M. van Daa- len, Oud-Ybssemeer: tropen, on derling en bijzonder (3x); H.M. van Daalen, Oud-Vossemeer: tropen, onderling; P. Westdijk, Ouddorp: parkiet, stam bijzonder en onder ling, parkiet bijzonder en onderling; M. Bazen, Poortvliet: parkiet bij zonder (2x); J.P. Jeroense, Sint- Annaland: parkiet bijzonder en on derling (2x); L. Hartman, Oud-Vossemeer: parkiet bijzonder en onderling; M.C. Andriesse, Sta- venisse: parkiet bijzonder (2x); Westdijk-Bakelaar, Ouddorp: parkiet bijzonder en onderling; A. Westdijk, Ouddorp: parkiet bij zonder en onderling; P. Westdijk, Ouddorp: parkiet bijzonder en on derling (2x); J.L. Versendaal, Oud-Vossemeer: parkiet bijzonder en onderling (2x); J. M. Walhout, Sint-Annaland: parkiet bijzonder en onderling; J.P. Ketting, Sint- Annaland: tropen bijzonder (3x); J. Petie, Oud-Vossemeer: tropen onderling O.K. (2x); P. Jansen. Sint-Annaland: parkiet bijzonder en onderling; B.C. Dorst, Stavenis- se: parkiet bijzonder (2x). Wissel bekers: parkieten: J. Walhout, Sint- Annaland. Tropen: l.M. van Daalen, Oud-Vossemeer. Kanaries: I. Potap pel. Jeugd: P. Jansen. Jeugdkam pioenen: Algemeen onderling: P. Jansen (parkiet). Algemeen bijzon der: M. Goud (kanarie). Patrick Jansen werd, net als vorig jaar, jeugdkampioen. Voorzitter Nelis Klippel middenmet vier winnaars van een wisselbeker, v.l.n.r. Izaak Potappel (kanaries, en algemeen kampioen), André Westdijk (derby), Izaak van Daalen (tropen) en Piet Westdijk (kromsnavels). Henk van Dijke rijdt met zijn bus naar de klanten toe. teurs. Zijn werkterrein is Zuidwest- Nederland. ,Jk reken een uur reistijd ongeveer." Van Dijke speelde al lang met het idee om voor zichzelf te gaan begin nen. Hij is 4,5 jaar uit het installatie- werk geweest, maar deed wel andere werkervaring op die hij nu goed kan gebruiken, zegt hij. Na de mts werktuigbouwkunde leer de hij verder voor installatietech niek. Ging o.a. drie jaar naar Vlis- singen voor de opleidingen be- drijfstechniek en gas- en watertech- nisch installateur. Werkte een jaar bij Installatiebedrijf Potter in Sint- Maartensdijk en negen jaar bij in stallatietechniek Lindhout in Sint- Annaland. Daarna was hij 2,5 jaar manager bedrijfsbureau bij Next ICT Solutions van oud-dorpsgenoot Martin Verburgh in Bergen op Zoom en Roosendaal. Vervolgens twee jaar consultant telecom bij Invision ICT Solutions. „Ik was de eerste 25 jaar vooral veel intern bezig, met inkoop en planning, en miste het klanten contact. Toen ik 25 maand in Span je was voor een klus om vooral data kabels te trekken in appartementen en villa's, kreeg ik heimwee naar het installatiewerk. Ik heb de praktische en theoretische kennis en kan als Zit je thuis zonder werk en vind je het moeilijk om weer aan de slag te gaan? Wij helpen je weer op weg en geven je de begeleiding die je nodig hebt. Kijk voor meer informatie op onze website of bel0113 - 34 10 95 zelfstandige heel het traject doorlo pen. Het is ook het vak waar ik het meeste verstand van heb. Het voelt echt als thuis komen, maar het ver eist wel enige investeringen." Van Dijke vindt het directe contact met de klanten belangrijk. „De per soonlijke benadering staat voorop en ik ben ook vernieuwend met het be geleiden van particulieren." Arbeidstrainingscentrum 4421 BG Kapelle Tel.: 0113-34 10 95 www.atcscheldestromen.nl Advertentie I.M. Sinterklaas schudt na aankomst vele kinderen de hand. Sint Nicolaas is weer in het land. De goedheiligman zette zaterdag voet aan wal in de haven van Sint Philipsland. Het dorp stroomde leeg om de aankomst te vieren. Een drukte van jewelste. Kinderen zaten op de schouders van hun vader of moeder in de hoop een hand te krijgen van de kindervriend uit Spanje. Ceollaweg 2 0166 - 65 43 35 I 4697 RV I Sint-Annaland i www.bcon-energysystems.nl Advertentie I.M. Aan de horizon komt een stip steeds dichter en dichterbij. Een meisje roept vanaf de schouders van haar vader: ,Jk kan 'm al zien. Daar komt ie, daar komt ie." Met rasse schreden komt de voormalige gar- nalenkotter WR92 Diana Afina dichterbij. Ondertussen stroomt het dorp leeg richting het havenplein. Ouders, opa's, oma's en kinderen. Veel kinderen. De intocht van Sin terklaas lijkt eerder op een massale uittocht. Tientallen Fluplanders ko men Sint Nicolaas begroeten. Kin deren zijn uitgedost in groene, gele en blauwe zwartepietenpakken. Een enkele is als sinterklaas verkleed. In korte tijd verandert het havenplein in een bonte mix van kleuren. Wanneer de kotter na een lange reis aanmeert, begeven de kinderen zich massaal naar de boot. De sint krijgt amper de ruimte om via de houten treeplanken voet aan wal te zetten. Eenmaal op de kade doet de goed heiligman zijn ronde. „Wie ben jij", vraagt hij aan een jongetje dat op de schouders van zijn vader zit. „Lau rens, dat is een mooie naam." Het ventje, hooguit drie jaar oud. weet niet hoe snel hij weg moet kruipen. Van dichtbij is de kindervriend toch wat beangstigend. Sint Nicolaas baant zich met enige snelheid een weg door de menigte richting de koets van Rien Reijngoudt. Onder tussen schudt hij nog enkele kinde ren de hand terwijl de pieten peper noten en snoepgoed uitdelen. Nog geen tien minuten na aankomst stapt de sint in de koets en vertrekt richting dorpshuis De Wimpel. Mu ziekvereniging Concordia zorgt tij dens de wandeling voor de muzika le begeleiding. In De Wimpel vieren de kinderen het Sinterklaasfeest met spelletjes en muziek. „De pieten hebben wel tweehonderdvijftig snoepzakken uitgedeeld", zegt Sint Nicolaas na afloop. „Geen zak bleef er over. Zoveel kinderen, dat heb ik in Sint Philipsland nog nooit mee gemaakt. Maar het was ook ontzet tend mooi weer." Het is de vlag die de lading dekt. De 39-jarige Van Dijke doet het instal latiewerk van a tot z, maar begeleidt ook particulieren die hun huis willen verbouwen. Hij Hcht zich niet op grote projecten, maar voornamelijk op de particuliere markt. De kleinere karweien. „Verbouwingen of ver vangingen. Bij de mensen thuis of bij bedrijven." Zijn onderneming kent drie onder delen waarin Van Dijke thuis is. Het installatiewerk zelf: leidingwerk, dakbedekking, ventilatie en bekabe ling. Het tweede is het begeleiden van anderen. Of zoals hij het zelf noemt coaching on the job. Dat wil zeggen dat hij het hele installatie proces begeleidt. Van ontwerp, het aanleveren van specialistisch ge reedschap tot het overnemen van moeilijke werkzaamheden. „Klus sers die zelf het installatiewerk wil len doen. kunnen niet altijd alles overzien. Met alle goede bedoelin gen kunnen ze onbewust wel eens wat doen dat niet helemaal klopt of wat beter kan. Ze hebben niet altijd de relevante kennis. Particulieren die ik op deze manier begeleid kun nen het zien als leerproces." Het derde onderdeel is hulp bij im plementatie en gebruik van teken pakketten en software die volgens Van Dijke binnen de installatietech niek onmisbaar zijn. Maar ook hier voor kan hij advies leveren. „De kennis van software pakketten heb ik in huis. Ik ben persoonlijk ook nogal geïnteresseerd in iet." De installateur werkt vanuit huis. Met zijn bus rijdt hij naar de klanten. Hij neemt zelfstandige klussen aan, maar werkt ook voor andere installa-

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 9