Harde klap met liniaal op bank bezorgde je schrik van je leven Kartonnen bekers met fruitsap duurzaam idee van Calvijn Derde supermarkt is goed voor concurrentie Playbackshow Stavenisse wordt een pay-backshow 'Zeester paradepaardje' De meest duurzame mini-onderneming van Tholen Honderden huizen te koop, en toch nieuwbouwplannen Donderdag 10 november 2011 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 3 Het kostte Ton Kleppe twee jaar om de boel bij elkaar te krijgen. Afgelopen zaterdag had hij eer van zijn werk. Ongeveer 30 klasgenoten die 51 jaar geleden samen met hem les kregen aan de Christelijke Muloschool aan het Bolwerk in Bergen op Zoom. Daaronder 11 voormalige leerlingen uit de gemeente Tholen. Overleden Arie van der Stoel kwam voor reünie Bergse Christelijke Mulo uit Canada Meester-verteller Ontslag 25 werknemers Goldewijk Steenbergen ABT vraagt naar nieuwe ijsbaan Joost van der Maas van het Calvijn college leidt de meest duurzame mini- onderneming van Tholen. Wethouder Frank Hom mel overhandigde hem daarvoor maandagmiddag een prijs in het gemeente huis. Hergebruikt materi aal vormde de basis voor het door Allplast uit Tho len vervaardigde aanden ken. Directeur Joost van der Maas wordt bij zijn mini-onderneming bijge staan door secretaresse Lydia Nouwen, penning meester Mistral van Voor st, personeelsfunctionaris Carlijne Lindhout, in- en verkoper Martijn Everaers en Anne-Linde Tiggelo- ven die de reclame voor de smoothie, verzorgt. MVO-bril Draaggolfcampagne Paradepaardje Arie van der Stoel hoort eigenlijk in dat rijtje niet thuis. Maar omdat hij jarenlang les gaf aan de Bosjes- school in Tholen en zijn vader pre dikbeurten op het eiland verzorgde, hoort hij toch een beetje bij de Thoolse familie. Van der Stoel werd destijds verliefd op een Canadese. Die liefde deed hem zijn koffers pakken om vervolgens na 15 uur vliegen in Ontario te landen en daar in het onderwijs de kost te verdie nen. Gisteren vloog hij, enthousiast terugkijkend op een prachtig ver blijf in Nederland, terug naar het werelddeel aan de Grote Oceaan. Wie eveneens ver van huis gaat, maar steeds terugkomt, is Hans Uijl. Hij komt oorspronkelijk uit Tholen. Werd geboren en is geto gen in de Hofstraat. Hij woont nu met zijn vrouw in Veldhoven. Uijl zat samen met zijn neef Jaap Uijl op de betreffende mulo. Jaap woont nu in Bergen op Zoom, maar komt oorspronkelijk uit de Scherpenisse- polder. Hans is in de periode van de reünie (hij gaf 28 jaar Engels) druk in de weer om een transport klaar te ma ken dat bestemd is voor Wit-Rus- land. In dat gebied ligt Taraski. Een gehucht in de buurt van Minsk. „Veldhoven valt onder Eindhoven. Die stad heeft een stedenband met Minsk. Daar ben ik actief in. We zijn op bezoek geweest in een tehuis voor geestelijk gehandicapte men sen", doet hij zijn droevige verhaal. „Die zijn in dat gebied van nul en generlei waarde. In een lokale krant stond een vergelijking met kapot speelgoed. Dat gooi je ook weg. Het duurde twee weken voor ik thuis weer in mijn normale doen was. Het was daar verschrikkelijk. Zes ver pleegsters voor 300 patiënten. Met een vergoeding van 1 dollar per dag. De meeste mensen waren inconti nent en moesten vier dagen doen met één pamper. We hebben matras sen gezien waar de bruine drek uit liep. Een tehuis, zeg maar, aan de onderkant van de beerput." Uijl mag dan op de Christelijk Mulo hebben gezeten, van huis uit is hij katholiek. „We zijn allemaal schep selen van God en wij proberen in Taraski het leed te verzachten. In de ogen van de machthebbers zijn het verschoppelingen. Maar voor ons als vrijwilligers zijn het de Parels van Taraski." Uijl zag de Christelijke Muloschool niet als een protestante enclave in een rooms-katholiek bolwerk. „Wel nee. Een blok verder stond de Gere formeerde Kerk. Daar was de vader van Adrie van der Stoel dominee. Die kwam ook op Tholen preken. We kregen elke dag godsdienston derwijs, maar dat gaf tussen katho lieken en protestanten nooit proble men." Voordat de reünie in congrescen trum De Raayberg in Bergen op Zoom begint, neemt organisator Ton Kleppe het woord. Hij blijkt een amusant causeur. ,Zet maar vijf minuten de tanden op elkaar, dan ben ik aan het einde van mijn ver haal", grapt hij. De voorbereidingen vergden twee jaar en zonder de vasthoudendheid van ene Neeltje had hij de boel niet voor elkaar gekregen. „En we zijn bijna compleet." Slechts twee klasgenoten ontbre ken. Daaronder een ex-klasgenoot uit Oud-Vossemeer, Hans Renes. Kleppe: „Hans heeft laten weten niet te kunnen komen. Hij is ernstig ziek." De ander is Johan van de Klooster. Volgens Kleppe is hij overleden. Ook de naam van Nelleke Koster valt. Kleppe: .Ze had maanden naar de reünie uitgekeken en ze zou haar best doen om te komen. Het is haar niet gelukt. We zullen haar een kaart sturen." Op de tafels van de deelnemers aan de reünie liggen grote enveloppen. Daarin zit het programma voor die dag en zijn de maaltijdbonnen bij gevoegd. De Raaijberg liet het ge zelschap keuze uit vijf verschillende menu's, maar vroeg wel de keus ruim van tevoren op te geven. In de omslag ook klassenfoto's. De alge mene indruk is dat sommige gepor- tretteerden nogal zijn veranderd. Vandaar dat niet iedereen gelijk zei: Hé. ben jij die en die? Na het graven in het geheugen wordt toch eerst even de kat uit de boom gekeken. Uiteindelijk worden bepaalde trek ken in het gelaat, een oogopslag of een brede lach herkend. Een aantal dames had de partner meegenomen. „Ik noem jullie toch maar bij de meisjesnaam. Die ken ik tenminste nog zei Kleppe onder meer tegen Fia Droogers (Oud-Vossemeer), Hannie Blaas (Tholen) en Jannie van Driel (Oud-Vossemeer) die nu respectievelijk in Wissenkerke, Ter- neuzen en Lochem wonen. Oude herinneringen vliegen inmid dels over de diverse tafels. En die zijn er maar genoeg. Want het mag De reünisten in Bergen op Zoom, staand v.l.n.r. Janny van Driel en Fia Droogers uit Oud-Vossemeer, Hannie Blaas en Rinus Cornelisse uit Tholen, Bart Vroegop en Wim Goedegehuure uit Sint-Annaland, Wim Krijger uit Poortvliet en Arie van der Stoel uit Canada. Zittend v.l.n.r. Johan Elenhaas en Hans Uijl uit Tholen en Jaap Uijl uit Poortvliet. dan tussen de jaren 1957 en 1961 een rustige periode zijn geweest, belhamels heb je door alle jaren heen en in elke generatie. Zo schreef Johan Elenbaas de bijna men van de leraren op het school bord. De Zeug stond er bij de naam van de schooldirecteur. En je had de Beer en de Aap. Omdat de een op een beer en de andere op een aap leek. En wie kende De Geit niet. Met diens rare manier van lachen. Of De Buldog omdat die man op die manier de klas in loerde. Tot na de schoolpauze docent Van West veer. De Zeug, het schoolbord omdraaide en daar, als ware het de tekens van de dierenriem, het com plete lerarenkorps voorbij zag ko men. De schuldigen werden nooit gepakt, maar Westveer wist volgens sommigen precies in welke richting hij de daders moest zoeken. En waagde het niet even niet op te letten. Een harde klap met een lini aal op je bank bezorgde je de schrik van je leven. Brutaal? Dat leverde als lijfstraf gegarandeerd een draai om je oren op. De school heeft plaats moeten maken voor een ap partementencomplex. Streng was het er niet, vinden de meeste reü nisten. Even verder terug in de tijd staat de basisschool in Tholen leerlingen nog goed voor de geest. De School met de Bijbel aan het Bospad. Hans Uijl weet de naam van het hoofd van de school nog. „Meneer van Bezooijen. En je had juffrouw Jan sen. Die had de eerste en de tweede klas. Een echte ouderwetse onder wijzeres. Ze kende ons dialect pre cies. Ook meneer Brusse, uit klas 3 en 4. Hij was een meester-verteller. Altijd op vrijdag, het laatste uur. Een verhaal met een vervolg dat en kele weken duurde. Ademloos lui steren op het puntje van je bank." In Taraski gaat het inmiddels wat beter. Tijdens vorige transporten zijn er bedden en matrassen ge bracht. Vrijwilligers hebben mutsen en shawls gebreid. Er zijn fitnes stoestellen gelost. Schoenen, kle ding en zelfs bloembollen gingen richting het oosten. De Tholenaar heeft met zijn mede- vrijwilligers gezorgd dat er een an dere sfeer in het dorpje heerst. „De patiënten worden beziggehouden. Er is een Nederlandse psycholoog die de mensen begeleidt." De grote enveloppe is openge maakt. Er zitten klassenfoto's in. Sommige staan op twee foto's. Die krijgen er dan ook twee. Klassenfo- tograaf Wim Oerlemans legt die za terdag alles vast en het gezelschap kan aan tafel. Die hebben hun voor keur aan Kleppe gemaild en het personeel van de Raayberg komt in actie. Bij de vestiging van bouwbedrijf Goldewijk in Steenbergen komen 25 van de 80 arbeidsplaatsen te ver vallen. Zaterdag hebben de werkne mers een brief gekregen over de maatregel. De gedwongen ontsla gen betreffen timmerlui en metse laars, maar ook kantoorpersoneel. Bij het bedrijf werken ook veel Tholenaren. Goldewijk bouwde on der meer de nieuwbouw van het woonzorgcentrum Maartenshof in Sint-Maartensdijk. Volgens finan cieel directeur A. Lijzenga van Goldewijk is de maatregel onont koombaar. „De malaise in de bouw en op de woningmarkt zijn er debet aan. Het wordt steeds moeilijker om hypotheken gefinancierd te krij gen en er is stilstand in de verkoop van bestaande woningen." Volgens Lijzenga is het besluit om perso neel te ontslaan 'zo lang mogelijk uitgesteld.' „De economische crisis begon al in 2008. Er komt een mo ment dat je de knoop moet door hakken." Volgens Lijzenga is er wel begrip voor de situatie en is de solidariteit onder het personeel heel groot. Maandag en dinsdag zijn er ge sprekken gevoerd met de werkne mers om wie het gaat. De ontslag procedure is in het eerste kwartaal van volgend jaar afgerond, ver wacht hij. Het bedrijf, met de hoofdvestiging in Doetichem, telt in totaal 300 werknemers. Naast Steenbergen is er een kleine vesti ging in Almere waar geen ontsla gen vallen. De fractie van ABT wil van het college van b. en w. weten waarom er nog niet is begonnen aan het re aliseren van een nieuwe ijsbaan in, de Joanna Mariapolder in Sint-An naland. Wethouder Kees van Dis zou hebben toegezegd dat deze winter op de nieuwe baan ge schaatst zou kunnen worden, maar de ABT-fractie heeft geconstateerd dat de werkzaamheden nog niet zijn gestart. ABT stelt er daarom een schrifte lijke vraag over. Als toelichting geeft de fractie dat de verplaatsing van de ijsbaan in de commissie bestuurszaken van 13 september 2010 is besproken. Er was unanie me steun voor, zodat het een ha merstuk werd in de raadsvergade ring van 23 september 2010. ABT vroeg toen wanneer er gestart zou worden en het antwoord van Van Dis luidde: „IJs en weder dienen de kan er in het seizoen 2011 /2012 geschaatst worden." De gemeente wil de huidige ijs baan aan de Annewas gaan gebrui ken als waterberging bij hevige regenval. De Thoolse vmbo-school werkt al lang met mini-ondernemingen, maar dit keer stond daarbij duurzaamheid centraal. Kurt Kessel van de ge meente maakte de leerlingen er sa men met Andy v.d. Velde warm voor. Het duurzaamheidsvuurtje ging inderdaad branden, zo vertelde leraar Geluk. „De leerlingen zijn an ders gaan denken." Die bewustwor ding werkte door bij het maken van de ondernemersplannen. De groep van Joost van der Maas had eerst een enquete op school gehouden om de belangstelling voor fruitsap te peilen. Er bleek veel animo te zijn om in de pauze een smoothie voor zo'n anderhalve euro te kunnen ko pen. Dat het fruit bij lokale fruitte lers en marktkooplui gekocht wordt, droeg mede bij aan de duurzaam heid. De vervoerslijnen zijn kort. De bekers waarin het sap van aardbeien^ appels, peren, enz. verkocht wordt, zijn gemaakt van gerecycled karton. Ook dat was een pluspunt bij de be oordeling. Dat de mini-onderneming ook aardbeien uit de kas wil gebrui ken in plaats van alleen van de vol- legrond, was een minpuntje. Dat werd weer gecompenseerd door een deel van de opbrengst aan een goed doel te besteden: Pink Ribbon, waarmee mensen met borstkanker worden ondersteund. Dat de fruit drank gezond is en van biologisch geteeld fruit wordt vervaardigd, wa ren eveneens pluspunten voor de ju ry- „Het ging om het totaalplaatje", vertelde juryvoorzitter Frank Hom mel, die werd bijgestaan door nota ris Aart-Jan Schot, Rini Mathijssen (Ondernemers Overleg Tholen) en Wim Heijboer (Thoolse Onderne mers Federatie). „We hebben door Wethouder Hommel reikte Joost van der Maas (links) de prijs uit voor de meest duurzame mini-onderneming. Tussen hen in Lydia Nouwen, Mistral van Voorst, Anne-Linde Tiggeloven, Carlijne Lindhout en Martijn Everaers. een mvo-bril gekeken of er sprake was van maatschappelijk verant woord ondernemen. De drie p's van people, planet en profit stonden cen traal. Behalve het dienen van mens en milieu moest het idee ook winst gevend zijn. Het eindoordeel was heel moeilijk voor de jury, maar van de drie mini-ondernemingen sprong die van Joost van der Maas er toch net bovenuit." De onderneming van Matteo Frans- sen gaat houtwerkjes uit India en In donesië verkopen, het bedrijf van Remco Pronk siliconen polsarm bandjes. De wethouder zei verrast te zijn door het enthousiasme waarmee de drie mini-ondernemingen zich in de raadzaal presenteerden. .Jullie hebben het allemaal goed verkocht. Het waren duidelijke verhalen. En dat terwijl mede-leerlingen, leraren S en bovendien nog een jury je op de vingers kijken. Raadsleden hebben het in deze zaal soms moeilijker met hun presentatie dan jullie", zo com plimenteerde hij de leerlingen. Zeventien van de 41 leerlingen uit de vierde klas van het Calvijn colle ge waren betrokken bij de drie mini- ondernemingen, maar de anderen kregen er ook het nodige van mee. Maandagmiddag in de raadzaal met een praatje over maatschappelijk verantwoord ondernemen door An dy v.d. Velde. Drie echte onderne mers vertelden ook over hun inspan ningen en resultaten op het gebied van duurzaamheid. Mark Bierens van Delta Glass uit Tholen, Martine van Houte van bouwbedrijf Van Houte uit Sint-Maartensdijk en Ma- rijn van Son van hotel Kom uit Sint- Maartensdijk. Volgens wethouder Hommel is er een draaggolfcampag- ne nodig om ervoor te zorgen dat we anders gaan denken over ons milieu. „Eigenlijk is er een heel jaar van de duurzaamheid nodig in plaats van een week." Johan van de Waerdt. docent techno logie van het Calvijn college, wijdt er twintig lesuren aan. Gedurende vijf weken worden vier uren besteed aan het aanleren van algemene vaar digheden om de duurzame mini-on derneming goed te laten functione ren. De resultaten zullen in januari tijdens de open dag van het Calvijn college te zien zijn. Leraar Geluk nam zijn petje af voor de inspannin gen van de jongens en meisjes van 15 en 16 jaar. „Met het opzetten van 4, deze mini-ondernemingen doen jul lie dingen van volwassenen", zei Geluk. Hij was ook aangenaam verrast door de presentatie van Delta Glass, bouwbedrijf Van Houte en hotel Kom. „Het brengt me op het idee om de contacten met het bedrijfsle ven te verstevigen, want onze school heeft ook stage-adressen nodig. We kunnen ook wat terugdoen, want on ze leerlingen zouden bijvoorbeeld voor de gasten van hotel Kom een puzzeltocht kunnen uitstippelen." Gisterenmorgen kregen 42 leerlin gen van Westerp«x)rt de introductie les maatschappelijk verantwixird ondernemen in het gemeentehuis met eveneens de presentaties van de drie Thoolse bedrijven. Westerpoort had echter geen mini-ondernemin gen. Stemmen van lezers 'Geen plaats voor derde super markt smalstad', lazen we donder dag in de Eendrachtbode. Ik ben het er niet mee eens. Wat Sint- Maartensdijk nodig heeft, is werk gelegenheid. Niet meer klanten voor de voedselbank. Een onderne mer die al 15 jaar bezig is, heeft toch zijn rechten verworven met een winkelboulevard. Het Thoolse college van b. en w. komt altijd met het provinciaal be leid, maar de provincie is wel de gelijk bereid om mee te denken met iedere gemeente. Zo creëer je een afschuifsysteem. Bovendien heeft het college niet alles te willen. Daar gaat een ge meenteraad nog altijd over. Maar ja, met 4 wethouders in het college en 7 politieke partijen hou je alleen maar jaknikkers over in de raad. Ik denk dat het voor de gemeente Tholen tijd wordt voor een vrou welijke burgemeester. Een soort Annemarie Jorritsma, die weet mee te denken met de Thoolse huis vrouw. Alle middenstanders in de overige woonkernen hebben nooit een gemeentehuis voor hun neus gehad en hebben het altijd prima gered. Ook met de komst van an dere detailhandelsbedrijven. Dus waarom niet in Sint-Maartensdijk? Gezonde concurrentie is nooit weg. Het is ook goed voor de Thoolse portemonnees. Ik wens de onder nemer die ijvert voor de derde su permarkt veel succes, de aanhou der wint! Corrie v.d. Horst, Sint-Maartensdijk. Stemmen van lezers Zaterdag beleefde Stavenisse zijn jaarlijkse playbackshow. En eerlijk is eerlijk, de deelnemers waren weer fantastisch. Er zijn op zo'n avond geen verliezers en ik denk dat - zelfs als er geen prijzen te verdelen zijn - er nog voldoende deelnemers zullen zijn. Meestal zijn het dezelfde mensen die ons elk jaar weer opnieuw vermaken met hun acts. De één wat beter dan de ander, maar ieder op zijn eigen manier en met hun eigen enthou siasme. Geweldig dat ook kinderen meedoen. Dat ze het maar durven voor zo'n volle zaal. Hoewel, deze keer was de zaal niet zo overvol, er bleven zelfs wat stoelen leeg en dat zijn we eigenlijk niet gewend. Ik vroeg me dan ook af. of er mensen het lef hebben gehad om bij de deur terug naar huis te gaan omdat ook zij net als ik enorm geschrok ken zijn van het entreegeld Per persoon moesten we 5 euro betalen om de zaal in te komen. Met ons gezin van 4 personen was dat dus 20 euro. Wat een bedrag en dan in deze tijd. En dan nog geen druppel gedronken, zakje chips of bitterbal genuttigd. Jammer, hier begon Stichting Actief Stavenisse (SAS) voor mij de plank mis te slaan. Ik denk dan aan de gezinnen die na de kinderplaybackshow naar huis gaan omdat hun kroost dan moe is. Die hebben dan maar een halve avond lol voor dit bedrag. Of die ouders die een slapeloze nacht te gemoet gingen omdat hun kinderen droomden van de laatste act. Niks ten nadele van de King of Pop met z'n gevolg hoor. het zag er gewel dig uit, maar ik vind dat de organi satie de ouders hier wel op konden voorbereiden en dan is het aan de mensen zelf wat ze hiermee aan moesten. Wat mij ook tegen de borst stuitte, was dat de presentato ren de tijd vol moesten praten om dat er nogal wat opgebouwd moest worden. Wederom alle lof voor de deelnemers. Ze doen hun best om het er zo goed mogelijk uit te laten zien, maar waar staat die A nu ei genlijk voor in de SAS. Ik dacht dat het Stichting Actief Stavenisse betekent, maar het was deze dag in alle opzichten een SPS dag. Stich ting Passief Stavenisse. Zou de or ganisatie zich niet net als de deel nemers wat meer kunnen voorbereiden? Denk vantevoren eens na wat er komen gaat en waar je als bestuursleden een handje kan helpen met het op- en afbouwen van het decor. Ik hoorde een van de presentatoren voorstellen om de voetballers voortaan in te zetten als bouwers. Kom op zeg, de voetbal komt de SAS toch ook niet vragen de lijnen op het veld te trekken. Ik vraag me af of we voor ons entree geld volgend jaar een mooi decor te zien krijgen of dat ons geld no dig was om de jury tegemoet te ko men? Marco Borsato met z'n num mer Rood had deze avond zeker hoge ogen gegooid! Misschien ziet de SAS in dat ze het publiek wat verschuldigd is en laat ze ons als nog weten waarom er zoveel be taald moest worden voor ons tradi- tionel avondje volksvermaak. José van der Jagt, Stavenisse. Stemmen van lezers Na de plannen om onze ouderen te rug achter de geraniums te zetten, door de taxitarieven te verhogen, nu weer de sociale werkvoorzienin gen die moeten inkrimpen van 100.(K)0 naar 30.000 banen. Dus ook onze minder valide mensen die nu nog werk hebben bij bijvoor beeld de Betho. zitten straks thuis. Moeten we ze dan niet betalen, krij gen ze straks dan geen uitkering? We moeten dus doorwerken tot 67 jaar, maar dat is niet de oplossing voor de problemen. We geven lie ver geld aan het buitenland dan voor onze eigen mensen te zorgen. Een sterke Europese munt moest er komen. Die hebben we, met als ge volg dat er geen buitenlands bedrijf meer investeert in Nederland. Dui zenden euro's kost het in Brussel. Trouwens, de europarlementariërs gaan op hun 50ste jaar met pen sioen en krijgen 9000 euro per maand. Ik hoor de oudere mensen veel praten over de dertiger jaren en dat het nu niet veel beter is dan toen. Goed zo doorgaan, zou ik zeggen. Dan zitten we zo weer aan de bonnen voor voedsel. In onze gemeente zijn we op de zelfde manier bezig. Er staan hon derden huizen te koop, maar toch maar nieuwbouw plegen en plan nen maken die enorm veel geld kosten. In Tholen grond aankopen om een sportveld te verplaatsen en dan tot de conclusie komen dat het geen haalbare kaart is. Gemeente bestuur: ga eens luisteren naar de bevolking en hoor ze niet alleen aan. I.aban Hage, Sint-Annaland. VERVOLG VAN ZEESTER Ze was er alleen nog nooit ge weest. „Ik wist niet hoe mooi het er was, tot we een keer gingen kij ken. Ik kan niet snappen dat het geen daverend succes was op zo'n waanzinnig mooie plek." Ze vindt nieuwbouw, gezien het huidige pand, hoog nodig en denkt dat niets de plannen om dat te re aliseren nog in de weg staat. „Vol gens mij kan het niet meer fout gaan. En anders zitten we gewoon aan dit gebouw vast", zegt ze la chend. Het interieur van het huidi ge pand is opgeknapt voor de te overbruggen periode. „We hebben de binnenkant een stuk gezelliger gemaakt." Jenny hoopt in het eerste weekend van december de deuren van De Zeester weer te kunnen openen. Er worden nu gesprekken gevoerd met de huidige medewerkers en straks wordt er gekeken hoeveel krachten er nodig zijn om te kun nen draaien. „We willen met onge veer zes of acht mensen gaan draaien en dan kijken wie we echt nodig hebben." Er wordt gezocht naar een nieuwe kok. „Dat hoeft geen vijf sterren kok te zijn. Als hij maar lekker Bourgondisch kan ko ken. Dat vinden de mensen hier wel belangrijk. Een lekker groot stuk vlees en verse groenten erbij. Voor Jenny is het runnen van een restaurant nieuw, maar niet com pleet vreemd, zegt ze. „Ik heb zelf wel veel gekookt en warme en kou de buffetten gemaakt. En we weten wel hoe de horeca draait. Het komt op hetzelfde neer: het personeel goed aansturen en weten wat men sen lekker vinden." Ze is niet van plan om zelf in de keuken te gaan staan, dat wil ze aan de kok overla ten. Waarom het met De Zeester niet zo lekker liep, ligt volgens Jenny aan het feit dat er geen leidinggevende was en er daarom niet voldoende sturing was voor het personeel. Jenny vindt het wel spannend om De Zeester te gaan runnen. „Ik denk dat de eerste opzet het moei lijkst is. Als het eenmaal draait, moet je uitgaan van je eigen kracht." Een officiële opening komt er voorlopig niet, ze wil daarvoor de nieuwbouw afwachten. „Het wordt een prachtig gebouw op een prach tig punt. Dat kan eigenlijk niet missen. We zijn hartstikke enthou siast en hebben er zin in. Ik wil in 2013 zeggen: pats, dit is het. Het wordt ons paradepaardje.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 3