5J1 0 Ouders helpen schoolplein vernieuwen Plaatselijk nieuws EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 10 november 2011 Keutjesmaaltijd Bijeenkomst over geldzaken Snepvangers wint ruim Koor- en samenzangavond Leukste directeur Sint komt volgende week Cursus duikers Kringloopwinkel vaker Feest der herdenking Speeltuintje Vogeltentoonstelling Jeugddienst Hommel kortste partij Herstel rioolgemaal Schuilplaats Dorpsweg Oliebollenactie Sloop havenpanden Woningen Ooststraat Concert over liefde Afscheid Bert Rauls Zeegeheim Fietspad Stoofweg Kinderen in restaurant Geslacht in eigen slagerij Poststraat woonrijp Extra krediet steiger Filmavond Intocht Sinterklaas BesteF/Bedrijfsauto's Verhuur Oliebollen Beroep Jongejan Muziekpiet Sinterklaas op school Verkoping Opbrengst Adullam Excursie Plan Tureluur Amnesty Gehandicapt kind Diabetes Agenda Zorgorganisatie SVRZ heeft dinsdag voor de cliënten van ontmoetingscen trum Het Lint een keutjesmaaltijd ge organiseerd. De maaltijd is onder be geleiding van medewerkers en mantelzorgers door de cliënten ge maakt. Dat begon 's ochtends met boodschappen doen en de tafels dek ken. Op het menu stond: uitgebakken spek. worstenballen, dikke ribben, ge kookt en gebakken buikspek, var kenspootjes en varkensstaartjes. Als bijgerecht hadden de cliënten zult en stroopvet gemaakt. Iedereen genoot naar hartenlust van de maaltijd. Op 22 november organiseert het ontmoe tingscentrum wederom een activiteit. Dan gaan de mensen onder leiding van Rina Blaas kerstkleden maken met quilttechniek. Leden van de christelijke ouderen vereniging Tholen zijn donderdag bij eengekomen om te luisteren naar een uiteenzetting over geldzaken, toege spitst op de diensten van de Rabo bank. Voorzitter van de vereniging mevrouw Duijzer-Kwist opende de bijeenkomst met een gebed en las voor uit Lucas 6, waarin de Heere Je zus spreekt over het uitlenen van geld. Vervolgens nam mevrouw Verhees (ambassadrice en lid van de ledenraad van de Rabobank) het woord. Zij ver telde over het gebruik van de pinpas alsook over geld overmaken. Ook elektronisch betalen van acceptgiro kaarten via internet en betalen met de chipknip kwam aan de orde. Na af loop waren daarover behoorlijk wat vragen die stuk voor stuk werden be antwoord. De bijeenkomst werd afge sloten met een dankgebed. Henk Snepvangers heeft een ruime overwinning geboekt bij de wekelijk se klaverjaswedstrijd van klaveijas- club Stad Tholen. Hij haalde 5547 punten en had daarmee een voor sprong van 418 punten op Leen Hage die met 5129 punten tweede werd. Het gat tussen Hage en Cees Schot (5097) was met 32 punten minder groot. Marian Tazelaar werd vierde met 5075 punten en Peter Luten vijf de met 4914 punten. In de Grote Kerk wordt zaterdag avond 19 november een koor- en sa menzangavond gehouden. Het Shaare Zedek en jeugdselectiekoor brengen onder leiding van Bert Noteboom ju nior het muzikale drieluik Alfa en Omega ten gehore. Dit muziekstuk vergelijkt het leven met een reis. Een tocht van A naar Beter. Marco den Toom begeleidt beide koren op het or gel en Arie van der Vlist doet dat op de vleugel. Tijdens de avond gaat een collecte rond voor het Shaare Zedek ziekenhuis in Jeruzalem. De avond begint om half acht. Aat Nederlof, directeur van de Eben Haëzerschool, is vrijdagochtend door de kinderen van groep 5/6 en juf Arin- da Lindhout in het zonnetje gezet. Vergezeld van twee pony's, en uitge dost met een grote fotoposter van de directeur en een spandoek met de tekst 'meester Nederlof is de coolste directeur van Nederland', vertrokken de leerlingen naar zijn woning. Daar hebben ze hem een medaille overhan digd. Nederlof was zeer verrast. De juf en de kinderen hebben hun direc teur opgegeven voor de wedstrijd 'coolste directeur' van hogeschool de Driestar in Gouda. De winnende school krijgt een schoolreis aangebo den. Sinterklaas heeft de Ondernemersver eniging laten weten dat hij uitziet naar zijn aankomst in Tholen. Hij zal za terdagmiddag 19 november met zijn pieten arriveren in de haven. De aan komst is om half twee, en na het wel kom door de burgemeester gaat het hele gezelschap voor het verdere pro gramma naar de Markt. De duikers van het duikteam van de brandweer krijgen aanvullende in structies. B. en w. hebben dat beslo ten. De instructies worden in de perio de van 2012 tot 2014 gegeven. Het gaat om aanvullende instructies, werkinstructies en bedieningsinstruc ties. De kringloopwindel van de Ger. Gem. mag vaker open. Nu is dat twee keer per maand, maar b. en w. hebben besloten om de gedoogbeschikking aan te passen. Tot en met 1 juni 2013 mag de winkel ook op iedere woens dagochtend open zijn. Een tot theater omgebouwde sporthal van Meulvliet was zaterdag het toneel van muziekvereniging Concordia. De zeventig leden van het orkest brach ten een veelzijdig repertoire ten geho re. Met nummers als Manhattan Sky line, Viva la Vida en het voor Concordia door Martin Fondse ge schreven Concordia Victoria, werd de avond geopend. Danseressen van mu sicalvereniging The MusiCompany uit Bergen op Zoom versterkten de muziek. Na de opening was het toneel voor Evelien van den Berghe met het nummer Valerie. Hoe anders was Symphony No. 40 van Mozart dat de harmonie ten gehore bracht. Pop en klassiek kwamen samen en wisselden elkaar af. Waar moet het speeltuintje in de nieu we wijk komen? De betreffende afde ling van de gemeente heeft de jonge- renraad om advies gevraagd waar zij denkt dat er het beste een nieuwe speel voorziening kan komen. De Joth heeft keuze uit twee locaties aan de Van Zeylstraat: eentje aan een auto vrij pleintje en eentje op een grasveld je iets verderop. De jongerenraad wordt door de gemeente vaker om ad vies gevraagd over zaken die kinde ren en jeugd aangaan. De Vogelvrienden organiseren op vrijdag en zaterdag de jaarlijkse vo geltentoonstelling in de Vossenkuil. De opening van de tentoonstelling be gint vrijdagavond om half acht. Zater dag kunnen bezoekers terecht tussen twee uur 's middags en zeven uur 's avonds. Verleidelijk. Dat is het thema van de jeugddienst op zondag 13 november in de Hervormde kerk. De dienst be gint om half zeven en wordt voorge gaan door ds. P.A. Broere uit Tholen. Gospelkoor Polyhymnia zorgt die avond voor de muzikale omlijsting. De collecte in deze dienst is bestemd voor de stichting Gave. Die zet zich in voor asielzoekers in Nederland. In de onderlinge competitie van bil jartvereniging De Treffers speelde Ar jan Hommel de kortste partij in 21 beurten. Het beste gemiddelde was voor Jos Hommel met 2,689. Samen met Arno Deurloo had hij ook de hoogste serie met 12 caramboles. Een week eerder, in wedstrijdronde 8, speelde Amo Deurloo de kortste partij in 17 beurten.de hoogste serie met 18 caramboles en het beste gemiddelde met 4. De uitslagen van ronde 9: C. Burgers-J. de Koning 10-9,455; J. Hommel-S. Etienne 10-7,143; L. van Wezel-W. Bosch 6,667-10; A. Deur- loo-T. de Reus 10-6,333; D. Hommel- A. Hommel 7,5-10; K. Heijboer-H. van Daalen 9,778-10. De uitslagen van ronde 8: W. Bosch- A. Deurloo 3,5-10; S. Etienne-A. Hommel 7,959-10; J. de Koning-L. van Wezel 10-8,75; H. van Daalen-D. Hommel 3,438-10; T. de Reus-J. de Klerck 10-9j027; R. de Jonge-C. Bur gers 9,444-10. De uitslag van ronde Waterschap Scheldestromen begint deze maand met het opknappen van het rioolgemaal aan de Veerstraat. De werkzaamheden nemen ongeveer vier maanden in beslag. Het gemaal da teert uit 1986 en voldoet niet meer aan de laatste eisen. Nieuwe elektro nica en pompen moeten er voor zor gen dat het gemaal straks meer water kan verpompen. Daarmee is het ge maal weer gereed voor de komende vijftien jaar. Volgens het waterschap kan er tijdens de werkzaamheden hin der ontstaan voor het plaatselijke ver keer. Dat heeft te maken met het plaatsen van een nieuwe funderings plaat, waardoor er veel sloop- en graafwerkzaamheden plaatsvinden. Door de geringe ruimte bij het ge maal, worden de werkzaamheden vanaf de weg uitgevoerd. Ook kan ge luidshinder ontstaan wanneer de aan nemer de pomp gaat vervangen. Tij delijk wordt een pomp buiten het gemaal geplaatst. Deze is geluidsarm maar kan volgens het waterschap toch enige overlast veroorzaken. B. en w. werken niet mee aan het plan om in een weiland aan de Dorpsweg een schuilplaats voor een paard te bouwen. Volgens b. en w. is het in strijd met het bestemmingsplan Kom Oud-Vossemeer. Sint-Annaland Tafeltennisvereniging Smash '76 or ganiseert zaterdag een oliebollenactie. De (jeugd)leden van de vereniging gaan 's morgens tussen negen en twaalf uur met de oliebollen langs de deur. De opbrengst is bestemd voor de clubkas. Sinke uit Kruiningen gaat panden aan het Havenplein, in de Spuistraat en aan de Havenweg slopen. Het gaat om de voormalige aardappelhandel van de gebr. Westdorp met woning, autobedrijf Van Vossen en construc tiebedrijf Van Beek. Eerder werd de loods van het waterschap al afgebro ken. Alleen de supermarkt met de wo ning van de familie Gunter blijft staan. Sinke was met 38.470 euro de laagste inschrijver. Sagro uit 's-Hee- renhoek bood 46.350 euro aan. Daar na waren de verschillen echter enorm. Sturm en Dekker uit Oostkapelle schreef voor het dubbele van Sinke in, namelijk 83.800 euro. En Lekker- kerker uit Rotterdam had vermoede lijk vier soortgelijke bestekken bij el kaar opgeteld gezien de offerte van 157.000 euro, exclusief btw. Elk slo persbedrijf maakte zo zijn eigen af weging met de verkoop van materia len die vrijkomen bij de sloop. Zo zit er vrij veel staal in de panden. Er komen geen vijf starterswoningen aan de Ooststraat. B. en w. hebben be sloten geen mede%verking te verlenen aan het verzoek omdat het bouwplan in strijd is met het geldende bestem mingsplan Kom Sint-Annaland. Het gaat om een binnenterrein. Alles is liefde is de naam van het con cert dat muziekvereniging Acceleran do zaterdagavond samen met het Re gio Orkest West-Brabant (ROWB) heeft gegeven in hotel De Borch in Zevenbergen. Liefdesverhalen vorm den de inspiratiebron. Het verhaal van Romeo en Julia ontbrak niet. Ook was er muziek uit de musicals van The Lion King en Miss Saigon. Clemens Rosmulder dirigeerde het orkest. Tijdens de algemene ledenvergade ring van voetbalvereniging WHS heeft Bert Rauls zijn vertrek aange kondigd. Rauls neemt na twee jaar af scheid als bestuurslid. Wel blijft hij zich inzetten voor de sponsoring van de club. Piet Ridderhof volgt Bert Rauls op. Jan Duine, verantwoorde lijk voor de financiën, is wederom herkozen als bestuurslid. Op de Casembrootschool is vrijdag de dvd van de film Zeegeheim uitge reikt aan de kinderen uit groep zeven en acht. In de korte film - die slechts tien minuten duurt - vinden twee kin deren een kist met een plattegrond van Tholen erin. Marjanne Romkema heeft de film vorig schooljaar opge nomen op het strandje. De film is spe ciaal gemaakt voor kinderen die in het Wilhelmina Kinderziekenhuis in Utrecht liggen. Zij mogen de film verder afmaken. Eigenaren van grond langs de Stoof weg worden de komende maanden benaderd door het waterschap Schel destromen. Het schap begint met de voorbereidingen voor de aanleg van een fietspad. En daar is grondverwer ving een onderdeel van, naast vergun ningen en tekeningen. De Stoofweg staat hoog op de prioriteitenlijst. Ze is tevens één van de knelpunten bij de landbouwroutes die onlangs in kaart zijn gebracht. De insteek is dan ook om door het scheiden van het verkeer de veiligheid te vergroten. Schelde stromen hoopt volgend najaar met de aanleg te kunnen beginnen. Leerlingen uit groep 4 van School met de Bijbel hebben maandag een bezoek gebracht aan restaurant Het Raedthuys in Sint-Maartensdijk. Dit in het kader van het thema: restaurant. Eigenaar Ron Pelgrim vertelde alles over de tafelschikking, de soorten gla zen en bestek die je kunt gebruiken en de historie van het voormalige ge- Maandag 14 t/m zaterdag 19 nov. Magere runderlappen I Varkensschnitzels diverse soorten Saucijzen rund/varkens 1 Rundertartaartjes I I I I I I I I 1 kg 500 gr 500 gr. 8,50 4,25 3,75 4 1 GRATIS Schouderham rond 150 gram 1,20 Mosterdrollade 100 gram 1,00 Leverkaas 100 gram 1,00 Ei-bieslooksalade 100 gram 1,00 Dinsdag 15 november zijn wij 17.00 u. gesloten Woensdag 16 november zijn wij gesloten i.v.m. dankdag Vrijdag 18 november zijn wij om 18.00 u. gesloten Voor lekker vleesmals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. meentehuis. Nadien volgde een rond leiding door hotelkamers, trouwzaal, burgemeesterskamer en keuken. De kinderen waren onder de indruk. Maandag 14 november haalt de koninklijke fanfare Aecelerando oud papier op. Advertentie I.M. Stavenisse Het plaatselijke aannemingsbedrijf C.W. van Haaften gaat de derde fase van de nieuwe woonwijk Poststraat Zuid woonrijp maken. Het gaat om de wethouder CJ. Moerlandstraat, het verlengde van de Dr. Bernhardis- traat en de Dokter Zoetemanstraat. Bij de aanbesteding schreef Van Haaften in voor 22.424,86 euro. A. Goedegebuure uit Sint-Annaland wilde het karwei uitvoeren voor 26.250 euro. Gebr. Moerland was derde met 27 mille. B. en w. hebben besloten om de ge meenteraad voor te stellen om 4500 euro extra krediet beschikbaar te stel len voor een kleine steiger bij de trailerhelling aan de sportvissersha- .ven. Dinsdag 15 november wordt voor de zending en Adullam oud papier opgehaald. Advertentie I.M. Sint-Maartensdijk De evenementencommissie van Maartenshof organiseert donderdag 17 november een filmavond in de re creatiezaal van het zorgcentrum. Er worden die avond twee films ge toond: het bezoek van de Koningin met haar familie aan het dorp en 500 jaar Sint-Maartensdijk. De avond be gint om half acht. Sint Nicolaas arriveert vrijdag 18 no vember om half zeven met zijn pie ten bij hotel Kom op de Markt. Vanaf daar vertrekt de goedheiligman om kwart voor zeven met de kinderen naar Haestinge. Het thema is dit jaar muziek. Kinderen wordt gevraagd een zelfgemaakt muziekinstrument mee te nemen. Het feest gaat zater dag verder. Rond half drie verzame len de kinderen op de markt, waarna ze om drie uur onder muzikale bege leiding van Euterpe vertrekken naar Maartenshof. Daar ontvangt wethou der Van Dis de sint. De stoet trekt vervolgens verder naar Haestinge. Vanaf half vijf is daar in de muziek zaal een pietendisco. Het programma eindigt om kwart voor zes. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. luxe-, bedrijfswagens en personenbussen. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Vrouwenvereniging Sola Gratia bakt dinsdag oliebollen. Dat doen zij van af negen uur 's morgens tot twee uur 's middags in de garage van me vrouw Koopman. Achter 't bos 36, alwaar ze ook zijn af te halen. De kerkenraad van de Hersteld Her vormde Gemeente heeft maandag een beroep uitgebracht op dominee L.M. Jongejan uit Middelharnis. Hij heeft tot 28 november de tijd om te beslissen. over de bijzonderheden van dit na tuurgebied. De tocht duurt ongeveer anderhalf uur en begint om half twee vanaf het einde van de Platteweg. De goedheiligman arriveert vrijdag 18 november om half acht samen met zijn pieten op de Hoge Markt. Met een lampion in de hand lopen de kin deren onder begeleiding van de mu ziekpiet naar het Holland Huis. Daar zorgt de samenspelgroep van Euterpe voor het muzikale gedeelte. Ook is er een pietendisco met K3 en P3. Sint Nicolaas komt op 5 december om half negen naar basisschool Oos- terschelde. De goedheiligman trekt heel de ochtend uit voor de leerlin gen. Ook de kinderen van de peuter speelzaal zijn die ochtend welkom. Poortvliet Vrouwenvereniging Naomi van de Hersteld Hervormde Kerk organi seert zaterdag haar jaarlijkse verko ping. Dat doet zij in gebouw Eben Haëzer aan het Kerkplein. Op de ver koping zijn uiteenlopende producten te koop, van speelgoed, bloemen en planten tot kerstkaarten. De ope ningstijden zijn van tien uur tot half drie. De verkoping georganiseerd door vrouwenvereniging Tabitha heeft 8063 euro opgebracht. Dit bedrag komt geheel ten goede aan de stich ting Adullam. Zij bieden zorg en on dersteuning aan mensen met een ver standelijke beperking. Scherpenisse Staatsbosbeheer organiseert zaterdag 19 november een excursie vogels kij ken langs Plan Tureluur in de Scher- penissepolder. Daar verblijven in de herfst duizenden ganzen, eenden en kustvogels om vetreserves op te bou wen voor de winter. Op het moment zijn er in het gebied grote groepen smienten, wintertalingen, lepelaars, zilverreigers, kluten, zilver- en goud plevieren en wilde eenden te zien. Een natuurgids van Staatsbosbeheer en natuurvereniging Tholen vertelt Voor de collecte van mensenrech tenorganisatie Amnesty in de week van 12 tot 18 februari worden nog collectanten gezocht in alle plaatsen van de gemeente Tholen. Coördina tor Harma Pekelsma vertelt dat er tot nog toe alleen collectes zijn ge houden in Sint-Annaland, Oud-Vos- semeer en Tholen. Ook in die plaat sen, zeker in Tholen stad, zijn nog extra collectanten nodig. Aanmel den en informatie bij Harma Pekels ma uit Tholentel06-40471914. De Nederlandse Stichting voor het Gehandicapte Kind (NSGK) heeft vanaf maandag een landelijke col lecteweek. Ook in de gemeente Tholen komen collectanten langs de deuren. De lokale coördinatie is in handen van Bea Goorden uit Oud- Vossemeer. De collecte voor het diabetesfonds heeft in Stavenisse 491,79 euro op gebracht. Juf Esther Billault (voor) en Lonneke de Viet achterschilderen de muren bij de kleuters. I)e muren in het wit, de kastjes in kleur, meer aparte werkplekken in de hal en als kers op de taart nieuwe speelrekken op het schoolplein. Basisschool Ter Tolne in Tholen onderging gis teren in één dag een metamorfose. Vijfen twintig ouders, de leerkrachten en twee leerlin gen staken de handen uit de mouwen om alles op tijd klaar te krijgen. „Vernieuwing is hard nodig", zegt directeur Ewan van der Meer terwijl hij naar de stoeptegels op het schoolplein wijst. „Alles ligt schots en scheef, maar daar komt verandering in." De duizend euro die de school voor de zomervakantie van Rabobank Oosterschelde heeft gekregen voor het opknappen van het schoolplein komt daarbij goed van pas. „Het plein wordt ingedeeld in drie kleuren: rood, geel en blauw.", legt Van der Meer uit. „Die kleuren staan voor sport, chill en game. Die in deling hebben we niet zelf verzonnen maar komt van Zoneparc, een organisatie gespe cialiseerd in de ontwikkeling van school pleinen." Leerkrachten en ouders zijn binnen en buiten volop in de weer. Buiten is Jeroen Vroege, één van de aanwezige ouders bezig met het plaat sen van een nieuw duikelrek. „Nog even wat cement erbij, dan kan de avondploeg de rub- bermatten eronder leggen", zegt hij. Het speel tuig is een gift van de ouderraad. Binnen zijn ouders en leerkrachten druk in de weer met het verven van de muren. „Het oogt al lekker fris nu alles wit is", zegt Lonneke de Viet, moeder van Krijn (11) en Eefje (8). Samen met juf Esther Billault van groep 5 is ze bezig met de hal van de kleuters. Alleen bij verven blijft het niet. De indeling van de centrale hal, waar de klaslokalen op uitkomen, krijgt ook een metamorfose. „De indeling gaat compleet ver anderen zodat er meer werkplekken voor de kinderen ontstaan", legt Van der Meer uit. Met alleen deze klusdag gaat de basisschool het niet redden. „Voor de afwerking hebben we nog wel een paar dagen nodig. En dan heb ik nog een waslijst met punten liggen. Maar vooralsnog is het een mooi begin", zegt de di recteur. „Vooral de inzet van de ouders waardeer ik enorm." Zondag 13 november en woensdag 16 november dankdag THOLEN HERVORMDE GEMEENTE zo 9.30 u. ds. Meijer. 18.30 u. ds.Vemooij, Stolwijk, wo 9.30 en 19u.ds. Meijer. HERSTELD HERV. GEMEENTE zo 9.30 en 15 u. ds. v.d. Bas. do 17/11 9.30 en 19 u. ds. v.d. Bas, dankdag. HERV. GEM. IMMANUEL zo 10 u. ds. v.d. Aa, Waalwijk, wo 19 u. geref. predikant. GEREF. KERK zo 10 u. kand. mevr. Bassa, Utrecht, wo 10 u. ds. De Graaf, Zierikzee. 19 u. ds. Broere, Gasthuiskapel. CHR. GEREF. KERK zo 10 en 18.30 u. ds. Den Boer. wo 10 u. ds. v.d. Zwan, Sliedrecht. 19 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. zo 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 10 u. ds. De Heer. 14.30 u. ds. Bakker. 19 li. ds. De Heer. CHRISTENGEMEENTE zo 10 u. dhr. Grabijn, gezinsdienst. 19.30 u. gebedsavond. R.K.-KERK zo li u.eucharistieviering. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. zo 10.30 u. da. Punt. OUD-VOSSKMEKK HERVORMDE GEMEENTE zo 10 u. ds. Van der Heijden, Dirks- land. 18.30 u. ds. Broere, Tholen, jeugd dienst. wo 10 en 18.30 u. ds. Scheurwater. GEREF. KERK zo 10 u. mevr. Smeulers, Ridderkerk. wo 19 u. dhr. Lemsom, Renesse. CHR. GEREF. KERK zo 10 u. leesdienst. 15.30 u. ds. Den Boer. wo 10 u. ds. Den Boer. 15.30 u. ds. v.d. Zwan, Sliedrecht. GEREF. GEM. IN NED. zo 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 9.30 u. leesdienst. 14 en 18.30 u. ds. Krijgsman. R.K.-KERK zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE zo 10 u. ds. Versluis. 18 u. ds. Lustig, Nieuwerkerk a/d IJs- sel. wo 10 u. (kinderdienst) en 19 u. ds. Versluis. HERSTELD HERV. GEMEENTE zo 10 u. ds. Diepenbroek, St.-Anna- land. 15.30 u. ds. Van Estrik, Goedereede. wo 10 en 19 u. ds. Diepenbroek, St.- Annaland. GEREF. GEM. zo 9.30 en 18.30 u. stud. v. Laar. 14.30 u. leesdienst. wo 9.30 en 18.30 u. ds. Schipper. 14.30 u. ds. De Heer. GEREF. GEM. IN NED. zo 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. wo 9.45 en 12.15 u. leesdienst. 19 u. ds. Van Voorden, Opheusden. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE zo 10 u. ds. Quist, Groot-Ammers. 18 u. ds. Van Veldhuizen, Dinteloord. wo 10 u. ds. Van Bennekom, Goes. 19 u. ds. Van 't Hof, Oude Tonge. OUD GEREF. GEM. zo 9.30 en 18 u. ds. Zwartbol. 14 u. leesdienst. wo 9.30,14.30 en 19 u. ds. Zwartbol. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE zo 9.30 en 14.30 u. ds. Joppe, Wou denberg. wo 9.30 en 14.30 u. ds. Joppe, Wou denberg. HERV. GEM. REHOBOTH zo 10 u. ds. Slingerland, Klundert. 19 u. kand. Walhout, Kapelle. wo 19 u. ds. Beider, B rakel. OUD GEREF. GEM. IN NED. zo 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 9.30,14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. zo 9.30 en 18.30 u. leesdienst. wo9.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Weststrate. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE zo 9.30 u. ds. Budding, Elspeet. 14.30 u. ds. Lohuis. wo 9.30 en 19 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Bakker. 14 u. leesdienst. wo 9.30 en 18.30 u. ds. Bakker. 14 u. ds. Schipper. VRIJE HERVORMDE GEM. zo 9.30 en 14.30 u. dhr. Lissenburg. wo 19.30 u. ds. Goudriaan, Ede. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE zo 10 u. ds. Ruijgrok. 18 u. ds. Schalkoort, Lunteren. wo 10 en 19 u. ds. Ruijgrok. GEREF. KERK zo 10 u. ds. Broere. wo 10 u. ds. Broere. 19 u. ds. Krüger, Barendrecht. GEREF. GEM. zo 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. stud. Van Ruitenburg. wo lOu.ds. Moens. 14.30 en 18.30 u. ds. Van Boven. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE zo 9.30 u. ds. Van Eckeveld, Katwijk aan Zee. 17 u. ds.Abma, Gouda. wo 9.30 u. ds. Van 't Hof, Oude Ton ge 19 u. ds. Boon, Papendrecht. GEREF. GEM. zo 9.30 en 15 u. leesdienst. wo 9.30 u. ds. Maljaars. 18.30 u.ds. Gunst. OUD GEREF. GEM. IN NED. zo 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 9.30 u. leesdienst. 14.30 en 19.30 u. ds. Klok, Urk. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) zo 10 en 18 u. leesdienst. wo 10 en 18 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK zo 10 u. ds. Klap. wo 10 u. ds. Klap. Weekenddiensten sfenj HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u.,zaen zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vliethofg.za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u., Poort vliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG, Verloskundigen: BIB verloskundi gen Steenbergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenlijn tel. 0113-224022 (24 u.p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 06-12257399. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLIJE VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. TELEFON. HULPDIENST tel0118-615551kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. KINDEROPVANG KOBALT Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0164-273633. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 668200. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-9009. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 10 t/m vrijdag 18 nov. donderdag 10 3.02 -15.12 vrijdag 11 3.32-15.47 zaterdag 12 4.04 -16.22 zondag 13 4.39 -16.54 maandag 14 5.12 -17.32 dinsdag 15 5.42 -18.04 woensdag 16 6.17 -18.42 donderdag 17 7.02 -19.29 vrijdag 18 7.49 -20.27 vr 18/11 16.10 u.LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. THOLEN 11 nov M. de Bruijne: Wie heeft in Den Haag het laatste woord?, leden avond SGP, Calvijn college, 19.30 u. 17 nov Inloopavond Thoolse tech niekdag, Meulvliet, 19-20 u. 18 nov Ladiesnight: taarten maken, jeugd- en jongerenwerk, Meulvliet, 19-21 u. 19 nov Volleybaltoernooi voor tie ners, Geref. Kerk/Rehobothge- meente, Meulvliet 19.45-21.30 u. 19 nov Koor- en samenzangavond, Grote Kerk, 19.30 u. 25 nov Spinningmarathon, fietsen voor kankerbestrijding, Salus, 19-1 u. 26 nov Dorcas kledinginzameling, Regentessestr. 50,9-12 u. OUD-VOSSEMEER 11 en 12 nov Vogeltentoonstelling, Vogelvrienden, Vossenkuil, vr v.a. 19.30 u.,za 14-19 u. SINT-ANNALAND 12 nov Oliebollenactie Smash '76, huis-aan-huis, 9-13 u. 18 nov Kaartavond, WHS, 20 u. 19 nov Sint Nicolaas, haven, 15-17 u. 26 nov Dorcas kledinginzameling, Ring 44,9-12 u. 26 nov CVA-trefpunt, De Schutse, 14.30-16.30 u. STAVENISSE 12 nov Snert bingo marathon, Kee- tenweg 6,16-22 u. SINT-MAARTENSDIJK 10 nov Dag van de Mantelzorg, workshops en presentatie, Haestin ge, 13-16.30 u. 10 nov Afdelingsraadvergadering Rode Kruis, Haestinge, 20 u. 12 nov Lampionnenoptocht, Markt, 19 u. 15 nov Plattelandsvrouwen op be zoek bij Leger des Heils, afd. St. Annaland, 19.30 u. 16 nov Ladiesnight: taarten maken, jeugd- en jongerenwerk, Haestinge, 19-21 u. 17 nov Filmavond, Maartenshof, 19.30 u. 18 nov Intocht Sinterklaas, Markt, 18.30 u. 18 nov Rapalje: Celtic kNights II, theaterconcert, Uit op Tholen, Haestinge, 20.15 u. 19 nov Sinterklaasfeest, Markt, 14.30-17.45 u. 26 nov Dorcas kledinginzameling, Wouthoekweg 5,9-11.30 u. SCHERPENISSE 18 nov Intocht Sinterklaas, Hoge Markt, 18.30 u. 19 nov Turegluren in Scherpenisse- polder, VVV/Staatsbosbeh., start eind Platteweg, 13.30 u. POORTVLIET 12 nov Verkoping, vrouwenvereni ging Naomi, gebouw Eben Haëzer, 10-14.30 u. BERGEN OP ZOOM 11 nov Diabetesmarkt, Lievensberg, 10-16 u. w

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 2