Twee zorginstellingen slaan de handen ineen Technostarters krijgen coaching Paul Colijn over uitdagingen in waterrijk Zeeland Voor uw agenda Jeugbrandweer strijdt om Zeeuwse titel Windmolens langs kanaal van de baan Thoolse borden op provinciale wegen Ladiesnight met taartjes voor jeugd In 2012 50.000 euro voor speeltuin Tholen Donderdag 10 november 2011 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Sjaloom Zorg en Emergis tekenen overeenkomst Gehandicaptenzorginstelling Sjaloom Zorg en ggz-instelling Emergis hebben gisteren een overeenkomst getekend voor een maandelijks multidisciplinair overleg. Dat deden Henk Brinkman (directeur-bestuurder Sjaloom Zorg) en Jan van der Hallen (directeur langdurige zorg Emergis) in brasserie Du Bois in Tholen. Samenwerken CNV bezorgd over stijgen zorgkosten Provincie maakt mogelijk Startsein voor uitvoering projecten Zeeuws-Vlaamse Kanaalzone 17 november Toeristische Ontmoetingsdag r\ Provinciale Staten Kom ook naar de Statenvergadering Provincie Zeeland Convenant tussen CJG en Zorg Advies Team Combi rondweg Vossemeer en extra ontsluiting Tholen In dat overleg bespreken beide zorginstellingen individuele cliën ten die tussen wal en schip vallen. Door samen te werken maken de instellingen gebruik van eikaars ex pertise. Zo hebben de afgevaardig den van Sjaloom Zorg veel kennis van mensen met een verstandelijke of lichamelijke beperking, terwijl Emergis meer thuis is in de psy chiatrie. „Psychiatrische vraagstuk ken, die we steeds vaker krijgen, kunnen we in dat overleg bespreek baar maken", legt Brinkman uit. „Andersom kan Emergis gebruik maken van onze kennis en expertise op het gebied van langdurige zorg bij mensen met een verstandelijke beperking." In het overleg zitten een orthope dagoog (Emergis), hoofd zorg (Sja loom Zorg), een sociaalpsychia- trisch verpleegkundige (Emergis), twee locatieleiders (Sjaloom Zorg) en indien gewenst een arts. „Sja loom Zorg is simpelweg te klein om bijvoorbeeld een psychiater of arts in dienst te nemen", zegt Brinkman. „Door deze samenwerking met Emergis kunnen we vraagstukken van individuele cliënten beter be antwoorden. Dat komt de kwaliteit van de zorg ten goede. En laat dat nu net een van onze speerpunten zijn." De overeenkomst zorg ervoor dat vraag en aanbod beter op elkaar aansluiten. Niet alleen Sjaloom Zorg is gebaat bij de samenwerking. „Emergis heeft regelmatig cliënten in het vi zier waar we ons van afvragen of ze bij ons wel aan het juiste adres zijn", zegt Jan van der Hallen. „En aangezien Emergis geen ambities in de gehandicaptenzorg heeft, is het prettig dat we op deze manier kun nen samenwerken." Hoewel de sa menwerking woensdag is onderte kend, vinden de overleggen tussen de twee zorginstellingen al enkele maanden plaats. Sjaloom Zorg biedt dagbesteding aan mensen met een verstandelijke- of lichamelijke beperking. Op Tholen doen ze aan dagebeste ding in onder meer brasserie Du Bois op industrieterrein Welgele gen II en de mini-supermarkt Kla vertje Vier in Maartenshof in Sint- Maartensdijk. Henk Brinkman van Sjaloom Zorg (links) en Jan van der Hallen van Emergis ondertekenen de overeenkomst in Du Bois in Tholen. De zorgverzekering is het onder werp dat het platform Zuidwest Noord van CNV Vakmensen aan de orde stelt op een ledenbijeenkomst in Dinteloord, komende dinsdag. Mevrouw Van Hal van Meeüs ver zekeringen houdt een inleiding over de prijsontwikkeling in de zorg. CNV-vicevoorzitter Maurice Lim- men gaat daar op in en geeft de visie van de vakcentrale op deze ontwik kelingen. Daarna volgt een discussie met de aanwezige leden. Nog niet zo heel lang geleden waren de meeste Nederlanders verzekerd voor twintig, gulden. Nu kost de zorgverzekering 260 euro en ver moedelijk volgend jaar 300 euro. Er is meer eigen risico en er worden steeds minder zaken vergoed. Wat zijn daar de oorzaken van? De vak bond wil van gedachten wisselen over een manier om de premiekos- ten, en de kosten van de gezond heidszorg, in de hand te houden. De uitkomsten van de discussie wil het CNV gebruiken om binnen de Soci aal-Economische Raad aandacht te vragen voor de als maar stijgende zorgkosten. De avond in Dinteloord wordt gehouden in het Hervormd Centrum, Westvoorstraat 18, en be gint om half acht. Voorzitter van het platform Zuidwest Noord is Hans Boulogne uit Sint-Annaland, pen ningmeester is Jan Ligtendag uit Sint Philipsland. -L Provinciewerk Informatierubriek van de Provincie. Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl Michel Carol is aanspreekpunt voor technostarters Het vergroten en versterken van de economische bedrijvigheid in Zeeland door coaching van (techno)starters. Dat is de doelstelling van technostartersproject InnoGo! Een initiatief van NV Economische Impuls Zeeland en de Hogeschool Zeeland. Dat er behoefte is aan deze ondersteuning bewijzen de aanmeldingen. Die zijn boven verwachting. Sinds 2009 is al met ruim honderd Zeeuwse starters een gesprek gevoerd en met bijna twintig een ondersteuningstraject gestart. De jongste starter is 27 en de oudste 74. Veel goede ideeën Michel Carol is projectcoördinator en contact persoon voor startende ondernemers bij InnoGo!. "De hoeveelheid goede ideeën in onze provincie verraste me echt. Wat me opvalt, is dat er relatief veel starters zijn die na jarenlang in loondienst te hebben gewerkt besluiten voor zichzelf te beginnen.' Naast financiering en coaching via InnoGo! speelt Dok41 in op onder andere huisvesting op de Kennis- werf in Vlissingen. Michel: 'Door starters bij elkaar te plaatsen, kunnen ze elkaar versterken door de uitwisseling van kennis en kunde. Bij onderlinge raakvlakken van technische innovaties kan het zelfs zo zijn dat je misschien beter samen de markt op kan gaan om grotere opdrachten binnen te krijgen.' Zolderkamerstadium voorbij Willem Poppe is eigenaar van Helderglas.nl en maakte gebruik van InnoGo!. Door de lening van InnoGo! kon ik een innovatie uitwerken: een spuit kop met heel goede mogelijkheden. Door de crisis nam mijn klantenkring ernstig af. Hierdoor kon ik mij geen personeel meer veroorloven en moest ik voor 100% zelf aan de bak. Deze spuitkop maakt het handmatig reinigen van kassen eenvoudiger, sneller en goedkoper. Gedeputeerde Ben de Reu is blij met ondernemers als Willem. 'De centrale focus van ons col lege is economische ontwikkeling, groei en innovatie. Hiervoor hebben we innovatieve ondernemers nodig. Starters en doorstarters hebben vaak een innovatief idee maar missen soms nog een stukje begeleiding of financiering. Passende huisvesting is ook vaak een probleem, zeker als het bedrijf het zolderkamerstadium voorbij groeit. Als Provincie dragen we graag een financieel steentje bij aan de ontwikkeling van innovatief ondernemerschap. Projecten als InnoGo! en Dok41 maken dat in de praktijk mogelijk.' Meer weten? Dinsdag 29 november is het starters- en relatie event van InnoGo!. Dit event is bedoeld voor (potentiële) starters en (potentiële) partners van InnoGo!. U kunt zich per e-mail aanmelden: info@innogo.nu Zie ook www.innogo.nu en www.dok41.nl Het provinciebestuur zet sterk in op de economische ontwikkeling van Zeeland. Zo ziet zij grote kansen in het gebied langs het Kanaal Gent-Terneuzen: de Zeeuws-Vlaamse Kanaalzone. Vorige week is het uitvoeringsprogramma van dit gebiedsontwikkelingsproject vastgesteld. (Inter)nationale betekenis De ontwikkeling van Terneuzen als multimodaal logistiek knooppunt met een regionale en (inter) natio nale betekenis voor de zeevaart en binnenvaart en het opstellen van een arbeidsmarktstrategie. Dat is slechts een kleine greep uit het uitvoeringsprogramma, waarin tot nu toe 34 uitvoeringsprojecten zijn opgenomen tot 2020. Alle projecten tonen de mogelijkheden van Zeeuws-Vlaanderen aan als goed werk- woon- en leefgebied. Begin 2012 gaat een speciaal programmabureau van start met de uitvoering van deze projecten. Daarin werkt de Provincie samen met de gemeente Terneuzen, Zeeland Seaports en de Kring van Werkgevers in de Kanaalzone van de Brabants Zeeuwse Werkgeversvereniging (BZW). Inzet ambassadeurs De effecten van de uitvoering zijn niet alleen groot voor Zeeuws-Vlaanderen, maar ook voor de hele pro vincie. Eén effect is de versterking van de positie van de Zeeuwse havens als logistiek knooppunt in de Vlaams-Nederlandse delta. Een ander effect is de bijdrage die de ontwikkeling levert aan het vestigings klimaat, de werkgelegenheid en daarmee aan de leefbaarheid in de (krimp)regio Zeeuws-Vlaanderen. Niet alleen het provinciebestuur en betrokken partners zetten in op de ontwikkeling van dit gebied. Er wordt nu contact gezocht met mensen die als ambassadeur de mogelijkheden van de Zeeuws- Vlaamse Kanaalzone binnen hun netwerk onder de aandacht willen brengen. Zie ook www.grenzelozekanaalzone.nl/zeeuwsvlaamsekanaalzone/ 0p 17 november 2011 organiseert Kenniscentrum Kust toerisme de Toeristische Ontmoetingsdag in Middelburg. Speciaal voor ondernemers uit het toeristisch-recreatieve werkveld. Net als ieder jaar heeft deze dag ook een thema. Dit jaar is dat: Zeeuwse kust naar Olympisch niveau. Tijdens deze dag reikt gedeputeerde Sjoerd Heijning ook de provinciale Innovatieprijs Toerisme uit. U kunt zich aanmelden via www.kenniscentrumtoerisme.nl. Hier vindt u ook het programma met locatie en tijdstip. Deelname is gratis. Via loket.zeeland.nl/innovatieprijs_ toerisme leest u meer over de Innovatieprijs Toerisme. Zeeland Profiel: Statenlid voor de ChristenUnie (CU) sinds 2011. Woont met zijn echt genote in Goes. Paul Colijn is geboren in Kloetinge en is mede eigenaar/directeur van Remaco Multimedia. Colijn was jarenlang raads lid Voor de lijst SGP/CU in Goes, maar inmiddels is hij in de voetsporen van zijn vader getreden die ook sta tenlid was maar dan voor de Reformatorische Politieke Federatie (RPF). Naast poli tiek bedrijven is zeezeilen zijn grote passie, maar ook op de Zeeuwse wateren is nd is immers een uniek watersport- jland onontbeerlijk! imens, daarom kies ik bewust voor de [hoek. Je moet je altijd afvragen-, wat |e inwoners van Zeeland en wat bete zijn er momenteel in het waterrijke iWe hebben'hier nieuwe industrieën goede havenfaciliteiten. In het provinciale beleid staat duidelijk dat er behoefte is aan binnenhavens en loswallen voor de beroepsvaart. De staat van onderhoud van de bestaande los wallen is soms matig. Voor de economische groei van Zeeland zijn ze echter essentieel. Hierbij kun je denken aan de aanvoer van zand en grind en de doorvoer van containers en voor de aan- en afvoer ten behoeve van de agrarische sector.' Behoud betonfabrieken Paul pleit voor een betere kwaliteit van onderhoud van de loswallen en het behoud van bedrijvigheid van betonfabrieken. Een bedrijfstak die voor Zeeland belangrijk is. 'We moeten op zoek gaan naar locaties waar niet alleen betonfabrieken komen, maar ook andere havengerelateerde bedrijven. De CU is van mening dat een locatie gelegen langs het kanaal door Zuid-Beveland een logische plek is voor een loswal of insteekhaven met bijbehorende industrie. Een andere optie is het Goese Sas aan de oostzijde langs het kanaal Goes-Goese Sas. Maar de nadelen van het Goese Sas zijn de rela tief hoge kosten en de lastige ontsluiting naar het Zeeuwse wegennet.' Op vrijdag 11 november vindt de openbare Provinciale Statenvergadering plaats in het provinciehuis vanaf 09.30 uur. Zie ook ps.zeeland.nl Colofon Redactie: afdeling Communicatie en Statengriffie Provincie Zeeland Opmaak: Prepress Provincie Zeeland Fotografie: Marijana Pajovic (technostarters) Reageren op deze uitgave van Provinciewerk? Geïnteresseerd in verschenen nota's of wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met de mensen van het informatie centrum. Via de e-mail infocentrum@2eeland.nl of per telefoon op 0118- 63 16 00. Of schrijf naar Postbus 6001, 6330 LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis, Abdij 6, 6331 BK Middelburg. De volgende Provinciewerk verschijnt 23 november 2011Provinciewerk leest u ook via nieuws.zeeland.nl/provinciewerk. De jeugdbrandweer Sint Philipsland orga niseert zaterdag een onderlinge Zeeuwse jeugdbrandweerwedstrijd. Er worden in Sint Philipsland twee banen uitgezet, voor de junioren en de aspiranten. Waar de cala miteitenlocaties zijn, wordt geheim gehou den tot de laatste ploeg aan de beurt is ge weest. De junioren spelen de wedstrijd in de klasse lage druk en de aspiranten strij den om de titel in de klasse hoge druk. In totaal doen er zeven junioren en elf aspi- rantenploegen mee. De aspirantenploeg van Sint Philipsland bijt om half negen de spits af en de junioren van dezelfde blus- groep gaan om tien over half tien de baan op. Om vijf uur reikt brandweercomman dant Koos de Feijter de prijzen uit in het gebouw van Geluk Schilders aan de Han delsweg. Na negen jaar is de organisatie van de wedstrijd weer in handen van de jeugdbrandweer Sint Philipsland. De laat ste keer was in 2002. Het plan "om aan de Brabantse kant van het Schelde-Rijnkanaal windmolens te bou wen, lijkt van de baan. Dat melden b. en w. in een brief aan de gemeenteraad. De ge meente was bang dat er aan de Halsterse kant turbines zouden verrijzen nadat het rijk het plan om windmolens in zee te bou wen had laten varen. Er zou dan meer dan 100 megawatt gele verd moeten worden. De regio West-Bra bant en de provincie Noord-Brabant moes ten aan het rijk laten weten wat ze dachten te realiseren. Toch zal uiteindelijk het rijk beslissen wat er gaat gebeuren. B. en w. staan positief tegenover de bouw van een windmolenpark op en rond de Krammersluizen. Met de gemeenten Oost- flakkee en Schouwen-Duiveland is een ge zamenlijk standpunt bepaald. De gemeen ten vinden het van belang dat er relatief weinig burgers hinder en overlast onder vinden bij de keuze van de plek. En liever één locatie dan meerdere kleine windmo lenparken. De gemeente Tholen mag slechts een deel van de aangevraagde bewegwijzering langs provinciale wegen plaatsen. Dat schrijft de provincie als antwoord op een aanvraag voor een ontheffing voor objectbewegwij zering langs de provinciale weg N286 van Tholen tot Stavenisse en langs de N658 tus sen Sint-Ann3land en Oud-Vossemeer. Er mag niet verwezen worden naar doelen bin nen de bebouwde kom. De provincie be kijkt nog haar beleid ten opzichte van bor den die verwijzen naar stranden, veerpontjes, duiklocaties en natuurgebie den. De gemeente moet 156 euro aan leges betalen voor de ontheffing voor het plaat sen van borden voor de hierna volgende plekken en doelen. N286: ter hoogte van rotonde Stoofstraat voor beide richtingen, verwijzing naar kruidentuin Kruytenburg; kruising Kadijk, voor De Zeeuwse Tuinka mers; rotonde Paasdijkweg, voor camping De Striene; kruising Oudelandseweg, voor camping De Muie (reeds aanwezig); bij af slag naar watersnoodmonument De Vis; kruising met Poesdreef, voor camping Sta venisse en bungalowpark Aan de Oever (reeds aanwezig); kruising met Hoge Kade- weg, voor bungalowpark Oud Kempen; kruising Jan Karelsweg, voor campings Ire- nehoeve en 't Oude Dorp; kruising Zuid- moerseweg, voor maïsdoolhof. Langs de N658 gaat het om borden voor beide rich tingen bij de kruising met de Joanna Maria- weg voor natuurgebied de Krabbenkreek. Het jeugd- en jongerenwerk van de ge meente Tholen organiseert op'16 en 18 november twee avonden alleen voor meis jes tussen de 12 en 18 jaar. De eerste la diesnight, op woensdag, is in het jeugd honk in gemeenschapscentrum Haestinge in Sint-Maartensdijk en de tweede, op vrijdag, wordt gehouden in Meulvliet in Tholen. Er wordt in twee avonden, die beide van zeven tot negen uur duren, een workshop taarten versieren aangeboden. Na afloop neemt elke deelnemer een ei gengemaakt taartje mee. Voor alle mate rialen wordt gezorgd. Opgeven is noodzakelijk en dat kan tot 15 november via jar@tholen.nl of bellen met jongerenwerker Ties Reitsma via 06- 51705887. De eerste 12 mensen die zich inschrijven op een locatie, mogen gratis meedoen. Het college van burgemeester en wethou ders zet definitief een streep door het ver zoek voor een speeltuin in de Bosstraat in Tholen. Dat blijkt uit een antwoord van het college op een schriftelijke vraag van Annie Vogelaar van de SP-fractie. Reden is de be zuiniging op het budget speelterreinen. Voor 2011 is dat met 20.000 euro geslon ken. Daarnaast ontkent het college dat er ooit een toezegging is gedaan voor een nieuwe speeltuin. Wel voert de gemeente een onderzoek uit naar speelgelegenheden in de binnenstad van Tholen. Voor 2012 heeft de gemeente een bedrag van 50.000 euro gereserveerd voor een nieuwe speel tuin. Of de Bosstraat in beeld is als locatie, is onzeker. Het college hecht veel waarde om de bestemming van een speeltuin af te stemmen met de visie op de vestingwallen. Op verzoek wil het college deze afweging aan de bewoners rondom de Bosstraat nader toelichten. B. en w. hebben nog geen defini tieve beslissing genomen over het klimtoe stel bij de voormalige brandweerkazerne. Vooralsnog blijft het daar gewoon staan. Dat is ook aan de omwonenden meege deeld. Bewoners van de Bosstraat zagen dat speeltuig graag in hun straat. Het college van burgemeester en wethou ders stemt in met het convenant tussen het Centrum voor Jeugd en Gezin (CJG) en het Zorg Advies Team (ZAT). Het conve nant bestaat uit schriftelijke afspraken tus sen beide partijen. In het ZAT bespreken interne begeleiders, met toestemming van de ouders, hun zorgen over een kind met de GGD en maatschappelijk werk. Ook kan Bureau Jeugdzorg, de politie of een leerplichtambtenaar aansluiten bij het ge sprek. Dit alles om de zorg voor een kind zo goed mogelijk te regelen. Als de proble men hun oorzaak vinden in het gezin, wordt het kind in het CJG besproken. In het belang van het kind is het belangrijk dat beide partijen op de hoogte zijn van el- kaars werk. Een eventuele derde ontsluitingsweg voor het stadje Tholen is mogelijk te combineren met een rondweg aan de zuidkant van Oud- Vossemeer. Daard(x>r zouden ook de bedrij venterreinen bij beide plaatsen beter be reikbaar worden. Dat staat in de evaluatie van de toekomstvisie Bestemming Tholen 2025. De extra ontsluiting is gewenst om dat de bestaande wegen tegen de maximale verkeerscapaciteit aan zitten, terwijl er nog volop woningbouwplannen worden ont wikkeld. In Oud-Vossemeer ondervinden omwonenden van de traverse Onder de Molen problemen met de verkeersveilig heid en de leefbaarheid. Zij zitten zeker niet te wachten op een doorgaande weg over het eiland - van Oesterdam naar Krab- benkreekweg - die in de toekomstvisie niet bij voorbaat werd uitgesloten. De evaluatie vermeldt niet dat het doortrekken van de Reimerswaalseweg in noordelijke richting onmogelijk wordt als de bouw van het tankstation voor Bal aan de Nieuwe Post weg wordt gerealiseerd.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 17