0 Loopacties SPS maken het verschil in streekduel tegen Stavenisse: 2-1 Smerdiek pakt punten Matthijssen wint supercross Vosmeer pakt tegen NVS punt in blessuretijd: 2-2 Koersballen Anti-climax voor Denk en Zet AVC wint zonder hoogtepunten Volleybaltoernooi voor tieners Smerdiek dames pakt koppositie Donderdag 10 november 2011 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Springers Excelsior mogen stapje hoger Martin Quist scoort weer, Jos van der Jagt met rood naar de kant Kansen Beslist Fietsmarathon voor kankerbestrijding Gedegen partij Noad 3 Tafeltennissers eerste team ook op koers voor titel Vijfde team Smash najaarskampioen Eerste team Jeugd Keeten en Laudame winnen in zaal Twee treffers Reserves Corners Joshua van Willigen gevaarlijk wapen Voetbal uitslagen Derde kl.: Noad-SVG 4-2, Thol. Boys-DHV 2-2, Rillandia-Vosmeer 1-1, The Gunners-WHS 4-1. Vierde kl.: SPS-Stavenisse 2-1, WIK-Smerdiek 0-6. Vijfde kl.: Vosmeer-NVS 2-2. Dames: Smerdiek-CJVV 3-0, Smerdiek 2-MZC 2-2, Noad-Ril- landia 0-6, Klundert-Thol. Boys 5- 0. Smerdiek 3-Virtus 3-2, Schijf 2- Vosmeer 2-3. Tweede kl. res.: WHS 2-Oranje Wit 3 0-4, The Gunners 2-Noad 2 1-1. Derde kl. res.: SPS 2-Alliance 2 0-2. Vierde kl. res.: Thol. Boys 2-Dui- veland 3 3-2, Colijnsplaat.se B. 2- Noad 3 1-4, Stavenisse 2-De Fen- dert 2 2-3, WC 3-Smerdiek 2 4-2, Seolto 3-WHS 3 4-1. Vijfde kl.res.: Noad 4-Rillandia 3 1-10, WC 5-Smerdiek 3 4-1. WIK 3-SPS 3 2-14, SKNWK 3-Thol. Boys 3 1-5. DSE 4-SPS 4 4-2. Zesde kl. res.: NVS 3-Vosmeer 2 3-2, Dosko 7-Vosmeer 3 2-2. Zevende kl. res.: Stavenisse 3-De Fendert 6 0-5, Chrislandia 4-Noad 5 3-3, Moe 3-WHS 4 0-3. Jeugd: Kruiningen-WHS A 3-0, WHS B-SVC 5-1WHS B meisjes- Steenbergen 4-0, WHS C1 -Devo 2- 4. Halsteren-WHS C2 1-5, Steen- bergen-WHS Dl 1-2, Moc-WHS D2 1-6. WHS D meisjes-DZC 1-3, Moc-WHS El 7-0, WHS FI-Odio 9-0, WHS F2-VVC 3-0; Vosmeer C-Yerseke 9-2, Vosmeer D-WVV 2-10, HSC-Vosmeer El 4-1. Vos meer E2-WVV 2-2, NVS-Vosmeer F 4-1. Vosmeer mini's-DSE 16-0; Noad A-Thol. Boys A 2-2, Thol. Boys Bl-FC Bergen 2-5, Thol. Boys B2-Walcheren 14-1, Grens- wachters-Thol. Boys Cl 5-1, Thol. Boys C2-Kloetinge 4-1. Patrijzen- Thol. Boys Dl 1-2,Thol. Boys D2- Meto 4-6, Thol. Boys D3-Cluzona 17-1, Jeka-TholBoys D meisjes 6- 3. FC Bergen-Thol. Boys El 3-0, Moc-Thol. Boys E2 4-3, Thol. Boys E3-WHS E3 0-11Steenber- gen-Thol. Boys F1 0-7, Thol. Boys F2-Steenbergen 7-2, Thol. Boys 3- Roosendaal 7-2, De Fendert-Thol. Boys mini's 6-5. Voetbal- programma Donderdag 10 november uur Chrislandia 4-Thol. Boys 5 20.00 Zaterdag 12 november uur Thol. Boys-WHS 14.30 Vosmeer-The Gunners 14.30 DHV-Noad 14.30 Smerdiek-Vrederust 14.30 SKNWK-Stavenisse 14.30 ZSC-SPS 14.30 Delta Sports-Smerdiek da. 13.45 Sleeuwijk-Smerdiek 2 da. 12.15 Bruse B.-Thol. Boys da. 11.45 Wolfaartsdijk-Noad da. 12.45 Rillandia-Smerdiek 3 da. 11.30 WHS 2-Noad 2 14.30 SPS 2-Advendo 2 14.30 Thol. Boys 2-Bruse B. 3 12.30 Noad 3-Wemeldinge 2 13.15 Stavenisse 2-WHS 3 14.30 Smerdiek 2-Vrederust 2 12.30 Rillandia 3-SPS 3 12.30 Duiveland 4-Thol. Boys 3 14.30 Smerdiek 3-Brouwershaven 214.30 Bruse B. 4-Noad 4 14.30 SPS 4-Rimboe 2 14.00 Dinteloord 3-Thol. Boys 4 14.30 Stavenisse 3-Noad 5 12.30 WHS 4-Halsteren 5 13.30 Zondag 13 november uur Moerstraten-Vosmeer 14.30 Vosmeer 2-Steenbergen 6 11.00 Vosmeer 3-Victoria 6 10.00 Donderdag 17 november uur Thol. Boys 5-Stavenisse 3 20.00 Trefzeker Topscorer Frank den Engelsman (Noad) 13 Jjf Arvin de Witte W1 IS) 8 Jeffrey Kruf (Vosmeer) Joey Deurloo (Thol.Boys) 7 De top drie blijft onaantastbaar in de ne gende competitieronde. Alle vier pakten ze hun doelpunt mee. Totaal vielen er ne gentien treffers en alleen Erik van Ilaaf- ten van Smerdiek maakte twee goals. Een lange rij van zeventien spelers dus met 1 doelpunt. Toch waren er forse uit slagen bij, zoals de 0-6 zege van Smer diek. Ook Noad scoorde vier keer. De derde klassers domineren het topscorer klassement nog steeds. Erik van Haaften komt er het dichtstbij met zes treffers. Het team van schaakclub Denk en Zet in Scherpenisse heeft de tweede ronde in de Zeeuwse competitie wederom met verlies afgesloten. De wed strijd tegen Souburg 4 in de eerste klasse eindigde in 3,5-2,5 in het nadeel van de Thoolse schakers. In de volgende ronde is Goes 2 de tegenstander en dat team heeft reeds twee w instpartijen op haar naam staan. Met een uitzonderlijk hoog aantal re mises en aan het einde enkele ze nuwslopende minuten was het een spannende avond voor de Denk en Zetters in hun wedstrijd tegen Sou burg 4. Maar er volgde een anti-cli max vanwege het, zeker bij de vijfde partij,onnodige verlies. Marcel van den Berge speelde een goede partij op het zesde bord tegen Ben Mulder, maar kon deze niet om zetten naar winst. Het werd remise. Dat gold ook voor Bart Hertog die op het eerste bord een degelijke partij speelde tegen Walter Franse. Joris van Dijke mocht plaats nemen op het tweede bord tegen Koos Koolhoven. Van Dijke werd eeuwig schaak gezet waardoor het punt wérd gedeeld. Theo Blonet speelde op het vierde bord tegen Tom van Gemert een goe de partij, waarbij hij de winnende voortzetting niet kon vinden waar door het remise werd. Op het derde bord kwam Jan de Graaf tegen F. Baljeu goed uit de opening, maar speelde daarna enkele onnauwkeuri ge zetten. Baljeu bouwde druk op bij de koningstelling. Later nam De Graaf het initiatief over, maar kon dit vanwege tijdstekort niet meer omzet ten in winst, dus ook dit werd remise. Daarmee was de tussenstand 2.5-2.5 en moest de beslissing vallen op bord vijf. Daar speelde Ibrahim Bajramo- vic tegen Cees Rouw een wisselvalli ge partij. Met nog zes seconden op de klok dacht Rouw Bajramovic mat ge zet te hebben. Bajramovic bracht de felicitaties over en kwam toen tot de verbijsterende conclusie dat hij hele maal nog niet mat stond maar er een voudigweg een stuk tussen kon zet ten. Maar die constatering kwam te laat waardoor de punten onterecht in Souburg bleven. Het tweede herenteam van volleybalclub AVC '87 uit Tholen heeft za terdag Haaften Kwiek 2 met 0-4 verslagen. Met deze uitslag staan de reserves na vijf wedstrijden op de tweede plek van de derde klasse C. Koploper Dunamis heeft met 22 punten een puntje meer, met een wed strijd meer gespeeld. Ook het eerste herenteam staat tweede, maar dan in de tweede klasse. Dat team versloeg zaterdag tevens met 0-4 tegen stander VVS '92. AVC '87 2 startte enigszins gehan dicapt doordat de ervaren midden speler Henk Noteboom deze wed strijd aan zich voorbij moest laten gaan. Er was een goede vervanger gevonden in Kees Bout. een talent volle jeugdspeler uit jongens A. De wedstrijd begon met overrompe lend spel van AVC. Op de service van de Tholenaren maakte de tegenstander zoveel fou ten in de passing dat de bal nauwe lijks terugkwam. Binnen de kortste keren stond het 10-2. Dat de nauw keurigheid van de Thoolse heren ook te wensen overliet, viel op dat moment niet op. Maar vanaf 10-2 leek de onzekerheid wat van de te genstander af te vallen en kwamen er meer ballen terug. De set eindig de in 25-14 voor AVC. In de tweede set wisselde Ko Droogendijk voor Kees Bout. Door onderschatting van AVC kwam de tegenstander beter in zijn spel. Haaften Kwiek had een tac tiek die toegesneden was op de kleine zaal. De Gelderse heren speelden de ballen hoog over het net, achterin en in de hoeken van de zaal. De passing van AVC bleef onder de maat waardoor set-upper Tinus Suurland een hoop herstel werk moest doen. Af en toe lukte het AVC om toch haar eigen spel te spelen en waren er mooie aanval len, waarbij Freek Smits zich kon onderscheiden. Wanneer de set-up goed ligt, levert zijn harde en zui vere aanval vrijwel altijd een punt op. De tweede set werd uiteinde lijk gewonnen met 25-20. In de laatste twee sets werd de tegen stand van Haaften Kwiek sneller gebroken. De derde set eindigde in 25-14 en de vierde set met 25-13. Een degelijke winst voor AVC, zonder echte hoogtepunten. De jeugdwerkgroepen van de Gere formeerde kerk te Tholen en de Re- hobothgemeente te Sint-Maartens dijk organiseren voor de derde maal een volleybaltoernooi voor tieners. Het toernooi is 's avonds om kwart voor acht op zaterdag 19 november in Meulvliet in Tholen. De wedstrij den duren tot ongeveer half tien. Opgeven kan als team (6 personen) of individueel, dan zorgt de organi satie voor indeling in een team. Er zijn twee poules met twee speel- sterktes. Poule 1 is voor de leeftijd 12-14 jaar. Poule 2 vanaf ongeveer 14 jaar. Zorg voor sportieve kleding en binnenschoeisel. Deelname is gratis. Inschrijven kan tot en met 14 november bij Jorien Hage. Nandy de Korte en Robert Metske via onder andere jjpdföichtuskerktho- len.nl of 0166-606431 De gemengde springgroep van gym vereniging Excelsior uit Poortvliet is eerste geworden bij de springwed- strijden in Goes. De wedstrijden op ABC-niveau werden zaterdag ge houden. De gemengde groep (dames en heren) deed mee op minitramp op C-niveau en behaalde de eerste prijs met 21.15 punten. De groep promo veert hierdoor naar B-niveau. Ook de damesgroep heeft een pro motie naar dat niveau binnenge haald. want de dames werden vierde op de minitramp (ook op C-niveau) en haalden 21,35 punten. Beide groepen en de leiding zijn blij met dit resultaat en gaan met vertrouwen oefenen op nieuwe spongen, om volgend jaar te voldoen aan de hoge re eisen op B-niveau. Martin Quist van SPS rechtsmaakte tegen Stavenisse weer een doelpunt. Een fraai winnend doelpunt van Martin Quist, twee floddergoals, veel gemiste kansen en op het eind een rode kaart voor Jos van der Jagt, de linksback van Stavenisse. Dat was het saldo van een matig streekduel dat SPS halverwege de tweede helft in zijn voordeel besliste: 2-1. Door de zege wipte de formatie van Peter van Poortvliet op de ranglijst over de bezoekers heen, precies zoals vooraf de bedoeling was. Vierde klasse De verliezende coach Jaap Knop noemde de overwinning van de thuisclub verdiend. „Bij ons was de eerste pass te vaak niet goed. Op een gegeven moment ga je dan te gen jezelf voetballen. En weetje dat SPS er bij balverlies razend snel uit komt." SPS toonde in de openingsfase van de derby de meeste dadendrang, zonder overigens tot oogstrelende acties te komen. Een hakje van Ra mon Voshol uit een hoekschop van Jorn Elenbaas was het eerste wa penfeit. De beste kans was echter bij een uitval voor Stavenisse. Plots stond Matthias Moerland oog in oog met doelman Hugo Visser, na dat de soms onwennige flankverde diger Edwin Andriesse hem de bal voor de voeten had gekopt. Met de grote teen verwerkte de uitgelopen goalie het schuivertje van Moerland tot hoekschop. Het was het moment dat de wedstrijd al in een vroeg sta dium had kunnen openbreken. „Ik had hem graag gemaakt", baalde Moerland na afloop. „Wat een dra ma." SPS was duidelijk de ploeg die de meeste offensieve intenties aan de dag legde. Jorn Elenbaas probeerde het tevergeefs uit de tweede lijn en Martin Quist zag zijn diagonale knal juist langs de ver keerde kant van de kruising gaan. Er moest een blunder van doelman Aalt de Rijke aan te pas komen om SPS aan de voorsprong te helpen. Na een vrije trap van Ap van de Belt liet de keeper zich in de lucht simpel aftroeven door Jorn Elen baas; 1-0. Even later bouwde de door Leonard Quist in de diepte ge stuurde Elenbaas de marge bijna uit. Een ditmaal goed reagerende De Rijke tikte de bal tot corner. Het was volgens Van Poortvliet geen toeval dat juist Elenbaas uitgroeide tot de gevaarlijkste speler van de thuisclub. „Net als Ramon moest hij met zijn loopacties het verschil maken. Dat deden ze goed. Keer op keer waren ze aanspeelbaar." Een flater van Hugo Visser hielp Stavenisse kort na de pauze in het zadel. De SPS-goalie leek een gloeiende aardappel in handen te hebben toen Sander Smits van af stand een ongevaarlijk schot onder de lat liet vallen: 1-1. De ongeluk kige doelman was zo van slag dat hij kort daarop ook Matthias Moer land een uitgelezen kans bood. Knop kwam er na afloop nog even op terug. „SPS liet ons terug in de wedstrijd komen. Vervolgens heb ben wij op een paar cruciale mo menten goede kansen niet benut." In de 65e minuut trok SPS de partij naar zich toe. Op de linkervleugel won de jonge Marnix van der Slik- ke het duel van Erik de Rijke, om ook nog eens een voorzet op maat voor de goal te brengen. De inko mende Martin Quist hoefde er en kel maar het hoofd tegen aan te zet ten: 2-1. Bij Stavenisse schoof Kees van Putte steeds vaker door naar de voorste lijn, om op die ma nier het gelijkspel te redden. Door onzuiver inspelen van de bal. onze kerheid en niet slim genoeg positie te kiezen, strandden veel van de aanvallen van de bezoekers echter al in een vroegtijdig stadium. Jorn Elenbaas was dicht bij de beslissen de derde treffer, maar vond een at tente Aalt de Rijke op zijn weg. Tien minuten voor het einde kreeg de plots vrij in het centrum opgedo ken Van Putte zijn kans, de lange verdediger stuitte op Visser en de in de herkansing scoorde Lorenzo van Haaften alsnog. Arbiter Van der Meulen annuleerde de treffer we gens buitenspel. Knop had er vraagtekens bij. „Lorenzo kreeg de bal van de keeper. Dan kan het vol gens mij nooit buitenspel zijn." De tot dan uiterst faire derby vlam de even op. met enkele forse tackles en Van der Jagt die voortijdig kon inrukken na commentaar op de lei ding. Bij een counter vergat Jorn Elenbaas andermaal om zijn ploeg in veilige haven te brengen. Peter van Poortvliet toonde zich na afloop tevreden. „We passeren Stavenisse op de ranglijst en dat was de insteek van deze partij. Ik vond het geen zwaarbevochten overwinning, hoe wel de uitslag dat misschien doet vermoeden. We hebben Stavenisse te lang in de wedstrijd gehouden. Het had eerder beslist moeten zijn." Nu Kyle Matthijssen uit Poortvliet heeft laten zien de supermotosport onder de knie te hebben (tweemaal Nederlands kampioen), gaat hij zich deze winter proberen te bekwamen in een andere tak van motor sport: supercross. Tijdens de internationale supereross in Zuidbroek gaf Kvle gelijk zijn visitekaartje af. Hij schreef de grote finale op zon dag op zijn naam. Supercross is een vorm van mo torcross met een hogere tech nische moeilijkheidsgraad. Supermo to wordt gedeeltelijk op verharde en gedeeltelijk op onverharde weg ver reden en daardoor was het even om schakelen voor de Poortvlietenaar. Kyle moest even wennen aan de zandbaan in de hal in Zuidbroek. Hij kwam in de kwalifleatieronde maar moeilijk in zijn ritme en moest ge noegen nemen met een zestiende trai- ningstijd. Ook bij de start in de eerste manche zat Kyle er niet lekker bij en had hij moeite verder naar voren te rijden. Hij werd zevende en moest herkansen vooreen finaleplek. In de herkansing eindigde hij als tweede en had daarmee een finale- plek veroverd. In de finale op zater dag kwam de 16-jarige Yamaharijder uit Poortvliet weer niet lekker weg. Vervolgens probeerde hij het tempo hoog te houden, maar inhalen bleek lastig op dit circuit. Hij moest genoe gen nemen met een zevende plek. Zondag bleek dat Kyle wat had opge stoken van zijn ervaringen van de dag ervoor en reed hij in de kwalifi catie naar een vijfde plek. Vervolgens werd hij derde in de eerste manche en plaatste hij zjch gelijk voor de grote finale waarin hij als eerste over de eindstreep kwam. Bij sportschool Salus in Tholen wordt op vrijdag 25 november ge fietst voor het goede doel. Er wordt die avond van zeven uur tot een uur 's nachts een spinningmarathon georganiseerd. Het Sint-Anna- lands/Vosmeerse team Sta voor de zes (StavoorD6) wordt daarmee gesteund. Dat team gaat namelijk op donderdag 7 juni 2012 meedoen aan het evenement Alpe d'Huzes, waarvan de opbrengst naar de kan kerbestrijding gaat. Spinning is een vorm van fietsen op een stationaire fiets, de oefening gaat meestal ge paard met opzwepende muziek. Voor de spinningmarathon kunnen deelnemers eei^ fiets huren, zowel individueel als per team van maxi maal vier leden. Het is ook moge lijk te kiezen voor een duurdere VIP-fiets, waarbij de fietser tijdens het evenement in de watten wordt gelegd met versnaperingen en mas sages. De duur van de rit, zes uur. staat symbool voor het aantal be klimmingen dat het team Sta- voorDó wil gaan maken, namelijk zes. Inschrijfformulieren zijn ver krijgbaar in de sportschool. Aan melden kan tevens via info@sta- voord6.nl. De jarenlang geduchte tegenstander voor het derde van Noad '67, Co- lijnsplaatse Boys 2. heeft zaterdag met 1-4 moeten buigen voor het team uit Sint-Philipsland. Noad zet te gelijk aan en begon de wedstrijd goed. Een corner van Erik Fontijne werd niet goed verwerkt door de keeper, waarna de bal voor de voe ten van Roel den Engelsman beland de. Die scoorde in de vijfde minuut de 0-1. Noad kwam na 20 minuten op een 0-2 voorsprong via de voeten van Coen Everaers. De geelgroenen waren slordig in de balaannames en passing naar elkaar. Zo ook in de 35ste minuut, toen Jaap van Oude naarde aan de noodrem moest trek ken op 20 meter van het doel en de gele kaart voorgeschoteld kreeg. Doelman Ligtendag kon de bal uit de vrije trap van Colijn net niet ke ren. Het werd na de rust 1-3 via Ar jan Moerland, die de bal al vallend binnen kopte. Moerland maakte even later vervolgens ook de 1-4. Daarna knapte er iets bij Colijn en Noad kon de wedstrijd verder uit spelen. Een voorzet van Kees Vroegop belandde bij Dennis Kot, die de bal gelijk op de pantoffel nam en net overschoot, maar de bal be landde bijna in de Oosterschelde, zo hard was hel schot. Colijn werd nog gevaarlijk, mede door eigen toedoen van Noad. Laatste man Jaap van Ou denaarde verwerkte een voorzet van Colijn op de lat van het eigen doel, waarna Dennis Kot de bal met een omhaal van de doellijn haalde. Het vijfde team van tafeltennisclub Smash '76 is na de wedstrijd van vrijdagavond kampioen geworden in de vijfde klasse. Het team versloeg Tanaka uit Etten-Leur met 7-3 en die overwinning was ruim voldoende om kampioen te worden. Daarvoor waren slechts nog vijf punten nodig. Smash staat nu met 61 punten uit zeven wedstrijden bovenaan en is niet meer te achterhalen. Tanaka staat tweede met 36 punten. Eldert Besseling speelde een puike wedstrijd en misschien wel zijn beste van het seizoen. Hij zorgde voor één overwinning, maar had zeker aan spraak op een tweede en derde punt. Jochem van der Klooster liet een steekje vallen, zodat hij geen drie keer, maar twee keer'won. Ten slotte Jan-Willem van Vossen voor alle te genstanders een maatje te groot, zo dat hij drie punten kon bijschrijven. Daarnaast werd ook het dubbelspel een prooi voor Smash. In een heuse thriller waren Van der Klooster en Van Vossen nipt met 11 -9 de sterkste in de vijfde set. Door dit kampioen schap zal het team weer promoveren naar de zesde klasse. In de luwte van het kampioenschap van het vijfde team, zette ook het eerste team weer een grote stap rich ting het kampioenschap. Het nadert door een 9-1 overwinning op rode lantaarndrager The Back Hands, koploper TCS tot op een punt. Anné van Dijke won drie partijen evenals Christian van 't Hof, die na een lange periode van afwezigheid zijn rentree maakte. De andere twee punten wer den gemaakt door Remco Vroegop. Ook het dubbelspel werd gewonnen. Het tweede team had een mindere dag. In het Zeeuws-Vlaamse Graauw stond de confrontatie met de num mer één, Aloysius, op het program ma. Alleen bij een overwinning zou er nog hoop op een kampioenschap zijn. maar het werd een grote decep tie voor de mannen van het tweede. Het werd namelijk een dikke 8-2 ne derlaag. Kopman Peter Hendrickx was als enige bij de les en etaleerde zijn klasse met twee overwinningen. Hij imponeerde vooral tegen de nog ongeslagen Wilfried Dumez die met een nederlaag naar de kant werd ge stuurd. Het tot nu toe uitmuntend presterende derde team zit op dit mo ment in de hoek waar de klappen vallen. Na het wegvallen van ster speler Matthijs van der Graaf die er waarschijnlijk een jaar uitligt, werd er ook nog eens met 8-2 verloren van Vice Versa uit Oudenbosch. De eer werd gered door David van Driel en Jacob Elenbaas die beiden een partij wonnen. Mamix van der Graaf verl oor al zijn partijen. Door deze zware nederlaag is dit team weer naar de onderste regionen gezakt. Het vierde team zet juist de omge keerde weg in. Na een zwak begin, worden nu de nodige punten bij el kaar gesprokkeld. Het verlies tegen kampioenskandidaat Scaldina was met 6-4 niet al te groot. Anky Vroeg op was goed op dreef met twee over winningen. Ook Leen Guiljam haal de een punt binnen. Daarnaast werd de dubbel gewonnen. Door dit resul taat lijkt het vierde haast veilig tegen degradatie, tenzij er nog onverwach te dingen gebeuren. Het eerste jeugdteam speelde dit weekend met 5-5 gelijk tegen The Back Hands in de tweede klasse ju nioren. In deze klasse waar de ver schillen zeer klein zijn, schoten bei de partijen niks op met dit gelijkspel. Joost van Dijke won driemaal. Ben nie van Poortvliet en Johan Aamoud- se wonnen beiden eenmaal. Door dit gelijkspel is zowel degradatie als een kampioenschap nog mogelijk voor dit team. Het tweede jeugdteam heeft de stij gende lijn gevonden en klimt naar de vierde plek na een 6-4 overwin ning op het hoger ingeschaalde Yer- seke. Kanttekening hierbij is wel dat Yerseke slechts met twee spelers kwam opdraven. Het derde jeugdteam deed uitsteken de zaken uit bij Scaldina uit Zierik- zee door ter plekke met 8-2 te win nen van deze nummer 2. Het Keeten/Westdorp bouw heeft met 11 -2 Datdanweerwel verslagen in de zaalvoetbalcompetitie Meul vliet. Dat was deze week de enige wedstrijd in de B poule en Laudame en Decora stonden tegenover elkaar in de A-poule. Laudame was deze avond net iets sterker, maakte de kansjes goed af en won met 8-2. Het eerste damesteam van Smerdiek heeft zaterdag de koppositie ge pakt in de eerste klasse A. Concurrent Rijnvogels verloor verrassend terwijl Smerdiek moest aantreden tegen CJ VV uit Amersfoort, die op de laatste plek staat. Het werd een 3-0 overwinning voor Smerdiek dames. CJVV kwam naar Sint-Maartensdijk voor een leuke partij voetbal. Een positief ingesteld team, dat het moeilijk heeft in de eerste klasse. Smerdiek moest winnen en begon scherp aan de wedstrijd. Al na acht minuten lag het balletje in het net na een goede actie van Corina Luijks. Zij wist Tina Dujakovic op maat te bedienen, maar het doelpunt werd afgekeurd vanwege vermeend bui tenspel. Smerdiek ging op jacht naar de openingstreffer, maar strandde steeds op het compact verdedigende CJVV. Hierdoor werd het lastig om goede mogelijkheden te creëren. De ruimtes waren erg klein rond de 16. Pas in de 18e minuut kwam Smer diek los van de tegenstander. Een diepe bal van Mandy Roels kwam aan bij de diepgaande Corina Luijks. Zij schudde haar tegenstander af en op subtiele wijze werd ook de keep- ster gepasseerd: 1-0. CJVV zocht sporadisch de aanval en Smerdiek- keepster Agnita Nouwen kon het spel van een afstandje aanschouwen. Zo zag zij dat een prima individuele actie van aanvoerster Angelique Ha- ge niet bekroond werd met een doel punt, omdat zij uiteindelijk de in buitenspel staande Corina Luijks aanspeelde. Een kans op eigen suc ces was wellicht een betere optie. De eerste helft speelde zich vervol gens continue af op de helft van CJVV. Net voor rust beloonde Smerdiek zichzelf met de tweede treffer via Corina Luijks: 2-0. Dit was ook de ruststand. In de tweede helft een zelfde beeld als in de eerste helft. CJVV trok zich massaal terug en Smerdiek probeerde alle mogelijke manieren om een gaatje te vinden in de verdediging. Hoe langer de derde treffer uitbleef, hoe meer CJVV ging zoeken naar een stuntje. Met een vrije trap kwamen ze nog het dichtst in de buurt. Van grote afstand werd de bal echter hard naast en over het doel gescho ten. Door het meer opportunistisch spel van CJVV halverwege de twee de helft kwam er meer ruimte voor Smerdiek. waardoor er mogelijkhe den ontstonden voor een aantal schoten van afstand. Echter, het vi zier stond inmiddels niet meer zo op scherp en de meeste ballen waren een prooi voor de goede keepster. De grootste mogelijkheid was voor de doorgeschoven Mandy Roels, maar zij schoot de bal in het zijnet, waar afspelen op de vrijstaande An ne Hage een betere optie was. Pas in de laatste minuut wist Smerdiek we het overwicht uit te drukken in nog een doelpunt. Een individuele actie van Angelique Hage werd nu wel bekwaam afgerond: 3-0. Niet veel later floot de scheidsrechter af. Eerder op de dag speelde Smerdiek dames 2 tegen MZC uit Zierikzee. Doelpunten van Lenny Stoutjesdijk en Anne Hage waren niet genoeg voor de overwinning. Eindstand: 2- 2. Hierdcx>r handhaaft het zich in de middenmoot van de derde klasse. Dames 3 speelde zeer verdienstelijk tegen koploper Virtus uit Zevenber gen. Na een 0-2 achterstand werd er uiteindelijk op knappe wijze gewon nen met 3-2. Jeugdspeelster Sanne de Viet was één van de doelpunten- maaksters. Zonder moeite zette Smerdiek in Kerkwerve de zwakke broeder WIK opzij. Het werd op Schouwen-Duiveland 0-6 voor de formatie van Cees Stoutjesdijk. De vierde plaats op de ranglijst blijft daardoor een reële optie voor de blauwzwarten. Volgens Stoutjesdijk is de opdracht voor zijn ploeg duidelijk. „We moeten gewoon onze wedstrijden blij ven winnen. En bijna wekelijks spelen de topploegen tegen elkaar en morsen ze puntjes." minuut voordat het net trilde. Uit een hoekschop van Andreas Vroeg op kopte Martijn Lindhout de 0-3 achter de doelman. Het gedemora liseerde WIK moest binnen enkele minuten nog twee treffers incasse ren. Na een mooie individuele actie pikte Van Haaften zijn doelpunt mee (0-4) en bij de volgende aan val schoot Daan de Viet diagonaal raak: 0-5. In de slotminuten sloeg Van Haaften opnieuw toe: 0-6. Stoutjesdijk wilde na afloop niet teveel zeuren. „We wilden drie punten pakken en dat is gebeurd. Een zakelijke overwinning, niets meer en niets minder. Ik was er niet van onder de indruk. Als je het echt goed wilt doen, moet je hier de dubbele cijfers bereiken." Komen de zaterdag treft Smerdiek met Vrederust opnieuw een ploeg uit de onderste regionen. Ook spelen de toppers De Fendert en Kogelvan gers tegen elkaar. Stoutjesdijk hoopt met zijn team de lachende derde te worden. Toch wil de coach zich niet louter blindstaren op de resultaten. „We moeten ook groei en in ons spel." Het nog puntloze WIK was duide lijk geen inspirerende tegenstander. Zonder groots voetbal te etaleren had Smerdiek bij rust een veilige 0-2 marge bereikt. Op aangeven van Erik van Haaften kopte Hilbert Brinkman in de 12e minuut de openingstreffer binnen. De tweede goal was uit het boekje, met een vrije trap die door Van Haaften met het hoofd werd teruggelegd op schutter Stefan Lindhout. Nog voor de thee werden de bezoekers twee zuivere strafschoppen onthouden, beide keren na ouderwets pootje haken op de doorbrekende Van Haaften. Coach Stoutjesdijk toon de zich halverwege maar matig te vreden. „Ik vond dat we wel een stapje extra mochten zetten. Tegen een ploeg van het kaliber WIK moet je met een mooie uitslag naar huis kunnen gaan." Hoewel Smerdiek het tempo wat opschroefde, duurde het tot de 69e Voor Vosmeer zijn de streekduels met NVS het hoogtepunt van het sei zoen. Groot was dan ook de vreugde toen Benjamin Suurlant in bles suretijd de niet meer verwachte 2-2 inkopte. In de extra tijd van de eer ste helft had Jeffrey Kruf vanaf de penaltystip ook al voor de aansluitingstreffcr gezorgd. Gezien de late ontknoping was interim- coach Tim van Mierlo tevreden. Vijfde klasse „De jongens hebben gestreden tot het laatste fluitsignaal en zijn daar voor beloond." In feite had Vosmeer de partij naar zich toe moeten trekken. Sylvester van Willigen en Jeffrey Kruf waren in de openingsfase al dicht bij een treffer. Een indraaiende hoekschop van Joshua van Willigen raakte zelfs de bovenkant van de lat, een kunst stukje dat hij later in de partij nog twee keer herhaalde. Het was echter NVS dat uit zijn eerste kans van de middag het optimale rendement haalde. In de korte hoek werd doel man John Aarnoudse gepasseerd: 0- 1Na een halfuur werd het met een schot uit de tweede lijn 0-2. Tussen beide goals in waren twee gevaarlij ke vrije trappen van Joshua van Wil ligen de voornaamste wapenfeiten geweest. Vosmeer zette alles op alles om voor de pauze dichterbij te ko men. Van Willigen raakte uit een hoekschop andermaal de lat en even later kopte Jeremy Stolwijk zijn cor ner op de paal. In de slotminuut van het eerste bedrijf werd de door Pas cal Zwegers in de diepte gestuurde Stolwijk aangetikt in de beruchte zo ne, met een rake strafschop van Jef frey Kruf als ultieme sanctie: 1-2. „Precies op het goede moment om hoop te houden", vond Van Mierlo. Toch kwam Vosmeer slecht uit de kleedkamer, met enkele goede moge lijkheden voor NVS als gevolg. Gaandeweg de tweede helft voerde de thuisclub de druk op. „NVS is nog twee keer voor onze goal geweest" vatte Van Mierlo de tegenstand sa men. Een kwartier voor het einde werd een inzet van Joshua van Willi gen met een mooie reflex door de keeper gekeerd. Vervolgens tou cheerde een hoekschop van de meest gevaarlijke Vosmeer-speler voor de derde maal de lat. In blessuretijd ge beurde het wonder alsnog. Weer draaide Van Willigen een corner voor de goal. precies op het hoofd van Benjamin Suurlant: 2-2. Ondanks het veldoverwicht na rust kon Van Mier lo tevreden zijn met het resultaat. „Als je zo laat gelijk komt, moetje in je handen knijpen. Een pluim voorde mentale kracht van de ploeg." Uitslagen van de gespeelde koersbal- wedstrijden van: Meulvliet: 1mevr. J. Verbraeken en mevr. A. Hilgerson.én W. Deurloo en J. Suurland 24 p.; 3. mevr. N. Deur loo en mevr. L. Verschoor 19 p.; 4. mevr. JBos en G. v.d. Padt, én mevr. C. Sprenkels 18 p.; 6. mevr. A. Suur land en mevr. D. Lindenberg 14 p. Gezelligheid vóór Alles/Sint-Maar tensdijk: 1. W. Bijl 51 p.; 2. J. Bij- nagte en C. Breure 29 p.: 3. mevr. B. Bijnagte en mevr. T. Breure 28 p.; 4. mevr. C. van Mierlo en F. de Jong 27 p.; 5. mevr. W. Kloet en mevr. M. Da ne 19 p. Oud-Vossemeer: 1mevr. C. Haver- mans 22 p.: 2. mevr. J. de Bakker 12 p.; 3. N. Moerkerken,én mevr. L. van Poortvliet 19 p.; 5 mevr. B. Rogge band 16 p.; 6. mevr. J. de Bakker 12 p.; 7. mevr. J. van Hou te, én mevr. M. van Poortvliet 11 p.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 15