[R] Remmerswaal 'Het magazijn bestond uit veilingkisten, want geld voor echte rekken had ik niet' Hoge vlammen bij affakkelen gastank Van de Sande kritisch over het sociaal werk w w w.remmers waal .nl Nieuwbouw afgelopen jaren minder dan er mogelijk was CVA-trefpunt in De Schutse Govers automaterialen uit Tholen viert zilveren jubileum Devany Moerland goede Jessie J, Roxanne Smits wint als Adèle WHS kiest voor duurzame energie Donderdag 10 november 2011 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 'fcWij feliciteren Govers Automaterialen met het 25-jarig jubileum" ACCOUNTANTS ADVISEURS ABN AMRO FELICITEERT GOVERS AUTOMATERIALEN B.V. MET HUN 25 JARIG JUBILEUM De mogelijkheden voor woningbouw in de gemeente Tholen waren de afgelopen jaren groter dan de behoefte. In de periode 2003 tot en met 2010 zijn 1015 nieuwe huizen gebouwd terwijl de capaciteit in de verschillende bestemmingsplannen 1492 huizen bedroeg. Er is nog ruimte voor 477 woningen, bijna een derde van de plan capaciteit. Inmiddels worden al weer nieuwe plannen ontwikkeld voor nog eens 1071 huizen. Oudesluijs: Traverse heeft andere insteek De fractie van de CU in de gemeenteraad is kritisch over de handelwijze van b. en w. over het opzeggen van de samenwerking met de Stichting Maatschappelijk Werk en Welzijn Oosterschelderegio (SMWO). Voor taan gaat de gemeente het werk uit laten voeren door het Brabantse Traverse en hoopt daarmee 76.000 euro te besparen. Capaciteit Playbackshow in de Stove in Stavenisse Crisis Huisbeurs Wat begon in een varkenshok met veilingkisten als stel lages voor auto-onderdelen, groeide uit tot een geauto matiseerde groothandel. Banden, filters, remschijven. Het is slechts een kleine greep uit het assortiment van Govers automaterialen uit Tholen. De grossier levert voornamelijk aan garages in de regio, maar particulieren zijn ook welkom. Dit jaar viert het bedrijf haar zilveren jubileum. Tijd om terug te blikken. Varkenshok In het gedrang Katinka Polderman komt zaterdag niet Bergen op Zoom Laan van Hifderrosse Noord 4 Telefoon 0164 - 25 62 00 Roosendaal 'Kro evenhuis' Streuvelslaan 12 Telefoon 0165 - 58 59 00 Sint-Maartensdijk 'Polderhuis' Onder de Linden 7 Telefoon 0166 - 66 24 69 drijventerrein Welgelegen in Tho- len te verhuizen. ..Dat is voor onze koeriers die dagelijks garagebedrij ven in Tholen, Zuid-Holland en West-Brabant afrijden een hele verbetering geweest. Geen moment heb ik spijt gehad van die verhui zing. En met het doortrekken van de A4 van Halsteren naar Dintel- oord wordt onze positie alleen maar beter." Na vijfentwintig jaar telt de automa- terialenhandel zeventien medewer kers. De meeste van hen hebben af finiteit met de autobranche. ..Dat kun je wel zien hè", zegt Govers terwijl hij naar het parkeerterrein voor het bedrijfspand wijst. ,.BMW, Volkswagen, allemaal snelle au to's." Toch zijn het voornamelijk dames die de garagebedrijven be voorraden met auto-onderdelen. Ie dere dag rijden ze via vaste routes: Bergen op Zoom, Tholen/Steenber- gen. Flakkee en Roosendaal. Uitla ten, banden, oliefilters, bougies, la gers, remschijven en ga zo maar door. ..Alle slijtageonderdelen van ABN AMRO Bedrijven Bergen op Zoom, tel. 0164-296149. OE BANK ANNO NU ABN AMRO Het team van.Govers automaterialen met Chris Govers als zevende van links. Nog ruimte voor 477 huizen; plannen voor 1071 erbij Het inwonertal van de gemeente Tholen is in de jaren 2003 tot en met 2010 gegroeid met 1475 men sen, een toename van zes procent. In diezelfde periode van acht jaar verrezen er 1015 nieuwe huizen. Het gros daarvan is in Tholen-stad gerealiseerd: 468. De grootste woonkern in de gemeente is dan ook aangewezen voor het opvangen van de bevolkingsgroei bovenop de natuurlijke aanwas. Maar niet alle ruimte is benut. Want in Stadszicht I en II konden begin dit jaar nog 294 huizen gebouwd worden, en 20 in Waterfront II. Inmiddels zijn drie nieuwe plannen in de maak voor to taal nog eens 392 woningen: Veste- tuin 188, Buitenzorg 160 en Kon. Julianastraat 44. De gerealiseerde aantallen nieuwe huizen in de andere woonkernen (tussen haakjes het aantal huurhui zen): Oud-Vossemeer 143 (23), Sint Philipsland 119 (12), Sint-An- naland 110 (6), Sint-Maartensdijk 88 (23), Stavenisse 45 (2), Poort vliet 28 (11) en Scherpenisse 14. Van de 1015 nieuwe huizen zijn er totaal 155 gebouwd voor de verhuur (78 in Tholen). Castria Wonen, tegenwoordig Stadlander, heeft in de afgelopen acht jaar 92 huurwoningen verkocht en er 108 gesloopt. Verder zijn in stads- en dorpsvernieuwingsprojecten 80 particuliere woningen gebouwd na sloop. Inmiddels heeft de gemeente samen met Stadlander plannen voor herstructurering van Sint-Maartens dijk West. Van alle nieuwbouw in de genoemde periode was 85 pro cent koop- en vijftien procent huur woning. Daarmee is het aandeel huurwoningen in de totale Thoolse woningvoorraad naar dertig procent teruggebracht. Naast de ruimte in Tholen is er ook in andere woonkernen nog bouwca paciteit in bestemmingsplannen voorhanden. Begin dit jaar was iets meer dan tweederde benut. De aan tallen die op dat moment nog ge bouwd konden worden: Vroonstede Sint-Annaland 71Welhoek II Oud- Vossemeer 32, Poststraat-Zuid Sta venisse 39 en Scherpenisse-Zuid 21. In ontwikkeling zijn plannen voor nog eens 1071 woningen. Naast de al genoemde 392 in Tholen: Luijs- terlaan Sint Philipsland 80, Haven gebied Sint-Annaland 288, Veste- tuin Tholen 188, Buitenzorg Tholen 160, Kon. Julianastraat Tholen 44, Deestraat Poortvliet 55 en Geer- truidapoldcr Sint-Maartensdijk 256 huizen. Bijna 1500 nieuwe wonin gen zitten er de komende jaren in de pijplijn, is de conclusie. Bij wat aan huizen is gerealiseerd, is differentiatie nagestreefd. Zo zijn goedkope en duurdere huurwonin gen gebouwd. In de koopsector be treft het zowel starterswoningen (in Stavenisse, Sint-Annaland en Tho len) als aaneengesloten, vrijstaan de en twee-onder-een-kaphuizen, (zorg)appartementen, en duurdere woningen aan het water en op land goederen. De tienjarige Devany Moerland heeft de playbackshow van Stichting Actief Stavenisse gewonnen. Die werd zaterdag gehouden in dorpshuis De Stove in Stavenisse. Er waren in totaal 23 acts en Devany won bij de kinderen. Bij de volwassenen kreeg Roxanne Smits, die in de huid kroop van zangeres Adèle, de eerste prijs. Devany deed één van haar idolen na, Jessie J, met het nummer Price Tag. Ze werd daarin bijgestaan door haar oudste broer Jeffrey (12). Die verraste het publiek door plotseling het podium op te komen als rapper B.o.B. De presentatie was in handen van Anneloes Oudesluijs uit Sint-Maar tensdijk en Ralf Smits uit Stavenis se. Anneloes vertelde dat ze jaloers was op Devany, omdat ze zo goed op hakken kon lopen en dansen. Ze had de schoenen van haar nichtje geleend. De jury. waarvan drie le den in de huid van Angela Groot huizen, Gordon en Barbie kropen, vond het plaatje helemaal kloppen. Door de zwarte pruik leek Devany sprekend op Jessie J. Wethouder Jan Oudesluijs, ook ju rylid. reikte de prijzen uit. De win naar kreeg een geldprijs en voor de overige prijswinnaars was er een medaille. Alle deelnemers kregen een snoepzak. Kiera Vroegop en Melanie Grijs werden tweede en derde bij de kinderen. Jeffrey Moerland stond twee keer op het podium, want hij trad ook op bij de volwassenen met zijn vader Martin (48), broer Quincy (18) en hun goede vriend Peter Neele. Ze deden Kings of Leon na met het nummer Sex on fire. Peter was één drumstok verloren achter het podi um, maar dat was de jury niet opge vallen. Ze vielen net buiten de prij zen en eindigden als vierde van de negen volwassen acts. uiteenlopende automerken hebben wij op voorraad", zegt Govers. Met 282.000 verschillende onderdelen mag hij zich met recht een grossier noemen. „Het assortiment is de af gelopen jaren verbeterd. Bestond ons bestand voorheen uit alternatie ve, goedkopere merken, tegenwoor dig voeren we alleen nog A-merken, zoals Varta. Monroe. NGK, Mann en Brembo." Anderhalf jaar geleden heeft Govers 'ikwilbanden.nl' in het le ven geroepen om aan de vraag van de consument te voldoen. „Particu lieren willen vooraf weten wat het kost. En dat krijgen ze op onze website. De zoekmachine zoekt al tijd naar de goedkoopste banden die er in Nederland te krijgen zijn. Ver gelijk het met gaspedaal.nl voor nieuwe- en tweedehands auto's." Bezoekers kunnen per bandenmaat zoeken en aangeven waar de ban den afgeleverd moeten worden. „Dat kan bij meer dan 150 aange sloten garagebedrijven in Neder land." Zelf heeft Govers ook ruim 3300 banden op voorraad. Een gedeelte daarvan bestaat uit winterhanden. „De gangbare maten zijn nog ruim schoots voorradig", zegt hij. „Maar bijzondere maten, zowel groot als klein, dat is een stuk lastiger." Dat de auto-industrie een graadme ter is voor de economische situatie hoef je Govers niet te vertellen. „Particulieren bezuinigen voorna melijk door het onderhoud uit te stellen. Versleten remblokken en distributieriemen worden niet ver vangen." De verkeerde keuze vol gens Govers. „Bij remblokken gaat het om tientjes werk en het repare ren van een vastgelopen motor als gevolg van het niet vervangen van de distributieriem, staat in schril contrast tot het preventief vervan gen van die riem. Ook hoor ik van garagehouders vaak dat mensen boos worden als zij uit veiligheids overwegingen bepaalde onderdelen hebben vervangen. Bij veel mensen draait het maar om één ding: dat er een auto voor de deur staat." Hoewel Govers directeur is, is hij niet het type dat zich opsluit in een kantoor. „Het liefst ga ik de baan op", zegt hij. „Tegenwoordig gaat het contact meer en meer via inter net, terwijl persoonlijk contact met je klanten ontzettend belangrijk is. Zeker in een tijd waarin de concur rentie op de loer ligt. Want met al leen een uitgebreide voorraad on derdelen red je het niet." Op Tholen en in Bergen op Zoom heeft Govers automaterialen in de afgelopen vijf entwintig jaar naam gemaakt. „Nu Roosendaal en Flakkee nog", zegt Govers. Met een huisbeurs voor vaste klanten en relaties staat Govers automaterialen vrijdag 11 november even stil bij het jubi leum. Hoe hij het met de medewer kers gaat vieren wil Govers nog niet kwijt. Winnaar Devany Moerland lijkt met haar zwarte pruik sprekend op haar idool Jessie J. vond de jury hij de playblackshow van Stichting Actief Stavenisse. Foto: Patrick van der Gouwe. Voetbalvereniging WHS uit Sint- Annaland kiest voor duurzame energie. Dat is vrijdag besloten tij dens de algemene ledenvergade ring. De huidige cv-installatie in het clubgebouw maakt op korte termijn plaats voor een hout gestookte va riant. „Duurzamer en op termijn goedkoper", zegt Rik-Jan Blom. voorzitter van de vereniging. „Als voetbalvereniging voeren wij een duurzaam beleid. Maatschappelijk verantwoord ondernemen staat als één van onze doelstelling in het be leidsplan." De bio-cv-installatie stoot geen schadelijke stoffen uit en is C02-neutraal. Wel vereist de in stallatie een forse investering. Vol gens de bérekeningen van de ver eniging is terugverdientijd vijf tot zeven jaar. „Met deze bio-installatie zijn we niet meer afhankelijk van het gasnet, dat bespaart kosten. Bo vendien is de levensduur van een bio-installatie langer dan van een traditionele cv." Wanneer de instal latie wordt geplaatst is nog ondui delijk. De vereniging is momenteel in onderhandeling met een leveran cier. In zorgcentrum De Schutse in Sint- Annaland wordt op zaterdag 26 no vember van half drie tot half vijf een CVA-trefpunt gehouden. Het is de vierde in een reeks bijeenkomsten die vooral zijn bedoeld voor mensen die getroffen zijn dtxtr een beroerte en hun familie en vriendenkring. CVA staat voor Cerebraal Veneus Accident, cxtk wel beroerte ge noemd. Thema van deze bijeen komst is Eerste hulp bij taalproble men. De toegang is gratis en vooraf aanmelden is niet nodig. Aansluitend bij het thema gaat logopediste An nette Huysman in op de verschijnse len van spraakstoornissen zoals afa sie (niet meer kunnen praten) en de psychische en emotionele gevolgen die spraakstoornissen met zich mee brengen. Het CVA-trefpunt is een initiatief van de SVRZ. zorgcentrum De Schutse. Allévo en het steunpunt mantelzorg van de gemeente Tholen. Meer info bij Jacqueline Heijboer van het steunpunt Mantelzorg van de gemeente Tholen. via telefoonnum mer 0166-668315. Dat hij zijn brood in de autobranche ging verdienen had, Chris Govers (48) nooit gedacht. Als zoon van een tuinder was een toekomst in de tuin- of landbouw eerder voor hem weggelegd. Na het afronden van de middelbare landbouwschool lagen de banen niet voor het oprapen. „Op uitzendbasis heb ik twee we ken in een plantenveredelingscen- trum gewerkt", zegt hij. „Daarna op het laboratorium van de Fri d'Or in Bergen op Zoom. Ook ik ontkwam niet aan mijn militaire dienstplicht. In die periode is mijn belangstelling voor techniek ontstaan." Govers volgde in dienst een cursus tot ver tegenwoordiger. Niet wetende dat die cursus hem ver zou brengen. Toch was het niet de autobranche waar Govers' interesse naar uit ging. „Ik zag mezelf wel als verte genwoordiger van bestrijdingsmid delen of van veevoer", zegt hij. Dat werd het niet. Zijn eerste baan was vertegenwoordiger in ladders. „Al snel dacht ik: waarom zou ik voor een baas werken, als ik ook voor mezelf kan beginnen? Maar dan niet in ladders." Hij zocht een uniek product. Iets dat een ander niet heeft. „Slick 50. Daar is het alle maal mee begonnen. Het is een olietoevoeging die de wrijving in de motor sterk vermindert. Al snel kwamen daar meer en meer onder delen bij." Govers startte zijn bedrijf in auto materialen vanuit het varkenshok achter zijn ouderlijk huis in Halste ren. „Een hokje van drie bij drie vierkante meter. Meer was het niet. Het magazijn bestond uit houten veilingkisten die als stelling dien den. Want geld voor rekken, dat had ik niet. Nu ik er op terugkijk denk ik: zo moet toch iedere onder nemer starten." De zaken liepen goed. Het varkenshok werd snel te klein. Ook ontbeerde het een pro fessionele uitstraling. Govers be sloot zijn onderneming voort te zetten in Sint-Maartensdijk. Daar kwam hij terecht via zakelijke con tacten. „Tien jaar heb ik in het be drijfsverzamelgebouw met het to rentje gezeten", zegt hij. „Met veel plezier, maar toch was ook deze plek niet ideaal." Vanwege gebrek aan opslagruimte en om logistieke redenen besloot Govers naar be- Fractievoorzitter Bram van de San- de vroeg zich af onder wiens ver antwoordelijkheid het komt te val len en waar de maatschappelijk werkers komen te werken. Hij in formeerde ook naar de kwaliteit van de organisatie. En wilde weten om hoeveel formatieplaatsen het gaat. „Waarom is het ook op Bra bant gevallen?" Volgens wethouder Jan Oudesluijs heeft de samenwerking niet geleid naar wat de gemeente wenste. De taken die de gemeente zelf uitvoert vinden volgens hem plaats vanuit het gemeentehuis. „Traverse heeft een andere insteek. Er komt meer regie bij de gemeente. We hebben bijzonder goede afspraken ge maakt. We wilden een ton bezuini gen maar het is 76.000 euro gewor den. We moeten nog 24.000 euro zoeken." Volgens de wethouder gaan de bestaande contracten mee naar de nieuwe organisatie. Vanuit de gemeente komen er 2,4 forma tieplaatsen, die verdeeld worden over meerdere mensen zodat bij ziekte van een van hen, het werk door kan gaan. Er is een 24-uurs bereikbaarheid, een vakantierege ling en er komt volgens hem ook nog een kwaliteitsstudie. „Het zit allemaal in het contract." Van de Sande betreurde het dat de gemeente straks meer in de pap te brokkelen heeft. Volgens hem komt daarmee de onafhankelijkheid in het gedrang. Hij vond het verder ook jammer dat het maatschappe lijk werk uit Sint-Maartensdijk verdwijnt. Maar volgens Oudes luijs was de SMWO al voornemens om het maatschappelijk werk op een andere manier te gaan uitvoe ren. En waren er al werkplekken in de smalstad weggehaald. Tankstation Dekker in Sint-Annaland heeft dinsdag de LPG-instal- latie laten affakkelen. Vanaf de Oude Zeedijk waren de metershoge vlammen duidelijk zichtbaar. Het affakkelen nam ruim vijf uur in beslag. Veiligheidshalve was de Spuistraat tussen half tien en drie uur 's middags afgesloten voor het doorgaand verkeer. Nadat de laatste resten gas uit de tank waren is deze door een tankwagen ge vuld met water. In december wordt de LPG-tank verwijderd. Automobilisten die ge bruikmaken van deze brandstof kunnen dan in de gemeente Tholen alleen nog terecht in Tholen-stad om LPG te tanken. De voorstelling van cabaretière Katinka Polderman die voor zater dag gepland stond in Meulvliet, ge naamd Polderman tuigt af, gaat niet door. De theaterstichting Uit op Tholen laat weten dat Polder man wegens familieomstandighe den heeft afgezegd. Het is de derde voorstelling van dit seizoen van Uit op Tholen die niet doorgaat. Eerder zegde cabaretier Javier Guzman al zijn voorstellingen af en ook The Bush Ensemble komt niet optreden. i accountants belastingadviseurs bedrijfsadviseurs loon- en salarisverwerking personeelsmanagement

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 11