Eerste herfstfair in Maartenhof Plaatselijk nieuws 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 3 november 2011 Poëzie schrijven Van Mozart tot Madonna Zangavond Visser wint klaverjas Kledinginzamelactie Verontreiniging Oudelandsedijk Vacatures kerkenraden Nieuwe dakkapel Duizendste cursist Herkansing Ouder/kind toernooi Kettelerij exposeert Dode kat en varkenslucht Zeeuwse dienst en Bijbelpoëzie Aanrijding met kist Bondsmedaille voor Van Daalen Kledinginzamelactie Roosevelt-les Twaalf jaar kerkenraad Bomen rooien Concert jeugd O VM I Geslacht in eigen slagerij Deur en kozijnen Overleg met ontwerper Winnaars loterij Winterfair Sint Nicolaas Optreden Electrica Helft kerkenraad weg Foto's zorgcentrum Knutselmiddag Verkoping vervallen Zangavond Woord en Daad Geen spoed Kerkstraat Playbackshow Kinderkoor voor kerk Nieuwe cursus EHBO Dienstencentrum weer open Lampionnenoptocht Mevr. Kooman Rehoboth Tholen De vrijzinnige geloofsgemeenschap NPB organiseert woensdag 9 no vember om kwart voor twee een poëziemiddag in het kerkgebouw van de Protestantenbond. Schrijfdo- cent Peter van der Graaf begeleidt de deelnemers met een aantal schrijfopdrachten, die hij na afloop bespreekt met de cursisten. Schrijf- ervaring is niet vereist. Aanmelden kan bij mevrouw A. Vroegop-de Jonge, tel. 662873. Muziekvereniging Concordia orga niseert zaterdag 5 november een the maconcert in Meulvliet. De muziek loopt uiteen van klassiek tot popmu ziek. Tim Hartendorp, Evenlien van den Bergh en Lennart Berrevoets verzorgen die avond de zang. terwijl Concordia zorgt voor de muzikale omlijsting. Het concert begint om acht uur. Kaarten zijn te koop bij C1000 Jurgen Stroot, Hage Textiel en café Hart van Tholen. In de Onze Lieve Vrouw Hemel- vaartkerk vindt zaterdag 10 decem ber een zangavond plaats met kerst en sfeerliederen. Het Cultikoor en Case mbroot koor bundelen die avond hun muzikale krachten. Zij zingen bekende kerstliedjes van vroeger en nu. Naast de beide koren leveren ook de vrijwillige medewer kers van de Wereldwinkel een bij drage aan de avond. Zij zorgen voor de consumpties. De opbrengst van de kaartverkoop gaat naar voedsel- bank Goed Ontmoet. De zangavond begint om half acht. Kaarten zijn te koop in de Wereldwinkel. Han Visser wist Henk Snepvangers achter zich te houden tijdens de we kelijkse klaverjaswedstrijd van kla- verjasclub Stad Tholen. Hij haalde 518 punten en had daarmee een voorsprong van 163 punten op Snepvangers, die met 5095 punten de tweede plek innam. Het gat met de nummer drie, Corry Moeliker. was met 42 punten minder groot (5053). Peter Luten werd vierde met 4726 punten en Peter Menheere vijf de met 4694 punten. Sam's kledingactie organiseert za terdag tussen tien en twaalf uur een kledinginzameling in het parochie centrum van de Rooms-katholieke kerk in de Paulinastraat. De op brengst gaat naar de projecten van Cordaid Mensen in Nood. Zo onder steunt de kledingactie al 25 jaar het droogte cyclus project in Kenia. Een verontreiniging van de bodem op het woonwagenkamp aan de Ou delandsedijk moet als ernstig wor den aangemerkt, maar is niet spoed eisend. Dat hebben gedeputeerde staten bepaald naar aanleiding van een melding van het Woonwagen schap Noord- en Midden-Zeeland. Op het zuidelijke deel van het 2500 meter grote terrein (gebruikt als au tosloopterrein) is 25 jaar geleden al een sterke verontreiniging met zwa re metalen vastgesteld. Acht jaar geleden zijn er polycyclische aroma tische koolwaterstoffen (pak's) aan getroffen. Vorig jaar en dit jaar zijn verkennende bodemonderzoe ken uitgevoerd. Op het zuidelijke deel blijkt een strook van tien meter, grenzend aan een watergang, sterk verontreinigd te zijn met koper, lood, zink en pak's. In ongeveer 400 kubieke meter grond worden de interventiewaarden overschreden. Daarom wordt dit als een ernstige bodemverontreiniging aangemerkt. Maar omdat geen sprake is van ver spreidingsrisico's, is de sanering niet spoedeisend. De diakenen JJ. Schot en R.A. van der Slikke zijn 1 januari niet her kiesbaar in de kerkenraad van de Hervormde Gemeente. Aftredend, maar wel herkiesbaar zijn de ouder lingen D.F. Duine, C. Hoogendoorn en A.M. Wessels, ouderling-kerk- rentmeester M. Polak en de diake nen B. Geuze en P. Kriger. In de Hersteld Hervormde Gemeen te moeten twee vacatures vervuld worden. Ouderling-kerkvoogd J.C. Verheul is aftredend en niet herkies baar, terwijl eerder al een vacature ontstond door het tussentijds aftre dend van ouderling J.C. Schot. Dia ken J. Schakel is ook afredend, maar stelt zich opnieuw beschikbaar voor vier jaar. Bij de kerkvoogdij stopt H.D. Swijnenburg per 31 december. Hiervoor kunnen de leden kandida ten indienen. Kerkvoogd W.E. van Vossen is ook aftredend, maar wel herkiesbaar. „Het is minder fraai, maar het mag wel", zei voorzitter M. Onrust van de welstandscommissie over het ontwerp voor een nieuwe dakkapel en schoorsteen op de woning van P. Kooistra aan de Veerweg. De wel standscommissie vond de dakkapel te hoog in het dakvlak gepland. En niet alleen ten opzichte van de nok, maar ook van de schoorsteen. De dakkapel komt aan de achterzijde van de woning en wordt voorzien van dakpannen. De welstandscom missie leek een kapel uitgevoerd met plat dak in deze situatie meer geschikt, gezien de helling van het dak. De pannen krijgen een 'herfst kleur' en de merantihouten kozijnen worden gebroken wit en donker groen, de kunststof zij wangen wor den donkergroen. De schoorsteen wordt voorzien van rode steenstrips in dezelfde kleur als het baksteen van de woning. De heer P. Roovers is de duizendste deelnemer aan de cursus zelfma nagement van de stichting regionale trombosedienst Breda (SRTB). Hij werd daarom na afloop in het zonne tje gezet en ontving daarvoor een mini laptop. Bij de cursus werden trombosepatiënten - Roovers is dat sinds 2009 - getraind in het zelf me ten van hun stollingswaarden en eventueel het zelf doseren van hun antistollingsmedicatie. Omdat het twee weken geleden niet lukte, gaat wethouder Kees van Dis morgen in de herkansing. Hij gaat 's middags om drie uur in de biblio theek proberen als eerste het digitale boek Het leven is vurrukkulluk van Remco Campert te downloaden op het aanwezige digitale schoolbord. Het boek is zowel in een papieren als een digitale versie, een e-book. af te halen in de bieb vanwege de campagne Nederland Leest, die nog tot 18 november duurt. Badmintonclub Batho heeft donder dag 32 koppels kunnen verwelko men op het ouder/kind toernooi. In totaal werkten die 48 partijtjes af en daarmee konden punten worden verdiend. Voor het koppel (eigenlijk het kind) met de meeste punten was er een verrassing te verdienen. Maar uiteindelijk ging het daar niet om, de gezelligheid moest de boventoon vieren. Elke ouder die nog nooit een badmintonracket had vast gehou den, heeft nu de sport kunnen erva ren. Jan Kettererij exposeert vanaf zater dag 12 november werk in galerie Vermeulen in Etten-Leur. De kunste naar laat er beelden en installaties zien. In zijn sculpturen combineert hij geometrische en organische vor men. In de galerie zijn dan ook schilderijen te zien van Margriet Oomen uit Bavel. De directie Ruimte, Water en Milieu van de provincie heeft in september een klacht gekregen van een Thole- naar over een dode kat op de weg. Dat gebeurde op 11 september om half tien 's morgens. Verder waren er die maand twee klachten van inwo ners over stank van varkenshouderij Britt b.v. De eerste was op 15 sep tember om half acht 's avonds, waar bij werd geklaagd over stankoverlast vanaf half zes 's avonds, en de twee de op 24 september op hetzelfde tijdstip. Kerkelijke gemeenten en parochies rond de Brabantse Wal besteden aandacht aan de Week van het Boek van 3 tot 10 november. Er worden op diverse locaties lezingen, work shops en andere activiteiten georga niseerd. De Katholieke kerk en de NPB organiseren op zondagmiddag 6 november om half drie een kerk dienst in Zeeuws dialect. Die wordt gehouden in de Katholieke kerk aan de Markt. Nel Roggeband-Baaij is voorganger en het thema van de vie ring is Ebbe je 't oak al 'oöre ver- luuje?. Het klederdrachtkoor Mooi Zeeland komt zingen. Vervolgens organiseert de NPB op woensdag 9 november om twee uur een poëzie middag. Schrijfdocent Peter van der Graaf gee ff een aantal schrijfop drachten met als basis de eigen bele ving vanuit de Bijbel en samen wor den de schrijfsels besproken. Schrijfervaring is niet vereist. Aan melden kan bij mevr. A. Vroegop-de Jonge, tel. 662873 of e-mail a.vroeg- op@planet.nl. Een 27-jarige automobilist uit de ge meente Tholen is woensdagavond rond kwart voor acht op de Kreek- weg in Oud-Vossemeer tegen een houten kist aan gereden. De kist is vermoedelijk van een tractor of vrachtauto gevallen. Het voertuig van de man liep schade op aan de voorzijde. Hij had zijn auto net die dag gekocht De heer Van Daalen van vogelver eniging 'De Vogelvrienden' behaal de tijdens de Bijzonder vogelten toonstelling in Ossendrecht met een gouldamadine (prachtvink) 92 pun ten. Hij kreeg daarvoor de bondsme daille. de hoogst mogelijke prijs. Ook de heer J.W. Jeroense viel in de prijzen. Hij behaalde met zijn geelf- lankparkiet 371 punten en werd kampioen. Bij de jeugd werd Patric Jansen kampioen met zijn geelflank- parkiet. Hij scoorde 364 punten. Ook bij de enkelingen en stellen wist hij de titel op zijn naam te zet ten. Dhr. I. Potappel behaalde met zijn Isabelschimmel 91 punten en werd in die klasse eveneens kam pioen. Op 11 en 12 november is de Bijzonder tentoonstelling in de Vos- senkuil. Sam's kledingactie organiseert za terdag tussen tien en twaalf uur een kledinginzame+ing in de Rooms-ka tholieke parochie Heilige Willibror- dus aan de Dorpsweg 7. De op brengst gaat naar de projecten van Cordaid Mensen in Nood. De groepen zes van de drie basis scholen in het dorp doken gisteren morgen in de plaatselijke geschiede nis. Sinds vorig jaar krijgen ze een les over de relatie van de Ameri kaanse presidenten Roosevelt met Oud-Vossemeer (hun voorvader komt er vermoedelijk vandaan), over de door president F.D. Roos evelt geformuleerde vier vrijheden (waarnaar een kunstwerk op het ga zon bij de kerk verwijst) en de ban den tussen ons land en de Verenigde Staten. Burgemeester Nuis nam de kinderen mee terug in de geschiede nis. Daarna bekeken de jongelui de, plek in de Raadhuisstraat waar tot veertig jaar geleden Huize Roos evelt stond. Dominee Scheurwater lichtte de geschiedenis van de kerk toe en vertelde over het kunstwerk de vier vrijheden, en Kees de Ko ning van de heemkundekring roerde bijzonderheden aan over het am bachtsherenhuis. Een kijkje nemen in het gebouw was niet mogelijk, want het is deels ontruimd omdat aan de achterzijde de raamkozijnen worden vervangen. Een wijziging in de kerkorde houdt in, dat kerkenraadsleden van de Her vormde Gemeente voortaan 12 in plaats van maximaal 8 jaar aaneen gesloten zitting mogen hebben. Daarnaast wordt de mogelijkheid geboden om een nieuwe termijn voor 2 in plaats van 4 jaar aan te gaan. De ouderlingen G. Goedege- buure en S.JJ. Everaers zijn aftre dend. maar allebei herkiesbaar voor vier jaar. Ouderling-kerkrentmeester D.G.J. Burger stelt zich herkiesbaar voor 2 jaar. Diaken A.A. Metske stelt zich niet meer herkiesbaar, zo dat er 31 december een vacature komt. De provincie heeft Groenvoorzie- ningenbedrijf van Poortvliet de op dracht verstrekt tot het rooien van een aantal bomen. Met het karwei is ruim 4700 euro gemoeid. Het jeugdorkest van OVM houdt op zaterdag 5 november zijn eerste uit voering. Het thema is Fire en het concert wordt om half acht 's avonds gehouden in de gymzaal aan de Bou Kooijmanstraat. Ook het opleidings orkest Weldoen door Vermaak uit Clinge is die avond te horen. Num mers zoals Fire van the Pointer Sis ters. You're the devil in disguise van Elvis Presley. Festivo en Jamaican Calypso worden onder meer ten ge- li Maandag 7 nov. t/m zaterdag 12 nov. I Rundvlees met een randje 1 kg 7,00 Speklappen zonder zwoerd, naturel/gekruid 1 kg 5,00 Spekjes vef of mager 1 kg 5,00 I Blinde vinken 5 halen 4 BETALEN I Eigen gegrilde ham 100 gram 1,25 Katenspek 100 gram 1,00 Kipfilet 100 gram 1,20 Preparé 100 gram 1,00 Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. hore gebracht. Na de optredens van beide jeugdorkesten is er tijd om gezellig na te praten onder het genot van een drankje in het clublokaal van OVM. Aan de Cornelis Frankenstraat wil D.M.F. Pluijmers de voor- en zijge vel van zijn woning wijzigen met een nieuwe voordeur en andere ko zijnen. Het materiaal is kunststof en de kleur van de kozijnen is grijs/crème, de deur wordt grijs. De welstandscommissie vond het plan niet strijdig met de redelijke eisen van welstand. Over het plan om een woning aan de Zeedijk te verbouwen wil de welstandscommissie graag overleg met de ontwerper. In het voorstel krijgt de woning onder andere wit gestuukte gevels en dat vindt de commissie niet passen in het agra risch buitengebied. Volgens voorzit ter M. Onrust zijn gemetselde ge vels in de directe omgeving in de meerderheid. Hij baseert zich daar bij op het getoonde beeld via inter net (Google maps). Daarop is slechts één wit geverfd huis zicht baar achter bebossing, terwijl in werkelijkheid het naastgelegen huis en een woning aan de overzijde van de dam een witte gevel hebben die duidelijk zichtbaar is vanaf de weg. Maar omdat Onrust ook op- en aan merkingen over het voorgestelde ontwerp heeft, wordt de ontwerper uitgenodigd in de commissie om het plan te bespreken alvorens er een advies over uit te brengen. Sint-Annaland De stichting Vrienden van Siem heeft afgelopen weken twee win naars van de gelijknamige loterij in het zonnetje gezet. De familie Fase uit Oud-Vossemeer had één minuut gratis winkelen gewonnen bij Spar van Ommen in Sint-Maartensdijk. De tweede winnaar was mevrouw Anthonisse. Zij kreeg een geheel verzorgde metamorfose, aangebo den door diverse Thoolse onderne- Tuincentrum eiland Tholen organi seert zaterdag 10 december een winterfair. De stands lopen uiteen van kerstspullen tot hapjes en drankjes. Uiteraard ontbreken de kerstbomen niet. Een deel van de opbrengst van de kerstbomenver koop gaat naar het goede doel: de Daniël den Hoed kliniek in Rotter dam. Zanggroep Kir Royal geeft om half drie een optreden. De fair be gint om half elf en eindigt om vijf uur. De goedheiligman zet zaterdag 19 november om drie uur voor de vijf tigste keer voet aan wal in de haven. Vanaf daar gaat Sint Nicolaas ver gezeld door zijn Pieten naar de Wel- levaete. Kinderen kunnen daar deel nemen aan vijftien verschillende oud Hollandse spelen. Rond vijf uur vertrekt de Sint weer. Coverband Electrica geeft zaterdag een optreden in café An de Sloove. De band met oud-Setallander Ing- mar Wesdorp en de Fluplandse zan geres Mireille Quist speelt num mers van U2, Anouk, Deep Purple en Guns n' Roses. Het opreden be gint om tien uur. Ouderling C. Scherpenisse en de diakenen H.W. van Eenennaam en E. Goedegebuure zijn per 1 januari aftredend en alle drie niet herkies baar in de kerkenraad van de Her steld Hervormde Gemeente. De eer ste twee vanwege de kerkorde, de laatste stelt zich zelf niet meer be schikbaar. Het wordt als zeer ingrij pend ervaren, dat de helft van de kerkenraad vervangen moet wor den. De leden kunnen kandidaten indienen om in de drie vacatures te voorzien. Volgens de kerkorde moet in elk oneven jaar, dus om de twee jaar, de helft van de kerkenraad af treden. leder kerkenraadslid treedt dus om de vier jaar af. Zij kunnen dan weer voor een nieuwe termijn van vier jaar gekozen worden,<be- halve wanneer er al drie termijnen (totaal twaalf jaar) opzitten. Dan moet de betrokkene minstens 1 jaar uit de kerkenraad voordat hij op nieuw gekozen kan worden. In de zorgbijlage van de Eendracht- bode zijn vorige week een aantal fo to's van zorgcentrum de Schutse verminkt door een technische sto ring op de drukkerij. Onze veront schuldigingen voor deze vervelende situatie. Stavenisse Stichting Actief Stavenisse en de werkgroep 100 jaar kerkgebouw kijken terug op een succesvolle knutselmiddag. Aan de middag in dorpshuis De Stove deden vrijdag 52 kinderen mee. Ze mochten naar eigen idee iets in elkaar knutselen; van een vlieger tot het versieren van hartjes. De voor vandaag geplande execu tieveiling van het pand Wilhelmi- nastraat 29 is vervallen. De hoek woning met garage, berging en achtertuin wilde notaris Radema kers Van Kreij uit Roosendaal op een vastgoed vei ling in Goes verko pen. Door alsnog aan de hypotheek verplichtingen te voldoen, is deze verkoping vervallen. Een hoekwo ning doet gemiddeld 118.250 euro op basis van zes transacties. Voor een vrijstaande woning wordt ge middeld 206.571 euro betaald. Deze prijs is gebaseerd op zeven objec ten Een twee-onder-een-kapwo- ning is gemiddeld 145.833 euro waard, gezien drie transacties. En voor een tussenwoning wordt 147.500 euro betaald, maar dat is slechts op basis van 1 transactie. Hulpverleningsorganisatie Woord en Daad organiseert zaterdag een koor- en samenzangavond in de Hervormde kerk. Het Duivelands Mannenkoor en kinderkoor De Jon ge Lofstem uit Scherpenisse verle nen die avond hun medewerking. Dominee Lohuis verzorgt om half acht de opening. Tijdens de zang avond gaat er een collecte rond. De opbrengst daarvan is voor het pro ject gezondheidszorg in Bangla desh. De provincie heeft nader onderzoek gedaan naar de bodemverontreini ging aan de Kerkstraat 6-8 om te kijken of er aanwezige humane, ecologische of verspreidingsrisico's zijn. Het onderzoek heeft zich toe gespitst op de verontreiniging met brandstofproducten op het voorter rein en de voormalige bovengrond se tank aan de achterzijde. De ver ontreiniging in de grond ter plaatse van de spuitcabine is vanwege de aanwezigheid van tegels niet mee genomen. Er is daardoor namelijk geen contact met de verontreiniging mogelijk. De onderzoeksresultaten zijn getoetst aan het versnelling sprotocol en op basis hiervan zijn de risico's bepaald. De conclusie is dat het adres niet op de spoedlijst van te saneren locaties wordt gezet. Dat schrijft de provincie in een brief aan mevrouw Struijk van de Kerk straat. Stichting Actief Stavenisse organi seert zaterdag vanaf half zeven een playbackshow in dorpshuis De Sto ve. De playback begint om zeven uur en is zowel voor kinderen als volwassenen. Je dient je eigen mu ziek op cd mee te nemen. Opgeven kan bij Sanne Piasmans, tel. 720380. Ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van het kerkgebouw van de Hervormde kerk wil de stichting Actie Stavenisse een kinderkoor sa menstellen om dit feit te vieren. Het gelegenheidskoor voor kinderen vanaf zes jaar, zal dan in december optreden in de Hervormde kerk. Ge oefend wordt er elke donderdag avond van half zeven tot zeven uur in de Schuilplaats, het verenigings- Bij de kraam van de werkgroep 2meterI0 werpen bezoekers een muntje in een teil. De activitcitencommissie van Maartenshof in Sint-Maartensdijk heeft zaterdag een herfst fair gehouden. De zon scheen door het glazen dak en maakte het aangenaam van temper atuur. Bij de kraam van het winkeltje Klavertje 4 gingen de appelflappen als warme broodjes over de toonbank. Kinderen konden er een verrassing vinden in de grabbelton. Be zoekers konden aan de ene tafel koffie en thee drinken en aan de andere erwtensoep eten. Er was ook zelfgemaakte fondant te koop, kok- ienen, vetbollen voor de vogels, kleding, herf- ststukjes, woondecoraties, sokken en schoon heidsartikelen. Bij de werkgroep 2MeterI0 voor het behoud van het buitenbad konden bezoekers muntjes in een teil met water gooien. Wie in het bekertje gooide, kreeg het dubbele terug. Dat leverde ruim 27 euro op. De werkgroep kreeg ook een deel van het in schrijfgeld van de workshop reanimatie. Daar schreven zich tien deelnemers voor in. De openbare bibliotheek was present om nieuwe leden te werven. Er kon geraden wor den naar het aantal bladzijden van twee stapels boeken. Bij de volwassenen waren dat er 2483, bij de jeugd 1126. J. Best won bij de volwassenen en kreeg een minikaart die recht geeft op het lenen van 20 boeken per jaar. De jeugd kreeg een pakketje met een strip boek en andere attenties. De prijzen gingen naar Marit Stoutjesdijk, Marije Schoneveld, Danielle van Meel, Leonie van Dijke en Mieke van Tiggele. Predikbeurten Zondag 6 november THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. v.d. Berg, Stolwijk. 18.30 u. ds. Meijer. HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 u. ds. v.d. Bas. 15 u. ds. v.d. Want. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u.ds. Visser, Amsterdam, H.A. GEREF. KERK 10 en 17 u. ds. Broere, H.A. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Velema, Hooge- veen. GEREF. GEM. 10 u. ds. Harinck. 14.30 u.ds. Tuinier. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Bruins Slot, H.A. R.K.-KERK zo 11 u. woord-, gebed- en commu nieviering (kinderviering). OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Scheurwater. 18.30 u. ds. v.d. Ploeg, Oosterland. GEREF. KERK 10 u. ds. Klap, Heikant. CHR. GEREF. KERK 10 en 15.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. IN NED. 10,14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK zo 9.30 u. woord-, gebed- en com munieviering, Sint Maarten. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Lubbers, Nieuwe Tonge. 18 u. ds. Versluis. HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. ds. v.d. Brink, Bunschoten. 16 u. ds. v.d. Bas. Kruiningen. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. di 8/11 19.30 u.ds. Pater. GEREF. GEM. IN NED. 9.45,14.15 en 18.15 u. leesdienst. wo 9/11 19.30 u. ds. Weststrate, Ter- neuzen. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Molenaar, Oud-Vosse meer. 18 u. ds. Van Veldhuizen, Dintel- oord. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. ds. Zwartbol. 14 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. v.d. Linden. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. kand. De Kwaadsteniet, Rot terdam. 19 u. da. Bouman, Nieuw en St. Joosland. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Bakker. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. leesdienst. do 3/11 19.30 u. kand. van Ittersum, Ter Aar. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Ruijgrok. GEREF. KERK 10 u. da. Baggerman-van Popering, Yerseke. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Ginkel, Goes, H.A. 17 u. ds. Den Boer, Werkendam. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30,14.30 en 18.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) 10 en 18 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Reehorst, St. Maartensdijk. gebouw naast de kerk. Aanmelden kan bij Gerrian Wielaard (692804) of bij Flip de Rijke (692385). De plaatselijke EHBO-vereniging gaat op maandagavond 28 novem ber met een snelcursus EHBO van start. Daarbij inbegrepen zijn reani matie en AED, plus verbandleer. Dit alles wordt in één pakket van negen lessen aangeboden. De lesavonden zijn van zeven tot tien uur in dorps huis De Stove in Stavenisse. Voor aanmeldingen en informatie: T. de Rijke tel. 06-24952803 of bij L. Guequièrre tel. 692705. Sint-Maartensdijk Het dienstencentrum van het Leger des Heils aan de Riidda Bamen- straat is zaterdag van tien tot twaalf uur geopend. De kringloopwinkel biedt een wisselend aanbod van kle ding, meubels en boeken. Het dien stencentrum is ook iedere dinsdag en donderdag van half twee tot vier uur geopend. Evenementen Comité Smalstad (ECS) organiseert zaterdag 12 no vember een lampionnenoptocht. Dat doen zij in samenwerking met muziekvereniging Euterpe. De op tocht start om zeven uur op de Markt. Kinderen die zelf een lam pion hebben gemaakt moeten zich vooraf melden bij de ECS tent. Bij terugkomst krijgt iedere deelnemer Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o„ tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vliethof8,za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u.. Poort vliet za 8.30-9 u.. tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: BIB verloskundi gen Steenbergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenlijn tel. 0113-224022 (24 u. p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 06-12257399. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allcvo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein l,Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 14-17 u. en ma 18.45-19.45 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u., tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel0118-628743 VRIJWILLIGE THUISZORG/ STEUNPUNT MANTELZORG Jeugd- en Jongerenwerk Servicebu reau 0166-668200 CHR. THUISZORG Curadomi, tel. 0166-667337. INDICATIESTELLING (CIZ) Hof van Tholen 2, Tholen, tel. 088- 7891480. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. PATIËNTEN VER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 604275 en 653146; Sint-Philips- land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-662264. VRIJWILLIGERS PALLIATIE- VE TERMINALE ZORG WEST BRABANT THOLEN Postbus 334, 4600 AH Bergen op Zoom, tel. 06-51498069. www.vptz- westbrabanttholen .nl HET KLAVERBLAD IKG, 0113-249490, ma t/m vr 9.30- 12 u. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr9.30-ll.30u. LEGER DES HEILS Radda Barnenstraat 9, Sint-Maartens dijk, tel. 0166-610194, openingstij den: di en do 13.30-16 u. en le zater dag v.d. maand 10-12 u. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. Q118-469869. TELEFON. HULPDIENST tel0118-615551kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. KINDEROPVANG KOBALT Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0164-273633. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 668200. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-9009. KAMER VAN KOOPHANDEL Di 8/11 9-12 u. UWV gemeentehuis Tholen, afspr. 0118-673501 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 3 t/m vrijdag 11 nov. donderdag 3 8.47 -21.32 vrijdag 4 9.57 -22.47 zaterdag 5 11.17 - zondag 6 0.02 -12.29 maandag 7 1.04-13.22 dinsdag 8 1.52-14.12 woensdag 9 2.29 -14.42 donderdag 10 3.02 -15.12 vrijdag 11 3.32-15.47 do 10/11 21.18u.VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. warme chocolade melk met specu laas. De 33-jarige in Middelburg geboren Joëlle Kooman uit Zierikzee is de nieuwe pastoraal medewerker van de Hervormde Gemeente Rehoboth. Zij volgt per 17 november ds. J. Reehorst op, die al eerder met dit werk is gestopt. Mevr. Kooman volgde in Ede de opleiding pasto raal werk, was jeugdwerker in Yer seke en is nu twee dagen pastor in Ouwerkerk. Daarnaast werkt ze nog in de huishoudelijke thuiszorg. Bij Rehoboth gaat ze elke donderdag aan de slag. Consulent ds. Scheur water doet de belijdeniscatechisatie in Oud-Vossemeer. Dhr. A.L. Kor- naat uit Klundert leidt de Bijbel kring bij Rehoboth. Zie verder pagina 9.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 2