Bert Rauls spant zich in voor heil WHS in maandagochtendploeg Met ruim tweehonderdvijftig nachtbrakers aan top in Zeeland Echtpaar Kloet-Opree viert briljanten huwelijksfeest 'Ook jonge mensen kunnen vrijwilligerswerk doen' Stille krachten 'Ik heb het gevoel dat ik met iedereen uit de voeten kan Afdeling Rode Kruis vergadert DÉ SPECIALIST IN ZONNE-ENERGIE Donderdag 27 oktober 2011 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 Jarenlang actiefin vakbond én invalidenbond Ze vierden zondag samen met familie hun briljanten hu welijk, maar maandag was het precies 65 jaar geleden dat Kees Kloet (83) en Janna Opree (81) in 1946 in de echt werden verbonden. Ze hebben een zoon, drie klein kinderen en vijf achterkleinkinderen. Bert Rauls wil eigenlijk helemaal niet in de krant. „Er zijn genoeg andere vrijwilligers bij WHS die de publici teit meer verdienen", is de reden voor zijn afwijzing. Hij is echter ook nog actief bij streekmuseum de Meestoof en in het Schorrekoor. Als we aangeven dat hij een al lochtone vrijwilliger is die aardig is geïntegreerd in de samenleving in Sint-Annaland en min of meer als voor beeld kan dienen voor andere inwoners die bijvoorbeeld van de andere kant van de brug komen, wil hij wel mee werken. Zwerfvuil Paardenstaart Wegwezen Vool Sponsoring Meestoof Verbinding Op loonlijst Spontaan Km Energy •]7 Systems Streekmuseum de Meestoof in Sint-Annaland heeft ge durende de nacht van het museum 266 bezoekers ver welkomd. Zestig bezoekers meer dan vorig jaar. Volgens woordvoerster Wil Nelisse kwamen de meesten uit de gemeente Tholen en was de toename vooral toe te schrij ven aan het mooie weer. Een topper in Zeeland, meldt de Scez, stichting cultureel erfgoed Zeeland over het aantal bezoekers in de Meestoof. Goede tweede met 233 bezoe kers was het Bevrijdingsmuseum in Nieuwdorp. Meestoof in Sint-Annaland maakt plek voor merklap van 135 meter Gemeente mist nog Vrijwilliger van de Toekomst Ze zijn er echt wel hoor, weet wethouder Jan Oudesluijs. „Er zijn er genoeg: bij de scouting, de voetbal en andere sportvereniging. Overal lopen jongeren die vrijwilligers werk doen." Hij heeft het over de Vrijwilliger van de Toe komst. Want voor die titel die op de Vrijwilligersavond van de gemeente op 25 november wordt uitgereikt, is nog niemand voorgedragen. De wethouder vindt het belang rijk dat het wel gebeurt. „Er moet op gewezen worden dat ook jonge mensen vrijwilligerswerk doen." Hij roept dan ook alle organisaties en verenigingen die met vrijwilli gers te maken hebben op, om mensen te nomineren. Ze zijn onmisbaar, maar in veel gevallen moeilijk aan te komen: vrijwilligers. De Europese Com missie heeft 2011 uitgeroepen tot het Euro pees jaar van het vrijwilligerswerk. Om mensen bewust te maken van de waar de van vrijwilligerswerk en om het aan te moedigen en te ondersteunen. De 4 ene keer zijn ze duidelijk zichtbaar, soms of mis schien wel vaak, zijn ze op de achtergrond werkzaam. Als stille krachten. Allemaal hebben ze een verhaal. Wat doen ze, waar en waar om? Een serie overThoolse vrijwilligers. Bart Rauls (72) uit Sint-Annaland is ruim vijfjaar vrijwillig sponsorwerver bij voetbalvereniging WHS. Die medewerking betekent eerst het opsommen van veel namen van mensen die zich als vrijwilliger enorm inspannen om van WHS een voetbalvereniging te maken die zo wel kijkt naar de prestaties van de teams als ook een club waar het so ciale aspect van belang is. „WHS heeft ongeveer 375 leden. Daaron der tenminste 70 vrijwilligers en daar ben ik er eentje van", wijst hij op mensen als Miranda en Patrick Ketting en Eddy van Ast die naar zijn mening voor de club veel meer van belang zijn dan hij. Een stukje voorgeschiedenis. Bert is 72 en komt uit Hoofddorp. Gezien zijn tongval ligt dat ongetwijfeld onder de rook van Amsterdam en van Schiphol. Voor zijn pensione ring was hij inkoper. Dat betekende zorgen voor een goede prijs/kwali teitverhouding. Vooral opletten op concurrerende prijzen. Dertig jaar zat hij op dezelfde stoel. „Kennelijk tot tevredenheid van de directie. Of het WHS-bestuur daar ook zo over denkt? Dat moetje aan hen vragen." Met zijn vrouw verhuisde hij in 2006 naar Sint-Annaland. Van Noord-Holland naar Zeeland. „Van wege de frisse lucht, de rust en het natuurschoon. We hadden ook rich ting Veluwe kunnen gaan, maar we hadden de indruk en dat is ook wel bevestigd, dat Zeeuwen rustiger zijn. Wij vinden Zeeland de meest relaxte provincie van Nederland." Het duurde niet lang of Rauls zat midden in het verenigingsleven. Hij zoekt een knipsel uit de Eendracht- bode met een stukje over hem en zijn vrouw als nieuwkomers in de gemeente Tholen. Het stukje is on vindbaar, maar het vormde wel de aanleiding voor zijn activiteiten bij WHS. „Ik zei in dat stukje dat ik misschien bij de voetbalclub lege bierblikjes kon ophalen. Dat was voor de toenmalige voorzitter Anco Fase en Kees Noordhoek aanleiding om contact te zoeken. Ze zochten Een aantal Meestoofmedewerkers ontving de bezoekers in kleder dracht. Nelisse, getooid met een zelfgemaakt kanten mutsje: „We hebben de stof voor de kleding zelf gekocht en gekozen voor iets wat op de Thoolse dracht lijkt. Want originele stof is niet meer te koop. Die staat wel op de poppen in het museum." De dracht van haar en haar medewerkers werd gemaakt in 2010 door vier dames die geza menlijk een naaiclubje vormen. De 25 vrijwilligers lieten de nacht van de Meestoof om half acht be ginnen met een paardenrit in een koets vanaf dorpshuis de Wellevae- te. Belangstellenden hadden zich daar verzameld om vervolgens onder leiding van de koninklijke fanfare Accelerando richting het museum te gaan. Op het perceel grond naast de Meestoof kwam Ko Brooijmans in actie met twee zwa re trekpaarden. De ploegdemon- stratie was een leuk idee, want het thema voor deze uitvoering van de Museumnacht was Het Werkpaard. En werken kunnen de paarden van Brooijmans. Dat laten ze al vele ja ren zien tijdens de diverse ploeg- competities in Zeeland. Toepasselijke muziek, 'In een Rij- tuigie' van Leen Jongewaard, bege leidde de bezoekers naar de diverse uitstallingen van het museum en naar de koffie, de'wijn en de war me worst. „U vraagt, wij draaien", wees Bert Rauls op de tientallen lp's en dito hoeveelheid cd's die onder de draaitafel stonden opge steld. Hazes, ABBA, Pink Floyd en Frank Sinatra bleken slechts een klein onderdeel van de immense muziekverzameling van deze vrij williger. De bezoekers van het museum hoefden zich niet te vervelen. De organisatie had de activiteiten toe gesneden op het landelijke onder werp. Dat betekende dat er uitge maakt moest worden welke van de iemand voor de maandagochtend ploeg." Rauls hoefde daar niet lang over na te denken en al enige jaren gaat hij samen met Kees Noord- hoek, Wim Fase, Willem Overbee- ke, Jan-, Johannes- en Arjan Elen- baas naar sportpark de Waaje om daar de strijd aan te gaan met de rommel die de week daarvoor is blijven liggen op te ruimen. „Ik doe het nu vijf jaar, maar de maandag- ochtendploeg bestaat al veel lan ger." De ploeg maakt de kleedka mers schoon. Ze poetsen de tribune op. Verzamelen zwerfvuil „Soms is dat een behoorlijke portie van blikjes frisdrank, zakken chips en zo." De kantinevloer krijgt een schrobbeurt, evenals de bestuurska mer. „We zijn ook niet te beroerd om de wc's schoon te maken." Vol gens Bert valt het met de vervuiling overigens erg mee. „De leden gaan netjes met de spullen om. Als er iets kapot is, waarschuwen we de tech nische dienst van de vereniging. Die repareert dan de zaken." Rauls voelt zich enorm betrokken bij de club. Dat blijkt bijvoorbeeld als we voor het maken van een foto de Waaje oplopen. Op het veld voet balt een viertal jongens. Maar een ervan heeft een klein doel op zijn kop gezet en klimt in het netje. Dat dreigt volgens Bert 'naar de galle- miezen' te gaan. Met een stentor stem maant hij de jongens De Waaje ogenblikkelijk te verlaten. Het vier tal komt enigszins geschrokken naar hem toe en vraagt wat ze dan ver keerd doen. Hij wijst op het doeltje en zegt dat het niet de bedoeling is dat de boel stuk wordt getrapt. Als de knapen willen argumenteren maakt hij daar snel een eind aan. ..Niks argumenteren. Wegwezen." Het viertal druipt af. Maar bij de poort geven ze aan dat het niet de bedoeling was de boel te slopen en dat ze in het vervolg de materialen zullen gebruiken waarvoor ze zijn bestemd. Bert Rauls strijkt de hand circa twintig deelnemende meisjes de mooiste paardenstaart had. Dat werd bepaald door de achtjari ge Shana Mieras uit Wemeldinge. Zij was met haar moeder in de Meestoof terecht gekomen op uit nodiging van medewerker Piet van Dijke. Shana was in de protestantse klederdracht zoals.die in Zuid-Be veland wordt gedragen. Compleet met kap met aan de zijkanten de zogenaamde stikken. Tijdens het gesprek daarover had de winnares van de paardenstaartenwedstrijd de benen genomen en kon niemand meer achterhalen wie het was. Spreekwoorden en zegswijzen over paarden mochten evenmin ontbre ken. Denken moetje aan een paard overlaten of het paard achter de wagen spannen en iemand een hengst verkopen, waren voorbeel den om er een verklaring bij te ge ven. De kleurpotloden in de Meestoof- schoolklas waren bestemd voor de kleurwedstrijd. Ondanks het ru moer in het lokaal van steeds maar in- en uitlopende 'leerlingen', lukt het Fay van Oevelen de beste pres tatie neer te zetten. Ze kreeg een set met kleurpotloden. Terwijl zij aan het kleuren was, liet Brooijmans op het lapje grond van stichting De Weezen Armen naast het museum zien, hoe sterk zijn paarden waren. De kracht bleek voor buitenstaanders vooral in de heupen van de paarden te zitten. Zelfs in het donker was het aan spannen van de spieren goed te zien en in mum van tijd was de grond watje noemt 'gecultiveerd.' De beloofde demonstratie van het onderhoud van een paardengebit ging niet door. De paardentandarts had een spoedklus en kon niet naar de Bierensstraat komen. Wie wel met veel succes haar op wachting in het museum maakte, was Veronique de Tier. De Tier is dialectica bij de stichting cultureel over het hart en enige minuten later spelen de jongemannen opgelucht verder. „Gezag?" Bert haalt zijn schouders op. „Een van die mannen voetbalt bij WHS. Ik nodigde hem uit om za terdag zijn verhaal in de bestuurska mer te komen vertellen. Dat zag hij niet zo zitten." Rauls is niet alleen schoonmaker bij WHS. Samen met anderen is hij lid van de evenementencommissie. „Eddy van Ast is daarin een voorlo per. Die commissie organiseert het sinterklaasfeest, de bingo en de kaartavonden en had veel werk aan de viering van het tachtigjarige be staan." Maar de hoofdtaak van Rauls is de sponsoring. Hij is samen met Jan Duine en Laban Hage lid van de sponsorcommissie.Hij erkent dat de economische crisis het niet gemak kelijker maakt om bedrijven en in stellingen te vinden die ook finan cieel warm lopen voor de voetbal vereniging. Rauls, die tevens lid is van het Schorrekoor in Sint-Annaland, rol de als bij toeval in de sponsorcom missie. „Ik deed sponsorwerving voor het Schorrekoor en op een be paald moment bracht ik mijn auto erfgoed Zeeland in Middelburg. Ze maakte onder de titel De Zeeuwse en Vlaamse dialectwoordenschat van het paard een diepgaande stu die van wat er alzo in Zeeland te koop is op het gebied van taalge bruik als het gaat over het paard, paert, peert, pieert of piert. Niet minder dan vijf maal moest ze haar voordracht herhalen. „De be doeling was dat ik twee maal zou optreden", vertelde ze na afloop. naar de garage. De garagehouder dacht dat ik ook de sponsorwerving van WHS deed. Samen met voorzit ter Anco Fase hebben we een nieu we overeenkomst voor de voetbal vereniging kunnen opstellen en die sponsoring ben ik blijven doen. „Tientallen borden staan er dankzij de commissie langs het veld. In to taal zijn er 65 sponsors die WHS steunen. Het bord aan de ingang van De Waaje staat in elk geval stamp vol met namen van ondernemingen die WHS een warm hart toedragen. Rauls: „Ik hamer er tijdens leden vergaderingen en bij andere gele genheden wel op dat de leden ook bij de sponsors hun inkopen doen." Ook het clubblad onderging met medewerking van Rauls een meta morfose. „De advertenties in het blad werden in zwart/wit gedrukt en er waren vier prijsklassen. Dat heb ben we met een summiere prijsver hoging veranderd in uitsluitend een halve pagina in kleur." Bert zit namens de sponsorcommis sie in het bestuur van WHS. Die be stuursfunctie bouwt hij af. „Er wordt nogal eens vergaderd. En die vergaderingen gaan doorgaans over voetbaltechnische zaken. En daar heb ik helemaal geen verstand van. Ik heb iemand die mijn taak wil overneipen. Binnenkort beslist het bestuur daarover. Ik stop er mee en „Maar er kwamen steeds mensen binnenlopen zodat ik het verhaal vijf maal moest doen." Aan de hand van kaarten waarop werd aangetoond waar welk dialect werd gesproken, maakte ze haar toehoorders met een Vlaams accent duidelijk dat niet iedereen hetzelf de woord voor hetzelfde object hanteert. De woorden paarden, hengst en ruin krijgen in Zeeland diverse benamingen. De Tier, die krijg zo meer tijd om met de spon sorcommissie meer om de tafel te gaan zitten. We moeten eigenlijk een strategie uitstippelen om nog meer resultaten te behalen." Dan krijgt hij ook wat meer tijd om als vrijwilliger bij streekmuseum de Meestoof actief te zijn, zoals vrij dag tijdens de museumnacht. „Bij de Meestoof ben ik gastheer, maar door allerlei andere dingen is dat niet geheel uit de verf gekomen." Wat Bert aantrekt in het vrijwilliger zijn, is de kick die hij krijgt als hij iets voor elkaar heeft gekregen. „Ik krijg een fijn gevoel als iets lukt", wijst hij op zuurvrije archiefdozen die hij voor het museum regelde. „Ik kende nog een oude relatie die in dat spul zat en die maakte geen bezwaar. Mijn vrouw is de dozen in Lelystad gaan ophalen." Ook kreeg hij bij Delta Nutsbedrij ven de handen op elkaar toen hij vroeg of ze niet een router voor de Meestoof wilden sponsoren. „Ge woon door het te vragen, kunnen we nu met meerdere pc's tegelijk draadloos aan het werk." Mede door het vrijwilligerswerk voelt de familie Rauls zich in Sint- Annaland volkomen thuis. „Daar moet je wel wat voor willen doen. ook verbonden is aan de universi teit van Gent: „Voor het woord veulen, wordt in Tholen bijvoor beeld het woord vool gebruikt. El ders in Zeeland, bijvoorbeeld op Walcheren, hebben ze het ook over kacheltje." De Meestoof kijkt volgens Nelisse terug op een geslaagde nacht. Die liep in Sint-Annaland wel rond de klok van elf uur af, maar dat mocht de pret niet drukken. Voor volgend Achter de geraniums vandaan en de straat op", is hun devies aan nieuw komers. .Zeeuwen hebben de repu tatie nogal stug en afhoudend te zijn. Daar klopt hier in Sint-Anna land niets van." Doordat hij zich in Sint-Annaland prettig voelt, borrelen bij hem de plannen als vanzelf op. .Jazeker heb ik bij WHS nog plannen met de sponsorcommissie." Een tipje van de sluier wil hij wel oplichten. „Ik zou bijvoorbeeld door bedrijven graag uitgenodigd willen worden om ze te laten zien wat WHS voor hen kan betekenen. Dan kan ik uit leggen wat de mogelijkheden zijn en welk voordeel er voor de sponsor aan vast zit. Want WHS is een club met een uitstekende reputatie." Rauls wijst op de Week van de scheidsrechters. „Die kregen toen samen met de lijnrechters een Zeeuwse bolus bij de thee. Typisch WHS, was hun reactie. Ze worden ook altijd met alle egards ontvan gen. Daarin is Tannie Keur heel goed. Een perfecte gastvrouw. Al 25 jaar." Als Rauls zijn zegeningen telt, komt hij tot de conclusie dat hij geen te genvallers kan vermelden. Evenmin zijn er tussen de vereniging en hem ernstige meningsverschillen geweest. „Ik heb het gevoel dat ik met iedereen uit de voeten kan." jaar staat er al een nieuwe activiteit op stapel. „We gaan eerst de boel schoonmaken en op zijn plek zet ten om ruimte te maken voor een merklap van 135 meter. Die is in 2000 gemaakt door Zeeuwse vrou wen en staat in het Guiness Book of Records." De merklap deed volgens Nelisse eerder Japan aan en wordt nu ten toongesteld in het Theemuseum in Groningen. Ze komen allebei uit Sint-Maartens dijk waar ze elkaar ontmoetten en trouwden. In 1969 betrokken ze de woning aan het Willem Alexander- plein in Scherpenisse. Het was een paleisje, vonden ze. Niet verwonder lijk, want ze hadden jaren in een klein arbeidershuisje gewoond in Blauwstraat in de smalstad. Het be stond uit één kamer en een gang en had twee bedsteden. De zolder was niet beschoten. Ze keken zo tegen de pannen aan. Kloet werkte als machinist in de elektriciteitscentrale aan de Oostvest in Sint-Maartensdijk. De leidingen waren toen nog bovengronds. Kloet moest regelmatig in de palen klim men. Dat gebeurde met speciale klimijzers. Hij leerde het vak van A. Verjaal die eerste machinist was. Kloet werkte er tot 1954. Verjaal be gon voor zichzelf een winkel met lampen. Kloet kon naar de PZEM maar Verjaal vroeg hem of hij wilde blijven. Janna woonde voor haar huwelijk aan de Eerste Dijk in de Oudeland- polder in Sint-Maartensdijk. Ze deed een paar jaar mulo, maar ging van school af om te werken. Onder meer bij notaris Blindenbach op de Markt. Poetsen en boenen. Kloet is jarenlang actief geweest in de vakbond. Hij werd er in 1998 ko ninklijk voor onderscheiden. Het lintje werd hem in café Smerdiek opgespeld waar de bond altijd ver gaderde. Hij maakte de veranderin gen in de bond van dichtbij mee. Af delingen maar ook bonden gingen samen. Nu is het FNV Bondgenoten waar Kloet nog lid van is. Toen het echtpaar in Scherpenisse ging wonen, ging Janna werken in de bejaardenzorg. Ze werkte vier ochtenden in de week. Meestal in Scherpenisse, soms in Poortvliet De aanmeldingen voor de groepen lopen wel goed. Er zijn er inmid dels negen. De ervaring leert dat het makkelijker is om een hele groep vrijwilligers te nomineren, dan om er eentje uit te pikken. Want wat maakt die ene anders? Toch heeft de gemeente nu ook drie aan meldingen voor de titel Vrijwilliger van het Jaar. Wie de genomineer den zijn, wordt bijgehouden op de website van de gemeente Tholen. Daarop is te zien dat de ruimte on der het kopje Vrijwilliger van de Toekomst nog leeg is. Dat is ook het geval bij de individuele vrijwil- ligerstitel, maar dat vak is nog niet bijgewerkt, blijkt na raadpleging van de site. Iedereen kan een vrij williger aanmelden en dat kan nog tot 4 november via het formulier op de website of bij Willy de Kreek en Riet Daverveldt van het servicebu reau van de gemeente. Het is het Europees Jaar van het Vrijwilligerswerk en daarom heeft de gemeente dit jaar extra aandacht voor vrijwilligers. Zo heeft het col lege van b. en w. een aantal vereni gingen en vrijwilligersorganisaties in de gemeente bezocht tijdens de Week van het Applaus in septem ber. Bij elk bezocht adres is een Meer dan handen award overhan digd om de waardering voor de vrijwilligers uit te spreken. Daarop staat ook het woord Verbinding en dat is het thema van de Vrijwilli- gersavond. Omdat het dialect de mensen ook verbind zijn daarom twee voorstan ders van het Zeeuws dialect uitge nodigd: Jopie Meerman uit Tholen en oud-inwoner van Poortvliet Jaap De afdeling Tholen-Reimerswaal van het Rode Kruis houdt op 10 november in Haestinge in Sint- Maartensdijk een afdelingsraad vergadering met alle leden. Onder andere de begroting voor de jaren 2012 t/m 2014 staat op de agenda, evenals het werkplan voor het ko mende jaar en aanmeldingen van nieuwe bestuursleden. De vergadering begint om acht uur. Secretaris Laura Blok en de beide penningmeesters zijn er een half uur voor aanvang om eventuele vragen van belangstellenden te be antwoorden. waar ze op de fiets heen ging. Van wege haar gezondheid moest ze stoppen, maar stil zitten kon ze niet. Ze werd actief in de afdeling Tholen en Sint-Philipsland van de ANIB. de algemene Nederlandse invalide- bond. Van 1985 tot 1995 was ze vi- ce-voorzitter. Kloet werkte 28 jaar bij Verjaal als elektricien en monteur. Hij kwam overal op Tholen bij particulieren om elektriciteit aan te leggen of lam pen op te hangen. Toen hij 54 jaar was kreeg hij ont slag. Er was onvoldoende werk. Hij had in de bijstand gemoeten, maar als hij een half jaar langer in dienst bleef, hoefde dat niet. Verjaal hield hem nog een half jaar op de loon lijst. Sinds een jaar of vijf heeft Kloet een scootmobiel waarmee hij vaak een rondje maakt. Hij maakt graag een praatje en hij rookt nog steeds zijn sigaretje. Janna woont sinds ruim een jaar in Vrederust in Halste ren. In een tehuis voor ouderen. Lo pen kan ze niet meer. Ook is ze slechthorend. Voor de kleinkinderen blijven ze echter opa en oma Plein tje, naar het Willem Alexanderplein waar ze zo lang samen hebben ge woond. Zondag vierden ze hun briljanten huwelijk in een zaaltje op het ter rein van Vrederust. Een dag eerder omdat er familie uit België kwam die alleen in het weekend gelegen heid had het echtpaar te feliciteren. Het paar kreeg de felicitaties van het koninklijk huis en van de com missaris van de koningin, Karla Peijs. Maandagmiddag kwam bur gemeester Nuis het echtpaar geluk wensen met de bijzonder mijlpaal. Murre. Verder is er een optreden van het Trompet choir, een muziek gezelschap uit Tholen. Ook is er een informatiemarkt in het atrium, voor al gevormd door de organisaties die in de Week van het Applaus zijn be zocht, zoals de Wereldwinkel. De gemeente gaat niet zelf op zoek naar vrijwilligers om te nomineren. „Het moet vanuit de spontaniteit van de Thoolse bevolking komen", zegt Oudesluijs. Het gevaar ligt op de loer dat er net als vorig jaar geen Vrijwilliger van de Toekomst wordt benoemd. Oudesluijs wil wel een aantal organisaties proberen te en thousiasmeren om alsnog mensen voor te dragen. De Vrijwilligersavond blijft ook ondanks het ontbreken genomineer den doorgaan, meent de wethouder. Wel heeft de gemeente oog voor een verandering in de aard van het vrijwilligerswerk. „We zien dat mensen voor een kortere, overzich telijke periode vrijwilligerswerk willen doen. En niet meer langdurig bij één organisatie blijven. Daar willen we aandacht voor hebben." Hoe de gemeente daarmee omgaat, weet Oudelsuijs nog niet. Het is een constatering, maar hij hoopt dat ook die vrijwilligers, die veel wis selen tussen organisaties, worden opgemerkt en aangemeld. Willy de Kreek vertelt dat er wel altijd veel belangstelling is voor de Vrijwilli gersavond. „De mensen komen wel. En alle vrijwilligers die er zijn, worden die avond eigenlijk alle maal in het zonnetje gezet." De Vrijwilligersavond is op 25 novem ber om acht uur in het gemeente huis in Tholen. Grondverkopen op het bedrijven terrein Welgelegen 11 in Tholen heb ben de gemeente de afgelopen maan den 1,85 miljoen euro opgeleverd. In Stadszicht II is voor 779.342 euro aan bouwgrond verkocht. Oeciliaweg 2 i 4697 RV l Sint-Annaland 0166 65 43 35 I wvw.Dcon enefgysystems.nl Advertentie I.M. In het klaslokaal van de Meestoof wordt de winnaar gehuldigd met de mooiste paardenstaart.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 5