'Ik wil proberen of ik de man wat meer bij bevalling kan betrekken' Veelzijdige activiteiten en mogelijkheden 1 in de regio Van Hoek voor Regiotaxi, Valys en Ziekenvervoer yjfKYfJfi Klasine Sperling is nieuwe verloskundige bij Sifra in Tholen Taxi de Jonge 0166-61 76 07 a Beschuit met muisjes MAATSCHAP VOOR FYSIO- EN MANUEEL THERAPIE Podologiepraktijk Janneke Sturris CW//VAN HOEK Kan Gors ook iets voor u betekenen? Al 90 jaar uw vertrouwde adres voor al uw personenvervoer! 24 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 27 oktober 2011 Klasine Sperling is het nieuwe gezicht van verloskundigenpraktijk Sifra in Tholen. De 22-jarige verlos kundige uit Goedereede is in juli Ingrid Verdonk opgevolgd, die meer tijd aan haar gezin met vijf jonge kinderen wilde besteden. Helemaal onbekend is Klasine niet, want ze liep al twee keer stage bij de praktijk. Inmiddels heeft het aantal bevallingen dat ze zelfstandig op Tholen heeft begeleid, al de dub bele cijfers bereikt. Kundig Adrenalinekick www.fysio-tholen.nl THOLEN St. MAARTENSDIJK Dhr. Vliethof 9 Dr.Tazelaarstraat 1 Dhr. T: 0166 - 6o 49 99 T: 0166 - 66 4130 Mw. Mw. St.ANNALAND OUD-VOSSEMEER Mw. Cureestraat 17 Raadhuisstraat 26 T: 0166 - 65 25 00 T: 0166 - 67 27 41 Wij geven u graag informatie over onze behandelmogelijkheden. SPECIFIEKE DESKUNDIGHEDEN: manueeltherapie medical taping kinderfysiotherapie Parkinson/MS knierevalidatie revalidatie heup-/knieprothese oedeemtherapie McKenzie methode Zorgvervoer vanuit alle kernen van de Gemeente Tholen Rolstoelvervoer Particulier zakelijk vervoer op afspraak Contractvervoer mensgerichte ondersteuning TH-' +4 ■rif'j T 1 HÉHSfll' j f M i y irlT ■HHii 1 TMFjJ; 'f'aTd Mt WL Mm Wyu J, „Ik was altijd al helemaal weg van baby's", zegt ze als toelichting voor de keuze voor haar vak. „Vroeger wilde ik altijd kraamverzorgster wor den, omdat ik niet wist dat het beroep van ver loskundige bestond. Tot er een keer een ver loskundige voorlichting kwam geven bij ons op school. Toen wist ik dat ik dat wilde worden." Klasine had niet geweten wat ze anders had moeten doen als ze na de havo niet was inge loot voor de verloskundigen academie in Rot terdam. Tijdens haar studie werkte ze bij de kraamzorg. „Het leek me goed om de andere kant te zien, want je werkt als verloskundige veel samen met kraamverzorgsters." Klasine is nog jong en redelijk onervaren in ver gelijking met haar collega's Marlien van Kem pen, die 25 jaar in het vak zit, en Petra Timmers, die het reeds 16 jaar doet. Maar daar heeft ze naar eigen zeggen geen last van. „Ik heb het idee dat ik wel warm ontvangen wordt. En als mensen zien dat je wel kundig bent, maakt het niet uit of je oud of jong bent." Petra vult aan dat Klasine dat gevoel ook aan mensen geeft. „Ze straalt uit dat ze het weet. Daarom wisten we dat het goed zat bij haar, al tijdens de sta ge. Bij veel stagiairs blijven zwangere vrouwen naar ons kijken als ze op spreekuur komen, maar dat was bij Klasine niet. Die neemt het gewoon over." Ze viel na haar stage bij Sifra - waarvoor ze koos omdat haar vriend Matthé van Zielst in Tholen woont - met haar neus in de boter. Drie dagen na haar afstuderen kwam ze in dienst bij Sifra, omdat dat precies aansloot bij het afscheid van Verdonk. Dat 's nachts de telefoon gaat, omdat er ie mand gaat bevallen, is wel eens lastig voor Kla sine, net als iedereen die het niet fijn vindt om in zijn slaap gestoord te worden. „Maar als ik dan in de auto stap en eenmaal bij de mensen ben, denk je daar niet meer aan. Dan ben ik blij dat ik erbij kan zijn." Marlien vertelt dat ze wel eens met haar kle: ren aan slaapt als ze weet dat er iemand gaat bevallen. Dat had ze tegen Klasine gezegd, dus die wilde dat ook wel eens proberen. „Ik doe dat dus nooit meer, want ik ben de hele nacht niet gebeld. En ik was zou bang dat ik te laat zou zijn, dat ik niet kon slapen en elk half uur heb gezien." Ze zorgt nu dat ze altijd kleren klaar heeft liggen die ze zo aan kan schieten. „Een broek met een shirt." Haar vriend komt 's nachts ook nog wel eens zijn bed uit als Klasine gebeld wordt voor een bevalling. „Hij smeert Nieuwkomer Klasine Sperling (voorgrond) voelt zich thuis tussen haar ervaren collega's Petra Timmers (links) en Marlien van Kempen (midden) van verloskundigenpraktijk Sifra. Verloskundigen zouden misschien wel het record beschuit met muisjes eten kunnen verbreken, want zij zien de lekkernij vaker dan andere mensen. Toch kunnen ze er geen genoeg van krijgen. „Ik eet ze overal wel een keer zegt Klasine Sperling. „Afslaan vind ik vervelend, het hoort erbij." Marlien van Kempen vindt zo'n beschuitje heerlijk na het begeleiden van een bevalling. Petra Timmers eet de muisjes het liefst op een plak cake, met slagroom. Maar een geboortetaart, dat vindt Klasine eigenlijk nog beter dan beschuit met muisjes. Verloskundigen krijgen ook vaak cadeautjes na de bevalling. Vaak zijn dat bloemen of een plantje. Dat kun nen ze wel waarderen, maar soms raakt de praktijk erg vol. „We houden ook van een fles wijn", tipt Petra. En Klasine houdt van muziek: „Gospel en opwekkingsmuziek." Ze speelt zelf gitaar en heeft een kinderkoor in Goedereede begeleid. dan nog wel eens mijn brood, midden in de nacht." Soms komt de verloskundige bij mensen die ze niet eerder ontmoet heeft, omdat de collega's om de beurt slaapdiensten draaien. Maar dat vindt Klasine geen probleem en haar ervaring is dat de mensen dat ook niet vinden als ze er eenmaal is. „Wat ik zelf belangrijk vind en pro beer, is goed aftasten wat iemand nodig heeft. Ik probeer me aan te passen aan de mensen. Als ze rust willen, geef ik ze dat en als ze liever niet worden aangeraakt, doe ik dat ook niet. Ik probeer mezelf een beetje opzij te zetten." Ze wil zich nog verder ontwikkelen in haar aan pak, maar richt zich voorlopig nog volledig op de bevalling zelf. „In de toekomst wil ik kijken of ik de man er misschien wat meer bij kan be trekken. Bijvoorbeeld samen met de man het kindje aanpakken." Klasine vindt het elke keer dat er een kind ge boren wordt een wonder. „Je krijgt zo'n adre nalinekick als het kind geboren is en helemaal gezond is." Het fijne van een praktijk als Sifra vindt ze dat ze er in principe nooit alleen voor staat. „Ik kan altijd mijn collega's bellen." Ze kan dan haar verhaal kwijt, bijvoorbeeld als het even span nend werd tijdens een bevalling, en om advies vragen. „Hoe lief een vriend of een ander ook kan zijn, alleen een collega snapt wat je be doelt." De drie verloskundigen opereren altijd zelfstandig en zien elkaar daardoor niet zoveel, maar op donderdag hebben ze gezamenlijk overleg. „Ik heb het heel erg naar mijn zin", zegt Klasine. „Petra en Marlien kennen elkaar al heel lang, maar ze hebben mij van begin af aan goed opgenomen." Bij de ingang van de praktijk staat haar naam al in het raam. Geen Sperling, maar Van Zielst. Dat is alvast gedaan met het oog op de toe komst, want binnenkort, op 2 december, gaat ze trouwen met Matthé en komt dan in Tholen wonen. Ze kijkt daar naar uit, hoewel ze het mogelijk niet als de mooiste dag in haar leven gaat zien. „Het is zo mooi dat je bij een beval ling, het aller intiemste moment van iemand, kunt zijn. Jij fungeert als schakeltje als mensen een nieuw leven op de wereld zetten. Ze zeg gen altijd datje trouwdag de mooiste dag van je leven is, maar voor veel mensen verandert dat bij de geboorte van hun eerste kind." alleen op afspraak geopend Weststraat 11Sint-Annaland, tel. 0166 - 65 22 50 *1610 lAXi v. Regio-taxi en Valys Regio-taxi Oosterschelde en Valys is bestemd voor mensen met een functiebeperking. Van Hoek verzorgt deze ritten van en naar de kernen in Reimerswaal en Tholen. Hiervoor hebben wij zowel gewone taxi's als taxi's met rolstoelcapaciteit beschikbaar. Ziekenvervoer Van Hoek verzorgt het zittend ziekenvervoer in opdracht van diverse zorgverzekeraars, per taxi of per rolstoeltaxi. Dit doen we 24 uur per dag, 7 dagen per week, op elk tijdstip. DE POORT 22, RILLAND TEL. 0113 55 22 51 www.vanhoekbv.nl Maak kennis met onze taxibereidheid! In de directe omgeving bieden wij mensen met een verstandelijke functiebeperking woonzorg en dagbesteding midden in de samenleving... Wij bieden professionele zorg en diensten op alle levensgebieden aan volwassenen en kinderen met een beperking. Aan huis en op diverse locaties in geheel Zeeland, waaronder in Annewas te Sint-Annaland. Kijk voor meer informatie op www.gors.nl of neem direct contact op met ons Cliëntenbureau via (0113) 273 333 of clientenbureau@gors.nl.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 24